Balerin Topuzu Modelleri ve Yapılışı!

Balerin Topuzu Modelleri ve Yapılışı!

Bayanların güzelliğinin ortaya çıkmasında saçlarının çok büyük yeri vardır. Bunun için bu noktayı çok etkili kullanmak isterler. İşte bugün harika bir saç modelini sizlere sunuyoruz. Balerin topuzu birçok bayanı göz kamaştırıcı gösteren çok hoş bir saç modelidir. Bu ismi almasının sebebi de balerinler gösteri yaparken saç tellerinin kendilerini rahatsız etmemesi gereklidir, birçok modelde kendilerine bu imkanı vermez.

İşte bu modeli kullanmaya başlayınca herkes tarafından çok beğenilir ve çok ilgi görür. Bu saç şekillendirmesini çok kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz ve aynı zamanda kendinizde kuaföre gitmeden yapabilirsiniz. Kendi içerisinde birçok stilinin olduğunu da söyleyelim. Kullanacağınız yere göre de değişik ayrıntıları ekleyip çıkarabilirsiniz.

 

 

 

 

Bu Model Nerelerde Kullanılabilir?

 

Birçok kişi kullanımı ile ilgili tereddüte düşmektedir. Burada kullansam olur mu gibi soruları çok duyuyoruz. Bunun cevabını kısa net bir şekilde verelim. Gelinlikler için bile bu model sıklıkla yapılıyor ama biraz daha süslü ve şık detaylara önem veriliyor. Bir bayan olarak düğünde, nişanda, toplantıda, akşam yemeğinde, özel toplantılarda, yılbaşında, kokteyllerde, günlük olarak bu stili çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bu saydığımız noktalarda kullanırken de bazı ayrıntılara dikkat etmelisiniz. Örneğin günlük olarak kullanacaksanız biraz daha sade kullanmalısınız. özel günler için daha detaylı ve süslü öğelere yer vermelisiniz.

 

 

 

Balerin Topuzu Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?

 

  • Yüz şeklinize uyan bir tarzda detaylar eklemelisiniz. Bunun için ilk kural budur.
  • Sabitleme çok önemlidir yoksa hızlı bir şekilde dağılabilir.
  • Özel günler için kullanacaksanız ekstra detaylar ilave etmelisiniz. Sadelikten uzaklaşılmalıdır.
  • Kendi içerisinde dağınık balerin topuzu, ensede balerin topuzu, örgülü balerin topuzu vardır. Bunlar arasından doğru seçimler yapmalısınız. Çünkü görünümü önemli derecede değiştirmektedir.
  • Gelinler için model seçilecekse gelinliğe göre şekillendirme yapılmalıdır. Bu alanda uzman saç stilisti ile önce prova yapılması gerekli olan bir saç modelidir.
  • Saç rengi ile beraber kullanıldığında çok daha göz alıcı göründüğünü unutmayın. Tek yapmanız gereken doğru saç rengini seçmek olacaktır.
  • Doğru şekilde adımları takip ettiğinizde çok kolay ve pratik bir saç stilidir. Birçok kişi zorlanıyorum dese de bu ilk zamanlarda pratiğinin olmamasından kaynaklandığındandır.

İlginizi Çekebilir: Topuz Modelleri Rehberi

 

 

 

Tüm Modelleri ve Yapımı

 

1.Evde Kolay Yapımı

 

 

1.Aşama: Bu aşama bu görünümü yapmadan önce ona hazırlık aşamasıdır. Saç tipiniz düz ve düze yakınsa sorun yok dalgalı veya kıvırcık ise düzleştirme yapmanız çok yerinde olacaktır. Çok parlayan bir görünümde olmasını isterseniz de saç bakım yağı sürmeniz yeterli olacaktır.

2.Aşama: Bu modelin görünümünde önemli olan sıkılık ve birazda tepede olmasıdır. Bu görünüm için at kuyruğu yapıp yükseklik sağlanmalıdır. Bu şekilde yaptığınızda ortaya çok daha iyi bir sonuç çıkacaktır.

3.Aşama: İkinci aşamada yaptığımız at kuyruğunu eşit şekilde iki parçaya bölüp birbirine geçirmeli burgu şeklini veriyoruz. Örgü örme uygulaması gibi saçlarınızın sonuna kadar buna devam etmelisiniz.

4.Aşama:Oluşturduğunuz burguyu saç lastiğinin kenarına güzelce dolayın. Her nokta için eşit bir görünüme kavuşunca da toka ile tutturun.

5.Aşama: Güçlü bir saç spreyi kullanmanız çok önemlidir. Yoksa tam tersine hızlı bir şekilde saçlarınız dağılır ya da düzenli durmaz. Saçların her bölgesine de saç spreyi sıkmayı unutmayın ayrıca kaliteli bir marka kullanmanızı öneririz.

 

2.Örgülü Balerin Topuzu ve Yapımı

 

 

 

3.Videolu Anlatımı

 

 

 

4.Dağınık Balerin Topuzu

 

 

 

5.Ensede Balerin Topuzu Modelleri

 

 

 

6.Renkli Saçlar İçin Öneri

 

 

 

 

8.Çorap İle Balerin Topuzu

 

 

 

9.Özel Günler İçin Öneri

 

 

 

10.Gelinler İçin Balerin Topuz Modelleri

 

 

İlginizi Çekebilir: Örgülü Topuz Modelleri ve Yapılışları

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?