Coresatin Krem Nedir, Coresatin Sarı Pembe Mavi Niçin Kullanılır?

Coresatin Krem Nedir, Coresatin Sarı Pembe Mavi Niçin Kullanılır?

Coresatin cilt ve cilt sorunları için kullanılan çok etkili bir kremdir. Coresatin krem, cildi nemlendirmek için, cilt hücrelerini yenileyici olarak, sedef, egzama, roza(gül) hastalığı gibi durumlarda yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Cildin soruna göre renk renk coresatin çeşitleri bulunmaktadır. Corsatin sarı, Coresatin mavi, coresatin pembe en çok kullanılan renkleridir. Bunların haricinde farklı renkleri de mevcuttur. Her rengin fark cilt soruna iyi gelmektedir, sizlerde cilt sorunuza uygun rengin seçimini yaparak kullanmanız gerekmektedir. Şimdi de diğer detaylar hakkında geniş bilgiler verelim.

 

 

 

Coresatin Nedir, Nasıl Bir Şeydir?

 

Çeşitli cilt sorunları için ve cilt bakımı için kullanılan mucizevi denecek bir üründür. Kullananların memnuniyet oranı çok yüksektir. Hassas  ve atopik dermatit ciltlerin tamir edilmesinde, seboreik dermatit sorununda, sedefte, egzamada , rozada(gül hastalığı), diyabetik ayak sorununda kullanılır. Bunun haricinde nemlendirici olarak da kullanılmaktadır. Ayrıca hangi rengin ne için kullanacağını da aşağıda detaylı bir şekilde açıkladık.

 

 

 

İçeriğinde Neler Vardır?

 

İçeriğine bakalım hangi maddeler var: Üre, nane yağı, B6, E vitaminleri, aloe vera, allantoin  gibi doğal maddeler bulunmaktadır. Allantoin maddesinin bulunması cildi yenilediğini gösteriyor. Bu sayede de sorunlara daha kolay çözüm buluyor. İçeriğinin güvenli olması da birçok kişiyi bu ürüne kullanmaya sevk ediyor.

 

 

 

Coresatin  Krem Ne İşe Yarar, Neler İçin Kullanılır?

 

Cilt sorunlarına çözüm bulmak ve cilt bakımı yaparak daha güzel görünmek için kullanılır. Geniş bir kullanım alanı olduğu içinde birçok kişinin favorisi konumundadır. Tüm cilt tipleri dikkate alınarak hazırlanan bu karışımlar şifa kaynağı oluyor. Hangi sorunlarda işe yarıyor nerelerde kullanılıyor bakalım.

 • Cilt koruyucu olarak kullanılır.
 • Ciltte oluşan sorunlar ve durumlar için iyi sonuçlar verir.
 • Ciltteki tahrişleri önler ve giderir.
 • Cilt yüzeyinde zaman zaman oluşan iltihabı önler.
 • Ciltte oluşan döküntü ve pullanma gibi sorunları ortadan kaldırır.
 • Gül hastalığı(roza) tedavisinde kullanılır.
 • Cildi onararak cildi yeniler ve yeni hücre oluşmasını teşvik eder.
 • Cilt için çok bir nemlendiricidir.
 • Egzama ve sedef sorununda tedavi edici olarak kullanılır.
 • Alerjik durumları ortadan kaldırır.
 • Seboreik dermatit sorunlarının tedavisi için kullanılır.

 

 

Coresatin Çeşitleri ve Detayları

 

Kendi içerisinde birçok çeşidinin olduğu söylemiştik onlar hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Coresatin renklerinin işe yaradığı noktaları aşağıda belirttik. Renklere göre de detaylı bilgiler vererek doğru kullanmanızı sağlamak istedik. Yanlış rengi kullandığınız da fayda yerine zarar görebilirsiniz. işte renklere göre etkileri

 

Coresatin Sarı

Niçin kullanılır: Hassas ve kuru ciltler için uygundur. 15 yaşından küçüklerin kullanmasına uygun değildir. İçeriğinde kortizon bulunmaz. Seboreik dermatit ve egzama için kullanılır, ayrıca cildi onarma ve yenileme özelliği de vardır. Vitamin ve mineral bakımında da zengin olması ciltler için ayrı bir önem taşımaktadır.

Fiyatı ne kadar: 45 tl ile 65 tl arasında fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Kullanımı nasıl olmalıdır: Günde iki kere cildime uyguluyoruz. Düzenli uygulanması önemlidir. Doz atlanıldığın da ise kesinlikle fazla kullanılmamalıdır.

 

Coresatin  Pembe

Niçin kullanılır: Genellikle bebekler ve çocuklar için kullanılmaktadır. Yaşları küçük olduğu için bunlara özel renk oluşturulmuştur. kesinlikle kortizon bulunmaz ve günlük rahatlık kullanılabilir. B6 ve E vitamini ihtiva eder. Çocuk ve bebeklerde pişik, kaşıntı, tahriş gibi cilt sorunlarında kullanılır.

Fiyatı ne kadar: 40 tl ile 75 tl arasında değişen fiyatlarda satılmaktadır.

Kullanımı nasıl olmalıdır: Cildin temiz olması önemlidir bunun yanında çok az sürüyoruz ve katman oluşturmuyoruz. Günde 2 defa sabah akşam düzenli uygulamanız yeterli olacaktır.

 

Coresatin Mavi

Niçin kullanılır: Sedef, egzama,  roza(gül hastalığı) için kullanılır. Kuru ve hassas ciltler için uygundur. Egzamaya bağlı kaşıntının önlenmesinde de iyi sonuç verir.

Fiyatı ne kadar: 40 tle 63 tl arasında değişen fiyatlara sahiptir.

Kullanımı nasıl olmalıdır: Hastalıklı bölgeye günde 2 defa olmak üzere masaj yaparak sürüyoruz.

 

Coresatin Kırmızı

Niçin kullanılır: Nemlendirici olarak kullanılır. Özellikle kuru ciltler için birebirdir. yaz kış demeden kullanabilirsiniz.

Fiyatı ne kadar: 30 tl ile 70 tl arasında fiyatı değişmektedir.

Kullanımı nasıl olmalıdır: Bebeklerde de kullanılan rengidir. İlk önce cildi temizleyip daha sonra ise masaj yaparak hafif dokunuşlarla cilde uyguluyoruz.

 

Coresatin Yeşil

Niçin kullanılır: 18 yaşından büyüklerin kullanılması öneriliyor. Aloe vera özlüdür ve ciltteki mantar sorunları için kullanılır. Cildi korur ve koruyucu bir göre üstlenir.

Fiyatı ne kadar: 35 ile 65 tl arasında

Kullanımı nasıl olmalıdır: Sabah ve akşam düzenli olmak üzere iki kere uygulanmalıdır. İnce bir tabaka şeklinde masaj yaparak kullanmalısınız. Sorunlu bölgeye sürmeniz yeterli olacaktır.

 

Coresatin Mor

 

Niçin kullanılır: Bu renk diyabetik ayak sorunu olan bireylerde kullanılır. Kortizon içermez ve 15 yaşından büyük olanlar için kullanılır. Cildi nemlendirme etkisi de vardır,  tüm cilt güvenle kullanabilir.

Fiyatı ne kadar: 40 ile 60 tl arasında

Kullanımı nasıl olmalıdır: İlk önce cildi iyice temizleyip kuruluyoruz. Daha sonra ise ince bir tabak şeklinde ufak parmak darbeleriyle yedirerek sürüyoruz.

 

 

Muhtemel Yan Etkileri Nelerdir?

 

Birçok ürünün yan etkilerinin olması da muhtemel. Coresatin krem yan etkileri bulunmaktadır ama bunların görülme olasılığı son derece düşüktür. Bu etkilerde çok küçük sorunlardır. Doz aşımına bağlı olarak da yan etki görülme ihtimali artıyor. Bu ihtimali çok fazla dikkate almayıp güvenle  deneyip kullanabilirsiniz.

 • Baş dönmesi, baş ağrısı
 • Mide bulantısı
 • Ciltte tahriş
 • Ciltte kızarıklık ve pullanma

 

Sudocrem Nasıl Bir Şeydir, Yararları Nelerdir,Kullananların Yorumları Nasıldır?

 

Coresatin Fiyatları

 

Coresatin fiyatları nasıldır diye sorarsanız renklere göre fiyatları değişiyor yukarıda da belirtmeye çalıştık. Renklere göre değişiklik gösterse de 29 TL ile 61 TL arasında değişmektedir. 30 gramlık beyaz kaplarda satılıyor, renklerine göre de alımlar yapılıyor. İnternet üzerinden de sipariş verebilirsiniz. Güvendiğiniz sitelerden satın alarak kullanabilirsiniz.

 

 

 

Merak Edilen ve Kafanıza Takılan Soruların Cevapları

 

Sık sorulan soruları derleyerek cevap vererek sizleri en iyi şekilde bilgilendirmeye çalıştık. Bu kremi kullanmadan önce cevap bulması gereken sorular;

Soru 1: Coresatin pembe krem niçin piyasadan toplandı?

Cevap 1: Bir süre bu krem toplandı çünkü krem içeriğinde kortizonsuz yazıyordu ama kortizon tespit edilip toplandı. Daha sonra ise yapılan testlerde kortizon olmadığı anlaşılınca da satımına kaldığı yerden devam edildi.

Soru 2: Bu kremi kullanınca yüzümde tüylenme, kıllanma olur mu?

Cevap 2: Kesinlikle böyle bir yan etkisi yoktur, tüylenme kıllanma yapmaz.

Soru 3: Coresatin kremin içeriğinde kortizon var mı?

Cevap 3:Kortizon içeren bir krem değildir. Kortizon bulunmadığı içinde rahatlıkla deneyip kullanabilirsiniz.

Soru 4: Bebekler de bu ürünü kullanabilir miyim?

Cevap 4: Bebeklerde pişik için kullanabilirsiniz, bebek için hiçbir sorun teşkil etmez.

Soru 5: Bu ürünü yüzümde kullanabilir miyim?

Cevap 5: Yüz ve tüm vücut dahil cildinizde kullanabilirsiniz. Hem cilt sorunları için hem de hem de nemlendirici olarak uygulayabilirsiniz.

Soru 6: Yüzümde sivilce var hangi rengini kullanmalıyım?

Cevap 6: Her rengi kesinlikle kullanılmaz hatta bazı renkleri akneleri(sivilceleri) artırır. Sivilceler için sarı olan en uygun olanıdır.

 

 

 

Kullananların Yorumları

 

Bu yorumlar bu kremi gerçekten kullanıp yaşadıklarını kendi ifadeleri ile anlatmışlardır. Kullanıcı yorumları da sizlere yol gösterecektir. İşte coresatin kullananlar ve yorumları

Selenay diyor ki: Sarı olanını bir süre denedim egzama için müthiş etkili oldu. Bendeki egzama başlangıç aşamasındaydı ondan dolayı daha hızlı etki etti. Sizlere tavsiye ederim zaten pahalı da bir ürün değil.

Turan anlatıyor: Sedef sorunundan dolayı kullandım güzel etkiler yaptı bende olumlu sonuçlar verdi.

Feride anlatıyor: Egzama için denedim ama çok fazla bir sonuç alamadım.

Pelin anlatıyor: Bende sedef için almıştım düzenli kullandım ama herhangi bir farklılık oluşmadı.

Tülay anlatıyor: Bebeğim de pişik için kullanıyorum çok hızlı etki edip pişiği geçiriyor, ayrıca yan etkisi de olmuyor.

Melahat anlatıyor: Bir kutu aldım etki görmeyince devam etmedim bende bunu sonucu verdi.

 

Fito Krem Hakkında Tüm Merak Ettiğiniz Soruların Cevapları

Sosyal Medyada Paylaşın:

7 yorum

  • 5 aylık bebeğe önermiyoruz. Şayet illa kullanmak istiyorum derseniz de doktor önerisi olması lazım acil şifalar dileriz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?