Koyu Kızıl Saç Rengi,Saç Modeli ve Saç Boya Numarası

Koyu Kızıl Saç Rengi,Saç Modeli ve Saç Boya Numarası

Bugünkü konumuz kızıl saç renginin tonları hakkında olacaktır. Kızıl tonları seviyorsanız ve birazcık da koyu olsun istiyorsanız koyu kızıl tam size göre diyebiliriz. Koyu kızıl saç güzel yansımaları olan derli toplu bir görünüm kazandırır. Son dönmede bayanlar arasında çok daha fazla tercih edilmeye başlandı bunda ünlülerin bu rengi kullanmasının etkisi büyük. Önümüzdeki sezonlarda da yükselişini fazlasıyla sürdürecek koyu özellikli bir renktir. Birçok bayanla konuşma fırsatı buldum bu rengin müdavimleri çünkü cilt tonlarına ve görünümlerine çok uyum sağlıyor bundan dolayı da değiştirmeden kullanıyorlar. Koyu kızıl saç rengi belirli bir süre sonra sizde de bağımlılık oluşturabilir, çünkü bazı tonlar böyledir bir deneyince çok beğeniliyor daha sonra bu değişilmiyor. Şimdi de bu saç renginin ayrıntılarına bakalım.

 

 

 

Kimlere Yakışır, Kimlerde Hoş Durur?

 

Koyu tonlarda olduğu için açık tenlerde daha hoş görünüyor. Beyaz ve buğday tenliler için ideal diyebiliriz. Bunun yanında koyu ya az koyu tenlerde çok iyi kendini belli etmiyor. Tam tersine net bir görünümde oluşmuyor. Cilt tonunuzla bu rengi tamamlarsanız bütünlük olarak göz alıcı görünebilirsiniz. Ayrıca parlaklık oluşturulduğunda ortaya kusursuz görünümlerde çıkıyor. parlaklık için saçınızın görünümü ve sağlığı önemlidir.

 

 

 

 

Boya Markaları ve Numaraları

 

Birçok markanın bu tonda boyaları mevcuttur sizler için en uygun olanları aşağıda derledik. Bu boyalardan alıp kendiniz evde koyu kızıl saç rengini elde edebileceksiniz. İşte o markalar ve numaraları;

  • Natural colors 4rr koyu kızıl organik saç boyası (fiyatı: 18.50 tl)
  • Palette göz alıcı renkler serisi 4.88 koyu kızıl saç boyası (fiyatı: 6.50 tl)
  • Garnier çarpıcı renkler serisi 4.60 yoğun koyu kızıl saç boyası (fiyatı: 5.50 tl)
  • Wella 4.6 koyu kızıl saç boyası (fiyatı: 24.99 tl)

 

 

Bu Renk Akar Mı, Akmaması İçin Ne Yapmalı?

 

Bu renk için daha çabuk akar ifadesini kullanmak yanlış olmaz. Akmaya meyilli bir saç rengidir. Uzun süre aynı canlılığını korumanız için aşağıdaki basit ama etkili noktalara dikkat edin ederiz.

Live clean pink free şampuanı kullanın: Live clean pink free adlı şampuanı kullanarak saş renk ömrünüzü uzatabilirsiniz. Gerçekten saçlarda nazik bir etki yapıyor ve boyaya zarar vermiyor. Bu markayı internetten, marketten ya da kozmetikçilerde bulabilirsiniz. Bunun yanında sülfatsız şampuanlarda işinizi görecektir o da yine birçok yerde sülfatsız şampuan olarak satılmaktadır.

Üzüm sirkesi kullanın: Üzüm sirkesini denedik ve gerçekten akmadığını gördük. Uygulanmış bir yöntemdir. Üzüm sirkesini şampuandan önce az bir şey ıslattığımız saçlarımıza döküp daha sonra ise saçlarımıza şampuanı uyguluyoruz. Herhangi bir süre saçlarda bekleyecek diye bir şey yok saçları duruluyoruz. Bu şekilde denediğinizde saç boyasının renginin sürekli aynı şekilde kaldığını göreceksiniz. Üzüm sirkesini bir şişede yarısını su yarısını üzüm sirkesi koyarak elde ettiğiniz karışımı sürekli yukarıdaki gibi saçlarınıza kullanabilirsiniz. Ayrıca saçlarınızı boyadığınız günde rahatlıkla deneyebilirsiniz. Bakır Kızıl Saç Rengi İçin Tıklayınız.

 

 

 

 

Bu Saç Renginin Bakımı Nasıl Yapılmalı?

 

Bir de diğer saç rengini koruma yolu da saçlara bakım yapmaktır. Bakımsız saç solmaya ve matlaşmaya mahkumdur. İşte bu durumları yaşamak istemiyorsanız aşağıdaki saç bakım önerilerini yerine getirin göreceksiniz ki saç renginiz her daim harika görünecek.

3-4 gün arayla ılık su ile saçlarınızı yıkayın: Çok fazla yıkamak  saç renk pigmentlerini aşındırıyor eğer çok yıkamak istiyorsanız yukarıda formülünü verdiğimiz üzüm sirkesini kullanın. Mümkün oldukça 3 günde önce saçlarınızı yıkamayın.

Saç maskesi kullanın: Maskeler gerçekten saç renginin ömrünü uzatıyor ciddi derece yararlar sağlıyor. Güneş ışınlarına karşı saç boyasını koruyor ve canlılığın kaybedilmesinin önüne geçiyor.

Durulanmayan bakım ürünleri tercih edin:  Çantanızda taşıyacağınız her daim uygulanabilen saç bakım ürünleri vardır, bunları durulamaya gerek yoktur. Kaliteli bir markanın ürününü alıp sürekli kullanabilirsiniz size önemli faydalar sağlayacaktır.

 

 

 

Koyu Kızıl Saç Rengine Yakışan Saç Modelleri

 

Renkler göre saç modelleri değişiklik göstermektedir. Bunda ayrıca yüz şeklinin de önemi büyüktür. Bu iki ayrıntıya dikkat edip saç modeli seçmeniz gerekmektedir.  Uzun tecrübeler sonucunda yakışan saç modelleri ise şöyle;

-Kahküllü saç modelleri

-Düz uzun saç modelleri

-Hafif dalgalı akan görünümde saç stilleri

-Küt saç modelleri

-Shag saç kesimi

-Kıvırcık saç stilleri

-Bob saç modelleri

İşte bu sıraladığımız öneriler kesinlikle en iyi uyum sağlayanlardır. Kişiden kişiye değişen sonuçlar olabilir buna dikkat ederek seçim yapın.

İlginizi Çekebilir: Kızıl Saç Rengi Tonları Kılavuzu

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?