Saçlarınıza Hacim Kazandıracak 9 Püf Noktası

Saçlarınıza Hacim Kazandıracak 9 Püf Noktası

Her bayan, kalın telli ve hacimli saçlar hayal eder ancak saçlarınız doğal olarak hacimli olmasa bile umutsuzluğa gerek yok. Saçlarınıza hacim kazandıracak 9 püf noktası ile sizin saçlarınız daha yoğun görünecek. Söyleyeceğimiz ipuçları ile hacimli saçlar elde edebileceksiniz bu kadar emin konuşmamızın sebebi ise deneyip görmemizdir. Kombinkadin olarak saçlarınızın hacimli görünmesini yardımcı olacak tavsiyelerimiz.

 

Saçlara Hacim Kazandıran Öneriler

 

1.Saçlarınız İyice Kuruduktan Sonra Tarayıp Şekil Verin

 

saçlarda hacim
saçlara hacim kazandırma önerisi

 

Kurutma sürecinde saçlarınızın iyice kuruduğundan emin olmak için parmaklarınızı kullanın. Saçlarınızı sırasıyla tel tel kurutun köklerinden ayırarak fönlerseniz iyice kurumuş olacaktır. Saçlarınızın kuru olduğundan emin olduktan sonra saçlarınızı tarayıp şekil verin aksi halde sönük bir saçınız olacaktır. Bu öneri basit gibi gözükse de çok etkilidir.

 

2.At Kuyruğunuza Küp Ekleyerek Hacim Kazandırabilirsiniz

 

hacimli saçlar için yöntemler
hacim sağlayan püf noktası

 

Bu aslında küçük bir saç hilesidir. At kuyruğunuzun içine küp şekilli bir cisim ekleyerek bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bunu at kuyruğunun içine görünmeyecek şekilde saç iğnesi ile tokaya sabitleyerek yapacaksınız. Fotoğrafta da görünümü var.

 

3.At Kuyruğunuzu Daha Üstten Bağlayın

 

saçlarınıza hacim kazandırma yolları
hacimli bir at kuyruğu nasıl yapılır

 

Saçlarınızı at kuyruğu yapıyorsanız sağdaki ve soldaki fotoğraflara dikkatlice bakın. Sağdaki at kuyruğu çok hacimli dururken soldaki at kuyruğu çok hacimsiz bunun sebebi at kuyruğunun bağlantı noktasıdır. Sağdaki gibi daha üstten bağlayın ayrıca at kuyruğunun dik ve sert olsun.

 

4.Zamanınız Yoksa Saç Stilinden Yararlanın

 

saçlarda hacim kazandırma
saçlara hacim kazandırma yöntemi

 

Düzgün bir şekillendirme için zamanınız yeterli değilse saçlarınızı toplamak yerine onları açarak hafif dağınık bir görünümle harika hacimli saçlarınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Toplanmış saçlarınızı açın ve ellerinizle hafif şekil verdikten sonra saç spreyi ile sabitleyerek kullanın işte sonuç.

 

5.Kuru Şampuanlar Saçlara Hacim Verir

 

saçlarda hacim
kuru şampuanla hacim saçlara hacim kazandırma

 

Kuru şampuanlar artık çok popüler eğer bilmiyorsanız da araştırın deriz. Saç köklerine şampuan uygulayın. Köklere uygulama işlemini saç tellerini ayırarak yapın, kökler şampuan iyice emdikten sonra elinizle saç tellerini çekerek hacimlenmesini sağlayın. Daha uzun süreli sonuçlar için saçlarınıza saç spreyi uygulayarak sabitleyin.

 

6.Kalın Örgüler Saçlarınızı Hacimli Gösterir

 

saç için hacim kazandırma hileleri
gevşek örgülerle saça hacim kazandırma

 

Daha sıkı örgüler oluşturmak yerine gevşek örgüler deneyin. Daha gevşek örgülerle saçlarınızı hacimli gösterebilirsiniz. Gevşek örgülerin çözülme olasılığı yüksektir bunun içinde saç spreyi kullanın.

 

7.Saçlarınıza Hacim Katmak İçin Şekillendirdikten Sonra Tekrar Kurulayın

 

hacimli saçlar
saçlara nasıl hacim kazandırılır?

 

Saçlarınızı şekillendirmeyi bitirdikten sonra fön makinası ile bir miktar daha kurutmaktan çekinmeyin. Kafanızı yere indirip birkaç dakika daha kurumasını sağlayabilirsiniz. Bunun sonucunda daha fazla hacim elde edeceksiniz.

 

8.Saç Modellerinden Yararlanın

 

saçlara hacim kazandırmanın püf noktaları
saçlarınıza hacim kazandıracak 9 püf noktası

 

Saç modelinizde saçlarınızın hacimli görünmesinde önemli bir unsurdur. Hacimli bir saç görünümü istediğinizde saç stilinizle oynayın. Ortadan ayrılmış saç modeli daha sönük bir görünüm verir sağ taraftaki fotoğraftaki gibi saçlarınız yan kısmından fön ile şekillendireceğiniz saçınız ise çok daha hacimli gür bir görünüm alacaktır. Saç Kategorimiz İçin Tıklayınız.

 

9.Saçlarınızı Şekillendirmek İçin Zaman Yoksa Saç Hacim Spreyi Kullanın

 

saçlarda hacim
Saçlara hacim kazandıran püf noktalar

 

Saçlarınızı yıkamak, kurulamak ve şekil vermek için vaktiniz olmadığında, saç köklerine saç spreyi ve hacim veren köpüğü uygulayın. Bu yöntem size hızlı ve etkili bir sonuç sunacaktır.

 

Videomuzu da İzleyebilirsiniz.

 

İnce Telli Saçlara Nasıl Bakım Yapılır

 

Yazımızı okuduğunuz için çok teşekkür ederiz bugün sizlere saçlarınıza hacim kazandıracak 9 püf noktası ile önemli fikirler sunmaya çalıştık umarım faydalı olmuştur. Saç fikirlerimizle karşınızda olmaya devam edeceğiz bizim takipte kalın güzel günler diliyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?