En İyi ve En Etkili Uçuk Kremi İsimleri?

En İyi ve En Etkili Uçuk Kremi İsimleri?

İçindekiler

Bugünkü konumuz uçuk hakkında olacaktır. Uçuk bir çok kişi rahatsız eden ve sürekli tekrarlayan bir cilt sorunudur. Uçuğa sebep olan ise herpes simpleks isimli virüstür. Bu rahatsızlığı hızlı şekilde geçirmenin yolu ise uçuk kremi kullanmaktan geçmektedir. Uçuk belli bir süre içinde çoğu kimsede geçmektedir ama görünümün hızlıca düzelmesini istiyorsanız ve de bu virüsün yayılmasını istemiyorsanız kesinlikle aşağıdaki kremleri kullanmalısınız. Sözlerimizi fazla uzatmadan uçuk kremi tavsiyesi hakkında detayları verelim.

 

En İyi Uçuk Kremleri

 

1.Aklovir Uçuk Kremi

Fiyatı: 19.33 TL

Sandoz İlaç Sanayi tarafındaN üretilen etkili bir ilaç. Etken maddesi asiklovir isimli yapıdır. İlk ve tekrarlayan uçuk sorununda kullanılmaktadır. Genital bölgede de kullanılma özelliği vardır. 2 ve 1o gramlık kutularda eczanelerde satılmaktadır. Genital herpes, herpes labialis, herpes simplex gibi deri enfeksiyonları için kullanılan başarılı bir cilt ilacıdır. Uçuk virüsünün yayılmasını önleyerek hızlı bir şekilde görünümü düzelten bir yapısı vardır.

Kullanım Şekli: 4 saatlik aralıklarla gece dozu uygulamadan günde 5 defa sorunlu bölgeye sürün. Sorunlu bölgeye mümkünse eldivenle nohut büyüklüğü kadar alarak hafif parmak darbeleri ile yedirerek uygulayın. En az 5 gün en fazla 10 gün kullanın. Uçuk sorunu 10 gün içerisinde geçmezse bu kremi kullanmayın bırakın ve de doktorunuza muayene olun. Aklovir Krem Hakkında Her Şey İçin Tıklayın.

Bu Krem Hakkında Bilinmesi Gerekenler

1.Bu kremin etken ya da yardımcı maddesine karşı alerjiniz var ise kullanmayın.

2.Bu kremin içindeki propilen glikol nedeniyle ciltte tahriş oluşabilir.

3.Bu ilacı başka krem ya da merhem ile karıştırmayın.

4.Hamile bayanlar doktor önerisi ile kullanmalıdır. Emziren anneler ise bu kremi kullanabilirler.

5.Bu krem kullanımı araç ve makine kullanımını etkilememektedir.

6.Çocuklarda doktor önerisi ile kullanılmalıdır.

 

2.Asiviral Uçuk Kremi

Fiyatı: 26.88 TL

Bu ilacın ruhsat sahibi Terra İlaç ve Kimya Sanayi Ticaret A.ş’dir, üretimi ise Toprak ilaç ve Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret A.ş’dir. Aklovir krem ile aynı etken maddeye sahiptir. Yani asiklovir etken maddesi bulunmaktadır. Etken madde bu ilacın içeriğinde %5 oranında bulunur. Antiviral özellikli bir ilaçtır. Virüslerin çoğalmasını engeller ve de hızlıca sonuç verir. Genital bölgedeki uçuk sorunlarında da kullanabilirsiniz.

Kullanım Şekli: Bu ilacı kuru cilt yüzeyine sorunlu bölgeyi iyice kaplayacak şekilde ince tabaka halinde sürmelisiniz. Enfeksiyonun yayılmaması için mümkünse eldiven kullanarak bu kremi sürün. Günde 5 kere 4 gün boyunca bu krem kullanılmalıdır. Her kullanımdan önce ve sonra ellerinizi mutlaka yıkayın.

Bu Krem Hakkında Bilinmesi Gerekenler

1.İlacın etken ya da yardımcı maddesine karşı alerjisi olanlar bu ilacı kullanmamalıdır.

2.Bu krem 12 yaş üstü kişilerde ve yetişkinlerde kullanılmalıdır. 12 yaş altındaki kişilerde kullanılamaz.

3.Topikal yolla uygulanan bir ilaçtır göz ile temas edilmemelidir.

4.Fazla kullanım durumunda ciltte tahriş oluşturabilir buna dikkat edilmelidir.

5.Hamilelerde doktorun gerekli gördüğü durumunda kullanılmalıdır. Emziren anneler ise dikkatli bir şekilde bu ilacı kullanabilirler.

 

3.Acyl Krem

Fiyatı: 21.08 TL

Haricen kullanılan bir ilaçtır. Bu kremin ruhsat sahibi Metin sağlık ecza deposu ilaç sanayi ve ticaret limited şirketidir. Bu kremi üreten ise Biofarma ilaç sanayi ve ticaret a.ş’dir. Etken (etkin) maddesi asiklovir isimli yapıdır. Ağzı boşluğu,göz ve vajina bölgesinde kullanılmamalıdır. Herpes simplex (HSV) tip 1 ve 2 ile varicella zoster isimli virüslere karşı kullanılmaktadır. Antiviral bir kremdir.

Kullanım Şekli: Sorunlu bölgeye ince tabaka halinde hafif ovarak sürün. Günde 5 kere 4 saat aralıklar gece dozunu atlamak suretiyle kullanın. Kullanım konusunda doktorunuzun farklı bir önerisi oldu ise o şekilde kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu kremi 10 gün kullanmalısınız bu süre içerisinde sonuç alamazsanız kullanımı bırakıp doktora görünün.

Bu Krem Hakkında Bilinmesi Gerekenler

1.Asiviral isimli etken maddeye karşı alerjiniz var ise kullanmayın.

2.Bu ilacın içinde propilen glikol isimli madde vardır bundan dolayı  ciltte iritasyona sebep olabilir.

3.Bu kremi başka krem ya da merhemlerle karıştırarak kesinlikle kullanmayın.

4.Ağzı boşluğu, göz, ve vajina da bu ilaç kullanılmamalıdır.

5.Hamilelerde doktorun gerekli gördüğü durumunda kullanılmalıdır. Emziren anneler ise dikkatli bir şekilde bu ilacı kullanabilirler.

 

4.Zovirax Uçuk Kremi

 

Fiyatı: 19.33 TL

Uçuk sorunu için haricen kullanılan bir ilaçtır. Antiviral ilaç grubu içerisinde bulunan bir kremdir. Genital uçuk sorununda da kullanılmaktadır. Bu ilacın da etken maddesi asiklovir isimli yapıdır. 2 gramlık pompalı tüp yapısındadır.

Kullanım Şekli: Sorunlu bölgeye ince tabaka halinde hafif ovarak sürün. Günde 5 kere 4 saat aralıklar gece dozunu atlamak suretiyle kullanın. Kullanım konusunda doktorunuzun farklı bir önerisi oldu ise o şekilde kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu kremi 10 gün kullanmalısınız bu süre içerisinde sonuç alamazsanız kullanımı bırakıp doktora görünün.

Bu Krem Hakkında Bilinmesi Gerekenler

1. Zoviraxın içeriğindeki maddelere karşı alerjisi olanlarda bu ilaç kullanılmamalıdır.

2.Başka herhangi bir ilaçla karıştırıp kullanılmamalıdır.

3.İçeriğinde alkol bulundurduğundan dolayı tahrişler ortaya çıkarabilir.

4.Gebe bayanlar doktor tavsiyesi olmadan kullanmamalıdır. Emziren bayanlar ise kullanabilirler.

5.Göze sürülmemelidir kazarak göze değmesi durumunda hemen bol su ile yıkanmalıdır.

 

5.Vectavir Uçuk Kremi

 

Fiyatı: 37.28 TL

Haricen cilde uygulanarak kullanılır. Cilde uygulanma dışında başka kullanım şekli yoktur. Etken maddesi pensiklovir isimli yapıdır. Bu kremin içerisinde etken madde %1 oranın bulunur. 2 gramlık tüpler şeklinde eczanelerde satılmaktadır. Topikal antiviral ajanlar isimli ilaç grubu içerisinde bulunmaktadır.

Kullanım şekli: Hekiminiz reçete etti ise bu kremi o şekilde kullanın. Hekiminiz bir kullanım önerisi olmadı ise şu şekilde kullanın. 2 saatlik aralıklarla günde 8 defa sorunlu bölgeye hafif masaj yaparak sürün. 4 gün kullanın. Her kullanımdan önce ve sonra mutlaka ellerinizi güzelce yıkayın. Tedaviye mümkün olduğu kadar erken başlayın ki daha hızlı sonu. alasınız. Ayrıca bu krem kabarcık oluşturabilir bunları koparmayın.

Bu Krem Hakkında Bilinmesi Gerekenler

1.Bu ilacı kullanmada yaş sınırı vardır. 12 yaşın üstündeki kişilerde kullanılmalıdır.

2.Bu ilacın kullanım süresi 4 gündür bu süre içerisinde uçuğunuz geçmezse hekiminize muayene olun.

3.Bu kremin fazla kullanım durumunda ise ciltte tahrişler oluşabilir. Mümkün olduğu kadar fazla miktarda kullanmamaya özen gösterin.

4.Yaşlılarda da bu krem kullanılabilir. Yaşlılarda normal dozlarda bu ilacı kullanabilir herhangi bir sorun olmaz.

5.Hamile ve emziren bayanlarda doktor önerisine göre kullanılmalıdır. Bu kremin herhangi bir ilaçla etkileşimi yoktur ayrıca araç ve makine kullanımını etkilememektedir.

 

6.You Derm Hl Uçuk Kremi

 

Fiyatı: 12 TL

Uçuk virüsü sorununda kullanılan etkili bir kremdir. Çok başarılı sonuçlar vermektedir.  İçeriğinde aloe vera özü bulunmaktadır. İnternet üzerindeki sitelerden ve eczanelerde alınabilir.

Kullanım şekli: Sorunlu bölgeye günde 4 defa sürün. 4 günde düzenli olarak kullanın. İnce tabaka halinde uçuğun olduğu bölge ve çevresine parmak hareketleriyle sürün.

Bu Krem Hakkında Bilinmesi Gerekenler

1.Bu ilacın içeriğindeki maddelere karşı alerjiniz var ise kullanmaya başlamayın.

2.Sadece cilt üzerine uygulanır başka kullanımı yoktur.

3.Geniş cilt yüzeylerine sürmeyin sadece sorunlu bölgelere uygulayın.

4.Bebeklerde ve çocuklarda kullanılmamalıdır.

5.Hamile kişiler ve emzirenler doktor tavsiyesine göre bu kremi kullanmalıdır.

 

7.Virosil Krem

 

Fiyatı: 11.33 TL

Burun kenarı, dudak, yüz ve genital bölgeden kullanılan bir uçuk kremidir. Etken maddesi asiklovirdir ve %5 oranında bulunmaktadır. Uçuk virüslerine karşı etkili olan antiviral bir ilaçtır. Uçuk yayılmasını da önleme özelliğine sahiptir.  10 gramlık formlar şeklinde eczanelerde satılmaktadır. Reçeteli ya da reçetesiz olarak bu kremi alabilirsiniz.

Kullanım şekli: Kullanım konusunda doktorunuz bir şey söyledi ise aynen uygulayın aksi durumda anlatacağımız gibi kullanın. Günde 5 kere gece dozunu atlamak üzere günde 4 saat aralıklarla kullanılmalıdır. Mümkün olduğu kadar uçuk hemen başladığında kullanmaya başlayın. Genital bölgede de kullanılabilir. Kullanım süresi 5 gündür iyileşme olmazsa 10 gün kullanılabilir.

Bu Krem Hakkında Bilinmesi Gerekenler

1.Bu ilaca karşı bir alerjiniz var ise kesinlikle kullanmayın.

2.Bölgesel kullanım şekli olduğu için yan etki riski son derece sınırlıdır.

3.Bu kremin içerisinde propilen glikol vardır bu madde de tahriş yapabilir.

4.Bu krem tüm ilaçlarla beraber kullanılabilir. Diğer ilaçlarla karıştırılmadan kullanılması önemlidir.

5.Çocuklar,yaşlılar,hamiler, emziren anneler doktor önerisi ile bu ilacı kullanabilirler.

 

8.Hernovir Krem

 

Fiyatı:10.65 TL

5 gramlık ve 10 gramlık ambalajlarda eczanelerde satılmaktadır. Bu ilacın etken (etkin) maddesi asiklovir isimli yapıdır. Uçuk virüslerinin tedavisinde kullanılan başarılı bir cilt ürünüdür. Bu ilacın içerisindeki etken madde oranı %5 kadardır. Yan etki riski son derece az olan bir ilaçtır. Bu ilacın ruhsat sahibi Nobel İlaç sanayi ve ticaret a.ş’dir. Bu ilacın üretimi ise Nobelfarma İlaç Sanayi ve Ticaret A.ş tarafından yapılmaktadır.

Kullanım şekli:  Kullanım konusunda doktorunuz bir şey söyledi ise aynen uygulayın aksi durumda anlatacağımız gibi kullanın. Günde 5 kere gece dozunu atlamak üzere günde 4 saat aralıklarla kullanılmalıdır. Mümkün olduğu kadar uçuk hemen başladığında kullanmaya başlayın. Genital bölgede de kullanılabilir. Kullanım süresi 5 gündür iyileşme olmazsa 10 gün kullanılabilir.

Bu Krem Hakkında Bilinmesi Gerekenler

1.Kremi her kullanımdan önce ve sonra mutlaka ellerinizi yıkayın.

2.Bu krem reçeteli ya da reçetesiz olarak eczanelerde alınabilir.

3.Hamile bayanlar ve çocuklarda doktor önerisi ile kullanabilirler. Emziren annelerde bu krem kullanılabilir.

4.Herhangi bir ilaçla etkileşimi yoktur bu ilacın. Makine ve araç kullanımını da etkilememektedir.

5.Bu ilaca karşı alerjisi olanlarda kesinlikle kullanılmamalıdır.

 

9.Terramycin (Teramisin) Krem(Merhem)

 

Fiyatı: 19.33 TL

Deriye sürülerek uygulanan bir ilaçtır. Yumuşak sarı homojen yapıdadır. Topikal uygulanan antibiyotikli bir kremdir. Derideki sorunları hızlıca gidermektedir. 14.2 gramlık tüplerde eczanelerde satılmaktadır. Reçeteli ya da reçetesiz olarak bu ilacı alabilirsiniz. Bu kremin(merhemin) etken maddesi oksitetrasiklin isimli yapıdır.

Kullanım şekli: Doktorunuz bir kullanım önerisi var ise o şekilde kullanın yoksa da söyleyeceğimiz şeklinde kullanın. Sorunlu bölgeye günde 2 ya da 3 kez 8 ya da 12 saat aralıklarla sürün. Ortalama 1 hafta kullanın. Çok etkili bir içeriği vardır bundan dolayı da uçuklar hızlıca geçecektir. Teramisin Krem Hakkında Her Şey İçin Tıklayın.

Bu Krem Hakkında Bilinmesi Gerekenler

1.Lokal olarak uygulanan bir ilaçtır. Bu ilaca karşı alerjisi olanlar kullanmamalıdır.

2.Hamile ve emziren anneler de kesinlikle kullanılmamalıdır.

3.Tüm ilaçlarla beraber kullanılabilir.

4.Araç ve makine kullanımını etkileyen bir krem değildir.

5.Çocuklarda ve ve bebeklerde kullanılmamalıdır.

 

10.Herpclair

 

Fiyatı: 17 TL

Kullanım şekli: Sorunlu bölgeye günde 2 defa hafif parmak darbeleriyle masaj yaparak uygulanır. 5 gün boyunca düzenli olarak kullanılmalıdır.

Bu Krem Hakkında Bilinmesi Gerekenler

1.İlaca karşı alerjisi olanlar kullanmamalıdır.

2.Sadece haricen kullanılır başka kullanım şekli yoktur.

3.Hamile ve emziren kişiler bu ilacı doktor önerisi kullanabilirler.

4.Bebeklerde ve çocuklarda bu jel kullanılmamalıdır.

5.Lokal ve harici kullanıldığı için yan etki riski son derece azdır.

 

11.Bepanthen Plus Krem

 

Fiyatı: 26.52 TL

Bu ilacın etken maddesi dekspantenol ve klorheksidin hidroklorür isimli iki yapıdır. Uzun yıllardır kullanılan harika bir formüldür. Her zaman ecza deponuzda bulunmalıdır. Sadece uçuk değil birçok cilt sorununda güvenle kullanılmaktadır. 30 gramlık alüminyum tüplerde satılmaktadır. Reçeteli ya da reçetesiz olarak eczanelerde satılmaktadır. Devlet tarafından bedeli ödenmemektedir. Bu ilacın ruhsat sahibi ve üreticisi Bayer Türk Kimya San. Ltd. Şti.’dir.

Kullanım şekli: Sorunlu bölgeye hafif masaj yaparak ince tabaka halinde sürülmelidir. Günde 2 defa kullanılması yeterlidir. 5 gün boyunca düzenli olarak kullanın.

Bu Krem Hakkında Bilinmesi Gerekenler

1.Bu ilacın içeriğindeki etken ya da yardımcı maddeye alerjisi olanlar kullanmamalıdır.

2.Geniş yüzeylerde bu krem kullanılmamalıdır.

3.Çocuklarda,hamilelerde, emziren annelerde doktor önerisi ile kullanılmalıdır.

4.Antiseptik maddelerle bu kremi beraber kullanmayın.

5.Yan etki son derece düşüktür.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?