İbrahim Saraçoğlu Diş Beyazlatma Tarifleri Hakkında Her Şey!

İbrahim Saraçoğlu Diş Beyazlatma Tarifleri Hakkında Her Şey!

Merhabalar bugünkü konumuz güzelliğimiz için son derece önemli olan diş beyazlatma hakkında olacaktır. Bu konudaki en iyi uygulayacağınız formül ise İbrahim Saraçoğlu diş beyazlatma tarifi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bitkilerin faydaları hakkında sayısız programı ve çalışmaları bulunan Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu sağlık problemlerine önemli faydalar sunmaktadır. Cumhurbaşkanının da bu alanda başdanışmanlığını yapmaktadır. Biyoteknoloji ve mikrobiyoloji alanında uzmanlığı olan ünlü uzmanın dedikleri gerçekten bire bir işe yarıyor. Bu konuda sararmış dişler içinde önemli formülleri mevcut, kullanan birçok kişi bunun önemli derecede fayda sağladığını söylüyor. Bu tarifleri ise konuk olduğu programlarda açıkladı ve tüm detaylarını anlattı. Bizde oradan alıntı yaparak size sunuyoruz. Birden fazla formül bulunmaktadır, bunlardan hangisi sizin için kolay olacaksa onu deneyebilirsiniz. Bunları aşağıda tüm boyutları ile anlattık. Sözlerimizi fazla uzatmadan bunlar neler bakalım.

 

İbrahim Saraçoğlu Diş Beyazlatma Malzemeleri ve Yapılışı

 

1.Çilek Yöntemi

 

Bu yöntem birçok kişide işe yarıyor, şayet yaramaz ise diğer yöntemleri uygulamanız tavsiye edilir. Çünkü her diş yapısındaki lekeler farklı olduğu için bazen yetersiz kalabiliyor.

Malzemeleri

-3 tane orta büyüklükte organik çilek

-Diş fırçası

Yapılışı

Çileklerimizi alıyoruz küçük bir kaba koyuyoruz bunları çatal ya da diğer araçlarla ezip püre formatına getiriyoruz. Daha sonra ise diş fırçası yardımıyla bu çilekleri hafif hafif dişe sürüp bekletiyoruz. Ortalama olarak bir yıl içerisinde iki ay yapmak yeterli olacaktır. Düzenli devam etmeniz çok önemlidir, bunun yanında dağ çileği de kullanabilirsiniz.

 

2.Karbonat İle Beyazlaştırma

 

Karbonatta Saraçoğlu’nun diğer yöntemlerinden bir tanesi. Işıl ışıl bir görünüm için denenmesi tavsiye edilir. Gereken malzemeleri ve tarifini aşağıda detaylı bir şekilde anlattık. işte o yöntem ve asım adım yapılışı;

Malzemeler

-3 damla kadar doğal zeytinyağı

-3 damla taze doğal limon suyu

-1 çay kaşığı kadar karbonat

-Diş fırçası

Yapılışı

İlk olarak yapmanız gereken orta büyüklükte bu malzemeleri alacak bir kap bulmaktadır. Kabınızı hazırladıktan sonra ise zeytinyağı ile karbonatı bu kaba ekliyoruz. Karbonat ile zeytinyağını güzelce karıştırın.Karıştırma işleminden sonra ise limon suyunu ekleyip bir miktar karıştırdıktan sonra dişlerinize diş fırçası yardımıyla sürün. Düzenli olarak uyguladığınızda kırk gün içerisinde dişleriniz inci gibi beyazlamış olacak. Ara ara bu işlemi tekrar edebilirsiniz.

 

3.Kekik İle Beyazlatma Tarifi

Kekik dişler için çok faydalı bir bitkidir. Hem beyazlatma hem de diş eti çekilmesi için kullanılmaktadır. Görünümünüzde önemli değişiklik yapmak için bu bitkiyi kesinlikle kullanmalısınız. Aktardan gidip alarak aşağıdaki formülü uygulayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

-1 çay bardağı ile su

-1 tatlı kaşığı kadar kekik

-Diş fırçası

Yapılışı

Su ile kekik ortalama beş dakika kaynatıyoruz bundan sona ise soğuması için bekliyoruz. Ilıdıktan sonra ise kekiğin suyunu diş fırçası ile diş fırçalar gibi dişlerimize uyguluyoruz. Günde iki kere bu işlemi iki ay boyunca yapınca dişlerinizin renginin açıldığını göreceksiniz. Ev Yapımı Diş Beyazlatıcısı Nasıl Yapılır?

 

4.Adaçayı Tarifi

 

Ada çayını ne kadar faydalı olduğunu bilmeyen yoktur. Özellikle boğaz ağrısında sürekli içilir. Bu bitkiyi dişlerde de kullanabiliriz. Dişlere uygulayarak ve gargara yaparak çok güzel beyazlık elde edebiliriz. Bunun için formülü verelim sizlere.

Gerekli Malzemeler

-1 tutam adaçayı

-1 su bardağı su

-Diş fırçası

Yapılışı

İlk olarak bir bardak suyu kaynatıyoruz ve kaynadıktan sonra ada çayını atım 5 dakika demlenmesi sağlıyoruz bundan sonra ise gargara yapıp kullanabilirsiniz. Gargara yapmayanlar içinde diş fırçası ile ada çayına bolca sürüp fırçalayabilirsiniz. Gargara ile diş fırçasının ikisini de beraber kullanabilirsiniz. Ortalama olarak 1.5 ay içerisinde güzel sonuçlar alacaksınız.

 

6.Elma Sirkesi Yöntemi

 

Elma sirkesi müthiş bir şifadır. Bu şifayı kullandığımızda hızlı bir şekilde şifa bulacağız. Peygamber efendimiz(S.A.V) en sık kullandığı besinlerden birisidir. İşte bu madde ile diş renginize yeni bir görünüm katabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

-Yarım kaşığı kadar elma sirkesi

-Çeyrek miktar çay kaşığı Himalaya tuzu

-1 tatlı kaşığı kadar karbonat

-Diş fırçası

Yapılışı

Yukarıda saydığımız üç maddeyi(diş fırçası hariç) bir kaba koyu güzelce karıştırıyoruz erime olunca karıştırma işini sonlandırıyoruz. Diş fırçamızı bu formülümüze batırıp dişlerimizi diş macunu ile fırçalar gibi fırçalıyoruz. 10 gün düzenliği yapıldığında diş renginin birkaç ton açıldığını göreceksiniz.

İlginizi Çekebilir: Evde Doğal Diş Macunu Nasıl Yapılır?

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?