İmex Sabun Ne İşe Yarar, Fiyat 2023?

İmex Sabun Ne İşe Yarar, Fiyat 2023?

İçindekiler

Merhabalar bugün sizlere bir sabun hakkında bilgi vereceğiz. Bu kapsamda bugünkü konumuz İmex sabun hakkında olacaktır. Bu sabunun etki alanı sivilceler(akneler), siyah noktalar ve ciltteki yağ fazlalıklarını gidermek için kullanılır. Sivilce kremleri ile beraber genellikle kullanıldığında çok başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Tam ismi ise Imex syndet sabun olarak geçmektedir.

Çok hafif sivilcelerde ise sadece bu sabunun kullanılması yeterli olacaktır. Aynı markanın ımex kremi formu da sivilce tedavisinde kullanılmaktadır. Özelikle yağlı ciltlerde ya dengesini sağlayarak ciltte oluşacak sorunlara önleyici görev üstleniyor. Bu konu hakkında tüm detayları alt başlıklarda halinde anlattık, şimdi onlara bakalım.

Imex Sabun Nasıl Bir Şeydir?

 

Imex sabun nedir diye soruyorsanız sivilce, siyah nokta, cilt pürüzleri ve ciltteki aşırı yağı dengelemek için kullanılan katı yapılı bir üründür diyebiliriz. Beyaz ve krem tonlarında rengi bulunmaktadır. Diğer sabunlar gibi cilde hafif dokunuşlarla uygulanmaktadır. Kesinlikle cildi tahriş özelliği bulunmamaktadır. Her cilt tipini düşünerek özel üretilmiştir. Kendi özel 100 gramlık kutusunda satışa sunulmaktadır.

 

 

İçeriğinde Hangi Maddeler Bulunmaktadır?

 

Her zaman söylüyoruz kullandığınız ürünlerin içeriğini bilin ve buna göre kullanın diyoruz. Bundan dolayı da içerikler hakkında bilgiler veriyoruz. Bu sabunun içeriğinde gliserin, pantenol, laktik asit, allantoin içermektedir. Bu maddelerden ötürü içeriğinin iyi formülize edildiğini söyleyebiliriz. Kullanımında kesinlikle cildinize herhangi bir zarar vermez. Tam tersine bir çok yararını görürsünüz. Ayrıca bu ürün alkali de içermez.

 

 

Imex Sabunun Faydaları Nelerdir?

 

Kullandığınızda ne gibi sonuçlar göreceksiniz bunlar hakkında bilgiler verelim. Bu bilgiler size bu ürünü kullanmanız açısında yol gösterici olacaktır.

 • Sivilce(akneleri) hızlı bir şekilde kurutur ve giderir.
 • Yeni sivilce oluşumunu engeller.
 • Birikmiş olan yağı arındırır ve ciltteki yağ dengesini kurar.
 • Yumuşak bir cilt yapısı sağlar.
 • Cildin canlı ve parlak görünmesini sağlar.
 • Siyah noktaları hızlı bir şekilde arındırır.
 • Derinin canlı yapısını korur ve sürekli canlı olmasını sağlar.
 • Gözenekleri daraltır ve daha derli toplu görünüm sağlar.
 • Günlük cilt bakımı için kullanılır.
 • Ciltte oluşan pürüzleri hızlıca giderir ve düzeltir.
 • Nemlendirme etkisi yaparak daha güzel bir cilt görünümü sağlar.

 

 

Bu Sabun Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

1.Tüm cilt tiplerine göre üretilmiştir bundan dolayı tüm ciltlerde kullanılabilir.

2.Cildi kurutmadan bakterileri öldürerek güzel bir cilde sahip olmanızı sağlar.

3.Tıkanmış cilt gözeneklerini açar ve bunlarda siyah nokta oluşumunu önler.

4.Ph derecesi cildinizle uyumlu ve 5.5 dur.

5.İçeriğinde alkali bulundurmaz.

6.Cildi çok hassas olan kişilerde bile çok iyi sonuçlar verir.

7.Birçok cilt sorunlarına karşı koruyucu görev üstlenir.

 

 

Kullanım Şekli Nasıl Olmalıdır?

 

Gün içinde çevresel faktörlerden dolayı birçok olumsuz durumla karşılaşan cildimizi temizlemeliyiz. İşte bu formülde kesinlikle güzel sonuçlar vermektedir. Kullanımı da oldukça rahattır.

-Günde en az 2 defa sabah ve akşam olmak şartıyla kullanılır. Günde iki defadan fazla da kullanılabilir.

-Nemli cilt üzerine hafif masaj yaparak uygulanır, ortalama ciltte beş dakika kaldıktan sonra da yavaş yavaş durulanır.

-Köpürterek uygulamakta fayda var, özellikle de gözenekler için. Bu noktaya dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

 

 

Yan Etkileri Nelerdir?

 

İmex sabun yan etkileri sorusu sık geliyor. Bunu birçok kişi fazlasıyla dile getirdiği için bizde detaylı bir şekilde cevaplamak istedik. Bu formülün herhangi bir yan etkisi yoktur. Yani kullanım sonucunda herhangi bir olumsuzluk yaşamazsınız. Sadece zaman zaman cildi kurutuyor gibi durumları olduğu belirtiliyor. Bu da o kişinin cilt yapısından kaynaklıdır. Normalde bu sabun kurutmaz özelliği yapmaz.

 

 

İmex Sabun Eczane Fiyatı 2023?

 

Imex sabun fiyatı 156 TL’den satılmaktadır. Bu fiyatta ufak tefek değişiklikler olmaktadır, 100 gramlık fiyatıdır. İnternet üzerinden,eczanelerden ve kozmetikçilerden bu ürünü satın alabilirsiniz. Fiyatı bazı online alışverişte biraz uygundur. Kutusu yırtılmış, yıpranmış ürünleri satın almayın.

 

 

Muadilleri(Eş değerleri) Nelerdir?

 

Imex sabun muadilleri ne diye soruyorsanız bu ürünle aynı etkileri sağlayacak temizleyicilerin isimlerini size verelim. Bunlar şu şekildedir;

-Sebamed akne sabunu

-Fransız lavantası sabunu

-Neutrogena sivilce sabunu

-Bello Dore akne sabunu

İlginizi Çekebilir : Arnavut Kremi(aklık kremi) Nasıl Bir Şeydir?

 

Saklama Koşulları Nasıl Olmalıdır?

 

Uygun saklama koşulları oda sıcaklığında yani 25 derecedeki sıcaklıktır. Çok nemli ve rutubetli yerlerde muhafaza etmeyin. Ayrıca çok sulu bir şekilde koymayın biraz kurusun öyle kendi kabına koyun. Bunun yanında düzgün ve açıkta bırakmayın mümkün olduğu kadar. Bu şekilde hijyenik bir şekilde muhafaza ettiğinizde çok fayda görürsünüz. Hijyenik koşullarda saklamazsanız tam tersine cilt problemleri ile karşılaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Oceral Sprey Ne İşe Yarar?

 

En Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Sivilce izleri için fayda eder mi?

Cevap 1: Dolaylı olarak sivilce izleri için faydası olmaktadır. Yalnız direk sivilce izleri için üretilmiş bir ürün değildir.

Soru 2: Doktor yazıyor mu bu sabunu?

Cevap 2: Doktor reçete edebilir ama bu ürün devlet tarafından karşılanmıyor.

Soru 3: Egzama için fayda eder mi?

Cevap 3: Egzama için faydası bulunmamaktadır.

Soru 4: Siyah nokta için faydası olur mu, geçirir mi?

Cevap 4: Kesinlikle etki eder siyah noktaları hızlı bir şekilde ortadan kaldırır.

Soru 5: Sigorta karşılıyor mu bu sabunun bedelini?

Cevap 5: Bu sabunun bedelini sigorta karşılamıyor.

 

Kullananlar Ne Diyor?

 

Imex sabun kullananlar aşağıda düşüncelerimi paylaştılar. Bu yorumlar sizin karar vermenizi kolaylaştıracaktır. Deneyimleri olan kişilerin ifadeleri ise şu şekildedir.

Y.A anlatıyor: Düzenli olarak kullandım kesinlikle işe yarıyor güzle sonuçlar aldım. Günlük rutin bakım için kullanabilirsiniz.

O.U anlatıyor: Cildime iyi gelen tek sabun diyebilirim. Bu ürünü gördükten sonra kesinlikle önermeye başladım. Çünkü çok faydasını gördüm biraz pahalı olabilir ama işe yarıyor.

K.Ç anlatıyor: Gözenek görünümü düzeltti. Gözeneklerim çok iri idi ve kötü bir görünüm oluşturuyordu düzenli kullanım sonucunda fayda gördüm.

F.A anlatıyor: Sivilceli ve yağlı bir cildim vardı sürekli arayıştaydım ama bu sabunla tanıştıktan sonra çok önemli miktarda sivilcelerim azaldı ve yağlı görünüm gitti.

P.D anlatıyor: Hafif derecedeki aknelere çok iyi geliyor bunu özellikle belirteyim. Bu cilt sorunu sizde var ise kullanın derim.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?