Madecassol Krem Hakkında Soruların Cevapları!

Madecassol Krem Hakkında Soruların Cevapları!

İçindekiler

Bugün cilt için kullanılan bir ilaç hakkında detaylı bilgiler vereceğim. Çok kişinin kullanmak istediği ve kullananların nasıl fayda görüp görmediklerini merak ettikleri bu ürünün adı madecassol adlı kremdir. Sizleri bu ürün hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirerek daha doğru bir şekilde zaman kazanmanızı sağlamak istedim.

Günümüzde o kadar çok ilaç bulunmaktadır ki artık hangisini kullanmalıyım acaba hangisi fayda eder diye sıklıkla sormaktayız. Bu açıdan vereceğimiz bilgiler size yardımcı olacaktır. Şimdi de madecassol krem hakkında tüm detaylara bakalım.

 

madecassol pomad
Madecassol pomadın kullanımı ve faydaları

 

Bu Yazının İçeriği ve Alt Başlıkları

1.Madecassol Nedir ve Neden Kullanılır?

2.Madecassol Kremin Yararları Nelerdir?

3.Madecassol Krem Nerede Satılır ve Fiyatı Ne Kadardır?

4.Madecassol Kremin Kullanım Bilgileri

5.Sivilce ve Lekeler İçin  Nasıl Uygulanır?

6.Madecassol Sivilceleri ve Lekeleri Geçirir Mi?

7.Madecassol Kullanmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

8.Yan Etkileri Nelerdir?

9.Kullanıcı Yorumları

10.Sorular ve Cevaplar

 

madecassol merhem
Madecassol merhem hakkında

 

Madecassol Nedir ve Neden Kullanılır?

 

Madecassol merhem nedir diye soranlar çok fazla bunu net bir şekilde anlatalım. Doktorlar tarafından reçete edilen centella asiatica adlı bitkiden elde dilmiş bir tür cilt kremdir. Centella bitkisinden dolayı çok güzel bir kokusu vardır bu kremin.

Neden kullanılır noktasına gelirsek sivilce izleri ve lekeleri, tahriş olmuş deri için, lazer epilasyon sonunda deriyi yenilmek için bu krem kullanılır. İçeriğindeki etken ve yardımcı maddeler sebebiyle deriyi yenileme özelliği vardır bu sayede de ciltteki bir çok probleme çözüm bulmaktadır.

Burada en önemli nokta bir kozmetik ürünü olmadığı ve dermatologlar tarafından bu pomad reçete edildiğidir. Bayer firmasına ait bir üründür ve bu açıdan güvenilir bir üreticidir.

 

 

madecassol kullananlar
madecassol kullanıcı yorumları

 

İçeriğinde Hangi Maddeler Var?

İlaçların içerikleri önemlidir bundan dolayı da özellikle içeriğindeki maddeleri belirtiyoruz. Bu ürünün etken maddesi centella asiatica’nın titre edilmiş ekstresidir. 1 gramının içerisinde 10 mg etken madde bulundurur. Yardımcı maddeleri ise saf su, terpen içermeyen ıtır yağı, sıvı parafin, glikol stearat, propilen glikol, terpen içermeyen lavanta yağıdır. İçeriği incelediğimizde gerçekten çok güçlü olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanında tüm cilt tiplerine uygun içeriği vardır. Her cilt tipine rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

 

 

Madecassol Kremin Yararları Nelerdir?

 

Cildimizin için doğrudan ve dolayı yoldan çok yararları vardır. Mucize özellikli bir ürün diyebiliriz. Kullandığınızda gerçek anlamda çok önemli katkılarının olduğunu göreceksiniz. Bu ürünün tüm katkıları neler bakalım:

-Uçuk sonucu oluşan yaraları iyi eder.

-Yanık sonucu oluşan cilt tahriplerini düzenler.

-Ciltte oluşan leke, sivilce izi, sivilce lekesi sorunlarına çare olur.

-Dudaklarda çeşitli nedenlerden oluşan çatlakları iyi eder.

-Kuru cilt tiplerinde nemlendirici görevi görür.

-Ameliyat sonucu ciltte kalan izleri tedavi eder.

-Özellikle çok fazla oynanarak ciltte kalmış sivilce lekelerinde çok etkili sonuçlar verir.

-Vajinal yırtıklarda ve sünnet sonucu ciltte oluşan problemlerin tedavisinde çok başarılıdır.

-Tırnakları daha sert hale getirir bu dolaylı bir faydasıdır.

-Cilt çatlaklarına uzun süre kullanımda (10 ay kadar) çok güzel etkiler yaparak ortadan kaldırır.

 

madecassol merhem
madecassolun çatlaklar üzerine etkisi

 

Madecassol Krem Nerede Satılır ve Fiyatı Ne Kadardır?

 

İlk önce bir dermatoloğa başvurup yukarıdaki cilt problemlerinizi söyledikten son bu ürünü yazmasını isteyebilirsiniz. Bu durumda doktor da reçeteye bu ilacı da ekleyecektir. Bundan sonra eczaneden gidip bu ürünü alabilirsiniz. (Eczane dışında bir yerde satılmaz.) Doktor reçetede yazsa bile direk tüm bedelini ödeyerek alıyorsunuz devlet bu ilacı ödemiyor. 40 gramlık medacassol kremin fiyatı ortalama 34.83 Tl’dir. Bu rakamın çok üstünde görürseniz almayın farklı eczaneye gidin.

İlginizi Çekebilir : Pirinç Suyunun Cilde Müthiş Faydaları

 

madecassol
madecassol fiyatı

 

Madecassol Kremin Kullanım Bilgileri

 

Kullanım bilgileri ilacın içinde de geniş detaylı anlatılmaktadır. Niçin kullandığınıza bağlı olarak da ufak tefek kullanımı değişiklikler göstermektedir.

Normal yaraların iyileştirilmesi için kullanıyorsanız kreminizi yaraya çok kalın bir tabaka olmadan üzerine uygulayıp silme, durulama işlemler yapmadan cildimizde 3-4 saat kadar duruyor. Bu pomadı kesinlikle açık iltihaplı yaraları uygulamıyoruz tam tersine kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Açık yaranız da var ise kapandıktan sonra bu pomada başlayın. Krem günde 2 defa sabah- akşam olacak şekilde kullanılmalıdır. ´Bu miktardan fazla kullanım ciltte tahribatlara sebep olabilir. İnce bir tabaka halinde sorunlu bölgeye sürerek kremimizi uygulamış oluyoruz. Şayet doktorunuz farklı bir kullanım sundu ise onu denemelisiniz.

 

madecassol krem
Madecassol yüze nasıl uygulanmalı

 

Sivilceler ve Lekeler için Nasıl Uygulanır?

 

Bu kremi sivilceniz, lekeniz veya kuru cildiniz var ise bu şekilde kullanmanız daha etkili olacaktır. Bu malzemeleri satın alıp evde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

-1 çay kaşığı ile madecassol krem

-1 çay kaşığı Bepanten

-1 tane E vitamini kapsülü

Hazırlanışı

-Yukarıdaki maddeleri bir kapta güzel karıştırıp karışımı oluşturun. Bu karışımı göz ve dudak çevresine değirmeden tüm yüzünüze ve problemli bölgelere uygulayın. Bu karışım ciltte 1-1.5 saat kadar kaldıktan sonra pamuğa su damlatıp temizleyin.

Faydası ve Kullanım Miktarı :  Sivilceden ve izden eser kalmayacaktır. Kesinlikle abartılmamalıdır. 30 günde 1 defa bu uygulamayı yapmanız yeterlidir.

 

madecassol fiyatı
madecassolu nereden almalı ve fiyatı

 

Madecassol Sivilceleri ve Lekeleri Geçirir Mi?

 

En sık sorulan soruların başında geliyor. Bunun içinde kısa bir değinip bilgi vermek istedik. Sivilceler(akneler) üzerine direk bir etkisi yoktur ama dolaylı yoldan faydaları sağlayarak etkisini göstermektedir. Yani direk olarak sivilce geçirecek diye kullanılmamalıdır.

Bu ilaç sonradan oluşmuş cilt lekeleri için çok etkilidir ve mükemmel sonuçlar vermektedir. Temel mantığı ise cildi yenileyerek alttaki temiz deri tabakasını ortaya çıkarır. Bundan dolayıdır ki lekeler için harika bir çözümdür ve lekeleri geçirir. Yalnız doğuştan gelen bir leke üzerinde etkisi yoktur bu şekilde bir sonuç alınamaz bunu bilerek kullanın. Sonradan oluşmuş lekelerin için güzel sonuçlar verecektir.

İlginizi Çekebilir : Sivilceler Nasıl Geçer?

 

madecassol sivilce
Madecassol sivilce izleri

 

Madecassol Kullanmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

 

-Bu ürünü kullanmadan önce prospektüsünü dikkatlice inceleyerek okuyun. İlaçtaki herhangi bir maddeye karşı alerjik bir durumunuz var ise kullanmayın.

-Vücudunuzun tamamına uygulamadan önce küçük bir bölgede deneme yaptıktan sonra uygulama yapın.

-Gözlere değdirmeyin çok dikkatli olun, şayet değerse hemen bol ılık su ile gözlerinizi yıkayın.

-Bu ürüne başlamadan önce bir dermatoloğa mutlaka danışın.

-Hamilelerde bu ürünü kullanabilir, bir yasak söz konusu değildir.

 

madecassol
Madecassol ve yararları

 

Yan Etkileri Nelerdir?

 

-Alerjik reaksiyonu olan kişilerde cilt döküntüsü yapar.

-Kaşıntı oluşturabilir.

-Ciltte kızarıklıklar ve deri kabarması oluşturabilir.

-Çok fazla kullanımda ciltte tahriş oluşturabilir.

İlginizi Çekebilir: Expigment Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

 

Muadilleri(Eş Değerleri) Hangi İlaçlardır?

 

Madecassol krem muadilleri ne diye soranlar çok fazla bunlar için açıklayalım. Bu cilt ürününün tam olarak aynı etkiye sahip olanını bulmaz imkansız ama yakın sonuçlar alabileceğiniz kremler mevcut. Bu ürünü çeşitli sebeplerle bulamadığınızda ya da kullanamadığınız da aşağıdaki ürünlerden birini alabilirsiniz.

 • Expigment krem
 • Regen-D jel
 • Hepatubex jel
 • Madefix merhem
 • Madegsole merhem
 • Madegcenta merhem
 • Heberprot-P toz içeren flakon
 • Contractubex jel

 

 

Saklama Koşulları Nasıl Olmalıdır?

 

Özelliğini kaybetmemesi açısından doğru saklanması önemlidir. Birçok kişi yanlış koşullarda sakladığı için merhemin son kullanma tarihi geçmese de özelliğini kaybedip fayda göremiyor. 25 derece sıcaklığın altındaki yerlerde muhafaza ediniz. Ayrıca çocukların ellerine kolay alabileceği yerlere koymayınız. 24 aylık raf ömrü vardır, bu süreden sonra kapağı açılmasa bile kullanılmamalıdır. Son kullanma tarihi geçen ürünleri kullanmadan atın.

 

madecassol ve faydaları
Madecassol ne işe yarar?

 

Kivi Yüz Maskesi İle Cilt Beyazlatma Nasıl Yapılır?

 

Madecassol Krem Kullanıcı Yorumları

 

Madecassol krem kullananlar aşağıda düşüncelerini anlattılar. Bu düşünceler gerçek kişilerin yaşamış olduklarından alınmıştır. Bu yaşananlar sizler yol gösterecektir, aşağıdaki yorumlara göre kullanma kararınızı vereceksiniz.

-Ayşe diyor ki : Yanıklar vardı vücudumda bu kremle tanışıp kullandım gerçekten çok faydasını gördüm sizin de yanıklarınız var ise kesinlikle deneyin derim.

-Züleyha diyor ki : Uçuklar çok oluyor bende ilk başta korktum acaba olur mu diye ama çoğu yerde yazıyor uçuğa iyi gelir diye uçuğun üzerine sürdüm güzel sonuçlar aldım uçuk hemen geçti.

-Selim diyor ki: Epilasyon yaptırmıştım ondan sonra kullandım cildimiz rahatlattı ve yatıştırdı gerçekten güzel oldu.

-Emel diyor ki: Çatlaklar için kısa süre kullandım etkili olmadı meğersem daha uzun kullandım sonrasında gerçekten fark edilir derece iyileştirdi bu ürünü çok sevdim genel anlamda faydalı bir ilaç.

Gül diyor ki: Cildimi beyazlatmak için kullandım mükemmel derecede beyazlaştı sonuçtan memnun oldum derimi soyarak alttaki taze deriyi çıkarınca beyazlaştı beğendim kesinlikle.

Esma diyor ki: Sivilce lekesi için onlarca ürün kullandım çok etkili olmadı bu ürün güzel tedaviş etti. Yüzümdeki sivilcelerin %80’ni geçirdi diyebilirim.

 

madecassol ve ayrıntıları
Madecassol hakkında detaylı bilgiler

 

Sorular ve Cevaplar

Soru 1: Göz çevresine sürebilir miyim?

Cevap 1 : Göze dokunmadan göz çevresine ve yüzün her noktasına rahatlıkla uygulanabilir.

Soru 2: Emziren kadınlar bu kremi kullanabilirler mi?

Cevap 2 : Bunla ilgili bir sonuç bulunmamaktadır bu konuda son sözü dermatologunuz söyleyecektir. Ona göre bir yol izlemelisiniz.

Soru 3: Cilt beyazlatma da madecassolu kullanabilir miyim?

Cevap 3 : Direk cilt beyazlatma kremi olmasa da deriyi soyduğu için cildinizin rengi beyazlayacaktır. Yani cilt beyazlatma içinde kullanabilirsiniz.

Soru 4: Trafik kazası sonucu oluşan dikiş izlerimi gidermek için kullanabilir miyim?

Cevap 4 : Yukarıda da belirttik ameliyat ve dikiş izlerinde çok etkilidir,  biraz uzun zamanda sonuç alabilirsiniz ama kullanabilirsiniz.

Soru 5 : Hassas ciltli kişiler kullanabilir mi, yan etkileri olur mu?

Cevap 5 : Hassas bir cildiniz var ise dikkatli olmalısınız yan etkiler ortaya çıkabilir. Bunun için ilk önce küçük bir bölgede deneyin sorun oluşmadı ise kullanmaya başladın. yan etkiler çok fazla hissederseniz kesinlikle kullanmayın.

Soru 6: Peeling etkisi yapar mı?

Cevap 6 : Mantık olarak peeling etkisi yapıyor böylelikle cildi soyarak çok güzel çzöümler sunuyor. Peelingten elde ettiğiniz sonuçlardan daha iyisini bu merhemle elde edebilirsiniz.

Soru 7 : Çatlak tedavisinde kullanabilir miyim, etkili olur mu?

Cevap 7 : Uzun süreli kullanımda çatlaklarda başarılı sonuçlar vermektedir. 1yıla yakın kullanımda çatlakların ortadan kalktığı görülmektedir. Hametan, madecassol ve bepanhol kremi karıştırarak elde ettiğiniz karışımı karışımı çatlakların olduğu bölgeye düzenli olarak sürerek çatlaklardan kurtulabilirsiniz.

Soru 8 : Tüylenmeye  sebep olur mu?

Cevap 8 : Çok aşırı ve uzun süre kullanımlarda hafif tüylenmeler yapmaktadır ama normal dozlarda ve 2-3 yıl gibi uzun süreler kullanılmazsa tüylenme olmaz.

Soru 9 : Cilt beyazlaması için koltuk altında kullanılabilir mi?

Cevap 9 : Yüz dışında çok etkili olmamaktadır, bundan dolayı da yüzde kullanılmalıdır. Ayrıca cilt özellikleri bölgeye göre değiştiğinden istediğiniz sonucu da alamazsınız.

Soru 10 : Basur için bu kremi kullanabilir miyim?

Cevap 10 : Bu basur için kullanılacak bir ürün değildir, bu gibi söylentiler halk ağzında gezmektedir ama tıpta hiçbir karşılığı yoktur. Kesinlikle kullanmayın.

                                                                                  Videomuzu da Kesinlikle İzleyin

Sosyal Medyada Paylaşın:

277 yorum

 1. Madecassol kullanmadan önce yüzüme bir çok leke giderici krem kullanmıştım ama faydasını neredeyse hiç görmemiştim. Doktorumun tavsiyesiyle Madecassol kullanmaya başladım ve düzenli kullanmayla sonuç şaşırtıcı derecede iyi olmaya başladı. teşekkürler Madecassol.

  • Kızarıklar sevda hanım kimi ciltlerde görülmektedir doğal bir durum cildiniz iyice emdikten sonra bir durulama yapabilirsiniz ortalama 2-3 saat diyebiliriz tşkler…

 2. bunlar prospektür ve üreticinin paylasımları varsa kılınık tecrube konusmak ısterım

  • Kesinlikle denemelisiniz yıllın çok fazla önemi yok, kişiye göre değişen sonuçlar ortaya çıkabiliyor ama bu kremin memnuniyet oranı çok yüksektir. Kullanım şekli bu yazının orta kısmında detaylı var. Yorumlarınızı tekrardan yapabilirsiniz tşkler…

 3. Ben kremi alali 2 yil oluyor ama uzerinde herhangi bir son kullanma tarihi yazmiyor ne yapmaliyim?

 4. Omzumda ve sırtımda çok fazla sivilce lekesi var. Bi eczacı önerdi bikaç gündür kullanıyorum henüz faydasını görmedim daha çok yeniyim ama kesin faydası olur demişti. Sizde yukarıdaki yorumda yüz harici fayda etmez demişsiniz ne yapmalıyım? Sonuçta onlar da sivilce lekesi faydalı olmaz mı acaba??

  • Denemeye başlamışsın herhangi bir yan etkisi olmaz fayda görmezsiniz bırakın iyi gelirse de devam edin acil şifalar diliyoruz.

 5. Yazın yüzümde sıcaktan çok terliyo sonrada kızarıyo ve yanıyo bu krem iyi gelirmi teşekkürler şimdiden

  • Çok güzel bir krem kesinlikle kızarıklık için çok iyi gelir. Kullanım şekline göre düzenli kullanmanızı öneririz. Yaz olduğu içinde biraz daha dikkatli kullanın. Krem kullandığınızda güneşten uzak durun. Şimdiden acil şifalar dileriz geçmiş olsun.

  • Yağlı ciltler kullanabilir herhangi bir yan etkisi yoktur tüm cilt tipleri için uygun bir üründür. Acil şifalar diliyoruz.

 6. Gül hastaları için de faydalı olabilir mi?
  Güneşe duyarlılığı olan kişilerin kullanması uygun mudur?

  • Merhabalar normalde gül hastalığı için kullanılan krem değil ama gül hastalığı için kullanıp fayda gören kişiler mevcut. Güneşe duyarlı olan kişiler kullanabilir sakınca olmaz. Alternatif olarak size hametan ve azalderm krem öneririz. Acil şifalar diliyoruz.

  • Bunlar normal etkilerdi, hatta bu durumların olması iyileşme gösterdiğine kanıttır. Madecassol kremi düzenli olarak kullanmaya devam edin.

   • Yalan söyleme bu kremi gece kullanacaksın ya da gündüz kullandığın zaman güneşe çıkmayacaksın yoksa cildini yakar.

    • Yalan söylemek gibi bir durumumuz en ince ayrıntılarını ve en esnek olacak yönlerini söylüyoruz.

 7. Kızartma yaparken koluma birkaç damla yağ sıçradı.. sıçradığı yerde nokta nokta kızarıklık oluştu.. bu kizarikliklara iyi gelir mı ve eğer ıyi geliyorsa nasıl kullanmalıyım? Teşekkür ederim cevabınız için..

  • Madecassol bu sorununuz için çok iyi gelir kullanın. Yukarıda nasıl kullanılacağı ile ilgili gerekli bilgiler var oraya bakın acil şifalar.

 8. Merhaba; 3 yasında oğlum var yanağını sinek ısırmıs ve kasıyarak yara yapmıstı. üstünden 6 ay gecmesıne ragmen hala izi kaldı. bu kremi kullanabilir miyim? nasıl kullanmalıyım? ilginiz için teşekkürler.

  • Merhabalar bu kremi güvenle kullanabilirsiniz etkili olacaktır. Yazımızın içinde nasıl kullanacağını detaylı açıkladık oradaki gibi aynen uygulayın. Acil şifalar diliyoruz.

 9. Merhaba bende zoretanin tedavisi gördüm ama sonunda yüzümde bazı izler kaldi acaba bu krem geçirir mi?

  • Merhabalar egzama için faydalı olduğunu söyleyen kullanıcılarımız oldu siz de deneyebilirsiniz.

 10. Merhabalar geçmişten kalan sivilce izlerim var etkili olur mu ve anlamadığım hergun mü kullanacağız yoksa hafta 2_3 kere mi
  Teşekkürler

  • Madecassol kremi her gün, günde 2 defa kullanmanız gerekmektedir. Acil şifalar.

   • Merhaba sivilce izleri için yukarıda 30 günde 1 defa kullanılacak yazılmış ama siz burda her gün kullanılacağını söylüyorsunuz. Bendede sivilce çukurları var madecassol bebanten e vitamini ampul ve sudocrem karıştırdım kapaklı kasede muhafaza ediyorum ilk 3 gün akşam sürüp sabah yıkayarak kullandım sivilce çukurlarımı kızarttı karışımım doğrumu ne kadar kullanmalıyım 6 seans fraksiyonel lazer yaptırdım çare olmadı çaresi olsa diyorum zengin ünlü bazı insanlardada var onlar tedavi ederlerdi çok çaresizim şanssızım bilginiz varsa yardımcı olursanız gerçekten çok mutlu olurum

    • Merhabalar biz yukarıda belirttiğimiz çok hafif lekeleri olanlar için. Leke problemi yaşayanlara ayda bir kere çok az gelecektir bundan dolayı da her gün kullanın şeklini öneriyoruz. Karışımınız doğru ve etkili bunu düzenli kullanmalısınız yalnız lazerde de sonuç alamadı iseniz durumunuz biraz daha ciddi ve zor bir sorununuz var demektir. Bu kremi ve karışımı kullanın sonuç alamazsanız contractubex jel isimli ilacı kullanmaya başlayın sorununuz için daha etkili olacaktır.

 11. Merhaba doktorum ısotrexin jelini verdi siyah noktalarm ve aknelerm icin 2 3 gün kullandım ve sonucunda cildimi tahriş etti kızardı yandı cildim ve tekrar eczaneye gittim bu durumu belirttim bana madecassol kremini verdiler sabah akşam kullanmamı söylediler yaralarının üstne mi kullanmam gerekiyor yoksa cildim her bölgesine sürebilirmiyim teşekkürler.

 12. Merhabalar ben uçuk sonrası yanağında ve burnunun üzerinde kalan leke için kullandım, ilk gün bişey yoktu ama ikinci gub sabah kalktığımda hafif kızarıklık ve hafif bir kaşıntı var bu krem sıcaklıktan etkilenir mi? Çünkü dün akşam sürdüm ve elektrikli isiticinin yanında oturuyordum akşam boyunca.yoksa doğal mı?

  • Merhabalar sıcaklık tetiklemiş olabilir,normalde de bu durumların olması gayet doğal.

 13. Merhaba yüzümde yeni yeni oluşan küçük sivilceler var ve git gide çoğalıyor imex krem kullanıyorum onlar için madecassolu da tavsiye ettiler ikisini nasıl kullanabilirim birde madecassol kullandığımda gündüz makyaj yapabilir miyim üzerine yoksa gece mi kullanmalıyım sadece

  • İkisini beraber kullanmayın buna gerek yok makyaj yapmadan belirli bir dönem kullansanız daha iyi olur ama illa makyaj yapacağım derseniz akşamları geceleri kullanın. Acil şifalar diliyoruz. ikisi de sivilceler de çok etkili ürünlerdir, fayda gösterecektir.

 14. Yuzumde buyuk sivilce lekeleri var.Ayrica bu kremi alin ve kazayak cizgileri,kirisikliklar icin kullanabilir miyim?

  • Kullanabilirsiniz hepsi için etkisi olacaktır. Çünkü madecassol kremin cilt yenileme özelliği de vardır.

 15. Merhaba daha önce expigment%2 yi 35 gün filan kullandım lekelerde bi değişme olmadı gibi geldi ve bıraktım acaba madecassol mu expigment mi daha iyidir bide çiller üzerinde etkili olur mu acaba

  • Merhabalar madecassol çok daha etkili bir kremdir çiller üzerinde daha fazla etki gösterir.

 16. Iyi günler yüzümde sivilce lekeleri var 5 6 aydır geçmiyor.Bugun madesscol kremi aldım.Her gece surmelimiyim yoksa ne sıklıkla sürmeliyim lekelere

  • Merhabalar bu konunun içinde detaylı bir şekilde anlattık bir okuyun cevap bulamazsanız yine tekrar buradan yazın teşekkür ederiz.

 17. Merhaba, beş gündür bu kremi kullanıyorum son iki kullanımımda yüzüm kabuk kabuk soyuluyor pullanma şeklinde bi döküntü var ve sivilcelerimin olduğu kısımlarda yapıştırıcı sürmüşüm gibi tuhaf bi tabaka gibi renk oluştu yıkıyorum geçmiyor döküntü tekrar ortaya çıkıyo cildim dokusunu kaybetti ne yapmalıyım?

 18. 1 yıl önce yüzümde brn aldırdım
  Çizgi şeklinde kızarıklık kaldı
  Faydası olurmu acaba

 19. Merhabalar. anlının ortasında geniş bir şekilde leke var. yazın bayağı koyulaşıyor. Yanak kısmımda da gölge şeklinde oluştu Kışın renk açılıyor ama yinede belirgin. 3 yıldır yaz kış solente
  pimenta koruyucu kullanıyorum. Araştırdım expigment %4 akşam lekeli yerlere ince tabaka sürüyorum. Sabah ılık suyla bolca duruluyorum. Faha sonra Madécassol %1 azmiktarda yüzüme sürüyorum. Dışarı çıkacaksam yine üzerine Solente pigmenta koruyucu kıremi sürüyorum. Doğrumu yapıyorum. Bilgilendirirmisiniz. Teşekkür ederim.

 20. Merabalar bu krem kaç gunde tam etkisini gösterir acaba? Ve yuzun pütür puturlugunu giderip gergin yapar mi?

  • Merhabalar düzenli kullanım olursa 1 ya içinde fayda görmeye başlarsınız, madecassolun cildi yenilme özelliği oldu için pütürlükleri geçirip daha gergin bir cilt yapar. şifalar dileriz.

 21. Merhaba ben madecossol’u 2 yıla yakındır kullanıyorum.3 yıl öncesinde de roucutane ilacını sivilcelerim için kullanmıştım geçti şükür ufak tefek lekelerim ve delikler olduğundan madecossol’u kullandım ve inanılmaz yüzüm düzeldi şükürler olsun Şimdi hamileyim 4 aylık ve aralıksız hergün kullanıyorum yine. Ama doktorum bırakmam gerektiğini söle bebeğe zarar verebilir mi gerçekden çok araştırdım burda sorun olmadığı yazıyor başka bir bilgide bulamadım‍♀️Napıyım artık bilmedim bırakmak zor olcak

  • Merhabalar madecassol çok başarılı bir krem ama hamilelik durumunda bırakmalısınız. Bu konuda doktorunuzda bırakın dediyse bebeğiniz sağlığı çok önemli demektir. Doğum sonrası belirli bir süre sonra kullanmaya geri başlarsınız. Sonuç aldıysanız bundan sonra doğal ürünlerle cildinizi muhafaza etmeyi deneyin.

   • Merhabalar ben zoreatanin hapını kullanıyorum ve doktor bana madecassol ve aknefloks kremini yazdı bu kremleri nasıl kullanacağım bilmiyorum sadece aknefloksda sabah madecassolda da sabah aksam yaziyo yardımcı olur musunuz?

    • Merhabalar doktorunuzun kullanım şekline uyun madecassolu sürün 20 dakika sonra üzerine aknefleksi sürün ve en az 2 saat cildinizde kalsın. Akşamları da yatmadan önce madecassolu sürüp uyuyabilirsiniz.

 22. Merhaba ben 6 gündür kullanıyorum doktor yanında 2 tane daha krem verdi şuan yüzümü hem kuru gibi hissediyorum hem gergin hafif kizariklikta oldu iki yanağımda da birde soyulma gibi birşey oluyor sizce kullanmayı birakmalimiyim.

  • Esra hanım bunlar olması gereken normal etkiler bunlar geçicidir düzenli kullanıma devam edin. Bu etkilerin olması fayda gösterdiğinin bir işaretidir.

 23. Bepanten madacasol krem ve e vitamini karışımını kullanıyorum ama hergün sürüyorum acaba yanlış mı yapıyorum nemlendirici gibi kullanmak istedim ama bilemedim akşamdan akşama sürmek sakınca yaratır mönü karışımı

 24. MERHABA BENDE 3 GÜNDÜR KULLANIYIRUMSİVİLCE VE DERİDE GERİLME OLDUĞU İÇİN AMA ABUK KABUL OLMAYA BAŞLADI ACABA YAN ETKİMİ YOKSA CİLTTİN DÜZELMESİNEMİ İŞARET

  • Merhabalar fayda görmeye başlamışsınız bu gibi ufak yan etkilerin olması normal düzelecektir. Madecassol kremi düzenli kullanmaya devam edin.

 25. Madecasol ile bephtanolü karıştırarak kullıyordum ama geçen gün eczacım Madetoll adında yeni bir krem önerdi. İki kremi hazır olarak bir yere getirmişler. fiyatıda 20 lira iki kremi ayrı ayrı almaktan çok avantajlı. Benim gibi iki kremi karıştırarak kullanan arkadaşlara öneririm.

 26. Merhabalar, bir haftadir kullanıyorum vkasinti kuruluk ve kizariklik oluyor kkremi sürünce de yanma oluyor birakmalimiyim acaba tereddütte kaldım

  • Merhabalar bu durum geçicidir kesinlikle bırakmayın. Kaşıntı,kızarıklık hafif düzeylerde ise bırakmadan düzenli kullanın. Şayet bu yan etkiler çok aşırı ve dayanılmaz ise doktora muayane olun acil şifalar.

 27. Mrb ben de yuz masaji yaparken gulme cizgilerime masaj yapa yapa orayi tahris ettim. Gulme cizgimin ici siyahlasti ve beni cok yasli gosteriyor. Cenemde zaten lwkeliydi. agiz bolgem cok hassas hemen leke oluyor. Gulme cizgilerime cok uzuluyorum derken dunden beri contractubex’im vardi onu suruyorum bir kez de madecassol surdum. Suan o simsiyahlik bayagi gitti ama kizariklik olustu ve hala istedigim gibi degil. Acaba sadece madecasolla mi devam eetsem yoluma? Cunku aciklamayi okuyunca sanki bana daha uygunmus gibi geldi. Umarim bu lekelerimden kurtulurum. Yuzume bakanin ilk gozune carpan yerim gulme cizgilerim 🙁 bir sorum daha var: madecassolu e vitamin ampulu,b12 ampulu ve hametan kremle karistirip her gece suren arkadas var. O sekilde de kullanabilirmiyiz? her gece kullanim sikinti yaratir mi? tesekkurler

 28. İyi günler bende madecassolu 3 gündür kullanıyorum ama yüzümde kızarıklık kuru bir gerginlik var. Sanki yapıştırıcı sürülmüş gibi burusmus normal mi acaba.

  • İyi günler, bu durum son derece normal,bu durum geçicidir azalacak ve düzelecektir. Siz düzenli bir şekilde kullanmaya devam edin.

  • Merhaba aynı şekilde benimde yüzümde kızarıklık ve soyulma bir gerginlik var Bu nnasil gecicek sanki yüzüm yanık gbi

   • Merhabalar madecassol bu şekilde etki gösterebilir bu durum geçicidir düzenli olarak kullanıma devam edin.

  • Nemlendirme özelliği vardır. Düzenli olarak 2 ay kullanmanızı tavsiye ederiz.

 29. Kaş dövmesi silindikten sonra kalan gölgelenme için hergün kullanılmalı mıdır? Ve günde kaç kez kullanılmalı?

 30. Merhabalar. Genital ve koltuk altında kararmalarim mevcut nasıl Bi kullanımda bundan kurtulabilirim bilgilendirir misiniz lütfen

  • Merhabalar genital bölge ve koltuk altı kararmaların biraz hassas davranın az miktarda sürün günde 2 kez kullanımla en az 2 ay kullanın. Bu üründen fayda göremezseniz expigment kremi öneriyoruz onu deneyeceksiniz. Acil şifalar.

 31. Ben bu kremi sivilcelerimin üstüne sürdüm fakat suan yüzüm kızardı 2gün oldu geçmiyor ne yapmalıyım ? (Lütfen yardım edin çok kötü duruyor )

  • Merhabalar bu tür kızarmalar normaldir ve geçicidir. biraz daha kullandığınız azalacak ve normale dönecektir. Şayet çok kötü olduysa ya da sizin cildinizde alerjik etki yaptı ise kullanmayı bırakın acil şifalar dileriz.

 32. Merhaba bu kremi 1 aydır her akşam aralıksız kullanıyorum bi eczaneye sordum hergün kullanmayın cildi inceltir dedi haftada en fazla 3 gün kullanmalısınız dedi cildime zarar vermiş olabilirmiyim acaba ?

 33. Merhaba. Yüzümdeki leke icin madecassol kullandım. Ancak cok kalın bbir tabaka surdum. Ve su an sürdüğüm yyer cok fazla kızardı yanma da var bir gun oldu azalma olmadi. Çalıştgm icin doktora gitme şansım yok. Bir sey yapmam gerekir mi yoksa gecer mi ?

  • Merhabalar ince tabaka halinde az miktar sürün, bu durum geçicidir kullanıma devam edin.

 34. 9 yıl önce trafik kazası geçirdim. Sol kasımın altına doğru 4cm dikiş izi var. Kullansam faydası olur mu. Çok acil cevap bekliyorum

 35. merhabalar,
  iki gün yüzüme gece yatmadan önce madecassol sürdüm. ilk gün çok güzeldi cildim resmen parlıyor gerilmişti. fakat ikinci gün sabah kalktığımda yüzüm kırmızı ve kaşıntılı bir hal almıştı.ikinci gece biraz fazla sürmüştüm nedeni bu olabilirmi? kızarıklıklar koyu bir leke bırakırmı? yüzüm alev alev yanıyor. korkuyorum .

 36. Merhabalar, 5 yıl önce alnımda metal para büyüklüğünde kararma oldu. Şu anda o leke avuç içi kadar büyüdü ve fondotensiz dışarı çıkmam imkansız halde. dudak üstümde de ağda yaptırmama rağmen bıyık şeklinde lekelerim var. Bugüne kadar ne uyguladımsa hiçbir sonuç alamadım. cildimi soydurmaya karar verdim ama öncesinde madecassolu denemek istedim. 2 haftadır kullanıyorum ama herhangi bir değişiklik olmadı. Kremin etkisi lekenin türüne göre değişiklik gösteriyor mu sormak istedim. Bir sorumda bu kremin ciltteki kolojeni azalttığını duymuştum. Doğruluk payı var mıdır?Teşekkürler.

 37. Merhabalar, 5 yıl önce alnımda metal para büyüklüğünde kararma oldu. Şu anda o leke avuç içi kadar büyüdü ve fondotensiz dışarı çıkmam imkansız halde. dudak üstümde de ağda yaptırmamama rağmen bıyık şeklinde lekelerim var. Bugüne kadar ne uyguladımsa hiçbir sonuç alamadım. cildimi soydurmaya karar verdim ama öncesinde madecassolu denemek istedim. 2 haftadır kullanıyorum ama herhangi bir değişiklik olmadı. Kremin etkisi lekenin türüne göre değişiklik gösteriyor mu sormak istedim. Bir sorumda bu kremin ciltteki kolojeni azalttığını duymuştum. Doğruluk payı var mıdır?Teşekkürler.

  • Merhabalar kolojeni azalttığına dair bilimsel bir veri yoktur, 2 hafta fayda görmek için çok erken düzenli ve sabırlı bir şekilde kullanıma devam edin.

 38. Tca asitten dolayı yanagimda hafif leke kaldı madecassol krem iyi gelirmi baksa kremlerle karistirmama gerek varmı

 39. merhaba bende madecasollu duyduğumdan beri her gece kullanıyorum ama simdi arkadaşların yorumlarını okudum da hemn hemn hepsinde soyulma gerilme olms ve siz buna olumlu cvplar vermişsiniz bu şumu demek oluyor bende bu gerilme kaşıntı ve kızarıklık gıbı herhangi birşey yok ilaç işe yaramıyor mu sizce:(

  • Merhabalar böyle bir şey demek yanlı olur, bazı kişilerde soyulma olmadan da fayda sağlanabiliyor.Düzenli kullanıma devam edin. Acil şifalar dileriz.

 40. 2 gündür kullanıyorum sadece gece yatarken sürdüm 2 gün kullandığım bölgede kaşıntı hissi var geçer mi bu durum kullanmaya devam edeyim mi bilemedim yardımcı olur musunuz

 41. Merhaba ben 2 ay madecassol kullandım yuzumdeki lekelere faydasını fazla goremeyince bıraktım sonra 1 ay sonra tekrar kullandım bu sefer kullandığımda yüzümü acayip derecede yaktı ve kızardı yüzüm eskisine daha kötü oldu ne yapabilirim düzelmesi için

  • Merhabalar bu yan etkiler kısa süre görülüp geçiyor şayet çok fazla ise kullanımı bırakın ve tahriş edici ürünler sürmeyin yüzünüze geçecektir.

 42. Yüzümde ki izlerde kızarıklık meydana geliyo 1 haftadir kullanıyorum ortalama kaç ayda geçirir bu izleri ve kızarıklıklar ne zaman geçer acaba?

  • Tam süre vermek doğru değil ama yine de ortalama iki ay gibi sürede geçer diyebiliriz.

 43. Merhaba solaryum bacak bölgesindeki solaryum llekelerine bepanten madecasol hameten i uuygularsam sonuç alır mıyım gezmedigim doktor kalmadı yardımcı olursanız sevinirim

  • Merhabalar etkili bir karışım olur önemli derecede fayda göreceğinizi düşünüyoruz.

 44. 10 güne yakındır kullanıyorum kızarıklıktan başka bi etkisi olmadı bu kızarıklar ne zaman geçer?

  • Kızarıklıklar ortalama 2-3 hafta içinde geçmektedir biraz daha sabredin eğer geçmezse kullanımı bırakın.

 45. Tarçın limon maskesini yüzüme uyguladım en fazla on beş saniye kalmıştır hemen soguk suyla yıkadım falat yüzüm kızardı çok korkuyorum madecassol kullandım kızarıklık geçermi

  • Evet geçicidir endişelenmeyin ama bu kremle beraber maske kullanmayın bu gibi durumlar ortaya çıkabilir.

 46. Tarçn limon maskesinden sonra kullandım kızarıklık ne zamana geçer yardım edin lütfen

  • Madecassolu kremi kullanırken bu maskeleri kullanmayın, ortalama 2 hafta içinde geçer tamamen kızarıklıklar.

 47. merhaba benim dudak üstü bölgemde ağdadan oluşan kahverengi lekeler var çok rahatsız oluyorum ve sanırım 3 yıldır var .. bi de elmacık kemiklerimin üzerinde koyu kahverengi güneş lekeleri var .. aile hekiimim madecassol önerdi .. sizce lekelerime etkisi olur mu yoksa başka kremlerle karışım yapsam daha mı iyi olur?

  • Merhabalar bu konuda madecassol tek başına yeterli olur, lekeler için güzel sonuçlar alacaksınız.

 48. Merhaba,araştırdıktan sonra kullanmaya basladim.cildim kuru ve her gece gece kkremim yerine sürüyorum binevi nemlendirici olarak gunde bir ddefa kullaniyorum.sakincasi var mıdır?

  • Merhabalar nemlendirici olarak kullanılması pek uygun olmaz. Bundan dolayı da kullanmanızı önermiyoruz.

 49. Merhaba yaklaşık 10 yıllık güneş lekelerim var özellikle yanaklarda ve bıyık bölgsinde, kullanmadığım denemediğim şey kalmadı jiçbirşeyden sonuç alamadım. Şu an hamileyim bu yüzden şimdi kullanamıycam. Ayrıca düzenli olarak güneş kremi kullanıyorum. Sabahları güneş kremi altına sürülenilir mi bu melhem, bi de makyaj yapılabilir mi üzerine.

  • Merhabalar denemenizi tavsiye ederiz ama hamile değil iken. Güneş kremi ile kullanmanızda sakınca olmaz ama üzerine makyaj yapılmaz. Acil şifalar dileriz.

 50. Dövme sildirme sonrasında yara oluşan bölgede kızarıklıklar var madecassol ve bepanthol ile karışım yapıyorum sürüyorum sadece madecassol kremini kullansam olurmu.

 51. Merhaba bu merhemi uzun süredir kullanıyorum ancak yüzümde herhangi bi lekede azalma vs olmadı. Günde 2 defa sürmeye çalışıyorum ama her akşam yatmadan önce kesinlikle sürüyorum bir değişme olmadı. birde sanki sürünce yüzüm terliyormuş gibi oluyor normal mi acaba şimdiden teşekkür ederim

 52. Ben bu kremi doktor tavsiyesi ile aaldım bir kaç saat sonra yüzüm yanmaya başladı yıkadım ama yılan derisi gibi sertleşti ve alerji tedavisi görmek zorunda kaldım binde bir bile olsa alerji riski var cildim yandı alerji testi olmadan böyle bir kreme başvurmayın

  • Tabiki de çeşitli ciltlerde bu durum olabiliyor çok zor bir durum olsa da size denk gelmiş

  • Omuzdaki izlere madecassol güzel faydalar sağlar. Düzenli ve sabırlı bir şekilde kullanmayı sağlarsanız önemli faydalar göreceksiniz.

 53. Bir yorumda gece kremi olarak kullanılmasını önermediğiniz belirtilmiş. Uzun süreli güneş lekelerimin tedavisi için kullanmaya başladım. Bebanten e vitamin ve medicassol karışımını. Geceleri inçe tabaka olarak sürüyorum. Yatmadan önce yıkanması gerekiyor mu . sabaha kadar kalmasında sakınca var mı .

  • Merhabalar sabaha kadar kalmasında herhangi bir sakınca yok kalabilir. Sürdükten sonra en az 2 saat yıkanmaması gereklidir.

 54. arkadaşımın tavsiyesiyle kullandım yüzüm baya kızardı bi şey olur mu yüzüme güneşte çok kaldığım yuzum güneşte yandı bunun için kullandım iyi geliyor dediler bende kullandım

  • Kızarıklık olması doğal ilk kullanımda kızarıklık oluyor mümkün olduğu kadar güneşe çıkmayın ve az az sürün düzenli kullandığınız kızarıklık geçecektir.

 55. Ben henüz kullanmadım ama cildimde küçük ben gibi lekeler var acaba onları giderir mi? İkinci sorun yüzümde çok yok üç tane am sanki artıcakmış gibi belirtiler var bunun yanında başka bir şey olarak ne kullanmalıyım?

 56. merhaba benim ağda yanığı izler var bıyık gibi duruyor kahve rengi geçermi acaba etkisini ne zaman gösteriyor

 57. Merhaba yaklaşık 2 haftadır iki günde bir madecassol krem kullanıyorum gece yatmadan önce ince tabaka olarak sürüyorum sabaha kadar yüzümde kalıyor fakat yüzümde sivilce çıkmaya başladı
  Nedeni ne olabilir? Acaba deri altınımı temizliyor diye düşündüm ama sayfanıza gelen yorumlarda bu tarz birşey görmedim. Bilginiz varmı bu konuda

 58. E vitamini bepanthol krem ve madecassol karışımını gündğz ve gece kullanabilirmiyim nemlendirici gibi

  • Madecassolu sürekli nemlndirici olarak kullanmak doğru değildir ama E vitamini ve bepanthol kremi sürekli nemlendirici olarak kullanabilirsiniz.

 59. Merhabalar ben bir ay kadar madagassol ekspiment kıdemlerini kullandim çok memnun kaldım göz çevresi lekelerimi geçirdi sonra bıraktım güneş küremi kullanmama rağmen lekeler geri geldi ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz

  • Merhabalar tamamen iyileşmeden bırakmışsınız bunun etkisi var, 1 ay lekeler için kısa süre bundan dolayı en az 2 ay kullanmanız gerek tekrar başlayın ve 2-3 ay düzenli kullanın.

 60. Merhabalar 3 gün önce yüzüme yağ sıçradı ve yüzümde küçük bir yara meydana geldi… yüzümün tamamına ve yanık yere ( biraz daha yoğun şekilde) madecassol krem sürdüm..ilk günden yüzümde soyulmalar oldu…3.gun yanık yer kızardı ve derisi kalınlaştı resmen…kullanmaya devam etmeli miyim ? Devam etmeliysem nasıl ve ne sıklıkla sürmeliyim?

  • Merhabalar soyulma olması normal ama derin kalınlaşması normal değil. Nasıl bir yanık olduğunu bilmediğimiz içinde doktora muayene olmanızı öneririz.

 61. İki gündür yatmadan önce madecassol kullanıyorum. Yüzümün tamamına sürdüm. İlk gün bir şey yoktu ikinci gün uyandığımda yüzümün bazı bölgelerinde kaşıntı ve kızarıklıklar vardı bunlar ne zamana geçer? Doktora gitmeli miyim?

  • Bunlar normal etkilerdir, ortalama olarak 10 gün içerisinde geçecek ya da çok hafifleyecektir. Şuan için doktora gitmenize gerek yok.

 62. Lütfen daha önce madecassol kullanıp yüzünde kızarıklık ve içi hafif su dolu kabarcık olanlar… yüzünüzdeki ilacın bu yan etkisi nasıl geçti yada ne zaman geçti? Geçmesi için ne yapmalıyım? Lütfen yardımcı olabilir misiniz?

  • Kızarıklık ve içi sulu dolu kabarcıklar kendiliğinden geçecektir endişe etmeyin, bir miktar kullanımı azaltın yani daha az süürn. Geçmesi için az sürmeniz yeterli olacaktır ama kullanımı bırakmayın. Ortalama 15 günde geçecektir.

 63. Madecassol kullanıp yüzünde kızarıklık ve içi hafif sulu pütürlü olanlar ne yaptınız… kızarıklık kendiliğinden geçti mi… geçmesi için ne yaptınız…

  • Bunlar zamanla geçecektir. Kızarıklık ortalama 15 günde azalıyor ya da tamamen geçiyor. Pütürlü olanlar da yine aynı şekilde geçiyor ekstra bir şey yapmanıza gerek yok.

 64. Merhaba ben madecassol kremini haftada 2 defa yüzüme uyguluyorum yatmadan önce sürüyorum ve o şekilde uyuyorum bir sıkıntı olur mu yoksa kremi uyguladıktan sonra mutlaka yıkamam gerekirmi?

  • Merhabalar yıkamanıza gerek yok yüzünüzde de kalabilir herhangi bir sakınca olmaz.

 65. Merhabalar az once kesfettim kremi,surdum hemen.gunes lekesi icin kullanacagim.her gun duzenli gece surmem mi gerekiyor,ne kadar sure devam etmem gerekli acaba,sabah kremi temizlemek icin önerebileceğibiz bir yikama jeli var mi

  • Merhabalar güneş lekeleri için en az 2 ay kullanmalısınız. Bir gece yatmadan bir de sabah olmak üzere 2 kere kullanabilirsiniz. Krmei temizlemek için laroche posay yüz temizleme jeli çok başarılı onu tavsiye ederiz.

 66. Merhaba benim yüzümde sivilce izleri baya var bana madecassol kremi önerdiler ve eczaneden aldığımda hametan ile karıştırıldığında daha iyi olur dediler. Kararsız kaldım acaba ikisini karıştırıp yüzüme sürsem Bir zararı olur mu? Bi de madecassol kremi yalnız başına kullanılmadığını belirttiler. Konu hakkında bilgi alabilir miyim. Teşekkürler kolay gelsin

  • Merhabalar tek başına da kullanılır madecassol sorun olmaz. İlk önce tek başına kullanın etki göstermezse hametanla beraber kullanabilirsiniz.

 67. BU SİVİLCE İLACİNİ KULLANDİM VE 6 AY BİTİRDİM İZLER KALDİ SİYAH NOKTALAR CİKMAYA BAŞLADI HENÜZ GEÇMİŞ DEGİL MADECASOL YAZDİ DOKTORUM MUNDERM JEL YAZMİŞTİ KULANMAYA DEVAM EDİYORUM KULANANLAR YAZSIN

 68. Merhaba, kremi sanırım biraz fazlasürdüm bölgenin etrafında beyaz bir kabarıklık oluştu bu geçer mi

 69. 20 gün önce yanağımdan ben aldırdım hafif kızarıklık var şimdi akşam bi defa medacasol sürsem kızarıklık ve iz geçermi doktor bana hiç bişi sürme 2 ay gibi bi sürede geçer dedi ama ben çabuk iyileşsin istiyorum günde bir defa sürmek yeterli gelirmi yada hametanla karıştırmam gerekirmi

  • Ben aldırdıktan sonra hemen madecassol kullanmanız doğru değil 1.5 ay geçsin öyle başlayın. Hemen bir defa kullanmakla geçmez düzenli olarak biraz kullanmanız gerek.

   • Ama ben kabuk düştükten sonra bi kaç gün sürmüştüm ilk bi kaç gün bepanten plus sonra medacasol bi zararı olurmu şu an hiç bişi sürmüyorum ama halen kızarıklık var bir buçuk ay sonra derken günde bir defa gece bepanten plusla karıştırıp sürsem olurmu sürümü kolay olması açısından

 70. Cilt lekelerim var bunlar güneş lekesi koyu renkli özellikle yanagimda ve bıyık bölgesinde. Nasıl kullanma önerirsiniz bu kremin faydasını gorurmuyum. Karışımdan bahsetmişsiniz benim cildime faydası olurmu

  • Lekeler için çok etkili olur düzenli kullanmanız yeterli. Kullanım şekli konumuzda anlattığımız gibi olacak,isterseniz de karışımı kullanabilirsiniz.

 71. 1 haftadır sadece akşamları yatarken yüzümdeki sivilce izlerine madecassol sürüyorum epilasyon yaptırıcam bi sıkıntı yaratır mı leke gibi zaten epilasyon sonrası güneş kremi kullanıyorum

  • Epilasyon yaptırmanız sıkıntı oluşturur. Tahriş yapar bunun için epilasyon yapılmaması gerek.

  • Madecassol kullanırken epilasyon yapılmasında sakınca vardır çünkü tahriş ve yan etkiler ortaya çıkabilir. Madecassol merhemin kullanımı tamamlansın ondan sonra epilasyon yaptırın ya epilasyonu yaptırın bitirin sonra madecassolu kullanmaya başlayın.

 72. 2 ay kadar madacassol krem kullanıyor 3 gün önce yine yüzüme sürdüm ve o şekilde uyudum sabah kalktığımda yüzüm felaket derecede kabarmış kıpkırmızı ve kaşımıyordu pişik kremi kullandım kızarırlar azaldı ama yüzüm halan kabarık ne yapmalıyım bu ksbarıklıklar gider mi

 73. Merhaba genital bölge kararması icin madecasol mu kullanmaliyim yoksa expigment mi acil cvp bekliyorum bilgisi olan yazsin lütfen

  • Merhabalar genital bölge beyazlaması için expigment krem kullanın. Expigment kremin beyazlatma etkisi tartışılmaz.

   • Merhaba 21yasindayim eriskin aknesi sorunu yasamaya basladim yanaklarimda azitro kullaniyorum doktorum aknefloks madefix ve eritretin yazdı ancak madefixin daha cok gözenek tıkadığını ve akne artırdığını söyleyen doktorlarda var böyle bir durum var mıdır bana doktor yazd. Zaten leke kremi falan değil daha cok yara kremi kullanima uygun mudur?

 74. Merhabalar ben şuan da sivilcelerim için imex kremini sürüyorum imex kremini sürdürdükten sonra yıkamadan sonra medacassol kremini kullanabilirmiyim teşekkürler

  • Merhabalar şuan sadece imex kullanmanız yeterli imex kremden fayda göremezseniz o zaman madecassolu kullanarsınız.

 75. Yüzündeki sivilce ve sivilce izleri için her gece uyumadan önce yüzümü yıkayıp sürüyorum sürekli veya hergün kullanımda sorun yaratırmı?

 76. merhabalar kollarımdaki sivilce izlerine bepanthol bulunan karışımı sürdükten sonra geri kalan günler medecassol kremi uygulamaya devam etmemein sakıncası olur mu ??

 77. Merhabalar bugün medecassol kremi yazdırdım ama bana eczane madefix verdi aynı etkiyi gösterir dedi yüzümde leke var çenemde etkisi olur mu madekossol almalı mıyım ayriyeten cevep lütfen??

  • Merhabalar madefix muadili yakın etkiler sağlar ama yine de tam madecassolun faydalarını vermeyebilir. Madecassol alsanız daha iyi olur çene için lekelerde çok etkili olur.

 78. Ameliyat izlerinde nekadar süre kullanımdan sonra izlerde azalma belirtisi göstermeye başlar 5 ay oldu ben ameliyat olalı ve izler çok belirgin 1 haftadır bu kremi kullanmaya başladım

  • Ameliyat izleri biraz inatçıdır bundan dolayı da sabırla düzenli kullanın. 2. aydan itibaren belirtileri ortaya çıkar.

   • Elmacık kemiklerimiz üzerinde koyu güneş lekeleri var yukarıda verdiğiniz karışımı ayda bir kullanın diyorsunuz bu karışımın dışında yine hergün madecassol sürülecekmi ? Birde merhemimi yoksa kreminimi kullanmamızı önerirsiniz

 79. Elmacık kemiklerimiz üzerinde koyu güneş lekeleri var yukarıda verdiğiniz karışımı ayda bir kullanın diyorsunuz bu karışımın dışında yine hergün madecassol sürülecekmi ? Birde merhemimi yoksa kreminimi kullanmamızı önerirsiniz

 80. Ya merhaba su çiçeği izine iyi gelirmi aacaba ne zaman fayda gösteriri yüzümde kaç saat beklesin

  • Merhabalar su çiçeği izine çok iyi gelir düzenli kullanın. En az cildinizde 2 saat durmalıdır isterseniz bu saatten sonra sorunlu bölgeyi ya da yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

 81. Maddecosal kullandim yüzüm kızardı ve kaşınıyor geçirmek için ne yapmam lazım

 82. Merhaba bu ürünü karışı. Olmadan cilde günde veye haftada kaç gün sürülüyor

 83. Cildim cok kuru maalesef ki göz çevresinde kaz ayakları elmacıklarda kırışıklıklar oluşmaya başladı .kuru cilt icin ve bu bolgeler icin ne onerirsiniz

  • Madecassol saydığınız noktalarda çok etkilidir ya da A vitamini içeren retinol A gibi kremler kullanmalısınız.

 84. Madecassol kullandım yüzümdeki lekeler daha fazla koyulastı yüzümü kuruttu kızarttı pul pul döküntü yaptı. Cildim soyuluyor. Kullanmaya devam etmeli miyim

  • Ne kadar kullandığınızı yazmamışsınız ilk 1 ay bu durumlar normal gittikçe düzelecektir bunlar geçici etkileridir. 1 aydan daha uzun sürdü ise kullanımı bırakıp doktora görünmenizi tavsiye ederiz.

 85. Merhaba benim Doğum lekelerim var iyi gelirmi yada bana önereceğiniz bir karışım verebilirmisiniz ve madecassol kaçgün kullanmamak lazım teşekkür ler

  • Merhabalar doğum lekelerine iyi gelir. Günde 2 defa kullanmanız yeterli olacaktır bu krem etki etmezse size contractubex isimli ilacı öneririz.

 86. Merhaba. Ben de bugün sivilce lekelerim,çökmeler ve renk değişiklikleri için kullanmaya başlayacağım. Sorunum kapatıcı sürmeden dışarıya çıkamıyorum . Sizce yukarı da belirttiğiniz ayda bir bepanthene, madecassol e vitamini karışımını mı yapayım . Yoksa günde 2 kez madecassol mü süreyim. Günde 2 kez madecaasol süreceksem diğer sürüşüme kadar krem 12 saat yüzümde kalacak mı yoksa belli bir saat sonra yıkayacak mıyım. Bilgilendirirseniz sevinirim.

  • Merhabalar günde 2 defa kullanın bu kremi daha iyi olur sürdükten sonra en az 2 saat kalmalıdır bundan sonra yıkayabilirsiniz ama isterseniz de 12 saat kaldıktan sonra yıkayabilirsiniz.

 87. Kulağımda piercingten oluşan keloid var piercingi çıkardım ve kremi sürünce kaşıntı yapıyor ve yüzüme sürdüğümde de kaşınıyor neden ? Acil cevap lütfen

  • Sizde alerji yapmış büyük ihtimal. İçeriğindeki maddelerden birine karşı alerjiniz var büyük ihtimal.

 88. Hepinize toplu bi cevap olsun bi kullanıcı olarak ben kremi tek kullanıyorum bazı arkadaşlar diğer kremlerle karıştırıp kullanıyormuş bana göre yanlış her kremin farklı etkisi var ben doktoruma danışarak kullanmaya başladım doktorum bana dediği tek şey eğer yüzün için kullanacaksan günde bir defa o da sadece geceleri yüzüne süreceksin gündüz sürüp güneşe çıkamak farklı yan etkiler yapabilir cildinizi temizleyip gece uyumadan önce ince bi tabaka halinde sürerseniz çok memnun kalacağınızdan eminim unutmayıp ki günde bir defa o gece bu çok önemli ve düzen şart bu kremi kullanıyorum diye makyaj yapamam diye düşünmeyin bu krem yüzünüzdeki lekelere sivilce izlerine birebir ve yüzü beyazlatma özelliğine de sahip gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz ama.Çoğu arkadaşlar bilmiyor diye yazmak istedim bu kremi Gece kullanıpta faydasını görmeyini hiç duymadım.

  • Gece sürüp sabah mi yikiyorsunjz tum gece cildinizde mi kaliyor krem yani? Ben gözenek tikadigini da duydum da ondan soruyorum daha kısa süre kullanilmasi daha sağlıklı sanki faydasını gördünüz mü bu arada yagli bir yapida oldukca çünkü

 89. Merhabalar.Sanırım 2 3 haftadır sivilce lekelerim için kullanıyorum. ama sadece medakasolu.söylediğiniz krem karışımını değil.yüzümde kuruluk kaşıntı ve özellikle sivilcelerim çoğalmaya başladı.önceden bu kadar sivilcem çıkmıyordu.ne yapmalıyım devam mı etmeliyim?

  • Merhabalar ilk başlarında artışlar normaldir çünkü deri altındaki tüm iltihapları kusturuyor. 3 hafta daha devam edin sonuçlar ortaya çıkmazsa o zaman kullanımı bırakıp dermatoloğa görünürsünüz.

 90. Merhabalar madekasolu yüzümdeki sivilce lekeleri için kullanıyorum yaklaşık 2 3 haftadır ama azalması gerekiyorken kaşıntı ve kuruluk oluştu.ama en çok sorun ettiğim sivilcelerimin çoğalması oldu.sivilcelerim bu kadar çok değildi.bu kremi kullandığımdan beri çoğaldı.sizce devam edeyim mi 🙂

  • Merhabalar kullanıma devam edin 4 hafta kadar daha kullanın sivilceler azalması ise o zaman bırakın ve doktorunuza muayene olun.

   • Merhaba eritretin kremin üzerine madefix surmemd bir sorun olur mu. Erotretin tahris ediyor diye tüm gece yerine aksam surup 3saat bekletecegim sürdükten 15dk sonra falan madefix surmemde bir sorun olur mu?

 91. 2 sorum olacakti. 1. si yuzumde hic gecmeyen kizarikliklar var bu ilaç iyi gelir mi 2. sorumda dermorollerden sonra kullanmak daha etkili bir sonuç verir mi

 92. Doktor sivircelerim icin nadixa ve madasaccolu verdi ikisidd sabah aksam ust uste mi surecem bide ben okula gidiyom madasol beyaz yapiyor o sekilde okula gidemem nasil uyghlamaliyim

  • Böyle sorununuz var ise sabah nadixa kremi sürün akşam da madecassol kremi sürerek düzenli kullanın acil şifalar dileriz.

 93. merhabalar bugün madecassol kullanmaya başladım. Lekeler üzerine uyguladım ancak yanaklarımda kızarıklar oluştu ve gözeneklerim açıldı. Normal mi? Doktora başvurmalı mıyım?
  Ayrıca 10 yıla yakın suçiçeği izi kalmıştı yüzümde üzerine uygulasam etkisi olur mu?

  • Merhabalar kızarıklık oluşması ve gözeneklerin açılması normal bunlar geçecektir. Dozu azaltabilir ve daha az miktarlarda da sürebilirsiniz. Su çiçeği izi içinde kullanabilirsiniz etkisi olur ama iz tedavilerinde uzu süre sabırla kullanılmalıdır.

 94. Diş doktorum diş eti yarası için madecassol merhem verdi, prospektüs ü okuduğum da böyle bir öneri yok tereddüt ettim, diş eti için kullanan varsa lütfen yazarmısınız

  • Diş eti için kullanıldığı hakkında net bir bilgimiz yok ama doktorunuz önerdi ise bir tecrübesi vardır.

  • Merhabalar cildi yenileme özelliği olduğu için etkili sonuçlar vermektedir bu çizgiler için düzenli olarak kullanın ve de sabırlı olun.

 95. Merhaba buz lazere gidiyorum yüzüm için bu kremi de kullansam sivilce izi iicin sıkıntı olur mu

  • Merhaba lazer ile beraber bu krem kullanılmaz. Lazer bittikten sonra kullanıma başlayabilirsiniz ya da lazeri bırakıp bu kremi kullanabilirsiniz.

 96. Yüzüm alın özellikle doğum lekelerim var etkili olurmu olursa ne sıklıkta nasıl bir kullanım önerisi bulunabilir siniz???? Hü

  • Evet etkili olur düzenli ve sabırlı kullanım kullanım şekli konu içerisinde mevcuttur. Acil şifalar dileriz.

 97. Merhaba.Madecassol merhem ve krem olarak 2 ayrı şekilde mi var yoksa sadece krem olarak mı var?

  • Merhabalar sadece krem olarak var halk arasında merhem tabirini kullananlar vardır yoksa aynı üründür.

 98. Merhaba ben doktor önerisi ile colinoper kullandım .siyah noktalarim dışa vurdu ve iz kaldı .madecassol kullansam izler geçer mi

  • İz kalmaz genelde ama iz sorununda madecassol işe yarar ve geçirir. Düzenli olarak madecassolu kullanın.

 99. Bu kremi yaklaşık 1 senedir kullanıyorum ama son 1 haftadır yüzüm dekaşıntı olmaya başladı sebebi ne olabilir acaba ?

  • Cildinizde farklı enfeksiyonlar gelişmiş olabilir bir doktora gidip muayene olmanızı tavsiye ederiz.

 100. Merhabalar bu krem kılcal damarlara ve kaz ayağı çizgilerine ve göz altı halka ve morluklara iyi gelirmi

  • Krem 1-2 saat yüzde kaldıktan sonra üzerine güneş kremi sürerseniz sorun olmaz.

  • Etki süresi en az 2 aydır bu durum kişiden kişiye de değişebilmektedir. Düzenli kullandığınız takdir de etkileri ortaya çıkar yoksa etki göremezseniz.

 101. Merhaba ,bende medacassol kremi kullanmaya başladım hem yakıyor hemde kalkındırıyor ama bir kaç dakika sonra geçiyor bu normal mi acaba

 102. Merhabalar ben expigment ve madecassol kremi kullanıyorum expigment ti gece sürüyorum madecassol da sabah akşam kullanıyorum lekeler ve kararmalar için Uygun mu Bilgi alabilirmiyim

  • Merhabalar kararmalar için uygun düzenli kullanıma devam edin beyazlatma etkisi yapacaktır. Acil şifalar dileriz.

 103. Merhabalar lazerle ben aldırdım yüzümdeki madecassol iyi gelirmi izler için bilgisi olan lütfen cevaplasin

 104. merhaba kolumda yara izi var,8-9 ay önce kaza geçirdim şu anda iyileşmiş durumda ama izler kaldı madecassol mu iyi gelir yoksa contractubex mi? iki kremde bende var,her ikisini de kullansam olu rmu. ikisini birden kullanacak olursam nasıl kullanmalıyım? teşekkür ederim

  • Merhabalar yara izi için contractubex jel kullanın daha iyi olur ikisini beraber kullanmayın şuan.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?