Expigment Krem İle Ciltteki Tüm Lekelere Çare Bulabileceksiniz

Expigment Krem İle Ciltteki Tüm Lekelere Çare Bulabileceksiniz

Expigment kremi tüm detayları ile tanıyoruz!

Bir ilaç tanıtımı ile daha sizlerle beraberiz, öncelikle herkese merhaba diyorum. Doktorların sıklıkla reçete ettiği bir ilaç hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap bulacağınız bir yazı hazırladım. Bugünkü konumuz expigment krem hakkında olacak. Bu yazıyı oluşturan kişi olarak benimde bu kremi defalarca kullandığımı ifade etmeliyim. Her zaman en iyi bilgileri kullanan kişilere sormak gerektiğini düşünüyorum. Aşağıdaki detaylara geçmeden önce bu ürünün cildime önemli katkılarının olduğunu söyleyebilirim. Kesinlikle çok yararlı bir etken maddeye sahip. Özellikle sivilce(akne) ve sivilce lekelerinde bu ilaç doktor tarafından reçete ediliyor. Bende sivilce ve leke problemi ile dermatoloğa gittiğimde bu ilacı yazmıştı bana. Ayrıca cildimin rengini de açarak beyazlatmıştı bunun haricinde güzel bir cilt yapısına da kavuşmuştum. Ufak tefek kızarıklar ve karıncalanma gibi yan etkiler görsem de güzel etki sağladı. Kullanan birisi olarak da kafanızdaki sorulara daha doğru cevaplar vererek sizi aydınlatmak istedim. Şimdi de expigment krem ile ciltteki tüm lekelere çare bulabilirsiniz konumuzun detaylarına bakalım.

 

 

expigment
expigment krem ve yararları

 

Expigment Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Ciltteki sivilce(akne) izleri, çil, kahverengi renkli lekeler, siyah cilt lekeleri, güneş lekeleri,   gibi sorunlara çözüm bulan eczanelerde satılan kremdir. Sadece leke kremi olarak düşünmeyin aynı zamanda cilde rengini veren maddenin artması sebebiyle oluşan ciltlerde , cilt beyazlatması yapmaktadır. Yani cildinin rengini açmak isteyen kişilerde bu ilacı rahatlıkla kullanabilir ve de etkili sonuçlar alacaklardır. Bu noktaya bir parantez açayım yaşlanmaya bağlı olarak oluşan renk değişimlerinde de kullanabilirsiniz.  Bu ürünün içeriğindeki etken maddesi  hidrokinondur. Güçlü bir madde olduğu içinde önemli sonuçlar verir.

 

 

 

Vücudumuzun Nerelerinde Bu Ürünü Kullanabilirsiniz?

Çoğu kişi bu soruyu sıkça sormaktadır. Acaba vücudun bazı kısımları hassas sorun oluşturur mu diye bundan dolayı da bunun altını çizerek belirtmek istedim.  Yüzde, kollarda, ayaklarda, boyunda yani vücut içinde bir sınırlama yoktur her yerde kullanabilir. Yalnız göz çevresine doğru çok aşırı derece de temas ettirmeyin bu şekilde kullanım daha iyi olacaktır.

 

 

 

Expigment Kremin Yararları Nelerdir?

-Lekeler üzerinde etki göstererek müthiş şekilde lekeler azaltıp yok eder.

-Sürekli güneş maruz kişilerde oluşan güneş lekelerini tedavi eder.

-Cildi soyarak canlı ve parlak hale getirir.

-Cildi yeniler ve renk tonunu normale döndürür.

-Cilt beyazlatması yapar ve koyulaşan ciltleri açar.

-Ucuz ve zahmet bir şekilde cilt lekelerine çözüm sunar.

-Dolaylı olarak sivilcelere(akne) fayda sağlar, azaltıcı rol oynar.

-Hafif kimyasal peeling etkisi göstererek cildi soyar.

-Cildi en az 5 yaş daha gösterir. yaşlılarda gençlik iksiri oluşturur.

-Cildi toparlayarak cilde sıkı bir görünüm verir.

 

 

 

Expigment Krem Çeşitleri Kaç Tanedir?

Bu noktada çok soru sorulmaktadır ve de merak edilmektedir. Bu ayrıntıyı da atlamadan cevaplamak istedim.

Bu kremin 2 çeşidi mevcuttur.

-Expigment 2

-Expigment 4

 

 

 

Expigment 2 ve Expigment 4 Arasındaki  Farklar Nelerdir?

Öncelikle içeriğinden bahsedelim expigment 4 expigment 2 ye göre etken maddeleri daha fazla içerir ve daha güçlüdür. Doktorlar 2 ya da 4 ü yazarken yüzünüzdeki lekelerin durumunu değerlendirerek reçete ederler. Ağır ve yoğun lekeleri olan ciltler için çoğunlukla 4 kullanılmalı, yada 2’nin yeterli olmadığı durumunda tercih edilmektedir. Hafif leke ve hafif koyulaşma durumunda ya da gençlerde 2 ürünün kullanılması yeterli olacaktır. Özetle 4 numara 2 numaraya göre çok daha yoğun içeriğe sahiptir ve daha ağır durumlarda kullanılır. Doktor tavsiyesine göre kullanılmalıdır daha iyi etki gösterir diye  direk expigment 4 kullanılmamalıdır.

İlginizi Çekebilir :  Sivilce Nasıl Geçer?  

İlginizi Çekebilir : Madecassol Krem Nedir ? Ne İşe Yarar?

 

Sivilcelere(aknelere)  Etkili Olur Mu?

Sivilceler için değil de sivilce lekeleri için oluşturulmuş bir üründür ama yine de dolaylı olarak sivilceleri ortadan kaldırmak için yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Genellikle sivilce ilaçları ile beraber reçete edilir. Bu da gösteriyor ki sivilceleri yok etme de yardımcı bir üründür.

 

 

Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Yaz aylarında kesinlikle kullanılmamalıdır. Ekim ayı ile mayıs arası dönemlerde kullanmalısınız. Çünkü cildi soyma özelliği gösterdiği için güneşin dik geldiği zamanlarda cilde faydandan çok zarar verebilir. Bu ilaç günde 2 kere olacak şekilde 13 saat arayla kullanılmalıdır. Kremi uygulamadan önce uygulanacak böyle temiz olmalıdır. Kesinlikle kuru olmayan bölgeye de bu ürünü uygulamayın. Bu cilt kremi uygulanan bölgeye iyice yedirilerek deri tarafından emilmesi sağlanır. Cildin iyi bir şekilde emmesi için hafif parmak dokunuşlarıyla masaj yapabilirsiniz. Düzenli kullanım çok önemlidir, 2 ay kullanmadan sonuçlar ortaya çıkmaz bundan dolayı da birazcık sabırlı olun.  2 ay içinde hiçbir değişiklik yok ise kullanmayı bırakın. Şayet 2 ayda fayda gördü iseniz kesin sonuçlar için  6 ay bu kremi kullanın.

 

 

 

Expigment Nerede Satılır ve Reçetesiz Fiyatı Ne Kadardır?

Eczanelerde satılmaktadır başka yerde bu ilacı bulma şansınız yoktur. Expigment %2 reçetesiz fiyatı 8.5 tldir. Expigment %4 reçetesiz fiyatı 9.5 tldir. Bu fiyatlar çok ufak değişiklik gösterebilir daha yüksek miktarlarda olan yerlerden almayıp diğer eczaneye gidip almayı deneyin.

Bu Krem Hakkında Bilinmesi Önemli Olan Noktalar

1.Bu ilacın içindeki etken maddeye karşı bir alerjiniz var ise kesinlikle kullanamayın.

2.Böbrek ve karaciğer hastaları doktor önerisi olmadan kullanmamalıdır.

3.Bu kremi kesinlikle ama kesinlikle ağzın içinde, gözde, burun içinde kullanmayın.

4.13 yaşından küçüklerin kullanması tavsiye edilmez.

5.Hamile bayanlar bu kremi kullanmamalıdır. Emzirme döneminde olanlar ise doktora danışarak bu ürünü kullanmalıdırlar.

6.Bu ürünü kullanıyorsanız mümkün oldukça güneşten uzak durun. Çünkü güneşle beraber cildiniz kötüleşebilir.

7.Tahriş olmuş ve açık yarası olan deride kesinlikle kullanmayınız.

8.Çok aşırı derece hassas bir cildiniz var ise küçük bir alanda deneme yapmadan denemeyin.

 

İlginizi Çekebilir : Kivi Yüz Maskesi İle Cilt Beyazlatma Nasıl Yapılır?

 

Yan Etkileri Nelerdir?

-Ciltte yanma, kızarıklık, batma gibi yan etkileri azda olsa yaşayabilirsiniz. Hassas ciltlerde bu yan etkiler daha fazla görülmektedir.

-Uzun süre kullanım sonucunda deride çatlamalar

-Karında ağrı, nefes alış-verişinde zorluk, ağızda ve boğazda şişlik hissederseniz hemen doktora gidin.

-Sürülen bölgede kabarcıkların oluşması.

 

 

Expigment Kullananlar ve Yorumları

-Ben  %4’lük olanı kullandım kısa bir süre çenemde hafif lekeler vardı güzel sonuç verdi çenemdeki lekeler çok büyük oranda gitti.

-Doktorum yazdım kollarımdaki lekelenmeler için günde 2 defa düzenli olarak kullandım çok başarılı sonuçlar elde ettim sizlere de tavsiye ederim deneyimim bu şekilde.

-Bu ilacı kullandım benim yüzümde suçiçeği gibi su toplanmaları oluştu hemen bıraktım tam tersine sivilcelerim belirginleşti bende bu şekilde sonuç verdi ama kullanıp da çok memnun olanlar var.

– Cilt beyazlatmak için kullandım ç0ok etkili sonuçlar verdi fiyatı da gayet uygun ama ara ara kullanma ihtiyacı hissedebilirsiniz.

-Yağlı bir cildim vardı benim yüzüme çok ağır geldi bundan dolayı kullanamadım bıraktım.

-Güzel cilt soyulma yaptı bu bile lekeleri geçirmek için etki yaptı sonucunda önemli ölçüde lekelerim azaldı çillerimde vardı bunlarda gitti.

-Çok aşırı leke yoktu ama harika sonuç aldım cildim bebek gibi oldu güzel tavsiye ederim genç yaşlarda başlarsanız daha iyi sonuçlar ortaya çıkıyor benim tespitim bu şekilde.

-Yaşlılıktan dolayı birazcık kararmalara kullandım artık kendimi genç hissediyorum lekelerde gitti sonuçlar güzel bayanlar tavsiye ederim artık karar sizin.

-İlginç bir şekilde expigmenti koltuk altı kararması için kullandım 1 hafta gibi sürede bembeyaz yaptı şaşırdım doğrusu. Beyazlatma özelliği çok fazla bu sonuca vardım.

 


 

Öncesi Sonrası Fotoğrafları

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

105 yorum

  • Kızarıklık olması çok normal bu geçici bir durumdur yalnız bu kremi sürdükten sonra güneşe de fazla çıkmayın.

 1. Benim burun ucumda ve yanaklarımda güneş izleri var o bölgelere sürünce beyazlıycak tamma ama yüzün diğr yrleri koyu kalıcak ne öneririsiniz ve mart ayındayız kullanabilirmiyim bu lkeler psikolojimi ço bozdu

  • Yüzünüzün diğer bölümlerini de kullanırsanız herhangi bir zararı olmaz hepsine sürebilirsiniz.

  • Bacaklarda ve kalçada da kullanabilirsiniz. Yalnız derinin bu kremi iyice emmesi gerek elbisenize bulaşmaması gerek.

 2. Benim sivilcelerden dolayı kahverengi lekeler oluştu ama sadece yanaklarımda leke var leke olan yerlere mi sürmeliyim bide şimdi kullansam olurmu siz yaz ayında kullanmayın demişsiniz ya okul açılmadan kurtulmak istiyırum şu lekelerden

  • Lekelerin üzerine sürmeniz doğru olacaktır bu kremi sürdükten sonra güneşten mümkün olduğu kadar uzak durmanız gerek. Şayet kullanmaya başlayınca dışarı pek çıkmaz güneşten uzak durursanız okul açılmadan başlayıp lekelerinizi yok edebilirsiniz ama güneşe çıkıp denize gidecekseniz kullanmamanız gerek. Başka sorularınız olursa cevaplamaya hazırız bizi takip etmeye devam edin.

 3. Merhaba bende bir haftadır kullanıyorum lekelerin olduğu yerler kırışık bir görüntü var kızarıyorum ama henüz soyulma Yokgece kullanıyorum sadece gündüz güneş kremi kullanıyorum

 4. Merhaba bende bir haftadır kullanıyorum lekelerin olduğu yerler kırışık bir görüntü var kızarıyorum ama henüz soyulma yok sadece gece kullanıyorum gündüz güneş kremi kullanıyorum acaba ek birşey kullanmalı mıyım

 5. merhabalar bende en son resimdeki gibi goz altlarinda uzun lekeler olustu doktor ÷2 lik verdi peki faydasi olacakmi resimdeki gibi

  • Merhabalar fayda göreceksiniz ama biraz sabırlı olun bu arada sonuçların kişiden kişiye değiştiğini unutmayın düzenli kullanın acil şifalar.

 6. Merhaba ben kremi surmeye baslayali 1hafta oldu bi fark yok gibi kremi gece yatmadan suruyorum sabah kalkip yikayip gunes kremi suruyorum peki kremi kulandigimiz zaman yazin yani denize girebilirmiyiz kremi sadece geceleri sursek bile

  • Mümkün olduğu kadar güneş görmemesi gerek, güneş görürse lekeler kalabilir. Bunun için güneş kremi kullanmanız yeterli olmaz. Denize gidecekseniz kremi bırakmalısınız sonra yeniden başlamalısınız.

 7. Meb bn kremi bi hafta oldu kullanalı yüzde soyulma yada açılma falan olmadı aksine kararma ve pütürtüler oluştu ve yüzde karıncalanma oluş bu durum normalmi yoksa kullanmamalımıyım bi yardımcı olun lütfen

  • Bu durum normal kesinlikle devam edin biraz sabırlı olun mümkün olduğu kadar güneşten uzak durun sonuçları 4-5 hafta sonra ortaya çıkacaktır. Sorularınızı bekliyoruz.

 8. Su çiçeği geçirdim. Yüzümdeki lekeler için doktor verdi. 2 kez sürdükten sonra sürdüğüm yerlerde kızarmaya başladı. Hafif Kırmızılaştı. Sizce bu durum normal midir? Kullanmayı bırakayım mı? Lütfen yardım edin.

 9. Yıllardan beridir cilt sorunları yaşıyorum. Daha doğrusu herkese göre yüzümde birşey yok bana göre var. Kullanmadığım ilaç ya da uygulama kalmadı. Sivilce sorunumu roanqutane ile çözdüm ancak doğuştan beri çiller sahibim çok olmasa da bu benim için sorun ve sivilce izlerim var ayrıca siyah noktaları mevcut şu aralar yine bunlara çözüm arayışına girdim. Tonla para döktüm ama çözüm bulamadım. Bu ilacı ve yorumları gördüm. Sizce kullanmalı mıyım

 10. Merhaba yorumları okudum ürün koktuk altına kullanılabilir demissiniz kullanımı nasil yapmamalıyım koltuk altını kullandığımda bir nemlendirici kullanmam gerekirmi?

  • Koltuk altına kullanabilirsiniz. Yukarıda normal diğer bölgeler için kullanım şekli koltuk altı içinde geçerlidir. Kuru bir cildiniz var ise nemlendirici uygulayın yoksa gerek olmaz. Acil şifalar diliyoruz.

 11. Kremi bir defa tek sürdüm yüzümde yanık şeklinde bir iz var ve sürdüğüm alanı hissetmiyorum ayrıca şuan yüzüm kızarmış durumdan ne yapmalıyım

 12. Merhaba bundan bir ay önce yüzümde sivilce çıktı sivilceyi patlatip kolanya sürdüm ama kolanyayi surmez olaydım yüzüm yandı hemende çok kötü hametan kullandım yaraam ileşti ama iz kaldı koyu kahverengi bir iz . Doktora gittim madescal ve momocon ve eximent verdi bir gün bu ilaçları kullandım ama yüzüm kızardi ne yapmalıyım kızaran yerde kabuklaşma oldu ilacı kullanmali miyim yoksa bırakıyi mi bununda belirtmek istiyorum kremleri uyguladığım bölgeyi şu anda hissetmiyorum

  • Merhabalar öncelikle şunu belirtelim bu ilaç kızarıklık yapar, yaz günü olduğu için sıcaktan daha fazla kızarıklık yapma riski vardır. İlacı sürdükten sonra dışarı çıkarak yüzünüz çok fazla güneşe maruz kaldı ise bu kızarıklık uzun süre kalmış olabilir. Kremi düzen kullanarak devam edebilirsiniz daha büyük sıkıntı yaşıyorsanız şayet bir hekime görünmenizi tavsiye ederiz. Acil şifalar dileriz.

  • Merhabalar Ayşegül hanım kullanan kişiler olumlu sonuç verdiğini söylüyor deneyip kullanmanızı tavsiye ederiz.

  • Merhabalar Derya hanım illa ki yan etkileri göreceksiniz diye bir şey yok gayet normal düzenli olarak kullanmaya devam edin. Yaz mevsimin kullanıyorsunuz güneşten mümkün olduğu kadar uzak durun. Güzel faydalar görmenizi temenni ediyor acil şifalar diliyoruz.

 13. Ben iki haftadır çil lerim için kullanıyorum rengi biraz açıldı gece yatarken sürüyorum sadece çok az bi şekilde kızarma oldu bundan rahatsız değilim ne zanana kadar kullanmamam gerekir tamamen kaybolur mu lekeler

  • Ortalama olarak 2 ay kullanmanız gerekmektedir. Kullanım süresi çeşitli durumlarda değişiklik göstermektedir.

 14. Slm öncelikle ben de kullanıyorum ama leke olmayan bölgeler de bile leke oluşmaya başladı ve akşam sürüyorum sabah da hipokrat krem kullanıyorum ve bir hafta yi geçti soyulma felan olmadı normal mı acaba

 15. Slm derya hanım geceleri bu krem i sürüyorum sabahları hipokort krem kullanıyorum soyulma felan da olmadı normal mı acaba

 16. Merhaba elmacık kemiklerim üzerinde hafif güneş lekelerim var dı ve gittiğim doktor expigment %2 verdi. Kremi araştırdım bazı kişiler üzerinde olumsuz sonuç verdiğini okudum ve kullanmaya cesaret edemedim. Fakat bu sene kullandım 50+ güneş koruyucuyla birlikte ve sadece gece sürdüm, gündüz sürmedim. Derimde kızarıklık ve zamanla kuruluk oluştu derim büzüştü.. Yanma acı, ve renkte daha fazla koyulasma gibi bir sıkıntım yok sadece hafif gerginlik var. Ve bugün 3. Günüm ve devam etmeye korkuyorum. Bu bahsettiklerim normal mi sizce

 17. Merhaba benim yüzüm de sarımsak yanığı oluşmuştu ve kahverengi iz kaldı ama yüzeysel bunun için etkisi olurmu.

 18. Ilaci fazla surdumm kizariklikk olustuuu.ilaci kestimmm iki gun oldu hala kizariklik duruyorr.ne yapmaliyimmm yada ne kullanmaliyimmm

  • Kızarıklığın olması doğal ama sıcak bir bölgede yaşıyorsanız şuan bundan da olma ihtimali çok yüksek havalar serinleyince tekrar kullanmaya başlayın.

 19. Merhaba..alın bölgemde iki yanagımda ve bıyık bölgemde kahverengi lekeler cıktı, yüzüm fondotensiz cok kötü duruyor..türkiyeye izine gelgimde eczaeye danıştım bana bu kremin %2 olanını verdi umarım fayda eder. Bilseydim %4 olanınıda alırdım.belçikada dermatologa gittim bi krem verdi ama faydasını görmedim umarım bunun faydasını görürüm..acaba belçikada eczanedede varmıdır bu kremden danışıp %4 olanınımı alsam.

  • Merhabalar %2 olanı şu an işini görecektir. İlerleyen dönemlerde yeterli gelmeze %4 alırsınız. Yurt dışında birçok noktada bu ürün satılmaktadır. Şimdiden acil şifalar,inşallah yüzünüzdeki lekeler için büyük oranda çare bulacaksınız.

 20. merhaba biraz alnımda ve yanaklarımda sivilce izlerim var naptıysam geçmesi %4 lük olanınımı kullanmalıyım bide sadece lekelerin üstünemi yoksa yüzün tamamınamı sürülmeli

  • Merhabalar %2lik olandan başlayıp kullanın başlangıçta. Sadece sivilce üzerlerine ve kenarlarına sürün. Yani cildinizde sivilce olmayan bölgelere uygulamayın.

 21. Merhabalar dudağımda siyah leke oluştu ufak ve buyuzden dermatolog a gittim bana bu kremi verdi bugün kullanmaya başladım.dudakta etki gosterir mi sizce ?

 22. Lütfen YARDIM EDIN…Soyulma nasıl oluyor. Elinizi yüzünüze vurduğunuzda soyulma olup olmadığını fark edebiliyor musunuz? Yardımcı olursanız cok sevinirim.

  • Merhabalar soyulma iki şekilde oluyor. Birincisi hiç bir deri kalıntısı ortaya çıkmadan cildinizin rengi açılıyor ve cildiniz parlaklaşıyor. Bazı kişilerde de ikinci tür soyulma oluyor yani hafif deri kalıntısı ortaya çıkıyor. Yani soyulmayı illa fark edeceksiniz diye bir şey yok.

 23. Merhaba ben bu kremi aldığımda eczacı bana günde bir kere sürmemi söyledi ama reçetesinde günde 2 kere yazıyor ne yapmalıyım ve yüzümde hiç bi şekilde ne kızarıklık ne de soyulma oluyor çok az sürüyorum acaba ondan mı oluyor

  • Merhabalar bu konuda eczacınız dikkatli davranmamış olabilir. Günde 2 kere uygulamanızda hiç bir sakınca olmaz. Dozu arttırabilirsiniz. Acil şifalar diliyoruz.

 24. Merhabalar benim yüzümde sonradan oluşan ve yüzümün her tarafina yayilan çiller var ne kullandiysam fayda etmedi. Bu krem çilleri kesin olarak tamamen yok eder mi cevabiniza şimdiden teşekkür ederim

  • Merhabalar çiller için büyük fayda gösteriyor ya azaltıyor ya da tamamen geçiriyor. bu durum kişiden kişiye göre değişiyor. Çilleri oluşturan ekstra hastalığınız yok ise fayda eder. Bu kremi deneyin yeterli fayda görmezseniz madecassol isimli kremi kullanın. Şimdiden acil şifalar dileriz.

 25. Merhabalar bende lekelerimden şikayetçiyim özellikle yanaklarımda güneş lekelerim var sivilcelerim için travazol kullanıyorum etkili oldu.bittikten sonra sivilce proplemim expigmente başlamak istiyorum daha önce kullandım ama baş ağrısı yapıyordu ve kızarıklık oluyordu gün içerisinde dışarıya çıkmak zorunda olduğum için kremi sürüp dışarı çıkmadan önce güneş kremi sürsem bi sıkıntı olurmu.%2 olanını kullandım daha önce öneriniz nedir ne yapmam gerek.

  • Merhabalar expigment baş ağrısı yapmaz öyle o başka bir durumdan kaynaklanmıştır. Kış mevsiminde kullanırsanız güneş kremine gerek kalmaz ve kızarıklıkta çok daha az oluşur. Kış mevsimi yaklaşıyor ona göre şöyle 1-2 ay sonra başlayın acil şifalar.

 26. Merhaba benim yüzümde hafif güneş lekeleri ve siyah noktalarım var doktora gitmedim ama birinin tavsiyesiyle 4 Luk olanindan aldim.eczaci akşam yatarken kullanmami söyledi ama siz nasıl önerirsiniz tam etki etmesi için

  • Merhabalar sabah akşam olmak üzere günde 2 kez kullanmanızı öneriyoruz. Bu şekilde daha iyi etki yapacaktır. Acil şifalar diliyoruz.

  • Kesinlikle etkisi olmaktadır siyah noktalara 2 ay kullanmalısınız. 2 ay içinde fayda göremezseniz ilacı bırakıp dermatoloğa görünmelisiniz. Yani 2 ay düzenli kullanmalısınız.

 27. expigment sonrası oluşan kızarıklığın üzerine tekrar sürülür mü?yoksa kızarıklığın geçmesini beklemek mi gerekir?

  • Merhabalar kızarıklık 1-2 saat içerisinde geçer. Günde 2 defa kullanılmalı yani biri sabah diğeri de akşam. Bu süre zarfında da kızarıklık geçecek ya da çok azalacaktır. Tam geçmese bile sürülebilir.

 28. Merhaba , lekeler geçse dahi 2 ay devam etmek zorunda miyiz peki ? Yani atıyorum 1 ayda lekelerin kaybolduğunu gördükten sonra devam edecekmiyiz?

  • Lekelerin tamamının tam olarak geçtiğinizi gördüğünüzde devam etmeyebilirsiniz. Yalnız tam olarak geçmezse 2 ay kullanın.

 29. Merhaba bende 4lüğu 5 gündür kullanıyorum kızarıklığim hafifledi ve soyulma başladı 2 doz arası cildimi dinlendiriyorum bi kaç saat çünkü çok gerildi tabiri caizse kurak topraklar gibi oldu 🙂 şuanda hala cildinde pembelik ve soyulma devam ediyor kremi kullanmaya devam edersem cildimi tahriş edermi?ara vermelimiyim ve 2 ay kullandığım sürece cildim hep kızaracak ve soyulacak mi?
  Cevaplarsanız sevinirim teşekkürler.

  • Merhabalar güzel etkiler görmeye başlamışsınız cilt kurutma özelliği vardır böyle olması doğal çok aşırı kurutursa arada su bazlı nemlendirici kullanabilirsiniz. Biraz kızarıklık olacaktır bu zamanla hafifleyecektir ama kızarıklık hafiflemekle beraber devam ediyor.

 30. Merhaba, ben kapalı olduğum için ve cildim güneşe çok hassas olduğu için günesi goren kisimlarim yanıp esmerleşti gormeyen kısımlar da bembeyaz kaldı. Yüzümde ciddi bir ton farkı oluştu arada bayağı bir fark var yani. Doktorum expigment %2 kullanmamı önerdi ve yaklasık 20 gundur gunde 1 kez geceleri kullanıyorum. Gündüzde la roche posay’ın 50 faktorlu gunes kremini(hiperpigmentasyon için olanı) kullanıyorum. Ancak pek bir etkisini göremedim. Günde 2 kereye çıkarmalı mıyim ya da %4 lüğü mü kullanmalıyım?

  • Günde 2 kere kullanın şimdilik %4 lük olana geçmeyin bunu biraz kullandık sonra geçmeniz gerek ise geçersiniz. İlacın etkisini aslında görüyorsunuz önerdiğimiz şekilde kullanmaya devam edin.

 31. Mrb dudak ustu kararma sikayetim var biyik var gibi bi goruntu olustu 1 2 yildir olan bi sorun nerdeyse psikolojim bozuldu artik litfen yardimci olurmusunuz

  • Expigment krem kararmalar için etkili bir üründür. Üsteki yazımızda anlatıldığı gibi düzenli kullanın şayet sonuç alamazsanız yorum yapın size yeni bir krem önereceğiz şimdiden acil şifalar dileriz.

 32. Merhaba bende bir arkadaşım tavsiyesiyle expigment,madecassol,acnelyse üçünü karıştırıp geceleri sürüyorum bugün 5 gündür kullanıyorum 2 saat sonra yüzümü yıkıyorum sanki git gide cirkinlesiyor ve lekelerim artıyor gibi geliyor bu normal mi birde sürüp yuyursam sabah yüzümü yıkarsam daha etkili mi olur

 33. Merhaba bende bi arkadaşımın tavsiyesi üzerine expigment,madecassol,acnelyse üçünü karıştırıp geceleri sürüyorum bugün 5 gündür kullanıyorum yüzümde soyulma yavaş yavaş oluştu ama sanki lekelerim daha çoğalıp çirkinlestim sizce kullanmaya devam mi etmeliyim sadece günde bi kere gece sürüyorum 3 saat durduktan sonra yıkıyorum daha etkisini görmem için gece sürüp gündüz yikamalimiyim

  • Bu ilaçların ilk başlangıçta kusturma özeliği vardır yani sivilceler azalmak yerine tam tersine artacaktır. Bunun içinde kullanmaya aynı şekilde devam edin. Acil şifalar diliyoruz

 34. 41 gündür kullanıyorum lekelerin rengi bir tık açıldı fakat diğerlerinde olduğu gibi bende henüz bir soyulma olmadı normal mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

 35. Merhaba benim koltukaltlarımda kararma var ve 2 hafta sonra nişanım var elbise giymeye bile çekiniyorum 🙁 bugünden başlasam o zamana kadar etki gösterir mi yoksa o zamanlarda derim soyuk ve kızarık mı olur şimdi başlamayayım mı bilgi verir misiniz lütfen

  • Etki gösterir ama bu süre zarfında yüzde yüz sonuç alamayabilirsiniz ama hemen başlamanızı tavsiye ederiz.

 36. Merhaba ben kremin 2 faktörlusünü kullanmaya yeni baslayacagim kremı sürdükten sonra belli bir saat geçtikten sonra sürülen bölgenin sonradan yikanmasi gerekiyormu

 37. mrb ben expigmenti 1 gündür kullanıyorum kızarıklık ve soyulma oldu anladığım kadarıyla iyiye isaret fakat anlamadığım bisey var gunde iki kez sürüyoruz nemlendiriciyi expigmenti sürüp yıkadıktan sonramı sürecegiz günes kremini expigmentin üzerinemi yoksa nemlendiriciyle günes kremini aynı andamı kullanmalıyım birde nemlendici bepanthol pulus yada sudocu krem kullansam olurmu

  • Güneş kremini expigmentten sonra sürün. Nemlendirici olarak bepanthol ve sudocrem kullanabilirsiniz sorun olmaz.

 38. Merhaba, ben henüz 3 gündür kullanıyorum 3 gündür de kızarıklık geçmedi bir de yüzümün tek kısmında elimle dokunduğum zaman hafif şişme var ne yapmam gerekiyor birkaç gün ara vermeli miyim yoksa devam ediyim mi?

 39. merhabalar. ben bu kremi kullanıyorum ama doktor bana sadece akşam 1 kere sürmemi söylemişti.siz günde iki defa kullanılması gerektiğini söylüyorsunuz acaba ben mi yanlış anladım .

  • Normalde iki kere ama doktorunuz tavsiyesine göre kullanın çünkü daha farklı durum gözlemlemiştir.

 40. merhabalar yaklaşık 10 gündür kullanıyorum 2 olanını yüzümde pul pul dökülmeler ilk günde başladı bu kadar etksini göreceğimi düşünmemiştim bu kremi lekeler bitince sonlandırmam mı lazım yoksa devam etmelimiyim ?

 41. yuzumde leke var surdum durdugum yerler acildi surmedigim yerler koyu gorunuyo yuzume komple sursem bi zarari olurmu

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?