Contractubex Jel Nedir, Faydaları Nelerdir?

Contractubex Jel Nedir, Faydaları Nelerdir?

İçindekiler

Contractubex krem hakkında tüm detayları anlatıyoruz!

Bir çoğumuz çeşitli leke problemi ile karşı karşıya kalmışızdır. İşte bu lekeleri geçirmek içinde türlü yöntemlere başvurmuşuzdur. Bugün size contractubex adlı ilacı tüm detayları ile anlatarak kullanıp kullanmamanız hakkında fikir sahibi olmanıza katkı sunacağız.

Yazımızı tamamen okuduktan sonra kafanızda her şey net bir şekilde belli olacaktır. Birçoğunuz bir ürün almadan önce detaylı araştırmalar yapıyorsunuz yarar görür müyüm yarar göremez miyim diye. Hem para kaybı hem de zaman kaybı yaşamamak için araştırmalar hayati önem taşımaktadır.

Contractubex jel  ameliyat izi, sivilce lekesi, yara izi, dikiş izleri, doğum sonrası çatlaklar için kullanılmaktadır. Bu sorunlarınız var ise  sizler de detayları öğrenerek bu ürünü kullanmalısınız. Bu contractubex krem ile ilgili diğer detaylar…

 

 

 

Contractubex Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

 

Sivilce izleri, yanık izleri, dikiş izleri, doğum sonrası çatlaklar, yara izleri, ameliyat izleri ortadan kaldıran jel ya krem olarak tanımlayabiliriz. Buna benzer cilt sorunlarınız var ise bu krem yardımıyla ortadan kaldırabilirsiniz. Eğer başka yöntemleri kullandıysanız sonuç alamadıysanız bu ürünü deneyin deriz. Birçok çatlak, ameliyat izi, leke gibi sorunları önemli ölçüde hallettiğine şahit olduk diyebiliriz.

Sonuçlar kişiden kişiye de değişebilmektedir bunu kesinlikle unutmayın. Ayrıca sivilce sorunundan dolayı oluşan çukurları da tedavi etmektedir. Bu çukurları önemli ölçüde azaltıp cildi düzgünleştiriyor. Üretim yeri  Almanya’dır. ülkemizde ise Assos ilaç kimya sanayi tarafından İstanbul’da üretimi yapılmaktadır. 100,120,150 gramlık kutularda satışa sunulmaktadır, en çok kullanın form şekli de 100 gramlık olanıdır.

 

 

 

İçeriğinde Neler Var?

 

İlaçların içeriği de çok önem taşımaktadır. Çoğu kişi içeriğini bilmeden kullansa da bu aslında yanlıştır. Çok detaylı bilgiler bilmeseniz bile etken ve yardımcı maddelerini öğrenip daha doğru bir şekilde kullanmanız size katkı sağlayacaktır. Asıl etken maddelerini  heparin, allantoin ve extractum cepae oluşturmaktadır. Bu maddelerden birine ya da birkaçına karşı alerjiniz var ise kesinlikle kullanmayın.

Yardımcı maddeleri ise sorbik asit(E 200), p-metil hidroksibenzoat(E 218), ksantan sakızı,polietilen glikol 200, saf su, parfümdür. Bunun yanında hamile ya da emzirme döneminde iseniz yine bu kremi kullanmamalısınız.

 

 

 

Contractubex Kullanımı  Nasıl Olmalıdır?

 

Kullanım şekli de son derece önemlidir. Temel olarak yara, yanık,çatlaklar ve dikiş izlerine hafif parmak dokunuşları ile masaj yaparak uygulanmalıdır. Bu kremin iyi bir fayda göstermesi içinde günde 2 kere olmak üzere sorun bölgeye sürülmelidir. Sürülürken de hafif bastırılarak yedirilmelidir. Dermatologlar ise günde 4 defa sürülerek her sürülmede ise orada kalmasını ve diğer kat uygulamaların ise sürülmeden kalmasını öneriyorlar. Şayet izler çok önceden kalma ise üzerinden yıllar geçti ise uygulamadan sonra üzerinin gazlı bezle kapatılarak gece boyunca öyle kalmasını tavsiye ediyorlar.

Yara ve Dikiş İzlerinde Contractubex Kullanım Şekli

İlk önce şunu özellikle vurgulayalım kesinlikle açık yaralarda kullanmayın. Kullanacaksanız da  yara iyice iyileşsin ondan sonra başlayın. Yara iyileşip dikişler alındıktan sonra 6 ay gibi bir süre günde en az 2 kez yara ve dikiş izinin üzerinde masaj yaprak iyice yedirilerek uygulanmalıdır. 6 ay içinde de çok güzel sonuçlar alacaksınız.

Yanık ve Yanık İzlerinde Contractubex Kullanım Şekli

Yanıklar vücutta çok kötü görünüme sebep olmaktadır. Bunun içinde bu ilacı kullanabilirsiniz. Uzman doktordan fikir ve görüş almanız çok yerinde olacaktır. Bunun haricinde günde 4 kere yanıkların üzerine masaj yaprak uygulayın ve düzenli olarak kullanın. 2-3 ay sonra sonuç alamaya başlayacaksınız. Yanık izlerinde en yaygın kullanılan ilaçların başında geldiğini de söyleyelim.

Sivilce ve Akne İzleri İçin Contractubex Kullanım Şekli

Sivilce ve akneler çok fazla kişinin problemidir. Bu yapılar zamanla oynama, sıkma, koparma gibi birçok sebepten dolayı leke yapmaktadır. Bunlarda doğal olarak kişinin görünümünü çok fazla etkilemektedir. İşte bu noktada yapmanızı gereken sakin olma ve sabırlı olmaktır. Nasıl ki bu izler bir günde oluşmadıysa bir günde de gitmeyecektir. Birazcık gerçekçi olarak günde 4 defa bu izlerin üzerine hafif masaj yaparak bu kremi uygulayın. Uygulamadan önce mutlaka cildinizi temizleyip kurulayın. 1 aydan önce sonuçlar kesinlikle ortaya çıkmaz bunun için 3-4 ay gibi sürelere ihtiyaç vardır, buna hazırlıklı olun.

Çatlaklarda Contractubex Kullanım Şekli

Genellikle doğum sonrasında ya da aşırı kilo alıp verme durumunda vücutta görülen rahatsız eden yapılara vücut çatlağı denir. Bu vücut çatlakları için bu kremi güvenle kullanabilirsiniz. Uzun bir süre kullanacağınızı aklınızdan çıkarmayın kısa vadede kesinlikle sonuç alamazsınız bunu unutmayın. Çatlak olan bölgelerde günde en az 2 kere masaj yaparak uygulayın, bu şekilde düzenli devam edin. Sonuç almanız 6 ayı bulabilmektedir.

 

 

Bu Kremi Kullanırken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

 

-Kesinlikle ama kesinlikle yeni dikiş atılmış dokuya ya da açık yaralara karşı kullanılmamalıdır. Dikişli bölge iyileşip dikişler alındıktan sonra kullanmalısınız.

-Düzenli kullanım çok çok önemlidir. Fayda görmek için 4 ile 6 ay arasında kullanmak gerekir. 1-2 ay kullanıp hemen etki görmeyi beklemeyin kısa sürelerde etki göstermesi zordur. Bunun yanında doktor tavsiyesini önemseyin.

-Yanık izleri için bir dermatologa danışılmalıdır. Dermatolog kararına göre yazılmalıdır çünkü yaranın cinsi, şekli çok önemlidir.

-Yanık izleri üzerinde yüzde yüz etki göstermektedir. Bunun içinde daha dikkatli kullanılmalıdır.

 

 

 

Yan Etkileri Nelerdir?

 

Çok fazla yan etkileri görülmemektedir. Seyrek de olsa aşağıdaki yan etkiler görülmektedir. Bunlar görüldüğünde şaşırmayın, bunları bilin ki hazırlıklı olun.

 • İçeriğindeki maddelere karşı cildinizde hassasiyet oluşabilir.
 • Kaşıntı ve nefes almada zorluk, kurdeşen gibi sonuçlar ortaya çıkabilir.
 • Yüzde boğazda, ağızda ani şişlik görülebilir, bu durumla karşılaşırsanız hemen ilacı kesin ve doktora gidin.
 • Bu jelin sürüldüğü bölgelerde karıncalanma, uyuşma, çok hafif kaşıntılar olabilir. Bunlar iyileşme göstergesidir. Çok fazla  kaşıntı olur, rahatsızlık yaratırsa ilacı kullanmayın.
 • Ciltte hafif kızarıklar oluşturabilir buna karşı hazırlıklı olun. Geceleri kullanın çünkü güneş aşırı derecede rahatsız edip yan etkiler oluşturabilir.

Yukarıda etkiler çok nadir görülmektedir. Bu yan etkiler 10000’de 1 görülen sonuçlardır, bunun için kaygılanmayın. Hatta bu kremi kullanan kişilerin çok büyük kısmı  hiçbir yan etki görülmediklerini söylüyor.

Kimler Bu İlacı Kullanmamalıdır?

 • İçindeki etken maddelere karşı alerjisi olanlar
 • Parabene karşı alerjisi olanlar
 • Hamile ve emziren bayanlar
 • Açık yaraları olanlar
 • Gebelik ihtimali bulunanlar

 

Acnelyse Krem Nedir, Nasıl Kullanılır, Faydaları Nelerdir?

 

Contractubex Nereden Alınır, Fiyatı Ne Kadardır?

 

Bu ürünü eczaneden alabilirsiniz. Kozmetik ürün satan yerlerde kesinlikle bulamazsanız.  Bu ilacı reçeteli olarak yazdırdığınız da devlet sigortası ödemektedir. Reçetesiz alacaksanız da fiyatları şöyledir:

50 gramlık contractubex  krem fiyat 56.64 tldir.

100 gramlık contractubex  krem 90.80 tldir.

120 gramlık contractubex  krem 171.81 tldir.

 

Muadil İlaçların İsimleri Nedir?

 

Contractubex muadili olan bir ilaçtır. Fiyatı ve diğer sebeplerden ötürü kullanamadığınız da aynı etkileri göreceğiniz aşağıdaki ürünleri kullanabilirsiniz. İşte eşdeğeri olan ilaçların isimleri;

-Expigment krem

-Noskar jel

-Hepatubex

-Baricus

-Madecassol krem

-Scarex jel

-Tretin krem

 

 

Contractubex  Kaç  Ay Süreyle Kullanılmalıdır?

 

Bu krem etkisini göstermesi için en az 3 aylık kullanım gerekmektedir. Derin yara, derin izler, derin ameliyat dikişlerine karşı 6 ay süre ile kullanılmalıdır. Bu süre kimi zaman daha da uzamaktadır. İstenilen sonucu almak için düzenli kullanım şarttır ve uzun sürede kullanmak gereklidir.

Bazı kişiler sonuç alamadığını söylese de çok az süre bu ilacı kullanıp etki görmediğini söylemektedir. Bu durum çok yanlıştır, çünkü kesinlikle uzun süre kullanım şarttır. Sonuç almak için kesinlikle sabırlı olmanız şarttır.

 

Saklama Koşulları Nasıl Olmalıdır?

 

Öncelikle olarak mümkün olduğu kadar çocuklardan uzak tutuyoruz, çocuklar alıp bu ürünü vücutlarının herhangi bir yerlerine sürmesine neden olacak yerlere koymayınız. 25 dereceniz altındaki ideal sıcaklıklarda muhafaza ediniz. Son kullanma tarihi geçenleri ise kullanmadan atın. Kendi ambalajında muhafaza edin herhangi başka bir kaba almayın.

 

Contractubex Kullananların Yorumları

 

Contraxtubex jel kullananlar aşağıda düşüncelerini dile getirdi, bu düşünceler gerçek kişilerden alınmıştır. Bu yorumlardan sonra bu ürünü kullanıp kullanmamaya daha iyi karar verebileceksiniz.

Kozmetik ürünlere çok fazla para harcadım sonuç alamadım. Contractubex’i ameliyat izi ve sivilce çukurları için kullandım çok harika sonuçlar elde ettim. Şunu söyleyeyim sabırlı olmalısınız. 1 ay gibi kısa sürelerde etkisini göstermiyor. Ben de etki 2 ay içinde ortaya çıktı. Tavsiye ederim.

Yüzümdeki sivilce lekeleri için kullanmaya başladım ilk 1. Ay sivilceler çok fazla arttı korktum ama bırakmadım. Sonradan hepsini tek tek azaltarak yok etti. Sizde de ilk başta arttırabilir buna hazırlıklı olun.

Yanık izi için kullandım fiyat olarak biraz pahalı geldi bana ama güzel etkiler gösterdi ve ,izler çok büyük oranda azaldı.

Düşme sonucunda kolumda derin bir yara oldu ve büyük bir iz kaldı. Bunun için krem aramaya başladım tesadüf bu ilaç ile karşılaştım. Sonra kullanmaya başladım zamanla kabuk oluştu ve alttan yeni deri çıktı ve eski haline geldi, gerçekten çok hoşuma gitti. Bunlar benim samimi düşüncelerim.

Ben kısa süre kullandım etki göremedim, biraz zaman problemim vardı tekrar başlayacağım.

Çay dökülmesi sonucu kolumda iz vardı. Ben zeytinyağı ile beraber bu merhemi sürdüm. Sürekli düzenli yaptım çok şükür şifa buldum ve iz kalmadı.

Dikiş izlerim vardı doktora gittim bu ilacı yazdı güzel ve özenle kullandım çok büyük kısmını geçirdi, çok küçük bir iz kaldı.

 

İlginizi Çekebilir: Emla Krem Tüm Acıları Azaltıyor

Sosyal Medyada Paylaşın:

237 yorum

 1. Kazadan sonra yaralanmada kullandık faydası oldu
  Obozite ameliyatı oldum kilo verince göz kenarlarında kırışıklar ortaya çıktı.incelandimi acaba
  Goz kenarlarında kırışıklarda kullansak faydası olurmu şu anda kullanmaktayım, deniyorum.

 2. Nişanlımın 3.5 yaşındayken uzerine kaynar su dokulmuş kolunda cok hafif cenesinde yaniklar mevcut. Bekçilikten bu yuzden elendi fakat pes etmedik tekrar denemek istiyoruz bu yanıkları nasıl gecirebiliriz. Doktor rapora 12/A skar lar mevcut 5m gorunuyor yazmış..

 3. Merhaba nişanlımın 20 yıllık yanıkları mevcut. Bu yuzden bekçilik ve polislik mulakatlarinda eleniyor. Biz bu izleri nasil gecirebiliriz.. doktor raporda 12/A skar mevcut. 5m gorunuyor diye belirtti. Yardım edin lutfen. Derinin şekli bozuk çene kısmındakide 2 3 cm lik sakal çıkmıyor ne yapabiliriz?

 4. Merhabalar ben de dermaroller yapıyorum, sivilce lekelerim ve gözeneklerim için . Cildim çok yağlı. Bunu kullansam bi fayda görürmüyün acaba, ayrıca 27 senedir dikişl izlerim var onu da geçirinmi acaba ?

  • Aslında böyle bir etkisi yok ama kullanıp fayda görenlerin olduğunu duymaktayız. Çok büyük beklentiniz olmadan deneyin fayda görebilirsiniz.

 5. Merhaba benimde çok sormak istedigim kremle ilgili merak ettiğim,genital bölgede eskimiş dikiş izlerinde kullanilirmi? yumuşak fakat gözle görülür şekilde rahatsiz edici. Faydasini görürmüyüm. Herhangi bir zarari olurmu. Sakincasi yoksa kullanmak istiyorum.

 6. Yüzümde sarkma ve kırışıklık var kullansam düzelir mi doktorami gitmem gerekir tskler

  • Kullanırsanız etki eder cildi yeniler ama üst düzey sonuçlar beklemeyin. Kullanın duruma göre de doktora gidin. Contractubex etkili bir jeldir. Şimdiden acil şifalar diliyoruz.

  • Contractubex jel ciltte oluşan lekeler için düzenlenmiştir. çok etkili bir üründür lekeler için kullanabilirsiniz.

 7. Merhaba, oğlum kıl kökü iltihabı yüzünden ameliyat oldu. Yara kapandıktan iki hafta sonra bunu sürmeye başladık. 5. Gün yara tekrar kabardı ve açıldı.Hemen kestik kullan yı.Fakat 3 aydır yarayı iyilestiremiyoruz.Kapanıyor gibi oluyor , kabuk oluşuyor, tekrar kanıyor ve yeniden kabuk oluşuyor, doktor takip ediyor ama psikolojimiz bozuldu. Neden yara kanıyor.İltihap yok ama tam olarak kapanması için ne yapmak gerekir. Teşekkürker.

  • Bu kremin durdurma gibi etkisi olmayabilir. Onun için fucidin kullanmanızı öneririz. Çünkü fucidin daha etkilidir bu durum için. Tam olarak da görmeden de bir şey söylemek zor çünkü farklı durumlarda olabilir. Acil şifalar dileriz.

  • merhaba kıl kökü ameliyatları kolay bir şeklilde kapanmıyor bende de aynı problem mevcut başka bir cerraha görünmenizi tavsiye ederim ameliyat yanlış yapılmış olabilir yada kıl kökü tekrar nüksetmiş olabilir. krem ile maalesef tedavisi mümkün değil ben yaklaşık 2 senedir devamlı antibiyotik kullanıyorum

  • Etkisi olur kesinlikle tabiki de nasıl bir yanık izi o da önemli kullanmanızı tavsiye ederiz.

  • Merhabalar contractubex yanık izlerinde çok etkili kullanmanızı tavsiye ederiz. Yalnız 7 yıllık olduğu için biraz süreç uzayabilir ayrıca düzenli kullanmanızda çok önemlidir. Acil şifalar dileriz.

 8. Merhaba benin yüzümde doğum lekesi var ve sivilce izleri var bunun için kullana bilirmiyim

  • Güvenle kullanabilirsiniz,sivilce izleri için daha hızlı etki gösterir. Doğum lekelerinde biraz daha geç ve az sonuç verebilir. Acil şifalar dileriz.

   • Merhaba kullanmaya başlayalı dört gün oldu yüzümde sürekli bir halde kasinma var bu normal mi acaba normal ise devamlı mi kasinmalar kullandigin surece

    • Merhabalar kaşıntılar tam tersine cildinizde işe yaradığını gösteriyor. Yani iyileşme başlamış demektir. Kaşıntılar hafifse devam edin kullanın ancak çok fazla kaşıntı var ise ilacı kullanımı bırakın sizde alerji yapmış olabilir.

 9. icinde paraben olann bur urunu tavsiye etmek ne kadar dogru? . birde parabene alerjisi olan kullanmasin yazmissiniz. Paraben her insan evladina zararlı.

 10. Merhaba sener, evet paraben iceriyor. Bende bu konuda çok araştırdım fakat paraben zarari %25 üstü ve daha fazlasi iceriyorsa dediginiz doğru bu kanitlanmistir fakat contractubexde’ki doz miktarı %15 olduğu için kullanmanda herhangi bir sakincasi yoktur.

 11. Merhaba dört gün dur kullanıyorum yüzüm sürekli bir halde kasiniyor bu geçecek mi normal mi acaba birde kremi kullandigim surece devam edicek mi yesekur ederim

  • Fayda sağlar ama düzenli ve uzun süre kullanmalısınız. Birkaç hafta içinde geçmesini beklemeyin.

 12. Merhaba yüzümde hafif sivilce izleri ve çukurlar mevcut. Kremi yüzümün tamamına ince sürerek kullanmalı mıyım? Günde birden fazla kullanmam zor olabilir, her gece yatmadan sürsem yeterli olur mu?

 13. Merhaba

  Benim yaklasik 10 yildir sivilce izlerim var cok tedavi denedim sonuc alamadim laser tedavileri kimyasal peelingler en son hylalurqnzuur tedavisi gordum oda belirli bir sure iyi gelip tekrar kiriliyor. Bu kremi yeni duydum acaba faydali olurmu en son doldurma islmi yaptim 3 ay once bir zarari olurmu kullansam

  Saygila

  • Etkili bir krem ama sizin anlattığınız kadarıyla sıkıntınız daha farklıymış. Doktor önerisine göre kullanmanızı tavsiye ederiz size.

 14. Bebeğimin yüzüne saç düzleştirici değdi izi kalır mı korkuyorum bu krem bebeklerde kullanıma uygun mu

  • Bebeklerde ancak doktor önerisi olursa kullanılabilir. Onun haricinde contractubex jel bebeklerde kullanılamaz.

 15. Bebeğimin yüzüne saç düzleştirici değdi izi kalır mı korkuyorum bu krem bebeklerde kullanıma uygun mu

 16. Merhabalar kremi yeni kullanmaya başladım hem ameliyat izim için aldım hem de kışın düştüm kaşım yarıldı herhangi bir dikiş atılmadı onun için de kullanıyorum ama bende aşırı derecede kaşıntı yaptı kremin etkisini görüceğime inandığım ve yara izinin geçmesini istediğim için kullanmayı bırakmak istemiyorum ama dediğim gibi çok fazla kaşıntım var ne yapmalıyım acaba

 17. merhaba ben yüzündeki yanık ve sivilceler için kullanıyorum kaşıntı yapiyo bisey olur mu Acabaa

  • Merhabalar kaşıntı yapması etki gördüğünüzün kanıtıdır düzenli kullanmaya devam edin, kaşıntı durumu geçecektir.

   • Bende sivilce oluşuyor ve baya büyük şekilde içi iltihap değilde sulu ve birkaç leke var yüzümde hem sivil eden dolayı hemde tırnak izleri bu kremi sivilcemde uygulasam izlerde bi zararı olurmu.

    • Sivilceler için krem kullanın kurusun ondan sonra kullanmaya başlayın, bu şekilde kullanılması doğru değildir.

 18. İyi günler tca kimyasal peeling yaptım iki üç yerde yüzümde leke kaldı bu krem geçirir mi leke ler daha 15 günlük

 19. İyi günler tca kimyasal peeling yaptım iki üç yerde yüzümde leke kaldı bu krem geçirir mi leke ler daha 15 günlük

  • Merhabalar kimyasal peelingi yeni yaptırdıysanız bir süre bekleyin öyle kullanın. 15 gün gibi kısa süre oldu ise bir miktarda daha sabredin. 1 ay sonra başlayabilirsiniz lekeler için etkili sonuçlar verecektir.

 20. Mrblar 14 subatta yuzumu derin bir sekilde cam kesti 7 dikis atildi bn bu kremi dikislerimden alindiktan sonra hemen kullandam iz kalmaz demi burnumun yani

  • Merhabalar dikişin durumuna göre değişir ama önemli ölçüde fayda gösterir düzenli bir şekilde uzun süre kullanmanızı tavsiye ederiz.

 21. Gogusumde sıcak su yanması oldu.3 gündür kremi kullanıyorum ve kaşınma oluyor.bazen sık kasiniyo bazen hafif kasiniyo acaba kremi kkullanmayi bıraksam mi yoksa devam etsem mi bilmiyorum.birazda kızarıklık var.

  • Contractubexin bu özelliği son derece normal hatta etki gösterdiğinin kanıtıdır. Düzenli kullanmaya devam edin acil şifalar.

 22. Merhab 15 gün once microcerrahi ile 2cm lik kesikle boyun fıtıgı amelyatı oldum yara kapandı gibi şuan kullanmaya baslayabilirmiyim ?
  Bu merhem bukadar etkili ise neden hiçbir doktor hastasına önermiyor merak ettim ?

  • Merhabalar birçok doktor sıklıkla hastasına öneriyor, kişiden kişiye değişen sonuçlar var ama fayda gören çok fazla. Süre daha çok yeni en az 1 ay geçmesi gerekmektedir.

 23. Yüzümdeki sivilce izleri ve geniş gözenekler için dermapen yaptırıyorum dermapen birlikte contractubex kullanılır mi

 24. Benim cildimde leke problemi var sivilce ve güneş lekesi.bu kremi tek mi kullanmak gerekir başka bir kremle beraber mi

  • güneş lekesi ve sivilce lekesi için contractubex çok etkili olmaktadır tek başına kullanmanız yeterli olacaktır acil şifalar dileriz.

 25. Meraba ben yüzünden 1 sene önce lazerle ben aldırdım hafif bir çukur iz kaldi faydası olurmu bu kremin acaba ?

  • Merhabalar hemen düzenli olarak kullanın önemli ölçüde fayda sağlayacaktır. acil şifalar dileriz.

   • Merhaba ben 3 gundur kullanıyorum bu ilacı ama yüzümde hafif kaşıntı oluyo bide sanki çukur dahada belirginleşti gibi bu iyilesme surecinin başladığinami isaret yoksa bana yan etkimi yapiyo?

 26. 2 senelim jilet izlerim var 3-4 tane ufak sekilde ince ince gunde 2 defa kullaniyorum son sürmemde de sürüp bezle sarıyorum faydası olurmu izler gecermi

  • Düzenli olarak kullandığınızda bu izler geçecektir, geçmese bile önemli derecede izler azalacaktır. Acil şifalar dileriz.

  • Ne kadar bi süre kullanmaliyim tahminen benim temmuz gibi mulakatim varda orda sorun cikarmaz inşAllah veya geçer o zamana kadar İnşAllah

   • Lekelerinizin şekli, türü, büyüklüğü çok önemli bunda ama en azından 3 ay düzenli kullanmalısınız. Sonuç alma ihtimaliniz yüksek acil şifalar.

    • Kücuk ler ince ince ler oyle korkulacak derecede degil bide kaşınıyo surdugum yer iyilestiginin belirtisimi bu ??

 27. Merhaba, kollarımda 8 9 senelik ameilyat izleri var birinde kolumu kırdım ve ameliyat ile platin takıldı diğeri ise cam kesiği bu kremi bi faydasını görür muyum çoğu kişi uzun süre gectigi için kremin etki etmeyeceğini söylüyor

  • Merhabalar uzun süre olsa da etki eder zaten bu kremin mantığı bu. Yalnız uzun süre düzenli kullanmalısınız ve de yüzde yüz geçmeyebilir ama önemli ölçüde azalma olur,acil şifalar dileriz.

 28. 6 ay önce Doğum sonrası vajinal bölgede içi kan dolu et parçası oluştu nazen azalır gibi görünse de artabiliyor ve haliyle kanamam oluyor bu kremi tavsiye ettiler ne derece fayda görürüm ne kadar süre kullanmam lazım birde emziren bayanlar kullanamaz yaziyo kullansam zarari olur mu

  • Bu durumda doktora gidip reçete ettirmelisiniz emziren bayan iseniz kendi başınıza kullanmayın. Bu ilacı söyleyin doktorda onaylarsa kullanın

 29. Bu kremi sürdükten sonra kurmuyo ve soyulup dökülüyo bu şekilde faydasını görürüz demi

  • Bu son derece normal bir durum düzeni bir şekilde kullanmaya devam edin. Soyulması fayda gösterdiğinin işaretidir acil şifalar dileriz.

 30. Merhaba. Ben omzuma %50 tca uyguladım ve başarılı bir uygulama oldu. Madecassol krem e-vitamini ve cinko oksit karışımı bir krem yaptım ve bu kremi tca yaptığım bölgeye yedirerek sabah akşam sürüyorum. Şimdi sorum şu tca yaptığım bölgeye diğer krem yerine ya da onunla birlikte contractubex kullansam olur mu ? Ne tavsiye edersiniz? Birde yüzümdeki renk farklılıkları ve lekeler için contractubex mi daha etkilidir yoksa madecassol mu? Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhabalar contractubex kullanmayın aynı şekilde devam edin. Renk farklılıkları ve lekeler için ilk önce contractubex kullanın sonuç alamazsanız madecassol kullanın.

  • Merhabalar kullanın fayda etme olasılığı yüksek. Düzenli bir şekilde contractubex jeli kullanın.

 31. yüzümde daha yeni çok küçük dikiş izleri var. dikişler alınsın sürmeye başlayacağım. kesin geçirir değil mi?

  • Fayda görme ihtimaliniz çok yüksek, düzenli bir şekilde uzun süre kullanın, biraz sabırlı olun. Acil şifalar dileriz.

  • Merhabalar kullanmanızı tavsiye ederiz. Düzenli bir şekilde kullandığınız fayda göreceksiniz.

 32. Merhaba , burnumun üzerinde hafif kabarık ve kırmızı renkte bir sivilce izi kaldı ( yaklaşık 3 yıldır var ) . Daha önce o bölgede kanama olduğu için hasarlı bir bölge , o yüzden iyileşmiyor. Sizce bu krem orayı tamamen tedavi eder mi? Nasıl ve ne kadar kullanmam gerekir.
  Birde bu krem internette fazla yaygın değil eczanelerde kolaylıkla bulunabilir mi ?
  Teşekkürler

  • Merhabalar öncelikle bu ilacı eczanelerde bulabilirsiniz reçete ettiripte alabilirsiniz. Bunun yanında açık bir yara değilse iz şeklinde ise tedavi eder. Sonuçta ya tamamen geçirir ya da önemli ölçüde bu izi giderir. Leke tedavilerinde sabırlı olmalısınız ve düzenli kullanmalısınız bu şekilde sonuç alırsınız. Kullanım şekli ile ilgili bilgiler yazımızda var yine kafanıza takılan soru olursa buradan sorabilirsiniz.

  • Selamlar çocuğunuz kaç yaşında o önemli, onu belirtirseniz net bir şey söyleyebiliriz.

 33. Merhaba bende 10 gün önce karın ameliyatı oldum fakat ameliyat masasına denk gelen bacak ve kalçamda bronz lekelenme oldu sanki masanın boyasını almış şu an kullanmaya başlasam fayda edermi acaba çok sinir boZucu

  • Merhabalar ameliyatınız çok yeni biraz süre tanıyın geçmezse kullanmaya başlarsınız ama şuan kullanmayın acil şifalar dileriz.

 34. Merhaba cevap yazarsanız çok sevinirim benim kolumda on yıllık dirsekte dikiş izim var birde yüzümde ufak ten rengi bir ben gibi birşey çıktı sıktım kahverengi leke oldu bu krem lekeyi ne kadar zamanda geçirir leke boyutu ufak nohut kadar ve dikiş izim eski sürüp kaç ay sürmeli yim sürdükten sonra sarmalimiyim bezle

  • Merhabalar düzenli olarak en az 2 ay kullanınca sonuç alırsınız bu süre biraz daha uzayabilir, sürdükten sonra sarmanıza gerek yok. Acil şifalar dileriz.

 35. iyi geceler bir sorum olucak contratubek kremini doktor receteye yaziyormu ben yazilmiyr dye biliyorum

  • Merhabalar doktor reçete de edebiliyor siz reçetesiz de alabilirsiniz eczaneden.

 36. merhaba ben sivilce ve izleri için 20 gündür kulanıyorum yüüzmde sivilceler devam ediyor acaba geçirir mi ne zaman etk eder

  • Merhabalar biraz daha sabır edin leke izleri biraz inatçıdır. 2 ay içinde sonuç almaya başlayacaksınız.

 37. Merhaba 3 yaşında oğlum var düştü kaşına dikiş attılar bi hafta oldu dikisleri alındıktan sonra kullanabilirmiyim acaba ?

  • Dikişten sonra kullanılabilir ama 3 yaşında olduğu için doktor tavsiyesine göre kullanılmalıdır.

 38. merhabalar iki yıl once koluma bıçakla faca izi yaptim bir ay kadar contractubex kullandım dört beş tane çizik var ancak hiçbir etki olmayınca biraktim tekrar başlasam ne kadar süre ile kullanmam lazim bir etkisi olurmu

  • merhabalar 1 ay gibi sürelerde geçme ihtimali zordur, ortalama iç ay içinde etkiler görülmeye başlar. Biraz sabırlı olmalısınız.

 39. Merhaba bende kaza sonrasında yüzümde oluşan iz için kullandım ve gerçekten faydasını gördüm sadece fiyat açısından biraz pahalı gelebilir kesinlikle tavsiye ediyorum.

 40. kızım 6 yasında yuzune 3 sene evvel 6 dıkıs atıldı gunde kac kez kullanmalıyım ve faydası olrmu 🙁

  • Faydası kesinlikle olur günde 2 defa kullanması yeterli olacaktır. Acil şifalar dileriz.

 41. Merhabalar. Benim yüzümde aşırı şekilde sivilce ve çil var. Özellikle burnumun üzrinde aşırı şekilde. Bu krem faydalı olur mu. Ne kadar sürede etki gösterir acaba?

  • Merhabalar contractubex daha çok leke kremidir, sivilceler için acnelyse çiller içinde expigment krem kullanmanızı öneririz.

 42. Merhabalar umarım sizden geri dönüt alırım ben 18 yaşındayım ve 7yasında kuzenim yüzümü uzun bir şekilde tırnagıyla çizmişti hala bende çok derin değil ama uzun ayrıca sivilce izlerim de duruyor ailem boşuna demiyor uğursuz diye haklılar ama kendimden pes edecrk halim yok yeni kullanmaya başladım ama çok ümitsizce bana bir şeyler demenizi istiyorum iyi hissetmem için ama doğruları konusmanızıda

  • Merhabalar etki göreceksiniz görmezseniz de başka leke kremi önereceğiz ama biraz sabırlı ve uzun süreli kullanın. Ayrıca düzenli kullanım da şart.Ümitsiz de olmayın.

   • Merhaba bende yüzümde benler vardı benlerim bitkisel damlayla düştü bu kremi kullanmamı önerdiler ama eczanede 130 tl olduğu söylendi sizin rakamlarınız daha uygun nerden temin edebiliriz acaba teşekkür ediyorum

 43. Merhaba ben bundan 1 sene önce acnetrend kullanmıştım ve onların izleri halen duruyor geçirirmi?

 44. merhaba sivilce ve güneş lekeleri için bu ürünü mü yoksa tritone forte kremi mi önerirsiniz hangisi hızlı ve kesin çözüm sizce

  • Merhabalar ilk önce tritone forteyi kullanın sonuç alamazsanız contractubex jeli kullanmaya başlayın.

 45. Merhabalar ben bu kremi yüzümde jilet yarası vardı biraz belli çukur vardı 6 ay kadar kullandım faydasını gördüm çukurları dolduruyor şimdi yeniden aldım elimdeki krem bitmişti ayni yere uygulasam ve penis başındaki yara için çukur seklinde yara oldu küçük faydasını görür müyüm?

  • Merhabalar tekrar kullanın faydasını görürsünüz yalnız penis başı için doktor önerisi olmadan kullanmayın.

   • Çok tsk ediyorum bu krem kaşıntı yapması fayda ettiginimi gosteriyor yani eski yaralarda bazen kaşıntı yapıyor ama penis başı için kullandım kaşıntı yapmadı 3 aydır kullanıyorum her hangi bir zararı olmadı devam ediyorum su anda kullanmaya zamanla fayda gorurmuyum iyi gunler

    • Kaşıntı yapması fayda görmek anlamına gelmez zararı olmadı ise kullanmaya devam edin fayda görme ihtimaliniz yüksek.

 46. merhabalar arastırmalarıma göre bu jeli bıraktıktan sonra çukurlar yenileniyormus doğru mu? tsk

  • Merhabalar böyle bir şey yok, farklı şekillerde tekrar başka sebeplerden oluşursa olabilir. Yalnız düzelen iyileşen çukurlar kesinlikle tekrar oluşmaz.

 47. Merhaba ergenlikten sonra cildimde küçük küçük ve çok çok sivilce lekeleri kaldı. Hala azar azar aktif sivilceler çıkıyor. Yanında çay ağacı yağı ve gece kremleri kullanıyorum. Contratubeksi yeni aldım. Acaba kullanmamda mir sorun olur mu?

  • Merhabalar kullanabilirsiniz herhangi bir sorun olmaz yalnız çay ağacı yağı ile birlikte değil tek başına kullanın. Sivilceleriniz aktif ise bunun içinde size acnelyse kremi öneririz.

 48. Iyi günler kremi gunde 3 kez kullanıyorum yara üzerinde birakmasak olurmu yada şart mi yani yaraya uyguladıktan sonra üzerinde birakmak eger birakirsak kac saat durmali yara uzerinde sagolun şimdiden

 49. contractubex ile beraber kullanabileceğim etkisini arttırabilecek süreci hızlandırabilecek bir ürün var mıdır acaba ? Tesekkürler

 50. Bu kremi sürdükten sonra tabaka halinde üzerinde bırakmalı miyiz birakirsak kac saat durmalı gunde 3 kez kullaniyorum ben iyi gunler…

  • Sürdükten sonra bırakmalı ve cildinizde en az 2 saat durmalıdır. iki saatten sonra contractubex jeli yıkayabilirsiniz.

  • Günde 2 defa kullanmak fayda eder, leke tedavileri uzun tedavilerdir en az 3 ay kullanmalısınız.

 51. Saçımdaki beni dusurdum yeri var kirmizi hafif çukur orada kullansam faydasını gorurmuyum çukuru tedavi ediyormu kesin olarak

 52. Merhabalar 3 ay önce köpek ısırdı dişlediği yer derinde bende iyice kapanmasını bekledim ve 1 haftadır bu jeli kullanıyorum faydasını görürmüyüm ve kadar süre kullanmam gerekir ayrıca sürdükten sonra jel deri soyulması gibi kalkıyor kendiliğinden bi sorun var mı acaba son olarak sürdükten sonra ne kadar süre öyle kalması gerekiyor. Deri gibi olduğu için kuruyunca soyuyorum ilacı ben :))

 53. meme basindan slikon takildi etrafinda dikis izleri kaldi 5 yili gecti bu kremin etkisi olurmu

  • Yeni olduğu için daha hızlı etki eder düzenli kullanın ve de biraz sabırlı olsun bu süreçte

 54. Merhaba ben bu jeli kullandim fakat yüzüm kizarikliklar arttı, 4gun kullanmayi biraktim fakat yine kasintilar oluyor, yeni sivilceler bile cikti,cildimde soyulma bile oldu şimdi kullanmayi biraktigim halde kasinti oluyor

  • Merhaba alerji olabilir bundan dolayı da cilt doktoruna muayene olmanızı tavsiye ederiz.

 55. Iyi günler bu krem i daha fazla sure kullanmak daha iyi fayda gormek anlamina mi geliyor

 56. Çukur ları nasil tedavi ediyor merak ettim yani oradaki iyilesmeyi mi hizlandiriyor vucut kendi kendinimi yeniliyor yoksa bu krem sayesinde mi doluyor o çukurlar

  • İçeriğinde yenileyici maddeler var hem de onarıcı maddeler var bunlar çukurları iyileştiriyor.

 57. merhabalar,
  sizin önerinizle yaklasık bir aydır kullanıyorum sivilce çukurlarım var gözle görülür sonucu ne zaman alırım tesekkrler

  • Merhabalar en az 3 ay diyebiliriz kişiden kişiye de bu süre değişebilmektedir. İnşallah sivilce çukurlarınızda önemli derece fayda sağlayacaktır düzenli kullanmaya devam edin ve sabırlı olun acil şifalar.

 58. 3bucuk yaşında oğlumun boynunu çizdi bir çocuk çizik çok derin değil fakat kabuk bağlamaya başladı biraz dün oldu bugün aldıkhemen kullanmaya başladık iz kalmasın die fayda sağlar mi

  • Fayda sağlar yalnız 3.5 yaşında çocuk için doktor önerisi ile kullanılması gerekmektedir.

 59. Kollarım da yüzümde sitimda çiller var acaba bu krem faydalı olurmu birde güneş te alerji oldum onada faydası olurmu

 60. Yüzümdeki sivilce çukurları ve güneş lekeleri için aldım. Daha hızlı sonuç için bebanthol onarıcı krem ile kullanın demişsiniz. Yani ikisini karıştırıp da sürelim. Yoksa önce jeli arkasından bebanthol onarıcı kremimi sürelim. Bi de iki kremi aynı anda sürmeyeceksek şayet iki krem arasında ne kadar süre bekleyelim. Ben jeli sürdükten 1 saat sonra da tritone fort sürüp yatıyorum. Bi sakıncası olur mu. Teşekkürler. Biraz uzun oldu ama

  • Bepanthol onarıcı kremi 2 saat önce sürün daha sonra ise contractubexi sürün bu şekilde kullanın. Yalnız tritone forteyi kullanmanıza gerek yok.

 61. Merhabalar, 1. ayım kullanıyorum henüz etkisini göremedim ne zaman görmeye başlarım? Tsk

  • Merhabalar 2. aydan sonra etkisini görmeye başlarsınız düzenli bir şekilde sabırla kullanın.

 62. Merhaba benim kolumda faca izleri var zamaninda bi hata yapmistim ortalama 10 senelik izler iki tanesi belirgin ve sis digerleri cizik seklinde bu kremi kullansam bi faydasını görür müyüm

 63. Merhaba yüzümdeki sivilcelerimden dolayı yaralar kalmıştı contractubes jeli kullanıyordum düzenli olarak sonrasında biberiye yağı değdi yaralarıma ve yüzüm hafif bir şekilde yandı jeli kullanmaya devam edersem yan etkisi olur mu? Olmaz ise ne kadar sürede sonuç alırım?

  • Merhabalar yanma durumu iyice iyileşti ise düzenli olarak aynı şekilde kullanmaya devam edin. Şayet yanma iyice iyileşmedi ise iyileştikten sonra başlayın. Ortalama sonuçlar 3 ay içerisinde ortaya çıkar ama tam fayda sağlaması için 6 ay kullanmalısınız.

 64. Merhabalar 1 yıl önce doğum yaptım derin catlaklatim var yırtık şeklinde görüntü olarak çok rahatsızlık veriyor ve sızlama hissediyorum bu durum beni çok mutsuz ediyor bu kremi kullanırsam çatlaklarımda hafifleme olurmu acaba..

  • Merhabalar mutlaka çatlaklarda onarım sağlar , düzenli ve uzun süre kullanmalısınız.

  • Evet kullanılabilir yalnız fayda görmeniz için düzenli ve sabırla kullanmalısınız. 3 ay içinde ancak sonuçlar ortaya çıkmaya başlar.

 65. 4 ay önce ameliyat oldum 3 aydan fazladır kullanıyorum düzenli olarak kaç kutu bitirdim fakat az bile olsa hiç bir faydasını görmedim henüz başka bir öneriniz varmı acaba izlerim hala çok fazla bir şekilde belirgin karnimda:(

 66. Merhaba ben 1aydir contractubex kulaniyorum am kulandiktan 15 dakika sonra bir babaka olușuyor neden oluyor merak etim tesekurler…?

  • Merhabalar ince tabaka halinde sürün ve az miktarda kullanın olmayacaktır. Bir de hafif masaj yaparak uygulayın.

 67. Merhaba. 2 yaşındaki oğlum sıcak çaydan yandı. 2 derece yanık oluştu. Doktor fito krem verdi. Yara kabuk baplayıp kabuğu kalktıktan sonra conturatubex verdi. Kabuk 3 gün önce kalktı. Bu kremi sürdüm. Kabuk bağlayıp, kabuğu kalkan yare sürdüğümde kızarıklık yapıyor. Bu durum normal mi sizce? Derinin toparlanması için beklemeli miyim? Daha yüzeysel yanan yere sürdüğümde kızarma yok

  • Merhabalar bu durum normal kızarıklık yapabilmektedir belli bir süre sonra bu durum geçecektir düzenli olarak kullanmaya devam edin.

 68. merhabalar contractubex i kullanmayı bıraktıktan ne kadar süre sonra dermaroller a devam edebilirim ?

 69. Merhabalar kolumda ergenlikten kalma jilet izleri var kullansam faydası olurmu teşekkürler

  • Merhabalar jilet izleri için kullanabilirsiniz çok faydalı olur yalnız düzenli kullanın kısa sürede fayda sağlar diye düşünmeyin.

 70. Merhaba yüzümde ben vardı bitkisel ben damlasiyla düşürdüm ama baya bir iz ve çukur oldu şuan contractubex kullanıyorum iki hafta önce almıştım beni nezaman geçirir sizce

  • Merhabalar biraz sabırlı olun en az 3 ay kullandıktan sonra fayda görürsünüz.

 71. iyi günler contractubekı sürdükten sonra hemen yıkıyormuyuz yüz üstünde ne kadar kalması lazım

  • Hemen yıkama olmaz en az 2 saat yüzde kaldıktan sonra yıkanmalıdır. İsteğe bağlı olarak 2 saatten de fazla kaldığında sorun oluşturmaz.

 72. merhabalar contactubex kullanıyorum yüzüme lazere başlayacağım bıraktıktan ne kadar süre sonra başlayabilirim ?

 73. Ameliyat yaram iyileşti ve dikişlerim bir haftada çıktı, hemen kullanmaya başlarsam sorun olurmu? Doktor sadece bephanthol verdi. İz kalmaması için hemen başlamamda sorun olurmu?

  • Kesin net bir şekilde iyileştiği gözlemleniyorsa kullanıma başlayabilirisiniz.

 74. Merhabalar penis başındaki çukur için kullandım çukuru baya doldurdu ama tam olarak değil bunun dişinda baksa bir krem yokmu bundan daha iyisi varmı piyasada örneğin dermatix si vb. Tsk ler şimdiden

  • Merhabalar bu en iyi krem bu alanda dermatix de fayda sağlar onu da kullanabilirsiniz. Diğer krem önerileri bunun yerini tutmaz.

   • Çok teşekkür ederim şu anda ben 6 ay kadar kullandım ama 120 gr lık jelin 3/1 i elimde var kullanmaya devam edeyim mi zamanla faydası daha cok olurmu yoksa dermatix si krem den alıp onumu kullanayım oda çukur doldurur mu ?

    • Rica ederiz elinizdekini kullanın daha sonra dermatixe geçiş yapın acil şifalar dileriz.

     • Peki dermatix te cukur dolduruyormu onun faydası ne olur sağolun teşekkürler simdiden

 75. Merhaba 17 ekim tarihinde omuz ameliyatı oldum 1 Kasım tarihinde dikişlerim alındı 120 gr jel formatını ne zaman kullanmaya başlamalıyım

  • Merhabalar ameliyat yaraları şuan tam iyileşti ise 17 kasım tarihinden sonra kullanıma başlayabilirsiniz.

 76. Merhaba kolum 5 6 ay önce yandı kavhe beyaz uzun büyük bir leke kaldı noskar dermatix kullandım uzun süre kullanamadım işten dolayı bu merhemi kullanmaya başlasam faydasını görürmüyüm

  • Merhabalar contractubex daha etkili düzenli olarak kullanın fayda görürsünüz.

 77. Merhaba kafama 5 tane zımba dikiş atıldı iz kaldı kafamda bu krem saçlı bölgede kullanılır mı ?

  • Merhabalar saçlı bölgede kullanabilirsiniz ama mümkün olduğu kadar saçınıza temas ettirmeyin.

 78. Merhabalar ben bu cukur doldurmada kullanacam 2 ay kadar kullansam gunde 2 kez fayda görür müyüm

  • Merhabalar 2 ay yeterli olmayabilir çünkü çukur tedaviler zor ve uzun sürelerde gerektirebilir.

 79. Merhablar.göz altı elmacık kemiği ve kaş açılması sonucu oluşan dikiş izleri için 3 gündür akşamları masaj yaparak contractubex kullanıyorum.ama yapılna bölgelerde tabiki kaşıntı kızarıklık oluyor..ama üstüne şişlik de oluyor..bu şişlik için kremi bırakmalımıyım devam mı etmeliyim..bir de gündüzleri madecassol sürüyorum ilave olarak..birer kez akşam contraktubex sabahları madecassol kullanıyorum..şişlik için ne yapmam gerekiyor?

  • Merhabalar madecassol ile contractubexi aynı anda kullanmayın bu durum şişlik oluşturabilir. Contractubex jeli tek başına kullanın ve devam edin düzenli kaşıntı ve kızarıklık yapması da normaldir bu şekilde şişliğin geçeceğini de düşünüyorum.

 80. Merhabalar 2 ay önce uyluk germe ameliyati oldum doktorum tavsiye etti 1 haftadır kullanıyorum contratubex i fakat daha çok kızarıp belirgınladti sonrada sanki siyah bir renge dönüştü bu ne kadar sürer acaba

  • Merhabalar bu durum geçicidir 1-2 hafta içeriside geçmesi gerek eğer durum kötüleşmeye devam ederse kullanımı bırakıp doktorunuza muayene olun.

 81. Merhaba benim alnımda 9 yaşında oluşan bir tırnak yarası var yara izi iki kaşımın ortasında ancak alnımda iki kaşımın ortasından başlayıp saç diplerinde biten kırmızı bir leke oluşmasına sebep oldu. Parmak kalınlığında sanki doğum lekesi gibi ve çukurluk oluştu. Bir kez yağ dolgusu yaptırdım kök hücre tedavisi etkisi gösterir rengi açılır dediler ancak bir işe yaramadı bu krem işe yarar mı şuan emzirme dönemindeyim sakıncası olur mu

  • Merhabalar kullanabilirsiniz etki sağlayacaktır bu konuda iyi bir krem emzirme döneminde dikkatli kullanmanızı tavsiye ederiz. Emzirme döneminde doktor önerisi ile kullanmanızı tavsiye ederiz.

 82. Mrb kolumda dövmem vardi çıkarttım beyaz gölge iz kaldi üstünden 4 sene gecti bu kremi kullansam ise yararmi

  • Merhabalar kesinlikle işe yarar ama kısa sürede fayda beklemeyin hemen çünkü iz tedavileri zor tedavilerdir.

 83. Merhaba cocukluktan kalma yüzümde tırnak izleri var bu kremi evde dermaroller yaptıktan sonra kullanabilir myim teşekkürler

 84. Merhabalar sürdükten sonra birinci sefer jeli soyupmu sonra süreceğiz yok jelin üstüne tekrarmı

  • Merhabalar 2 saat durduktan sonra ister yıkayın sürün isterseniz de üzerine sürün fark etmez ama en az ciltte 2 saat kalmalıdır.

 85. Merhaba benim yüzüme 20gun önce plazma pen işlemi yapıldı önce kabuk bağladı sonra döküldü kırmızı bir iz kaldı yavaş yavaş kahverengi gibi bir hal aldı bugün ezcaneci bana bu kremi önerdi sizce ise yariyacakmi kızarma olurmu zaten ilk hali kızarıktı çünkü yakma işlemi yapıldı kafam allak bullak oldu açıkçası bide göz altına sürülürmü ton farklılıkları var

 86. Kaşın üst bölgesine diprospan ampulu insülin iğnesiyle cilt altına iki hafta arayla uyguladık. Sonuç dehşet. Cildin inve yerleri çöktü ve kahvrengi izle çukur oldu. Cildin lalon olfuğu yerdede şişlik oluştu. Contractubex fayda eder mi? 1-1,5 ay oldu işlemi yaptığımıx

 87. Kaşın üst bölgesine diprospan ampulu insülin iğnesiyle cilt altına iki hafta arayla uyguladık. Sonuç dehşet. Cildin ince yerleri çöktü ve kahvrrengi izle, çukur oldu. Cildin kalın olduğu yerdede şişlik oluştu. Contractubex fayda eder mi? 1-1,5 ay oldu işlemi yaptığımız

  • 2 kere yazmışsınız bu başlık altında cevap verelim Büyük ihtimal etki edecektir ama yaptığınız uygulama kaynaklı biraz etkisi az düzeyde kalabilir ama tavsiye ederiz kullanın düzenli. Çok hızlı sonuç beklemeyin sabırlı olun. Acil şifalar dileriz.

 88. Merhaba, dudak üstüne plazma pen yaptırdım 1buçuk ay oldu ama leke azalsa da hala duruyor. Bu kremi kullanabilir miyim? Sgk karşılıyor mu?

  • Merhabalar kullanabilirsiniz iyi gelecektir ama sgk tarafından karşılanan bir ilaç değildir.

 89. Merhaba benimde yüzüm de çıban çıktı Dr çıbanı sıktı yüzümde iz kaldı bu kremi önerdi 5 mayıstan beri kullanmaya başladım bir değişiklik göremedim ara ara yüzümde kaşıntı ve kızarıklık oluyor etkisini ne zaman görürüm

  • Merhabalar acele etmeyin düzenli kullanmaya devam edin çünkü leke tedaviler zor ve uzun tedavilerdir. Kaşıntı ve kızarıklık olması jelin etki ettiğinin göstergesidir.

 90. 12 sene önce düştüm ve gözümün yanında iz kaldı bu krem geçirirmi geçirirse günde kaç kere surmeliyim aynı şekil anlamada var yara izi günde kaç defa kullanmalıyım teşekkürler

 91. Merhabalar iyi günler hocam yıllar önce yüzümde 50 kuruş büyüklüğünde bir yanık izi kaldı.doktora gittim bana contractubex jelini verdi .acaba ne kadar sürede etkisini gösterir ve gecermi yanık izi

  • Merhabalar iyi günler güzel bir jel leke tedavisi için sabırlı olun biraz uzun sürebilir. 2 ay içerisinde sonuç almaya başlayacaksınız bu jel lekeler üzerinde çok etkilidir.

 92. Sivilcd izi için kullanıyorum kaşıntı yapıyor ama dayanıyorum bende bı saat içinde kuruyor soyuluyor. Yıkıyorum tekrar sürüyorum kremın üzerıne sürmuyorum uygun mudurr

  • En az ciltte 2 saat kaldıktan sonra yıkayın sonra yine üzerine sürebilirsiniz.

 93. 1 ay önce dermapen yaptırdım ve elmacık kemiklerimde yanaklarımda kırmızımsı lekeler kaldı.tahrişe bağlı hiperpigmantasyon oluşmuş… contractubex jel kullanmaya başladım sabah öğle akşam kullanıyorum faydası olur mu geçirir mı lekeleri mi

 94. Merhaba benim yüzümde ben ameliyatı izinden kalan hafif çukurluk ve pembelik var ameliyat üzerinden 6 ay gibi bi süre geçti kullansam etkisini görür muyum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?