Contractubex Jel Nedir, Faydaları Nelerdir, Nasıl Kullanılır?

Contractubex Jel Nedir, Faydaları Nelerdir, Nasıl Kullanılır?

Contractubex krem hakkında tüm detayları anlatıyoruz!

Bir çoğumuz çeşitli leke problemi ile karşı karşıya kalmışızdır. İşte bu lekeleri geçirmek içinde türlü yöntemlere başvurmuşuzdur. Bugün size contractubex adlı ilacı tüm detayları ile anlatarak kullanıp kullanmamanız hakkında fikir sahibi olmanıza katkı sunacağız. Yazımızı tamamen okuduktan sonra kafanızda her şey net bir şekilde belli olacaktır. Birçoğunuz bir ürün almadan önce detaylı araştırmalar yapıyorsunuz yarar görür müyüm yarar göremez miyim diye. Hem para kaybı hem de zaman kaybı yaşamamak için araştırmalar hayati önem taşımaktadır.  Contractubex jel  ameliyat izi, sivilce lekesi, yara izi, dikiş izleri, doğum sonrası çatlaklar için kullanılmaktadır. Bu sorunlarınız var ise  sizler de detayları öğrenerek bu ürünü kullanmalısınız. Bu krem ile ilgili diğer detaylar…

 

 

 

Contractubex Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

 

Sivilce izleri, yanık izleri, dikiş izleri, doğum sonrası çatlaklar, yara izleri, ameliyat izleri ortadan kaldıran jel ya krem olarak tanımlayabiliriz. Buna benzer cilt sorunlarınız var ise bu krem yardımıyla ortadan kaldırabilirsiniz. Eğer başka yöntemleri kullandıysanız sonuç alamadıysanız bu ürünü deneyin deriz. Birçok çatlak, ameliyat izi, leke gibi sorunları önemli ölçüde hallettiğine şahit olduk diyebiliriz. Sonuçlar kişiden kişiye de değişebilmektedir bunu kesinlikle unutmayın. Ayrıca sivilce sorunundan dolayı oluşan çukurları da tedavi etmektedir. Bu çukurları önemli ölçüde azaltıp cildi düzgünleştiriyor.

 

 

 

İçeriğinde Neler Var?

 

İlaçların içeriği de çok önem taşımaktadır. Çoğu kişi içeriğini bilmeden kullansa da bu aslında yanlıştır. Çok detaylı bilgiler bilmeseniz bile etken ve yardımcı maddelerini öğrenip daha doğru bir şekilde kullanmanız size katkı sağlayacaktır. Asıl etken maddelerini  heparin, allantoin ve extractum cepae oluşturmaktadır. Bu maddelerden birine ya da birkaçına karşı alerjiniz var ise kesinlikle kullanmayın. Bunun yanında hamile ya da emzirme döneminde iseniz yine bu kremi kullanmamalısınız.

 

 

 

Contractubex Kullanımı  Nasıl Olmalıdır?

 

Kullanım şekli de son derece önemlidir. Temel olarak yara, yanık,çatlaklar ve dikiş izlerine hafif parmak dokunuşları ile masaj yaparak uygulanmalıdır. Bu kremin iyi bir fayda göstermesi içinde günde 2 kere olmak üzere sorun bölgeye sürülmelidir. Sürülürken de hafif bastırılarak yedirilmelidir. Dermatologlar ise günde 4 defa sürülerek her sürülmede ise orada kalmasını ve diğer kat uygulamaların ise sürülmeden kalmasını öneriyorlar. Şayet izler çok önceden kalma ise üzerinden yıllar geçti ise uygulamadan sonra üzerinin gazlı bezle kapatılarak gece boyunca öyle kalmasını tavsiye ediyorlar.

Yara ve Dikiş İzlerinde Contractubex Kullanım Şekli

İlk önce şunu özellikle vurgulayalım kesinlikle açık yaralarda kullanmayın. Kullanacaksanız da  yara iyice iyileşsin ondan sonra başlayın. Yara iyileşip dikişler alındıktan sonra 6 ay gibi bir süre günde en az 2 kez yara ve dikiş izinin üzerinde masaj yaprak iyice yedirilerek uygulanmalıdır. 6 ay içinde de çok güzel sonuçlar alacaksınız.

Yanık ve Yanık İzlerinde Contractubex Kullanım Şekli

Yanıklar vücutta çok kötü görünüme sebep olmaktadır. Bunun içinde bu ilacı kullanabilirsiniz. Uzman doktordan fikir ve görüş almanız çok yerinde olacaktır. Bunun haricinde günde 4 kere yanıkların üzerine masaj yaprak uygulayın ve düzenli olarak kullanın. 2-3 ay sonra sonuç alamaya başlayacaksınız. Yanık izlerinde en yaygın kullanılan ilaçların başında geldiğini de söyleyelim.

Sivilce ve Akne İzleri İçin Contractubex Kullanım Şekli

Sivilce ve akneler çok fazla kişinin problemidir. Bu yapılar zamanla oynama, sıkma, koparma gibi birçok sebepten dolayı leke yapmaktadır. Bunlarda doğal olarak kişinin görünümünü çok fazla etkilemektedir. İşte bu noktada yapmanızı gereken sakin olma ve sabırlı olmaktır. Nasıl ki bu izler bir günde oluşmadıysa bir günde de gitmeyecektir. Birazcık gerçekçi olarak günde 4 defa bu izlerin üzerine hafif masaj yaparak bu kremi uygulayın. Uygulamadan önce mutlaka cildinizi temizleyip kurulayın. 1 aydan önce sonuçlar kesinlikle ortaya çıkmaz bunun için 3-4 ay gibi sürelere ihtiyaç vardır, buna hazırlıklı olun.

Çatlaklarda Contractubex Kullanım Şekli

Genellikle doğum sonrasında ya da aşırı kilo alıp verme durumunda vücutta görülen rahatsız eden yapılara vücut çatlağı denir. Bu vücut çatlakları için bu kremi güvenle kullanabilirsiniz. Uzun bir süre kullanacağınızı aklınızdan çıkarmayın kısa vadede kesinlikle sonuç alamazsınız bunu unutmayın. Çatlak olan bölgelerde günde en az 2 kere masaj yaparak uygulayın, bu şekilde düzenli devam edin. Sonuç almanız 6 ayı bulabilmektedir.

 

 

Bu Kremi Kullanırken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

 

-Kesinlikle ama kesinlikle yeni dikiş atılmış dokuya ya da açık yaralara karşı kullanılmamalıdır. Dikişli bölge iyileşip dikişler alındıktan sonra kullanmalısınız.

-Düzenli kullanım çok çok önemlidir. Fayda görmek için 4 ile 6 ay arasında kullanmak gerekir. 1-2 ay kullanıp hemen etki görmeyi beklemeyin kısa sürelerde etki göstermesi zordur. Bunun yanında doktor tavsiyesini önemseyin.

-Yanık izleri için bir dermatologa danışılmalıdır. Dermatolog kararına göre yazılmalıdır çünkü yaranın cinsi, şekli çok önemlidir.

-Yanık izleri üzerinde yüzde yüz etki göstermektedir. Bunun içinde daha dikkatli kullanılmalıdır.

 

 

 

Yan Etkileri Nelerdir?

 

Çok fazla yan etkileri görülmemektedir. Seyrek de olsa aşağıdaki yan etkiler görülmektedir. Bunlar görüldüğünde şaşırmayın, bunları bilin ki hazırlıklı olun.

  • İçeriğindeki maddelere karşı cildinizde hassasiyet oluşabilir.
  • Kaşıntı ve nefes almada zorluk, kurdeşen gibi sonuçlar ortaya çıkabilir.
  • Yüzde boğazda, ağızda ani şişlik görülebilir, bu durumla karşılaşırsanız hemen ilacı kesin ve doktora gidin.
  • Bu jelin sürüldüğü bölgelerde karıncalanma, uyuşma, çok hafif kaşıntılar olabilir. Bunlar iyileşme göstergesidir. Çok fazla  kaşıntı olur, rahatsızlık yaratırsa ilacı kullanmayın.
  • Ciltte hafif kızarıklar oluşturabilir buna karşı hazırlıklı olun. Geceleri kullanın çünkü güneş aşırı derecede rahatsız edip yan etkiler oluşturabilir.

Yukarıda etkiler çok nadir görülmektedir. Bu yan etkiler 10000’de 1 görülen sonuçlardır, bunun için kaygılanmayın. Hatta bu kremi kullanan kişilerin çok büyük kısmı  hiçbir yan etki görülmediklerini söylüyor.

Kimler Bu İlacı Kullanmamalıdır?

  • İçindeki etken maddelere karşı alerjisi olanlar
  • Parabene karşı alerjisi olanlar
  • Hamile ve emziren bayanlar
  • Açık yaraları olanlar
  • Gebelik ihtimali bulunanlar

 

Acnelyse Krem Nedir, Nasıl Kullanılır, Faydaları Nelerdir?

 

Contractubex Nereden Alınır, Fiyatı Ne Kadardır?

 

Bu ürünü eczaneden alabilirsiniz. Kozmetik ürün satan yerlerde kesinlikle bulamazsanız.  Bu ilacı reçeteli olarak yazdırdığınızda devlet sigortası ödemektedir. Reçetesiz alacaksanız da fiyaları şöyledir:

50 gramlık contractubex  krem 36.64 tldir.

100 gramlık contractubex  krem 64.95 tldir.

125 gramlık contractubex  krem 75.27 tldir.

 

 

Contractubex  Kaç  Ay Süreyle Kullanılmalıdır?

 

Bu krem etkisini göstermesi için en az 3 aylık kullanım gerekmektedir. Derin yara, derin izler, derin ameliyat dikişlerine karşı 6 ay süre ile kullanılmalıdır. Bu süre kimi zaman daha da uzamaktadır. İstenilen sonucu almak için düzenli kullanım şarttır ve uzun sürede kullanmak gereklidir. Bazı kişiler sonuç alamadığını söylese de çok az süre bu ilacı kullanıp etki görmediğini söylemektedir. Bu durum çok yanlıştır, çünkü kesinlikle uzun süre kullanım şarttır. Sonuç almak için kesinlikle sabırlı olmanız şarttır.

 

Contractubex Kullananların Yorumları

 

Kozmetik ürünlere çok fazla para harcadım sonuç alamadım. Contractubex’i ameliyat izi ve sivilce çukurları için kullandım çok harika sonuçlar elde ettim. Şunu söyleyeyim sabırlı olmalısınız. 1 ay gibi kısa sürelerde etkisini göstermiyor. Ben de etki 2 ay içinde ortaya çıktı. Tavsiye ederim.

Yüzümdeki sivilce lekeleri için kullanmaya başladım ilk 1. Ay sivilceler çok fazla arttı korktum ama bırakmadım. Sonradan hepsini tek tek azaltarak yok etti. Sizde de ilk başta arttırabilir buna hazırlıklı olun.

Yanık izi için kullandım fiyat olarak biraz pahalı geldi bana ama güzel etkiler gösterdi ve ,izler çok büyük oranda azaldı.

Düşme sonucunda kolumda derin bir yara oldu ve büyük bir iz kaldı. Bunun için krem aramaya başladım tesadüf contractubex ile karşılaştım. Sonra kullanmaya başladım zamanla kabuk oluştu ve alttan yeni deri çıktı ve eski haline geldi, gerçekten çok hoşuma gitti. Bunlar benim samimi düşüncelerim.

Ben kısa süre kullandım etki göremedim,biraz zaman problemim vardı tekrar başlayacağım.

Çay dökülmesi sonucu kolumda iz vardı. Ben zeytinyağı ile beraber bu merhemi sürdüm. Sürekli düzenli yaptım çok şükür şifa buldum ve iz kalmadı.

Dikiş izlerim vardı doktora gittim bu ilacı yazdı güzel ve özenle kullandım çok büyük kısmını geçirdi, çok küçük bir iz kaldı.

 

İlginizi Çekebilir: Emla Krem Tüm Acıları Azaltıyor

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?