Acnelyse Krem Nedir, Nasıl Kullanılır, Faydaları Nelerdir?

Acnelyse Krem Nedir, Nasıl Kullanılır, Faydaları Nelerdir?

Acnelyse kremi kullanmadan önce bilmeniz gerekenleri detaylı açıklıyoruz!

Sivilce(akne) problemi yaşayan kişileri çok yakından ilgilendirecek bir öneri hakkında konuşacağız. Üzerinde duracağımız ilacın adı acnelyse. Adının böyle olmasını sağlayan da sivilcenin tıbbi ismi olan akne kelimesinden almakta olduğudur. Acnelyse krem yüzdeki sivilce problemi için oluşturulmuş etkili ilaçların başında gelmektedir. Birçok dermatologun reçetesinde en önde gelen ilaçlardan biridir. Daha çok hafif ve orta derecedeki akneler üzerinde etkili olmaktadır. Etkili kokusu ve sarı görünümü ile  cilt hücrelerini yenileyerek bu önemli cilt soruna çözüm bulur. Bu krem içeriğindeki etken maddeler sayesinde deride çok güçlü etki gösterir ve sonuç almanızı sağlar. Bu ilaç hakkında kısa bilgi verdikten sonra şimdi de detaylarına bakalım.

 

 

Acnelyse Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

 

Acnelyse etkili   sivilce(akne) kremidir. İçeriğindeki A vitamini sayesinde cildinizin en üst tabakasındaki epidermis hücrelerini yenileyerek fayda sağlar. Bu krem derinin kendi kendini tedavi etmesi için uyarma etkisi yapar. Bu uyarma etkisinden sonra deri altına yerleşen  yağ,kir,iltihap katmanını kusturarak ve kurutarak sivilcelerin bitirilmesini sağlar. 20 gramlık tüpler şeklinde piyasada satışa sunulmaktadır. Bu problemin yanında diğer cilt deri hastalıklarında da etkilidir. İşte fayda sağladığı noktalar ise şunlardır:

Akne vulgaris (sivilceye neden olan bakteri )sorununda

Sivilce ve aknelerin yok edilmesinde

Sedef hastalığının (psoriazis) tedavisinde

Balık pulu hastalığı (iktiyozis) tedavisinde

Deri kalınlığının (hiperkeratozis) artmasında

 

 

 

Etken ve Yardımcı Maddeleri Nelerdir?

 

Bu kremlerin etken maddelerini öğrenerek daha kapsamlı bilgiye sahip olabilirsiniz. Etken maddesi  retinoik asit (tretionin) dir. Bunun yanında setil alkol, stearil alkol, ionol, nipasol, vazelin flante, propilen glikol ve su bulunur. Bu maddelerin birleşimi ile çok ama çok etkili bir ürün ortaya çıkarılmıştır. Etken maddenin yapılan deneyler sonucunda sivilceleri ve sedef hastalığını, balık pulu hastalığını azalttığı kanıtlanmıştır. Bunun yanında deriyi soyarak ölü deriyi attığı da gözlemlenmiştir.

 

 

 

Acnelyse Kremin Yararları(faydaları) Nelerdir?

 

Yukarıda ipuçlarını verdik burada da detaylı bir şekilde anlatalım. Bu ürünü ilk uygulayanlar sivilcelerin arttığını gözlemliyorlar. Çünkü altta biriken iltihaplı doku bir anda ortaya çıkarılıp kusturuluyor. Bu neden yapılıyor çünkü daha sonra oluşacak sivilce kaynağı yok edilmek için diyebiliriz. Cildiniz içinde birçok faydası bulunuyor :

 • Cildi yeniler ve ölü deriyi atar.
 • Sivilceye neden olan akne vulgaris bakterisini öldürür.
 • Ciltteki hastalıklı bölgeleri iyileştirir ve iltihapları kurutur.
 • Cildi soyduğu için daha canlı ve parlak görünmesini sağlar.
 • Ciltteki soluk görünümü giderir.
 • Sivilce izlerinin giderilmesinde dolaylı fayda sağlar.
 • Sivilceleri kurutarak sonlandırır.

Bu Krem Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

1.İlacın içeriğindeki maddelere karşı alerjiniz var ise kesinlikle kullanmayınız.

2.Deriye uygulandığında derinin üst tabakasında hücreleri çok güçlü bir şekilde yeniler ve deriyi onarır.

3.Deriye uygulandığında geçici olarak sıcaklık artıp batma olabilir. Bunun için doz düşürülebilir.

4.İlaç ilk uygulandığı zamanlarda sivilce ve diğer problemler artış görülebilir bunun için kesinlikle ilacı kullanmayı bırakmayın.

5.İlaç etki göstermiyor olsa bile reçete edilen süre boyunca sonuna kadar kulanın.

6.İyileşmeler için 3 hafta zaman gerekebilir, tam fayda için 6 hafta ve daha uzun bir süre gereklidir.

7.Kesinlikle ağzınıza, burnunuza, gözünüze sürmeyin.

8.Tedavi süresi boyunca güneşten ve güneş ışığından uzak duru, ya da korunun. Çünkü güneş ışınları güneş yanıkları oluşturabilir, ve deriyi hassaslaştırır.

9.Bu ürünü kullanım boyunca sert sabunlar, sert şampuanlar ve alkollü cilt ürünleri kullanmayın.

10.Egzamalı,  açık yaralı, enfeksiyonlu bölgelere kesinlikle sürmeyin.

11.12 yaş altındaki kişiler kesinlikle kullanmamalıdır.

12.Hamileler ve emziren bayanlar doktora sormadan kullanmamalıdır.

İlginizi Çekebilir: Clindoxyl Jel (en hızlı sivilce kurutucusu)

 

 

Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

 

Kullanımı için doktorunuzun söylediklerine,direktiflerine kesinlikle uyun. Onun haricinde temel kullanım şeklini aşağıda adım adım anlattık.

 1. Adım : Kremi uygulayacağınız bölgeyi temizleyin. Parmak ucuyla nohut büyüklüğünde az miktarda alıp hastalıklı bölgeye yavaş yavaş sürün.
 2. Adım: Günde 1 defa o da geceleri sürülmelidir.
 3. Adım : Cildinizde iyileşmelerin görülmesi 15-20 günü bulabilir, fakat tam etki için 6 haftadan daha uzun bir süre kullanılmalıdır.

Acnelyse Kremin Olası Yan Etkileri

 

Her ilaçta olduğu gibi bu ilacında binde bir görülse de yan etkileri mevcuttur. Bu yan etkiler bilip ortaya çıkınca tedirgin olmayın. Yan etkiler ortaya çıkması durumunda kullanmayın bırakın, sorun ortadan kalkmadıysa hekime danışın.

Sürülen bölgede tahriş, kırmızılık, kaşıntı ve batma görülebilir.

Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde şişlik, dudaklarda şişlik, boğazda şişlik görülebilir. Bu yan etkisi görülürse doktora gidip muayene olun.

 

Clindoxyl Jel Hakkında Aradığınız Her Şey

 

Nereden Alabilirim, Fiyatı Ne Kadardır?

 

Bu kremi eczanelerden alabilirsiniz. Eczanelerin çoğunda mevcuttur. Acnelyse krem 20 gramlık fiyatı 32.26 tldir. Abdi İbrahim firması tarafından üretilmektedir. Satın aldıktan sonra da prospektüsünü iyice okuyun ve inceleyin.

 

Acnelyse Kullananların Yorumları

 

Yüzümü çok güzel soydu, ölü deriyi attı sivilcelerin bir miktarını geçirdi ama yüzde yüz geçirmedi. Genel olarak sorunlarımı çözdü.

Ben kullanmaya başladım çok fazla yanma ve kaşıntı olduğu ona rağmen devam ettim aknelerim için önemli mesafeler kat ettim.

Kullanmaya başladım ilk önce sivilceler iki katına çıktı çok korktum bırakmalıyım dedim sonra bilgilerini okuyunca bu durumun olabileceği yazıyormuş. Kullanma devam ettim ve gerçekten sivilcelerim eser kalmadı. Şunu söyleyeyim bende çok aşırı sivilce yoktu.

Tanıdığımın biri sedef hastalığı için kullanmıştı öve öve bu kremi bitiremiyordu. Ondan çok işe yaramıştı bende onun vasıtasıyla adını iyice öğrendim.

Yüzümü soydu sivilceleri çok güzel azalttı ve küçülttü eskiye oranla çok değişiklik gösterdi. Şunu özellikle söyleyeyim yaz aylarında kullanmayın bahar ve kış aylarında kullanın. Çünkü güneşte çok rahatsı ediyor. Kışın kullandığınızda çok çok da rahat edeceksiniz ve iyi sonuç alacaksınız, benim deneyimim böyle.

Denemediyseniz kesinlikle kullanmalısınız kişiden kişiye değişen sonuçlar var ama etki düzeyi de yüksek bende çok etkili oldu. Yalnız doktor acnelyseden başka ilaçlar beraber yazdı bana öyle kullandım. Sonuçlarından çok çok memnunum.

 

Videomuzu da Kesinlikle İzleyin!

Sosyal Medyada Paylaşın:

21 yorum

 1. Hiç sivilce artışı yaşamadım aksine hemen kurudu ilk kullanımında yüzüm inanılmaz soyuldu kızardı ve yandı şuan 6. Haftadayım yüzüm pürüzsüz neredeyse güneş kremi olarak da acneli ciltler için olanı kullanıyorum şapkasız gezmiyorum tavsiye ederim

  • Yorumlarınız için çok teşekkür ederiz Eda hanım birçok kişiye bu yorum yol gösterecektir. Bizi takip etmeye devam edin.

 2. Ben Askerim Yüzümde bi Alerji Çıktı Ve İzleri Kaldı psikolojik men kafaya çok takıyorum doktora yazdırmadan kullanıcam bi sıkıntı olurmu.

  • Sorunlu olan bölgeye sürmeniz daha doğrudur. Sivilce olan kısımlara sürün ama sivilce olmayan noktalara da sürdüğünüzde herhangi bir sorun olmaz. Acil şifalar.

 3. Ben şu an kullanıyorum çene kısmım ve A ağzımın kenarları ciddi derecede yanıyo acıyo soyuluyo yemek yerken gülerken canım çok yanıyor. Acaba yan etki mi gösterdi yoksa olması gerken bu mu. Kullanmaya ara vermeli miyim.17 gündür kullanıyorum

 4. Bir cok ilaç kullandım sivilceler gitti ama bi iki ay sonra tekrar cikmaya başladı bunda da öyle olur mu acaba

  • Bu durum ortaya çıkabiliyor gayet normal. Sivilceyi oluşturan etmenler tekrardan ortaya çıkınca sivilceler tekrar çıkıyor. Bunun için biraz daha uzun süre kullanın. Bir de sonrasında sivilceler için yüz temizleme jeli ve diğer temizlik unsurlarına dikkat edin.

 5. doktor haftafa 3 kere kullanmamı söyledi şuan 2. kullanışım yüzüm harita gibi pul pul bu döküntüler ne zaman biticek ya sivilcelerde bi azalma da olmadı ne zaman geçicek çok sıkıldım bu durumdan sosyak hayatımı sarstı

  • Acnelyse krem kullanımında ilk başlarda tam tersine sivilcelerde artış olur bu süreç 2 hafta kadar devam ettikten sonra gittikçe azalır. KULLANMAYA deva edin.

  • Normalde acnelyse saçkıran için yazılan bir krem değildir ama saçkıran üzerinde faydalar sağlıyor kullanmaya devam edin acil şifalar.

 6. Bn bugün başladım akneden daha cok güneş lekelerim den mutsuzum doktor işe yarar dedi inşllh yarar ama h er gün cilt temizliyorum niveya kullanıyorum birde nasıl Bi nemlendirici kullanmalıyım dedigim gibi temizleme jeli yle Bi sorun olurmu

  • Temizleme jeli sorun olmaz yağlı bir cildiniz var ise su bazlı nemlendirici kullanın. Kuru cildiniz var ise normal nemlendirici kullanın ama az kullanın.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?