Acnelyse Krem Nedir, Nasıl Kullanılır, Faydaları Nelerdir?

Acnelyse Krem Nedir, Nasıl Kullanılır, Faydaları Nelerdir?

Acnelyse kremi kullanmadan önce bilmeniz gerekenleri detaylı açıklıyoruz!

Sivilce(akne) problemi yaşayan kişileri çok yakından ilgilendirecek bir öneri hakkında konuşacağız. Üzerinde duracağımız ilacın adı acnelyse. Adının böyle olmasını sağlayan da sivilcenin tıbbi ismi olan akne kelimesinden almakta olduğudur. Acnelyse krem yüzdeki sivilce problemi için oluşturulmuş etkili ilaçların başında gelmektedir. Birçok dermatologun reçetesinde en önde gelen ilaçlardan biridir. Daha çok hafif ve orta derecedeki akneler üzerinde etkili olmaktadır. Etkili kokusu ve sarı görünümü ile  cilt hücrelerini yenileyerek bu önemli cilt soruna çözüm bulur. Bu krem içeriğindeki etken maddeler sayesinde deride çok güçlü etki gösterir ve sonuç almanızı sağlar. Bu ilaç hakkında kısa bilgi verdikten sonra şimdi de detaylarına bakalım.

 

 

Acnelyse Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

 

Acnelyse etkili sivilce(akne) kremidir. İçeriğindeki A vitamini sayesinde cildinizin en üst tabakasındaki epidermis hücrelerini yenileyerek fayda sağlar. Bu krem derinin kendi kendini tedavi etmesi için uyarma etkisi yapar. Bu uyarma etkisinden sonra deri altına yerleşen  yağ,kir,iltihap katmanını kusturarak ve kurutarak sivilcelerin bitirilmesini sağlar. 20 gramlık tüpler şeklinde piyasada satışa sunulmaktadır. Bu problemin yanında diğer cilt deri hastalıklarında da etkilidir. İşte fayda sağladığı noktalar ise şunlardır:

Akne vulgaris (sivilceye neden olan bakteri )sorununda

Sivilce ve aknelerin yok edilmesinde

Sedef hastalığının (psoriazis) tedavisinde

Balık pulu hastalığı (iktiyozis) tedavisinde

Deri kalınlığının (hiperkeratozis) artmasında

 

 

 

Etken ve Yardımcı Maddeleri Nelerdir?

 

Bu kremlerin etken maddelerini öğrenerek daha kapsamlı bilgiye sahip olabilirsiniz. Etken maddesi  retinoik asit (tretionin) dir. Bunun yanında setil alkol, stearil alkol, ionol, nipasol, span 60,polisorbat 60, metil hidroksibenzoat, propil hidroksibenzoat, bütil hidroksitoluen E321,vazelin flante, propilen glikol ve su bulunur. Bu maddelerin birleşimi ile çok ama çok etkili bir ürün ortaya çıkarılmıştır. Etken maddenin yapılan deneyler sonucunda sivilceleri ve sedef hastalığını, balık pulu hastalığını azalttığı kanıtlanmıştır. Bunun yanında deriyi soyarak ölü deriyi attığı da gözlemlenmiştir. Acnelyse sivilce kremi gerçekten en etkili cilt kremlerinin başında gelmektedir bunu formülündeki maddelerden anlayabiliyoruz.

 

 

 

Acnelyse Kremin Yararları(faydaları) Nelerdir?

 

Yukarıda ipuçlarını verdik burada da detaylı bir şekilde anlatalım. Bu ürünü ilk uygulayanlar sivilcelerin arttığını gözlemliyorlar. Çünkü altta biriken iltihaplı doku bir anda ortaya çıkarılıp kusturuluyor. Bu neden yapılıyor çünkü daha sonra oluşacak sivilce kaynağı yok edilmek için diyebiliriz. Cildiniz içinde birçok faydası bulunuyor :

 • Cildi yeniler ve ölü deriyi atar.
 • Sivilceye neden olan akne vulgaris bakterisini öldürür.
 • Ciltteki hastalıklı bölgeleri iyileştirir ve iltihapları kurutur.
 • Cildi soyduğu için daha canlı ve parlak görünmesini sağlar.
 • Ciltteki soluk görünümü giderir.
 • Sivilce izlerinin giderilmesinde dolaylı fayda sağlar.
 • Sivilceleri kurutarak sonlandırır.

Bu Krem Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

1.İlacın içeriğindeki maddelere karşı alerjiniz var ise kesinlikle kullanmayınız.

2.Deriye uygulandığında derinin üst tabakasında hücreleri çok güçlü bir şekilde yeniler ve deriyi onarır.

3.Deriye uygulandığında geçici olarak sıcaklık artıp batma olabilir. Bunun için doz düşürülebilir.

4.İlaç ilk uygulandığı zamanlarda sivilce ve diğer problemler artış görülebilir bunun için kesinlikle ilacı kullanmayı bırakmayın.

5.İlaç etki göstermiyor olsa bile reçete edilen süre boyunca sonuna kadar kulanın.

6.İyileşmeler için 3 hafta zaman gerekebilir, tam fayda için 6 hafta ve daha uzun bir süre gereklidir.

7.Kesinlikle ağzınıza, burnunuza, gözünüze sürmeyin.

8.Tedavi süresi boyunca güneşten ve güneş ışığından uzak duru, ya da korunun. Çünkü güneş ışınları güneş yanıkları oluşturabilir, ve deriyi hassaslaştırır.

9.Bu ürünü kullanım boyunca sert sabunlar, sert şampuanlar ve alkollü cilt ürünleri kullanmayın.

10.Egzamalı,  açık yaralı, enfeksiyonlu bölgelere kesinlikle sürmeyin.

11.12 yaş altındaki kişiler kesinlikle kullanmamalıdır.

12.Hamileler ve emziren bayanlar doktora sormadan kullanmamalıdır.

İlginizi Çekebilir: Clindoxyl Jel (en hızlı sivilce kurutucusu)

 

 

Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

 

Kullanımı için doktorunuzun söylediklerine,direktiflerine kesinlikle uyun. Onun haricinde temel kullanım şeklini aşağıda adım adım anlattık.

 1. Adım : Kremi uygulayacağınız bölgeyi temizleyin. Parmak ucuyla nohut büyüklüğünde az miktarda alıp hastalıklı bölgeye yavaş yavaş sürün.
 2. Adım: Günde 1 defa o da geceleri sürülmelidir.
 3. Adım : Cildinizde iyileşmelerin görülmesi 15-20 günü bulabilir, fakat tam etki için 6 haftadan daha uzun bir süre kullanılmalıdır.

Acnelyse Kremin Olası Yan Etkileri

 

Her ilaçta olduğu gibi bu ilacında binde bir görülse de yan etkileri mevcuttur. Bu yan etkiler bilip ortaya çıkınca tedirgin olmayın. Yan etkiler ortaya çıkması durumunda kullanmayın bırakın, sorun ortadan kalkmadıysa hekime danışın.

Sürülen bölgede tahriş, kırmızılık, kaşıntı ve batma görülebilir.

Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde şişlik, dudaklarda şişlik, boğazda şişlik görülebilir. Bu yan etkisi görülürse doktora gidip muayene olun.

-Ciltte hassasiyet ve duyarlılık

-Kaşıntılı cilt döküntüsü

 

Clindoxyl Jel Hakkında Aradığınız Her Şey

 

Nereden Alabilirim, Fiyatı Ne Kadardır?

 

Bu kremi eczanelerden alabilirsiniz. Eczanelerin çoğunda mevcuttur. Acnelyse krem 20 gramlık fiyatı 49.25 tldir. Abdi İbrahim firması tarafından üretilmektedir. Satın aldıktan sonra da prospektüsünü iyice okuyun ve inceleyin.

 

 

Muadilleri (Eş değerleri) Nelerdir?

 

Acnelyse krem muadilleri neler diyorsanız aşağıdakilerden birini de kullanabilirsiniz. Muadil ilaçlar yakın etkiler gösteren kremlerdir bunu unutmayın.

-Eritretin jel

-Tretin krem

-Azalderm krem

-Madecassol krem

-Acnegen jelatin kapsül

-Acnelyse fort jel

-Tre krem

-Aknetrent yumuşak jelatin kapsül

-Vesanoid yumuşak kapsül

-Zoretanin kapsül

-Clinoper jel

-Clindoxyl jel

 

Hangi Koşullarda Saklanmalıdır?

 

Özelliğini kaybetmemesi açısından saklama koşulları önemlidir.  25 derecedeki oda sıcaklığında rutubetsiz,havalı bir ortamda saklanmalıdır. Çocukların göremeyeceği yerlerde muhafaza edilmelidir. Son kullanma tarihi geçenleri de kullanmadan atmalısınız. Bu ilacın raf ömrü 60 aydır.

Acnelyse Prospektüs

Prospektüs bilgileri son derece önemlidir bundan dolayı da biz de siz özet şeklinde bu detayları sunuyoruz. Aşağıdaki resimde bu ayrıntılar bulunmaktadır.

 

Tüm Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Acnelyse krem kızarıklık ne zaman geçer?

Cevap 1: Cilt soyma etkisi olduğu için kızarıklık yapma ihtimali fazladır. Normal koşullarda 2 hafta içinde bu kızarıklar geçecektir. Kızarıklıkların çok fazla ise dozu azaltın ve kullanım miktarını günde bir kereye kadar düşürün bu şekilde daha az kırmızılık olacaktır. Bu durum geçicidir şayet 3 haftadan fazla sürerse ve çok fazla miktarda olursa kullanımı bırakıp bir hekime görünün.

Soru 2: Cildi soyar mı bu ilaç böyle bir etkisi var mı?

Cevap 2: İyi bir cilt soyucudur, cildi soyma özelliğinden dolayı ölü derileri atarak cilde güzel bir görünüm verir.

Soru 3: Cilt lekelerine iyi gelir mi ne dersiniz?

Cevap 3: Kesinlikle cilt lekelerine iyi gelmektedir. Cilt lekelerini önemli miktarda geçirmektedir.

Soru 4: Cilt çukurları içinde etkili midir bu merhem?

Cevap 4: Cilt çukurlarını direk geçirme gibi bir durumu yoktur ama dolaylı olarak kapatmakta daha pürüzsüz bir görünüm sağlamaktadır.

Soru 5: Gebelik kategorisi nedir?

Cevap 5: Gebelik kategorisi bu ilacın C’dir.

Soru 6: Yüzümü soydu bu normal midir?

Cevap 6: Cilt soyucu özelliği vardır bu son derece normaldir ve birçok yararı vardır. Lekeleri giderir ve cildi yeniler.

Soru 7: İz bırakır mı bu ilaç?

Cevap 7: Normal şartlar altında böyle bir durum söz konusu değildir ama normal şartlar dışında skar yani iz bırakabilir.

Soru 8: Koltuk altı kararması için kullansam beyazlatır mı?

Cevap 8:Koltuk kararmasın da etkili olmaktadır. Bu bölgeyi 6 hafta gibi sürede beyazlatır. Koltuk altı hassas bölge olduğu için az miktarda ve dikkatli kullanılmalıdır.

Soru 9: Ne kadar sürede etki eder bu krem?

Cevap 9: İlk faydalar 3 hafta sonra ortaya çıkmaya başlamaktadır ama tam etki için en az 2 ay kullanılmalıdır.

Soru 10:Reçetesiz alınır mı bu ilaç?

Cevap 10: Reçetesiz olarak da eczaneden alabilirsiniz.

 

Acnelyse Kullananların Yorumları

 

Acnelyse krem kullananlar aşağıdaki yorumları yaptılar. Bu tecrübeler size fazlasıyla yol gösterecektir bunları mutlaka okuyun.

Yüzümü çok güzel soydu, ölü deriyi attı sivilcelerin bir miktarını geçirdi ama yüzde yüz geçirmedi. Genel olarak sorunlarımı çözdü.

Ben kullanmaya başladım çok fazla yanma ve kaşıntı olduğu ona rağmen devam ettim aknelerim için önemli mesafeler kat ettim.

Kullanmaya başladım ilk önce sivilceler iki katına çıktı çok korktum bırakmalıyım dedim sonra bilgilerini okuyunca bu durumun olabileceği yazıyormuş. Kullanma devam ettim ve gerçekten sivilcelerim eser kalmadı. Şunu söyleyeyim bende çok aşırı sivilce yoktu.

Tanıdığımın biri sedef hastalığı için kullanmıştı öve öve bu kremi bitiremiyordu. Ondan çok işe yaramıştı bende onun vasıtasıyla adını iyice öğrendim.

Yüzümü soydu sivilceleri çok güzel azalttı ve küçülttü eskiye oranla çok değişiklik gösterdi. Şunu özellikle söyleyeyim yaz aylarında kullanmayın bahar ve kış aylarında kullanın. Çünkü güneşte çok rahatsı ediyor. Kışın kullandığınızda çok çok da rahat edeceksiniz ve iyi sonuç alacaksınız, benim deneyimim böyle.

Denemediyseniz kesinlikle kullanmalısınız kişiden kişiye değişen sonuçlar var ama etki düzeyi de yüksek bende çok etkili oldu. Yalnız doktor acnelyseden başka ilaçlar beraber yazdı bana öyle kullandım. Sonuçlarından çok çok memnunum.

 

Videomuzu da Kesinlikle İzleyin!

Sosyal Medyada Paylaşın:

127 yorum

 1. Hiç sivilce artışı yaşamadım aksine hemen kurudu ilk kullanımında yüzüm inanılmaz soyuldu kızardı ve yandı şuan 6. Haftadayım yüzüm pürüzsüz neredeyse güneş kremi olarak da acneli ciltler için olanı kullanıyorum şapkasız gezmiyorum tavsiye ederim

  • Yorumlarınız için çok teşekkür ederiz Eda hanım birçok kişiye bu yorum yol gösterecektir. Bizi takip etmeye devam edin.

 2. Ben Askerim Yüzümde bi Alerji Çıktı Ve İzleri Kaldı psikolojik men kafaya çok takıyorum doktora yazdırmadan kullanıcam bi sıkıntı olurmu.

  • Sorunlu olan bölgeye sürmeniz daha doğrudur. Sivilce olan kısımlara sürün ama sivilce olmayan noktalara da sürdüğünüzde herhangi bir sorun olmaz. Acil şifalar.

 3. Ben şu an kullanıyorum çene kısmım ve A ağzımın kenarları ciddi derecede yanıyo acıyo soyuluyo yemek yerken gülerken canım çok yanıyor. Acaba yan etki mi gösterdi yoksa olması gerken bu mu. Kullanmaya ara vermeli miyim.17 gündür kullanıyorum

 4. Bir cok ilaç kullandım sivilceler gitti ama bi iki ay sonra tekrar cikmaya başladı bunda da öyle olur mu acaba

  • Bu durum ortaya çıkabiliyor gayet normal. Sivilceyi oluşturan etmenler tekrardan ortaya çıkınca sivilceler tekrar çıkıyor. Bunun için biraz daha uzun süre kullanın. Bir de sonrasında sivilceler için yüz temizleme jeli ve diğer temizlik unsurlarına dikkat edin.

 5. doktor haftafa 3 kere kullanmamı söyledi şuan 2. kullanışım yüzüm harita gibi pul pul bu döküntüler ne zaman biticek ya sivilcelerde bi azalma da olmadı ne zaman geçicek çok sıkıldım bu durumdan sosyak hayatımı sarstı

  • Acnelyse krem kullanımında ilk başlarda tam tersine sivilcelerde artış olur bu süreç 2 hafta kadar devam ettikten sonra gittikçe azalır. KULLANMAYA deva edin.

  • Normalde acnelyse saçkıran için yazılan bir krem değildir ama saçkıran üzerinde faydalar sağlıyor kullanmaya devam edin acil şifalar.

 6. Bn bugün başladım akneden daha cok güneş lekelerim den mutsuzum doktor işe yarar dedi inşllh yarar ama h er gün cilt temizliyorum niveya kullanıyorum birde nasıl Bi nemlendirici kullanmalıyım dedigim gibi temizleme jeli yle Bi sorun olurmu

  • Temizleme jeli sorun olmaz yağlı bir cildiniz var ise su bazlı nemlendirici kullanın. Kuru cildiniz var ise normal nemlendirici kullanın ama az kullanın.

 7. Acnelyse kremi yeni kullanmaya başladım dedikleri gibi bir yanma olmadı 15 dkka sonra yıka dendi sizce dogrulugu nedir tyıkamam gerekiyor mu

 8. Ben sandım ki gece yatarken sürüp sabah yıkıcAz 🙂 bana doktor rouctune yazdı ama almadım korktum 🙂 kendime bunu yapamam bugün bu kremi aldım öncesinde her şeyi denedim geçmiyor abi çene kemiği hizası sıralandı sivilceler aşiret gibi oldular yarın başlıcam bu kreme soysun derimi valla 🙂 ama kullanımı ben yıkandığını duymadım akşam sürüp sabah yıkıcz sanıyordum bu arada benim sivilceler 30 senedir çıkmadı şimdi çıktı üstelik ileri derece hormonalmış ama adetimde düzenli çok ilginç geldi beni buldu lanet inşallah geçerler eski yüzümü istiyorum hapı asla asla içmem mm

 9. Bende bu kremi kullanmaya yeni başladım 1 kez sürdüm ama gece sürüp sabaha kadar yüzümde kalıyor

 10. Benim 10 gunum 1 hafta boyunaca yanma batma kasinti oldu acauip soyuldu ama ssuan eskisi gibi yanma yok suan ise butun icte olan akneler sivilciler disa vurdu acaba bu iyiue mi isaret ve daha ne kadat kullanmaliyim

 11. bnde akne çukur ve izler var şakak ve yanak bölgelerimde nokta şeklinde hafifleirmi.. ne kadar süre de etki eder acaba ? teşekkür ederim

  • Hafifletici etkisi olur cilt yüzeyindeki bozuklukları giderir ilk sonuçlar 3 hafta içinde görünür hale gelir.

  • İlk başlarda sivilceleri arttırır hatta 2-3 katına çıkarır sonradan 15 gün sonra dönmeye başlar.

 12. Bu kremi her gün mu sürmek gerekiyor yoksa arada bi emi anlamadim ayrıca sabaha kadar kadar dursun dedi doktor

  • Her gün sürmek gerekir sevgi hanım. En az yüzde 2 saat kalmalıdır,daha uzun kalırsa daha iyi olur.

 13. 1 haftadır kullanıyorum sadece yüzümde çukur olan yerlerde kullanıyorum ama konuşmakta yemek yemekte canım çok yanıyor bide bu kızarıklıklar ne zaman geçer halen kullanıyorum ama şimdiden tsk ederim

  • Yüzünüzün diğer noktalarına sürseniz de bir şey olmaz. Biraz zaman sonra bu kızarıklıklar geçecek, çok fazla oluyorsa dozu biraz azaltın. Acnelyse krem etkilidir ondan dolayı bu durumlar oluşuyor.

 14. 17 gundur kullaniyorum. Yanak ve cene nahiyemde kizariklik ve yanma hissi var. Yanak nahiyede olan kizariklikdan su akiyor. Kullanimi dayandirmam lazim yoksa davam etmem lazim?

 15. Kremi bir haftadir kullaniyirum yuzumde soyulmalar ve kizariklik cok fazla yan etkileri olabilirmi acaba

  • Çok normal bir durum bu. Şayet çok fazla rahatsızlık görürseniz kullanmayı bırakın. Kızarıklık ve soyulma geçicidir.

 16. 6 gündür kullanıyorum 3 gündür yüzüm yamıyor ve kızarıklık var yüzümdeki lekeler için cildiye doktoru yazdı hametan ve azelderm kremle birlikte kullanmamı söyledi

  • Bu yan etkileri görmeniz normaldir. Bu iç tane kremle birlikte yanma,kaşıntı,kızarıklık olması doğaldır belli bir süre sonra geçecektir.

 17. Merhaba ben yaklaşık iki aydır bu kremi kullanıyorum. Sivilcelerim eskisine göre daha az çıkıyor ama lekelerime nerdeyse hiç etki etmedi hepsi eskisi gibi duruyor ilaca devam etmeli miyim fayda etmiyor mu acaba

 18. Kremi kullanalı 25 gün oldu sivilcelerim 3 katına çıktı resmen aynaya bakamaz hale geldim 2 3 haftadan sonra iyileşmeye başlar yazmışsınız ama benimki henüz iyileşmeye başlamadı normal mi bide bu kremi kullanırken thiocilline kremini kullana bilirmiyim?

  • Benim 2.5 ayı bulmuştu geçmesi derinin altında ne kadar sivilce barsa o kadar uzun sürüyor tedavi bırakma devam et

 19. Benim cildim de eskiden kalma sivilce lekeleri var kahverengi.. oynayıp iz yaptığım yerler ..acaba bundada etkili olur mu bu kkrem cildim çok yağlı gitsin artik
  Bu lekeler bıktım

 20. Subatin 18 inden itibaren kullaniyorum ilaci yuzumde asiri derecede yanma hissi var ve soyulma var normal mi sizce? Ara vermeli miyim yoksa bu sekilde olmasi normal mi

  • Merhabalar bu şekilde etki görmeniz çok normal zamanla azalacaktır, düzenli kullanmaya devam edin.

 21. Merhaba ben bu krem kulanmak istiyorum ama sivilce icin degil,,kulanma amacim kirisiklar icin,bu kremde tretinoin,var hucreler yeniliyor aceba her gun kulansam sakincali yoksa haftada 2 yeterlimi

  • Hücreleri yeniler cildi soyar dolaylı olarak da kırışıklara faydası olur. Haftada 3 kere kullanmanız yeterli olacaktır. Kırışıklıklarınız çok fazla ise o zaman haftada 4 kere acnelyse kremi kullanın.Acil şifalar.

   • Ben recutan ilaci kullandim yuzumdeki sivilceler gitti ama sivilce izleri kaldi bu kremi doktor yazdi bna sivilce izleri için etkili olur mu sizce peki recutan ilacindan sonra ne zaman baslanmali bu kreme ve hergun mu surecez yoksa haftada 2yada 3 kere mi bide sabaha kadarda kalabilir mi?tesekler

    • Bu krem cildi iyice soyarak lekeleri giderir bundan dolayı her gün az miktarda kullanın. Günde 1 defa kullanılmalı şayet bu konuda doktorunuz bir kullanım önerisi var ise onu da uygulayabilirsiniz. Kullanınca yüzünüzde sabaha kadar kalabilir bir sorun olmaz.

  • Bu durum geçicidir sonuç alıp kullanmayı bıraktıktan sonra düzelecektir. Kullanmaya düzenli bir şekilde devam edin,acil şifalar.

 22. Güneş lekelerini var nasıl kullanmam gerekiyor, cildin çok hassas yalnız,ekspignent kullanıyorum bi gün birini bi gün birini mi sureyim,acnelyse iki saat bekletip yikasam etkisi olurmu cildim çok hassas

 23. Bende iltihaplı sivilce var çene ve burun tarafında çıkıyor rengi beyaz 4 5 yıldır muzdaribim acaba bu hastalıktan normal sivilceden farklı acaba bu krem iyi gelir mi Bilgi verirseniz sevinirim..

  • İltihaplı sivilce için çok iyi gelir kullanın fada göstermezse diğe bir krem var sizin için onu önereceğiz acil şifalar dileriz.

 24. İlk 4 gün kulllandım sonra şiddetli kızarıklık ve yanmalardan bi 4 gün ara verdim yüzümü dinlendirdim şimdi de üst üste 3 gündür devam ediyorum sivilcelerim doğal olarak arttı yüzüm soyuluyor benzoxin ile beraber kullanıyorum artı bir de antibiyotik var yüzümü ılık suyla yıkıyorum ama herhangi bir şey kullanmıyorum nemlendirici veya sabun falan kullanmam lazım mı bilmiyorum ilacı sür yıka bu kadar bende benzoxini akşam 2 saat tutuyorum acnelyse i geceden sabaha kadar eksik yaptığım bir şeyler var mı yoksa ekstra olarak ne yapmalıyım teşekkürler .

  • Merhabalar öncelikle sabırlı davranmanızı öneririz. Acnelyse kızerıklık ve kurutma yapar bu on gün sonra azalır. Ayrıca acnelyse kremin kusturma özelliği vardır, yani ilk başlarda iki hafta sivilce çok fazla artar, sonradan bu gittikçe düzelir. Yani deri altındaki her şeyi temizliyor. Diğer ilaçları da kullanmanız doğru sıkıntı olmaz. Acil şifalar dileriz.

 25. Merhabalar ben iki hafta kullandim ama yuzum duz soyulmadi akneler var yerleri soyuldu baska yerleri soyulmadi o yuzden soyulmadi yerler leyke gibi kaldi ne yapabilirim lutfen yardemci olun rica ederim

  • Merhabalar şuan yüzünüze tam oalrak görmeiyoruz tabi acnelyse kremin ilk hafatalarda yoğun etkisi oluyor bundan dolayı soyulma ve kızarıklık çok fazla oluyor eğer durum çok ciddi değilse kullanıma devam edin, yok yan etkiler dayanamayacak hal aldı ise o zaman doktora görünün deriz.

 26. Sivilceden sonra kalan izler derin gozenekler içinde kullanılabilirmi yoksa önereceginiz başka birşey varmı

  • İzler ve gözenekler için expigment krem ve contractubex den birini kullanabilirsiniz. Bu iki kremden birini kullanıp leke ve gözeneklere çare bulabilirsiniz.

 27. Merhaba!ben bu kremi akşam sürüyorum sabaha kadar kalıyor yüzümde ve yüzümdeki sivilveler baya arttı acaba gece mi sürmeliyim kremi akşam sürmemin bir sakıncası var mı?

  • Merhabalar onla alakası yok. Acnelyse krem ilk kullanımlarda sivilceler artırıyor çünkü kusturma yapıyor. Tüm deri altı deri üstü sivilceler bittikten sonra iyileştirmeye başlıyor. Normal bir süreç olduğunu söyleyebiliriz.

 28. Kremi nasıl kullanmalıyım, ben kullanmaya yeni başkadım sadece üç gün oldu bugün ara verdim ama yüzümde yanma ve soyulma meydana geldi normal mi. Bir diğer sorumda ben gece yatmadan sürüyorum ve sabah kalkınca yıkıyorum zararlı olur mu. Birde acı ve soyulma için nemlendirici bir ürün önerir misiniz.

  • Kullanım bilgileri konumuzun içinde detaylı olarakk var orayı okuyabilirsiniz. Yanma ve soyulma olması son derece normaldir bu durum geçicidir. Gece sürüp sabah kalkıp yıkayabilirsiniz bir sorun olmaz. Su bazlı nemlendirici öneririz çok fazla kuruma oluyorsa.

 29. Mrb, ben 5.gunumdeyim sivilcem yok aşırı esmerim arkonun yağlı kremini kullanırdım hep. O yuzden geçmeyen güneş yanıklarım var.. bi nevi beyazlama amaçlı kullanıyorum. Ama siz beyazlatma olarak expigment kremi önermişsiniz boşuna mı kullaniyorum yani

  • Merhabalar acnelysenin beyazlatma etkisi var ama çok daha minimal düzeyde. Sivilceniz yok ise expigment krem kullanın. Yani acnelyse kremi bırakıp expigment kreme geçiş yapın. Çok hızlı ve güzel sonuçlar alacaksınız.

 30. Ben doktordan güneş kararması için almıştım yorumları okuyunca gözüm korktu benimde sivilce izlerim var ne yapsam bilemedim sivilce yapar mı bende

  • Güneş kararması için daha çok expigment kullanmanızı öneririsiz ama acnelyse krem de herhangi bir zararı olmaz. Sadece sivilceleri kusturma özelliği vardır.

  • Kremi sürüp bırakmanız gerekmektedir, yani en azından cildinizde 2 saat kalması gerekmektedir.

 31. acnelyse yüz kızartıyo acaba bu kızarıklık geçici mi geçiciyse nenkadar süre sonra tedavi bittikten ne kadar süre sonra yüz kendi rengine dönüyo acaba?

  • Bu durum geçicidir ortalama olarak 4 hafta içerisinde azalır, kullanım bittikten 1 hafta sonra ise hiç kalmaz.

  • En az yüzde 2 saat kalmalıdır, bu süreden sonra yıkayabilirsiniz. Bunun yanında akşam sürdünüz sabahta kalkıp yıkayabilirsiniz. Önemli olan en az 2 saat ciltte kalmasıdır.

 32. Cilt tonunu kolaylaştırdı demiş birisi acaba öyle bi etkisi var mi ? Bende çok az sivilce var. Muhtemel artış olacak kusturma özelliği olduğu için. Sonra onlar kesin geçer dimi ? Bi de beyaz tenliyim koyulassin istemem. Bu konuda bilgi verir misiniz ?

  • Koyulaştırma değil tam tersine beyazlaştırır. Cildi soyan bir kremdir ölü derileri götürür o kişinin güneş gibi etkileşimlerinden dolayı olmuştur. Sivilceleriniz için önemli faydalar sağlayacaktır.

 33. yaklaşık 10 gündür kullanıyorum yüzüm güneşlenmiş koruyucu sürmemiş gibi karardı ne yüzdeki kararmışlığı götüremiyorum ve kızarıklık var parlak parlak şekilde normal mi? 2 günde bir ara verdiğim halde oldu

 34. Merhabalar bir kaç tane sorum olucak şu an 10 gün oldu kullanalı, hafif kararma ve kızarma var evden çıkmadığım için güneş koruyucu kullanmıyorum. Evde de güneş kremi sürmeli miyim? Çene üstü dudak kenarı ve dudak üstü çok soyuldu ve yanıyo hem acnelys i hem nemlendirici sürerken evde hopluyorum yangısına. Her gün akşam sürüyorum neyi yanlış yapıyorum acaba bırakmalı mıyım?? benim yüzüm de sivilce tek tük idi siyah nokta fazla ve gözeneklerim açık olduğu için kullanıyorum. Şu an cildim de bir sürü sivilce çıktı. Sanırım kusma dönemine girdi cildim şu an bırakmam doğru olur mu ne yapmalıyım?

  • Merhabalar büyük ihtimal cilt altındaki tüm sivilceleri kusturmuş anlattıklarınız o şekilde çünkü çok aşırı yanmaması gerek kullanıma br hafta daha devam edin şikayetlerde azalma olmazsa kullanımı bırakıp cilt doktoruna muayene olun.

 35. Merhaba bende de cok sivilce yok tek tük ama kullanmak istiyrum eczaneden alip kullansam olur mu receteye geciyor mu geciyorsa ne kadar ödüyorsunuz

  • Merhabalar reçeteli olarak da reçetesiz olarak da alabilirsiniz. Reçeteli olarak alırsanız devlet tarafından ödenmektedir.

 36. ya bende bir kac gündür kullanıyorum yüzüm kabuk atıyor ve bugun bir yeri beyaz digerleri yanık gibi görünüyor

 37. yüzüm önce yanıyordu sonra kabuk tabi devam öyle olmaya bügünde yüzümün alt kısımları beyaz diger tarafları hepsi yanık gibi

  • Cildi soyma etkisi var bundna dolayı böyle çok sorun oldu ise bırakın doktora görünün yoksa bir süre daha devam edin geçecek bunlar.

 38. Bu kremi kullanirken havuzagirmemizde bi zarari olurmu? benimki suand soyuluyor kizariyor aciyor. Birde bu kremi exipingmetle beraber kullaniyorum zarari olirmu doktor yazdi lekelrim.oldugu icin

  • En az 2 saat yüzünüzde kalmalı havuzda güneş vuracağı için zararlı ve çok fazla yan etki görürsünüz ya kullanımı bırakın yada güneşten uzak durun.

 39. Selamlar. Benim yuzumde seboreik dermatit var idi. Doktorum bir aylik bir tedavi uyguladi. Sonrasinda gittigimde bu kremi de ekledi tedavi surecime ve her sabah sürmemi soyledi. Ben arastirirken sabahlari asla gunese cikmayin vs tarzi seyler gordum ve aklima takildi. Her gun surmenin cilde iyi gelmeyecegini soyleyenler de var. Benim her sabah ve her aksam surdugum ozel tonik karisimim var. Aksamlari da munderm suruyorum. Sabah acnelyse aksam munderm sursem bir etkisi olur mu acaba kreme ? Nasil yapmaliyim bilemedim. Doktor onerisine mi uyayim .

  • Selamlar sivilce ve akne ayı şeydir demek istediğiniz tekrar söylerseniz size daha iyi yardımcı olabileceğiz.

 40. Merhaba ilacı 9 gündür kullanıyorum cildim sürekli soyuluyor ve yanıyor bu ne zamana kadar böyle devam edecek cildime hiçbir şey süremiyorum ve yüzüm kıpkırmızı

  • Merhabalar ortalama 2-3 hafta kadar bu durum sürecektir yalnız bunlar çokça oluyorsa kullanım miktarını azaltın ve az sürün. Bunun yanında nemlendirici de kullanabilirsiniz. Ayrıca mümkün olduğu kadar da güneşten uzak durun.

   • Gece yüzüme az miktarda sürüyorum sabah kalktığım zaman yıkıyorum yüz yıkama jeli kullanamıyorum çok yakıyor nemlendirici sürdüğüm zamanda çok yanıyor

    • Çok normal bu. Bu ilaç çok kurutur cildi bundan dolayı da yüz yıkama jeli kullanmayın ama nemlendirici sürün.

 41. Ben o resimdekinden az sürüyorum gibi geldi bana ve iyice yediriyorum bastırarak. Yanlış mı yapıyorum acaba? Yedirmeden yüzeysel mi sürmem lazım ve bir de sürüp uyuyum mu yoksa 2 saat sonra yüzümü yıkayım mı bunları merak ettim. Cevaplarsanız sevinirim. Geçmiş olsun herkese.

  • Hafif bastırarak masaj yaparak uygulayın en az 2 saat yüzde durmalı isterseniz de sürüp uyuyabilirsiniz.

  • Evet cilde zararı olur bu ürün kullanırken lazer epilasyon yapılmaz çünkü acnelyse cilt soyucu bir kremdir.

 42. Kremi 2.kullanisim doktorun dediğine göre kullanıyorum oximin krem ile birlikte bi gün acnelsye kullanıyorum bi gün oximin ve aşırı yanma kızarıklık var ne zaman geçer bu

  • Doktorunuz önerdiği şekilde kullanmaya devam edin. Kızarıklık ve yanma 2-3 hafta içinde geçecektir. Cildiniz hassas ise kızarıklık ve yanma için dozu azaltarak kullanın ayrıca sert sabun ve alkollü cilt ürünleri kullanmayın.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?