Clindoxyl Jel Hakkında Aradığınız Her Şey

Clindoxyl Jel Hakkında Aradığınız Her Şey

İçindekiler

Merhabalar diyerek konuma başlamak istiyorum. Biliyorum ki çevremizde sivilce(akne) problemi yaşayan çok kişi var bunlar için güzel bir ürün önerisi vereceğim. Bu ürünün adı belki telafuz etmesi zor ama  clindoxyl. Sivilce(akne), siyah nokta, beyaz  nokta gibi cilt sorunları için etkili bir üründür. Clindoxyl jel  ciltte sivilcelere sebep olan bakterilere karşı öldürücü etkiye sahiptir.

Kişiden kişiye sonuçlar değişmekle beraber güzel sonuçlar alınmış bir jel olduğunu söyleyebiliriz. Tabiki de günümüzde bu yaygın cilt sorunları için çok fazla ürün öneriliyor ama biz en iyi ve fayda görülenleri sizler için kaleme alıyoruz. Sözlerimizi daha fazla uzatmadan Clindoxyl jel hakkında aradığınız her şey başlıklı yazımızın detaylarına bakalım.

 

 

 

Clindoxyl  Jel  Nedir? Ne Anlama Gelir?

 

Sivilce(akne), siyah nokta, beyaz nokta için üretilmiştir bir jeldir. Halk arasında sivilce kremi olarak bilinir. Dermatologlar tarafından hafif ve orta düzeyde akne problemi olanlar için reçete edilmektedir. Ağır problemlerde etkisi düşük kalabilmektedir. Glaxo Smith Kline firması tarafından üretilen bir ilaçtır. 25 gram ya da 50 gram şeklindeki tüpler formatında eczanelerde satılmaktadır.

 

 

 

Etken Maddeleri Nelerdir?

 

İçeriğinde güçlü maddelere sahiptir. Etken madde bilgileri gerçek anlamda önem taşımaktadır. İçeriğinde klindamisin, klindamisin fosfat, benzoil peroksit  bulunmaktadır. Bu maddelerin bileşimi ile rengi beyazdan hafif sarıya kadar değişen homojen bir jel üretilmiştir. Antibiyotik içerikli olduğunu ekleyelim.  Uzmanlara göre bu maddeler ciltte oluşan problemler için çok güzel düşünülmüş bir karışım oluşturmaktadır.

 

 

 

Clindoxyl Akne Jeli Nasıl Kullanılmalı?

 

Çok özel bir yöntemle kullanılmamaktadır. Cilde topikal olarak( sürülerek) uygulanmaktadır. Yalnız sürülen bölgeye iyice yedirilmesi gerekmektedir. Çünkü hastalıklı bölge etken maddeyi emmez ise etki gösterememektedir. Alerji riskine karşı ise ilk önce küçük bir bölgede test edilmesi gerekmektedir.

Kullanım miktarı : Doktor tarafından başka kullanım şekli önerilmemişse günde 1 kez akşamları uygulanmalıdır. 12 hafta tedavi şeklidir, daha uzun kullanılmamalıdır.

Adım Adım Kullanımı

1.Cildimizi iyice temizleyip kuruluyoruz. Temiz bir cilde uygulamak çok çok önemlidir.

2.Lezyonlu(hastalıklı bölgeye) nohut büyüklüğünde alarak masaj yaparak aşırı derece bastırmadan hafif hafif ovarak uygulayın.

3.İnce bir tabaka şeklinde sürmeye özen gösterin.

4.Clindoxyl’i cildinize sürdükten sonra da iyice emmesini bekleyin kesinlikle 2-3 saat yıkamayın. Ellerinizi de yıkamayı unutmayın.

 

 

Yararları (Faydaları) Nelerdir?

 

Bu ürünü kullanmaya başladınız sonunda cildinizde ne gibi katkıları olacak bunları merak ediyorsunuzdur işte onları madde madde açıkladık.

 • Çok süratli etki gösterir ve sivilceleri(akneleri )kurutur. En önemli tanınan noktası budur bu ilacın.
 • Antibiyotik etkisi sayesinde bu cilt sorunlarına sebep olan zararlı bakterileri kısa sürede öldürür.
 • Ergenlik çağındaki sivilce ve siyah noktalar üzerinde de çok çok etkilidir.
 • Hafif ve orta derecedeki sivilceler için etki gösterir. Ağır problemler için yetersiz kalabilir.
 • Siyah noktaları da azaltır ve belli süre içerisinde yok eder.
 • Ciltte oluşan beyaz noktalar içinde etkili sonuçlar verir.
 • Cilt lekelerini geçirme gibi bir özelliği yoktur, fakat dolaylı olarak katkı sağlar ve azaltır.
 • Cildin kırmızımsı görünümünü düzelterek kendi rengine döndürür.

Yan Etkileri Nelerdir?

 

Aşağıda saydığımız yan etkiler çok seyrek olsa da görülebilir. Genel olarak bu etkiler görülmüyor, görülme ihtimali çok az da olsa bilgilendirmekte fayda var diyoruz.

 • Ciltte soyulma, kuruluk ve hafif kaşıntı görülebilir.
 • Karın bölgesinde kramplar  görülebilir.
 • Jeli sürdükten sonra  yanma ve kızarıklık
 • Ciltte yer yer pullanmalar görülebilir.

Not: Jeli sürekli akşam uygulayın çünkü güneş etki yapabilmektedir. Gündüz uygulanmamalıdır.

Kimler Kullanmamalıdır?

Linkomisin, benzoil peroksit ve klindamisine karşı duyarlılığı olan kişiler

12 yaşın altındaki kişiler

Karaciğer yetmezliği olan hastalar

Bu yukarıda saydığımız üç gurup bu ilacı kesinlikle kullanmamalıdır. Bunun yanında diğer gruplar ilacı kullanabilirler.

 

 

Hamileler ve Emziren Bayanlar Kullanabilir Mi?

 

Bu konuda birazcık yüzde yüz olmayan bilgiler var. Hamile ve emziren bayanlarla ilgili herhangi bir yan etkisi görülmemiştir. Fakat test sonuçlarında yeterlilik ifade etmemektedir. Bunun içinde doktorunuza danışmadan kesinlikle  hamile ve emziren bayanlar kullanmasın diyoruz. Doktorunuz uygun görürse kullanabilirsiniz.

 

 

Expigment Krem İle Ciltteki Tüm Lekelere Çare Bulabileceksiniz

 

Fiyatı Ne Kadar, Nereden Alabilirim?

 

Kesinlikle kozmetik bir ürün değildir, onun için kozmetikçilerde satılmaz. Eczanelerden temin edebilirsiniz, sadece eczanede satılıyor. Clindoxyl fiyat (25 gramlık jel)  60.37 tldir. İthal bir üründür ve reçeteli ile satılmaktadır. Reçete edildiğinde sigorta tarafından karşılanmaktadır.

 

 

Bu İlacı Nerede Saklanmalı?

 

Eczanelerde 2-8 derecelik soğuk noktalarda saklanıyor bozulmaması için fakat kesinlikle dondurulmuyor. Hastalar ise ilacı aldıktan sonra 25  derece altındaki oda sıcaklıklarında muhafaza etmelidirler. 2 ay sonra ise bu ürünü atmalıdırlar.

İlginizi Çekebilir: Emla Krem Hakkında Her Şey

 

Clindoxyl  Kullanıcı Yorumları

 

-Yüzümdeki sivilceler için kullandım doktorum yazdı. İlk başta biraz çekinerek kullandım ama yüzüm bebek gibi oldu. Bende birazcık fazla kızarıklık oldu ama sonradan oda ortadan kalktı, inşallah siz de fayda görürsünüz.

-Bende geçirmedi hatta yenileri bile çıktı, herhalde bende böyle oldu. Benim deneyimim böyle.

-Ben sivilceyi böyle hızlı bir şekilde kurutan başka bir ilaç görmedim. Çok çabuk etki yaptı, kuruyunca da çok hoşuma gitti kesinlikle denemenizi öneririm.

-Geceleri yatmadan kullanıyordum gündüz kalkınca da cildimdeki akneleri kurutmuş oluyordu hoşuma gitti tanıdıklarıma da önerdim onlarda çokça fayda gördü.

-Herkes de aynı etkiyi yapmadığını bilerek kullanmaya başladım. Yüzde yüz sonuç vermese de sivilcelerimin büyük çoğunluğunu geçirdi buna bile şükür diyorum.

-Siyah noktalarımı azalttı ama yüzde yüz geçirmedi sanki akneler için daha etkili gibi geldi bana.

-Güzel etkiler görenler var bunun için başladım biraz uzun sürdü bende etki göstermesi sonuçları güzel oldu.

-Ben kullandım fakat bende etki göstermeyince farklı sivilce kremlerine geçmek zorunda kaldım. Benim tecrübemde böyle.

 

 

Kullananların Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

186 yorum

  • En az yüzde 2 saat kalmalı, 2 saatten sonra yıkayabilirsiniz. Acil şifalar dileriz.

 1. İlaç yüzde akşamları kaç saat kalacak bilen varmı ? Akşam sürüp sabah mı yıkayacaz.

  • Akşam sürüp saban yıkabilirsiniz, ya da akşam sürüp en az yüzünüzde 2 saat kaldıktan sonra yıkayabilirsiniz.

 2. merhaba arkadaşlar ,
  sizlere sivilce tedavi sürecimden bahsetmek istiyorum. ben 19 yaşında ve yaklaşık 4-5 yıldır bu problemi yaşayan karmadan yağlıya doğru bir cilt tipine sahip biriyim. yıllar önce ilk zamanlarımda doktorum adını hatırlamadığım bir antibiyotik hap ve benzamycin krem vermişti. çok bir etkilerini gördüğümü söyleyemem. sivilce oluşumu bunlara rağmen devam etti ve var olanları da götürmedi. daha sonra sabah akşam düzenli olarak piyasadaki sıradan bir jel temizleyici ile yüzümü yıkadım ve yaklaşık 1 ay sonra sivilcelerim tamamen gitmişti fakat az da olsa izleri kalmıştı. 1 yıl sonra tekrar çıkmaya başlayınca ben de tekrar doktora gittim ve hametan adlı kremi verdi fakat aşırı yağlı yapısından ötürü kullanamadım.derken aradan geçen 2 yıl sonrasında yeniden baş gösteren sivilce problemim bir öncekinden çok daha kötü durumdaydı. iltihaplı ve ağrılı olarak çıkan sivilceler gittikten sonra dahi çok derin izler bırakıyordu. böylece kısa süre içerisinde yüzüm mahvolmuş durumdaydı.her gören nasıl olduğumu sormaktan önce yüzüne ne oldu böyle diye sorar olmuştu. hal böyle olunca her gün fondötensiz gezemez oldum. ben de bu sürede kendi başımın çaresine bakmaya çalıştım. sürekli internette gördüğüm sivilce geçiren maskeleri,peelingleri,killeri, yeni çıkan sivilce karşıtı jelleri vs. kullandım .inanın ne gördüysem uyguladım . fakat hiçbirinin faydası olmadı. tamamı fasa fiso. ben bunlarla uğraşırken her geçen gün yüzümü daha da mahvettim.bakılacak hali kalmamıştı gerçekten. tekrar doktora gitmeye karar verdim ve bana munderm jel adlı bir jel verdi. 1 ay kullandım ve hiçbir faydası olmadı. sadece suratımı kurutuyordu başka ne geçirmesi ne de azaltması olmadı . hatta belki de artırmış dahi olabilir. 1 ay sonra tekrar kontrol için gittim ve bana roaccutane başlamamı söylediler. en son çare olarak kullanılan ilaç haliyle gözümü çok korkuttu, başlamak istemedim ve başka bir doktora gittim. ankarada çok adı bilinen bir cildiye doktoruydu. gerçekten gittiğim doktorlar arasında ilgilenen tek doktordu ve bana magnis ve clindoxyl başladı.ayrıca şubat ayında roaccutane tedavisine başlanmasını doğru bulmadığını ancak eylül gibi kış aylarında yapılabileceğini söyledi. yani tek bir doktora güvenmeyin derim. 1 ay kullanmamı söyledi şu an da 26 gün olmuş durumda ve inanın o doktora gitmekle hayatımı kurtardığımı düşünüyorum. 1 gün magnis 1 gün clindoxyl olacak şekilde gece sürüp sabah yıkayarak uyguladık tedavimi . sabah mutlaka yıkamanız gerekiyor çünkü bu kremler güneş ışığına maruz kalındığında leke yapabiliyor. ve bu tedavi sırasında halen fondöten kullanıyor olmama rağmen inanılmaz güzel sonuç aldım. ilk 2 hafta çok zor geçiyor arkadaşlar özellikle clindoxyl çok kurutuyor yüzü , ağız çevresi ve dudaklarda mutlaka sürekli nemlendirici kullanmak gerekiyor. 2 hafta belki gülemedim bile ama sonrasında sonuç almaya başladım. artık sivilcelerimin yavaş yavaş her geçen gün azaldığını görebiliyordum ve şu anda tek bir tane sivilcem kalmadı sadece izler kaldı onlar içinde tekrar gideceğim. tedavi sürecinde her sabah ve akşam mutlaka güzel bir şekilde yüzünüzü temizlemeniz gerekiyor.doktorum bioderma markasının yüz temizleme jeli ve toniğini önermişti fakat almadım onun yerine farmasi markasına ait beyazlatıcı yüz sabununu ve bildiğimiz gül suyunu kullandım. belki de fondöten kullanmaya devam ettiğim için daha yavaş sonuç almışımdır . ayrıca doktorum kesinlikle peeling yapmamamı söyledi.çünkü peeling sivilceyi yayabiliyormuş . sadece sabır arkadaşlar .bu iş başka türlü hallolmuyor. altın kuralımız düzenli bir cilt temizliği ve sabırla uygulanan tedavi. umarım tamamen kurtulmuşumdur ve tekrar etmeyecektir. dileyen herkesin allah yardımcısı olsun çok zor bir süreç . sonuna kadar sabredip okuduysanız emin olun tedavi sürecini de başarı ile atlatabilirsiniz. ne demişler sabır olmadan sonuç olmaz 🙂 umarım kafanızdaki soru işaretlerine bir nebze de olsa yardımcı olabilmişimdir 🙂

  • Merhabalar bu üçünü kullanım sırasında peeling yapmayın. Kullanım bittikten sonra peeling yapabilirsiniz.

 3. Ben boyle bir ilac gormedim 4 gun sabah bir kalktim yuzumun heryeri sismis bu ne bicim birsey boyle hem kipkirmizi hem yara oldu hemde sisti hrryrri berbat birsey

  • Sizde yan etkiler ortaya çıkmış olabilir kullanımı bırakıp doktorunuza muayene olun. Bu jeli kullanım fayda sağlayan çok fazla kişide mevcuttur AMA SİZE UYGUN GELMEMİŞ.

 4. Bana yan etkii yaptı şuan cok kötüyüm yüzüm şisti cok fazla yanıyor ve kasınıyor daha 1 kez kullandim bir daha da kullanmam

  • Kişiden kişiye değişiklik gösterebiliyor malesef sizin cildiniz hassas olabilir başka kremler tavsiye edebiliriz.

 5. Ben de kullanmaya başlayalı 2 haftayı geçti yüzüm çok kurudu doktor ne kadar süre kullanmam gerektiğini söylemedi tekrar randevu da alamıyorum soyulma falan olacak mı ne kadar süre daha kullanmalıyım cevap verirseniz sevinirim

  • Daha çok yeni soyulma yapmaz en az 1.2-2 ay kullanın bu sürelerde faydalarını görürsünüz.

 6. Benim kullandığım tüpün yarısı hava dolu yaklaşık 10 gün kullandım yarın bitecek yenisini almam gerekiyor mu çünkü gerçekten de yarısı hava dolu herkesinki öyle mi ve sizler 1 tüpü kaç gün kullandınız lütfen gören cevap verebilir mi

  • 10 günde bitmesi mümkün değil ya çok fazla sürmüşsünüzdür ya da daha önce kullanılmış bir ürün almıssınızdır. Uçucu özelliği var ama bu süre içerisinde de bitmez. Tekrar yenisini alıp kullanmaya devam edin. 1 tüp en az 2 ay gitmelidir.

 7. Ben clindoxyl kullanıyorum bu 4. Günüm en az kaç günde etki eder şimdiden tesekurler.

 8. Hocam ben kremi sürmeden önce limon suyu yüzüme pamukla sürüyorum sonrada buhar banyosu yapıp gözeneklerimi açıyorum ardından yüzümü havluyla kurutup kremi ince tabaka halinde yüzüme sürüyorum sizce yaptığım işe yararmı yoksa zarar mı söylermisiniz şimdiden teşekkürler..!

 9. Hocam ben akşamları limon suyu yüzüme sürüyorum sonrasında buhar banyosu yapıyorum sonrasında kremi yüzüme sürüyorum sizce yararlımı yoksa zararlımı?şimdiden teşekkürler.

  • Limon suyu ve buhar banyosu yapılabilir bunlar faydalı ama bu jel ile beraber yapıldığında tahriş gibi kızarıklık gibi sorunlar olabilir bunlardan dolayı jel ile tedaviniz bittikten sonra bu uygulamaları yapın.

  • Bu yaptıklarınız güzel ama bu jel beraber yaptığınız tahriş olabilir cildiniz bundan dolayı jel ile tedaviniz bittikten sonra bu uygulamaları yapın.

 10. Benimde sürdükten sonra cildimde yanma hissi oluyor sizce bu normali ve bir haftadır kullanıyorum cildim kuru ve hafiften dökülür oldu?

  • Bu durum son derece normal çok kuru cildiniz var ise hafif nemlendirici kullanabilirsiniz.

 11. Hocam ben 1 aydır kullanıyorum clindoxyl’i ben 1 kutu daha alıp bitirecem sivilcelerim nerdeyse bitti sadece bikaç tane kaldı eğer ben 2 kutuyu bitirsem sivilcelerim bitse sonrasında tekrar çıkarmı şimdiden cevabınız için teşekkür ederim..!

 12. Hocam, ben CLİNDOXYL JEL’İ 1 aydır kullanıyorum bitmek üzere sivilcelerimde birkaç tane kaldı 2. kutuyu alacam ve onuda bitirirsem sivilceler bitse tekrar çıkarmı eskisi gibi yoksa tek tük çıkar cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

  • Merhabalar sivilceleriniz biterse tekrar çıkma ihtimali vardır ama siz gereken temizliği güzel bir şekilde yaparsanız daha dikkatli olursanız en fazla arada 1-2 tane olur. Bu durumu korumak için güzle temizlik losyonlarını kullanmalısınız. Örnek La roche posay sivilceli yüz temizleme jelini alabilirsiniz.

 13. Merhabalar Hocam peki diyelim ki kremi bitirdikten sonra tek tük çıksa hiç dokunmasam çoğalırmı eskisi gibi yoksa kendiliğinden sönüp bitermi ve hocam sivilceyi sıkmak iltihabı cilde yayıp hem ize neden olup hemde daha çok sivilce çıkmasına neden oluyormuş bu doğru bir bilgimi yoksa yanlışmı kolay gelsin iyi günler.

  • Merhabalar krem bittikten sonra çoğalmaz kendiliğinden daha hızlı sönüp bite. Sivilceleri kesinlikle sıkmayın iz kalabilir ve iltihabı yayılır. Çok sivilce çıkma ifadesi tam olarak doğru değil ama iz kalma ihtimali artar.

 14. Merhaba bende bu jeli yeni kullanmaya başladım şöyle sorucam güneşe karşı etkili olduğunu duydum akşam sürüp sabah yıkıyorum yıkadıktan sonra gün içerisinde dışarı çıktığımda güneşe maruz kalıyo ister istemez cildim leke falan bırakır mı bu konu korkutuyo beni açıkcası cevap verirseniz sevinirim

  • Merhabalar güneş koruyucu sürün şapka takın bu şekilde leke olmaz ama isterseniz de şuan bırakıp kışın kullanamaya başlayabilirsiniz.

   • İlacı hasta aldıktan sonra da buzdolabında saklamalı dimi yani çoğu yorumda buzdolabında saklanmalı diyor bende buzdolabında saklıyorum ilaca zarar verir mi cevaplarsanız sevinirim

 15. Kremi 2 saat oda sıcaklığında unutmuşum şuan yeniden buzdolabına attım bir zararı olur mu?

 16. Jeli çeneme sürmüştüm yalnışlıkla dilime geldi ve ağzımla temas etti axaba bişey olur mu korkuyorum biraz

 17. Meraba jelin beyazlatıcı özelliği olduğunu söyleediler üstünde de yazıyor fakat bende hiç böyle bi etki göstermedi ne yastık kılıfımı ne havlumu ne başka bi eşyamı beyazlatmadı sebebi ne olabilir acaba jel de mi sorun var

  • Merhaba hemen beyazlatır diye bir şey yok sadece hafif bu etkisi var hemen her yeri de beyazlatmaz jel de bir sorun yoktur. Beyazlatma etkisi zaten çok hafif olur belli belirsiz.

 18. Yolculuk esnasında 5 saat krem dışarda kaldı muavin dolaba koymak istemedi ama otobüsün içi de baya serindi. Kremi iki haftadır kullanıyorum hiç öyle yoğun kaşınma olmadı fakat bugün o kadar kaşındırdı ki anlatamam acaba sebebi dışarda kalması olabilir mi yoksa bu kaşıntı normal mi hafif de kızarıklık vardı

  • Bu kadar kısa sürede dışarıda kalması bir sorun teşkil etmez sonuçta serin bir yerde de kalmış. Kaşıntının kaynağı farklıdır bu durum değildir.

 19. Merhabalar, 4 gündür doktorumun tavsiyesiyle clindoxyl kullanmaya başladım. Cildimde herhangi bir kuruluk ve soyulma olmamasına rağmen hafif kızarıklık ve kaşıntı oluyor. Bu ilk haftalarda normal bişey mi yoksa ilacı kullanmayı bırakmalı mıyım?

  • Merhabalar bu durum son derece normal gittikçe azalacaktır kesinlikle kullanımı bırakmayın.

 20. Merhaba, bu güzel kremi kışın kullanmıştım şimdi tekrar sivilcelerim nüks edince doktorum tarafından reçete edildi. Ben sonuçlarından memnunum, fakat aynen anlatıldığı gibi cildimi temizleyip, tonikledikten sonra uyguluyorum ve kesinlikle güneş kremsiz dışarıya çıkmıyorum.İlave etmek istediğim konu ilaç açılmadan önce 2/8 C ‘ de saklanmalı, açıldıdıktan sonra 25 derecede oda sıcaklığında saklanabilir okarak prospektüsünde yazmakta, saygılarımla

  • Merhabalar aynı şeyleri söylüyoruz farklı bir şey yok sadece 25 derecenin altında kastımız 20 derece civarı sıcaklıklardır.

 21. Hocam ben bu kremi bitirdim sivilcelerim neredeyse bitti ama arada bir çoğalıyor bu lanet şeyden nasıl pürüzsüz bir cildim olacak bi tavsiyeniz varmı.

  • Geri geliyorsa az az kullanın mesela haftanın iki günü gibi. Bunun yanında mutlaka kaliteli yüz temizleyicisi alın önerim La Roche Posay sivilceler için etkili yüz temizleme jelidir. Ayrıca yüzünüzün temizliğine dikkat edin bu şekilde durumu koruyabilirsiniz.

 22. Merhabalar ilaç kullanımında 4.gunumdeyim yeni sivilcem çıkmadı fakat sürdüğüm yerler kizardi ve sankk güneş yanığı gibi yanmakta bırakmalı mıyım kremi ?

  • Yan etkisi kızarıklık kuruluk kaşıntı vb bı kaç gün jeli sürmeye arar ver bu sırada da yüzüne Hametan ya da Bepanthol vs sür cildini yatıştıracaktir.Yuzun tamamen duzeldiginde jeli kullanmaya devam et fakat çok az ve iyice yedirerek sür.Gecmis olsun 🙂

 23. Ben bu jeli kullandım fakat tarihi geçmiş ve yüzümde kızarıklık yaptı ne yapmalıyım

  • O jelin kullanımını bırakın kızarıklık geçmezse 2-3 günde doktora gidin. Yüzdeki kızarıklık geçerse de yenisini alıp kullanmaya devam edin.

  • Sizde fayda etmemiş demek ki şayet birçok sivilce kremi kullandınız geçmiyorsa çözüm roaccutane

 24. Merhaba bugun doktora gittim bana nadixa ve clindoxyl kremini yazdi eczaneye gittigimde nadixa kremin gecelri yatmadn once clindoxyl kremini ise sabahlari surmemi soylediler benm sorum sabahlari clindoxyl kremini ne kadr sure yuzumde bekletmeliyim gun boyumu bir de butun yuzume mi yoksa sadece sivilce olan yerleremi ayrica yorumlara baktm kadryla kurutma yapiyormus gunduzleri bu kremi kullanirsam cildimi nasil nemlendiricem zaten cildim cok hassas ve kuru simdiden tesekkurler

  • Merhabalar sadece sivilce ve etrafına sürün cildinizde en az 2 saat kalmalıdır bundna sonra yıkayabilirsiniz. Kurutma yaparsa da müsait zamanlarda nemlendirici kullanın.

 25. Hocam peki sivilceyi kesin bitirecek bir doğal yöntem biliyormusunuz ama böyle tam bitirecek bir çözüm

 26. Merhaba ben ilacın saklanımı hakkında bir şey sormak istiyorum. Eczacı dolapta sakla dedi fakat ben prospektüse baktığımda hasta aldıktan sonra oda sıcaklığında saklanmalı yazıyor. Ne yapmam gerektiği konusunda kararsız kaldım iki gündür buzdolabında muhafaza ediyorum. Doğru olan nedir ?
  Teşekkürler..

  • Merhabalar prospektüste oda sıcaklığının altındaki sıcaklıklarda saklayın diyordur yani buzdolabında saklama doğru olan. Buzdolabında muhafaza etmeye devam edin.

 27. Merhaba ben yaklaşık iki haftadır kullanıyorum. Bir gece clindoxyl bir gece differin kullanıyorum. Sürüp iki saat sonra yıkıyorum. Differin için sorunum yok ama clindoxyl sürerken yüzüm yanıyor. Cildim kurudu ve soyulmaya başladı. Ayrıca belli bir kızarıklıkta var. Yan etkisi olduğu yazıyor ama emin olmak istedim. İlerleyen zamanlarda kızarıklık falan geçiyor mu? Bu arada doktorum 2 ay kullanacaksın dedi. Cildimin temizlendiğini farkediyorum. Ufak sivilcelerim geçti. Siyah noktalarımda azaldı.

 28. Hocam Ben gece calisiyorum guvenlik gorevlisiyim sabah surup yatsam aksam kaldigimda yikasam olur mu bide ben temizleme jeli kullaniyodum yeni aldim garnirin geli sula amit var asir yuzum kizlari karsima yapti jel ile hangi temizleme jeli kullaniyim

  • Çalışma saatleriniz farklı olduğu için olur sıkıntı olmaz. Temizleme jeli garnier kullanmayın eğer kuru bicr cilde sahipseniz hiç önermiyoruz. Yağlı ciltler içinde la roche posay yağlı ciltler için temizleme jelini öneriyoruz.

 29. Clindoxl ike hangi temizleme jelini kullanmami tavsiye sesiniz garnirin kullandim 4 gun oldu kullanali kizlari kasinti yapti

  • la roche posay yağlı ciltler için temizleme jelini öneriyoruz. Kuru cildinizde var ise kullanmayın.

 30. Merhabalar bende bu jeli yaklaşık 10 gùndür kullaniyorum ilk gùnlerde inanilmaz kaşinti, yanma ve kìzariklik oluştu daha sonraki gùnlerde kaşıntì azaldi fakat pul pul dökùlme cildimde ve sanki yanmış gibi kizariklik oluştu kizariklik sanki hiç geçmicekmiş gibi hissettim ne yapmaliyim??

  • Merhabalar çok rahatsız oluyorsanız kullanım dozunu azaltın ve de günde 2 kere kullanıyorsanız 1 kereye düşürerek kullanın. Yüzünüzde temizleyici jel felan kullanıyorsanız bırakın. Bu şekilde kızarıklık azalacaktır.

  • Merhabalar mantar sorunu ise bu şampuan iyi gelir yalnız mantar kaynaklı değilse sorununuzu tam geçirmeyebilir.

 31. Clindoxyl jeli alalı baya oluyor(7-8 ay kadar heralde)
  Fakat hiç buzdolabindan çıkarmadım ve aşırı az kullandım. Tekrar kullanmaya başlasam acaba sıkıntı olur mu ??

  • Saklama koşulunuz doğru son kullanma tarihi ilacın üzerinde yazar son kullanma tarihi geçmemişse kullanabilirsiniz sıkıntı olacağını düşünmüyoruz.

 32. Mrb hocam clindoxyl jel uzun süre kullanımda ciltte koyulaşma yapar mı? Cildi beyazlatır yada esmerletir mi? Şimdiden teşekkürler..

 33. Merhaba ben bugün başladım bu ilaca dışarı çıkınca fondöten sürüyorum eve gelince garnier 3/1 arada olanı kullanıyorum temizlemesi için sonrada jeli sürüyorum sorun olurmu?

  • Merhabalar çok sorun olacağını düşünmüyoruz ama aslından makyaj yapmadan kullanmanız en doğru olanı.

 34. Doktura sivilcem icin gittim hergun sivilce cikiyor du bana Clinoper krem ve yaninda aldactone hap verdi.hapi bir hafta yarim kullanmami soyledi 4.gunum yuzumde kuruluk cenemde yanma potur poturluk oldu normalmidir birakmiyorum sivilcemi kurtuyor yanma kasiti olmasa dahaa iyi olacak

 35. Merhaba kremin beyazlatma etkiside varmış belirli bölgelere sürüldüğünde yüzde renk değişimi olmaz mı ki

  • Merhabalar kısa süreli kullanımlarda olmaz ama uzun kullanımlarda olur bunun içinde diğer bölgelerde de kullanın.

 36. Ben clindoxyl jel kullanmaya başlayalı 2 hafta oldu ve kullandıktan 5 6 gün sonra yüzümde yanma kaşınma ve yüzümün renginin korkunç bir şekilde trafik lambası gibi yan etkiler gösterdi ne yapmalıyım şu an hala yüzüm yanıyor

  • Kullanım miktarı ve dozunu azaltın ve de nemlendirici kullanın. Yine de yüzünüz aşırı derece de yanarsa kırmızı olursa farklı bir sivilce kremi önereceğiz.

 37. Kkolay gelsin hocam bende clindoxyl jel kullanıyorum..lakin şöyle bişey oldu göz altındaki torbada kahverengi leke oluştu oraya ttemas falan mı etti ki diye düşünüyorum güneşte bile çok kalsam leke asla olmazdı leke kalıcı olur mu ki

 38. Merhaba krem yüzüme sürerken kazağıma düştü bembeyaz etti çamaşır suyu gibi bu beyazlığı koyafetten nasıl giderebilirim acil yardım edebilir misiniz ?

  • Merhabalar ilaçla ilgili bilgi verebiliriz nasıl geçer bunu kuru temizlemecilere sormanızı tavsiye ederiz.

 39. Merhabalar.
  Ben aslında çenemdeki yoğun çıkan sivilceler için doktora gitmiştim. Birkaç gündür kullanıyorum bu jeli. Yakınlarım da fayda ettiğini söylüyor. Azalma olduğunu söylüyorlar. Ben de alnımda ve burnumdaki akneler için de kullanmayı düşündüm fakat cesaret edemedim açıkçası. Çünkü kullanım kılavuzunda renkli giysi ve saçları beyazlatabileceğini söylüyor. Benim de alnımı kaplayan perçemim var. Gece fark etmeden alnıma değip saçımın beyazlamasından korkuyorum. Araştırmalarım sonucu bazılarında beyazlama yapmadığını söylüyorlar. Jel yüzümde kuruduktan sonra da beyazlatma özelliği gösterir mi? Ben bunu nasıl anlayabilirim? Nasıl bir çözüm önerebilirsiniz?

  • Merhabalar çamaşır suyu gibi beyazlatma özelliği yok olsa bile çok çok hafif düzeydedir. Birçok kişi de de temas etse bile beyazlatmadığı da oluyor. Perçeminizi toplayıp gece yatmadan önce kullanın sabahta yüzünüzü yıkayıp perçeminizi açın.

 40. Merhaba ben 2 3 haftadır kullanıyorum bu kremi yanında differin jel verdi doktorum bir gün birini bir gün birini kullanıyorum yüzümde kaşınma ve soyulma var biraz ve sivilcelerim geçmedi hala çıkanlar var ne yapmalıyım

  • Merhabalar sonuç almanız için daha çok erken sivilceler in çıkması doğal en az 2 ay kullandıktan sonra sonuçlar ortaya çıkar.

 41. Ayrıca ilk günlerde tüm yüzüme kullandım göz altında yanmalar oldu kızarmalar çok şimdi sadece sivilcele olan bölgelere sürüyorum beyazlatıcı özelliği varmış tüm yüze mi kullanmalıyım

  • Bazı ilaçlar bazı kişilerde işe yaramaz hatta zarar bile verebilir bu durum normaldir malesef

 42. Bana doktorum önermişti kullanıyordum 1.paket bitti 2.pakete başladım ama kızarıyor yüzüm ve hafif kaşıntı oluyor bu arada oda sıcaklığında duruyor sizce normalmi ne yapmalıyım

  • Kızarıklık ve kaşıntı için dozu azaltın ayrıca nemlendirici kullanın. Oda sıcaklığında saklamak doğru değil 2 ila 8 derece arasındaki sıcaklıklarda saklanmalıdır yani buzdolabında dondurmadan muhafaza edin.

 43. Merhabalaar uzun suredir bu Kremi kuklaniyorum Etkisi var fakat yuzumde beyaz beyaz Kepek gibi Seyler oluyor napmam lazim Bu durumda

  • Merhabalar bu jelin cildi soyma etkisi olduğu için bu kepekleri oluşturup döküyor bu durumdan çok rahatsız değilseniz dozu ve kullanım sıklığını azaltarak kullanın. Şayet çok rahatsız olursanız da doktorunuza görünün ya da size başka sivilce ilacı önerisinde bulunalım.

 44. Dün kullandım sabah gözümün teki şisık uyandım hala şişmesi devam ediyor. Yasak da var dışarı cıkamiyorum . Iner mi acaba bu şişlik yani ne zamana iner korkuttu beni baya

  • Şişme yaptı ise kullanımı bırakın şişlik iki üç güne inmesi gerekmektedir. Sizde alerji yapmış olabilir bu jel

 45. Merhabalar ilacı eczaneden aldığımda yanında buz kabı verdiler o ne işe yarıyor? Yıkadıktan sonra buz etkisi iyi mi geliyor ?

  • Merhabalar eczanede bu ilacı 2 ile 8 derece arasında saklamaları gerek bundan dolayıdır o kap. Yalnız siz normal oda koşullarında saklayacaksınız çünkü ilacı açıp kullanacaksınız.

 46. Bu kremi yaklaşık 2 aydır kulllanıyorum ama tam bir etkisini göremedim sizce neden?

  • Sivilceleriniz ya da cilt lekeleriniz çok inatçıdır ondan dolayı fayda etmediyse acnelyse krem kullanın bu da fayda etmezse roaccutane kullanmalısınız.

 47. Merhabalar. Ben bu jeli bir yıl önce kullandım sivilcelerimi geçirdi ve hiçbir yan etkisi olmadı. Son günlerde artan sivilcelerim le beraber doktorum tekrar yazdı aldım ve kullandım. Gece sürüp uyandım yüzüm dehşet derecede kırmızı ne yapamalıyım geçici mi bu kızarıklık yüzüm mavolmuş durumda lütfen yardımcı olun geçer mi bu kızarıklık

  • Merhabalar bu durum geçicidir kullanımı bırakın ya da dozu ve kullanım sıklığını azaltın.

 48. Merhaba clindoxyl’de dördüncü günüm ilk üç gün hiç bi sorun yoktu ve sivilcelerimin çoğunu geçirdi ama şuan yüzümün belli bölümlerini yaktı ne yapabilirim.

  • Merhabalar bu durum olabilir geçicidir kullanılma devam edin dozu ve sıklığı azaltabilirsiniz.

 49. merhaba ben bu kremi kullandım ilk başlarda etki etti bıraktıgım anda bırkaç ay sınra tekrardan arttı sivilcelerim bayagıda agrıyor ustunde 2 aydan sonra atın dıyorda oda sıcaklıgında 4 5 ay durdu kullansam sorun olur mu ? cevaplarsanız çok sevinirim .

  • Merhabalar yenisi alın eskisi kullanmayın. Sivilceler zaman zaman yediklerinizden ya da hormonlardan tekrar artabilir.

 50. Merhaba.ben daha önce birkaç yıl evvel clindoxyl jel kullandım fakat birkaç aydır yüzüm çok kötü bir duruma gelmiş durumda doktorum bana clindoxyl jel %5-1 ve teocin yazdı üçüncü günündeyim ikisinde de hafif yanma ve kaşıntı hissediyorum. Erki falan da göremedim henüz.sivilcemerim de olduğu gibi çıkmaya devam ediyor. Çok kötü sivilce lekelerim de var ne yazıkki. Ne kadar bir süre sonra sonuç alabilirim acaba?

  • Merhaba yanma ve kaşıntı normal geçicidir bu durum. Ortalama 1 ay sonra fayda sağlamaya başlar ama lekeler biraz inatçıdır daha uzun süre lazım. Bu ilaçlardan fayda göremezseniz roaccutane isimli ilacı kullanın bunu doktorunuza ifade edin.

 51. Merhaba. Bu kremle yüzümdeki rozayı giderdim çok şükür. Fakat çok az kullanıyorum. Haftada iki kez. Bir tüp hala bitmedi ve altı aydır kullanıyorum ve çöpe de atmadm. Kullandığımda hala sonuç alıyorum ve bir rahatsızlık yaşamıyorum. Ürünü oda sıcaklığında saklıyorum. Oysa 2 ay sonra tüpü çöpe atın diye bir uyarı var jelin üzerinde. Ürünü iki aydan uzun kullanmanın ne tür bir zararı olur bunu merak ediyorum.

 52. bu kremi doktor bana tetradox ve differin ile verdi ama tetradoxu(antibiyotik) kullananlar hiç memnun değil çok rahatsız ediyormuş eğer clindoxyl ve differini tek başına kullanan varsa yazabilir mi işe yarıyor mu?

 53. Bu kremi kullanmaya başlayali 4. Haftama girdim ikinci haftada çoğu söndü cok farkedildi fakat 3. Haftada pik noktasına ulaştı diyebilirim biraz arttı tekrar içine girenler yüzeye çıktı bu normal mi acaba biraz daha sabredip devam etmemmi gerekiyor

 54. Kullanmaya başladıktan iki gün sonra cildimi kızarttı yaktı ve şu an çenem kızardı kesinlikle tavsiye etmeyeceğim bir krem.

 55. Merhaba bu jeli imex ile beraber kullanmam da bir sakınca var mı sabah imex akşam clindoxly

 56. Cenemde oluşan sivilceler için kullandım ilk gün herşey çok iyiydi kuruttu sivilcelerimi ikinci gün daha iyi üç dört derken bugün birinci haftam tam yüz tam kıvamında kullandım alnım da deri altı gözüken sivilceler bastı cenemdekilerden kurtulayım derken sivilce tarlasına döndüm ilacı da bırakmak istemiyorum lütfen bana bunun geçici normal birşey olduğunu söyleyin:( yüzüm pütür pütür oldu hep kaşıntı bir şekilde katlanıyor yeterki şunlardan kurtulayım

  • Bu durum geçicidir kullanıma devam edin şayet 2-3 hafta içerisinde geçmezse kullanımı bırakırsınız ama şuan ilacın kusturma etkisi var.

 57. Merhaba, ben uzun süredir (2-3 sene) Clyndoxyl kullandım. Son 5 aydır ise muadili olan Oxymin jel kullanıyorum. Doktorum gül suyu içeren alkollü bir tonikle sabahları cildimi temizlememi önerdi. Bunu 7-8 ay boyunca yaptım. Fakat bugünlerde cildimde aşırı derecede iri sivilceler çıkmaya başladı. Jelin prospektusunu okuduğumda ise “Alkollü tonikler ile kullanmayın” ifadesini gördüm. Derhal jeli ve toniği kullanmayı bıraktım. 15 gün ara verdim. Ayrıca bu jel bir antibiyotikmiş ve uzun süre kullanılması önerilmezmiş. Ben şimdi ne yapayım? 15 gün aradan sonra gün aşırı jeli kullanmaya devam edeyim mi? Sabahları da saf gülsuyu ile temizlemeyi planlıyorum. Lütfen yardımcı olun.

 58. Merhabalar ben kullanali 5 gun oluyor yuzum kizardi hafif kasinmalar oluyor gece suruyorum sabah yuzumu yikayip nemlendirici suruyorum . Kizarmalar yaklasik ne kadar surer birazcik daha az surersem azalma olur mu
  Bir de kaslarim beyazlamaz degil mi kasima degince hemen kas kismini biraz suyla geciriyorum

 59. Merhaba, annem beni yanlış anlayıp kremin üstündeki yazıyı da okumayıp buzluğa atmış kremi. Yaklaşık 2-3 saat buzlukta kaldı. Daha önce hiç açmadım ilacı yeni almıştım. Kullansam şildi herhangi bir sıkıntı olur mu?

  • Merhabalar 2-3 saat içerisinde bir şey olacağını düşünmüyoruz kullanabilirsiniz.

 60. Merhaba kremi kullanali yaklasik 1 ay oluyor sivilcelerim gercekten buyuk oranda azaldi ama yuzumde siyah nokta daha dogrusu gozenek gibi siyah noktalar var ve onlar da azaldi biraz zamanla daha da azalir degil mi tamamen kurtulabilir miyim su an kuculmus durumdalar

 61. Bu kremi sürünce kızarıklık ve yanma oluyor gecermi bı sorun olur mu acaba sivilce üzerine sürüyorum birde leke üzerine kahverengi leke geçirir acaba

  • Kullanım sıklığını azaltın bu şekilde kızarıklık ve yanma geçecektir ayrıca nemlendirici kullanabilirsiniz. Lekeyi de geçirecektir. Sivilce ve çevresine sürür.

 62. bu clindoxyl sakalı beyazlatırmı çene ve yanaklarıma da sürmem gerekli yani saçı beyazlattığı söyleniyor sakala böyle bir etki yapar mı

 63. Merhaba, kremi 10 gündür kullanıyorum bir yandan sivilceleri kuruturken aynı zamanda yenileri çıkmaya devam ediyor.Çok fazla kapalı komedonlarım var.Bu normal mi yoksa etki mi etmiyor acaba?

  • Merhabalar biraz zaman sonra diğer çıkanlarda çıkmamaya başlayacak. Düzenli kullanıma devam edin.

 64. Merhaba kremi 2 aydır kullanıyorum bazen cildim çok kuruduğu için ara veriyorum 1 2 gün en son yüzüm baya kurumuştu daha çok ara verdim ve sonra kremi yeniden kullandım. Gece sürdüm yine yüzüme sabaha doğru uyurken yüzüm kaşınmaya başladı bende baya kaşıdım uyandığımda yüzüm kıpkırmızıydı ve sağ gözümün altı çok hafif şişmişti buz koydum soğuk suyla yıkadım yüzümü hala geçmedi ne yapmalıyım lütfen cevap verin

 65. Merhaba clindoxyl jel 20 gündür kullanıyorum sivilcelerimi kuruttu ama lekelere hala etkisi yok yüzüm hafiften pul pul oldu ne zaman yüz soyulmaya başlar ve etkisi olur

  • Merhabalar düzenli kullanıma devam edin tam lekeleri geçirmez ise başka bir krem daha öneririz ama şuan da kullanıma devam edin.

 66. Clindoxyl kremim bitti kullanalı bir ay oldu lekelere hiç etkisi olmadı sadece tenimin rengini biraz açtı yapabilirim

 67. Merhabalar,
  Clindoxyl jel 2 gundur kullaniliyor ve bu jeli kullanirken yuze ustura kullanilabilir mi?

  • Kullanmamanız daha iyi olur ama bu jeli yüzünüzde kullanıyorsanız tüy sarartıcı kremi de yüz bölgesin dışında kullanıyorsanız kullanılabilir. Aynı bölgede iki kremi beraber kullanmayın.

 68. Merhaba ben jeli kullanırken siyah noktalarımı da temizlesin diye sivilce olmayan bölgelere de sürüyordum şuan sürdüğüm bölgelerde kırmızı noktalar çıktı ne yapabilirim kalıcı olur mu lekeler

 69. Merhaba ben 5 aylık zoretanin tedavsi gördüm hemen ardından clindoxyl jele başlamalı mıyım? Başlarsam cildimi nasıl nemlendirmeliyim.

 70. Merhabalar kullanalı bir hafta oldu siyah noktalarıma olağan üstü iyi ancak yanak bölgemde kızarma ve nokta nokta beze gibi pütürler var bu normal mi devam etmelimiyim

  • Merhabalar kızarma oluyorsa nemlendirici kullanın. pürüzler bir süre sonra geçecektir kullanılma devam edin.

 71. Merhaba bur haftadır clindoxyl krem ve tetradox kullanıyorum çene kısmındaki sivilcelerim için kremi tüm yüzüme uyguluyorum. Ama cilt tonum koyulasti baya ve alın bilgemde deri altı pütürler oluştu baya. Ilaci ve kremi bırakmalı mıyım

 72. Doktorum bu ilacı ve aknelyse adlı kremi kullanmami söyledi clindoxyl aksam bir iki saat sürüp yıkayıp diğerini kullanıyorum sabah temizliyorum 10 gün oldu kullanmaya başlayalı hafif hafif pullanmalar olmaya ve yanmalar olmaya başladı normal mi sizce

  • Normal olabiliyor ama daha da artarsa dozu azaltın ve nemlendirici kullanın.

 73. Bugün kullanmaya başladım yüzüme sürmeden yüzümü yıkadım sürdükten 3 saat sonrada tekrar yüzümü sabunla yıkadım doktorum bana 1 saat yüzünde kalsın dedi ama ben 3 saat bıraktım yüzümde yanında ek olarak başka Bi krem kullanmam gerekiyor mu kaç günden sonra faydasını görürüm

  • Yüzünüzde fazla kalmasında bir sakınca yok ekstra kreme gerek yok şuan için 1 ay sonra ilk sonuçlar ortaya çıkmaya başlar.

 74. Doktor bunu verdi yatmadan önce sürüp sabah yıkamamı söyledi kullanmadan önce 3 tane iltihaplı sivilve çıktı ucu beyaz ve sarı üstüne sürdüm sadece sivilcemin olduğu yerde az kaşıntı var ne zaman geçirir 2 gün oldu kullanmaya başlayalı bir de kızarıklığı gider mi acaba ☺️

  • Düzenli kullanıma devam edin kızarıklık ve kaşıntı birkaç gün içerisinde geçecektir.

 75. Bu doktorum verdi 2 hafta oldu iltihablıları kuruttu hep izleri geçenlerde oldu geçmeyip kalanlarda oldu birde yeni sivilceler çıkmaya başladı iltihablı yanma yada dökülme yok normal mı acaba birde izlerini kaç haftaya geçirir doktorum 3 4 ay kullanmamı söyledi

  • Son derece normal bir süreç zaman içerisinde daha iyi etki edecektir. İz tedavisi uzun sürer 3 ay kullanmalısınız.

 76. Merhaba bana doktorum akşam kullanmamı söylemiş ama ben yanlışlıkla sivex i akşam clindoxyl i sabah kullandım. Şu an yüzüm kıpkırmızı ve yanıyor ayrıca çok kaşınıyor. Ne yapmalıyım söyler misiniz

  • Merhabalar 1-2 gün ara verin nemlendirici kullanın ve dozu azaltarak 2 gün sonra kullanıma başlayın.

   • Şu an yüzüm aşırı derecede yanıyor ve kaşınıyor ve kıpkırmızı bu nasıl geçecek kaç güne geçer çünkü gece bile beni uyutmadı korkuyorum artık

    • Durumunuz bu kadar kötü ise bir daha kullanmayın bu kremi bol su için bunun excipial lipo isimli nemlendirici kremi kullanabilirsiniz daha hızlı geçmesi için

 77. Sivexle birlikte verildi sivex sabah akşam sizce akşamları ilk hangisini kullanmalıyım

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?