Emla Krem Hakkında Detaylar!

Emla Krem Hakkında Detaylar!

İçindekiler

Emla krem nedir, Ne işe yarar, İşe yarıyor mu? İşte emla kremi kullananlar anlatıyor.

Tüm herkese merhaba diyorum bu kremi kullanan biri olarak yazıyorum. Aşağıdaki tüm bilgileri kullanan biri olarak anlatıyorum. Emla krem çok fazla kişi tarafından çok fazla bilinmiyor bunu çevreme sorunca anladım. Çevremdeki hemen hemen herkes emla adında bir şey duymamıştı.

İşte bilen bilmeyen herkes için tecrübelerimi paylaşarak size ışık olacağım ona göre sorunlarınıza karşı kullanıp kullanmamak sizin kararınız. İşte ayrıntılar…

 

 

 

Emla Krem Ne Anlama Gelir?

 

Bu krem, deride bölgesel uyuşma etkisi yaparak lokal anestezi özelliği oluşturan bir üründür. Yani geçici olarak hissizlik oluşturarak daha az acı hissetmenizi sağlar. Bir diğer deyişle uyuşturucu etki oluşturarak lazer epilasyon, dövme, ağda gibi acılı işlemlerde acı hissetmemenizi sağlar. Yalnız sadece sürülen bölgede etkiyi göstermektedir yani lokal görev yapıyor. Bu işlemi ise hücre zarı sinirlerinin işlevini kaybettirerek hissizleştiriyor.

 

 

Emla Krem Ne İşe Yaramaktadır?

 

Gerçekten çok fazla işe yaramaktadır biz detaylara değinmeden temel olarak nerelerde işe yaradığından bahsedeceğiz.

-Ağda yaparken acı hissetmek istemiyorsanız bu kremi uygulayarak acısız keyifli bir işlem yapmanızı sağlar.

-Dövme çizimleri çok acılı bir işlemdir bu durumda acısız bir işlem sağlar.

-Emla krem his kaybı oluşturduğu için erkeklerde geciktirici olarak kullanılabilir.

-Evde sir ağda yapmadan önceden kullanıldığından acısız bir işlem oluşturur.

-Kaş alımı sırasında acısız bir işlem sağlar.

-Sünnet işleminde acı hissetmemeyi sağlar.

-Cinsel ilişki sırasında acı hissetmeme de etkili olur. (özellikle bayanlarda)

-Vajinusmus hastalığı olan kişilerde çok etkili sonuçlar verir.

-Bayanlarda ilk gece korkularını yenmek için kullanılır.

 

 

 

Emla Kremin Etken Maddeleri ve Yardımcı Maddeleri

 

İçeriğindeki etken madde lidokain ve prilokaindir. Yardımcı maddeler ise arlaton, sodyum hidroksit, karboksiprolimetilen ve saf sudur. Astrazeneca firması tarafından bu ürün satılmaktadır. İçeriğindeki maddeler sebebiyle kullanımlarda çok güzel sonuçlar vermektedir. İçeriğindeki lidokain en fazla etki gösteren maddedir.

 

 

 

Emla Kremin Kullanımı

 

Emla krem nasıl kullanılır diye kafanızda soru işareti var ise tek tek anlatarak bu duruma cevap bulacağız.

Ağda Öncesinde Emla Krem Kullanımı

Sir ağda sırasında acı hissetmek istemiyorsanız ortalama 1.5-2 saat önce kremi ağda yapılacak bölgeye bir miktar sürerek uygulamalısınız. İlk kez kullanacaksanız vücudunuzun bu kreme tepki verip vermediğini deneyerek sonra uygulamanızda fayda var. Kolunuzda bir bölgeye sürüp 1-1.5 saat bekleyin eğer kaşıntı, kızarma, kabarma yoksa güvenle kullanabilirsiniz. Bu kremi kullanırken göz, ağız içi, burun içi gibi kırmızı et olan noktalara değdirilmemelidir.

Kaş Alırken Emla Krem Nasıl Kullanılır

Bildiğiniz gibi kaş aldırma işlemi inanılmaz derecede acı verir. Bu işlemi acısız ve keyifli bir şekilde yapmak için emlayı kullanabilirsiniz. Kaşınızı almadan 1.5-2 saat önce kaşlarınızın altına ve üstüne bu merhemi sürerek bekledikten sonra kaş alımını gerçekleştirirken hiçbir acı duymayacaksınız.

Emla Kremin Geciktirici Olarak Kullanımı

Bu kremin işlevi normal de sadece deriyi hissizleştirerek acıyı azalmaktır. His kaybı oluşturduğu içinde geç boşalmayı sağlıyor. Bunun içinde ürologlar bu ilacı reçete etmektedir. Emla kremi penisin baş kısmına sürerek 1 saat kadar bekledikten sonra deriye nüfuz ederek artık geç boşalmayı sağlayacaktır. Bekleme süresi içinde iç çamaşırınıza bu krem buluşmasın diyorsanız az ve iyice yedirerek bu ilacı uygulayın.

Emla Kremin Vajinada Kullanımı

Emla krem vajinaya nasıl sürülür sorusu sıkça soruluyor bizde bunun için kullanımı kısaca anlatmak istedik. Vajinanın ağız ve iç kısmına nohut büyüklüğünde hafif bir şekilde sürün 1-1.5 saat geçtikten sonra etki gösterecektir. Çok az acı ya da hiç acıyı hissetmeyeceksiniz.

 

 

Bu Krem Yüze Uygulanır Mı?

 

Bunun cevabını yukarıda verdik yine de belirtelim tekrardan yüzde kullanılabilir. Yüzünüz için ağda yaparken kullanabilirsiniz. Vücudun her yerinde kullanılabilir, sadece kırmızı et olan yerlerde, ağızda, burun içinde, gözde kullanılmaz. Yüzünüzde hafif kızarıklık olabilir bu durum aklınız da bulunsun.

 

 

Emla Krem Kullanımı Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

-Kanınızla ilgili çeşitli problemler var ise ilk önce doktorunuza danışıp sonra kullanın.

-Bu ilacı bacak ülseri haricinde, açık yaralara, kesiklere, döküntülü deriye uygulamayınız.

-Bu ürünü kullandıktan sonra bilinmeyen bir alerjik tepki ile karşılaştı iseniz hemen bir doktora gidiniz.

-Gözünüze bu ilacı değdirmeyiniz şayet kazarak değdirirseniz tahriş oluşturabilir. Gözünüzü ılık su ile iyice yıkamanız önerilir.

-Hamileliğin ilk üç ayı içerisinde bu ürünün kullanılması tavsiye edilmiyor şayet kullanmak istiyorsanız doktora gitmeniz gerekmektedir.

-Herhangi bir içecekle ya da yiyecekle alındığında bir etki değişmesi olmamaktadır.

-Emziren bir anne iseniz bu ürün çok fazla anne sütüne geçmemektedir fakat yine de doktorunuz onayı olmadan bu ürünü kullanmayın. Doktorunuz gerekli görürse o zaman kullanabilirsiniz.

 

Madecassol Krem Hakkında Tüm Soruların Cevapları Burada!

 

 

Yan Etkileri Nelerdir?

 

Çok fazla yan etki görülmemekle beraber ortaya çıkabilecek durumlar şunlardır :

 • Deride hafif yanma ve kaşıntı
 • Uygulanan bölgede şişlik(ödem) ve kızarıklık
 • Uygulanan noktada soluk bir görünüm
 • Yanlışlıkla göze uygulanması durumunda gözde tahriş
 • Çeşitli alerjik reaksiyonlar
 • Methemoglobinemi (derinin mavi-gri renge dönüşmesi)

 

 

Fiyatı Ne Kadardır, Nereden Alabilirim?

 

Birazcık pahalı bir ilaç olduğunu söyleyebiliriz. Bazı ilaçlara kıyasla birazcık daha yüksektir miktarı. Bu kremi eczaneden temin edebilirsiniz, eczane dışında başka bir yerde bulamazsınız. Emla % 5 krem (5 gram) fiyatı 114.54 tldir.

İlginizi Çekebilir : Expigment Krem Ciltteki Lekelere Mucize

 

Emla Kremi Sağlık Sigortası (bağkur gibi) Karşılar Mı?

 

Bu merhemin ücretini kesinlikle devlet karşılamıyor yani cebinizden siz alacaksınız. Çünkü zaruret gerektirmeyen ilaçlar devlet tarafından ödeme kapsamına girmiyor. Doktorunuzda bu ilacı reçete etse kesinlikle ödenmiyor.

 

 

Emla Kremi Kullananların Yorumları

 

 • Kullanan kişi diyor ki: Ben birkaç ay önce denedim, güzel etki gösterdi ve uyuşturdu ağda alınırken çok rahattım ama etki kişiden kişiye değişiklik gösterebiliyor.
 • Kullanan kişi diyor ki:   Biraz pahalı bir ürün ama ağda yaparken denedim hiçbir acı hissetmedim gerçekten hoşuma gitti.
 • Kullanan kişi diyor ki:  Bikini bölgesine ağda yaparken kullanıyordum deriye yedirmeyince olmuyor, iyice deriye yedirip ağda yapın gerçekten acı hissedilmiyor. Yoksa çok zorlanıyordum.
 •  Kullanan kişi diyor ki: Ben kullandım acıyı yüzde 100 azaltmıyor ama ciddi manada azaltıyor birazcık da pahalı.
 • Kullanan kişi diyor ki: Fiyatı çok pahalı olduğu için alıp denemek istedim içim acıdı o kadar paraya.
 • Kullanan kişi diyor ki: Geciktirici olarak kullandım güzel etki gösterdi hoşuma gitti. Mantığı his kaybı oluşturması bu arada sürdükten en az 1 saat içinde etki gösteriyor. Yani hemen 15-20 dakika etki göremezsiniz.
 • Kullanan kişi diyor ki: Sürekli kullanıyorum bu kremi fakat belli bir süre sonra aynı derecede acıyı azaltmadığını fark ettim ama yine de etkili gerçekten.
 • Kullanan kişi diyor ki: Arkadaşım bayan özel bölgesi için kullandı ilişki sırasında acı duyuyordu çok başarılı olduğunu söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

 1. Bn 12 gün önce ameliyat oldum safra kesesi karnımda göbeğimin altında 3 adet delik şeklinde yaram var dikişlerim alınıcak 2 gün snra ama ben acırmı diye çok korkuyorm dikişte etkili olur mu birde yarama zarar verirmi

 2. Ben kaşıma kıl tekniliğiyle kalıcı makyaj yaptırıcam yani bşr nevi dövme gibi düşünebiliriz kremi sürsem bi sıkıntı olurmu renginde falan bi değişme olmaz dimi kaşın(kalıcı makyajın)

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?