Clindoxyl Jel Hakkında Aradığınız Her Şey

Clindoxyl Jel Hakkında Aradığınız Her Şey

Merhabalar diyerek konuma başlamak istiyorum. Biliyorum ki çevremizde sivilce(akne) problemi yaşayan çok kişi var bunlar için güzel bir ürün önerisi vereceğim. Bu ürünün adı belki telafuz etmesi zor ama  clindoxyl. Sivilce(akne), siyah nokta, beyaz  nokta gibi cilt sorunları için etkili bir üründür. Clindoxyl jel  ciltte sivilcelere sebep olan bakterilere karşı öldürücü etkiye sahiptir. Kişiden kişiye sonuçlar değişmekle beraber güzel sonuçlar alınmış bir jel olduğunu söyleyebiliriz. Tabiki de günümüzde bu yaygın cilt sorunları için çok fazla ürün öneriliyor ama biz en iyi ve fayda görülenleri sizler için kaleme alıyoruz. Sözlerimizi daha fazla uzatmadan Clindoxyl jel hakkında aradığınız her şey başlıklı yazımızın detaylarına bakalım.

 

 

 

Clindoxyl  Jel  Nedir? Ne Anlama Gelir?

 

Sivilce(akne), siyah nokta, beyaz nokta için üretilmiştir bir jeldir. Halk arasında sivilce kremi olarak bilinir. Dermatologlar tarafından hafif ve orta düzeyde akne problemi olanlar için reçete edilmektedir. Ağır problemlerde etkisi düşük kalabilmektedir. Glaxo Smith Kline firması tarafından üretilen bir ilaçtır. 25 gram ya da 50 gram şeklindeki tüpler formatında eczanelerde satılmaktadır.

 

 

 

Etken Maddeleri Nelerdir?

 

İçeriğinde güçlü maddelere sahiptir. Etken madde bilgileri gerçek anlamda önem taşımaktadır. İçeriğinde klindamisin,  klindamisin fosfat, benzoil peroksit  bulunmaktadır. Bu maddelerin bileşimi ile rengi beyazdan hafif sarıya kadar değişen homojen bir jel üretilmiştir. Antibiyotik içerikli olduğunu ekleyelim.  Uzmanlara göre bu maddeler ciltte oluşan problemler için çok güzel düşünülmüş bir karışım oluşturmaktadır.

 

 

 

Clindoxyl Akne Jeli Nasıl Kullanılmalı?

 

Çok özel bir yöntemle kullanılmamaktadır. Cilde topikal olarak( sürülerek) uygulanmaktadır. Yalnız sürülen bölgeye iyice yedirilmesi gerekmektedir. Çünkü hastalıklı bölge etken maddeyi emmez ise etki gösterememektedir. Alerji riskine karşı ise ilk önce küçük bir bölgede test edilmesi gerekmektedir.

Kullanım miktarı : Doktor tarafından başka kullanım şekli önerilmemişse günde 1 kez akşamları uygulanmalıdır. 12 hafta tedavi şeklidir, daha uzun kullanılmamalıdır.

Adım Adım Kullanımı

1.Cildimizi iyice temizleyip kuruluyoruz. Temiz bir cilde uygulamak çok çok önemlidir.

2.Lezyonlu(hastalıklı bölgeye) nohut büyüklüğünde alarak masaj yaparak aşırı derece bastırmadan hafif hafif ovarak uygulayın.

3.İnce bir tabaka şeklinde sürmeye özen gösterin.

4.Clindoxyl’i cildinize sürdükten sonra da iyice emmesini bekleyin kesinlikle 2-3 saat yıkamayın. Ellerinizi de yıkamayı unutmayın.

 

 

Yararları (Faydaları) Nelerdir?

 

Bu ürünü kullanmaya başladınız sonunda cildinizde ne gibi katkıları olacak bunları merak ediyorsunuzdur işte onları madde madde açıkladık.

 • Çok süratli etki gösterir ve sivilceleri(akneleri )kurutur. En önemli tanınan noktası budur bu ilacın.
 • Antibiyotik etkisi sayesinde bu cilt sorunlarına sebep olan zararlı bakterileri kısa sürede öldürür.
 • Ergenlik çağındaki sivilce ve siyah noktalar üzerinde de çok çok etkilidir.
 • Hafif ve orta derecedeki sivilceler için etki gösterir. Ağır problemler için yetersiz kalabilir.
 • Siyah noktaları da azaltır ve belli süre içerisinde yok eder.
 • Ciltte oluşan beyaz noktalar içinde etkili sonuçlar verir.
 • Cilt lekelerini geçirme gibi bir özelliği yoktur, fakat dolaylı olarak katkı sağlar ve azaltır.
 • Cildin kırmızımsı görünümünü düzelterek kendi rengine döndürür.

Yan Etkileri Nelerdir?

 

Aşağıda saydığımız yan etkiler çok seyrek olsa da görülebilir. Genel olarak bu etkiler görülmüyor, görülme ihtimali çok az da olsa bilgilendirmekte fayda var diyoruz.

 • Ciltte soyulma, kuruluk ve hafif kaşıntı görülebilir.
 • Karın bölgesinde kramplar  görülebilir.
 • Jeli sürdükten sonra  yanma ve kızarıklık
 • Ciltte yer yer pullanmalar görülebilir.

Not: Jeli sürekli akşam uygulayın çünkü güneş etki yapabilmektedir. Gündüz uygulanmamalıdır.

Kimler Kullanmamalıdır?

Linkomisin, benzoil peroksit ve klindamisine karşı duyarlılığı olan kişiler

12 yaşın altındaki kişiler

Karaciğer yetmezliği olan hastalar

Bu yukarıda saydığımız üç gurup bu ilacı kesinlikle kullanmamalıdır. Bunun yanında diğer gruplar ilacı kullanabilirler.

 

 

Hamileler ve Emziren Bayanlar Kullanabilir Mi?

 

Bu konuda birazcık yüzde yüz olmayan bilgiler var. Hamile ve emziren bayanlarla ilgili herhangi bir yan etkisi görülmemiştir. Fakat test sonuçlarında yeterlilik ifade etmemektedir. Bunun içinde doktorunuza danışmadan kesinlikle  hamile ve emziren bayanlar kullanmasın diyoruz. Doktorunuz uygun görürse kullanabilirsiniz.

 

 

Expigment Krem İle Ciltteki Tüm Lekelere Çare Bulabileceksiniz

 

Fiyatı Ne Kadar, Nereden Alabilirim?

 

Kesinlikle kozmetik bir ürün değildir, onun için kozmetikçilerde satılmaz. Eczanelerden temin edebilirsiniz, sadece eczanede satılıyor. Clindoxyl fiyat (25 gramlık jel)  30.97 tldir. İthal bir üründür ve reçeteli ile satılmaktadır. Reçete edildiğinde sigorta tarafından karşılanmaktadır.

 

 

Bu İlacı Nerede Saklanmalı?

 

Eczanelerde 2-8 derecelik soğuk noktalarda saklanıyor bozulmaması için fakat kesinlikle dondurulmuyor. Hastalar ise ilacı aldıktan sonra 25  derece altındaki oda sıcaklıklarında muhafaza etmelidirler. 2 ay sonra ise bu ürünü atmalıdırlar.

İlginizi Çekebilir: Emla Krem Hakkında Her Şey

 

Clindoxyl  Kullanıcı Yorumları

 

-Yüzümdeki sivilceler için kullandım doktorum yazdı. İlk başta biraz çekinerek kullandım ama yüzüm bebek gibi oldu. Bende birazcık fazla kızarıklık oldu ama sonradan oda ortadan kalktı, inşallah siz de fayda görürsünüz.

-Bende geçirmedi hatta yenileri bile çıktı, herhalde bende böyle oldu. Benim deneyimim böyle.

-Ben sivilceyi böyle hızlı bir şekilde kurutan başka bir ilaç görmedim. Çok çabuk etki yaptı, kuruyunca da çok hoşuma gitti kesinlikle denemenizi öneririm.

-Geceleri yatmadan kullanıyordum gündüz kalkınca da cildimdeki akneleri kurutmuş oluyordu hoşuma gitti tanıdıklarıma da önerdim onlarda çokça fayda gördü.

-Herkes de aynı etkiyi yapmadığını bilerek kullanmaya başladım. Yüzde yüz sonuç vermese de sivilcelerimin büyük çoğunluğunu geçirdi buna bile şükür diyorum.

-Siyah noktalarımı azalttı ama yüzde yüz geçirmedi sanki akneler için daha etkili gibi geldi bana.

-Güzel etkiler görenler var bunun için başladım biraz uzun sürdü bende etki göstermesi sonuçları güzel oldu.

-Ben kullandım fakat bende etki göstermeyince farklı sivilce kremlerine geçmek zorunda kaldım. Benim tecrübemde böyle.

 

 

Kullananların Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  • Akşam sürüp saban yıkabilirsiniz, ya da akşam sürüp en az yüzünüzde 2 saat kaldıktan sonra yıkayabilirsiniz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?