Arnavut Kremi (Aklık Kremi) Nasıl Bir Şeydir, Fiyatı Nedir, Kullanıcı Yorumları?

Arnavut Kremi (Aklık Kremi) Nasıl Bir Şeydir, Fiyatı Nedir, Kullanıcı Yorumları?

Merhabalar bugün güzel bilgilerle yine karşınızdayız. Bugünkü konumuz arnavut kremi hakkında olacaktır. Bu formül cildi beyazlatıyor bundan dolayı da diğer adı aklık kremi olarak biliniyor. Kullanım noktası ilk Balkan bölgesi olduğu içinde bu ismi almıştır. Osmanlı Devleti zamanında kadınlar tarafından en sık kullanılan ürünlerin başında gelmektedir. Bir nevi kadınların kullandığı önemli güzellik kremlerindendir. Tıp alanında ünlü bilgin İbn-i Sina tarafından içeriği oluşturulmuştur. İlk kullanılış gayesi ise sedef ve terme rahatsızlıkları için olmuştur. Daha sonra beyazlatıcı ve lekelere etkisi fark edilerek yoğun olarak bu alanlarda kullanılmıştır. Birçok adı da vardır. Bunlar; göçmen kremi,porselen krem, düzgün krem,arnavut kremi olarak birçok isimle nitelendirilmektedir. Yüzünüzde çil, cilt lekeleri,sivilce(akne) lekeleri, ton eşitsizlikleri, güneş lekeleri(izleri) var ise bu ürünü denemelisiniz. Deneyenleri yorumları ve ürünle ilgili her şeyi alt başlıklar halinde yazımızda anlattık. Aklık kremi hakkında diğer detaylara bakalım.

Arnavut Kremi Nasıl Bir Şeydir?

 

Arnavut kremi nedir diyenler için hemen net bir şekilde açıklayalım. Asırlardır kullanılan günümüzde yakın zamanda ortaya çıkmayan çok fazla geçmişi olan bir kremdir. Bu krem sedef hastalığı için kullanılmaya başlamış ve bayanların güzelliği için önemli faydaları olduğundan dolayı da bu alanda sıklıkla kullanılmaktadır. Cilte ton farklılıkları, yüzde ve vücutta kararmalarda, doğum lekesi,sivilce izleri, güneş lekesi, çil, siyah nokta,sivilce(akne),kahverengi lekelerde sıklıkla kullanılan bir formüldür. Cilt rengini de birkaç ton açmaktadır, bu alanda da özellikle bayanlar tarafından yoğun olarak kullanılmaktadır. Kozmetikçilerde,eczanelerde ve internetten üzerinden satışa sunulmaktadır. Bu üç yerde satın alabilirsiniz, alırken herhangi bir reçete durumu söz konusu değildir. Zaman zaman civa var mı içeriğinde diye tedirgin yaşayanlar oluyor. Son dönemde ise birçok markada civa bulunmamaktadır ve özellikle kremin kutusunda yazmaktadır. Sizde alım yaparken içeriğinde civa bulundurmadığına bakın.

 

 

İçeriğinde Neler Vardır?

 

Bu formül içinde bulunan maddelerde son derece önemlidir. Bu maddelerin ne olduğunu bilmeniz size faydalar sağlayacaktır. Arnavut kremi içeriği ise şu şekildedir.:

Arbutin: Beyazlatma etkisi yapan maddedir. Ayrıca önemli ölçüde lekelerin rengini açarak giderilmesine katkı sunar.

Neven yağı: Yenileme görevi üstlenen bir maddedir. Cildi her açıdan toparlayarak yeniler ve görünümü önemli ölçüde düzeltir. Ayrıca ciltte pürüzleri de önemli ölçüde azaltır. Ciltte oluşan mikroplara karşı savaşır ve mikropları öldürür.

 

Nerelerde Kullanılır?

 

Kullanım alanları doğru bilerek bu sorunlarda kullanabilirsiniz. Bu sorunlar için kullandığınızda çok fayda sağlayacaksınız. Aşağıda hangi noktalar kullanıldığını tek tek belirttik. Aşağıda saydığımız sorunlardan bir tanesi sizde de mevcutsa bu cilt ürününü kullanabilirsiniz. Cinsiyetin önemi yoktur bayan olsun erkek olsun herkes kullanabilir.

 • Sivilce (akne) tedavisinde kullanılır.
 • Cilt görünümünü beyazlatmak için kullanılır.
 • Kahverengi lekeleri giderir.
 • Ciltte oluşan pürüzleri giderir ve cildin sağlıklı yapıya kavuşmasını sağlar.
 • Güneş lekelerinde etkili olur ve görünümü düzeltir.
 • Sivilce(akne) izlerini hızlı sürede giderir.
 • Çiller üzerinde azaltıcı ve tamamen ortadan kaldırıcı etkisi vardır.
 • Cildi yeniler ve daha genç bir görünüme kavuşturur.
 • Cilt gözeneklerini küçültür ve bunları normal çevirir.
 • Cilde nem sağlar ve nem oranını dengeler.
 • Kırışıklıkları azaltır ya da tamamen geçirir.
 • Çeşitli nedenlerle oluşan lekeleri giderir.
 • Siyah noktaları giderir.
 • Yaşlanmanın etkisi oluşan lekeleri giderir.

 

 

Kullanım Şekli İle İlgili Bilgiler

 

Kullanım şekli son derece basittir ve kullandığınız diğer kremlere benzemektedir. Doğru ve düzenli bir şekilde uyguladığınızda iyi sonuçlar alacaksınız.

-Günde 1 kere ve ortalama olarak her günde aynı saatte kullanmaya dikkat edin.

-Sürmeden önce cildi güzelce temizlemeniz gerekmektedir.

-Sürerken hafif parmak masajı yapın, bu nokta önemlidir.

-Bu ürün uyguladıktan sonra en az 2 saat yüzde kalmalıdır. Bu süre zarfında yüz yıkanmamalıdır.

-Boyun ve vücudun farklı yerlerinde kullanılabilir, kullanım alanı sadece yüz bölgesi değildir.

 

 

Evde Arnavut Kremi Nasıl Yapılır?

 

Tam tamına aynı ürünü elde etmeseniz bile yakın özellikler gösteren bu kremi evde elde etmeniz mümkün. Maddi olarak zor durumda iseniz evde yaparak da fayda görebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Portakal suyu
 • Beyaz kil
 • Neven yağı
 • Vazelin
 • Lanolin
 • Arbutin yağı

Adım Adım Yapılışı

 • İlk olarak 1/2 oranın çorba kaşığı kadar vazelin ile lanolini eritiyoruz.
 • İki tatlı kaşığı kadar portakal suyu ve iki tatlı kaşığı kadar beyaz kili karşıma ilave ediyoruz.
 • Belli bir kıvam aldıktan sonrada arbutin ve neven yağını ilave edin.
 • Küçük ve ağzı genişçe bir cam kavanozda muhafaza edin.
 • Ortalama olarak 15-20 derece saklanmalıdır.Buzdolabında da saklanmamalıdır.

 

 

Ne Kadar Sürede Etki Sağlar?

 

Kullanımın düzenli olmasına bağlı olarak değişir. Kullanmaya başladıktan 1 ay sonra faydalarını görmeye başlarsınız. Gözle görülür faydalar içinde ortalama 2 ayı gözden çıkarmalısınız. 4. ayda da artık sonuçlar net bir şekilde ortaya çıkmıştır. Kaliteli bir ürün kullandığınızda fayda görme durumunuzu çok kolaylaştıracaktır. Unutmayın etki görme süresi kişiden kişiye de değişiklik gösterebilir. Ayrıca cilt durumunuza göre de bu değişir.

 

 

Hangi Dozda Ne Kadar Kullanılmalıdır?

 

Bu durumu çoğu kişi hemen es geçiyor. En çok yapılan yanlışların başında ise çok fazla sürersem hızlı sonuç alırım algısı yatıyor. Fazla sürerek kesinlikle daha hızlı ve iyi sonuç alamazsınız. Bunun yerine düzenli ve dozunda kullandığınızda en iyi sonuçları ortaya çıkarabilirsiniz. Günde 1 kere bu kremi uygulamak yeterli olacaktır. Atlamadan her gün düzenli olarak en az 4 ay kullanın. İnce bir tabaka halinde sürmeye özen gösterin. Tüm cilt tiplerine ait olduğunu da bilin.

İlginizi Çekebilir: At Kestanesi Kremi Nedir, Faydaları Nelerdir?

 

Bu Kremi Kimler Kullanamaz?

 

Aşağıdaki durumda olan kişiler bu ürünü kullanmazlar. Şayet kullandıklarında ortaya olumsuz sonuçlar çıkabilir. Bundan dolayı altını çizerek söylüyoruz.

-Kemoterapi görenler

-Reaction ilacını kullanan kişiler

-Açık yaralarda ve iltihaplı yaralar

-Hamile ve emziren bayanlar

-Çocuklar

 

 

Yan Etkileri Nelerdir?

 

Arnavut kremi yan etkileri neler diye soran çok fazla olmaktadır. Bunun hakkında da size kısa bilgiler verelim. Civa içermeyenini kullandığınızda hemen hemen hiçbir yan etki görmezsiniz. Bu kremin içeriğindeki maddelere karşı alerjiniz yok ise güvenle kullanabilirsiniz. Kullanmaya başladığınızda hafif kızarıklık,karıncalanma, çok hafif kaşıntılar görülebildiğine değinilmiştir. B basit yan etkiler ise geçicidir birkaç kullanımdan sonra düzelecektir.

 

 

Bu Kremin İçeriğinde Civa Bulunuyor Mu?

 

Bu konu kafa karıştırmaktadır, bundan dolayı da bir çok kişi acaba civa bulunuyor mu diye sormaktadır. piyasada satılan birçok üründe özellikle civa yoktur diye özellikle belirtilmektedir. İlk zamanlarda üretilen bazı kremlerde civa bulunmaktaydı ama şuan birçok firma bu noktaya özellikle dikkat ediyor. Sizler de güvenilir kendini kanıtlanmış firmaların ürünlerini alarak bu konuda doğru bir seçim yapmış olursunuz.

 

 

Fiyatı Ne Kadar ve Nerede Satılmaktadır?

 

Arnavut kremi fiyatı 19 TL ile 59 TL arasında değişmektedir. Bu değişkenliğin nedeni markların farklı olmasından dolayıdır. Fiyat konusuna dikkat ederek seçim yapmanızda fayda vardır. Nereden alabilirsiniz noktasına gelince eczanelerden,kozmetikçilerde ve internet üzerinden alım yapabilirsiniz. Satın alırken herhangi bir reçeteye felan da gerek yoktur. Bu üç noktadan bu ürünleri temin edebilirsiniz. Tek bir marka yoktur birden fazla markanın ürünleri piyasada satılmaktadır.

İlginizi Çekebilir: En Etkili Leke Kremleri

 

Muadilleri(Eş değerleri) Nelerdir?

 

Aşağı yukarı aynı etkileri gösterecek başka ürünlere muadil deniyor. Tabi bu ürün biraz daha kozmetik sınıfına giriyor biz size biraz daha eczaneden alabileceğiniz Arnavut kremi muadilleri neler bunları ifade edeceğiz.

-Expigment krem

-Contractubex krem

-Madecassol krem

-Tretin krem

Hangi Koşullarda Saklanmalıdır?

 

Oda sıcaklığının biraz daha altındaki sıcaklıklarda saklanması uygundur. Ortalama olarak 20 derecede saklanmalıdır Çok sıcaklarda özelliğini kaybetme riski taşıyan bir kremdir. Bunun yanında son kullanma tarihi geçen ürünleri kullanmadan atmanızı tavsiye ederiz.

 

En Fazla Sorulan Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Arnavut kremi eczanede satılır mı?

Cevap 1: Bazı eczanelerde bu krem bulunmaktadır bazı eczanelerde ise yoktur. Eczanede bulmazsanız kozmetikçilerde bulabilirsiniz ya da internet üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Soru 2: Ne kadar süre içinde cilt rengimi beyazlatır?

Cevap 2: 4 ay sonunda net bir şekilde üç ton cildiniz beyazlaşmış olacaktır. İlk etkileri de 2. ayda görmeye başlayacaksınız.

Soru 3: Arnavut kremi gratis mağazalarında var mı?

Cevap 3: Gratis mağazalarında bu krem bulunmaktadır.

Soru 4: Alerji yapma durumu var mıdır?

Cevap 4: Tüm cilt tipleri bu ürünü kullanabilir,herhangi bir alerji yapma riski bulunmamaktadır.

Soru 5: Arnavut kremi güvenilir mi?

Cevap 5: İçeriğini incelediğimizde son derece güvenilir bir özellik taşımaktadır.

 

Kullananlar Bu Konuda Ne Diyor?

 

Arnavut kremi kullananlar aşağıdaki yorumları yaptılar. Bu yorumlar sizlere bu konuda önemli bir yol gösterici olacaktır.

A.Ş anlatıyor: Candan Erçetin de bu kremi kullanıyormuş diye duydum sonrasında araştırdım bende aldım. İlk başlarda dedim ki herhalde pek bir etkisi olmayacak ama düzenli kullanım sonucunda cilt rengimi çok güzel açtı gerçekten.

U.Y anlatıyor: Kullanın gerçekten işe yarıyor ama çok uzun kullanımlarda sıkıntı olabilir. Lekeler için ve cilt tonunu eşitlemek için eşsiz bir ürün. Birçok kişide gerçekten işe yaradı.

K.N anlatıyor: Çillerim için kullanmıştım gerçekten sonuç aldım ve eskiye göre çok hafif kaldı. Lekeler içinde faydalar sağlıyor. Güzelliğinize düşkünseniz en az bir kere denemelisiniz.

Z.İ anlatıyor: Bende denedim ama ne faydasını gördüm ne de zararını. Bilmiyorum belki bende böyle oldu ama benim tecrübem bu şekilde.

Ş.K anlatıyor: Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için denedim ve faydalar gördüğüm üründür. Denemenizde kesinlikle fayda vardır zararı olmaz.

O.L anlatıyor: Civa olmamasına dikkat edin çünkü bu durum da sıkıntı yaşayabilirsiniz. Birçok ürünün üstünde artık yazıyor civa yok diye.

 

Arnavut Kremi Kullananların Öncesi Sonrası Fotoğrafları

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?