Doğal Yollarla Burun Küçültme Nasıl Yapılır,Neler Gereklidir?

Doğal Yollarla Burun Küçültme Nasıl Yapılır,Neler Gereklidir?

İçindekiler

Bu yazımızda güzellik konusuyla birlikteyiz. Burun küçültme son yıllarda oldukça popülaritesi olan bir durumdur. Pek çok kişi burnunun biçimsiz olduğunu düşündüğü yapısından şikâyet eder ve bu durumu düzeltmek için de ameliyat olma yolunu seçer. Ancak burnunun şeklinden rahatsız olup da ameliyat olmak istemeyen pek çok kişi vardır.  O zaman ameliyatsız olan burun küçültme yolları bu duruma kolayca ortadan kaldırabilir. Ameliyatsız yöntemler arasında egzersizle, diş macunuyla ya da makyaj gibi pek çok yolla burun küçültme teknikleri vardır. Konumuzun içerisinde bunlar nasıl yapılıyor ayrıntılı bir şekilde aktardık hepsini.

 

 

Burun Küçültmenin Doğal Yolları ve Yapımı

 

1-Diş Macunuyla Burun Küçültme

 

Burun ameliyatları genelde pahalıdır. Ayrıca her ameliyat içinde bir miktar risk barındırır. Kişiler bu nedenlerden dolayı ameliyat olmaktan çekinirler. Bunun için de diş macunu çözümlerden biri haline gelir. Bizler de kullanılacak malzemeleri, diş macunuyla burun küçültmenin nasıl yapıldığını ve bununla ilgili bir videoyu aşağıda sıraladık. Sizler de deneyin ve şekil alan burnunuzun keyfini çıkarın.

Malzemeler

 • Diş macunu (1 çay kaşığı)
 • Doğal elma sirkesi (1 yemek kaşığı)
 • Taze çekilmiş zencefil (1 çay kaşığı)

Uygulama Şekli

 • Yukarıda yazılan malzemelerin hepsi karıştırılır. Karışım krem halini alıncaya dek karıştırma işlemi devam eder.
 • Krem kıvamına gelen karışımdan fırça aracılığıyla bir miktar alınır ve burun ucuna sürülür.
 • Yarım saat boyunca beklenir.
 • Yarım saat sonrasında soğuk suyla yüz yıkanır. Burnu temizlemek amacıyla ayrıca elma sirkesi de kullanılabilir. Bundan sonrasında yüz tekrar yıkanır.
 • İstenen sonuç elde edilinceye kadar işlem 10 gün boyunca her gün uygulanır. Bahsedilen süre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Yani bazı kişilerde daha uzun bir süre gerekebilir. Sonrasında elde edilen sonuç yüz güldürücüdür. Ameliyat etkisi kadar olmasa da oldukça önemli sonuçlar elde edilir.

Not: Eğer burunda yanma hissi oluşursa kullanıla zencefil miktarı azaltılabilir. Şimdi size burun küçültücü krem için hazırlanan videoyu sunalım.

Bu yöntemle ilgili kafanıza takılanlar olursa yorum kısmımızdan bizlere yazabilirsiniz.

 

2- Makyaj Yardımıyla Burun Küçültme İşlemi

 

 

Makyajla burun küçültme yöntemi geçici bir doğal yöntemdir ancak oldukça etkilidir. Nerdeyse her gün makyaj yapıldığı düşünülürse çok da zor olmaz. Pek çok ünlü isim ekran karşısına bu yöntemi kullanarak çıkar. Özellikle burun şeklinde ufak sıkıntıları olanlar için ideal bir yöntemdir. Yukarıda anlatılan ya da aşağıda anlatılacak olan yöntemler gibi kalıcı değildir. Kalıcılık isteyen kişiler diğer yöntemlerden fayda sağlamalıdırlar.

 • İlk olarak aydınlatıcı burnun üst noktasından aşağıya doğru inilerek sürülür. Sonrasında uygulanan aydınlatıcı yalnızca problemli olan kısımda dağıtılır. Yan taraflara taşırılmaması önemlidir.
 • İkinci adımda fondöten kullanılır. Kullanılacak olan fondöten kişinin cilt tonundan üç kat daha koyu olmalıdır. Bu fondötenden far fırçası kullanılarak az bir miktar alınır ve burun ucundan yukarı doğru çekme hareketiyle sürülür.
 • İkinci adımda sürülen fondöten fırça yardımıyla dağıtılır. Bu işlemin yapılma nedeni hat çizgilerini yok etmektir.
 • Son olarak aydınlatıcının ve fondötenin sürüldüğü kısımdan pudra süngeriyle geçilir. Bu sayede sürülenler daha iyi karışmış olur.
 • Dileyen kişiler yukarıda anlatılanları oldukça küçük miktarlarda kullanarak burun ucu için de uygulayabilirler.

 

3- Egzersiz Yaparak Burun Küçültme

Yüz yapısına uyan bir burun isteyenler ve elde ettikleri sonucun kalıcı olmasını dileyenler düzenli şekilde egzersiz yapabilirler. Burun kıkırdaktan oluşur. Bu nedenle yapılan egzersizler oldukça etkili sonuçlar ortaya koyar. Bu egzersizler sonucunda elde edilen pek çok kanıtlanmış sonuç vardır. Egzersizlerde düzenli davranmak ve devamlılığı bırakmamak oldukça önem taşır. Biraz sabır sonucunda istenen sonuçlara ulaşılabilir.

Birinci Hareket

Her iki el orta parmakları kullanılarak burun üst noktadan kaşların başlama bölgesine kadar basınçlar uygulanır. Bu sayede oldukça etkili bir masaj yapılmış olur. Her gün iki defa ve beşer dakika olarak uygulamak idealdir.

İkinci Hareket

Bu hareket burun delikleri kapatma şeklindedir. Öncelikle sağ burun deliği baş parmakla kapatılır ve nefes sol burun deliği yardımıyla alınır. 6-7 saniye süresince beklenip aynı işlem sol burun deliği kapatılarak tekrar edilir. İşlem her burun deliği için günde iki defa ve beşer kez uygulanmalıdır.

Üçüncü Hareket

Bir elin işaret ve orta parmakları burun yan kısımlarına yerleştirilir. (Resimdeki gibi) Sonrasında dudaklar ileriye gerdirilir ve yan taraflarda olan parmaklar elmacık kemiklerine doğru çekilir. Bu hareket sabah ve akşam 3 dakika süresince yapılmalıdır.

Dördüncü Hareket

Aynı el işaret ve baş parmak yardımıyla burun derisi çok zorlanmadan havaya doğru çekme yapılır. Aynı zamanda çok hafif olmak şartıyla basınç uygulanır. Günde iki defa ve beş dakika süresince yapılmalıdır.

Beşinci Hareket

Aynı el işaret ve baş parmaklarıyla burun bölgesine üst noktaya doğru çekme sağlanarak masaj yapılır. Bu hareket günde iki defa ve 3-4 dakika süresince uygulanır.

Altıncı Hareket

Bu hareket aslında egzersiz olarak sayılmaz. Çünkü buz uygulamasından bahsediyoruz. Ancak buz uygulaması yapılarak kızarıklık ya da şişlik benzeri durumlar ortadan kalkar. Bu sayede de daha etkili sonuçlar elde edilir.

İlginizi Çekebilir: Güzellik Kategorimiz İçin Tıklayınız.

 

4-Mandalla Burun Küçültme

Mandalla burun küçültme nasıl yapılır diye merak ediyorsanız videomuzu izleyebilirsiniz. Nasıl yapıldığını uzun uzun anlatmak yerine video ekledik.

 

Burun Küçültmek İçin Yapılan Egzersizler Fayda Sağlar Mı?

 

Burun küçültmek için yapılan bu egzersizlerin fayda sağladığını kanıtlarla gözlemledik. Elbette bu egzersizler bir ameliyat etkisi sağlamıyor. O kadar hızlı sonuçlara da ulaşılamıyor. Ancak ortaya çıkan sonuçlar oldukça etkili. Bu egzersizler 18 yaş altındakilerde etkili değildir. Benzer şekilde yaşı çok ilerlemiş kişilerde de yüz yapısı tam anlamıyla oturduğundan dolayı istenen sonuçlara ulaşılmaz. İstenen olumlu sonuçlara ulaşılan en ideal yaş aralığı 18-35 yaş aralığıdır. Egzersizler kan akışını etkilerler ve istenen sonuçlara ulaşılmasını sağlarlar. Sizler de konuyla ilgili olan düşünce ve yorumlarınızı aşağıda bizlerle paylaşın. Olumlu olumsuz yorumlarınızı aşağıdaki yorum kısmından bizlere yazabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?