2023 Koyu Saç Renkleri ve Önerileri

2023 Koyu Saç Renkleri ve Önerileri

İçindekiler

Koyu saç renkleri genellikle diğer saç renkleri arasında çok fazla göze çarpmaz. Koyu saçların tercih edilmemesindeki en önemli sebeplerden biri saç renginin açılmasındaki zor süreçtir. Çünkü koyu renk bir saçtan açık bir saç rengine geçiş yapılması için adım adım ilerlenmesi gerekmektedir. Bundan dolayı da koyu renk saçlar tercih edilirken iyi düşünülmesi gerekmektedir. Biz de bu yazımızda sizin için Koyu Saç Renkleri konusunu inceleyeceğiz.

Koyu Kahve Renkler

Koyu saç renkleri denildiği zaman akla gelen ilk renklerden biri hiç şüphesiz koyu kahve renklerdir. Koyu kahve saç renkleri genellikle doğal görünmek isteyen kadınlar tarafından oldukça fazla tercih ediliyor. Bazı ombre ve balyaj teknikleri sayesinde de koyu kahve saçlara ışıltı ve hacim katılabilmekte.

koyu-kahve-sac-rengi

Koyu Kızıl ve Kestane Renkleri

2023 sonbahar saç renkleri modasında kendine yer bulan bir başka renk ise koyu kızıl ve kestane renkleri. Uzun bir süre popülerliğini koruyacak saç renklerinden olan kızıl ve kestane tonları uygun ombre ve balyaj teknikleri ile ışıltılı ve canlı bir görünüme kavuşabilir. Fakat bu renk tonlarını seçenler saç bakımlarını iyi yapmaları gerekmektedir.

koyu-kizil

Koyu Siyah Renkler

Elbette koyu saç renkleri denildiğinde herkesin aklına siyah saçlar gelmekte. Koyu siyah saçlar uygun bir renk ile bir araya geldiğinde harika bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Özellikle son yıllarda siyah ve mor renkler bir arada oldukça fazla tercih edilmekte. Mavi ve mor gibi pek alışık olunmayan renkler siyah saçların arasına balyajlarla gizlenmekte. Saçınızı savurmadığınız sürece ortaya çıkmayan bu güzel uyum iş yerinizde de rahat etmenizi sağlayacaktır.

koyu-siyah-sac-rengi

Koyu Sarı Renkler

Son zamanlarda oldukça popüler olan bir diğer renk ise koyu sarı saçlar. Koyu saç rengi denildiği zaman herkesin aklına ister istemez siyah ve kahverengi saçlar gelmekte. Fakat sarı saç renginin de oldukça koyu tonları bulunmakta. Özellikle son zamanlarda oldukça popüler olan bu renk iyi bir saç bakımı ile oldukça ışıltılı ve hacimli görünebilmekte. Eğer saçlarınızı tamamen sarı renge boyatmak konusunda kararsızsanız farklı tekniklerle saçlarınızın arasına altın sarısı gibi renkler attırarak sarı renkleri deneyebilirsiniz.

koyu-sari-sac-modelleri

Bakın: Saç Renkleri Kategorimiz İçin Tıklayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?