Acnemix Jel Neye Yarar, Nasıl Kullanılır, Kullananlar Memnun Mu?

Acnemix Jel Neye Yarar, Nasıl Kullanılır, Kullananlar Memnun Mu?

Sivilce, siyah nokta, sivilce izleri gibi sorunlardan yıldı iseniz size bu konuda yardımcı olacak ürün önerimiz var. Bu cilt sorunu için acnemix isimli ilaç çok iyi sonuçlar vermektedir. Acnemix jel uzun zamandır sivilce(akne) sorunu için kullanılan başarılı bir üründür. Bu topikal jel sivilceleri kurutarak etki göstermektedir. Bilim İlaç Sanayi ve Ticaret A.ş tarafından Gebze Kocaeli’de üretilmektedir. 46.6 gramlık yuvarlak beyaz kaplarda eczanelerde satılmaktadır. Genellikle cilt doktorları(dermatolog) tarafından diğer akne ilaçları ile beraber reçete edilemktedir. Hafif ve orta şiddetli sivilceler de başarılı sonuçları vardır. Bu ilacı kullanmadan önce karıştırmalısınız ve düzgün bir şekilde kullanmalısınız. Şimdi de bu formülün diğer tüm detaylarına göz atalım.

 

Acnemix Jel Nedir?

 

Cilt üzerine sürülerek uygulanan hafif katı kıvamlı içerisinde etil alkol bulunan sivilce(akne) ilacıdır. 46.6 gramlık yuvarlak plastik kutularda satılmaktadır. Dış kutusu beyaz,yeşil ve mavi renklerden oluşmaktadır. Ciltteki mevcut sivilceleri tedavi eder ayrıca ortaya çıkacak olanların da oluşmasını önler. Bunun yanında bu ilaç benzoil peroksit içerikli 40 gramlık jel, 1.6 gramlık eritromisin içerikli plastik tüp, karıştırmak için beyaz çubuk ve 6 ml %70 etil alkol içeren flakondan meydana gelmektedir. Yani toplam 4 parçadan oluşmaktadır. Bu maddelerden üçünü iyice homojen olana kadar plastik çubuk ile karıştırıyoruz bundan sonra da sorunlu bölgelere uygulanıyor.

 

Acnemix Jel İçeriği

 

İçeriğinde neler bulunuyor, etken ve yardımcı maddesi nedir bunlara bakalım. Bu jelin etken maddesi benzoil peroksit ve eritromisin isimli iki yapıdır. 1 gram jelin içinde 50 mg kadar benzoil peroksit(%5), 30 mg eritromisin (%3) bulunur. Yardımcı maddeleri ise saf su, etil alkol, karbomer, limon esansı, sodyum hidroksit, metil salisilat, dokusat sodyum, polioksil lauril eter isimli yapılardan oluşur. Bu karışıma bakıldığında kurutma özelliği vardır ayrıca cildi soymaktadır.

 

Acnemix Jel Neye Yarar?

 

  • Sivilce diğer ismiyle akne sorunları için kullanılır.
  • Cildi üzerindeki bakterilerin çoğalmasını önler.
  • Akne vulgaris isimli zararlı bakterileri öldürür.
  • Ciltteki yağ ve kirin hızlıca temizlenmesini sağlar.
  • Cildi kurutarak yağdan arındırılmasını sağlar.
  • Sivilce izlerinin geçirilmesine dolaylı olarak katkı sağlar.
  • Ciltteki siyah noktaların azaltılmasını sağlar.

 

Acnemix Jel Faydaları

 

Cilt için birçok yararı vardır öncelikli olarak cilt görünümünü düzeltir. Sivilceleri kurutur ve giderir ayrıca yenilerinin oluşmasını önler. Yağ ve kir tabakasından cildi arındırarak temizler. Cildi kısa sürede sağlıklı yapısına kavuşturur. Cilt görünümünü parlak ve canlı hale getirir. Daha önceden ciltte oluşan kızarıklık ve izleri de ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Bunun haricinde deriyi soyma özelliği vardır bu da ölü deriyi kaldırarak yerine sağlıklı yapının gelmesini sağlar.

 

Acnemix Jel Nasıl Hazırlanır?

 

-Bu ilaç direk kullanılmamaktadır. Kutudan çıkan içerikleri karıştırarak karışımı elde edildikten sonra kullanıma başlanmalıdır.

-Nasıl hazırlayacağınız konusunda size geniş bilgiler verelim. Üzerinde tüp yazan kutunun üstüne hafifçe vurarak tozun hareket edip karışmasını sağlayın.

-Tozun üstüne etil alkol(%70)olan flakonu ilave edin. Alkolün toz içinde çözünmesini bekleyin ve de hafif döndürme hareketleri yapın.

-Eritromisin toz ve etil alkol karışımın içerisine acnemix jel yazılı kavanozu ilave edip her noktada homojen bir karışım olana kadar plastik çubukla bol bol karıştırın. Ortalama olarak 4-5 dakika karıştırılması önerilir. İyice karıştırıp artık her nokta da tek bir görünüm aldıktan sonra kullanıma hazırdır. Bu karışım tam 90 gün kullanılabilir. Buzdolabında muhafaza edin ve de dondurmadan saklayın. Ayrıca kutunun ağzını da sıkıca kapatmayı unutmayın. Karışımı oluşturduğunuz günün tarihini yazın ve de 90 günde de bitirin. 90 günü geçerse kullanmadan atın.

 

 

Acnemix Jel Nasıl Kullanılır?

 

-Hekiminizin size bir kullanım önerisi var ise o şekilde kullanın yoksa da aşağıdaki adımları uygulayın.

-Sadece cilt üzerine sürülerek uygulan bir formüldür bundan başka kullanım şekli yoktur. Sivilceli(akneli bölgelere) ilk önce hafif ılık su ile yıkanmalıdır.

-Cildi yıkayıp kuruladıktan sonra ince bir tabaka halinde parmak uçlarıyla sürülür.

-Günde 2 kere bu uygulamada sabah akşam şeklinde olmalıdır. Tedavi süresi konusunda net rakam vermek doğru değildir. Tedavi süresini hekim belirtecektir.

-Bu jel cilde sürüldükten sonra mutlaka eller yıkanmalıdır.

-Bu ilacı nasıl hazırlayacağınız konusunda da yukarıda size bilgi verdik. Yukarıda anlatılan şekilde bu ilacı hazırlayıp ondan sonra da kullanıma geçebilirsiniz.

Çocuklarda ve bebeklerde kullanımı

Yaş sınırı vardır 12 yaş altındaki kişilerde bu ilaç kullanılmamalıdır.

Yaşlılarda kullanımı

Yaşlılarda güvenirliği ve nasıl etkinlik göstereceği test edilmemiştir.

Hamile(Gebe) ve emzirenlerde kullanımı

Hamilelik ve emzirmeler için test yapılmamıştır. Hamilelerde herhangi bir zararı olup olmadığı tam belirlenememiştir. Yine emziren kişilerde de anne sütüne geçtiğine dair tam bir sonu. yoktur. Bundan dolayı da doktor önerisine göre fayda-zarar ilişkisine göre kullanılmalıdır.

Böbrek ve karaciğer yetmezliği olanlarda kullanımı

Böbrek ve karaciğer yetmezliği olanlar dikkatli kullanmalıdır ve de doktoruna bu ilacı kullandığı bilgisini vermelidir.

Diğer ilaçlarla birlikte kullanımı

Klindamisin içerikli ilaçlarla beraber kullanılmamalıdır. Bunun yanında alkol içerikli cilt ürünleri ,sert sabunlarla beraber kullanılmamalıdır.

Araç ve makine kullanımı

Bu kremi kullandıktan sonra her türlü araç ve makine kullanabilirsiniz herhangi bir kısıtlama yoktur.

Kullanım miktarından fazla kullanımı

Kullanım miktarı fazla olursa yan etkileri görme durumunuz artacaktır. Kaşıntı,kuruluk,kızarıklık,kabuklanma gibi durumları yaşama ihtimaliniz çok yüksek olacaktır. Fazla kullanıp çok sorun oluşturursa cildinizde ya da vücudunuzda hemen hastaneye gidin.

Kullanım dozunu unutursanız

Unutulan dozu çift doz olarak almayın, normal kullanıma aynen devam edin.

Yiyecek ve içecekle beraber kullanımı

Herhangi bir yiyecek ya da içecekler etkileşimi bulunmamaktadır.

 

Acnemix Jel Yan Etkileri

 

Kullandıktan sonra ne gibi etkiler ortaya çıkar buna bakalım. Bu jelin yan etkileri son derece azdır ve de görülme durumu çok seyrektir.

-Ciltte hafif kaşıntı(seyrek görülür)

-Yüzde şişlik diğer adıyla yüz ödeme (çok seyrek görülebilir)

-Uygulanan cilt bölgesinde kuruluk,döküntü( yaygın şekilde görülebilir)

-Ciltte pullanma(eritem) (seyrek görülebilir)

-Ciltte ufak kabarcıkların oluşumu(ürtiker) (yaygın olmayan şekilde görülebilir)

 

Acnemix Jel Fiyat

 

46.6 gramlık bu jelin güncel fiyatı 48.07 TL’dir. Bu fiyat zamlardan dolayı zaman zaman değişmektedir. Bu dermatolojik ilaç sadece eczanelerde bulunur, kozmetikçilerde satışı mümkün değildir. Cilt doktoruna reçete ettirip alabilirsiniz, bu durumda devlet tarafından bedeli karşılanacaktır. Reçetesiz alabilir miyim diyenlere de cevabımız evet olacaktır, reçetesiz de alabilirsiniz. Belirli bir kullanım ömrü olduğu için alım yapmadan önce mutlaka son kullanma tarihine bakın.

Acnemix jel Muadilleri(Eşdeğerleri)

 

Kullanıp yakın sonuçları alacağınız diğer ilaçların listesini de size sunalım. Bu ürünü bulamadığınızda aşağıdakilerden birini alıp kullandığınızda da yakın sonuçlar alacaksınız.

-Benzamycin jel

-Benzaderm topikal jel

-Eritretin jel

-Etrexin jel

-İsotrexin jel

-Triakne emülsiyon jel

-Clindoxyl jel

-Munderm jel

 

Acnemix Jel Saklama Koşulları

 

Bu cilt ürünün doğru muhafaza edilmesi diğer ürünlere göre daha önemlidir çünkü bozulma riski vardır. Ayrıca karışım oluşturulduktan sonra sınırlı bir kullanım süresi vardır.

-Çocuklardan kesinlikle uzak tutun ve onların ellerine alamayacağı yerlere koyun.

-Buzdolabında 2 ile 8 derece arasındaki sıcaklıkta dondurmadan muhafaza edin.

-Karışımı oluşturmazsanız bu ilacın raf ömrü tam 2 yıldır. Bu süre geçtikten sonra kesinlikle kullanılamaz.

-Karışımı hazırladıktan sonra raf ömrü 90 gündür. Bu süreden sonra kullanmazsanız dahi atmalısınız çünkü özelliğini kaybetmiştir.

-Son kullanma tarihi geçenleri kesinlikle kullanmayın.

-Kutusunda bozukluk fark ettiğiniz ilacı kullanmayın.

Mutlaka Bakın: Benzamycin Jel Neye Yarar, Nasıl Kullanılır, Faydaları?

 

Acnemix Jel Prospektüs

 

Prospektüs bilgilerini öğrenmek isteyenlere özet şeklinde bu bilgileri aşağıda verdik. Kullanımdan önce mutlaka her ilacın prospektüs bilgilerine bakın.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?