Benzamycin Krem Sivilce(akne) Sorununu Çözüyor!

Benzamycin Krem Sivilce(akne) Sorununu Çözüyor!

Bugün sizlere benzamycin adlı krem ya da jel hakkında geniş bilgiler vereceğim. Sivilce(akne) sorunu yaşıyorsanız ve bunu geçiremiyorsanız sizin için bu ilaç şifa olacaktır. Ergenlikle beraber çıkmaya başlayan sivilceler birçok kişinin kabusu olur ve güzelliğine gölge düşürür. Bu sorun için üretilmiş benzamycin krem büyük oranda problemi çözüyor. Özellikle bu krem(jel) hafif ve orta düzeydeki sivilcelerde etkili oluyor. Çok ağır çıkan akneler için farklı ürünler kullanılması daha doğru olacaktır. Benzamycin kullananlar genellikle bu cilt sorununu hallettiğini ifade ediyor ve güçlü bir ürün olduğunun altını çiziyorlar. Bu soruna sebep olan akne vulgaris isimli bakteriyi yok ederek sorunun bir daha oluşmamasını sağlıyor. Ergenlik dönemindeki birçok gencin ilk kullanması gereken ilaçların başında geliyor.

Güçlü kurutucu özelliği ile yağ problemini hallederek çok iyi sonuçlar vermesi de diğer bir avantajıdır. ilk başlarda birçok kişiye ismi değişik gelse de adı bir daha unutulmuyor. Düzenli kullanım sonucunda fayda oranı oldukça yüksektir. işte kısa bilgiler verdiğimiz bu ilacı detaylı tanıyalım.

 

 

 

Benzamycin Krem(jel) Nedir?

 

Sivilce sorunu için üretilmiş dıştan cilde uygulanan jel kıvamında, kokulu bir ilaçtır. Akne problemi için kullanılan temel ürünlerin başında gelmektedir. Kanada da üretilmektedir buradan da diğer ülkelere ithalat edilmektedir. Bu ilacın ruhsat sahibi ise Farina-Tek ilaç san. ve tic. ltd şti. Cildi ilk önce kurutuyor daha sonra ise soyuyor bu şekilde yağ ve kiri arındırarak bu cilt sorununu ortadan kaldırıyor. Dermatologlara gidip durumu ifade ettiğinizde bu ürünü size reçete edecektir.

 

 

 

Etken ve Yardımcı Maddesi Nedir?

 

Bir ilacın içeriğindeki maddeler çok önem taşır, çünkü ilaçtan göreceğiniz faydayı bu maddeler belirler. Etken maddesi benzoil peroksit ve aktif eritromisindir. Yardımcı madde olarak ise alkol ve esans bulunur.  Antibiyotik özellik gösterir  bundan dolayı da akne vulgarisi öldürür. Beyaz bir kabı vardır yuvarlak  23.3 gram ve 46.6 gram formunda satılmaktadır. Sadece eczanelerde bulabileceğiniz güvenli bir karışımdır.

 

 

 

Benzamycin Kremin (topikal jelin) Yararları Nelerdir?

 

Benzamycin topikal jel kullanım sonucunda birçok faydalar sağlamaktadır. Benzamycin kremin faydaları sivilce ile de sınırlı değildir, bazı cilt sorunları içinde olumlu katkılar sağlar. Ne gibi faydaları var bakalım;

 • Yağlı ciltlerde yağı arındırarak yağ dengesi kurar.
 • Akne vulgaris bakterisini yok ederek cilt sorunlarını önler.
 • Ciltteki yağı azaltarak sivilce oluşumunun önüne geçer.
 • Siyah noktaların azaltılmasına yardımcı olur.
 • Cildi pürüzsüzleştirir ve cildi sağlıklı bir yapıya kavuşturur.
 • İltihapları kurutarak iz kalmasının önüne geçer.

Not: Kuru ciltlerde kullanıldığında nem takviyesi ihtiyacı ortaya çıkabilmektedir.Nemlendirci ile beraber kullanmalısınız.

 

 

 

Benzamycin Krem (Jel) Kullanım Şekli

 

Kullanım şekli ile fayda görmek için son derece önemlidir. Bunun yanında düzenli kullanımda önem arz etmektedir. İşte bu ilacın kullanım şekli;

1.Hekime gidip reçete ettiyseniz nasıl kullanmanızı istediyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Şayet kullanımla ilgili herhangi bir şey belirtmediyse aşağıdaki gibi kullanmalısınız.

2.İlaç sürülecek bölgeyi ılık su ile iyice temizleyin. Kurulama işlemini de yaptıktan sonra ince bir katman oluşturacak şekilde hafif parmak darbeleriyle sürün.

3.Sabah ve akşam olacak şekilde günde 2 defa sürün.

4.Kullanım için hazırladığınız kremin(jelin) kullanım süresi 90 gün yani 3 aydır. Bu süre dolduktan sonra kalsa bile kullanmayıp atacaksınız.

 

 

 

Benzamycin Kremin (topikal jelin) Hazırlanışı

 

Bu ilacı doğrudan direk kullanamıyorsunuz ilk başta hazırlamanız gerekmektedir. Benzamycin topikal jel hazırlama noktasında hassas olmanız gerekmektedir, şayet hazırlama zorluk yaşarım derseniz eczacınıza hazırlatıp kendinizi güvene alabilirsiniz. Hazırlandıktan hemen sonra tarih yazmayı unutmayın çünkü bu ilacın kullanım süresi 90 gündür.  Bu süreden sonra kesinlikle kullanmaya devam etmeyin, tedaviye devam edeceksiniz bile yeni ürün alın.

Adım adım hazırlanışı

1.Eczaneden gidip bu jeli aldınız kutuyu açtığınızda 3 tane kutu çıkacak. bunlardan bir tanesi krem, diğer toz ve diğeri de etil alkoldür. Yanında bir de beyaz karıştırma çubuğu bulunuyor.  Bu üç maddeyi aşağıdaki hazırlama kurallarına uyarak hazırlamalısınız.

2.“Erythro-pak” yazılı flakonun kapağının açmadan önce üst kısmına parmağınızla vurarak tozun rahatça hareket edebilmesine imkan verin.

3.Bu toz üzerine %70 etil alkol içeren  karışımı ilave edin. (siyah işaretli çizgiye kadar eklenecek)

4.Eritromisin tozu tam olarak çözülünceye  kadar sağa ve sola yavaş yavaş iyice sallayın.

5.Eritromisin toz ve etil alkolün karışımı ile hazırlanan çözeltiyi ” BENZAMYCIN ” yazılı beyaz yuvarlak kaba ilave edip homojen(her tarafta aynı özellik gösteren) bir görünüm oluşuncaya kadar (2-3 dakika) ambalaj kutusunun içindeki beyaz plastik çubukla iyice karın.

6.Bu şekilde oluşturduğunuz BENZAMYCIN etiketinin üzerine 3 aylık (karışımı elde ettiğiniz zamanda sonraki 90 gün) bir son kullanım tarihi yazın. Bu şekilde hazırlanmış karışım, dondurmaksızın ve kapağı iyice hava almayacak şekilde kapatılmış formatta buzdolabında muhafaza edilmelidir.

 

 

 

Benzamycin krem(topikal jel) İle ilgili Bilinmesi Gerekli Olanlar

 

 • Kremin içerisindeki herhangi bir maddeye karşı alerjiniz var ise kesinlikle uygulamayın.
 • Bu karışım akne vulgaris yani akne tedavisi için kullanılmaktadır.
 • İlk iyileşmeler için en az 2 hafta beklenmelidir. En iyi sonucu görmek içinde 6 ya da 8 hafta beklenmelidir.
 • 12 yaş altındaki bireylerin kullanımına uygun değildir.
 • Hamile ya da emziren bir bayansanız mutlak hekiminize sorarak kullanın.
 • Ağza ya da göze değdirmekten kaçının şayet değerse de bol su ile durulayın.
 • Güneş yanığı veya rüzgar yanığı gibi tahriş olmuş zarar görmüş cilde sürmeyin.
 • Beyazlatma etkisi olduğu için elbiselere, saça temasından kaçının.
 • Tedavisi sürecinin hemen başlangıcında etki görüp sivilceler bitse bile tedaviyi sonlandırmayın hekiminizin önerisine göre devam edin.
 • Kremi(jeli) daha çok kullanayım daha çabuk etki etsin düşüncesi ile daha fazla kullanırsanız yan etkileri görme ihtimaliniz artacaktır.
 • Bu ürünü kullanım sırasında cilt tahrişi yapabilecek sert sabun, alkollü cilt ürünleri gibi kullanımlardan uzak durun.
 • Bu ilacı kullanırken mümkün olduğu kadar güneş ışınlarından uzak durun. Çünkü cildi hassaslaştırıp lekeler oluşmasına neden olabilir.

 

 

 

Videolu Anlatımı da İzleyebilirsiniz!

 

Olası Yan Etkileri Nelerdir?

 

Benzamycin krem yan etkileri neler diye merak edebilirsiniz. Görülme sıklığı çok çok düşük olmakla beraber bazı yan etkiler ortaya çıkabilmektedir. İşte onlar ise  şöyle;

-Ciltte kuruluk, döküntü ve kaşıntı

-Pullanma (eritem)

-Ciltte karıncalanma hissi

-Kabarcıkları yani ürtiker

-Cilt kızarıklığı

-Yüzde şişlik yani yüz ödemi görülebilir.

 

 

 

Nasıl Saklanmalıdır, Nerede Muhafaza Edilmelidir?

 

Diğer ilaçlara göre biraz farklı olduğu için özellikle belirtmek istedik. İçeriğindeki 3 maddeyi karıştırmadan önce 30 derecenin altında (oda sıcaklığında) muhafaza edilmelidir. Karışım yapıldıktan sonra ise buzdolabında 2-8 derece arasında sıcaklıkta muhafaza edilmelidir. Karıştırılmadan önce raf ömrü ortalama 2 yıldır kadardır, karıştırıldıktan sonra ise 3 aydır. Çocukların görmeyeceği ve alamayacağı yüksekliğe koymanızda da fayda vardır.

 

 

 

Benzamycin Krem(topikal jel) Fiyatı Ne Kadardır?

 

Tüm eczanelerde bu ürünü bulabilirsiniz. Benzamycin 46.6 gram krem fiyatı 40.69 tldir.  23.6 gramlığı da 24.57 tldir. Dermatologlar tarafından reçete edilmektedir devlet bu ilacı ödüyor. Reçetesiz alamazsınız çünkü yazımını şart koşuyorlar. Bir kutu 3 ay gitmektedir buna uygun şekilde kullanmanızı tavsiye ederiz. SGK güvenceniz var ise kesinlikle reçete edip  kullanın.

 

 

 

Bu Kremin (topikal jelin) Muadili Nedir?

 

Bu jel ile eşdeğer içeriğe sahip olan ürünlerde vardır onları da deneyebilirsiniz. Benzamycin jel muadilleri;

Acnemix 46.6 gram jel (fiyatı: 25.37 tl)

-Eritretin 30 gramlık jel (fiyatı: 18.56 tl)

-Triakne % 10 emülsiyon jel  (fiyatı: 22.86 tl)

-Isotrexın jel (fiyatı: 17.71 tl)

 

 

 

Benzamycin  Prospektüsü

 

Etken Maddesi : Benzoil Peroksit + Eritromisin

Geri Ödeme Kodu : A01242

Reçete Durumu:  Reçeteli Satılır

İthal / İmal :  İthal [ Ref.Ülke :Kanada ]

Ruhsat Sahibi Firma Adı :  Farma-Tek İlaç Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Fiyatı: 40.69 TL

 

Imex Krem Sivilcelerinizi Kısa Sürede Tedavi Ediyor!

 

 

Bu İlaç Hakkında Tüm Sorular ve Cevapları

 

Soru 1 : Bu ilacı buzdolabı yerine kısa süre dışarıda unuttum bir şey olur mu?

Cevap 1 : Birkaç saat ya da 1-2 gün buzdolabı yerine dışarıda oda sıcaklığında unutulduğun bir şey olmaz. Yalnız daha uzun süreler olursa ilaç bozulabilir.

Soru 2 :Sivilceleri kurutan ilaç diye biliyorum doğru mu?

Cevap 2 : Evet doğru halka arasında bu tabir kullanılıyor. Kurutma özelliği var.

Soru 3 : Akşam kullanmayı unuttum yani o gün 1 kere kullandım sorun olur mu?

Cevap 3 : Kullanmayı unuttuysanız unuttum diye onu telafi etmeyin aynı şekilde günde 2 defa sabah-akşam olacak şekilde kullanmaya devam edin.

Soru 4 : Benzamycin sürdüm  yıkanır mı?

Cevap 4 : Belirli bir süre yüzünüzde kalmalıdır ortalama 1-2 saat sonra yıkayabilirsiniz.

Soru 5 :Sivilce izleri içinde etki gösterir mi?

Cevap 5 : İzlerde ya da lekelerde etkili olamamaktadır. Yüzdeki lekeler için expigment kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

Diğer Sivilce Kremlerine Göz Atın

Nadixa Krem

Acnelyse Krem

Clindoxyl Jel

Kullananların Yorumları

 

Birçok kişi bu ürünü kullanarak yaşamış odluğu tecrübeleri paylaştı işte onların yorumları:

S.O diyor ki: Denedim hazırlanışı, kokusu, uygulaması biraz farklılık arz eden bir krem cildimi iyice kuruttu bunu etkisi ile fazla sivilce çıkmamaya başladı mevcut olanlarda yavaş yavaş kayboldu. Ağır düzeyde sivilceleri olanlarda etki etmiyor bilginiz olsun.

K.İ diyor ki: Büyük bir hevesle alıp denedim ama pek fayda etmedi bende 3 ay boyunca da denedim  bazıları bir kutuda etki etmeyebilir 2. kutuyu da alsan dediyse de gidip almadım.

İ.Ş diyor ki: Cildimi aşırı derecede kuruttu biraz alkolün etkisi ile kimyasalı fazla bir ürün baya geçirdi açıkçası memnun kaldım ama kalmayan kişilerde varmış herhalde bünyeden bünye farklılık gösterebiliyor.

M.K diyor ki: Ergenlik döneminde bu iletten çok çektim doktora gittim bu jeli verdi denedim ve düzenli kullandım cildim harika oldu ama aynı jeli kuzenime de tavsiye ettim o da kullandı ama onun sivilcelerini geçirmedi. Samimi bir şekilde yaşadım net ve doğru bir tecrübedir, deneyip denememek de karar sizin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?