Imex Krem Neye İyi Gelir, Fiyatı?

Imex Krem Neye İyi Gelir, Fiyatı?

İçindekiler

Imex krem ne yaptıysak geçiremediğimiz sivilcelerimizi(akne ) kısa sürede etkili içeriği ile sonlandırmaktadır. Birçok kişi imex kullanarak sivilce cilt problemine çare bulmuştur. Kişiden kişiye değişen sonuçlar mevcut olsa da çok etkili bir cilt ürünüdür diyebiliriz. İmex sivilce kremi genellikle kurutma özelliği göstererek sonuca gitmektedir. Yani iltihaplı olan aknelerde daha hızlı sonuç vermektedir.

Ergenlik dönemi ile başlayıp uzun yıllar cilt görünümümüzü etkileyen bu cilt sorunu son zamanlarda birçok kişinin ortak sorunudur. Bu sorunun üstesinden gelmek içinde tıbbi çözümler şarttır. Bu çözümler en başında ise dıştan uygulanan merhemler gelmektedir. Bir çok hastada olumlu sonuçlar veren bu merhemler daha ağrı vakalara cevap vermeyebilir bu durumda ise bir üst tedavi şekline geçilmelidir.

Halk arasında bazı imex merhem olarak da isimlendirmektedirler bu ilacı krem ve merhem diye isimlendirilen aynı ilaçtır bu sizlerin kafasını karıştırmasın. Bu kısa bilgileri verdikten sonra bu ilaç hakkında diğer detaylara göz atalım.

 

 

 

Imex Krem Nedir?

 

Deri üzerine sürülerek kullanılan sivilceler için etkili antibiyotik özellikli kremdir. Deri üzerindeki bakterileri öldürerek sorunu ortadan kaldırır. Hafif şiddetli yüzeysel akne tedavisi için reçete edilmektedir. Fondöten renginde ve etkili bir kokusu vardır bu yüzden gece yatmadan önce kullanılması tavsiye edilir. 20 gram, 50 gram, 100 gram formlarında alüminyum tüplerde satılmaktadır.

Uzun süre sabırla kullanılması önerilir doktorlar tarafından. Yapısında dolayı cilt beyazlatma özelliği de mevcuttur. Normal reçete ile satılan bir üründür. Reçeteli ya da reçetesiz olarak eczaneden alabilirsiniz. Bir dermatoloğa (cilt doktoru) gidip reçete etmeniz önerilir.

 

 

 

İmex Etken ve Yardımcı Maddesi Nedir?

 

Marka ismi Imex merhem olarak geçmektedir. Mavi beyaz renkli bir kutusu vardır. İlacın etken maddesi  tetrasiklin hidroklorür’dür. Bu etken madde sayesinde  akneye sebep olan bakteriler kısa sürede yok edilir. 1 gram merhemde 30 miligram Tetrasiklin hidroklorür bulunmaktadır.

Yardımcı maddeleri ise beyaz vazelin, orta zincirli trigliserid, titanyum oksit, kahverengi demir oksit, kırmızı demir oksittir. Bu ilacın ruhsat sahibi ise ASSOS ilaç, kimya, gıda ürünleri üretim ve tic, a.ş. dir. İlacın üretim yeri ise Frankfurt Almanya’dır.

İlacın içeriğini incelediğimizde akneleri (sivilceleri) kurutma özelliği var ayrıca sebum üretimini dengeleme özelliği var. Bunun yanında aknelere sebep olan bakterileri öldürme özelliğine sahip. Sonuç olarak iyi bir formülü var diyebiliriz.

 

 

 

İmex Krem (Merhem) Ne İçin Kullanılır ve Faydaları Nelerdir?

 

Yukarıda kısa kısa olarak bahsettik cilt sorunları üzerine kullanılan bir kremdir. Cilt için birçok faydası vardır işte onlar;

 • Antibiyotik özellik göstererek cilt sorunlarına sebep olan bakterileri yok eder.
 • Cilt üzerindeki iltihabı kurutarak cildi rahatlatır.
 • İltihaplı sivilceler başta olmak üzere, yüzeysel sivilce tedavisinde kullanılır.
 • Direk olmasa da dolaylı olarak cildi beyazlatma etkisi vardır.
 • Siyah nokta ve lekeler üzerinde ise dolaylı olarak katkılar sağlar.
 • Bakterilerin neden olduğu cilt iltihaplarını yok eder.
 • Bakterilerin cilt üzerinde gelişip çoğalmasının önüne geçer.
 • İltihapsız şekilde oluşan sivilcelerin büyümesinin önüne geçer.
 • Yeni yeni kendini gösteren kırmızı-pembe kabarcıklarla oluşan sivilcelerin tedavisinde kullanılır.
 • Ciltteki yağ ve kirin neden olduğu kıl kökü çevresinde aktivite gösteren bakterilerin ergenlik çağındaki kişilerde görülen alın bölgesi, yanak, erkeklerde sakal bölgesi, saç dipleri, sırt bölgesi, kalça bölgesi, omuz bölgesi ve genital bölgede görülen sivilcelerin ortadan kaldırılmasını sağlar.
 • Yangılı (iltihaplı) aknelerin iyi edilmesini sağlar.

 

 

 

Imex Merhem Hakkında Bilinmesi Gereken Önemli Noktalar

 

1.Bu merhemin etken maddesine karşı herhangi bir alerjiniz var ise kullanmayın.

2.Gebe ya emziren bir bayansanız hekiminize sormadan kullanmanız tavsiye edilmez.

3.Bu ilacı kullanım süresince mümkün olduğu kadar güneşe çıkmayın lekeler oluşabilir. Genellikle gece kullanmaya özen gösterin.

4.Tedavi sürecinde mümkün olduğu kadar makyaj yapmazsanız daha hızlı sonuç alırsınız.

5.Ciltte tahriş oluşturacak tüy dökücüler, sert sabunlar, saç boyaları, şampuanlar ve alkollü cilt ürünlerini tedavisi süresince kullanmayın.

6.Bu ilaca başladıktan sonra alkolsüz cilt ürünleri ile cildinizi temizlemeye özen gösterin.

7.Fondötene benzeyen yapısı sayesinde sivilcelerin(akne) üzerine örterek kötü görünümü önler.

8.Kremi ağza, burna, göze, dudaklara  ve hasarlı cilt noktalarına temas ettirmeyin. Temas halinde ise hemen bol su ile durulama yapın.

9.Yağ bezlerinin (sebase glandların) tıkanıp sivilce oluşumunun önlenmesi için bu kremi(pomadı) kullanım sırasında pudra kullanmamaya özen gösterin.

10.Sabunla cildinizi temizliyorsanız alkali içermeyen sabunlar tercih edin.

11.İmex jel kullanım sırasında sivilcelerini sıkmayın.

 

 

Imex Krem Kullanım Şekli

 

Kullanım şekli için temel uygulama şu şekildedir:

-Hekiminiz size farklı bir uygulama ile kullanmanızı önermedi ise aşağıdaki şekilde düzenli olarak kullanın. Şayet hekiminiz farklı kullanım şekli önerdi ise o şekilde kullanmaya devam edin.

-İlacı sürmeden önce ılık su ile güzel bir şekilde temizliyoruz ve kurulama yapıyoruz. Çok fazla olmamasına özen göstererek az miktarda alarak ince bir tabaka olacak şekilde hafif parmak hareketleriyle yedirerek sürüyoruz. Günde 2 veya 3 defa uygulama yeterli olacaktır.

-Kremin(jelin) etkileri en az 1 ay içinde ortaya çıkacaktır bunun içinde tez canlılık ederek kullanmayı bırakmayın tam tersine sabır göstererek kullanmaya devam edin. 30 gün sonunda az da olsa bir değişiklik olmazsa hekiminize gidip tekrar muayene olun.

-İsteğe bağlı olarak bu kremin sürüldüğü bölgenin üzeri gazı bez ile kapatılabilir.

Çocuklarda ve bebeklerde kullanım durumu

Bebeklerde kesinlikle kullanılmamalıdır. Çocuklarda kullanım ile ilgili herhangi bir özel bilgi yoktur. Çocuklarda kullanımına ancak doktorunuz karar verebilir.

Yaşlılarda kullanım durumu

Yaşlılarda kullanımı ile ilgili özel bir bilgi bulunmamaktadır.

Hamile(Gebe) ve emzirenlerde kullanım durumu

Hamilelik riskli dönem olduğu için hamilelerde kullanılmamalıdır. Emziren annelerde de anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emziren annelerde doktor önerisi ile kullanılabilir.

Böbrek ve karaciğer yetmezliği olanlarda kullanım durumu

Ağır böbrek ve karaciğer yetmezliği hastaları için bir çalışma yoktur. Bu hasta grubunun kullanımına ve dozuna doktorunuz karar verecektir.

Diğer ilaçlarla birlikte kullanma durumu

Herhangi bir ilaçla geçimsizliği yoktur bundan ötürü tüm ilaçlarla beraber kullanılabilir.

Araç ve makine kullanma durumu

Araç ve makine kullanmayı etkileyen bir ilaç değildir. Bu ilacı kullanımdan sonra araç ve makine kullanabilirsiniz.

Kullanım miktarından fazla kullanırsanız

Fazla kullanımı yan etki riskini ortaya çıkarabilir bundan dolayı ideal dozlarda kullanın. Fazla kullanım durumunda önemli bir rahatsızlık genel olarak oluşmamaktadır.

Kullanım dozunu unutursanız

Unutulan miktarı dengelemeye çalışmadan normal rutinde kullanılmaya devam edilmelidir.

Yiyecek ve içecekle beraber kullanma durumu

Yiyecek ve içecek kısıtlaması söz konusu değildir bundan dolayı da tüm yiyecek ve içeceklerle kullanılabilir.

 

İmex Krem Yüzde Ne Kadar Kalmalı?

 

Bu soru çok soruluyor bundan dolayı da bu durumu cevaplayalım. Sürdükten sonra en az 2 saat cildinizde kalmalı. Çünkü 2 saat içerisinde cilt bu kremin(merhemi) emecektir. Yani 10-15 dakika da cilt hemen ememez. 2 saatten daha fazla cildinizde de kalmasında hiçbir sorun olmaz. Minumum kalma sınırı sadece 2 saattir. Gece yatmadan önce sürüp gece yüzünüzde kalmasında da hiçbir sorun teşkil etmez.

 

İmex Kremi (Merhemi) Kimler Kullanamaz?

 

 • Bu ilaca karşı alerjisi olanlarda
 • Hamile(gebe) bayanlarda
 • Bebeklerde
 • Açık yaralarda ve gözde
 • Ağız içi, burun içi, kulak içinde

 

Anlatımlı Videomuzu da İzleyebilirsiniz!

 

İmex Krem Olası Yan Etkileri Nelerdir?

 

Çok güvenli bir üründür bu nedenle aşağıda sıralayacağımız durumlarının görülme olasılığı çok çok düşüktür.

 • Karın ağrısı ve nefes almada güçlük
 • Yüzde, boğazda dilde şişlik ve kurdeşen
 • Ciltte kızarıklık, ağrı ve şişme
 • Ciltte yanma hissi
 • Ciltte kuruma ve kaşıntı
 • Özellikle saç kökleri etrafında olmak üzere cilt renginde açılma olması

 

 

 

Imex Sivilce Kremi Fiyatı Ne Kadardır?

 

Imex sivilce kremi reçetesiz fiyatı 48.01 TL’dir. Doktorunuz reçete etiğinde ise Sgk karşılamaktadır sadece 7.5 tl gibi kalan bir tutar ödüyorsunuz. Eczanede satılmaktadır eczane dışında herhangi bir yerden temin etme şansınız yoktur. Almanya’dan ithal edilen bir ilaçtır. Aile hekimleri de bu ilacı reçete edebilmektedirler. Normal reçeteli bir ilaçtır.

 

Fucidin Krem İle İlgili Kafanızdaki Tüm Soruları Cevaplıyoruz!

 

İmex Muadili(Eşdeğeri) Olan İlaçlar Nelerdir?

 

Eş değer özelliğe sahip diğer ilaçlarda mevcuttur. Bazen eczanede olmayınca bu muadillerini yani aynı etken maddeye sahip ürünleri verebilmektedirler. Muadilleri;

-Tetra kapsül

-Noacne merhem

-Tetralet kapsül

-Tetramin kapsül

-Acnedur merhem

-Aknesilex merhem

-Durumex merhem

-Ipurex merhem

 

İmex Krem (Merhem) Saklama Koşulları

 

Çocukların ellerine alıp oynayamayacakları yerlerde muhafaza edilmelidir. Kendi ambalajında kendi kutusunda saklanması son derece önemlidir. 15-20 derecedeki ılık ortamlarda saklanmalıdır. Direk güneş ışığı alan, rutubetli yerlerde bu ilacı saklamayın. Buzdolabına da koymayın bu ürünü. Son kullanma tarihine göre kullanın. Son kullanma tarihi geçenleri ise tıbbi atık kutularına atın.

 

İmex Krem Prospektüs

 

Prospektüs bilgileri son derece önemlidir bundan dolayı da aşağıya özet şeklinde bu bilgileri ekledik. Bir kremi kullanmadan önce tüm detaylarına bakmanızı tavsiye ederiz.

 

Imex Krem Hakkında Merak Edilen Tüm Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Imex kremi aile hekimi yazabilir mi?

Cevap 1: Aile hekimi bu ürünü yazabilir gidip yazdırıp eczaneden reçete ile alabilirsiniz.

Soru 2: İmex krem sivilce izlerine (lekelerine) iyi gelir mi?

Cevap 2: Sivilce izleri için kullanılan bir ürün değildir ama dolayı olarak etki eder. Sivilce izleri için contractubex ya da expigment kullanmanızı tavsiye ederim.

Soru 3: Imex yüzde ne kadar süre kalmalı?

Cevap 3: Çok sık karşılaşılan bir soru gece sürdüyseniz sabaha kadar kalabilir. Gündüz sürdüyseniz de 2 saat yeterli olacaktır, bu süre dolunca yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Soru 4: İmex krem tüylenme ya da kıllanma yapar mı?

Cevap 4: Tüylenme ya da kıllanma yapmaz. Şayet böyle bir durumla karşılaşırsanız sizin hormonlarınızda sorun var demektir bir kan tahlili yaptırıp değerlerinize baktırmanız gerekir.

Soru 5: Reçetesiz bu ürün alınabilir mi?

Cevap 5: Reçetesiz alırsınız ama fiyatı farklı olur. Bu ilacı devlet karşıladığı için reçeteli 7.5 tl reçetesiz ise 40.04 tldir.

Soru 6: İmex krem siyah nokta için fayda eder mi?

Cevap 6:Siyah noktalar için etkilidir, kısa sürede azalttığı kanıtlanmıştır.

Soru 7: İmex krem üzerine makyaj yapılır mı?

Cevap 7: Bu kremi kullanım süresinde makyaj yapılmaması önerilir. Kremi kullanın 2 saat yüzünüzde kalsın ondan sonra makyajınızı yapın direk üzerine makyaj yapmanız sakıncalı olabilir.

Soru 8: İmex krem genital bölgeye sürülür mü?

Cevap 8: Genital bölgede de bu ilaç kullanılabilir.

Soru 9: İmex krem buruna sürülür mü?

Cevap 9: Burnun üstüne sürülebilir ama burun içine kesinlikle temas ettirmeyin.

Soru 10: İmex krem cildi beyazlatır mı?

Cevap 10: Cildi beyazlatma etkisi vardır, cildi bir miktar beyazlatır.

Soru 11: İmex krem gebelik kategorisi ?

Cevap 11: Gebelik kategorisi B’dir.

Soru 12: İmex krem günde kaç defa kullanılır?

Cevap 12: Günde 2 ya da 3 defa 8 ya da 12 saat aralıklarla kullanılmalıdır.

Soru 13: İmex merhem hamilelikte kullanılır mı?

Cevap 13: Hamilelikte(gebelikte) bu merhem kullanılmamalıdır. Çocuk için riskler taşımaktadır.

Soru 14: İmex kremi devlet ödüyor mu?

Cevap 14: Reçete edildiğinde devlet tarafından ödenmektedir.

Soru 15: İmex krem egzamaya iyi gelir mi?

Cevap 15: Egzama için kullanılacak bir krem değildir.

Soru 16: İmex krem gündüz kullanılır mı?

Cevap 16: Gündüz de kullanılabilir. Gündüz kullandığınızda güneşten korunmaya dikkat etmelisiniz.

Soru 17: İmex krem gözeneklere iyi gelir mi?

Cevap 17: Gözenekleri daraltıcı etkisi vardır, gözenek sorununa iyi gelmektedir.

Soru 18: İmex krem kortizonlu mu?

Cevap 18: İçeriğinde kortizon bulunmamaktadır. Kortizonlu bir ilaç değildir.

Soru 19: İmex krem sürdükten sonra yıkanır mı?

Cevap 19: Sürdükten sonra hemen yıkanmamalıdır, cildinizde 2 saat kaldıktan sonra yıkayabilirsiniz.

Soru 20: İmex krem ne zaman etkisini gösterir?

Cevap 20: Ortalama kullanımdan sonra 1 ay içerisinde etkisini göstermektedir. Bu süre kişiden kişiye değişebilmektedir.

Soru 21: İmex krem yara izlerine iyi gelir mi?

Cevap 21: Yara izlerine iyi gelen bir ilaç değildir. Yara izlerinde kullanılmaz.

Soru 22: İmex krem uçuğa iyi gelir mi?

Cevap 22: Uçuk sorunu için kesinlikle kullanılmamalıdır. Uçuk için aklovir krem kullanmanızı öneririz.

Soru 23: İmex krem gül hastalığı (rozasea) için kullanılır mı?

Cevap 23: Gül hastalığına iyi gelen bir cilt ürünü değildir. Gül hastalığında fayda sağlamaz.

Soru 24: İmex krem leke yapar mı?

Cevap 24: Leke yapma bir özelliği yoktur.

Soru 25: İmex krem fondöten olarak kullanılır mı?

Cevap 25: Fondöten olarak kullanılmaz kesinlikle.

Diğer Sivilce Kremleri : Nadixa krem

Acnelyse krem

Clindoxyl jel

 

 

Imex Kullananların Yorumları ve Tecrübeleri

 

Bu yorumlar gerçek kullanıcılar en net düşünceleri ve yaşadıklarıdır. Herhangi bir ilave ya da çıkarma yapılmamıştır. İşte düşünceleri;

Serhat anlatıyor: Kullanmaya başladım güzel etki edip sonuç verdi, bendeki sivilceler ergenlik sivilceleri idi. Hafif düzeyde olduğu için kısa sürede geçirdi. Arkadaşın denedi onun ki çok ağır olduğu için yeterli gelmedi. Hafif ya da orta düzeydeki akneler için etkili oluyor bunu söyleyeyim.

Meltem anlatıyor: Fondöten gibi gerçekten, fondöten yerine bazen bunu bile sürerdim. Baya bir etki etti bende güzel sonuçlar verdi tavsiye ederim.

Kadriye anlatıyor: Sivilce ve izleri için denedim bende izleri de geçirdi gerçekten beni mutlu eden bir kremdi. Çok pahalı değil biraz ağır kokusu var genellikle gece kullanmanızı öneririm.

Selim anlatıyor: Çok ağrı sivilcelerim için ilk başlarda denedim birçok kişide etki ettiği için bende kullandım ama bende geçirmedi. Bunda benim sivilcelerimin çok inatçısı olması ve ağır düzeyde olmasından kaynaklandı. Yoksa genel olarak herkes memnun, bende tecrübemi paylaşmak istedim.

Burçin diyor ki: Rengi sarı özellikle antibiyotik özellikli bir ilaç. Hızlı bir şekilde sivilceleri kurutup sonuç verdiriyor. Bende 3 hafta içinde sonuçlar ortaya çıkmaya başladı arkadaşımda aynı ilacı denedi ondan 1.5 ay içerisinde sonuç vermeye başladı. Benimde yaşadığım tecrübe bu, kesinlikle denemeye değer.

Kemal diyor ki: Siyah nokta ve akne sorunum vardı denedim ikisi içinde önemli ölçüde azaltıcı etki gördüm. Yüzde yüz sonuç vermedi ama çok büyük oranda fayda etti.

 

İmex Krem Öncesi Sonrası

 

Bu kremle ilgili birkaç sonuç eklemek istedik. Öncesi sonrası sonuçlar kesilikle çok çok önemlidir. Yalnız şunu unutmayın herkeste sonuç aynı olmayabiliyor. Kişinin hastalık derecesi ve cilt yapısı da önem taşımaktadır. Bundan dolayı herkeste aynı sonucu vermez. Ayırca bir kişide etki göstermedi diye başkasında da etki göstermeyeceği anlamına gelmez. İşte size gerçek kişilerden alınmış birkaç öncesi sonrası görüntü. Sizlerinde soruları olursa aşağıdaki yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

 1. Merhaba bende 3gundur kullanıyorum bir çok tavsiye üzerine doktoruma yazdirdigim bı ilaç piskolojik olarak mı bilmiyorum ama sivilcelerin kuculdugunu farkettim bu nedenle paylsamak istedim ben yine doktorumun bana yazdığı losyonla beraber kullanıyorum.

  • Merhabalar fayda sağlamıştır zaten bu kremin sivilce kurutma etkisi de var. Düzenli olarak kullanıma devam edin.

 2. Ben 2 yıl boyunca her gün fondoten gibi kullandım. lekelerime çok iyi geldi. cildimi çok kurutttu.cilt doktoru bana cildini çok inceltir. Kullanma dedi.Ben de kullanmayı bıraktım.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?