Sudocrem Niçin Kullanılır, Yararları?

Sudocrem Niçin Kullanılır, Yararları?

Sudocrem çok uzun zamandan beri pişik tedavisi olarak kullanılıyordu. Demet Akalın gibi ünlü birkaç ismin bu kremi deneyip sivilce(akne) ve sivilce izleri için çok harika yararlar görmesini söylemesi ile birçok bayan sivilce ve izleri için kullanmaya başladı.

Herkesin tanıdığı güzellik uzmanı Pervin Dinçer’in de cilt sorunları için kullanıp çok başarılı sonuçlar aldığının altını çizdi. Bu açıklamalardan sonra bu kremin popülaritesi arttı. Özellikle sudocrem sivilce için şu an yoğun bir şekilde kullanılıyor. Birçok kişi kullandığı ürünleri bir kenara bırakıp bu ürünü kullandığını söylüyor. Biz de bu ürünü yakından inceleme karar verdik işte diğer tüm detayları.

 

 

 

Sudocrem Nedir, Nasıl Bir Şeydir?

 

80 yıldan uzun bir süredir üretilen ve pişik kremi olarak piyasaya sürülen bir üründür. Özellikle bebeklerin pişiklerini güvenle geçiren başarılı bir kremdir. İrlanda’da Forest Tosara Ltd şirketi tarafından üretilip piyasaya sürülmektedir. Bebeklerde pişiği geçirmede idrar ile cildin temasını kesip bir koruyucu tabaka oluşturarak bunu gerçekleştirir, bu yöntemde son derece mükemmel çalışır.

Pişik kremi olarak çıkması sadece bu alanda kullanıldığı algısı oluşturmasın. ilk zamanlar çok bilinmese de son dönemde artık sivilce tedavisinde, sivilce lekelerinde, güneş yanıklarında, diğer cilt lekelerinde ve egzamada da kullanılmaktadır. Bu noktada da müthiş katkılar sağlamıştır hatta birçok ünlü yıldızların güzellik sırrıdır.

 

 

Sudocremin İçinde Neler Bulunur?

 

Sudocrem içeriği çok güvenli olan bir üründür. Bunu bebeklerde kullanılmasından anlıyoruz. İçeriğinde saflaştırılmış su, lanolin, benzil sinnamat, benzil benzoat, benzil phenil methanol, çinko oksit bulunmaktadır. Sudocrem 30 gram, 60 gram, 125 gram, 250 gram, 400 gram olmak üzere formları vardır.

İlk olarak 1931 yılında üretilip büyüdükten sonra tüm dünyaya ihraç edilmeye başlanmıştır. İlk üretildiği günden itibaren de içeriği hep aynı kalmıştır. Doğa Rutkay, Demet Akalın, İclal Aydın gibi birçok ünlüde bu ürünü kullanmaktadır.

 

 

 

 

Sudocrem Ne İçin Kullanılır, Nelerde İşe Yarar?

 

Bazı problemler için kullanılan cilt ürünüdür. Krem formatında ve birden fazla kutulu formu vardır. Etkisi denenmiş kanıtlanmış bir üründür bu açıdan gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. İşte işe yaradığı noktalar;

 • Pişiklerde kullanılır( tüm bebeklerde güvenle kullanabilirsiniz)
 • Küçük yaraların tedavisinde kullanılır
 • Sivilce (akne) sorunun giderilmesinde
 • Akne lekelerinin giderilmesinde
 • Güneş yanığı ve diğer ciltteki izlerin giderilmesinde
 • Egzama tedavisinde
 • Yara, yanık, kızarıklık, kaşıntı gibi durumların tedavisinde kullanılır.

Cilt beyazlatma için kullanılabilir mi diye soranlar var bu konuda önermiyoruz kullanmayın. Bunun yerine başka ürünleri tercih edin.

 

 

Sudocremin Yararları Nelerdir?

 

Sudocrem faydaları çok olan bir karışımdır. Kesinlikle ortaya çıkmış bir yan etkisi ya da zararı mevcut değildir. İlk üretilmeye başlanması pişik kremdir daha sonra farklı cilt sorunlarına yararı olunca da geniş bir kullanım alanı sağlamıştır. Son zamanlarda daha fazla kişi tarafından bilinmeye başlanmıştır. Yararları şunlardır:

 • Yaraları iyileştirici özelliği vardır. Kısa sürede ortadan iz kalmadan kaldırır.
 • Teninizde yağ dengesini kurar.
 • Tahriş olan ciltlere sürüldüğünde yenileme özelliği gösterir.
 • Bu krem ciltte koruma özelliği sağlar ve koruyucu bir tabaka oluşmasını sağlar.
 • Sivilce ve akne gibi cilt sorunlarını kısa sürede yok eder.
 • İltihaplı akne oluşumlarında da kurutma özelliği gösterir.
 • Sivilce izleri ve diğer cilt lekelerinin giderilmesini sağlar.
 • Ciltte oluşan kaşıntılara kısa sürede cevap verir ve kaşıntıyı sonlandırır.
 • Ağda yapılmış ciltte oluşan kızarıklığı azaltarak geçirir.
 • Yatak yaralarının geçirilmesinde önemli rol üstlenir.
 • Güneş yanıklarının kızarıklığını ve ağrısını giderir.
 • Egzama ve sedef için çok iyi bir rol üstlenir.

Sudocrem yan etkileri sıfıra yakın olan bir üründür, bunun içinde herhangi bir yan etki bildirmiyoruz. Birçok cilt sorunu içinde tavsiye ediliyor. Birçok kişinin cilt güzelliğinin başlıca kaynağıdır.

 

 

 

Sudocrem Fox Tv Haberi Videosu

 

Sudocrem Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

 

Sudocrem cilde nasıl uygulanır, kullanımı nasıl olmalı diyorsanız doğru bir şekilde açıklayalım. Vücudun hangi noktasına uygulanırsa uygulansın aynı şekilde uygulanmalıdır. Bu kremi yüze sürenlerin yaptığı yanlış gündüz sürmeleridir. Sudocrem kesinlikle gece uygulanmalıdır bu şekilde daha iyi etki eder ve emilim sağlar. Şayet gece yerine gündüz uygularsanız yüzünüz bembeyaz olur bu da hoş bir görünüm oluşturmaz.

Bunun yanında tüm yüze değil sadece hastalıklı bölgeye uygulanması yeterli olur. Çok aşırı kullanayım iyi etki göstersin derseniz de tam tersine sivilceleri arttırırsınız. Bunun için çok fazla sürmeye de gerek yoktur.

 

 

 

Yüze Uygulanış Şekli

 

Yüze uygulayacaksanız yüzün tamamına değil sadece sorunlu bölgeye süreceksiniz. Geceleyin uyumadan önce çok az miktarda olacak şekilde hastalıklı bölgeye sürüp hafif parmak hareketleriyle yedirilir. Sabah uyanınca ise yüzünüz ılık su ile yıkanarak temizlenir.

Sivilceye(akneye) uygulanma şekli

Sivilce var ise buna kullanacaksanız ilk yapmanız gereken cildi iyice temizlemek olacaktır. iyice temizledikten sonra yine miktar az olacak şekilde sivilce olan kısma sert darbe olmadan yedirilerek sürülür. Bu uygulamayın gece uyumadan önce yapıyoruz zaten sabah kalktığınızda sivilcenin sönüp kuruduğuna şahit olacaksınız. Kesinlikle çok fazla süreyim demeyin çünkü gözenekleri tıkayıp tam tersine sivilce üretimine neden olursunuz. 1 haftada 3 kere kullanmak yeterli olacaktır.

Ciltteki izlere uygulanma şekli

Sivilce lekesi ya da diğer lekeli olan bölgeye çok az sürülüp iyice yedirilir. Kısa süre içerisinde yeni hücreler oluşturarak bu lekelerin giderilmesini sağlayacaktır. Lekeli olan bölgeye sürdüğünüzde incede olsa bir tabaka oluşuyorsa diğer kullanımda daha az krem uygulamalısınız demektir. Bir haftada 3 defa kullanmak yeterli olacaktır.

 

Nadixa Krem Hakkında Tüm Sorulara Cevap Veriyoruz

 

 

Sivilce Lekelerine(izlerine)  Karşı Etkili Olur Mu?

 

Günümüzde çok fazla kişi sivilce izlerine şikayetçidir ve bunları nasıl geçireceği konusunda çözümler aramaktadır. Sivilcelere(aknelere) sürdüğünüzde 1-2 gün içerisinde kurutur ve sonlandırır. Bunun yanında lekeler içinde çok iyi sonuçlar verir.  Bunun içinde aşağıda maske tarifi vererek bu konuda size yardımcı olacağız. Bu maskeleri düzenli kullanarak yüzünüzde sivilce lekelerinde kurtulacaksınız.

Güzellik Uzmanı Pervin Dinçer’den Sudocrem Maskesi

Gerekli Malzemeler

-1 çay kaşığı kadar sudocrem

-1 çay kaşığı kadar avakado yağı

-1 çay kaşığı ile kayısı yağı  veya 1 çay kaşığı badem yağı

Yapılışı ve Kullanımı

Yukarıda saydığımız 3 malzemeyi geniş bir kapta iyice karıştırıp temiz cilde uyguluyoruz. Hafif parmak darbeleri ile cilde güzelce yediriyoruz. 30-35 dakika kadar cildimizde kaldıktan sonra ise ılık su ile cildimizi yıkıyoruz. 7 günde 1 defa uygulamak yeterli olacaktır. Güzellik uzmanı Pervin Dinçer’in harika bir maskesidir. Çoğu kişide bu maskeyi deneyip çok iyi sonuç almıştır. Siz de leke problemi yaşıyorsanız bu şekilde deneyebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir: Hametan Krem Nedir, Faydaları Nelerdir?

 

 

Fiyatı Ne Kadardır, Nereden Alabilirim?

 

Sudocrem fiyatı 29 tl ile 238 tl arasında değişiklik göstermektedir. Eczaneden ya da internet üzerinden sipariş verebilirsiniz. İşte miktara göre fiyatları;

30 gramı:29.40 tl

60 gramı: 50 tl

125 gramı: 52 tl

250 gramı: 112 tl

400 gramı: 238 tl

 

 

Sudocrem  İle İlgili Tüm Sorular ve Cevapları

 

Çok fazla sorulan soruları alarak bunlara cevap verdik. Yine kafanıza takılan sorular olursa aşağıdaki yorum kısmından bizlere yazabilirsiniz en kısa sürede cevap veriyoruz. İşte sorulan sorular ve cevapları;

Soru 1: Hamileler ya da emzirenler bu ürünü kullanabilir mi?

Cevap 1: Hamileler ve emziren bayanlar için herhangi bir yan etki oluşmamıştır. biraz düşük dozda kullanılabilir. Meme başında oluşan çatlaklar içinde kullanabilirsiniz. Meme başında oluşan çatlak için kullanacaksanız bebeğinizi emzirin daha sonra sürün tekrar emzirmeden öncede meme başınızı durulayın.

Soru 2: Güzellik için kullanılır mı, cilt doktorları öneriyor mu?

Cevap 2: Güvenli içeriği ve harika etkisinden dolayı güzellik için kullanılır. Dermatologlar da yan etkisi olmadığından dolayı sıkça önermektedir. Ayrıca birçok güzellik uzmanı da sürekli kullanılması yönünde öneriyor.

Soru 3: Yüzümde kırışıklık var bunun için kullansam fayda eder mi?

Cevap 3: Bu konuda testler yapılmış ve kırışıklığı önleme gibi bir etkisi olmamıştır.

Soru 4: Göz altı morluğuna ve şişkinliğine kullanabilir miyim, etki eder mi?

Cevap 4: Göz altı morluğu ve şişkinliği için çok iyi sonuç veriyor kullanabilirsiniz. Gece uyumadan önce çok çok az miktarda göz altına ve çevresine uygulanması yeterli olacaktır.

Soru 5:  Vücudumda çatlak var, bunlara kullanabilir miyim?

Cevap 5: Gerçekten çok doğru bir soru, vücudunuzda oluşan çatlaklara kullanın çok iyi geliyor. Çok fayda etmesinin sebebi de içeriğindeki etkili maddelerdir. Çatlak olan bölgeye uygulandığında bunları azaltarak geçiriyor.

Soru 6: Tanıdığımız ünlüler gerçekten kullanıyor mu?

Cevap 6: Bu kremin tanınmasında bilinmesinde ünlü oyuncu, ünlü şarkıcıların payı çok büyüktür. Instagram  gibi sosyal medya hesaplarından bu ürünü kullandıklarını ve  güzelliklerini borçlu olduklarını ifade etmişlerdir. Pınar Altuğ bunlardan biri diyebiliriz.

Soru 7: Herhangi zararı var mıdır?

Cevap 7: Zararını bırakın yan etkisi bile yoktur diyebiliriz, bebeklerde kullanılan bir ürünün çok güvenli olması lazımdır zaten. Ayrıca 1931 yılından beride üretilmesi zararının olmadığını gösteriyor.

Soru 8: Yüzümde ya da vücudumda tüylenme, kıllanma  yapar mı?

Cevap 8: Sudocrem kullananlar üzerinde denenmiştir kesinlikle tüylenme ve kıllanma yapmamıştır. Yalnız sadece bir miktar hızlı uzama tespit edilmiştir onun haricinde tüylenme yapmamaktadır.

Soru 9: Cildimi beyazlatır mı, cilt beyazlatma için kullanabilir miyim?

Cevap 9: Cilt beyazlatma etkisi vardır cildi beyazlatıyor ama direk cilt beyazlatma için bu kremi önermiyoruz.

Soru 10:Yağlı ciltlerde kullanabilir mi, fayda sağlar mı?

Cevap 10: Bu soruyu sorduğunuz için teşekkür ederim. En fazla yararı yağlı ciltler görmektedir, çünkü ciltte yağ oranını dengeliyor. Yağ oranı dengelendiği içinde sivilce gibi sorunları önlüyor.

 

Cilt Lekeleri İçin Jel Önerisi : Conturactubex Jel

 

 

Sudocrem Kullananların Yorumları

 

Birçok kişin gerçek yorumlardır, deneyip nasıl sonuç aldığını dile getirenlerin en samimi düşünceleridir. Her zaman en doğru yolu kullananların düşünceleri belirler.

Ş.İ diyor ki: Dünyanın 10 harikasında biri diyebilirim o kadar ki beğendim. Cilt sorunları için bin bir derde şifa gerçekten hiçbir zaman eksik etmeyin  evinizde bulundurun.

Y.K diyor ki: Birçok kremi kullanmayı bırakarak sadece tek olarak kullanamaya başladığım üründür. Cildi yumuşatıyor, pişikleri, lekeleri geçiriyor, sivilceleri gideriyor daha ne olsun.

C.A diyor ki: Ciltte oluşan her türlü şeye iyi gelir mi geliyor gerçekten. Onun için her zaman bulunduruyor ve kullanıyorum size de tavsiye ederim paranızı boşa atmamış olacaksınız.

A.K diyor ki: Bu ilacı kim icat ettiyse ellerinde öpüyorum. İlk satın aldık kabını felan pek beğenmedik hatta acaba sahte mi dedik neyse pişik için kullandık geçirdi, sivilce ve lekesi için kullandık hiçbir şey kalmadı. Daha sonra vitiligo lekesine denedik çok iyi sonuç verdi gerçekten pes dedim. Artık cildimde ne sorun olsa hemen sudocrem sürüyorum.

 

Kullanan Kişinin Bu Krem Hakkında Videolu Anlatımı

Sosyal Medyada Paylaşın:

50 yorum

 1. 15yasinda kızım var ve sivilcelerlerinden çok şikayetçi ergenlik sivilcesi olduğu için sudocrem kremi kullanmasinda bir sakınca var mıdır acaba şimdiden teşekkürler

  • Merhabalar ergenlik sivilcesi için kullanabilir, çok fayda göreceksiniz çok bir krem. Şimdiden acil şifalar dileriz.

 2. Merhabalar. Yüzüm yağlı ,hassas ve kızarıklık da var. Acaba kızarıklığa iyi gelir mi?

  • Merhabalar rahatlatma ve serinletme etkisi vardır, kulanın kızarıklarınız azalacak ve yok olacaktır. Acil şifalar dileriz.

 3. En çok yağlı ciltler iyi sonuç alıyor diye belirtilmiş o yüzden merak ettim .Cildim çok kuru ve sivilce problemim yok. Yalnız yüzümü her yıkadığımda kuruluktan yanıyor ve bazen pul pul oluyor. Nemlendirmek için doğru bir krem midir ?

  • Diğer cilt tipleri sonuç almıyor diye bir şey yok. Her cilt tipi bu kremden yarar görüyor. Gerçekten sudocrem güzel bir ürün,düzenli kullandığınızda kuruluk ve dökülme problemi gidecek. Nemlendirme özelliği de var.

 4. 21 yaşında kızım beyaz tenli yağlı cildi var spora başladı çok terlediği için ensesinde sırtında gögüsünde sivilceler döktü cildiyeciye gitti doktorun berdiği kıremler sivilceleri kuruttu ama izleri kaldı iyi gelir mi?nasıl kullanmak gerek nasıl satın alabiliriz
  Teşekkürler

  • Merhabalar sivilce izleri üzerinde etkili olur güzel sonuçlar verir, kullanım şeklinin ayrıntıları konumuzda var bakın. Eczanelerden ya da internet üzerinden sipariş ederek alabilirsiniz.

 5. Benm kalsklarimda egzema var fayda gorurmuyum herkes sivilce için kullanmış mshfetmid bni pullanma dökülme kaşınma kızarıklık var

 6. Siyah nokta ve sivilcenin oluşturduğu çukurları geçirir mi ? Geçirirse sudocremi nasıl kullanmalıyım bunun için ?

  • Kullanabilirsiniz önemli faydalar göreceksiniz. Kullanım şekli yazımızda mevcut

  • Kılcal damar problemine iyi gelen kişiler mevcut bundan dolayı da kullanabilirsiniz.

 7. yüzümn kavga sonucu tırnaklandı ve kan aktı bu yaralarda da kullanabilir miyim kesin iyi gelir mi?

 8. benim yıllardır bi sivilce sorunum var ve sadece çenem bide sağ yanağımin en köşesinde kullanmadığım ürün kalmadı 6 aylık hap dahi aldım özel estetik doktorunda sadece sivilcelere uygulanan tedavi sivilcelerim hep var ama bazen öyle bi an oluyor 40 tane tek çenem de çıkıyor hepsi iltihaplı ağrısi var kaşınıyor hepsi de leke kalıyor tek başına sudocrem kullansam etki ediyor mu

  • Düzenli olarak kullanın fayda sağlayacaktır büyük ihtimal bu probleminiz ortadan kalkacak.

 9. 10 haftalık hamileyim ve ellerimde,dirseğime yakın bölgede egzamam var.sudocrem kullanabilir miyim?

  • Hamile olduğunuzdan dolayı doktor önerisi olmadan kullanamazsınız. doktorunuza ifade edin bu durumu

  • Evet yanık lekesine akne izlerine, akneden dolayı geniş gözenek sorununa sudocrem fayda eder.

 10. Merhabalar. Benim cildim karma ve inanılmaz hassas. Kızarıklıklarım var bölgesel olarak, çok ince kılcal damarlar gözüküyor yanağımda. Etkisi olur mu? İyice tahriş edip kızartmasından korkuyorum da.

  • Merhabalar sudocrem bebeklerde bile güvenle kullanıldığı için tahriş ve kızarıklık yapmamaktadır. Dozunu az uygulayarak kullanıma başlayın.

 11. Kızımın ergenlik sivilceleri vardı artık roaccutane başlamayı düşünüyordum, ama bir komşumun kızı roaccutane kullanmış ve burakmış. Şimdi ne kullanıyırsun dediğimde bu kremi tavsiye etti. 17 kundur kullanıyoruz ve gerçekten işe yarıyor.

 12. Benim ellerim çok kuru egzama diyorlar ama değil. Genetik olarak çok kuru bir cilde sahibiz özellikle eller su ve deterjandan çıkmadığı için çok kuruyor çatlıyor. Nemlendirici olarak elime kullanmam uygun mudur?

 13. Sudocremi bazen makyaj altina kullaniyorum daha sonra makyajımı yapıyorum güneş etki edermi acaba güneşe çıkılmasında zarar varmı

 14. Mrb benimde yanak bölgemde kızarıklık var cildim çok hasas kılcal damar problemimde var ne kullandıysam geçmedi dr roza olduğunu söyledi bu krem etkili olurmu geçmesinde

 15. Mrb basura iyi gelirmi acaba şiş olduğu için ağrı yapiyor acil cvp bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

 16. Göz altında kılcal damarım belirgin ve göz altın uykusuzluktan torba ve mor, şeklinde kullansam bir zararı olurmu birde kırışıklık yaparım göz altına son olarak hangi zaman aralıgında kullanmalıyım?

  • Kullanabilirsiniz bir zararı olmaz son derece güzel bir krem. Zaman aralığı yom doz miktarına uyun.

 17. 8 yaşındaki cocuğumun bacağının parmak altı ve yere basan kısmında kaşıntıdan dolayı cilt doktoruna çıkardım merhem kullandık kaşıntı geçti ama o bölgede çatlak ve yarıklar meydana geldi.Bu yarıklar yere basarken acıma yapıyor. Sudocrem sürsem faydası olurmu acil cevap bekliyorum.

 18. Yüzüm çok kuru ve hassas kılcal damarlarim catliyor hangi ürünü kullandıysam yan etki yaptı bu krem ise yarar mı kılcal damarlarim düzelir mi?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?