Azelderm Krem Hakkında Bilinmeyen Ayrıntılar

Azelderm Krem Hakkında Bilinmeyen Ayrıntılar

Bu kremi kullanan biri olarak bu bilgileri aktarıyorum. Azelderm isimli ilacı bir dönem bende kullandım cildim için önemli katkıları olmuştu. Azelderm krem sivilce, siyah nokta, gül hastalığı(rozase) için kullanılan etkili bir ilaçtır.

Bakterilerin sebep olduğu sivilce ve iltihapları kısa sürede yok eder. Bunu yaparken de akne vulgaris isimli bakterileri kısa sürede öldürür ve sorunu temelden çözer. Bunun yanında cilt dokusunu kısa sürede yeniler ve siyahımsı cilt lekelerini de kısa sürede tedavi eder. Şimdi de bu ilaçla ilgili diğer ayrıntılara bakalım.

 

 

 

Azelderm Krem Nedir, Nasıl Bir Şeydir?

 

Hafif alkol kokulu homojen özellikli beyaz renkli bir üründür. 30 gramlık tüplerde satılan mavi-beyaz bir kutusu olan bir kremdir. Akne(sivilce) oluşumu yapan akne vulgaris isimli bakteriyi öldürerek, orta şiddetteki sivilcelerde çok etkili sonuç verir. Bunun yanında ciltte düzensizlikleri ve çukurları da iyileştirir. Ayrıca siyah nokta, uçuk gibi sorunlarda da başarılı sonuçları mevcuttur.

Kullanımım sonucunda cildimin beyazlaştığını da gördüm. Ciltteki renk dengesizliklerini de gidererek cilt beyazlatıyor. Düzenli kullanım gerekiyor en az 3-4 devam ettikten sonra sonuçlar ortaya çıkmaya başlar.

 

 

 

Etken ve Yardımcı Maddesi Nedir?

 

Etken ve yardımcı maddeler son derece önem taşıyor. İşlevi yerine getiren bu önemli maddelerdir. Bu noktaya dikkat ederek kullanmak çok önemli faydalar sağlamaktadır. Etken maddesi azelaik asittir. 1 gram kremde 200 miligram azelaik asit bulunmaktadır. Bu da %20 gibi bir orana tekabül etmektedir.

Yardımcı maddeleri ise  Disodyum EDTA, setostearil alkol, izopropilmiristat, siklometikon, polisorbat 20, polisorbat 80 oluşmaktadır.

 

 

 

Azalderm Krem Nelerde Etkili Olur?

 

Ciltle ilgili bazı problemler için güvenle kullanılabilir. Aşağıda sayacağımız noktalarda çok iyi bir şekilde yararlar göstermektedir. İşte o işe yaradığı yerler;

 • Ciltte oluşan sivilceleri yok eder, ve sivilcelere neden akne vulgaris bakterisini öldürür.
 • Ciltte oluşan sivilce çukurlarını düzeltir ve pürüzsüz hale getirir.
 • Cilt lekeleri üzerine dolaylı olarak katkılar sağlar ve cilt lekelerini giderir.
 • Gül hastalığına(rozase) neden olan bakterilerin yok edilmesini sağlar.
 • Koyu renkli siyahımsı lekelerin(melazma) giderilmesinde kullanılır. Halk arasında bu cilt beyazlatma olarak geçmektedir.
 • Cildin yenilenmesini sağlayarak ölü deriyi atar.
 • Siyah nokta ve beyaz noktaların giderilmesi sonlandırılmasını sağlar. Ayrıca cilt gözeneklerinin genişliğini daraltır.
 • Uçuk lekelerinin giderilmesinde de önemli rol oynar. Uçuğa direk etkisi yoktur ama fayda sağlamaktadır.

 

 

Kullanım Şekli Nasıl Olmalıdır?

 

Hekiminiz farklı bir şekilde kullanım önermediyse aşağıdaki adımları izleyerek kullanmanız yeterli olacaktır. İşte kullanımı;

1.İlk olarak cildi iyice temizleyip kuruluyoruz. İsterseniz çok hafif bir cilt için temizleyici ile de yıkama yapabilirsiniz.

2.Azalderm’i cildinizin sorunlu bölgesine haricen çok aşırı dereceden bastırmadan ovalayarak sürüyoruz.

3.Nohut büyüklüğü kadar günde 2 kere sürmek gerekmektedir.

4.Her kremi sürdükten sonra da ellerinizi kesinlikle  durulayınız.

 

 

 

 

Azelderm Kremi Kimler Kullanmalı, Kimler Kullanmamalıdır?

 

Bu noktaya dikkat edilerek kullanılmalı ve hangi kişilerin kullanacağı net bir şekilde ifade edilmiştir. 12 yaş altındaki çocukların kullanılması önerilmez. Çünkü ekstra aplikasyonlar olabilir. Hamile bayanlarda kullanımı hekime önerisine bırakılmıştır. Gebe olduğunuzu özellikle doktorunuza belirttiniz, normalde hamilelerde herhangi bir sorun ortaya çıkmamıştır. Yine de tedbirli olunması için doktor kararına göre kullanılmalıdır.

Aynı durum emziren bayanlar içinde geçerlidir. Emziren bayanlarda bu kremdeki etken madde anne sütüne çok az geçmektedir ama yine de tedbir amaçlı doktor kararına göre kullanılmalıdır.

 

Fucidin Krem İle İlgili Kafanızdaki Tüm Soruları Cevaplıyoruz!

 

Ne Kadar Süre Kullanılmalı, Ne Kadar Sürede Etki Gösterir?

 

Tedavi süresince en önemli nokta düzenli kullanımdır. Sürekli ve düzenli kullanmazsanız istediğiniz sonuçlara ulaşamazsınız. Ayrıca sonuçlar kişiden kişiye değişebilir, çünkü herkesin cilt sorun derecesi ve yapısı farklıdır. Bu ilacı en az 12 hafta en fazla 1 yıl kullanmalısınız. Belirgin şekilde bir iyileşmenin sonuçları en az 4 hafta sonra ortaya çıkmaktadır. Bu süreleri göz önünde bulundurup tedaviyi yarıda bırakmayın.

 

 

Muhtemel Yan Etkileri Nelerdir?

 

Çok seyrek ve çok az ihtimal olmasına rağmen aşağıdaki yan etkileri yaşama ihtimaliniz olabilir. Bu gibi durumlara karşı önleminizi alın.

 • Ciltte alerjik tepkiler (kaşıntı, ciltte şişme, baş dönmesi,
 • Ciltte kızarıklık ve yanma
 • Ciltte tahriş, soyulma, kuruluk, ağrı, renk değişikliği
 • Deride pullanma ve uyuşma hissi
 • Gözde ve yüzde şişme,döküntü
 • Ürtiker(kurdeşen)

Bu gibi yan etkiler olursa ve rahatsız edecek derecede olursa kullanımı bırakıp hekiminize başvurun.

 

 

 

Azelderm Krem İle İlgili Bilinmesi Gereken Detaylar

 

1.Bu ilacın içerisindeki etken maddeye karşı alerjiniz var ise kesinlikle kullanmayın.

2.Kremi daha çok ve fazla kullanarak hastalıktan çabuk kurtulayım mantığı yanlış. Bu şekilde fazla kullanmak süreci hızlandırmaz ya da yavaşlatmaz. Kullanım şeklinde uygun kullanın.

3.Tahriş olmuş ya da çeşitli nedenlerle hasar görmüş deriye kullanmayınız.

4.Rüzgar yanığı veya güneş yanığı gibi durumlarda bu ilacı kullanmaktan vazgeçin. Çünkü durumu daha sorunlu hale getirebilir.

5.Ağıza, burna ya da göze değdirmeyiniz, şayet değerse de hemen bol su ile temizleyin.

6.Hamile ve emziren bayanlar doktor onayı alarak bu ilacı kullanmalıdır.

7.Tedavi edilen bölgeleri herhangi bir şeyle kapatmayınız, kapatırsanız tam tersine olumsuz etkiler görebilirsiniz.

8.Uygulanan bölgelerde yanma, kuruluk ve kızarıklık aşır derecede olursa doz aşımı azaltılmasını hekiminize dile getirebilirsiniz.

9.İyileşme belirtilerin görülmesi 4 haftaya kadar ulaşabilir bu süreden önce kullanmayı bırakmayın.

10.Bu ilacı uygulama sırasında cilt tahrişi yapacak sabun, alkollü cilt ürünleri, şampuan ve bunun gibi kimyasal madde kullanımından uzak durun.

11.Gül hastalığı ve sivilceye neden olan bakterilerin öldürülmesi cildin kendine yenileme özelliğini ortaya çıkarır ve siyah nokta, sivilce gelişimini azaltır.

12.Egzamalı,isilik ve yanık cilt gibi durumlara bu kremi kullanmayınız.

 

Expigment Krem İle Ciltteki Tüm Lekelere Çare Bulabileceksiniz

 

 

Fiyatı Ne Kadardır?

 

İlk olarak eczaneden alabileceğinizi söyleyeyim. Eczane haricinde herhangi bir yerde bulma ihtimaliniz yok. Bu ürün reçete ile satılıyor, yani doktorunuz reçete ettiğinde devlet ödüyor bu kremin ücretini bununda altını çizelim. Azelderm fiyatı 93.98 TL’den satılmaktadır. Bu rakamların üzerinde fiyatla satan eczanelerden kesinlikle almayın.

 

 

 

Bu Kremin Muadilleri Hangileridir?

 

Muadil demek eş değer özellikte olan anlamına geliyor. Bununla eşdeğer özellik gösteren kremler bulunmaktadır. Zaman zaman eczaneler bu ürün olmayınca muadilini verebiliyorlar. Bu konuda sizi bilgilendirerek hazırlıklı olmanızı istedik. Aşağıda sıraladığımız iki tane ilaçta yaklaşık aynı etkiyi gösterecektir onları da kullanabilirsiniz. İşte muadilleri;

 • Skinoren krem
 • Finacea jel

 

 

 

Azelderm Hakkında Çok Sık Sorular Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Bu ürünü devlet ödüyor mu?

Cevap 1: Bu sorunun cevabı evet, hekiminiz reçete ederse devlette bu ilacı ödüyor.

 

Soru 2: İşe yarar mı kullansam mı?

Cevap 2: Kullanan bir kişi olarak cevap veriyorum siyah nokta, sivilce ve gül hastalığı için güzel sonuçlar veriyor kesinlikle deneyin derim. Yalnız kişiden kişiye değişen sonuçları da mevcut bunu da unutmayın. 100 de yüz garanti diye de bir şey yok bunu da eklemek istiyorum.

 

Soru 3: Güneş lekeleri üzerinde fayda sağlar mı?

Cevap 3: Lekeler için katkısı büyük , güneş lekesi içinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Soru 4: Azalderm ve Expigment kremi karıştırabilir miyim?

Cevap 4: Bu şekilde az az ikisini karıştırıp kullanabilirsiniz daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

 

Soru 5: Sivilce(akne) için denesem ne kadar etki gösterir?

Cevap 5: Sivilce için müthiş katkılara sahip, özellikle de orta şiddetteki sivilceler üzerinde çok iyi sonuç lar alınıyor. Düzenli bir şekilde kullanmanızı öneriyoruz.

Soru 6: Sivilce çukurları içinde kullanabilir miyim?

Cevap 6: Cildi yenileme özelliği olduğu için sivilce çukurlarını da düzeltiyor ve cildi pürüzsüzleştiriyor.

 

Soru 7: Sivilce izleri üzerine de bunu kullanabilir miyim?

Cevap 7: Sivilce izlerini geçirmede bire birdir, kullanan kişilerde çok iyi sonuçlar elde edilmiştir. Sizde hemen başlayın kullanmaya derim.

 

 

 

Kullananlar Anlatıyor ve Yorumluyor

 

Azelderm kullananlar aşağıdaki yorumları yaptı bu düşünceler sizlere ışık olacaktır ve ona göre kullanıp kullanmamanız gerektiğini belirtecektir.

Semra anlatıyor: Kullandım gerçekten hem sivilcelerim için hem de izleri için etkili sonuçlar verdi, ilk başlarda acaba etkili olur mu dedim çünkü çokça krem kullandım etki göstermedi. bende yüzde yüz sonuç vermese de önemli ölçüde fayda gösterdi.

Suzan anlatıyor: Bu kremi kullanıyorsanız güneşten uzak durun ya da hiç çıkmayın yoksa rahatsız ediyor kesinlikle ayrıca düzenli kullanmanız gerek. Cilt rengimi çok güzel açtı ayrıca cildimi soydu ve lekeleri giderdi. Bu etkiler açıkçası hoşuma gitti, sivilcelerim içinse biraz yetersiz kaldı ama önemli ölçüde de baya sivilceleri de geçirdi.

Mehmet anlatıyor: Siyah noktalarım çok fazla idi bu hoşuma gitmiyordu bunun için denedim gerçekten çok kısa sürede geçirdi.

Rıdvan anlatıyor: Sivilce probleminden artık sıkılmıştım doktorum bu kremle beraber birkaç krem daha yazdı karışım yaptı ve gerçekten bebek gibi cilde kavuştum. Bu kremde onlarda biri idi bunu belirteyim.

Melis anlatıyor: Denemenizi tavsiye ederim denemeden bilinmiyor çünkü bir önerdiğim kişide etki etmedi ama diğerinde güzele etki gösterdi. Sizde deneyerek bakın faydası var. Özelliklede cilt beyazlatmak isteyenlere tavsiye ederim.

İpek anlatıyor: Ön yargı ile başladım gül hastalığım için faydasını görünce çok beğendim herkese de önerdim.

Clindoxyl Jel Hakkında Aradığınız Her Şey

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

195 yorum

 1. Expigment %4 lük kremi sadece bir gece kullanmam sonucu cildimde krem yanığı oluştu. Şu an o bölgeler koyu renk kaldı. Bu kremi ( azelderm) kullansam bu izleri doluklaştırırmı. Ayrıca bu mevsimde kullanılırmı ve tüm yüzüme kullansam uygun olurmuş. Lekeler yer yer yüzün çeşitli alanlarında mevcut çünkü. Üstüne nemlendirici kullanabiliyor muyuz. Teşekkür ederim..

  • Yanık değil de güneşin etkisi ile ya da cildinizden dolayı koyulaşmalar olmuştur azelderm kullansanız olur ama yine bir doktora görünmenizi tavsiye ederiz daha sağlıklı olur, çünkü buradan yüzünüzü görme şansımız yok.

 2. Azelderm krem var elimde 6 ay önce kullandım şimdi açilmiş aynı kreme devam edebilir iyim Bi sıkıntı olurmu

  • Son kullanma tarihi üstünde yazıyordur şayet geçmemişse kullanmaya devam edebilirsiniz.

 3. Doktorum 2 gece 1 defa kullanmamı soyledi onunla beraber clean-T de kullaniyorum. Azeldermi kullanacagim aksam clean-t surup ustunemi azeldermi surucem yoksa o aksam clean-t kullanmamamlimiyim?

 4. 1 bucuk aydir azelderm kullaniyorum cildiyeye gittim doktor tavsiyesi uzerine aldim. Ama hala sivilce cikiyor siyah noktalar hala duruyor izlerde bir ton acildi acilmadi 2 gecede bir suruyorum mercimek tanesi kadar dedi doktorum ne dersiniz tekrar bir kontrole gitmelimiyim?

  • 2. ayın sonunda hiç iyileşme olmazsa doktorunuza muayne olun demek ki sizin sivilceler inatçı ve güçlüymüş diyebiliriz.

 5. Ben anlamdım şu an ilacı aldım ama kullanamıyorum sürdükten ne kadar vakit sonra yıkamamız gerekiyor çünkü ısotrexın hem de azelderm ilacını da akşam kullanmam gerekiyor bu ilacı sürdükten 1-2 saat sonra da yüzümü yıkamadan ısotrexın ilacını sürmem mi gerekiyor yoksa azelderm ilacını yıkayıpta mı isotrexın ilacını sürmeliyim kafam çok karıştı lütfen yardımcı olur musunuz

  • Bu iki kremi arka arkaya kullanın yani şöyle ilk önce ısotrexini sürün 2 saat kadar sonra yüzünüzü yıkamadan azeldermi üzerine sürün bundan sonra en az 2 saat kaldıktan sonra yüzünüzü dilerseniz yıkayabilirsiniz, yıkmasanız da herhangi bir sorun olmaz.

 6. Bu kremi yeni kullanmaya başladım fakat temmuz ayindayiz güneş lekesi yapar mı yakar mı diye biraz endişe ediyorum sizce bir mahsuru var mı güneş lekesi yapar mı çünkü hergün güneşe maruz kalıyorum

  • Yaz günü olduğu için güneş lekesi yapma riski fazladır. Şayet çok güneşe çıkmazsanız şapka takarsanız sıkıntı olmaz. Yalnız güneşten kendinizi çok koruyamıyorsanız eylül ayının yarısından sonra kullanmaya başlayın.

 7. Doktorum bu kremi sadece bir hafta kullanmamı söyledi ama etki etmesi için aylar gerekiyormuş ayrıca prospektüsünde birkaç ay geçmeden bırakınca hastalığın ilerleyeceği söyleniyor ne yapmalıyım

  • Bnde 1 ay oldu azelderm kullanıyorum kırmızı lekelrim daha bı kızardı sanki bu iyiye yönelik bisimi yoksa azeldermi birakmalimiyim

   • merhaba ben sabah azelderm aksamlari eritretib kullanıyorum 41. günüm hala azda olsa sivilcem çıkıyor ve lekelerim daha kirmizi kırmızı oldu

 8. Doktorum bu kremi sadece bir hafta kullanmamı söyledi ama etki etmesi için aylar gerekiyormuş ayrıca prospektüsünde birkaç ay geçmeden bırakınca hastalığın ilerleyeceği söyleniyor kafam karıştı

  • Doktorunuza danışın ekstra düşündüğü bir şey mi var diye ona göre devam edin.

 9. Merhaba ben azeldermi bacagimdaki güneş lekeleri icin kullanıyorum fakat varis sorunu var.azelderm varisleri tetikler mi

 10. Kullandıktan iki saat sonra yıkamak zorunlu mu? Daha uzun süre bekletebilir miyiz

  • Aynı soruyu birden fazla sormuşsunuz iki saat sonra yıkamak zorun değilsiniz sadece en az iki saat kalmalı diyoruz. Yani 2 saat önce yıkarsanız etkisini göremezsiniz. Siz isterseniz akşam sürün sabaha kalkıp yıkayın yani yüzünüzde 2 saatten fazla kalabilir.

  • İki saat sonra yıkamak zorun değil istediğiniz kadar kalabilir ciltte ama en az 2 saat kalmalı.

 11. 3 gündür kullanıyorum yüzümün bazı bölgelerinde pütür pütür sivilce kustu bu normal bir durum mu

  • Evet kusturma özelliği vardır bu normal 2 hafta sonra geçecektir kullanmaya devam edin.

 12. Alerjim olmadığı halde Cildimde küçük küçük sivilceler çıkarması -4 gündür kullanıyorum- normal mi?

 13. Azelderm i aksamlari yatmadan önce sürüyorum
  Bunun yanında Expigment de başlamak istiyorum ama ikisini bir kullanırken kullanım şekli nasıl olmalı
  Yardımcı olurmusunuz
  Hangisini önce sürüp aralarına ne kadar zaman aralığı birakmaliyim

  • İkisi de cilt soyucu kremler bundan dolayı aynı anda kullanmanızı önermeyiz.

 14. Azelderm ile clindoxyl ayni etki mi olusturur? Doktorun azelderm verdi ama evde clindoxyl var diye almadim.

  • Benzer ortak etkileri vardır ama ikisi de farklı ilaçlardır. Azelderm kremin yerine clindoxyl jel olmaz.

 15. Sürünce yakıyo gibi oluyo, küçük küçük iğneler batıyo gibi hisseddiyorum, derimi de soyuyo,3.gün, devam etmeli miyim.

 16. Merhaba azelderm kremi madecassol krem ile karıştırıp sürebilirmiyim? Bir de azeldermi sürdükten sonra çok fazla kaşıntım ve yanma hissim oluyor bu normal mi?

  • Merhabalar karıştırıp kullanılmasını tavsiye etmiyoruz ayrı ayrı beraber kullanmanız daha iyi. Azelderm yanma ve batma hissi yapar bu zamanla geçecektir gayet normal bir durumdur. Ayrıca azeldermin miktarını ve sürme sıklığını azaltarak kullandığınızda yanma ve batma hissi daha azalır.

 17. Merhaba leke tedavisinde azelderm ve trıtone kullanmayı düşünüyorum da bunları hangı sırayla sürmem lazım once trıtone 1 saat sonra azelderm mi yoksa bi gece trıtone bi gece azelderm mi cwp verirseniz sevinirim.. Tşkrlr şimdiden

  • Merhabalar birçok şekilde kullanılabilir ama ilk önce azelderm sürün 1-2 saat sonra da tritone kullanın bu şekilde düzenli olarak kullanmanızı tavsiye ederiz.

 18. Benim cildimde sonradan küçük kahve rengi lekeler olusdu doktorum bana azelderm expiment advantan ve madecassol bu 4 kremi gece uymadan önce herbirini mercimek tanesi kadr alrak karıştırıp ince bir tabakayla yüzüme surmemi soyledi yanma ve kizarkli yapıyor 4 cü günümdeyim yavs yavs kabuklanmaya başladı soyulması gerekiyormus sizce normal mi gecrmi bu leklerim.

 19. Merhabalar,doktorum azelderm ve clindoxly jel verdi,Azeldermi aksam saatleri sürp sonra cildimi güzelce temizleyip jeli uyumadan önce sürmemi tavsiye etti sizce etkisi olur mu?Yoksa ikisini 1-2 saat aralıklarda kullanip yüzümü hic yıkamasam mi?

  • Merhabalar doktorunuz söylediği gibi aynı şekilde kullanın çok faydasını göreceksiniz. Acil şifalar dileriz.

 20. Roza hastalığına ıyı gelırmı azeldrem küçük kırmısı sıvılceler çıkıyor iltıhaplı ne dıyodunuz bu konuda

  • Roza hastalığına karşı azelderm iyi gelmez. Roza krem kullanmanızı öneririz.

 21. Ben 4. Günündeyim yüZümde biraz yanma var kremi sürünce yanıyo göz çevremde biraz yanma olmuş ve kaşıntı var normal mi

 22. Merhaba doktorum bana azelderm krem ve clindoxyl krem verdi ancak kullanımı konusunda kafam karışık.gece yatmadan önce clindoxyl kremi sürüp ardından yıkamadan üstüne azelderm mi surmeliyim?

  • Merhabalar 2 saat aralıklarla üst üste bu kremleri kullanabilirsiniz sıkıntı olmaz.

 23. Merhaba azelderm kullanıyorum 3 gündür bugün sürdüğümde çok fazla yanma hissi oldu ve çok fazla kızardı yüzümü yıkadıgımda kırmızı yanık gibi oldu normal mi

  • Merhabalar azelderm kaşıntı, yanma ve kızarıklık yapar son derece normaldir bunun için dozu azaltarak kullanın ve nemlendirici de kullanın bu şekilde yüzünüz gittikçe alışacaktır.

 24. Azelderm kremini nerdeyse bir aydın kullanıyorum benim yüzümde hiç bir yanma batma gibi bir belirti göstermedi bu normal mi ve de bir aydır kullanmama rağmen herhalgi bir etkisini görmedim hatta lekelerim çoğaldı bile diyebilirim bırakmam mı gerekiyor bu durum da

  • Herkes yanma ve batma yapmamaktadır. 1 ay daha kullanın fayda sağlamazsa kullanımı bırakın. Bu kremi kullanırken güneşe çıkmayın ya da şapka ile çıkın. Fayda sağlamazsa size yeni bir kremi önerisi sunalım.

 25. Cildimin alın bolgesinde gunes lekesi olustu doktorum bana expigment ve azelderm verdi yaklasik 3 gundur kullaniyirum yaz ayi oldugu icin gunes kremide kullaniyorum bugun hafif bir kasinma var normalmi bu durum lutfen yardimci olun

  • Son derece normal kaşıntı olması mümkün olduğu kadar güneşe çıkmayın ve cildinizi güneşten koruyun bu ilaçları kullandığınız süre içerisinde.

 26. Merhaba yüzümüzü yıkadıktan sonra nemlendirip hemen ardından azeldermi sürmekte bir sakınca var mı acaba ?Yani ilaçtan hemen önce yüzü nemlendirmek ilacın etki etmesine herhangi bir engel midir ?

  • Merhabalar nemlendirme sürülmesi doğru bir kullanma biçimi değildir bundan dolayı kullanımdan önce nemlendirici sürmeyin. nemlendirici kullanacaksanız bu kremi kullanmadığınız zaman diliminde kullanın.

 27. Merhabalar madecassol ve azdermi birlikde kullanabilirmiyim,kullanırsam nasıl kullanacagim önceliğini hangi kreme vermeliyim? Birini surudukden sonra yıkayıp digerinimi kullanmalıyım yoksa ustunemi surmeliyim? Zararı varmıdır

  • Merhabalar kullanabilirsiniz ilk olarak madecassol sürün 1 saat sonra yıkamadan üzerine azeldermi sürün bu şekilde kullanın. Bir zararı yoktur.

 28. Merhaba benzoxin,azelderm ve madecasaal üçlüsünü kullanabilirmiyim? Kullanabiliyorsam üçünü nasıl kombin yapmalıyım?yan etkileri varmı? Birde azelderm kremi kahve rengi lekelerim için doktor verdi ama nasıl kullanacağımi söylemedi eczacı bana sadece leke üzerine surmemi istedi ama bazı kullanıcılar tüm yüze yayarak kullanabilecegini söyledi azeldermi kullandığından veri yüzümde sivilce yağ bezesi ve siyah nokta belrigin şekilde siritmaya başladı bu doğal mıdır sivilcelerim kırmızı kırmızı aşırı derecede rahatsız edici görüntü oluşturdu kremi kullanmayi bırakdim bu yat etkimidir?

  • Merhabalar doktora gitmediyseniz size cilt doktoruna gitmenizi öneririz çünkü ilk önce yüzünüzün durumu önemlidir.

 29. Merhabalar yukarıda biri daha sormuş azelderm, madecasaal ve benzoxin birlikde kullanilabiliyormu? Kullanılıyorsa nasıl kullanılmalı?

 30. Merhaba ben gece yatmadan önce ekspigment bir saat sonra azelderm mi sürüp yatiyorum lekeleri azaltıp cilt tonumu biraz açiyor 8 yildir kullaniyorum doktorum bu şekilde önermişti.kullanmazsam lekeler çok daha belirgin oluyor bu yüzden birakamiyorum ama tamamen bitmiyor daha etkili başka bir öneriniz olabilirmi.bu lekelerden kurtulmak istiyorum.

 31. Merhabalar, 1 hafta önce kullanmaya başladım azelderm ve clindoxyl kremini. Azelderm sabah kullanıyorum yüzümde aşırı kaşıntı kızarıklık yapıyor. Üzerine kuruduğu için hametan sürdüğümde de kızarıklığı artıyor.
  Akşam clindoxyl sürüyorum o da kızarıklık ve yanma yapıyor mecbur hametan sürüyorum sizce nasıl yapmam lazım

  • Merhabalar arka arkaya 3 soru sormuşsunuz öncelikli olarak doktorunuz nasıl kullanın dedi ise o şekilde kullanın. Ayrıca hametan kullanmayın. Hepsini beraber kullandığınız için cilt kuruluğu ve kaşıntı kızarıklık olabilir. Bu durum sık oluyorsa kullanım dozlarını ve sıklığını düşürün ve nemlendirici kullanın.

 32. Merhaba ben şu an aknetrent tedavisi görüyorum ve doktorum lekelerim için bu kremi önerdi. Ben bu kremi kullandıktan sonra cildimi nemlendirecek miyim, yoksa nasıl kullanacağım?

  • Merhabalar bu ilaçlar cildinizi çok kurutursa nemlendirici kullanabilirsiniz. Bu kremi sürdükten 2 saat sonra nemlendirici kullanabilirsiniz.

 33. Merhaba ben aknetrent tedavisi görüyorum ve doktorum bana lekeleri için acnemix ve azelderm kremini verdi ikisini üst üste sürdüğüm de her hangi bir problem olur mu? Ya da hangi aralıklarla kullanmalıyım?

  • Merhabalar üst üste sürebilirsiniz sorun olmaz hatta bazı doktorlar karıştırıp kullanabilirsiniz de diyor. Üst üste sürmek istemiyorsanız da 2 saat aralıklarla kullanabilirsiniz.

 34. Merhabalar alzerderm kremini 1 aydır kullanıyorum. İlk günlerde cilt rengi mi açtı lekelerimi biraz giderdi 3. 4. Haftada ise cildimde sivilce çıkmayan yerlerde küçük küçük ama fazla sivilce çıktı bu normal mi? Ne kadar sürede geçer?

 35. Merhaba doktorum clindoxyl vermisti 3 haftadir kullaniyorum ama hala cikan sivilcelerim ve izlerim var. alzerderm kremi alip 1 gece o 1 gece digerini surebilirmiyim

 36. Merhabalar , açıkçası birkaç gündür azeldermi kullanıyorum fakat yüzümü yıkasam bile kızarıklık yanma oluyor . Kullanımı bırakmalı mıyım ?

  • Merhabalar dozu azaltın nemlendirici kullanın sıklığı azaltın yine de çok kızarıklık yapar rahatsız ederse o zaman bırakın.

 37. Cildimde gerginlikle birlikte kuruluk yaptı sürdüğüm anda da yanma ve kaşıntı duyuyorum kullanalı 10 gün oldu ne yapmalıyım?

  • Kullanmaya devam edin dozu ve sıklığı azaltın nemlendirici kullanın yine de aşırı derece devam ederse kullanımı bırakın.

 38. Merhaba benim roza gül hastalığı var roza krem kullaniyorum bi ise yaramıyor azeldrm kullansam banahaydasi olurmu acaba cildin kuru normalde de soyuluyor ve surekli kırmızı kapakçıklar oluşuyor şişiyor kaybolmuyor

  • Merhabalar azelderm daha kurutur bundan dolayı azelderm kullanmayın. Böyle bir durum varsa doktorunuza muayane olun.

 39. İyi günler cildim bebek gibiydi ama son zamanlarda canıma tak eden sivilceler için doktorum akne tedavisi başlattı. 20 yaşındayım. Benzoxin jel ve azalderm verdi . Birini sabah birini akşam kullanıyorum ve doktorum mutlaka bir güneş kremi kullan dedi sizce akne tedavisinde en iyi güneş kremi nedir sivilce yapmasından korkuyorum

   • Birde bu kremleri 3,4 gündür kullanıyorum cildim kuruya dönüyor gibi hafif hafif soyuluyor nemlendirici olarak ne önerirsiniz bu tedavi sırasında

 40. Merhabalar tüm sorulara cevap verdiğinizi görmek beni çok mutlu etti rica etsem benim sorumuda cevaplar mısınız? Doktorum azaldermi sabah kullanmak için verdi ancak güneş kremi hakkında konuşmadık sabahları güneş kremiyle uygulamalı mıyım yoksa azalderm güneşe karşı kullanılmamalı mı yani sabah cildimde leke bırakır mı güneşe karşı umarım açıklayabilmişimdir

  • Merhabalar azelderm kullandıktan sonra güneşten mümkün olduğu kadar kendinizi koruyun. Leke bırakma durumu olmaz ama çok aşırı derece ve uzun günlerce güneş temasında leke bırakma durumu olabilir. Güneş kremini azelderm den 3 saat sonra sürebilirsiniz.

 41. Merhabalar bende azelderm ve ekspigment kulllaniyom dokturum ikisinde karıştırıp surmmemi söyledi yaklaşık 1haftadir kulllaniyom ilk günler yanma oldu amA
  Şuan yok artık sadece sürdüğüm bölgede kabuklanma var ve kuruluk normalmi umarım yakın zamanda etkisini görürüm

  • Merhabalar düzenli kullanıma devam edin etkisini göreceksiniz. Kuruluk ve kabuklanma normal eğer şiddetli olursa nemlendirici kullanabilirsiniz.

  • Merhabalar kuruluk ve kabuklanma normal çok fazla olursa kullanım sıklığını azaltabilirsiniz ve nemlendirici kullanabilirsiniz.

 42. Merhaba yaklaşık 2 aydır azelderm kremi kullanıyorum. Roza kremini sonradan keşfettim bu kremler karıştırılabilir yazmışsınız. Bunun oranı sizce ne olmalı herhangi bir yan etki yaratır mı karıştırmak?
  Teşekkürler

 43. Bende bunu kullanıyorum yavaş yavaş etki ediyor fakat sormak istediğim 3 tane su çiçeği izi var 1i derin diğer 2 si orta ve yüzeysel aynı şekilde 2 tane ince tırnak izi var çizik gibi o da yüzeysel bu izler için bi krem var mi yani geçme ihtimali var mi

 44. Merhaba benim yüzümde 3 tane su çiçeği izi var 1i derin diğer 2 si yüzeysel aynı şekilde 2 tane ince tırnak izi var çizik gibi o da yüzeysel bu izler için bi krem var mi yani geçme ihtimali var mi

 45. Merhaba benim yüzümde 3 tane su çiçeği izi var 1 i derin diğer2 si yüzeysel aynı şekilde 2 tane ince tırnak izi var çizik gibi o da yüzeysel bu izler için bi krem var mi yani geçme ihtimali var mi şimdiden teşekkürler

 46. Merhaba , azelderm kremi gün aşırı sadece akşamları kullanıyorum , cilt hassasiyetim ve kızarıklığım için. Benim sorun azelderm kullanırken günlük makyajda föndöten kullanmanın bi sakıncası var mı?

 47. Merhaba,ben azalderm krem kullanıyorum ama nadika kremle karıştırıp kullansam sorun olur mu ?

 48. Bende kullanıyorum 1 ay oldu lekelerim biraz daha belirginleşti amA pes etmek istemiyom dokturum expigmentle karıştırıp sürmemi söyledi ama tam. İstediğim sonucu goremiyom

 49. Özellikle çene bölgemde koyu lekeler var cilt tonumla bir değil lütfen bana birşey söyleyin

 50. Yaz aylarına girmek üzereyiz bu kremi Bioderma nın güneş kremini sürdükten sonra kullansam yüzüme sakıncası olur mu üst üste gelecekler ya ondan bi sorayım belki karşı karşıya gelince ikisi yan etki yapabilir..??

  • 15 dakika aralıklarla sürün bir sakıncası olmaz ama azelderm sürdükten sonra mümkün olduğu kadar güneşle temas etmeyin.

 51. Merhabalar ben bu kremi 1 haftadır kullanıyorum t bolgemdeki yağlanma ve burnumdaki siyah noktalar için doktorum verdi bu ilacı sadece t bolgeme uyguluyorum bu yüzden ancak sabahları kalktığımda t bölgem daha da yağlanmış olarak uyanıyorum bu normal mi acaba

 52. merhabalar..benim azelderm icin 16. günüm ama benim diger kullanicilar gibi asiri soyulma ole kizarma batma kasinma olmadi .. bu ise yaramadigini mi gösterir.. be birde lekelerim daha kirmizi kirmizi oldu ..buna yorumunuz nedir.. teşekküler

  • Merhabalar herkeste soyulma, kaşıntı, batma yapacak diye bir kural yok bu etki etmediği anlamına gelmez. Kırmızı olabiliyor bu durum geçecektir.

 53. Hayırlı ramazanlar. Herkes gibi ben de azelderm ve differin jel kullanıyorum. Doktorum azelderm sabah differini gece yatarken sür dedi denildiği gibi uygulamaya çalışıyorum. Sonucunun iyi olmasını umut ediyorum çıkan sivilcelere soyulmalara ve yanmalara dayanıklıyım ama korkuyorum daha yeni 1 hafta oldu ama bugün daha bi yanma ve batma hissi oluştu yüzüm yastığa değince bile çok sızlıyor. Korkuyorum alerjik bir sıkıntı olabilir mi acaba. Bir de önceden benzamycin kullanmıştım alerjik reaksiyon gösterdi ve yüzüm yandı. O kremde bulunan maddeler bu kremde yok değil mi? Malum yasaklar var doktorada gidemedim lütfen beni aydınlatınn

  • Azelderm bu yan etkileri yapar normaldir ama kullanım dozunu düşürün, nemlendirici kullanın ayrıca sert sabunlar kullanmayın. Bu şekilde düzenli kullanıma devam edin.

 54. Merhaba sivilce ve leke izleri icin doktora gitmistim doktorum Azelderm kremini ve ClindaTre kremini verdi. Azelderm kremini 15 gündür kullanıyorum ve hala yanma hissi kaşıntı oluyor. Bugün uyandığımda yüzümde komple bi krem yanıgı gördüm. Bu durum geçici midir sanırım iz kalıcak yüzümde:( cevap verirsemiz cok mutlu olurum

  • Merhabalar bu durum geçicidir ama bazı ciltlerde kızarıklık fazla olmaktadır. Kızarıklığın olmaması için dozu azaltır, nemlendirici kullanın sert sabunlar kullanmayın hatta bir iki gün azelderm kullanımına ara verin. Bu dediklerimiz yapıp yine çok fazla kızarıklık olursa kullanımı bırakın.

 55. Merhabalar, sorumu yanıtlarsanız çok mutlu olurum. Ben gece yatmadan önce fucidin krem kullanıyorum, gündüz de azelderm krem kullanıyorum. İkisini beraber kullanmamın bir sakıncası var mıdır?

 56. Merhabalar, herkese tek tek cevap vermişsiniz çok naziksiniz.
  Ben gündüzleri sivexlosyon ve geceleri lekelerim için azelderm kullanıyorum. Doktorum gunde 3 kere güneş kremi kullanmami söyledi. Evdeyim direkt güneşe çıkmıyorum zaten ama kremlerle güneş kremini nasıl kullanmalıyım?

  • Merhabalar cevap vermekten mutluluk duyuyoruz düşünceleriniz içinde teşekkür ederiz. Ev içinde olsanız da güneş kremi sürün. Gündüz sivex losyon 2 saat cildinizde kaldıktan sonra yüzünüzü yıkayıp güneş kremi sürebilirsiniz ya da sivex losyon cildinizde 2 saat kaldıktan sonra üzerine de sürebilirsiniz.

 57. Merhabalar 2 tane sorum olacak size ne zamana kadar kullanmam gerekir bide 2 ay olcak 1 hafta sonra kullanalı azaldı lekelerim bu kdarmi etkisi dahada kullanirsam kesin gidermi lekeler

  • Merhabalar lekeler yüzde yüz gider demek çok doğru olmaz ama önemli derecede azalacaktır. 2 ay oldu ise en az 1 ay daha kullanıma devam edin.

 58. İyi günler ben yaklaşık 2 aydır kullanıyorum 3 . ayıma girmek üzereyim ilk günler biraz lekelerim geçti gibi ama şimdi lekerim Cook belirgin eskisinden daha beter durumda çook korkuyom leke kaldı diye napicam şimdi. Lütfen bana birşey söyleyin

 59. Yane dokturum 3 aydan fazla kulllanma dedi ama istediğim sonucu alamadım şuan lekelerim aynı ve daha kötü pandemidem dolayida gidemiyom

 60. merhaba,
  azelderm kullanmaya başlayalı 3 gün oldu.
  bu sabah yüzümde biraz kızarıklık oluştu bu ciddi bir yan etkimidir acaba.
  Ve ben geceleri yatmadan önce kullanıyorum sabah yüzümü yıkayıp denize gitsem güneş ışınları zarar veririmi.

  • Merhabalar kızarıklık yapabilir bu normal denize mümkün olduğu kadar gitmeyin ve güneş ışığına maruz kalmayın. Denize giderseniz kızarıklıklar daha fazla olabilir.

 61. Merhaba la Roche posay jel kullanıyorum yüzümü kurutuyor sivilcelerim biraz geçmeye başladı lekeler içinde azelderm krem kullanmak istiyorum ikisini beraber kullanmak zararlı mı yoksa kullanabilir miyim ?

  • Merhabalar ikisini aynı anda kullanırsanız cildiniz çok kurur tahriş olur. la roche posay jele ara vaerip azelderm kullanın sonrasında jele tekrar dönüş yapabilirsiniz.

 62. Merhaba benim de bi sorum olabilir mi 🙂 azelderm ,acnefferin ve excipal lipo %4 emülsüyon verdi doktorum nasıl kullanıcam cidden kafam karıştı sadece lekeler için aldım bunları yardımcı olurmusunuz

 63. Çok fazla yara izlerim var azelderm kullanmak istiyorum en kısa kaç zaman sonra geçer yada neyi neyle beraber kullanırsam kaç kısa zamanda geçer. Önerilerinize ihtiyacım var!

 64. Kremi 3 aydır kullanıyorum lekeler azaldı tam gitmedi krem değiştirmem lazmmi yoksa devammı etmeliyim

 65. Bana eritretin ile birlikte verilmişti bir gece birini diğer gece diğerini sürüyordum. Ama şimdi yaz geldi yaz içinde kullanıma uygun mu? Güneşten dolayı leke yapma gibi bir durumu söz konusu mu?

 66. Merhaba 2 günüm doktor azelderm ve clindoxly verdi clindoxly gece sürmemi söyledi azelderm de gündüz ama güneş kremi vermedi bana leke yapar mı güneşe çıkmıyorum. Ama yine de leke yapar mı? Acil cevap verirseniz çok iyi olur.

 67. Merhaba ben yaklaşık 1 aydır sabahları azelderm gece yatarken de bazen temizleyip bazen de temizlemeyip differen jel kullanıyorum şu an da yanaklarım döktü acaba bunun nedeni nedir

 68. Sivilce çukurlarım için azalderm kremi verdi doktor 1haftadır kullanıyorum ve ilk defa çukurlarımın olduğu bölgede kırmızı noktalar çıkardı normal bir durummudur.

  • Çok normal bir durum değil ama görmediğimiz için yanlış bir şey de ifade etmeyelim ondan dolayı doktorunuza gösterin daha iyi olur.

 69. Merhaba eylül ayındayız azeldrem kullanıca güneş kremi kullanmak şartmı ben akşamları kullanıyorum ve genellikle evdeyim

  • Merhabalar artık güneş etkisini kaybettiği için güneş kremi şartta değil kullanılmayabilir.

 70. Merhaba azalderm kremi imex krem ile beraber kullanabilir miyim sakıncası var mıdır

 71. Merhaba. Yüzümde ergenlikten kalma sivilce izleri ve çukurlar var. Sizce hangi kremi kullanmalıyım?

 72. Doktorum bana azelderm ve acnlelyse krem verdi ikiside gece sürülecek dedi aynı gecemi kullanmalıyım birde güneş kremi solonte verdi nezaman kullanmalıyım

 73. Merhabalar doktorum bana azelderm ve acnlyse verdi 2 side gece sürülecek dedi aynı gecemi sürmeliyim birde solente güneş kremi verdi bunu Nezaman sürmeliyim

  • Merhabalar yarım saat aralıklarla ya da arka arkaya sürebilirsiniz. Güneş kremini de gün içerisinde sabaha kullanabilirsiniz.

 74. Merhabalar doktor önerisi ile bir aya yakın sabahları magnis kremini, gece yatmadan önce de azelderm kremini kullanıyorum. Ayrıca kremleri kullanmadan önce Seranem yüz köpüğü ile yıkıyorum daha sonra kremleri kullanıyorum ama yüzümdeki sivilceler daha çok arttı ve sert bir şekilde çıkıyor ne yapmam gerekiyor. Bu normal mi neden hala geçmedi

  • Merhabalar deri altındaki kusturma etkisini geç göstermiş olabiliyor bazen bir süre daha kullanın devam ederse farklı ilaç önerelim aynı zamanda doktorunuza da muayane olun.

 75. Merhaba! Lazer epilasyon sonrası devam etmelimiuim tedavime dutak üstüne lazer işlemi yapıldı kullanayımmı zararı olmazmı

  • Merhabalar sadece dudak üstüne lazer epilasyon oldu iseniz o bölge haricinde diğer bölgelerde kremi kullanabilirsiniz ama o bölgeye bu kremi sürmeyin.

 76. 3 hafta oldu bu kremi kullanalı ama hala sivilce çıkartıyor yüzümde geçirmedi henüz normal mi bu durum yoksa zamanla geçer mi ?

  • Bu sürede normal daha düzeli olarak kullanın şayet etki etmezse size farklı bir krem önerisi sunacağız.

 77. Azelderm kremi açtıktan sonra kaç gün kullanabilirim şuan tedaviyi bıraktım ama içerisinde biraz daha var omu kullanabilir miyim?

 78. Merhabalar doktor önerisi ile komedonlar ve siyahnoktalar için 3aydır skinoren kremkullanıyorum skinoren bitti çok büyük bir iğleşme olmadı skinoren yerine azalderm ile devam edebilirmiyim. Birde doktor 6 ay kullana bilirsin demişti. Siz ve uzun bir süremi? Son soru gebelikte kullana biliyormuyuz çoook teşekkürler

  • Merhabalar devam edebilirsiniz ama doktorunuzun 6 ay zamanına uymalısınız. Uzun süre denemez. Hamilelikte doktor önerisi ile kullanmalısınız.

 79. Merhaba
  Cilt lekeleri ve sivilceler için doktorum azelderm ,bioderma sebium night peel,la roche tolerıane yüz yıkama jeli ve la roche toleriane ceeam verdi.ancak bioderma sebium night peel çok fazla büyük sivilce çıkarttı. Azeldermi 3 gece nigt peeli 3 gece kullanacaktım ancak sivilcelerin artması yüzünden night peeli kullanmaya korktum bu ürünleri nasıl kullanmalıyım bilgi verebilir misiniz

  • Merhabalar çok fazla ürün kullanıyorsanız leke tedavisi yapıyorsanız sadece azelderm ve yüz temizleme jelini kullanın diğerlerine ara verin.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?