Fucidin Krem Ne İçin Kullanılır, Muadili?

Fucidin Krem Ne İçin Kullanılır, Muadili?

Bugün sizlere cilt sorunlarınız için işe yarayan bir kremi derinlemesine inceleyeceğiz. Kullanmadan önce her şeyi öğreneceksiniz. Bugünkü kremimizin adı fucidin. Kullanacağınız ürünlerin özelliklerine iyi bilmek ve doğru kullanmak faydalı olmasında en büyük etkenlerin başında gelmektedir. Birçok kişi yanlış kullanım şekillerinden dolayı maalesef fayda görememektedir. İşte bunlardan dolayı da tüm kafanızdaki sorulara cevap olacak şekilde bilgiler veriyoruz.

Fucidin krem bakterilerden dolayı ortaya çıkan cilt enfeksiyonlarında kullanılan etkili antibakteriyel özelliktedir. Özellikle de deri problemlerinde kullanılır. Etkili sonuçlar verdiği içinde hekimler tarafından sıkça reçete edilmektedir. Şimdi de bu kremle ilgili tüm detaylara bakalım.

 

 

 

Fucidin Krem Nedir?

 

Bakterileri yok eden, gelişimlerini engelleyerek ortadan kaldıran, bakterilerin sebep olduğu tüm enfeksiyonlara karşı savaşçı antibakteriyel özellikli kremdir. Duyarlı kişilerin deri hastalıklarında çok fayda göstermektedir. Enfeksiyonlu yara, egzama, enfeksiyonlu yanık, sivilce(akne), kıl kökü enfeksiyonu iltihabı, ter bezlerinin iltihabı, bulaşıcı cilt hastalıklarında, bulaşıcı deri hastalıklarında kullanılır. Bu gibi cilt sorunlarınıza var ise güvenle kullanılabilecek bir içeriğe sahiptir.

 

 

 

Fucidin Kremin Etken ve Yardımcı Maddeleri Nelerdir?

 

Bu pomadın(kremin) etken maddesi fusidik asittir. Yardımcı maddeleri ise gliserol, setil alkol, potasyum sorbat ve saf sudur. Fusidik asit bakterilerin yok olmasını sağlayan çok güçlü bir etken maddedir. İçeriğindeki diğer yardımcı maddellerle beraber fucidin pomad çok güçlü bir ilaç özelliği gösterir.

 

 

 

Fucidin Krem Nelerde Kullanılır?

 

Birçok cilt sorunu için kullanılabilir. Biraz geniş bir kullanım alanına sahiptir. Kullanım noktalarında şifa bulabilirsiniz. İşte kullanabileceğiniz yerler;

 • Sivilce(akne) tedavisinde kullanılabilir
 • Egzama tedavisinde bu pomad tercih edilebilir
 • Sakal bölgesinde görülen kıl kötü iltihaplanması tedavisinde
 • Derideki ter bezlerinin iltihap kapması durumunda
 • Koltuk altlarında, uylukların iç kısımlarında  ve torbalarda ortaya çıkan kırmızı veya  kahverengi lekelerle belirgin bulaşıcı deri hastalığı tedavisinde
 • Kıl köklerinin enfeksiyonu ve iltihabı tedavisinde
 • Enfeksiyonlu yaraların tedavisinde
 • Enfeksiyonlu yanıkların tedavisinde
 • Tırnak sorunların ortaya çıkan iltihapların tedavisinde kullanılır.

Fucidin Kremle İlgili Bilinmesi Önemli Noktalar

 

1.İçeriğindeki herhangi bir maddeye karşı alerjiniz var ise kullanmayın.

2.Fucidin pomadı kesinlikle açık yaralarda kullanmayın.

3.Hamile ve emziren bayanlara hekime sormadan kullanmamalıdırlar.

4.Göze ya da göze çok yakın bölgelerde kesinlikle kullanılmamalıdır.

5.Kremi kullanmaya başladıktan belirli bir süre sonra herhangi bir iyileşme gözlenmezse ilacı bırakarak hekiminize başvurun.

6.İlacı daha çok ve fazla kullanmanız halinde yan etkileri daha fazla görebilirsiniz.

7.Kullanım sırasında alkol içeren cilt ürünleri, şampuan, saç boyası, sabun, tüy dökücü krem gibi maddeleri kullanmayın.

Nadixa Krem Hakkında Tüm Sorulara Cevap Veriyoruz

 

 

Kullanım Şekli

 

Hekiminiz size uygun bir kullanım şekli verdiyse ona göre kullanmanızı tavsiye ederiz ama vermediyse aşağıdaki gibi kullanmanızı öneririz

1.Bu kremi süreceğiniz bölgeyi temiz hale getirin.  Temizledikten sonra da kurulayın.

2.Parmağınızın ucu ile nohut büyüklüğünde alarak sorunlu bölgeye fucidini hafif dokunuşlarla sürüyoruz.

3.Kremi uyguladığınız yerin üzeri açıkta kalabilir kapatıla da bilir kesinlikle bir farklılık oluşturmaz.

4.Günde 2 ya da defa sürmeniz gerekmektedir.

 

 

 

Olması Muhtemel Yan Etkileri Nelerdir?

 

Durama ve kişiye göre değişen çok çok az da olsa görülme ihtimali olan yan etkileri olabilmektedir. İşte yan etkileri

-Sürülen yerde kaşıntı ve kuruma

-Ciltte döküntü, yanma ve batma hissi

-Nefes almada güçlük ve nefesin kesilmesi

-Kurdeşen, yüzde, dudakta ve dilde şişlik

 

 

 

Fucidin Krem Fiyat 2023

 

Eczanelerde reçete ile satılmaktadır. Abdi İbrahim ilaç sanayi tarafından piyasaya sürülmektedir. Türkiye’de imal edilmektedir, bu ilacın fiyatı ise 40.64 TL’dir. 20 gramlık alüminyum tüplerde satılmaktadır.

 

 

 

Nerede, Nasıl Saklanmalıdır?

 

Saklanma koşulları da önemlidir, yoksa krem özelliğini kaybedip etki göstermeyebiliyor. Öncelikli olarak çocukların ulaşamayacakları noktalarda ve kendi özel ambalajında muhafaza edilmelidir. Oda sıcaklığında(25 C) ve güneş almayacak bir noktada saklanmalıdır. Son kullanma tarihi geçer ise de kesinlikle kullanmayın ve o ilacı atın.

 

 

 

Fucidin Kremle İlgili Aklınıza Takılan Tüm Sorular

 

Aklınıza takılan sorularla ilgili cevaplar vermeye çalıştık, bu yanıtların işinize çok yarayacak. İşte en çok sorulan o sorular.

Soru 1: Bebeğimde bu kremi kullanabilir miyim?

Cevap 1: Hekim tavsiye olmadan kesinlikle önerilmez. Olumsuz yan etkilerle karşılaşabilirsiniz. Çünkü bebeklerin derileri çok hassastır.

 

Soru 2: Faydaları ne kadar sürede ortaya çıkar?

Cevap 2: Harfiyen anlatılan şekilde kullandığınızda ortalama 10 gün içinde etkileri kendini gösterir. 1 ay içinde de net sonuçları görürsünüz.

 

Soru 3: Bu ürünü yüzümde kullanabilir miyim?

Cevap 3: Bu da çok sorulan sorular arasındadır, yüzünüzde de güvenle kullanabilirsiniz.

 

Soru 4: Zona hastalığım var kullanabilir miyim?

Cevap 4: Zona hastalığı için hekimler bu kremi destekleme için yazmaktadır. olumlu etkileri vardır zona hastalığına karşı.

 

Soru 5: Gebe ve emzirenler bu ilacı kullanabilir mi?

Cevap 5: Hekiminize danışmadan kesinlikle kullanmayın. Hatta sonradan hamile olduğunuzu anlarsanız da bu ürünü kullanmayı bırakarak doktorunuzdan randevu alın.

 

Soru 6: Fucidin krem vajinaya uygulanabilir mi?

Cevap 6: Vajinanın iç kısımlarına sürmeden çevresinde kullanılabilir. Vajina çevresine sürdüğünüzde herhangi bir sorun olmaz.

 

Soru 7: Makat çatlakları(anal fissür)için kullanılır mı?

Cevap 7: Anal fissür için kesinlikle kullanılabilir hatta önemli faydalarda göreceksiniz.

 

Soru 8: Uçuk çıktığında deneyebilir miyim, uçuğu geçirir mi?

Cevap 8:Uçuk çıktığında kullanılabilir, uçuğu kısa süre  içeriğindeki asit sayesinde geçirmektedir.

 

Soru 9: Çeşitleri var mıdır?

Cevap 9: Pomad, krem, fucidin H olarak çeşidi vardır. İçerikleri aynı olduğu için fark etmeden kullanabilirsiniz.

 

Acnelyse Krem Nedir, Nasıl Kullanılır, Faydaları Nelerdir?

 

Fucidin Krem Kullananların Yorumları

 

Bu ürünü gerçekten alıp uygulayanların samimi, içten, yaşanmış yorumlardır. Bunları okuyarak daha net fikir sahibi olabilirsiniz.

Ayla diyor ki: Uzun zaman sivilceleri geçirmek için uğraştım maalesef başarılı olamadım son olarak fucidini denedim o kadar zaman harcayıp da geçiremediğim sivilceler 1 ayda gitti kesinlikle

Mehmet diyor ki: Güzel bir ürün denedim tecrübe ile sabit çok iyi etkileri var.

Selahattin anlatıyor: Gerçekten sivilcelerimi harika şekilde kuruttu şaşırdım gerçekten kesinlikle deneyin derim.

Merve anlatıyor: Egzamam için kullandım güzel faydalar sağladı gerçekten Allah razı olsun bu ilacı üretenlerden.

Sema’nın yaşadığı deneyim: Zararı yok sadece deneyin uçuk için kullandım çok kısa sürede kuruttu ve geçirdi gerçekten hoşuma gitti.

Berkay’ın bu ürünle ilgili yaşadıkları: Çabuk reaksiyon gösteren ve iyi sonuçlar aldığım bir krem en üstte sıralarda her zaman benim için. Ayrıca ecza dolabımda her zaman bulunur.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

69 yorum

 1. ben aylardır hatta senelerdir sivilcelerimi gidermeye çalıştım ama basarili olamadim hakikaten bu fucidin kremi 3 gün felan oldu alalı çok faydasını gördüm herkese tavsiye ederim ama doktora gidip reçete almalisiniz .

 2. Ben 3.güzndeyim kullanımda sanki bağlanma yapıyormuş gibi bir his var etkisini hemen göstermesi gerekiyormu yoksa belli süreden sonra mı gösteriyor

  • Öyle hemen birkaç günde fayda göremezsiniz bu mümkün değil. Düzenli olarak kullanıma edin.

 3. Ben günde bir defa kullanıyorum bu doğru mu. Doktorum herhangi birşey demedi sadece sivilce üzerine ince tabaka halinde sür dedi. Hergün diye birşeyde demedi. Ne zamanda ne sıklıkla sürmeliyim

 4. Merhaba benim yüzümde sivilceler sonucun da oluşan yaralar var yaraların kurumuş şekilde ve ben kuruduktan sonra sürdüm acaba benim yüzündeki yaraları ne zamana geçirir şimdiden teşekkür ederim

  • Merhabalar bu kişiden kişiye değişmektedir ama ortalama 1-2 ay içinde bunları geçirir.

 5. Zona teşhisiyle doktor zosteks ve asiviral krem verdi. 3 gündür kullanıyorum. Fucidin daha etkilimidir. Çünki döküntüler geçmiyor

  • Sonuç almanız için çok erken bir miktar daha kullanın doktorunuz verdiği kremleri

 6. Bu kremi sürdükten 2 saat sonra yıkadığımızda üzerine nemlendirici veya antiagin krem sürebilirmiyiz

 7. Bu kremi 20 günden fazla kullanmayın diyor dogrumudur cildiye olmadi icin kendim alcam da eczaneden sivilce izleri icin

 8. Benim kaş ortasında çok küçük çizik yarası vardı kabuk tuttu bi kısmı kalktı diğer kısmını ben kopardım ve pembe bir iz kalmığtı 1 aydır da geömedi ne yapsam doktor enfeksiyon kapmış fucidin h kullan 1 haftaya birşey kalmaz dedi 2 gün oldu hiç bir değişiklik yok sizce faydasını ne zamana görürüm çünkü insan içine çıkasım gelmiyor psikolojik olarak bitirdi bu yara izi beni

 9. kaş ortasındaki küçük çizik kabuk tutmuştu ve ben birazı kalktı dye kopardım 1 aydır pembe iz vardı doktor 2 gün önce fucidin h verdi 1 haftaya enfeksiyonu halleder bir şey kalmaz dedi ama 2 gündür kullanıyorum hiç bir değişiklik görmedim insan içine çıkasım gelmiyor sınav stresi bir de bu hiç sabrım da kalmadı ne zamana fayda eder ya da eder mi?

  • Öncelikle geç cevap verdiğimiz için kusura bakmayın. 2 gün erken bir süre kullanıma devam edin hala geçmedi ise tekrar yazın size krem önerisinde bulunalım. Diğer yorumunuzda aynı olduğu için sadece buna cevap verdik bilginize.

 10. Düşme sonucunda dizde oluşan yara için doktor yazdi ama yorumlarda açık yara üzerine sürülmez yazıyor iltihaplı yarası üzerine sürüyorum sakıncası varmı

 11. Çenemde 2 seneden beri oluşan nokta nokta yağ bezelerim için aldım
  Bilimçsiz bir şekilce sıktıgım zaman çenem uç vermeden şişiyor ve aşırı ağrım oluyor nerdeyse onun inmesi 2 haftamı buluyor ve asla uç vermiyor bu kullanıcagım ilaç iyi gelirmi yağ bezeledime

 12. Vücudumda sanki sinek ısırığı gibi bi şişlik oluştu ortası kırmızı yanları hafif kırmızı doktora gitmek istemiyorum bu dönemde.Sislik dokunduğum zaman açıyor ama herhangibir bi iltihaplanma söz konusu değil bilmiyorum belki ilerleyen günlerde o da olur.Dun akşam zona tedavisi için eşime verdiği bu krem aklıma geldi sürdüm.Daha sonra gebelik durumunda kullanılmayacağını öğrendim ne yapmalıyım

  • Gebelik döneminde olduğunuz için doktora görünmenizde fayda var. Kullanımdan sonra geçti ise doktora gitmeyin ama geçmedi ise hamile olduğunuz için doktora muayene olmalısınız farklı sebepten bu durum oluşmuş olabilir. Acil şifalar dileriz.

 13. Hocam yüzümde seboreik dermatit ve acne rozasea var. Su an atak dönemim..Gittiğim Doktor fucidin H %2 + %1 verdi ve 10 gün kullan dedi. Prospektüsünde acne rozası olanlar kullanmamalı yazıyor. Bu kremin acne rozama bir faydası olur mu onu da gecirir mi?

 14. Hocam ben bugün doktora gittim. Saç derim de çok fazla sivilce çıkıyor en az 15-20 tane. Bunun sonucunda saçımda yağlanma ve kaşıntılar oluyordu. Sonra doktor bu kremi yazdı bana saç derinde ki sivilceler geçecek bunun sayesinde dedi ancak ben yine de sorayım dedim saç derisinde ki sivilceyi geçirmek için de işe yarıyor değil mi? Cevaplarsanız çok yardımcı olursunuz teşekkürler.

  • İltihap şeklinde sivilcelenmelerdir onlar kullanabilirsiniz etki edecektir. Acil şifalar dileriz.

 15. Hocam merhaba bundan 3 gün önce bisiklet kazası yapmıştım kaşımda 1 dikişlik patlak olmuştu ve dudağımda ve elmacık kemiğinin üzerinde sürtünmeden dolayı yaralar olmuştu bu ilacı verdi doktor ve üst dudağın üstündeki yaraya uyguladık aradan 3 gün geçti yaranın üzerini beyaz beyaz kapladı bu ilaç normal mi dir?

  • Merhabalar bazı kişilerde beyazlık olabilmektedir dikkatli şekilde kullanıma devam edin.

 16. Merhabalar ben hamileyim ve az önce sürdüm 10 dakika sonra hemen yıkadım bol su ve sabunla bebeğe zarar vermiş midir

 17. Fucidin pomad yazdı burnum kenarları dikişli doktorum pomad olanı yazdı ama bulamıyorum pomad yazılı yok merhem yaziyo ve bütün eczaneler aynı şey diyo pomad merhem aynı diyo fakat doktorum pomad olmali diyo ama bulamıyorum pomad yazani Bn merhem yazanı kullansam olurmu teşekkür ederim

  • Tabiki de olur aynı etken maddeye sahip aynı sorunlar için kullanılıyor hiç sorun etmeden alın kullanın.

 18. Sürdükten sonra güneşe çıkmamızın zararı var mı yüzümüze doktor çıkmamami söyledi ama çalıştığım için güneşe magrus kalıyorum cilde zararı olur mu

  • Az düzeyde kısa süreli güneş durumunda bir sakınca olmaz ama gün boyu güneşin altında iseniz o zaman sorun olabilir.

 19. merhaba kaşımı deldirdim gozum sisme yapti o yuzden bu kremi onerdiler eczaneden aldim 1 kere kullandim ama kasinma yapti devam edeyimmi kreme yoksa birakayimmi

  • Çok az miktarda sıklığını azaltarak kullanın eğer kaşıntı devam ederse başka ilaç önerisi yapalım.

 20. Makatta egzama şikayeti ile doktor verdi makat çatlağı da var yara gibi geçirirmi makat çatlağımı kaç günde

 21. Benimde yanagımda fındık bütyüklüğünde yag bezesi oldu uçta vermedi öylece duruyor kullandam işe yararmı kuruturmu bezeyi

  • Önemli ölçüde giderecektir. Sivilce izleriniz yapısı da önemlidir ama büyük ölçüde geçirir.

 22. Fucisik krem burnumda kircal damar catlamsi var leke gibi gorunyo fucidinn kremimkullansam faydasinolurmu

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?