Nadixa Krem Hakkında Tüm Sorulara Cevap Veriyoruz

Nadixa Krem Hakkında Tüm Sorulara Cevap Veriyoruz

Nadixa krem nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır, kullananların yorumları!

Nadixa sivilce(akne) için kullanılan etkili ve sonuç veren bir cilt kremidir. Belirli bir yaştan sonra ortaya çıkan akne(sivilce) problemi için ilaç arayışına girer ve bunun için ürün ararız. Bunun içinde nadixa krem ilk başlarda kullanacağınız bir cilt ürünüdür. Özellikle de iltihaplı sivilceler de etki göstermektedir, çok hızlı bir şekilde kurutup pürüzsüz bir cilt ortaya çıkarıyor. Nadixa kullananlar bu ilaçtan memnun olduğu iyi sonuç verdiğini ifade ediyorlar. Akne vulgaris isimli bu soruna sebep olan bakteriyi hızlıca öldürüp sorunu kökünden hallediyor. Şayet sizin de sivilce probleminiz var ise kesinlikle deneyin deriz. Şimdi de diğer detaylara bakalım.

 

 

 

Nadixa Nedir, Ne Anlam İfade Eder?

 

Nadixa sivilce kremi olarak tanımlanmaktadır. Bakterilerin neden olduğu cilt enfeksiyonları için çok etkili bir antibiyotiktir. Cildinizdeki bakterileri hızlı bir etki ederek öldürür. Sivilcelere sebep olan akne vulgarisi yok ederek deri üstündeki bu sorunu ortadan kaldırır. Pembe ve kırmızı renkli oluşan iltihaplı yapıları kökünden ortadan kaldırarak tekrar etme riskini de önemli ölçüde önler. Beyazımsı ve kokusu olamayan bir özelliğe sahiptir, 30 gramlık tüplerde satılmaktadır. Ağız yolu ile değil, cilt üzerine sürülerek kullanım özelliğine sahiptir.  14 yaşın altındaki kişiler kesinlikle kullanmamalıdır.

 

 

 

Kremin Etken ve Yardımcı Maddesi Nedir?

 

Sürekli olarak etken maddelerini ifade ediyoruz. Çünkü burada sorunu ortadan kaldıran etken maddedir. Bu kremin etken maddesi de Nadifloksasin isimli yapıdır. Bunun yanında içeriğinde yedi, sekiz tane yardımcı madde bulunmaktadır. Antibiyotik özellikli olduğunun altını çizelim. Bu etken maddeye karşı alerjiniz var ise kesinlikle kullanmayın.

Diğer Sivilce Kremleri: Clindoxyl Jel

 

 

Bu Kremin Yararları Nelerdir?

 

Nadixa krem kullanlar aşağıdaki yararları ifade etmişlerdir. Bunun doğrultusunda da aşağıdaki katkılar ifade edilmiştir. İşte yararları;

 • Deri üzerindeki cilt sorunları oluşturan zararlı bakterileri kısa sürede öldürür.
 • Kıl kökü ve çevresinde yoğunluklu oluşan akne vulgarisi yok eder.
 • Cilt üzerindeki iltihabı ve irin oluşan sivilceler üzerine etki eder.
 • Siyah noktalar içinde direk değil dolaylı olarak azaltma sağlamaktadır.
 • Zor ve inatçı sivilceler de de çok iyi etkiler göstermektedir.

 

 

Kullanım Şekli Nasıl Olmalıdır?

 

Beyazımsı renkli kokusuz ve 30 gramlık tüp formatında satılmaktadır. Hekimler tarafından reçete edildi ise onun talimatlara uyarak kullanın. Şayet hekimlerin bir kullanım şekli mevcut değilse aşağıdaki gibi kullanmanız önerilir.

-Bu ilacı kullanmadan önce cildinizi güzelce yıkayıp kurulayın.

-Enfeksiyonu önlemek için pamukla uygulamanız önerilir.

-Bu ürünü dudaklara ve gözlere uygulamaktan kaçının. Kremi sürdükten sonra ellerinizi yıkayın.

-Akneli bölgelere sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa uyguluyoruz. Miktar olarak da nohut büyüklüğünde uygulamak yeterli olacaktır.

-8 hafta boyuncu düzenli olarak uygulayın.

 

 

 

Nadixa Krem Hakkında Önemli Ayrıntılar

 

1.Bu ilacın etken maddesine karşı bir alerjiniz var ise şayet kullanmamalısınız.

2.Açık yaralarda bu kremi sürmeyin.

3.Hamilelerde ve emziren kişiler hekim önerisine göre kullanabilir.

4.14 yaş altındaki kişiler kullanılması tavsiye edilmez.

5.Ağız, burun ve göze değdirirseniz bol su ile o bölgeyi yıkayın.

6.Kremi kullanım sırasında güneşten ve ultraviyole ışınlardan uzak durun.

7.Tedavinin olumlu sonuç vermesi içinde kullanım sırasında makyaj yapmayınız. Makyaj kullanımda daha geç sonuç verebilir.

8.Bu kremi kullanırken alkol içermeyen cilt temizlik ürünleri kullanın.

 

 

 

Nadixa Krem Yan Etkileri(Zararları)

 

Birtakım olsa yan etkileri görülebilir, bu konuda rahat olun çok az kişide bu durumlar ortaya çıkmıştır. İşte ortaya çıkma ihtimali olan durumlar;

-Krem sürülen noktada hafif kaşıntı ve karıncalanma

-Karın ağrısı, nefes alma güçlük ve ürtiker

-Dudak da, dilde ve boğazda şişlik

-Sürülen bölge kırmızılaşma ve yanma hissi

 

 

 

Nadixa Kremin Fiyatı Ne Kadar?

 

Nadixa fiyat ne kadar diye soran çok kişi var bunu da belirtelim. Fiyatı 28.24 tldir. Eczaneden reçete ile alabilirsiniz. Eczane dışında bir yerden temin edemezsiniz. Bu ilaç İspanyadan ithal edilmektedir. Bu kremin ruhsat sahibi ise Adeka ilaç sanayidir.

 

Acnelyse Krem Nedir, Nasıl Kullanılır, Faydaları Nelerdir?

 

 

Sivilceye Karşı Nadixa Krem Kullananların Yorumları

 

Bu ilacı denemiş ve kendisinde nasıl etki gösterdi ise kullananların yorumlarını isimlerini gizleyerek paylaşıyoruz. Kullanmış kişilerin tecrübeleri size bir ışık olacaktır. Deneyimler önemlidir yol gösteriri ama yüzde yüz değildir bunu unutmayın.

-A.Ş anlatıyor: Sivilcelerimden rahatsız olmaya başladım doktora gittim bu kremi reçete etti düzenli bir şekilde kullandım 6 hafta içerisinde önemli ölçüde sivilcelerim azaldı am yüzde yüz gitmedi.

-P.R anlatıyor: Bu kremi aldım ama bende herhangi bir değişiklik olmadı.

-S.T anlatıyor: Birkaç kremle beraber bu ürünü yazdı hepsini beraber kullandım harika sonuç aldım. Yüzüm bebek gibi oldu. Gerçekten etkili oldu ama bazı kişilerde etkide oluşturmamız o da sivilce özelliğine göre değişebiliyor.

-K.A diyor ki: İlk başta sivilceleri çok fazla çoğalttı çok korktum. Daha sonra ise hepsini tek tek geçirdi. İlk başta bu durumla karşılaşırsanız korkmayın devam edin. Herkese kesinlikle tavsiye ederim.

 

 

 

Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Bu ürünü kullandığımda tüylenme sorunu yaşar mıyım?

Cevap 1: Tüylenme sorunu kesinlikle olmaz, olan kişilerde de kendi hormonlarında kaynaklanıyor. Bundan dolayı da hormon testi yaptırmalıdırlar.

 

Soru 2: Nadixayı tüm cilde mi sürmeli, yoksa sadece sorunlu bölgelere mi?

Cevap 2: Sadece akneli olan bölgelere sürmeniz önerilir. Diğer kısımlara sürmenize gerek yok.

 

Soru 3:Sivilce izlerini geçirir mi?

Cevap 3: Sivilce izleri üzerine direk etkisi yoktur. İzler için madecassol kremi deneyebilirsiniz.

 

Soru 4 : Kortizol içerir mi bu krem?

Cevap 4: Antibiyotik özelliklidir, kortizol içermemektedir.

 

Soru 5: Ne kadar kullanmalıyım, ne kadar sürede etki gösterir?

Cevap 5: Nohut büyüklüğünde ya da az da fazla kullanmanız yeterli olacaktır. 8 hafta içerisinde net sonuç gözlenir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

13 yorum

 1. Lazerle dövme sildirdikten sonra fucidin kullanıyordum derinin iyilesmesi için nadixa kullansam.olurmu fucidin yerine

  • Deriyi yenileme özelliği var kullanmanız herhangi bir sorun olmaz fucidin de etkili bir kremdir ama nadixa da cildinize daha iyi gelebilir deneyip görmek gerek sonuçları. Tekrar sorunuz olursa yorum yapabilirsiniz bizi takip etmeye devam edin.

 2. Nadixa krem doktorum verdi. Sorunlu T bölgeme sürüyorum sadece ancak yağlı bir his bırakıyor. Nilera okyanus sabunuyla cildimi temizleyip bu kremi kullansam sorun olur mu?

 3. Merhaba doktorum kremi gunduz kullanmam için verdi , gun içerisinde abdest aldıktan sonra yeniden surmem gerekir mi?

  • Abdestinizi alın namazınızı kılın ondan sonra o geniş arada sürün kremi diğer vakte kadar da cilt emmiş olur bu ilacı bu şekilde yapmanız en doğru olanıdır.

 4. Merhaba nadixa kremi t bölge sine üç haftadır kullanıyorum sabah ve akşam olmak üzere nadixa olmadığı zamanlar yüzümde güneş kremi kullanıyorum. Çene bölgemde sivilceler cikmaya başladı ne yapmam gerekli

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?