Nadixa Krem Hakkında Tüm Sorulara Cevap Veriyoruz

Nadixa Krem Hakkında Tüm Sorulara Cevap Veriyoruz

Nadixa krem nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır, kullananların yorumları!

Nadixa sivilce(akne) için kullanılan etkili ve sonuç veren bir cilt kremidir. Belirli bir yaştan sonra ortaya çıkan akne(sivilce) problemi için ilaç arayışına girer ve bunun için ürün ararız. Bunun içinde nadixa krem ilk başlarda kullanacağınız bir cilt ürünüdür. Özellikle de iltihaplı sivilceler de etki göstermektedir, çok hızlı bir şekilde kurutup pürüzsüz bir cilt ortaya çıkarıyor. Nadixa kullananlar bu ilaçtan memnun olduğu iyi sonuç verdiğini ifade ediyorlar. Akne vulgaris isimli bu soruna sebep olan bakteriyi hızlıca öldürüp sorunu kökünden hallediyor. Şayet sizin de sivilce probleminiz var ise kesinlikle deneyin deriz. Şimdi de diğer detaylara bakalım.

 

 

 

Nadixa Nedir, Ne Anlam İfade Eder?

 

Nadixa sivilce kremi olarak tanımlanmaktadır. Bakterilerin neden olduğu cilt enfeksiyonları için çok etkili bir antibiyotiktir. Cildinizdeki bakterileri hızlı bir etki ederek öldürür. Sivilcelere sebep olan akne vulgarisi yok ederek deri üstündeki bu sorunu ortadan kaldırır. Pembe ve kırmızı renkli oluşan iltihaplı yapıları kökünden ortadan kaldırarak tekrar etme riskini de önemli ölçüde önler. Beyazımsı ve kokusu olamayan bir özelliğe sahiptir, 30 gramlık tüplerde satılmaktadır. Ağız yolu ile değil, cilt üzerine sürülerek kullanım özelliğine sahiptir.  14 yaşın altındaki kişiler kesinlikle kullanmamalıdır.

 

 

 

Kremin Etken ve Yardımcı Maddesi Nedir?

 

Sürekli olarak etken maddelerini ifade ediyoruz. Çünkü burada sorunu ortadan kaldıran etken maddedir. Bu kremin etken maddesi de Nadifloksasin isimli yapıdır. Bunun yanında içeriğinde yedi, sekiz tane yardımcı madde bulunmaktadır. Antibiyotik özellikli olduğunun altını çizelim. Bu etken maddeye karşı alerjiniz var ise kesinlikle kullanmayın.

Diğer Sivilce Kremleri: Clindoxyl Jel

 

 

Bu Kremin Yararları Nelerdir?

 

Nadixa krem kullanlar aşağıdaki yararları ifade etmişlerdir. Bunun doğrultusunda da aşağıdaki katkılar ifade edilmiştir. İşte yararları;

 • Deri üzerindeki cilt sorunları oluşturan zararlı bakterileri kısa sürede öldürür.
 • Kıl kökü ve çevresinde yoğunluklu oluşan akne vulgarisi yok eder.
 • Cilt üzerindeki iltihabı ve irin oluşan sivilceler üzerine etki eder.
 • Siyah noktalar içinde direk değil dolaylı olarak azaltma sağlamaktadır.
 • Zor ve inatçı sivilceler de de çok iyi etkiler göstermektedir.

 

 

Kullanım Şekli Nasıl Olmalıdır?

 

Beyazımsı renkli kokusuz ve 30 gramlık tüp formatında satılmaktadır. Hekimler tarafından reçete edildi ise onun talimatlara uyarak kullanın. Şayet hekimlerin bir kullanım şekli mevcut değilse aşağıdaki gibi kullanmanız önerilir.

-Bu ilacı kullanmadan önce cildinizi güzelce yıkayıp kurulayın.

-Enfeksiyonu önlemek için pamukla uygulamanız önerilir.

-Bu ürünü dudaklara ve gözlere uygulamaktan kaçının. Kremi sürdükten sonra ellerinizi yıkayın.

-Akneli bölgelere sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa uyguluyoruz. Miktar olarak da nohut büyüklüğünde uygulamak yeterli olacaktır.

-8 hafta boyuncu düzenli olarak uygulayın.

 

 

 

Nadixa Krem Hakkında Önemli Ayrıntılar

 

1.Bu ilacın etken maddesine karşı bir alerjiniz var ise şayet kullanmamalısınız.

2.Açık yaralarda bu kremi sürmeyin.

3.Hamilelerde ve emziren kişiler hekim önerisine göre kullanabilir.

4.14 yaş altındaki kişiler kullanılması tavsiye edilmez.

5.Ağız, burun ve göze değdirirseniz bol su ile o bölgeyi yıkayın.

6.Kremi kullanım sırasında güneşten ve ultraviyole ışınlardan uzak durun.

7.Tedavinin olumlu sonuç vermesi içinde kullanım sırasında makyaj yapmayınız. Makyaj kullanımda daha geç sonuç verebilir.

8.Bu kremi kullanırken alkol içermeyen cilt temizlik ürünleri kullanın.

 

 

 

Nadixa Krem Yan Etkileri(Zararları)

 

Birtakım olsa yan etkileri görülebilir, bu konuda rahat olun çok az kişide bu durumlar ortaya çıkmıştır. İşte ortaya çıkma ihtimali olan durumlar;

-Krem sürülen noktada hafif kaşıntı ve karıncalanma

-Karın ağrısı, nefes alma güçlük ve ürtiker

-Dudak da, dilde ve boğazda şişlik

-Sürülen bölge kırmızılaşma ve yanma hissi

 

 

 

Nadixa Kremin Fiyatı Ne Kadar?

 

Nadixa fiyat ne kadar diye soran çok kişi var bunu da belirtelim. Fiyatı 28.24 tldir. Eczaneden reçete ile alabilirsiniz. Eczane dışında bir yerden temin edemezsiniz. Bu ilaç İspanyadan ithal edilmektedir. Bu kremin ruhsat sahibi ise Adeka ilaç sanayidir.

 

Acnelyse Krem Nedir, Nasıl Kullanılır, Faydaları Nelerdir?

 

 

Sivilceye Karşı Nadixa Krem Kullananların Yorumları

 

Bu ilacı denemiş ve kendisinde nasıl etki gösterdi ise kullananların yorumlarını isimlerini gizleyerek paylaşıyoruz. Kullanmış kişilerin tecrübeleri size bir ışık olacaktır. Deneyimler önemlidir yol gösteriri ama yüzde yüz değildir bunu unutmayın.

-A.Ş anlatıyor: Sivilcelerimden rahatsız olmaya başladım doktora gittim bu kremi reçete etti düzenli bir şekilde kullandım 6 hafta içerisinde önemli ölçüde sivilcelerim azaldı am yüzde yüz gitmedi.

-P.R anlatıyor: Bu kremi aldım ama bende herhangi bir değişiklik olmadı.

-S.T anlatıyor: Birkaç kremle beraber bu ürünü yazdı hepsini beraber kullandım harika sonuç aldım. Yüzüm bebek gibi oldu. Gerçekten etkili oldu ama bazı kişilerde etkide oluşturmamız o da sivilce özelliğine göre değişebiliyor.

-K.A diyor ki: İlk başta sivilceleri çok fazla çoğalttı çok korktum. Daha sonra ise hepsini tek tek geçirdi. İlk başta bu durumla karşılaşırsanız korkmayın devam edin. Herkese kesinlikle tavsiye ederim.

 

 

 

Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Bu ürünü kullandığımda tüylenme sorunu yaşar mıyım?

Cevap 1: Tüylenme sorunu kesinlikle olmaz, olan kişilerde de kendi hormonlarında kaynaklanıyor. Bundan dolayı da hormon testi yaptırmalıdırlar.

 

Soru 2: Nadixayı tüm cilde mi sürmeli, yoksa sadece sorunlu bölgelere mi?

Cevap 2: Sadece akneli olan bölgelere sürmeniz önerilir. Diğer kısımlara sürmenize gerek yok.

 

Soru 3:Sivilce izlerini geçirir mi?

Cevap 3: Sivilce izleri üzerine direk etkisi yoktur. İzler için madecassol kremi deneyebilirsiniz.

 

Soru 4 : Kortizol içerir mi bu krem?

Cevap 4: Antibiyotik özelliklidir, kortizol içermemektedir.

 

Soru 5: Ne kadar kullanmalıyım, ne kadar sürede etki gösterir?

Cevap 5: Nohut büyüklüğünde ya da az da fazla kullanmanız yeterli olacaktır. 8 hafta içerisinde net sonuç gözlenir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

73 yorum

 1. Lazerle dövme sildirdikten sonra fucidin kullanıyordum derinin iyilesmesi için nadixa kullansam.olurmu fucidin yerine

  • Deriyi yenileme özelliği var kullanmanız herhangi bir sorun olmaz fucidin de etkili bir kremdir ama nadixa da cildinize daha iyi gelebilir deneyip görmek gerek sonuçları. Tekrar sorunuz olursa yorum yapabilirsiniz bizi takip etmeye devam edin.

 2. Nadixa krem doktorum verdi. Sorunlu T bölgeme sürüyorum sadece ancak yağlı bir his bırakıyor. Nilera okyanus sabunuyla cildimi temizleyip bu kremi kullansam sorun olur mu?

 3. Merhaba doktorum kremi gunduz kullanmam için verdi , gun içerisinde abdest aldıktan sonra yeniden surmem gerekir mi?

  • Abdestinizi alın namazınızı kılın ondan sonra o geniş arada sürün kremi diğer vakte kadar da cilt emmiş olur bu ilacı bu şekilde yapmanız en doğru olanıdır.

 4. Merhaba nadixa kremi t bölge sine üç haftadır kullanıyorum sabah ve akşam olmak üzere nadixa olmadığı zamanlar yüzümde güneş kremi kullanıyorum. Çene bölgemde sivilceler cikmaya başladı ne yapmam gerekli

 5. Sivilcenin üzerine sürdüm ve birkaç saat sonra iltihap çıktı sivilce patladı. Bu şekilde mi etki ediyor? Devam etmeli miyim?

 6. bende bugün kullanmaya başladım doktoruma gebelik düşündüğümü söyledim sıkıntı olmaz dedi ama bugün baktım gebelikte kullanılmaz diyor siz ne düşünüyorsunuz ne yapmalıyım?

  • Merhabalar bizim için önemli olan doktor önerisidir. Hamile ve emziren bayanlar için doktor önerisi varsa kullanabilir ama yoksa kullanmamalıdIR. Sizin doktorunuz izin vermiş kullanabilirsiniz.

 7. Bendimde sivilcelerim fazlasıyla vardı bir çok yöntem denedim ama sürekli o anlık sivilcelerim geçsede alnımın altında olan tabaka gitmiyordu küçük kabarcıklar şeklinde gibiydi doktora gittim bana nadixa kremi önerdi 2 ay kullanmam için 1.ay dolmadan yüzümdeki tabaka kayboldu,arda yine sivilce çıkıyor ama gözlemlerime göre çok çikolata yersem veya çok yağlı yersem bunlarada dikkat edilmelidir.

 8. Acnemix jeli gece, nadixa kremi gündüz kullanıyorum ve gözlerimde şişlikler olmaya başladı. Bunların etkisi olabilir mi ?

 9. Doktor abime bu kremi vermişti daha sonra evde unuttu ben de araştırayım dedim reçetesiz kullanılmıyormuş acaba ben de kullansam sıkıntı olur mu?

 10. Merhaba ben sivilceler için tetrodox hap clindoxyl krem ve nadixa kremi 2 gündür kullanıyorum fakat ben bu kremleri tüm cildime ssürmüştüm nadixa kremide sabah akşam kullandım bütün gün yüzümde durdu şuan gerginlik var yüzümde kuruması fazla oldu ve çenemin kenarlarında soyulma var nadixa krem yüzün kurumasını geçirir mi nemlendirir mi yoksa onu kısa süre sonra yıkayıp başka bir nemlendirici kullanmalı mıyım ? Teşekkür ederim iyi günler

  • Merhabalar bunlar normal etkiler bu şekilde kuruma gibi durumlar olur. Bu sorunlar geçicidir kullanmaya devam edin. Cildinizde 2 saat kaldıktan sonra yıkayabilirsiniz, kalırsa sorun olmaz.

 11. Günde 2 kez kullanıyorum ama işim gereği güneşe maruz kalıyorum yüzümde çoğu zamn kaşıntı oluyo ve kızarıklıklar meydana geldi sizce devrmmı ediyim günde 1 e indirip akşmlarımı kullanıyım yoksa doktoramı başvurayım sizin tavsiyeniz nedir ?

 12. Roaccutane tedavisi görüyorum 4. Ayımdayım doktor ilk başta nadixa vermiştide kullanmıyorum düzenli olarak yüz yıkama köpüğüyle yıkayıp dışarı çıkınca güneş kremi sürüyorum arada bir nemlendirici kullanıyorum sizce gerek varmı kullanmama fazlasıyla kuruyor zaten cildim az önce girdim yorumları okudum sürüp sürmemek arasında kaldım tavsiyeniz nedir? :))

  • Tam olarak neyi kullanmama gerek var mı dediniz, onu ifade ederseniz cevaplayalım teşekkürler.

 13. Merhaba. Ben bu kremden çok memnun kaldım yüzümü bebek gibi yaptı. Fakat bir sorum var banada yardımcı olursanız cok sevinirim. Bende kalça bölgesindeki kırmızı ve sivilce tarzı lekeler var lazerden oluyor sanırım. Nadixsa kremi bu bölgeye nasıl uygulamalıyım yüze sürüp yataıtorum ama o bölgeye sürüp giyindikten sonra krem etkisini gösterirmi napmam lazım

  • Merhabalar lazere devam ediyorsanız kullansanız da fayda görmeyebilirsiniz, ayrıca lazer uygulaması ile beraber kullanmanızı da önermiyoruz. Lazer bittikten sonra kullanmaya başlayın iyice yedirin ve 10 dakika sonra da kısa bir şeyler giyerseniz sorun olmaz.

 14. Merhaba
  Daha önce İmex,Clindoxil,Isotrexin gibi sivilce kremlerini kullandim hiç faydası olmadı bu krem işe yarar mı bize sivilceler için AcneGun yüz yıkama jeli kullanıyorum iyimi
  Sivilceleri kısa sürede geçiren ilaç önerirmisiniz

  • Merhabalar şayet bu kremi de kullanın ama fayda etmez ise tek çaresi roaccutane isimli ilaçtır bu geçirecektir. Sonuca göre söylediğimiz bu ilacı doktorunuza yazdırırsınız.

 15. Bunu kremi bana doktor verdi ama benim yüzümde sivilceden daha çok sivilce lekesi var lekelere iyi geliyomu

  • Etkili olur lekeler için ama lekeleriniz geçmez ise yine etkili leke kremi önerisinde bulunabiliriz.

 16. nadixa kremi kullandıktan sonra dışarı çıkarken üzerine güneş kremi sürmem sakıncalı olur mu?

 17. Methaba bn doktora gitmeden Bu ilacı gördüm bnde küçük sivilceler var ve siyah nokta aynı zamnda yağ bezeleri var kullansam etkisi olur mu Yan etkisi olur Mu her cilt tipine uygun mudur

  • Fayda görürsünüz özellikle sivilce ve siyah noktalar için yan etki görmezsiniz her cilt tipine uygundur. Acil şifalar dileriz.

 18. Ben bu kremi uzun zamandır kullanıyorum.etkisini de hemen gösteriyo ama kremi sürdükten yarım saat sonra cildim yağlanmaya başlıyo.bunun için ne yapabilirim.kremi sürdükten sonra cildim yağlanınca kükürtlü sabunla uüzümü yıkasam bişey olur mu? Bi de ben kremi nohut büyüklüğünden fazla kullanıyorum.cildime iyice yedirerek sürüyorum.bunun bi zararı olur mu?

  • Cildinizin çabuk yağlanıyorsa kükürtlü sabun olabilir ya da la roche posay yağlı ciltler için olan temizleme jelini kullanın. Ayrıca kremi çok sürmeyin nohut büyüklüğü de yeterli olacaktır.

 19. Merhabalar 1 hafta önce doktorum nadixa ve clinoper kremlerini verdi nadixayı sabah akşam clinoper’i gece yatarken sürmemi söyledi 1 hafta oldu yüzüm inanılmaz gergin ne güle gülebiliyorum nede mimik yapabiliyorum çok kızardı ve hafif yüzümün genelinde şişme var bu arada 3 günden sonra oldu bunlar bende fazla kuruluk olduğu için sade aksamları uyguluyorum ama dayanılacak gibi değil bugün 9 gün oldu ne yapmalıyım kremi uygulamayı sonlandırmalımıyım lütfen acil dönüş yaparsanız sevinirim bide bu arada doktorum LA ROCHE POSAY temizleme jelini önerdi bende onu alırken nemlendiricisinide aldim aynı markanın bu nemlendiricide sivilceye ve lekelerine iyi gelen bir nemlendirici nasil bir yol izlemeliyim onerilerinizi bekliyorum bu arada sade çene bölgemde birde kas ortasında bir iki sivilcem vardı gittiler ama izleri var birde hala yer etmid çıkamayan ama gitmeyen de bir sivilcem var:(

  • Merhabalar iki tane kremi beraber kullanınca çok kuruluk yapıyor doğal olarak miktarlarını biraz azaltın ve de nemlendiriciyi biraz fazla uygulayın. Temizleme jeliniz çok güzel kesinlikle kullanın. Şayet bu kremler etki etmezse size daha etkili krem önerileri ile bu sorunu atlatmanıza yardımcı olabiliriz.

 20. Bana doktor acnemix acnelyse bide nadixa verdi acnemixi akşam sürüp 1 saat sonra yıkıyorum acnelyeseyide gün aşırı sürüp yarım saat sonra yokıyorum nadixayıda her gece tüm yüze sürüyorum diğer kremlerde tüm yüze suratım şimdi yanık gibi soyuluyor çok sert yüzüm kullanmayı bırakmalı mıyım ?

  • Merhabalar doktor önermiş kremler cildinizde en az 2 kaldıktan sonra yıkayın yoksa tam etki etmez. Acnelyse krem ciltte soyulma yapar bu durum gayet normaldir. Kullanmaya devam edin şayet kafanız çok takılırsa doktorunuza bir kere daha muayene olun şikayetlerinizi söyleyin.

 21. Merhaba bende nadixa kremi kullanıyorum en memnun kaldığım krem ama ondan sonra uyurken yüzümü yıkayıp bebek pudrası sürüyorum cildime bana iyi geliyormuş gibi geliyor bebek pudrası cilde bir zararı var mıdır kullanılmalı mıdır ?

 22. Merhabalar: ben 10 gündür kullaniyorum sabahları nadixa aksamlari sulfufor krem. Benim iki sorum olucak
  1) nadixa kullandiktan sonra inanilmaz sivilcelerim artti daha beyer oldu ? Bu normal mi ? Normal ise kurutma süresi nasil ilerliyor
  2) yorumlarda gordum 2 saat nadixa yüzünüzde kalabilir demissiniz ben icerigini okuduğumda 12 saat yaziyor ? İki saat yeterli mi acaba
  Simdiden teşekkür ederim

  • Merhabalar bu ilk günlerde normal çünkü tüm sivilceleri kusturup daha sonra kurutuyor. 3 hafta sonra bu durum geçecektir. 2 saatte cilt bu kremi büyük oranda emer bizde bundan dolayı minimal 2 saat diyoruz. Yüzünü yıkamak zorunda olanlar için 2 saat olmayanlar içinde uzun süre ciltte kalıp yıkanılması en doğru olanıdır.

 23. Merhabalar .bende 2 haftadir nadixa kullaniyorum suan cok artti sisivilcelerim me yapmam gerek ? Sabahlari nadixa aksamlari sulfufor krem verdi doktorum. İkiside cok yagli kremler. Ozellikle nadixa surdukten birkac saat sonra cok yağlanıyor bu normal
  Mi acaba ?

  • Merhabalar düzenli kullanmaya devam edin bu geçici bir süreçtir 3. haftadan itibaren azalmaya başlayacaktır şikayetleriniz.

   • Merhabalar benim de yüzümde sivilce cikiyodu çok değil ama doktorum bana imex ve nadixa krem verdi belli bi süre iyi geldi sonra aynı sorun tekrar oldu bemde başka doktora gittim o da bana dermoskin celeritt diye bi krem vardı ama bu daha berbat etti sorunsuz yüzümü kahverengi lekeler iyice koyulasti ve yenileri oluştu acaba nadixa sürsem iyi gelir mi acaba

    • Tekrar nadixa krem kullanmanız iyi gelir, kullanın fayda göremezseniz yeni bir öneride bulanacağız acil şifalar.

 24. Merhabalar . Ben 1 ay yogun kortizon ilaci kullandim oyuzden yüzümde asiri pütürlü sivilceler cikti. İlaci bıraktıktan sonra doktora girtim sabah nadixa aksam baska bir krem verdi. Benim sorum su olacak size
  1) benimde yüzümde herkes gibi kustu once dah fazla sivilce cikti . Kurutmada etkili mi peki ve maksimum kurutma süresi nekadar olur acaba? Suan 15 gun oldu kullanmaya baslayali
  2) nadixa cok yağlı bir krem az da sursem birkac saat sonra cok yaglaniyor bu durumda birseyler yapmam gerekiyormu ? Cnku ben 12 saat kadar yüzümde bekletmeye onem veriyorum
  3) bu kremlere baslamadan once cok kizarik degildi sivilceler kullanmaya basladiktan snra suan sivilceler pembelesti belirginlesti. Bu iyilesme gostergesi olablirmi siZce

  • 1) Kusturur ilk 15-20 gün sonra kurutur ve yok eder.
   2) 12 saat bekletmeye gerek yok, ortalama 4 saat sonra yıkasanız yeterli olacaktır.
   3) Sivilcelere etki ettiğinin göstergesidir.

 25. Merhaba doktor bana bu ilacı uzun zaman önce vermişti ben tam olarak sivilce ilacı olduğunu bilmiyordum birkaç ilaçla birlikte vermişti ben antibiyotik falan sanmıştım sadece birkaç kez kullandım daha sonra bıraktım yüzümde tekrar sivilce çıkınca googleden sivilce ilacı arayışına başladım ve bu ilaç karşıma çıktı. 1/2 yıl önce almıştım hala duruyor kullanırsam bir problem olur mu?

  • Merhabalar son kullanma tarihine bakın geçmemişse ve bugüne kadar da ağzı açık beklemedi ise kullanabilirsiniz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?