Teramisin Krem Neye Yarar, Fiyatı?

Teramisin Krem Neye Yarar, Fiyatı?

Bugün bir cilt kremi hakkında ne konuda işe yaradığını nasıl kullanılması gerektiği  hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Bugün konumuz teramisin adlı cilt kremi olacaktır. Bu ilaç ciltteki birçok problemi önlüyor ve kullanıcı memnuniyeti gerçek anlamda yüksek olan bir üründür.

Teramisin krem akne(sivilce), uçuk, yanık, yara, cilt enfeksiyonları, kızarıklık, şişlik ve bakterilerin neden olduğu tüm cilt enfeksiyonlarına karşı etkili bir antibiyotiktir. Yani ciltteki iltihaplı enfeksiyonlar için son derece ve faydalıdır. Eczanede reçeteli ile satılan bir üründür ve fiyatı da son derece ucuzdur. Ucuz ve etkili olunca da kullananlar birçok kişiye öneriyorlar.

Yabancı kökenli olduğu için ilaç kutusunun üstünde terramycin krem olarak yazılır. Şimdi de bu merhem hakkında diğer ayrıntılarına bakalım.

 

 

 

Teramisin Nasıl Bir Kremdir?

 

Halk arasında terramycin deri merhemi  olarak bilinir. Bu deri merhemi sivilce, iltihap, yara, yanık, bakteri enfeksiyonları, vücut kızarıklığı, şişliği gibi enfeksiyonlarda son derece etkili ilaçtır. Deride ister kabarcık olsun, ister su toplanması son derece hızlı şekilde bu duruma etki eder ve iyileştirir. Deriye lokal olarak uygulanır. Terramycin sivilce içinde oldukça fazla tercih edilmektedir. Özellikle iltihaplı sivilcelerde ve çıbanlarda çok iyi sonuç vermektedir. Bu etkisinden dolayı da çok fazla kullanılmaktadır. 14.2 gramlık ince tüp şeklinde eczanelerde satıştadır. Bu ürün yalnızca hastalıklı noktaya sürülerek kullanılmalıdır.

 

 

 

Terramisin Merhemin Etken Maddesi Nedir?

 

Kremlerin içeriğindeki etken maddeler kalitesini ve etkisini belirler. Şayet bu madde güçlü olursa problemlere karşı daha iyi sonuçlar verir. Etken maddesi   Oksitetrasiklin hidroklorür ve Polimiksin B sülfat‘tır. Güçlü bir özellik gösteren bir etken maddedir. Bunun yanında sıvı petrolatum ve beyaz petrolatum iki tane yardımcı madde içerir. Yumuşak sarı homojen bir rengi vardır. Topikal olarak kullanılan antibiyotik grubuna girmektedir.

 

 

Terramycin Kremin Faydaları Nelerdir?

 

Üstte faydalarına ufak ufak değindik burada biraz daha ayrıntılı bir şekilde açıklayarak anlatalım. Halka arasında teramisin olarak yanlış şekilde dile getiren kişiler böyle bilir bu aklınıza farklı krem mi diye gelmesin.

 • İltihaplı sivilceleri kısa süre kurutur ve geçirir.
 • Sivilce(akne) lekeleri üzerinde çok etkilidir ve önemli ölçüde azaltır.
 • Yara ve yanık tedavilerinde iyileşme etkisi yapar. Kısa sürede deriyi onarır.
 • İltihaplı cilt sorunlarında hızlı tedavi eder.
 • Çizik ve küçük deri sorunlarında cildi hızlı bir şekilde onarır ve iz kalmamasını sağlar.
 • Ciltte oluşan kızarıklıkları giderir ve normal ten rengi görünümünü alır.
 • Ciltte oluşan su kabarcıklarını hızlı bir şekilde iyileştirir ve iz kalmamasını sağlar.

 

 

 

Teramisin Kremin Kullanıldığı Rahatsızlıklar

 

Birçok hastalıkta cilt sorununda güvenle kullanılmaktadır. Sadece birkaç şey için değil tüm durumlar için rahatlıkla kullanılır. Bu sorunlar üzerine de etken madde hızlı bir şekilde çalışarak iyileşme gösterir. İşte o kullanım alanları

 • Büyük çıbanların tedavisinde
 • Ciltte oluşan iltihaplarda ve iltihaplı durumlarda
 • Dudak çatlaklarının tedavisinde
 • Uçuk tedavisinde
 • Ciltte oluşan yara ve çizik tedavisinde
 • Böcek ve arı sokma tedavisinde
 • Sivilce(akne) tedavisinde
 • Kulakta oluşan yara tedavisinde
 • Çok enfeksiyon olan yaraların tedavisinde

 

 

Terramycin Krem Kullanım Şekli

 

Biz aşağıda temel kullanım şeklini açıklayacağız. bazen hekimler farklı şekilde kullanım sunabiliyor, eğer farklı bir şekilde kullanın demediyse doktorunuz  aşağıdaki gibi kullanabilirsiniz. unutmayın ilaç kadar kullanım şekli ve düzenliliği de önemlidir. yoksa istediğiniz etkiyi göremezsiniz.

Krem uygulanacak yeri güzelce temizleyin.

İltihaplı ve sorunlu yere hafif hafif parmak dokunuşları ile kremi sürün.

Gazlı bezle sürdüğünüz bölgeyi kapatın.

Günde 2 defa uygulanmalı. Sorun ortadan kalkıncaya kadar krem kullanılmaya devam edilmelidir.

Etki süresi cilt sorununun büyüklüğüne göre değişmektedir.

 

 

Terramycin(teramisin) Krem Göze Sürülür Mü?

 

Bu noktaya açıklık getirelim çoğu kişi bunu soruyor. Teramisin deri merhemi ve teramisin  göz merhemi içeriği incelendiğinde ikisi de aynıdır yalnız uygulaması ve tedavi şekli çok farklıdır. Teramisin deri merhemi  ciltteki çıban, lltihap ve cilt kremi olarak kullanırken, teramisin göz kremi gözdeki arpacık ve iltihaba kullanılmaktadır. Yani kullanılabilir ama teramisin göz kremini almak gerekir bu noktayı es geçmeyin aynı ilaç ama 2 farklı şekli vardır. kullanımına da anlatalım.

Kullanımı

Hekiminizin size önerdiği kullanım var ise onu uygulamalısınız. şayet hekiminiz size bir öneri sunmadı ise parmak ucuna az miktar alınarak çok ovalamadan göz kapağına ve arpacık ya da iltihap olan yere sürülür. Daha sonra iyice bu kremin emilmesi için göz kapakları oynatılıp iyice yedirilmesi sağlanır.

 

 

 

Terramycin(teramisin) Deri Merhemi Hakkında Bilinmesi Gereken Noktalar

 

1.İlacın yukarıda etken maddesini belirttik bu etken maddeye karşı alerjiniz var ise kesinlikle kullanmayın.

2.Hamile ve emziren bayanlar hekime danışmadan bu kremi kullanmamalıdırlar.

3.İlacı ağza, göze kesinlikle sürmeyin. yanlışlıkla da olursa bol su ile yıkayın.(Teramisin göz merhemi için söz konusu değildir.)

4.Bu kremi kullanım sırasında cildi tahriş yapacak sert sabun, şampuan, saç boyası ve epilasyon ürünleri ve alkollü cilt ürünlerini kullanmayın.

5.Bu kremi kullanmaya başladıktan sonra herhangi bir değişiklik görmez iyileşme yaşamazsanız ilacı kullanmayı bırakarak hekiminize danışın.

6.Bu ilacı kullandıktan sonra farklı bakteri enfeksiyonlarına  rastlarsanız hemen doktorunuzdan randevu alıp muayene olun.

7.Antibiyotik özellikli bir krem olduğunu bilerek kullanıma devam edin.

 

 

 

Olası Yan Etkileri Nelerdir?

 

Çok azda olsa yan etkiler görülebiliyor. Yalnız bu durumu kafaya takmayın çünkü bu etkiler yüzden bir görülmektedir. Yani olma ihtimal çok çok düşüktür. Şayet olursa ne yapacağınız konusunda bilgilendirmekte önemlidir. İşte görülen yan etkileri

Ciltte aşırı duyarlılık

Kontakt dermatit ihtimali

Dudakta, dilde, boğazda şişkinlik

Karın ağrısı

Kurdeşen(ürtiker)

Nefes almada güçlük

gibi nadir olan etkiler gözlemlenebilir. bu durumlar ortaya çıkarsa kremi kullanmayı bırakın. Bu gibi etkiler yok ise aynı düzende kullanılmalıdır.

 

 

 

Terramycin (teramisin) Kremin Fiyatı Ne Kadardır?

 

Bu ürün eczanede satılmaktadır ve reçeteli ile alabilirsiniz. Türkiye’de imal edilmektedir. Pfizer İlaçları Ltd.Şti. markası tarafından temin edilmektedir.  İlacın kodu D06AX budur.  Teramisin 14.2  gram pomad fiyatı 23.17 TL’dir. Bu fiyat bu ürün için gayet ucuzdur. ondan dolayı da çoğu kişi rahatlıkla alıp kullanabilir.

İlginizi Çekebilir: Fito Krem Neye İyi Gelir?

 

 

 

Merak Edilen Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Bu ürün kaşıntı yapar mı?

Cevap 1: İlk sürüldüğünde hafif kaşıntı hissedebilirsiniz ama bu geçici bir durumdur.

 

Soru 2: Teramisin krem kaş çıkarır mı?

Cevap 2: Bu soru sıklıkla soruluyor hatta birçok kişide kaş çıkarmak için kullanıyor ama bu durum yanlış çünkü kaşları besleme ve çıkarma etkisi yoktur.

 

Soru 3: Bu merhemi kullanınca tüylenme sorunu oluşur mu?

Cevap 3: Bayanların korkulu rüyası tüylenmedir. Bu merhemi kullanan onlarca kullanıcı da tüylenme sorunu olmamıştır. şayet böyle bir sorun oluşursa hormon testi yaptırın. Çünkü hormonlarınızda sorun olabilir.

 

Soru 4: Dudaktaki uçuğu geçirir mi, sürülür mü?

Cevap 4: Uçuk olduğunda güvenli bir şekilde sürebilirsiniz, en kısa sürede uçukları geçirecektir.

 

Soru 5: Teramisin sivilceye iyi gelir mi?

Cevap 5: Sivilce(akne) için çok olumlu sonuçları mevcuttur, kullanılabilir. Özellikle büyük iltihaplı olanlarda daha iyi sonuç verdiği gözlenmiştir. Sivilceleriniz için kullanıp faydalar göreceksiniz.

 

Soru 6: Teramisin sivilce lekeleri üzerine etkili olur mu?

Cevap 6: Direk leke kremi felan değildir, sivilcelerden dolayı dolaylı olarak fayda görebilirsiniz ama direk bir etkisi yoktur.

 

Soru 7:Terramycin bebeklerde kullanılır mı?

Cevap 7: Hassas ve küçük bir bünye olduğu için hekim onayı almadan kullanmayın. Sakıncalı sonuçlar ortaya çıkabilir.

 

Soru 8: Hamileler ve Çocuk Emzirenler Kullanabilir Mi?

Cevap 8: Hamileler ve emzirenler için kesin test sonuçları yoktur. Bundan dolayı da doktor onayına göre kullanabilirsiniz. Hamile ve emziren bayanlar doktora gidip danışarak kullanabilir.

 

Soru 9: Bu krem arpacığa iyi gelir mi?

Cevap 9: Gözdeki arpacığa göz merhemi olan formu kullanılabilir ve arpacığı kısa sürede geçirmektedir.

 

Soru 10: Gözde güvenli kullanılabilir mi?

Cevap 10: Yukarıda cevapladık oraya da bakabilirsiniz. Göz için göz formu vardır, teramisin göz kremi olarak isimlendiriliyor içerik her şey aynı sadece göz için üretilmiştir. Bunu kullanmalısınız.

 

Hametan Krem Niçin Kullanılır, Faydaları Nelerdir, Kullanımı Nasıldır?

 

 

 

Teramisin Kullananların Yorumları

 

Teramisin kullananlar tarafından yorumlar ifade edilmiştir. Bu yorumlar gerçek kullanan kişilerin tecrübeleridir.

Fatma hanım diyor ki: Kokusundan hoşlanmadım rengi sarı ama sivilceler için etkili oluyor çoğunu geçirdi.

Selim diyor ki: Gözde oluşan rahatsızlığım için kullandım gerçekten çok marifetli bir ilaç çok iyi geldi. Öneririm deyin derim fiyatı da çok makul zaten.

Mehmet anlatıyor: Vücudumda yara bere vardı çekinerek kullandım çok hızlı bir şekilde iltihapları iyileştirdi ve lekede kalmadı.

Perihan hanım anlatıyor: Çok eski bir krem bundan dolayı da güvenerek aldım uçuk için denedim güzel sonuç verdi artık her uçukta sürüyorum hemen geçiriyor.

Ayşe anlatıyor: Yaşadığım tecrübeyi aktarıyorum diğer kullananları bilemem. Cildim sivilceli siyah noktalı ve pürüzlü idi. Bu kremi kullandıktan sonra pürüzsüz harika mermer gibi bir cildim oldu, kendime öz güvenim geldi.

Beren anlatıyor: Gerçekten birkaç  cilt sorunuma kullandım kesinlikle faydalı olduğuna kanaat getirdiğim bir krem.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

85 yorum

 1. Terramycim’i kesiklere ,sivilceler ,yaralara sürüyoruz .1 ‚2 gün içinde geçiriyor.Çocuklarla benim olmassa olmazımız oldu.Arkadaşımın tavsiyesiyle kullandım.Çok memnunuz.Tavsiye ederim.

 2. Benim yüzümde sivilce lekeleri var bu lekelerin geçmesi için ne kadar süre boyunca kuulanmam gerekir? Bi hafta bi ay yada diğer sivilve kremleri gibi en az 6 ay mı ?

  • Teramisin kremi en az 3 ay kullanmalısınız bu sürede fayda görürseniz 6 ay kadar devam edin. Bu üç aylık zaman zarfında fayda göremezseniz ise dermatologa muayane olun. Acil şifalar.

 3. Merhabalar benim bir buçuk yaşında kızımın bacağına kaynar su dükülmesinden dolayı yandı bu ilacı kullanmamız uygunmuş 3 derece yanık

  • Merhabalar çok geçmiş olsun öncelikle kullanabilirsiniz bunun yanında hametan krem de çok güzel iyileşme sağlar. Alternatif olarak değerlendirebilirsiniz.

 4. Merhaba makat çatlağı için kullanabilirmiyiz zira herşeyi denedim hiç biri fayda etmedi

  • Merhabalar teramisini makat çatlağı için kullanıp fayda görenler var kullanabilirsiniz. Tabi ne düzeyde ne kadar etki eder onu önceden bilemeyiz denemenizde yarar var acil şifalar dileriz.

 5. Oglum icin kullandim ilk gun sislik yapti yaraalar artti bugun 3 gun bi iyilesim gormedim

  • Daha çok yeni 3 günde iyileşme olmaz, düzenli olarak kullanmaya devam edin.Şayet yan etkiler artarsa doktora görünün.

 6. Dilimi cok fena isirdim hemde iki gun ust uste ayni yeri. Ve sonuc olarak kocaman bir yara olustu konusamiyorum bile acisindan. Bu yaraya faydasi olur mu az once surmeye calistim ama yara disle temas eden bi noktada oldugu icin krem bosa gitti. Faydasi olur derseniz bir sekilde surmeye calisacagim. Bide sorularda gordum makat catlagi sorunu yasadigimda kullandim bu kremi oturma banyosundan sonra kremi suruyordum faydasi oluyordu deneyebilirsjniz arkadaslar

 7. Ağda bandından bıyık ce çene bölgemde yandı siyah lekeler oldu bu kremi kullanalım mı bize ne önerirsiniz

 8. Merhaba bugün kaş delimi yaptırdım terramycın kremi kullanmamı söylediler hemen sürebilirmiyim iltihaba yol açmaması için kullanabilirmiyim hemen

 9. Bende deri kremi var göz kapağımda minik minik sivilce gibi kabarmalar oluştu ona sürsem olurmu ki illaki göz kremini mi almalıyım

 10. Merhaba bebeğim 10 aylık emziriyorum yüzük parmağımda tırnak batmasına benzer bir yara çıktı teramisin bebeğime yan etki yaparmı?

  • Merhabalar yan etki yapabilir ama yapmayadabilir. Bebek olduğu için doktor önerisine göre teramisini kullanmanızı öneririz.

 11. Merhabalar baş parmak tırnak yan tarafında şişlik ve çevresinde kızarıklık var bazen hafif ağrı oluyor terramicyin kullanabilirmiyim.

 12. 2ay once alnimin ufacik derisi koptu hemstenle medicasolu kariştirip kulamami soyledi cildiyeci kiz ama fayda gormedim şimdi tryacin kulaniyorum uzerindeki deri rengi şu an krmizi deri kendi rengini alirmi şu an kulaniyorum bi oneriniz varmi

  • Merhabalar bu nasıl deri kopması çok önemli çünkü bunu görmeden bir ilaç önermemiz doğru olmaz bundan dolayı da kesinlikle iyi bir cilt doktoruna muayene olun.

 13. 1.5 yaşında kızımın 2 ay önce kulağını deldirdim şuan iltahaplandi bu kremi kullanabilirmiyim

  • Antibiyotik özellikli olduğu için kullanabilirsiniz iltihabı geçirir acil şifalar dileriz.

 14. Ben bu kremi göz çevremde dezenfektandan dolayı şişlik ve kaşıntılı alerji oluştuğu için kullanıyorum göz çevresinde kırışıklık ve deri incelmesi yaparmi

  • Antibiyotik özellikli bir krem olduğu için kırışıklık ve deri incelmesi yapmaz.

 15. Burun ucunda sürekli kızarıklık ara ara şişme oluyor içten beyaz ödem var gibi bi etkisi olurmu içine ve dışına surersem

 16. Merhaba ben hemoroid ve füsurden ameliyat oldum ameliyat yerime sürsem etkisi olurmu? Bi zararı varmı?

 17. 3 yasinda oğlumun goz kapaklarının ic kısmında toplu iğne bas ittir genişliğinde yag yada iltihap bezesi oluyor. 2 gövdede mevcut. Goz kapagi kızarıyor devamlı. Daha ince doktorada birkaç defa gittik. Damla verildi. Sicak pres yapın dendi dağılır dendi.bunda 3 yag cocuk icin kredi kullanabilirmiyim

 18. Kaş icin kuaförüm önermişti. Kas icin etkisi olmasondan eminmisiniz . Baya araştırma yaptim faydası oldugunu soylediler.

 19. Merhaba kalıcı oje den dolayı tırnak üstünde soyulmalar oldu bu kremi kullansam iyi gelirmi

 20. Ameliyat oldum sivilce ucu kadar kapanmayan yer var iltihaplı olduğu için kapanmıyor termasin krem kılanabikirmiyim

 21. Burnumun ucunda çok küçük damar catlakligi var teramisini göz için olanı kullanabilirmiyim?yada öneriniz varmi?

 22. Aynı kremi bi süre sonra tekrar kullanmam da bi sakınca var mı yoksa tekrar yenisini almam gerekir mi ?

  • Son kullanma tarihi geçmemişse kullanabilirsiniz tabi ağzı felan açık kalmadı ise.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?