Etol Fort Nedir, Neye İyi Gelir, Kullanımı?

Etol Fort Nedir, Neye İyi Gelir, Kullanımı?

İçindekiler

Etol Fort tablet hakkında tüm ayrıntıları açıklıyoruz!

Bugün ağrı kesici özellikli etol fort hakkında detaylı bilgiler vererek sizleri aydınlatacağız. Doktorların birçok rahatsızlık için önerdiği ve kullananların fayda gördüğü olumlu görüş içeren bir tablettir. Vücutta iltihap ve ağrıya sebep olan durumları ortadan kaldırarak iyileştirici özellik gösterir. Ağır kesici özelliğinin yanında ateş dürücü olarak da kullanılmaktadır. Özellikle kas-iskelet ve diş ağrıları için kullanılıyor. .Çünkü ağrı kesicileri hepsinin ayrı bir özelliği vardır.

Etol fort tablette daha çok boyun, bel, omuz, diş ağrısı gibi durumlarda çok etkili olmaktadır. Ağızdan alınıyor ve 400 miligramlık tabletler halinde satışa sunuluyor. Bu kısa açıklamaların ardından detaylı bilgileri paylaşalım.

 

 

 

Etol Fort Nedir?

 

Kısaca kaba tabirle ağrı kesici, ateş düşürücü ve iltihap giderici olarak kullanılmaktadır.  Osteoartrit(kireçlenme), bel ağrısı, sırt ağrısı, boyun ağrısı, akut-kas-iskelet sistemi ağrıları, diş tedavisi ve diş eti ağrılarında, adet dönemi ağrılarında, ortopedik ameliyat sonra şişlik ve ağrılarda, kaza ve spor yaralanmalarına bağlı burkulma-incinme-ezilme durumlarında oluşan şişlik ve ağrılar için kullanılan bir ilaçtır. Ayrıca ateş dürücü olarak da güvenle kullanılmaktadır. Hekim tarafından reçete edilerek alınabilir yoksa direk olarak alamazsınız. Etol fort 400 miligram filmler içerisinde 28 adet bulunmakta ve eczanelerde satın alabilirsiniz.

 

 

 

Etken Maddesi ve Yardımcı Maddesi Nedir?

 

Bu etkileri sağlayan etken madde Etoladaktır. Etoladak güçlü bir ağrı kesici özellik gösterir. Bu sayede şikayetler için güzel etki gösterir. Yardımcı maddeleri ise laktoz anhidrat, titanyum dioksit, kırmızı demir oksit, polivinil alkol, magnezyum stearat, mikrokristal selüloz, sodyumdur.

 

 

 

Etol Fort Ne İçin Kullanılmalı?

 

Birçok durum için bu ilacı kullanabilirsiniz. Hangi durumlarda kullanmalıyım diyorsanız tek tek aşağıda sıralama yaptık.

 • Bayanlarda adet sancısı ağrılarında kullanılır
 • İskelet kas sistemi ağrılarında kullanılır
 • Eklem iltihaplarında ve romatizmal hastalıklarda kullanılır
 • Dejenaratif eklem hastalığı, eklem kireçlenmesinde kullanılır
 • Ameliyat sonrası şişkinlik, doku hasarı ve ağrılarında kullanılır.
 • Diş ağrısı, diş eti ağrısında, baş ağrısında, migrende kullanılır.
 • Kaza ve spor yaralanmalarında ağrı, burkulma, ezilme, şişme gibi durumlarda kullanılır.

 

 

Etol Fort Kullanımından Önce Dikkat Edilecek Noktalar

 

 • İlacın etken maddesine karşı alerjiniz varsa kesinlikle kullanmayın.
 • Ağrı kesici ve iltihap kurutucu özellik taşır.
 • 18 yaş altı kişilerde kullanıma uygun değildir.
 • Hamile ve emziren bayanlar kullanmamalıdır, bebekte sorunlar ortaya çıkarabilir.
 • Alkol ile birlikte tüketmeyin, midenize ciddi zararlar verebilir.
 • Bypass kalp ameliyatının öncesinde ya da sonrasında kesinlikle kullanmayınız.
 • Mide ülser, bağırsak ülseri, mide-bağırsak kanaması olan kişiler bu ilacı kullanmamalıdır.
 • Kullanıldıktan sonra bir miktar sersemlik ve enerji düşüklüğü oluşturabilir buna göre rutin işleriniz düzenleyin.
 • Vücudunuzda kusma, ishal gibi sorun yaşıyorsanız kesinlikle kullanmayın.
 • Kap yetmezliği, böbrek yetmezliği ve karaciğer yetmezliği, astım problemler  var ise bu ilacı kullanmayınız.
 • Geçmişte yaşadığınız felç, mide kanaması, kalp yetmezliği, böbrek yetmezliği sorunları var ise hekiminize danışıp öyle kullanın.

 

Kullanımı ve Miktarı

 

Hekiminiz nasıl önerdiyse öyle kullanın. Hekiminiz tavsiyesini önemseyin ve öyle kullanın. Bunun haricinde herhangi bir kullanım şekli yok ise tok karnına günde 2 defa sabaha-akşam kullanılmalıdır. Günlük kullanıma göre en fazla alınabilecek doz 3 tane tablettir. Tok karnına tüketilmesine özen gösterin yoksa mideniz zarar görebilir.

 

 

 

Görülebilmesi Muhtemel Yan Etkileri Nelerdir?

 

Bu etkiler çok seyrek ve yüz binde bir ihtimalle görülebilir. Bunları belirtiyoruz ki bir sorun oluşursa sağlığınız için bir sorun teşkil etmesin. İşte o yan etkileri

-Kan ağrısı, Nefes almada güçlük, kurdeşen(ürtiker)

-Dudakta, dilde, boğazda şişlik ve kabarıklık

-Baş dönmesi, asabiyet ve depresyon

-Bitkinlik, yorgun hissetme ve bulanık görme

-Kulaklarda çınlama ve vücutta titreme

-Ateş, kaşıntı, döküntü, mide yanması, mide bulantısı

-İshal ve kabızlıkta görülmektedir.

İlginizi Çekebilir: Anestol Pomad Nedir?

 

 

 

 

Etol Fort Fiyat 2023

 

Eczanelerde satılmaktadır ve tüm noktalarda aşağı yukarı aynı fiyata satılmaktadır.  400 mg 28 tablet etol fort fiyatı 96.88 Tl’dir. Çeşitli zamanlarda ufak zamlar gelebilmektedir. Reçete ile satılır ve doktorunuz bu ilacı yazar öyle alabilirsiniz eczaneden bu noktayı es geçmeyin.

 

 

Etol Fort Tabletin Muadili Nelerdir?

 

Etol fort muadili olan ilaçlar hangileri diye merak edilmektedir. Normalde aslında etol fort muadildir ama çok iyi etki gösterdiği için her zaman ilk yazılan ilaç özelliği göstermektedir. İşte muadili olan ilaçlar

-Edolar tablet

-Etodin ilaç tablet

-Tilac film ağrı kesici tablet

-Dolarit ilaç tablet

-Etotac film tablet ilaç

-Barca film tablet

 

 

 

Etol Fort Hakkında Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Etol fort kas gevşetici olarak kullanılır mı?

Cevap 1: Direk kas gevşetme özelliği yoktur ama birçok hastada kas gevşetme gibi dolaylı etki ortaya çıkmıştır. Bu açıdan kullanılabilir ama direk bu etkiyi bazen göremeyebilirsiniz.

 

Soru 2: Etol fortu günde kaç kere kullanmalıyım?

Cevap 2: Günde iki kez çok zaruri olursa da en fazla 3 kez kullanılmalıdır?

 

Soru 3:Hamileler ve emziren bayanlar kullanabilir mi?

Cevap 3: Kesinlikle kullanmamalıdırlar olumsuz etkiler ortaya çıkabilir. Ayrıca 18 yaş altındaki kişilerde kullanmamalıdır.

 

Soru 4 : Ne kadar sürede etki eder?

Cevap 4:Ortalama 1 saat içinde etki eder, bünyeden bünyeye de bu süre uzayıp kısalabilir.

 

 

 

Etol Fort Kullananların Yorumları

 

Birçok kullananlar tarafından tecrübeleri dile getirilmiştir. Kullananların sadece isimlerini belirtiyoruz bu ilacı kullandığında etkilerini belirtenleri paylaşıyoruz. Kişiden kişiye değişen sonuçlar ortaya çıkabiliyor bu noktayı göz ardı etmeyin. İşte kullananların yorumları

Sertaç diyor ki: Ben ilk başta ön yargılı yaklaştım geçmeyen migrenim vardı bazen dayanamayan ağrısı oluyordu bunun için denedim harika gerçekten. Sürekli de migrenim tutarsa yanımda taşıyor kullanıyorum.

Serpil diyorum ki: Adet sancım oluyor zaman zaman bunun için kullanıyorum çok başarılı size de tavsiye ederim kesinlikle.

Veysel anlatıyor: Ben iskelet, boyun ağrım için kullanmıştım çok bir değişiklik olmadı onun içinde tekrardan kullanmadım bende böyle etki gösterdi.

Sevcan anlatıyor: Diş ağrılarım beni mahvediyordu bazı kullandığım ilaçlar geçirmemişti bunu denemeye karar verdim çok kıs sürede sonuç harika idi. Artık diş ağrım olursa sürekli kullanıyorum

Hacer diyor ki: Denedim güzel etki gösterdi ama bende yan etkileri görüldü midem ağrıdı ve bulandı onun için tekrar kullanmadım.

Çiğdem diyor ki: Ayağım burkulmuş ağrıyor ve şişmişti bunun için denedim her açıdan güzel sonuç verdi güzel etki gösteren bir ilaç tavsiye ederim.

Ahmet diyor ki: Arada kullanıyorum en sık kullandığım ilaçların başında geliyor çünkü doğru bir ilaç ama hafif pahalı gibi.

Teramisin Krem Hakkında Tüm Bilmek İstedikleriniz!

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

21 yorum

 1. Arkadaşlar ben bu ilacta şifa buldum ama mutlaka sabah aç karnına mide koruma ilacı kullanın sonra kahfalti yapın ve etol fort tableti kullanın inanki sonunda sağlıklı bir şekilde hayata devam edin acil şifalar dilerim

 2. Siz bu ilacı doktor yazar ancak o zaman eczane den alabilirsiniz diyorsunuz ama ben bu ilacı aldım ve ben de uyku yapıyor uykusuz kaldığım zamanlar da kullanıyorum sizce bir sorun olur mu kemik lerim ağrı dığı için istemiştim fakat bu özelliği beni mutlu etti. ALLAH’a emanet olun

  • Doktorun yazması en doğru olanı ama uyku için kullanıyorsanız sürekli kullanmamalısınız. Yani arada çok uyku problemi yaşadığınızda kullanın onun haricinde zarar görme ihtimaliniz olabilir, iyi günler dileriz.

 3. Antieflamatuar ilaclar uzun sureli kullanilirsa mide rahatsizliklari hatta mide kanamalarina sebep olu o nedenle mide koruyuculari ile bol su ile alinmalidir.

 4. Bana ortepedi doktorum yazdı dizlerimde kireçlenme ve tüm iskelet agrılarım şitdetli bu ilaç çok rahatlattı
  Size tavsiyem dr yazdı diye sürekli kullanmayın
  Şimdiki ilaçların bir çogu dedavi etmek degil agrı yı kesiyor .
  Onun için her ilaç bir yeri iyileştirse diyen organları zedeliyor.
  ALLAH CC tüm hastalara şifa versin

 5. Bu ilacı bana ortopedi doktoru yazdı, dizlerimde kireçlenme olduğu için, evet rahatlattı ancak bir ay kullandıktan sonra bıraktım, doktora ne kadar devam edeceğimi sormadım, bu konuda bilgisi olan var mı?

  • Kireçlenme için yazdı ise kutusunda kaç tane vardı ise hepsini bitirene kadar kullanmanızı tavsiye ederiz. Bittikten sonra da tekrar doktorunuza muayene olun.

 6. Cok şiddetli diş ağrım var antibiyotik ictim 17 30 da simdi etol icsem biseu olurmu

 7. Etol fort bugün kullandım şiddetli bas ağrısı yaşıyorum zaman zaman ataklarımda oluyodu diğer ağrı kesiciler gibi değil hemen etkisini gösteriyor kesinlikle tavsiye ediyorum migreni olanlar kullansın

 8. Çok şiddetli diş ağrısı çekiyorum ve bugün bir uzman tarafından muayene oldum bütün dişlerim ve çene kemiğinin bitik olduğunu söyledi bende vardı zaten etol fort kullaniyodum ağrım olunca fakat dişlerimin bukadar yiprandigini hiç anlamadım bu yüzden derimki tedavinizi ertelemeyin giden parça yerine gelmiyor gelse bile eskisi gibi olmuyo.

 9. Etol fort kullanırken başka ağrı kesici de kullanabilirmiyim.sırt ağrılarımı geçirmedi

  • Etol fortu kullanımı bırakıp diğer ilacı kullanmaya geçiş yapmanız daha doğru olur.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?