Nadixa Krem Neye Yarar, Kullanımı?

Nadixa Krem Neye Yarar, Kullanımı?

İçindekiler

Nadixa krem nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır, kullananların yorumları!

Nadixa sivilce(akne) için kullanılan etkili ve sonuç veren bir cilt kremidir. Belirli bir yaştan sonra ortaya çıkan akne(sivilce) problemi için ilaç arayışına girer ve bunun için ürün ararız. Bunun içinde nadixa krem ilk başlarda kullanacağınız bir cilt ürünüdür. Özellikle de iltihaplı sivilceler de etki göstermektedir, çok hızlı bir şekilde kurutup pürüzsüz bir cilt ortaya çıkarıyor.

Nadixa kullananlar bu ilaçtan memnun olduğu iyi sonuç verdiğini ifade ediyorlar. Akne vulgaris isimli bu soruna sebep olan bakteriyi hızlıca öldürüp sorunu kökünden hallediyor. Şayet sizin de sivilce probleminiz var ise kesinlikle deneyin deriz. Şimdi de diğer detaylara bakalım.

 

 

 

Nadixa Nedir, Ne Anlam İfade Eder?

 

Nadixa sivilce kremi olarak tanımlanmaktadır. Bakterilerin neden olduğu cilt enfeksiyonları için çok etkili bir antibiyotiktir. Cildinizdeki bakterileri hızlı bir etki ederek öldürür. Sivilcelere sebep olan akne vulgarisi yok ederek deri üstündeki bu sorunu ortadan kaldırır. Pembe ve kırmızı renkli oluşan iltihaplı yapıları kökünden ortadan kaldırarak tekrar etme riskini de önemli ölçüde önler. Beyazımsı ve kokusu olamayan bir özelliğe sahiptir, 30 gramlık tüplerde satılmaktadır. Ağız yolu ile değil, cilt üzerine sürülerek kullanım özelliğine sahiptir.  14 yaşın altındaki kişiler kesinlikle kullanmamalıdır.

 

 

 

Kremin Etken ve Yardımcı Maddesi Nedir?

 

Sürekli olarak etken maddelerini ifade ediyoruz. Çünkü burada sorunu ortadan kaldıran etken maddedir. Bu kremin etken maddesi de Nadifloksasin isimli yapıdır. Bunun yanında içeriğinde yedi, sekiz tane yardımcı madde bulunmaktadır. Antibiyotik özellikli olduğunun altını çizelim. Bu etken maddeye karşı alerjiniz var ise kesinlikle kullanmayın.

Diğer Sivilce Kremleri: Clindoxyl Jel

 

 

Bu Kremin Yararları Nelerdir?

 

Nadixa krem kullananlar aşağıdaki yararları ifade etmişlerdir. Bunun doğrultusunda da aşağıdaki katkılar ifade edilmiştir. İşte yararları;

 • Deri üzerindeki cilt sorunları oluşturan zararlı bakterileri kısa sürede öldürür.
 • Kıl kökü ve çevresinde yoğunluklu oluşan akne vulgarisi yok eder.
 • Cilt üzerindeki iltihabı ve irin oluşan sivilceler üzerine etki eder.
 • Siyah noktalar içinde direk değil dolaylı olarak azaltma sağlamaktadır.
 • Zor ve inatçı sivilceler de de çok iyi etkiler göstermektedir.

 

 

Kullanım Şekli Nasıl Olmalıdır?

 

Beyazımsı renkli kokusuz ve 30 gramlık tüp formatında satılmaktadır. Hekimler tarafından reçete edildi ise onun talimatlara uyarak kullanın. Şayet hekimlerin bir kullanım şekli mevcut değilse aşağıdaki gibi kullanmanız önerilir.

-Bu ilacı kullanmadan önce cildinizi güzelce yıkayıp kurulayın.

-Enfeksiyonu önlemek için pamukla uygulamanız önerilir.

-Bu ürünü dudaklara ve gözlere uygulamaktan kaçının. Kremi sürdükten sonra ellerinizi yıkayın.

-Akneli bölgelere sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa uyguluyoruz. Miktar olarak da nohut büyüklüğünde uygulamak yeterli olacaktır.

-8 hafta boyuncu düzenli olarak uygulayın.

 

 

 

Nadixa Krem Hakkında Önemli Ayrıntılar

 

1.Bu ilacın etken maddesine karşı bir alerjiniz var ise şayet kullanmamalısınız.

2.Açık yaralarda bu kremi sürmeyin.

3.Hamilelerde ve emziren kişiler hekim önerisine göre kullanabilir.

4.14 yaş altındaki kişiler kullanılması tavsiye edilmez.

5.Ağız, burun ve göze değdirirseniz bol su ile o bölgeyi yıkayın.

6.Kremi kullanım sırasında güneşten ve ultraviyole ışınlardan uzak durun.

7.Tedavinin olumlu sonuç vermesi içinde kullanım sırasında makyaj yapmayınız. Makyaj kullanımda daha geç sonuç verebilir.

8.Bu kremi kullanırken alkol içermeyen cilt temizlik ürünleri kullanın.

 

 

 

Nadixa Krem Yan Etkileri(Zararları)

 

Birtakım olsa yan etkileri görülebilir, bu konuda rahat olun çok az kişide bu durumlar ortaya çıkmıştır. İşte ortaya çıkma ihtimali olan durumlar;

-Krem sürülen noktada hafif kaşıntı ve karıncalanma

-Karın ağrısı, nefes alma güçlük ve ürtiker

-Dudak da, dilde ve boğazda şişlik

-Sürülen bölge kırmızılaşma ve yanma hissi

 

 

 

Nadixa Krem Fiyatı 2023

 

Nadixa fiyat ne kadar diye soran çok kişi var bunu da belirtelim. Fiyatı 84.06 TL’dir. Eczaneden reçete ile alabilirsiniz. Eczane dışında bir yerden temin edemezsiniz. Bu ilaç İspanyadan ithal edilmektedir. Bu kremin ruhsat sahibi ise Adeka ilaç sanayidir.

 

Acnelyse Krem Nedir, Nasıl Kullanılır, Faydaları Nelerdir?

 

 

Sivilceye Karşı Nadixa Krem Kullananların Yorumları

 

Bu ilacı denemiş ve kendisinde nasıl etki gösterdi ise kullananların yorumlarını isimlerini gizleyerek paylaşıyoruz. Kullanmış kişilerin tecrübeleri size bir ışık olacaktır. Deneyimler önemlidir yol gösterici ama yüzde yüz değildir bunu unutmayın.

-A.Ş anlatıyor: Sivilcelerimden rahatsız olmaya başladım doktora gittim bu kremi reçete etti düzenli bir şekilde kullandım 6 hafta içerisinde önemli ölçüde sivilcelerim azaldı am yüzde yüz gitmedi.

-P.R anlatıyor: Bu kremi aldım ama bende herhangi bir değişiklik olmadı.

-S.T anlatıyor: Birkaç kremle beraber bu ürünü yazdı hepsini beraber kullandım harika sonuç aldım. Yüzüm bebek gibi oldu. Gerçekten etkili oldu ama bazı kişilerde etkide oluşturmamız o da sivilce özelliğine göre değişebiliyor.

-K.A diyor ki: İlk başta sivilceleri çok fazla çoğalttı çok korktum. Daha sonra ise hepsini tek tek geçirdi. İlk başta bu durumla karşılaşırsanız korkmayın devam edin. Herkese kesinlikle tavsiye ederim.

 

 

 

Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Bu ürünü kullandığımda tüylenme sorunu yaşar mıyım?

Cevap 1: Tüylenme sorunu kesinlikle olmaz, olan kişilerde de kendi hormonlarında kaynaklanıyor. Bundan dolayı da hormon testi yaptırmalıdırlar.

 

Soru 2: Nadixayı tüm cilde mi sürmeli, yoksa sadece sorunlu bölgelere mi?

Cevap 2: Sadece akneli olan bölgelere sürmeniz önerilir. Diğer kısımlara sürmenize gerek yok.

 

Soru 3:Sivilce izlerini geçirir mi?

Cevap 3: Sivilce izleri üzerine direk etkisi yoktur. İzler için madecassol kremi deneyebilirsiniz.

 

Soru 4 : Kortizol içerir mi bu krem?

Cevap 4: Antibiyotik özelliklidir, kortizol içermemektedir.

 

Soru 5: Ne kadar kullanmalıyım, ne kadar sürede etki gösterir?

Cevap 5: Nohut büyüklüğünde ya da az da fazla kullanmanız yeterli olacaktır. 8 hafta içerisinde net sonuç gözlenir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

313 yorum

 1. Lazerle dövme sildirdikten sonra fucidin kullanıyordum derinin iyilesmesi için nadixa kullansam.olurmu fucidin yerine

  • Deriyi yenileme özelliği var kullanmanız herhangi bir sorun olmaz fucidin de etkili bir kremdir ama nadixa da cildinize daha iyi gelebilir deneyip görmek gerek sonuçları. Tekrar sorunuz olursa yorum yapabilirsiniz bizi takip etmeye devam edin.

 2. Nadixa krem doktorum verdi. Sorunlu T bölgeme sürüyorum sadece ancak yağlı bir his bırakıyor. Nilera okyanus sabunuyla cildimi temizleyip bu kremi kullansam sorun olur mu?

 3. Merhaba doktorum kremi gunduz kullanmam için verdi , gun içerisinde abdest aldıktan sonra yeniden surmem gerekir mi?

  • Abdestinizi alın namazınızı kılın ondan sonra o geniş arada sürün kremi diğer vakte kadar da cilt emmiş olur bu ilacı bu şekilde yapmanız en doğru olanıdır.

 4. Merhaba nadixa kremi t bölge sine üç haftadır kullanıyorum sabah ve akşam olmak üzere nadixa olmadığı zamanlar yüzümde güneş kremi kullanıyorum. Çene bölgemde sivilceler cikmaya başladı ne yapmam gerekli

 5. Ya sürdükten sonra yüzümüzü yıkacakmıyız yoksa gün boyu öylemi kalacak

 6. benim günlerim yogun günde 2 defa kullanmam lazım gün boyu yüzümde kalsa dorun olurmu peki

 7. Sivilcenin üzerine sürdüm ve birkaç saat sonra iltihap çıktı sivilce patladı. Bu şekilde mi etki ediyor? Devam etmeli miyim?

 8. bende bugün kullanmaya başladım doktoruma gebelik düşündüğümü söyledim sıkıntı olmaz dedi ama bugün baktım gebelikte kullanılmaz diyor siz ne düşünüyorsunuz ne yapmalıyım?

  • Merhabalar bizim için önemli olan doktor önerisidir. Hamile ve emziren bayanlar için doktor önerisi varsa kullanabilir ama yoksa kullanmamalıdIR. Sizin doktorunuz izin vermiş kullanabilirsiniz.

 9. Bendimde sivilcelerim fazlasıyla vardı bir çok yöntem denedim ama sürekli o anlık sivilcelerim geçsede alnımın altında olan tabaka gitmiyordu küçük kabarcıklar şeklinde gibiydi doktora gittim bana nadixa kremi önerdi 2 ay kullanmam için 1.ay dolmadan yüzümdeki tabaka kayboldu,arda yine sivilce çıkıyor ama gözlemlerime göre çok çikolata yersem veya çok yağlı yersem bunlarada dikkat edilmelidir.

 10. Acnemix jeli gece, nadixa kremi gündüz kullanıyorum ve gözlerimde şişlikler olmaya başladı. Bunların etkisi olabilir mi ?

 11. Doktor abime bu kremi vermişti daha sonra evde unuttu ben de araştırayım dedim reçetesiz kullanılmıyormuş acaba ben de kullansam sıkıntı olur mu?

 12. Merhaba ben sivilceler için tetrodox hap clindoxyl krem ve nadixa kremi 2 gündür kullanıyorum fakat ben bu kremleri tüm cildime ssürmüştüm nadixa kremide sabah akşam kullandım bütün gün yüzümde durdu şuan gerginlik var yüzümde kuruması fazla oldu ve çenemin kenarlarında soyulma var nadixa krem yüzün kurumasını geçirir mi nemlendirir mi yoksa onu kısa süre sonra yıkayıp başka bir nemlendirici kullanmalı mıyım ? Teşekkür ederim iyi günler

  • Merhabalar bunlar normal etkiler bu şekilde kuruma gibi durumlar olur. Bu sorunlar geçicidir kullanmaya devam edin. Cildinizde 2 saat kaldıktan sonra yıkayabilirsiniz, kalırsa sorun olmaz.

 13. Günde 2 kez kullanıyorum ama işim gereği güneşe maruz kalıyorum yüzümde çoğu zamn kaşıntı oluyo ve kızarıklıklar meydana geldi sizce devrmmı ediyim günde 1 e indirip akşmlarımı kullanıyım yoksa doktoramı başvurayım sizin tavsiyeniz nedir ?

  • Merhabalar nadixa kremini gündüz güneş kremi ile beraber mi sürmeliyim. Bir de önce nadixayı mı yoksa güneş kremini mi uygulamalıyım?

 14. Roaccutane tedavisi görüyorum 4. Ayımdayım doktor ilk başta nadixa vermiştide kullanmıyorum düzenli olarak yüz yıkama köpüğüyle yıkayıp dışarı çıkınca güneş kremi sürüyorum arada bir nemlendirici kullanıyorum sizce gerek varmı kullanmama fazlasıyla kuruyor zaten cildim az önce girdim yorumları okudum sürüp sürmemek arasında kaldım tavsiyeniz nedir? :))

  • Tam olarak neyi kullanmama gerek var mı dediniz, onu ifade ederseniz cevaplayalım teşekkürler.

 15. Merhaba. Ben bu kremden çok memnun kaldım yüzümü bebek gibi yaptı. Fakat bir sorum var banada yardımcı olursanız cok sevinirim. Bende kalça bölgesindeki kırmızı ve sivilce tarzı lekeler var lazerden oluyor sanırım. Nadixsa kremi bu bölgeye nasıl uygulamalıyım yüze sürüp yataıtorum ama o bölgeye sürüp giyindikten sonra krem etkisini gösterirmi napmam lazım

  • Merhabalar lazere devam ediyorsanız kullansanız da fayda görmeyebilirsiniz, ayrıca lazer uygulaması ile beraber kullanmanızı da önermiyoruz. Lazer bittikten sonra kullanmaya başlayın iyice yedirin ve 10 dakika sonra da kısa bir şeyler giyerseniz sorun olmaz.

 16. Merhaba
  Daha önce İmex,Clindoxil,Isotrexin gibi sivilce kremlerini kullandim hiç faydası olmadı bu krem işe yarar mı bize sivilceler için AcneGun yüz yıkama jeli kullanıyorum iyimi
  Sivilceleri kısa sürede geçiren ilaç önerirmisiniz

  • Merhabalar şayet bu kremi de kullanın ama fayda etmez ise tek çaresi roaccutane isimli ilaçtır bu geçirecektir. Sonuca göre söylediğimiz bu ilacı doktorunuza yazdırırsınız.

 17. Bunu kremi bana doktor verdi ama benim yüzümde sivilceden daha çok sivilce lekesi var lekelere iyi geliyomu

  • Etkili olur lekeler için ama lekeleriniz geçmez ise yine etkili leke kremi önerisinde bulunabiliriz.

   • Merhaba,bıyık bolgemde lekelerim var. Hangi kremi onerirsiniz azelderm madecassol vs dışında. Biraz inatçı lekeler. Hidrofacial uygulamasina basladm ama geçeceğini sanmıyorum. Expigment 4 kullansam nasil olur sizce

    • Expigment 4 de kullanın etki etmezse doktorunuza gidin rouccatane yazmasını isteyin çok etkili bir ilaç sadece doktor reçetesi ile alınabilir.

  • Cildiniz nadixa kremi emdikten 1 saat sonra felan kullanabilirsiniz güneş kremini

 18. nadixa kremi kullandıktan sonra dışarı çıkarken üzerine güneş kremi sürmem sakıncalı olur mu?

 19. Methaba bn doktora gitmeden Bu ilacı gördüm bnde küçük sivilceler var ve siyah nokta aynı zamnda yağ bezeleri var kullansam etkisi olur mu Yan etkisi olur Mu her cilt tipine uygun mudur

  • Fayda görürsünüz özellikle sivilce ve siyah noktalar için yan etki görmezsiniz her cilt tipine uygundur. Acil şifalar dileriz.

 20. Ben bu kremi uzun zamandır kullanıyorum.etkisini de hemen gösteriyo ama kremi sürdükten yarım saat sonra cildim yağlanmaya başlıyo.bunun için ne yapabilirim.kremi sürdükten sonra cildim yağlanınca kükürtlü sabunla uüzümü yıkasam bişey olur mu? Bi de ben kremi nohut büyüklüğünden fazla kullanıyorum.cildime iyice yedirerek sürüyorum.bunun bi zararı olur mu?

  • Cildinizin çabuk yağlanıyorsa kükürtlü sabun olabilir ya da la roche posay yağlı ciltler için olan temizleme jelini kullanın. Ayrıca kremi çok sürmeyin nohut büyüklüğü de yeterli olacaktır.

 21. Merhabalar 1 hafta önce doktorum nadixa ve clinoper kremlerini verdi nadixayı sabah akşam clinoper’i gece yatarken sürmemi söyledi 1 hafta oldu yüzüm inanılmaz gergin ne güle gülebiliyorum nede mimik yapabiliyorum çok kızardı ve hafif yüzümün genelinde şişme var bu arada 3 günden sonra oldu bunlar bende fazla kuruluk olduğu için sade aksamları uyguluyorum ama dayanılacak gibi değil bugün 9 gün oldu ne yapmalıyım kremi uygulamayı sonlandırmalımıyım lütfen acil dönüş yaparsanız sevinirim bide bu arada doktorum LA ROCHE POSAY temizleme jelini önerdi bende onu alırken nemlendiricisinide aldim aynı markanın bu nemlendiricide sivilceye ve lekelerine iyi gelen bir nemlendirici nasil bir yol izlemeliyim onerilerinizi bekliyorum bu arada sade çene bölgemde birde kas ortasında bir iki sivilcem vardı gittiler ama izleri var birde hala yer etmid çıkamayan ama gitmeyen de bir sivilcem var:(

  • Merhabalar iki tane kremi beraber kullanınca çok kuruluk yapıyor doğal olarak miktarlarını biraz azaltın ve de nemlendiriciyi biraz fazla uygulayın. Temizleme jeliniz çok güzel kesinlikle kullanın. Şayet bu kremler etki etmezse size daha etkili krem önerileri ile bu sorunu atlatmanıza yardımcı olabiliriz.

 22. Bana doktor acnemix acnelyse bide nadixa verdi acnemixi akşam sürüp 1 saat sonra yıkıyorum acnelyeseyide gün aşırı sürüp yarım saat sonra yokıyorum nadixayıda her gece tüm yüze sürüyorum diğer kremlerde tüm yüze suratım şimdi yanık gibi soyuluyor çok sert yüzüm kullanmayı bırakmalı mıyım ?

  • Merhabalar doktor önermiş kremler cildinizde en az 2 kaldıktan sonra yıkayın yoksa tam etki etmez. Acnelyse krem ciltte soyulma yapar bu durum gayet normaldir. Kullanmaya devam edin şayet kafanız çok takılırsa doktorunuza bir kere daha muayene olun şikayetlerinizi söyleyin.

 23. Merhaba bende nadixa kremi kullanıyorum en memnun kaldığım krem ama ondan sonra uyurken yüzümü yıkayıp bebek pudrası sürüyorum cildime bana iyi geliyormuş gibi geliyor bebek pudrası cilde bir zararı var mıdır kullanılmalı mıdır ?

  • Merhabalar herhangi bir zararı yok cildi yumuşatma gibi birçok faydası vardır kullanabilirsiniz.

 24. Merhabalar: ben 10 gündür kullaniyorum sabahları nadixa aksamlari sulfufor krem. Benim iki sorum olucak
  1) nadixa kullandiktan sonra inanilmaz sivilcelerim artti daha beyer oldu ? Bu normal mi ? Normal ise kurutma süresi nasil ilerliyor
  2) yorumlarda gordum 2 saat nadixa yüzünüzde kalabilir demissiniz ben icerigini okuduğumda 12 saat yaziyor ? İki saat yeterli mi acaba
  Simdiden teşekkür ederim

  • Merhabalar bu ilk günlerde normal çünkü tüm sivilceleri kusturup daha sonra kurutuyor. 3 hafta sonra bu durum geçecektir. 2 saatte cilt bu kremi büyük oranda emer bizde bundan dolayı minimal 2 saat diyoruz. Yüzünü yıkamak zorunda olanlar için 2 saat olmayanlar içinde uzun süre ciltte kalıp yıkanılması en doğru olanıdır.

 25. Merhabalar .bende 2 haftadir nadixa kullaniyorum suan cok artti sisivilcelerim me yapmam gerek ? Sabahlari nadixa aksamlari sulfufor krem verdi doktorum. İkiside cok yagli kremler. Ozellikle nadixa surdukten birkac saat sonra cok yağlanıyor bu normal
  Mi acaba ?

  • Merhabalar düzenli kullanmaya devam edin bu geçici bir süreçtir 3. haftadan itibaren azalmaya başlayacaktır şikayetleriniz.

   • Merhabalar benim de yüzümde sivilce cikiyodu çok değil ama doktorum bana imex ve nadixa krem verdi belli bi süre iyi geldi sonra aynı sorun tekrar oldu bemde başka doktora gittim o da bana dermoskin celeritt diye bi krem vardı ama bu daha berbat etti sorunsuz yüzümü kahverengi lekeler iyice koyulasti ve yenileri oluştu acaba nadixa sürsem iyi gelir mi acaba

    • Tekrar nadixa krem kullanmanız iyi gelir, kullanın fayda göremezseniz yeni bir öneride bulanacağız acil şifalar.

 26. Merhabalar . Ben 1 ay yogun kortizon ilaci kullandim oyuzden yüzümde asiri pütürlü sivilceler cikti. İlaci bıraktıktan sonra doktora girtim sabah nadixa aksam baska bir krem verdi. Benim sorum su olacak size
  1) benimde yüzümde herkes gibi kustu once dah fazla sivilce cikti . Kurutmada etkili mi peki ve maksimum kurutma süresi nekadar olur acaba? Suan 15 gun oldu kullanmaya baslayali
  2) nadixa cok yağlı bir krem az da sursem birkac saat sonra cok yaglaniyor bu durumda birseyler yapmam gerekiyormu ? Cnku ben 12 saat kadar yüzümde bekletmeye onem veriyorum
  3) bu kremlere baslamadan once cok kizarik degildi sivilceler kullanmaya basladiktan snra suan sivilceler pembelesti belirginlesti. Bu iyilesme gostergesi olablirmi siZce

  • 1) Kusturur ilk 15-20 gün sonra kurutur ve yok eder.
   2) 12 saat bekletmeye gerek yok, ortalama 4 saat sonra yıkasanız yeterli olacaktır.
   3) Sivilcelere etki ettiğinin göstergesidir.

 27. Merhaba doktor bana bu ilacı uzun zaman önce vermişti ben tam olarak sivilce ilacı olduğunu bilmiyordum birkaç ilaçla birlikte vermişti ben antibiyotik falan sanmıştım sadece birkaç kez kullandım daha sonra bıraktım yüzümde tekrar sivilce çıkınca googleden sivilce ilacı arayışına başladım ve bu ilaç karşıma çıktı. 1/2 yıl önce almıştım hala duruyor kullanırsam bir problem olur mu?

  • Merhabalar son kullanma tarihine bakın geçmemişse ve bugüne kadar da ağzı açık beklemedi ise kullanabilirsiniz.

 28. Ben nadixa ve differin jel yüzüme günde 2 defa aynı anda üst üste sürüyorum doğru mudur yoksa daha etki edici farklı bir metod var mıdır

 29. Merhaba ben bu ilacı yaklaşık 4 aydır kullanıyorum bırakınca tekrar çıkmya başlıyo uzun süre kullanmam da bi sakınca var mı

 30. Merhaba ben dün aldım nadixa yı dünden beri kullanıyorum ama benim yüzÜmde iltihaplı sivilceler yok. yer etmiş lekeler var yani sivilceler çıkıyordu Yüzümde daha sonra iltihabı gidince leke olarak kaldı düzelir mi sizce bu lekeler yoksa beraberinde başka krem de öneriri misiniz daha etkili be hızlı düzelmesi için ve ben farmasinin çam ağacı sabununu kullanıyorum sabah akşam . Kremin etkisini azaltır mj lütfen yardımcı olun artık dışarı çıkmak istemıyorum yüzemdekilerden dolayı ne yapmam gerek

  • Merhabalar anladığımız kadarıyla yüzünüzde sivilce değil de leke sorun var. şayet sadece leke problemi var ise nadixa kullanmayın çünkü nadixa krem sivilce problemi içindir. Lekeler için etkili krem önerisi yapalım size expigment krem ya contractubex isimli jelden birini kullanırsanız şikayetleriniz geçecektir. https://kombinkadin.com/expigment-krem-ile-ciltteki-tum-lekelere-care-bulabileceksiniz/ ve https://kombinkadin.com/contractubex-jel-nedir-faydalari-nelerdir-nasil-kullanilir/ buradan bu iki ürüne de bakabilirsiniz acil şifalar.

   • Peki dediklerinizin birini kullanmaya başladığımda bu nadixa yı da kullanmaya devam ediyimmi?? Nerdeyse bi hafta olacak nadixa kullanalı sivilce lekelerinin ucu beyazlıyo bazen sonra tekrar eski halini alıyo ve çok ama çok minik minik lekeler var kremi sürünce bile hissediyorum elimle yüzüme yedirdiğimde:( lütfen yardım edin hiçbir doktor un verdiği ilaç uzun kullanmama rağmen olumlu yanıt vermedi.keşke yüzümü çekip size atmak gibi bi durum olabilseydi gerçekten olumlu yanıt alır mıyım ikisini dönüşümlü kullansam size gerçekten ihtiyacım var

   • Yüzüm yağlı bayya dediğiniz kremler uygun mudur yağlı ciltlere?bi de eğer alırsam dediğiniz ürünü nadixaya da devam ediyiymmi yoksa kesiyiymmi Kullanmayı?çok kötü hissediyorum kendimi çok stres içimdeyim bir de farmasi yağlı ciltler için çam ağacı sabunu kullanıyorum zararı var mıdır kremlerle kullanmamın?? lütfen ayardım edin bana yüzüm çok kötü oldu keşke imkanım olsaydı da size çekip gönderebilsem

    • Bu kremler yağlı ciltlere uygundur nadixaya da devam edebilirsiniz stres yapmayın bunlar geçecek sorunlardır. Stres tam tersine tetikler bunu unutmayın. Çam ağacı sabununu kullanmayın tahriş edebilir. Acil şifalar dileriz.

     • Bi kaç gündür deri altındaki sivilceler çıkmış uçları iltihaplanıyor tam seviniyorum geçecek demekki sivilce deri üzerine çıktığına diyorum sonra bi bakıyorum hala iz var hala sivilce var hala berbat bi surat buarada dedikleriniizi alamadım henüz nadixa bitti bugun yarın tekrar alaımmı devam ediyimmi yani

 31. Bende hiç-bir etkisi olmuyor ne yapmam lazim gece yatarken suruyorum sabah uyaninca yikiyorum okula giderken tekrar suruyorum aksam gelince yikiyorum hicbir etkisi olmadi

  • Merhabalar kullanımdan önce yüzünüzü ılık su ile yıkayın daha sonra hafif parmak masajı yapın bu şekilde emecektir acil şifalar.

 32. Bende sürdükten bir kaç saat sonra emilmedi emildiyse de birazı emilmiştir çenemi(sadece çeneme uyguladım) yağlandırdı çeneme dokununca (krem varken) elime hep yağ geldi normal mi

  • Emilmiştir bir miktar yağ gibi kalabilir gayet normal düzenli kullanıma devam edin, uygularken de masaj yaparak uygulayın.

 33. Doktor bana acnemix jel ve nadixa kremi verdi günde 1 defa akşamları sur dedi.ikisini nasıl kullanmam gerekiyor ?

 34. Merhabalar ben de uzun süre bir çok antibiyotikli krem kullandım, ama hiç sonuç alamadım, 35 yaşındayım ve yanak kısımlarında son 1 aydır büyük sivilceler çıktı 1 hafta oldu nadixa ya başlayalı sivilceler büyüdü ve kırmızılaştı gibi geliyor bir de sivilce olan yerler çok kaşınıyor,doğru yolda mıyım acaba?
  Bir de gece yatarken sürüyorum tüm gece kalıyor, sıkıntı olur mu. Hafta da bir de kil, pirinç unlu maske yapıyorum. Zararı olur mu şimdiden teşekkür ederim

  • Merhabalar öncelikle 1 haftada hemen fayda göstermez ve de sivilceleri ilk önce kusturabilir. 1 ay kadar düzenli kullanın hiç değişiklik olmazsa kullanımı bırakıp farklı kremler önereceğiz. Yüzünüzde gece kalması sorun teşkil etmez. Kil maskesi ve pirinç unlu maske kullanmayın çünkü ciltte tahrişlere yol açabilir bu kremin kullanımı bitsin o zaman maskelere başlayabilirsiniz.

 35. Merhaba bende bu ilacı kullanıyorum yanağımin neredeyse tamamında sivilce var bu sebepten normal krem gibi yayarak sürüyorum böyle mi yapmalıyım yoksa teker teker her sivilceye mi uygulamalıyım

  • Merhabalar tek tek sürmenize gerek yok o bölge ve çevresine yayarak uygulamanız son derece doğru

  • Kremi sürdükten sonra en az cildinizde 2 saat kalmalıdır çünkü cildin bu ilacı emmesi gerekmektedir. En az cildinizde 2 saat kaldıktan sonra yıkayabilirsiniz daha uzun da kalırsa herhangi bir sorun olmaz.

 36. Ben bu ilacı kulaniyorum ve ondan 20 dakika sonra da BENZOXİN ilacı sürüyorum acaba bu yuzden mi kızarıklık ve yanma oluştu? Ve öyle ard arda sürmem doğru mu

  • Kızarıklık ve yanma etkileri çok normaldir iki ilaç arasında en az 2 saat bırakın ve de dozları kullanım sıklığını azaltın ve de nemlendirici kullanın. Kızarıklık ve yanma belirli bir süre sonra azalacaktır.

 37. Merhabalar bende gül yani Roza hastsligi var yanaklarimda kırmızı puturcukler var sivilce gibi değil ama kırmızı iltihapsiz doktor bana Roza ve nadixa krem verdi yeni başladım ve bu sivilce gibi olan puturcukler daha çok çoğaldı ve belirginleşti normalmi bu durum

  • Merhabalar belirli bir süre sonra bu durum geçecek geçici olarak böyle olabiliyor bazı hastalarda.

 38. Merhabalar bende gül hastalığı var Roza yüzümde kırmızı sivilce olmayan puturcukler var doktor bna nadixa ve roza verdi yeni kullanıyorum ve yüzüm daha çok çıktı ve bu kırmızılar çok belirginleşti normalmi

 39. Nadixa kremi 1.5yıldır geceleri tüm yüzüme sürerek kullanıyorum,sivilcem kalmadı artık ama çıkar korkusuyla devam ediyorum,bir sakıncası var mı?

  • Sakıncası olabilir artık kullanmayın tekrar nüksederse sivilceleriniz o zaman bakılır çaresine

 40. 14 yaşındayım yaklaşık 6 aydır sürekli cilt doktoruna gidiyorum, acnemix, fucicort, axnefloks, benzoxin, nadixa, imex kullandım fakat hiçbir etkisini göremedim. Sivilceler sağ ve sol yanağımdalar. İlk başlarlarda azaltıp sonra aynı duruma geliyor. 4 gün önce nadixa ya başladım yüzündeki sivilceler azalmıştı sürmeye başlayınca biraz daha arttı ve baş verdi bu normal mi? Kusturma süresi ne kadar sürer ve ne kadar süre sonra geçer, şuan nadixa kullanıyorum

  • Daha yaşınız genç yüzünüzü temiz tutun yediklerinize dikkat edin. La roche posay in cilt tipinize uygun temizleyicisi alın ve düzenli kullanın. Nadixa krem kusturma etkisi yapar 4 gün çok az 15-20 gün kadar bu devam edebilir. Kullanın geçmezse tekrara bize yazın.

 41. Lazere gidiyorum ama şuan corona virüsten dolayı ara verdim o arada kullansam nadixayi uygunmudur?

  • Sonrasın lazere gitmeyeceksiniz kullanıma başlayabilirsiniz ama lazer devam edeceksiniz kullanıma başlamayın.

  • Gözenekler için faydası olacaktır düzenli kullanın fayda göremezseniz başka ilaç önerisinde bulunabiliriz.

 42. Mrb bu ilacı doktor tavsiyesiyle aldım yalnız gözümün üst kapağında ve altında minik yağ bezesi var sürsem sorun olurmu acaba?

 43. Ben geçen sene Zoretanin kullandım tüm sivilcelerim geçmişti son 2-3 haftada sivilcelerim çıkmaya başladı ama öyle iltihaplı değil küçük küçük kırmızı kırmızı. Geçen seneden kalma Nadixa kremim duruyordu. Baktım tarihi hala geçmemiş 2021’e kullanılabilir durumdaydı. Her gece yatmadan yüzüme sürüyor, sabah kalkınca yıkıyorum. 2,5 haftadır hergün kullanıyorum. Son 3-4 gündür sivilce sayım artmaya başladı. Tahmin ediyorum ki cildimi tedavi etmeye başladı kusma yaptı. Bu arada kremim bitmek üzere yeni bir tüp almalı mıyım önerir misiniz?

  • Kremi alın kullanın etki sağlayacaktır diye düşünüyoruz çok inatçı ise tekrar geri zoretanin kullanırsınız.

  • Karıştırıp kullanmayın ama 2 saat aralıkla madecassolu ve nadixa kremi kullanabilirsiniz.

 44. Merhba benim doktorum günde 1 defa kullanmamı önerdi ama kremi sürünce kaşıntı oluyor bazende yanma hissi ne önerirsiniz

  • Merhabalar bu durum geçicidir birkaç hafta sonra düzelecektir düzelmezse kullanımı bırakın.

 45. Merhaba benim yaşım 17 iki yanağımdada 3 senedir sivilce vardı bu sene sade kızarıklıklar kaldı ama baya var yine kızarıklık nadixayı alcım 18. Gün oldu kullanalı daha cildimde herhangi bir düzeltme yapmadı bide nadixayı geceleri yatmadan önce kullaniorum cleocin t die bişy var onuda akşamları sürüyorum sıkıntı olurmu bide kızarıklıklar geçermi ne kadar sürede geçeirir

  • Merhabalar kızarıklık geçicidir bir süre daha kullanın fayda etmezse size farklı sivilce ilaçları önerelim. Şuanda kullanım şekliniz doğru.

 46. Merhaba ben 6 aydır ruaccutane kullanıyorum bu son ay gittiğim başka bir doktor hala geçmeyen yağ bezelerim olduğu için bu kremi verdi bir buçuk haftadır kullanıyorum. Diğer arkadaşlar gibi dışarı atma gibi bir şey söz konusu olmadı, ilacı da hala kullanıyorum. Yağ bezeleri için etkisini ne kadar zamanda gösterir acaba?

 47. Merhaba, cildim de yağlanma ve sivilce olduğu için yakın zamanda doktora gittim. Bana Benzoxin 5+1 topikal jeli gece sürmemi, Nadixa kremi gündüz sürmemi ve güneş kremi kullanmam söyledi. Ürünleri kullanmaya başlayalı 3 gün oluyor, yüzümde hiç sivilce çıkmadı yalnız bugün farkettim ki yüzümde hafif bir ağrı var ve hafif şişlik hissediyorum. Göz altlarıma doğru da kızarıklık var ne yapmam gerekiyor bırakmalı mıyım?

  • Merhabalar düzenli olarak kullanmaya devam edin daha 3 gün olmuş. Bu gibi durumlar geçicidir kullanım sıklığını ve miktarını azaltabilirsiniz.

  • İlk kullanım olmasından dolayı normaldir dozu azaltarak kullanın bu durum geçecektir. Hemen kullanımı bırakmayın yakma özelliği çok kişide oluyor.

 48. Merhabalar doktorum bugün bana cleocin t ve nadixa yazdı hangi sıra ile kullanmalıyım acaba bir de expigment i sivilce izlerim için bu kremlerin yanında kullanabilir miyim kullanırsam hangi sıra ile kullanmalıyım

  • Merhabalar expigmenti kullanmayın diğer iki ilaç izlere etki edecek. Sırası fark etmez birini önce diğerini sonra şekilde kullanabilirsiniz.

 49. Merhabalar çene bölgemde adet donemlerine bağlı sivilcelenmeler oluyor. 4 gündür nadixa krem kullanıyorum, etki de ediyor fakat sivilce yerleri çok geç iyileşiyor ve hafif çukurluklar kalıyor. Bunlar için önerebileceğiniz bir şey var mı acaba, teşekkürler.

 50. mrb bu kremi 2 ay duzenli bi sekilde kullandim faydasini gormedim bende guzellik merkezine gidip oraya danistim ve 5 seanslık sivilce tedavisiyle sivilcelerimden kurtulacagimi soylediler guzellik merkezini onerirmisiniz %100 kurtulabilirmiyim

  • Merhabalar böyle bir durum yok. İnatçı ve ağır sivilceleriniz var ise tek ve eksin çözüm roauccutane dır.

 51. Merhaba nadixa kremi 5 gündür kullanıyorum sasece sivilce üstğne sürüyordum ama yüzümün diğer yerlerinde Pütürler ve siyah noktalar var bugün 5. Gün tüm yüzüme uyguladım sizce doğru yaptım mı yoksa oralada da hiç yoktan büyük sivilcelere mi neden olacağım?

 52. Merhaba 15 yaşındayım doktorumun tavsiyesi üzerine NADİXA sabah akşam sürüyorum BENZOXİN gece yatmadan önce sürüyorum ve sürdüğüm bölgelerde kızarıklık kuruluk oldu yüzümü gerdiremiyorum acaba bunlar yan etki mi doktora gitmem gerekiyor mu lütfen cevap verir misiniz (KULLANMAYA BAŞLAYALI 5 GÜN OLDU)

  • Merhabalar kızarıklık kuruluk olması doğal bunlar geçicidir çok kuruluk oluyorsa cildinize uygun nemlendirici kullanın. Kullanımı bırakmayın aynen devam edin.

 53. Merhaba ben yanağımdaki kızarıklık için cildiye gittim doktor bana nadixa verdi bu kremin kızarıklık ile iligisi var mı bide sabaha kadar yüzümde kalsa sorun olur mu kızarıklık olan bölgeye sürmem doğru olur mu

  • Merhabalar kızarıklık için kullanılabilir sabaha kadar kalmasında sakınca yok sadece kızarıklık olan bölgeye sürün.

 54. Suratıma sürüyorum suratımda ne kadar kalması gerekiyor sürekli yağlı bı his bırakıyor doktorum madecassol kremini de verdi ikisini de sabah akşam yazmış birisini sürsem suratımda kalıyor ne yapmalıyım

  • Suratınızda 2 saat kalması yeterlidir bu süreden sonra yıkayabilirsiniz. Birini gece yatmadan önce sürün sabah yıkayın diğerini de sabah sürüp 2 saat sonra yıkayın.

 55. Merhaba yüzümde küçük küçük dolu dolu küçük sivilceler çıktı doktor nadixa verdi Sadece Sabahları sürmem için 1 haftadır kullanıyorum geceleri de madecassal sürüyorum sabah uyandığımda sönmüş gibi ama nadixa ya geçince tekrar aynı hale dönüyor sebebi nedir ve madecassalı ben kendi fikrimce sürüyorum zarar görmedim 3 gündür kullanmaya devam edeyim mi ve nadixa doktor verdiği halde neden 1 haftadır fayda sasağlamadı

 56. Ben nadixa yı tüm yüze uyguluyorum 1 haftadır sorun olurmu?
  Ayrıca hergün kullanıyorum ama aynı saatlerde değil bunun bir sakınası olur mu? teşekkürler…

  • Tüm yüze uygulamayın 1 haftada sorun olmaz farklı saatlerde kullanabilirsiniz sakınca olmaz.

 57. Merhaba. Ben bu kremi 1 yıl önce cildiye ye gittiğimde doktor vermişti. Clindoxyl diye bi krem ile beraber. Yüzüme bayağı yararı olmuştu. Sivilcelerim bitmişti neredeyse. Şu aralar gözeneklerden dolayı bi rahatsızlık duydum. Bu kremi yine aldım. Bu sefer yanına benzoksin verdi eczacı. Sizce gözeneklere yararı olur mu?

 58. Alnımda lekeler çıktı gebelikte oluşan kahverengi lekeler gibi nadixa sürüyorum geceleri lekeleri giderirmi acaba??

  • Faydası olacaktır geçmezse yazın farklı bir krem önerisi yapacağız acil şifalar dileriz.

 59. Cildim karma(T bölgem yağlı ve yanaklarım kuru)sağ yanağımda aknelenme oldu. Yaklaşık 1.5 ay önce doktorum nadixa ve munderm jeli kullanmamı söyledi.Nadixa kremi gece ve munderm jeli gündüz kullanmamı söyledi.Tedavimin 5.gününde köpek çizgilerimin orada sarımtırak bir renk oluştu ve yüzüm kurudu.Kremleri kullandığım zaman dudaklarımda kuruma oluyor.Daha sonra bu renk değişimi geçti.Kremleri doktorum munderm jeli gündüz kullanmamı söylemişti.Ama yan etki yapınca bende akşamları munderm jeli sürüyorum ve iki saat kadar bekletip yüzümü niderm bebek sabunu ile temizliyorum.Akşam yatmadan önce nadixa kremini sürüp sabah yıkıyorum.Düzelmeler başlamıştı.Sivilcelerim geçti şimdi kırmızı leke ve yağ bezesi gibi küçük kabarcıklar oluştu.Kremleri kullanmayı bırakmalı mıyım? Şimdiden teşekkür ederim,iyi çalışmalar.

  • Cildinizi incelemek lazım öneri vermek doğru olmayabilir ondan dolayı bir dermatologa görünün.

 60. Ben üç aydir nadixa tedavisi görüyorum sivilcelerim azaldı ama bı turlu geçmedi devam mı etmeliyim yoksa başka bi merhem mi önerirsiniz

  • Değiştirmelisiniz clinoper jel kullanın bu da etki etmezse ve aşırı inatçı sivilceleriniz var ise roaccutane kullanmanız gerekebilir.

 61. Merhaba iki yıl önce 8 ay kadar aknegen/aknetrend adlı hapları kullandım inatçı sivilcelerm yüzünden o süre sonunda sivilcelerm geçip sadece lekelerim kalmıştı fakat 2 yıl sonra tekrar çıkmaya başladılar. doktora gittim gündüz nadixa gece munderm kullanmamı söyledi ve 1 ayım doldu 2. Ayın başındayım sivilcelerim çok fazla derecede artış gösterdi ve hiçbir azalma da yok, bazıları ağrılı bu durumda nadixa-munderm etki etmezse tekrar hap kullanmam gerekir mi ?

  • Merhabalar kullanın etki etmezse roaccutane hap yazdırın doktorunuza çünkü sizde inatçı ve yoğun herhalde

 62. Merhabalar 1 aydır kullanyrm sivilceli yerlere surüp bırakayımmı yoksa yüzüme emdirecek sekilde dagitaymmi nasl kullanmaliymm

  • Merhabalar tüm yüze sürmeye gerek yok sivilce ve çevresine sürmek yeterli olacaktır.

 63. merhabalar bir sorum olacaktı. suan pandemi dönemindeyiz malum ve ben sivilcelerim için doktara gidemiyorum oximin jeli kullanıyordum yüzüme kullandıgım zamanlar iyi geliyordu fakat tam bir çözüm olmuyordu yarı yarıya bir geçirmesi söz konusuydu. yüzümdeki sivilceler alın bölgemde ve küçük küçük sivilceler seklinde ayrıca bazen cıkan küçük iltihaplı sivilcelerim yüzümde küçük çaplı bir iz bırakıyor patlayınca. sizce bu kremi eczaneden temin edip kullanmalı mıyım? çok bir yan etkisini görür müyüm?

  • Merhabalar faydalı olacağını düşünüyoruz alıp kullanabilirsiniz yan etki riski son derece düşüktür.

 64. merhaba daha önce de soru sordum ama cevap vermediniz. geri dönüş yaparsanız sevinirim. benim alnımda küçük küçük sivilceler mevcut ve daha önce oximin kullandım sivilcelerimi azalttı ama tam bir çözüm olmadı. pandemiden dolayı doktora gidemediğim için bir arkadaş tavsiyesiyle eczanden gidip nadixa kremi aldım. yüzümdeki sivilceler küçük küçük ve yağ bezesicgibi sizce faydalı olur mu?

  • Diğer yorumda sorunuzu yanıtladık. Yağ bezesi içinde faydalı olacaktır. Düzenli kullanın.

 65. Merhaba iyi akşamlar 2 bucuk aydır kullanyrm differinle birliktr çok etkisini gorüyrm sürdüğüm yerlerde sivilce çıkmıyo artık çıkan sivilcelerde kayboldu ne zamana kadar kullanmam gerekir bırakacağım zaman çıkacak diye korkuyorum

  • Merhabalar 1 ayda daha kullanın ondan sonra da dozu düşürerek bırakın. Bıraktıktan sonra ise yüz temizleme jeli ile yüzünüzün temizliğini dikkatli yapın.

 66. Ben nadixa kremi 2 ay kullandım ilk 1 ay çok sivilce çıkardı zaten normalmiş sonra sivilce çıkması azaldı yaklaşık 1 ay 3. hafta(51. gün yaklaşık) gelince bir anda sanki ilk kullandığım zamanlar gibi çok sivilce çıktı.Bende bıraktım bırakalı 3 hafta olmasına rahmen sanki nadixa kremi hala kullanıyormuş gibi çok sivilce çıkıyor ve ben nadixa kremi kullanmaya başlmadan önce yüzümde çok az sivilce çıkıyordu.Sizce neden hala nadixa kremi bırakmama rahmen yüzümde çok sivilce çıkıyor?

   • Kullanmayı bıraktım ama hala çok sivilce çıkıyor.Şuanda koronadan dolayı hemen gitmesem kendiliğinden eski haline döner mi?Geçmesi için başka sivilce kremi kullanmam şart mı?

    • Evet kullanmanız gerek bundan dolayı acnelyse krem kullanın yine de geçmezse doktora gidip roaccutane kullanmanız gerekebilir.

   • Size bir sorum daha olucak acaba yanlışıkla gerekenden fazla kullanmış olabilir miyim yada bana bir yan etki gibi birşey olmuş olabilir mi?O yüzden daha kötü olmuş olabilir mi?Eğer öyle olduysa kendiliğinden geçer mi?Yoksa geçmesi için bir dermotoloğa gitmem şart mı?

 67. Nadixia kremi yaklaşık 4 gündür kullanıyorum sürdükten sonra kızarmaya başlıyor ve hafif karıncalanma mevcut yan etkiler içerisinde bunlar var ama etki olarak çok kısa sürede azda olsa etki göstermeye başladı bırakmalı mıyım?

 68. Benim cildim çok yağlı nadixa kremde çok yağlı bir kreme benziyor acaba benim kullanmamda bir sorun olur mu?Ben herzaman cilt bakımı yaparken yağlı ürünler kullanmamaya dikkat ediyorum.Acaba ben kullanırsam daha çok sivilcelenme yapabilir mi?

  • Tüm cilt tiplerinde uygundur sorun olmaz tam tersine kurutma etkisi oluşturabilir. Memnun kalmazsanız da başka sivilce kremi önerisi yapabiliriz.

 69. merhaba benim dekolte bölgemde ergenliğimden bu yana hiç geçmeyen içi iltihaplı kistler var 3-4 tane ilk nadixa bunlara fayda eder mii lütfen cevaplayın

 70. Merhaba doktorum bana Benzoxin ve nadixa kremi yazdı ama ikisininde gece kullanılması gerekiyo ayni anda kullansam sorun olur mu ya da nasl kullanmaliyim

 71. Merhaba nadixa kullaniyorum ama sabahlari ise gitigim icin güneşe mahruz kaliyorum bi sorun olur mu?

  • Merhabalar kısa süreli olmasında sorun olmaz ama mümkün olduğu kadar güneşten uzak durun.

 72. Merhaba, ben roza hastasıyım doktorum bana ilk önce roza krem vermişti o cildimi daha kötü yaptığı için kesti. 1 hafta kadar fucicort kullandım kortizonlu olduğu için daha fazla kullanamazsın dedi. Şimdi bana 1 ay boyunca kullanmam için tetradox ve sabah akşam nadixa krem verdi. 5 gundur suruyorum ve baya bir sivilce artisi oldu. Sabah kalktigimda kucuk beyaz uc vermis sivilceler oluyor yuzumde ve baya kirmizi renkli gorunuyorlar bunlar normal mi yoksa bana iyi gelmedi mi?

 73. Ben nadixa kremi 2 ay kullandım ilk 1 ay çok sivilce çıktı sonra azaldı 1,5 aya gelince tekrar sivilcelerim arttı sonra 2 hafta kadar çok sivilce çıkınca bende bıraktım ilk bıraktığım zamanlar çok sivilce çıkıyordu şimdi zamanla azaldı ama hala çıkıyor acaba bu sivilce artışı normalde zaten bende olucak mıydı yoksa bu kremin bir yan etkisi olabilir mı çünkü kremi bırakalı 3,5 ay oldu yani uzun bir süre eğer kremin böyle bir yan etkisi varsa ne kadar sürede geçer?

  • Bu durum normal sizin cilt yapısındandır bu kremle alakalı bir yan etki kalmamıştır.

 74. Ben nadixa kremi 2 ay kullandım ilk 1 ay çok sivilce çıktı sonra azaldı 1,5 aya gelince tekrar sivilcelerim arttı sonra 2 hafta kadar çok sivilce çıkınca bende bıraktım ilk bıraktığım zamanlar çok sivilce çıkıyordu şimdi zamanla azaldı ama hala çıkıyor acaba bu sivilce artışı normalde zaten bende olucak mıydı yoksa bu kremin bir yan etkisi olabilir mı çünkü kremi bırakalı 3,5 ay oldu yani uzun bir süre eğer kremin böyle bir yan etkisi varsa ne kadar sürede geçer?

  • Bu durum normal sizin cilt yapısındandır bu kremle alakalı bir yan etki kalmamıştır.

 75. merhaba ben 18 yaşındayım, 2.5 aydır roaccutane tedavisi görüyorum doktorum sivilcelerim fazla olmamasına rağmen leke bırakabileceği için ilaca başlamamı tavsiye etti. ilk ayın bitiminde gittiğim kontrolde bana nadixa da yazdı ve ben düzenli olmayan bir şekilde kremi yüzümdeki kırmızı ve irinli sivilce olan yerlere sürdüm. muhtemelen düzenli sürmediğim için bir gün iyi bir gün kötü oldu cildim. ikinci ay bitiminde gittiğim kontrolde doktor alnımdaki pütür pütür kırmızılıklar için de sürmemi söyledi fakat sınava okula gidiyorum maske takıyorum ve gün içinde sürünce sivilceler patlayıp maskeye bulaşıyor. gece uyurken peçeteye iyice yedirip o bölgeye yapıştırıp uyuyorum uyandığımda sivilce iyice patlamış iltihabını boşaltmış oluyor fakat bu sefer de kıpkırmızı bir deri kalıyor altında. iltihap akan yer de resmen delik gibi oluyor. bu kırmızılıklar geçer mi? ve kırmızılık için önereceğiniz başka bir ilaç var mı? son olarak nadixa’dan bağımsız bir soru soracağım, roaccutane tedavimde geçen sivilcelerin geniş kırmızı lekeler bırakması normal mi? ilaçtan sonra geçerler mi?

  • Merhabalar nadixa yı sürmeyin diyebiliriz. Bu kırmızılıklar birçok kişide olduğunu gördük ama tedaviden sonra geçiyor. Acil şifalar dileriz.

   • Doktor nadixanın yanına çok fazla yan etkisi olan bir hap vermişti onun yerine acnemix almıştık kullanmaya başladım devam etmeli miyim

 76. Merhaba ben zoretanin kullanıyorum son ayima girdim kusma dönemi falan bitmişti ve yüzümde sivilce kalmadı ama kırmızı lekeler kaldı doktor da lekelerim için nadixa yazdı etkili olur mu kırmızı lekeler için ve kusma yapar mı zaten zoretanin de cildim kusma döneminden geçmişti.

  • Merhabalar artık kusma yapmaz kırmızı lekeler için nadixa etkili olacaktır düzenli kullanın.

 77. Merhaba. Yaklasik 4 5 aydir bircok krem sabun vs. kullandim fakat sivilcelerim ve kizarikliklarim gecmedi. Doktorum son olarak Nadixa ve differin jel yazdi. Nadixa’yi sabah ve aksam surup yikamiyorum differini ise gece uyurken suruyorum. Kullanim seklim dogru mu? Lekelere iyi gelir mi bu kli krem? Nadixa’nin kusturma yapmamasi normal mi? Tesekkurler

  • Merhabalar kullanım şekliniz doğru illa yıkamak gerek değil. Kusturma etkisi herkeste olmaz.

  • Merhabalar ben de nadixayi sabah aksam kullanıyorum gece de benzoxin kullanıyorum. Acaba gece yuzume benzoxini sürerken yüzümde olan nadixayi silmem gerekiyor mu yoksa silmeden mi süreyim benzoxini..

 78. merhaba bugün nadixia kremi verdi doktor aslında zerotenin hapı da verecekti tedaviye 2 ay sonra baslamak istedim cünkü asırı değil gibğ sivilcelerim ve stresten çıkıyor kpssye hazırlanıyorum malum. cildimi neyle nemkendirebilirim hicbir fikrim yok bu konıda cilt nemlendiricim yok öneriniz var mıdır cildime nasıl bakacağım hic bilmiyorum

 79. Merhaba, doktorum reçeteli bir şekilde nadixa ve madecassol kremini verdi ama nasıl kullanacağım hakkında bilgilendirme yapmadı. Üstteki sorulara verdiğiniz cevapları okuyunca 2 saat aralıklarla sürmem gerektiğini anladım da ilk hangisi sürmem gerekir ve birini sürdükten sonra diğerini sürmeden önce yüzümü yıkamalı mıyım ?

  • Merhabalar bu kremlerin arasında yüzünüzü yıkamayın ilk madecassolu sürün üzerine de nadixa kremi kullanın.

 80. Ben de nadixa ve benzoxin kullanıyorum. Nadixayi sabah aksam,benzoxini ise gece yatmadan sürüyorum.
  Benim size sorum şu acaba akşam niadixayi yüzümden silip mi benzoxini kullanayim yoksa nadixanin üzerine mi süreyim kafama takıldı??

 81. Selamlar ben bu nadixa kremi kullanırken güneş kremi kullanmadım evden çıkmadığım için akşam sürüp sabah yıkadım öglen Güneşe çıktığım oldu yüzümde Hafif pembe leke gibi bişi var sivilce kızarıklığıda olabilir acaba iz mi bıraktı?

 82. Ben yaklaşık2haftadır kullanıyorum. Ve nadixayi yüzümden silip benzoxini kullanıyorum. Acaba dediginiz gibi kullanırsam herhangi bi yan etki eder mi?cok korkuyorum yan etki edip yüzümü daha da kotulestirirse. Hem zaten yüzümde olduğundan daha fazla sivilce çıkmaya başladı. Hiç olmayan yerlerde se çıktı

  • Yan etki yapmaz şuan sivilceleri kusturuyordur ondan sivilce çıkmıştır bu durum geçicidir.

 83. Merhabalar nadixa kremini gündüz güneş kremi ile beraber mi sürmeliyim. Bir de önce nadixayı mı yoksa güneş kremini mi uygulamalıyım.

  • Merhabalar Güneş kremi ile beraber kullanabilirsiniz. İlk olarak nadixa kremi sürün yarım saat sonra güneş kremini üzerine sürebilirsiniz.

 84. Merhaba kızıma da Nadixa krem ve Cleocin T jel verdi doktor Nadixa için sabah akşam kullanılması Cleocin T için de akşam bir defa kullanılmasını yazdı fakat akşam ikisini birlikte nadil kullanacağım hakkında bilgim yok hangisini önce sürmeliyiz???

  • Merhabalar ilk önce cleocin t jeli sürün üzerine de nadixa kremi sürüp kullanabilirsiniz.

 85. Merhaba ben yüzümü iple aldırdıktan sonra hemen sonra nadixa kremi sürsem sivilce oluşmasını engeller mi yüzümü aldırdıktan sonra çok sivilce yapıyor

 86. Banada 1hafta oldu doktor bu kremi vereli yalnız göz çevremde beyaz hafif sis biseler çıkmaya başladı bu kremden mi bilmiyorum ama işe yarar mı o bölgelerde de kullansam..cevap verirseniz sevinirim

  • Selamlar güneş kremi güneş etkilerinden korur bundan dolayı da güneş kremi kullanmanız ihtiyaç vardır.

 87. Hocam iyi günler bende akşam sürüp sabah yıkadım güneş kremi sürmedim bişi olur mu sabahları işe gittim maskem de vardı

 88. Merhaba benim bı sorum var 4.haftayim nadixa kullanıyorum ama düzelme başlamadı yeni akneler çıkıyor ayrıca kapalı komedonlsr çıkıyor bu normalmi 8 hafta tedavi süresi yazıyor ama endişe ettim teşekkür ederim

  • Merhabalar ilaç kişiden kişiye geç etki edebiliyor bundan dolayı sabırla düzenli olarak kullanıma devam edin.

 89. Lütfen benim soruma cevap verin çok kafama takılmaya başladı gözümün etrafında yağ bazeleri arttı oralara yakın sivilce vardı o bölgelere sürdüm nadixa sorum nadixa kaynaklimidir yada yağ bezelerinede iyi gelir mi surmeliyim

 90. Merhabalar ben bir ay nadixa kullandım çok kusturdu doktorum munderm jel verdi akşam için sabah içinde akela Forte..akela çok soyma yapınca sabah nadixa akşam munderme döndük şuanda 1bucuk ay oldu nadixa kullanali ama yeni püstül akneler oluştu..sadece munderme devammi etmeliyim nadixayada devam etmeliyim.cevap verirsiniz sevinirim teşekkürler..

 91. Doktorum cleocin t ve nadixa verdi sabah akşam ikisi de. Üst üste mi sürmeliyim?Şuan Cleocin i kullanıp yarım saat sonra yıkamadan nadixa sürüyorum ve yıkamadan yatıyorum. Bir sorun olur mu? Yıkamam gerekiyor mu

 92. Aknetrent,nadixa ve 2 krem karışımı verdi doktor.ama bana hiçbir şekilde bilgi vermedi hapını yan etkileri hakkında.eczanden öğrendim 4 gün oldu başlayalı tedaviye bırakmak zorunda kaldım hapı aşırı şişlikler oldu yüzümde.nadixa ve iki karışık kremi sabah nadixa yı akşam karışık kremi kullansm olur mu aşırı sivilcelendi cildim bu arada

 93. Merhabalar öncelikle kolaylıklar diliyorum, 25 yaşımdayım şu yaşıma kadar hiç sivilcem yoktu strese bağlı sivilcelerim çıktı. Doktora gitti nadixa kremi sabah akşam uygulamamı benzoxin ve eritretin kremide gün aşırı bir şekilde akşamları uygulamamı söylediler. Şuan 10. Günündeyim yüzümde soyulmalar mevcut. Bunlar normal midir ? Önerebileceğiniz birşey varmıdır? Nemlendirme yapacak isemde ne kullanmalıyım ? Ne zaman kullanmalıyım ?

  • Merhabalar bu normaldir la roche posay markasının nemlendiricilerini kullanabilirsiniz kremlerden 2 saat sonra günde 2 kere nemlendirici kullanabilirsiniz.

 94. Merhaba, 1 ay önce sağlık ocağından Aknefloks kremi aldım ve 20 gün civarı kullandım. Kremi kullandığım süre boyunca sivilcelerimi 2 kat çoğalttı ve bende kullanmayı bıraktım. Dün ise cildiye doktoruna gittim Nadixa krem, Clinoper jel ve Azitro antibiyotik hap verdi. Bunlardan size soracağım tek şey Nadixa Krem, bunu günde 2 kere sabah akşam kullanıyorum.
  1- Vücudumda ki sivilcelere de kullanıyorum ve cildimde hiç kalmıyor, yağlı gibi bir görüntü yok. Fakat yüzüme sürdükten sonra sanki cildim hiç emmiyormuş gibi geliyor, elimi sürdükten sonra elim yağlanıyor bu normal midir ?
  2- Bazı günlerde mecburen dışarıya çıkmam gerekiyor, istisna durumlarda sabahları kremi kullanmasam sorun olur mu?
  3- Doktorum 3 hafta sonra tekrar gel dedi. Bu 3 haftalık süreç içerisinde eğer ki olumlu sonuç almazsam doktorumdan Roaccutane yazmasını isteyeyim mi?

  • Merhabalar yüzünüzde bu şekilde yağlanma durumu olabilir bu normal cilt emiyor bunu o yüzün yapısında kaynaklıdır. Arada sürmediğiniz bir şey olmaz. 3 haftalık kullanım süresi az daha uzun kullanıp sonuç almazsanız roaccutane kullanmalısınız.

 95. Merhaba zoretanin tedavisine başladım 2. Ayıma girdim doktorum dozumu(30mg) yükseltmedi ama antibiyotik ve Nodixa kremini verdi yanaklarımın tamamı sivilce,iz leke ve çukurlarla dolu.
  1.çukurlara iyi geliyormu?
  2.Okula gidiyorum ve malum maske takıyoruz sınıfımda güneş alıyor günde sadece 1 sefer akşam kullansam olurmu Nodixa kremini?
  3.kırmızı ve kahvemsi lekeye aynı zamanda çukurlarıma iyi gelen bir ğrün önerebilirmisiniz?
  cevaplarsanız çok sevinirim:)) Teşekkürler”

 96. Doktorum bana azelderm ile nadixa gece kullanmamı söyledi ama ilk önce hangisini kullanmam gerektiğini söylemedi ya aradaki sürenin ne kadar olmasını bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

  • Yarım saat aralıklarla sürün bu ilaçları ilk azaldermi sürün üzerine nadixa kremi.

   • Merhaba ben nadixa ve oxımını beraber kullanmıştım nadıxayı sabah aksam, oxımını gece yatmadan önce ama şuan çene cevrem çok kötü bir hale geldi resım yollayamıyorum sanırımda ne yapmam gerekıyor

    • Merhabalar kullanımı bırakın ve doktorunuza görünün büyük ihtimal sivilce ilaçlarınızı değiştirecektir.

 97. Merhabalar doktorum gündüz nadixa gece ise clindoxyl kremini verdi ve bu 3 gün kullanışım yüzümde kızarıklık ve yanma meydana geldi yanak bölgem ise kabuklanma oluştu normal mi?

  • Merhabalar bu kremler yanma ve kızarıklık yapabiliyor normal bunun için dozu azaltın ve nemlendirici kullanın. Eğer sorunlar yine geçmezse doktorunuza söyleyin kremleri değiştirin.

 98. Merhabalar nadixa kremini doktor yazdı ama yüzünüzü güneş görmesin falan demedi yüzüm çok güneş görmüyor genelde kapalı alandayım ama 2 3 dk gun içerisinde güneşe maruz kaldığım oluyor leke yapar mi sizce ?

  • Merhabalar kısa süreli güneş görmelerde leke yapmaz mümkün olduğu kadar koruyucun zaten kış aylarında güneş çokta etkili değil.

 99. Merhabalar ben 17 yaşındayım kullanmaya başlayalı 1 hafta oldu sivilcelerim önce azaldı sonra arttı ve ayriyetten sadece bunu sürüyorum sabah aksam genel de yorumlarda başka kremlerle birlikte kullananlar var ama eczaneci bana sadece bunu verdi başka bir şey daha kullanmalı mıyım? Bir de sabah akşam degil de sadece aksam sürsem olur mu ? Okula gidiyorum maske takıyorum falan kötü oluyor. Cevaplarsanız çok sevinirim:)

  • Merhablar kusturma etkisi olabilir bu durum geçicidir sadece akşamları sürebilirsiniz ama biraz daha geç sonuç verebilir. Bu kremle beraber cildinizi temiz tutun yediklerinize dikkat edin bol su için. Gerek olursa ekstra ilaçlar da kullanabilirsiniz ama yaşınız küçük daha acil şifalar dileriz.

 100. Merhabalar 3 yaşındaki oglumu sağlık ocağına götürdüm ve yüzünde sivilce gbi kzariklar çıktı sorunumuzu anlattık doktora doktor nadixa bu kremi verdi ama prokpektusundede internettede 14 yaşından altında olan çocuklara kullanılmadığını yazıyor bunu çocuklarına kullananan oldumu acaba

  • Merhabalar normalde çocuklarda kullanılmaz ama çok gerekli görüldüğünde doktor önerisi ile dikkatli şekilde kullanılabilir.

 101. Merhabalar nadixa kremi ve eritretin jeli nasıl kullanmalıyım ve bu arada benim 4. Günüm ve yüzümde daha çok sivilce çıktı bu sorun yaratır mı?

  • Merhabalar Ahmet bey diğer yorumunuzun altına detaylı açıklama yaptık oraya bakabilirsiniz acil şifalar dileriz.

  • Merhabalar yarım saat aralıklar üst üste sürerek kullanın. Kızarıklık ve kurutma yaparsa doz azaltın ve sıklığını azaltın ayrıca en az 2 saat cildinizde bu kremler kalmalı.

 102. Merhaba ilacı 2 ay boyunca kulandm 2 hafta ara verdim doktora gitim tekarar verdi yeniden sivilcelenme kusma durumu olurmu

 103. 1 aydır nadixa kremi ve eritretin jel kullanıyorum yüzümde sivilceler bitti izler kaldı devam etmelimiyim yoksa bırakmalı mıyım veya izler için önerdiğiniz krem varmı teşekürler

 104. Merhaba bende bişey sorcaktim baya sivilcem vardı yaklaşık 2 hafta oldu baya ölçüde geçirdi hiçbir yan etkisi olmadı ama sivilcelerden kalma kırmızılıklar var onlara iyi gelirmi

  • Merhabalar onlarda fayda edecek kullanıma devam edin şayet geçmezse size leke kremi önerisinde bulunuruz.

 105. Bugün doktorum clindoxly, nadixa, yüz temizleme jeli ve hap yazdı. Clindoxlyi gece yatmadan önce nadixayı da sabah akşam sürmemi istedi akşam nadixayı sürdükten ne kadar zaman sonra clindoxlyi sürmem lazım ki yüz temizleme jelini hangisini kullanırken süreceğim kafam çok karıştı

  • Nadixa kremden 2-3 saat sonra clindoxyl jeli kullanabilirsiniz. Sabah kalktığınızda yüz temizleme jelini kullanabilirsiniz. Akşam da yüz temizleme jeline gerek olursa nadixa kremi kullanmadan önce yüz temizleme jeli ile yüzünüzü yıkayıp öyle nadixa kremi kullanın.

 106. Saçım ve sakalım uzun olduğu zaman kıl kökünde kepekli kaşıntılı pullanma oluyor. Tam olarak sivilce değil. Mantar veya egzama olabilir. Vücudumda sivilce yok diyebilirim. Doktorum ketoral şampuan ve nadixa krem verdi. Bu kremin faydası olur mu?

 107. Benimde yanak bölgemde sivilce çıkmıştı doktora gittim bana monodox hap akşamları sürmem için benzoxin sabahlarida nadixa verdi hap 15 günlük tu bitti kullanali 3 hafta oluyor sivilce geçti ama izleri kaldi ve bugünde anlimda çıktı düzenli kullanımda gecermi lekelr

 108. Çene bölgesinde Kapalı komedonları çok fazla olan biriyim hepsini biranda sivilceye dönüştürür mü yarın kullanmaya başlayacağım korkuyorum açıkçası

  • Hemen hepsini sivilceye dönüştürecek diye bir şey yok kullanıma başlayabilirisiniz.

 109. Merhaba şuan nadixa krem kullanıyorum. Yanaklarımda ki kılları aldığımda yani yüz ağdası yaptığımda bu kremi sürsem ağda sonrası tahrişe ve oluşabilecek sivilcelere iyi gelir mi yoksa ağda dan sonra yüzüm tahriş olacağı için kullanmamalı mıyım? Yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar

  • Merhabalar yüzdeki kılları cımbız, ip gibi yöntemlerle alın bu kremi kullanırken, kılları aldıktan sonra birkaç saat sonra bu kremi yüzünüze sürün.

 110. Merhaba benim yüzümde beyazımsı deri altında beyaz sivilceler var özellikle yanaklarımda bu krem iyi gelir mi

 111. Merhaba akşam eritretin sabah nadixa sürmemi söyledi doktorum.Bir de nemlendirici kullanmamı ama nemlendiriciyi ne zaman surmeliyim hiçbir fikrim yok gece yüzümü yıkadıktan sonra önce nemlendirici sürüp sonra sivilce kremi mi yoksa sivilce kreminden sonra nemlendirici mi ya da sabah diğer kremden önce mi nasıl yapmalıyım?

  • Merhabalar nemlendirici ilaçları kullanmadan bir iki saat önce sürün bu şekilde iyi olur.

 112. Merhaba benim yüzümde roza hastalığı tespit edildi ve doktorum nadixa kremi kullanmamı söyledi ilk sorum yüz yüze uygulasam sorun olur mu? Bir diğeri de ben aynı zaman da yüzümün tamamına lazer epilasyon yaptırıyorum bu ilacı kullanırken yaptırmam da bir sorun olur mu?

  • Merhabalar tüm yüze uygulanabilir ama bu süre içerisinde lazer epilasyon yapılmamasını tavsiye ederiz çünkü olumsuz etkileri olabilir.

 113. Merhaba bende yüzüm için clindoxyl jel ve nadixa kremini kullanıyorum önce jeli sürüyorum bir saat sonra kremi tekrar yüzümü yıkamalı mıyım kremi sürerken? ve jeli mi önce kullanmalıyım yoksa kremimi ? Pek bilgim yokta 3 gündür kullanıyorum.

  • Merhabalar ilk jeli sürün üzerine bir saat sonra kremi sürün kremi sürerken de yüzünüzü yıkmayın çünkü bu ilaçlar en az 2 saat ciltte kalmalıdır. Geçmiş olsun.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?