Imex Krem Sivilcelerinizi Kısa Sürede Tedavi Ediyor!

Imex Krem Sivilcelerinizi Kısa Sürede Tedavi Ediyor!

Imex krem ne yaptıysak geçiremediğimiz sivilcelerimizi(akne ) kısa sürede etkili içeriği ile sonlandırmaktadır. Birçok kişi imex kullanarak sivilce cilt problemine çara e bulmuştur. Kişiden kişiye değişen sonuçlar mevcut olsa da çok etkili bir cilt ürünüdür diyebiliriz. İmex sivilce kremi genellikle kurutma özelliği göstererek sonuca gitmektedir. Yani iltihaplı olan aknelerde daha hızlı sonuç vermektedir.  Ergenlik dönemi ile başlayıp uzun yıllar cilt görünümümüzü etkileyen bu cilt sorunu son zamanlarda birçok kişinin ortak sorunudur. Bu sorunun üstesinden gelmek içinde tıbbi çözümler şarttır. Bu çözümler en başında ise dıştan uygulanan merhemler gelmektedir. Bir çok hastada olumlu sonuçlar veren bu merhemler daha ağrı vakalara cevap vermeyebilir bu durumda ise bir üst tedavi şekline geçilmelidir. Bu kısa bilgileri verdikten sonra bu ilaç hakkında diğer detaylara göz atalım.

 

 

 

Imex Krem Nedir?

 

Deri üzerine sürülerek kullanılan sivilceler için etkili antibiyotik özellikli kremdir. Deri üzerindeki bakterileri öldürerek sorunu ortadan kaldırır. Hafif şiddetli yüzeysel akne tedavisi için reçete edilmektedir. Fondöten renginde ve etkili bir kokusu vardır bu yüzden gece yatmadan önce kullanılması tavsiye edilir. 20 gram, 50 gram, 100 gram formlarında alüminyum tüplerde satılmaktadır. Uzun süre sabırla kullanılması önerilir doktorlar tarafından. Yapısında dolayı cilt beyazlatma özelliği de mevcuttur.

 

 

 

Etken ve Yardımcı Maddesi Nedir?

 

Marka ismi Imex merhem olarak geçmektedir. Mavi beyaz renkli bir kutusu vardır. İlacın etken maddesi  tetrasiklin hidroklorür’dür. Bu etken madde sayesinde  akneye sebep olan bakteriler kısa sürede yok edilir. 1 gram merhemde 30 miligram Tetrasiklin hidroklorür bulunmaktadır. Yardımcı maddeleri ise beyaz vazelin, orta zincirli trigliserid, titanyum oksit, kahverengi demir oksit, kırmızı demir oksittir. Bu ilacın ruhsat sahibi ise ASSOS ilaç, kimya, gıda ürünleri üretim ve tic, a.ş. dir.

 

 

 

Ne İçin Kullanılır ve Faydaları Nelerdir?

 

Yukarıda kısa kısa olarak bahsettik cilt sorunları üzerine kullanılan bir kremdir. Cilt için birçok fyadası vardır işte onlar;

  • Antibiyotik özellik göstererek cilt sorunlarına sebep olan bakterileri yok eder.
  • Cilt üzerindeki iltihabı kurutarak cildi rahatlatır.
  • İltihaplı sivilceler başta olmak üzere, yüzeysel sivilce tedavisinde kullanılır.
  • Direk olmasa da dolaylı olarak cildi beyazlatma etkisi vardır.
  • Siyah nokta ve lekeler üzerinde ise dolaylı olarak katkılar sağlar.

 

 

 

Imex Merhem Hakkında Bilinmesi Gereken Önemli Noktalar

 

1.Bu merhemin etken maddesine karşı herhangi bir alerjiniz var ise kullanmayın.

2.Gebe ya emziren bir bayansanız hekiminize sormadan kullanmanız tavsiye edilmez.

3.Bu ilacı kullanım süresince mümkün olduğu kadar güneşe çıkmayın lekeler oluşabilir. Genellikle gece kullanmaya özen gösterin.

4.Tedavi sürecinde mümkün olduğu kadar makyaj yapmazsanız daha hızlı sonuç alırsınız.

5.Ciltte tahriş oluşturacak tüy dökücüler, set sabunlar, saç boyaları, şampuanlar ve alkollü cilt ürünlerini tedavisi süresince kullanmayın.

6.Bu ilaca başladıktan sonra alkolsüz cilt ürünleri ile cildinizi temizlemeye özen gösterin.

7.Fondötene benzeyen yapısı sayesinde sivilcelerin(akne) üzerine örterek kötü görünümü önler.

8.Kremi ağza, burna, göze, dudaklara  ve hasarlı cilt noktalarına temas ettirmeyin. Temas halinde ise hemen bol su ile durulama yapın.

 

 

 

Imex Krem Kullanım Şekli

 

Kullanım şekli için temel uygulama şu şekildedir:

-Hekiminiz size farklı bir uygulama ile kullanmanızı önermediyse aşağıdaki şekilde düzenli olarak kullanın. Şayet hekiminiz farklı kullanım şekli önerdi ise o şekilde kullanmaya devam edin.

-İlacı sürmeden önce ılık su ile güzel bir şekilde temizliyoruz ve kurulama yapıyoruz. Çok fazla olmamasına özen göstererek az miktarda alarak ince bir tabaka olacak şekilde hafif parmak hareketleriyle yedirerek sürüyoruz. Günde 2 veya 3 defa uygulama yeterli olacaktır.

Kremin etkileri en az 1 ay içinde ortaya çıkacaktır bunun içinde tez canlılık ederek kullanmayı bırakmayın tam tersine sabır göstererek kullanmaya devam edin. 30 gün sonunda az da olsa bir değişiklik olmazsa hekiminize gidip tekrar muayene olun.

 

 

 

Anlatımlı Videomuzu da İzleyebilirsiniz!

 

Olası Yan Etkileri Nelerdir?

 

Çok güvenli bir üründür bu nedenle aşağıda sıralayacağımız durumlarının görülme olsalığı çok çok düşüktür.

  • Karın ağrısı ve nefes almada güçlük
  • Yüzde, boğazda dilde şişlik ve kurdeşen
  • Ciltte kızarıklık, ağrı ve şişme
  • Ciltte yanma hissi
  • Ciltte kuruma ve kaşıntı

 

 

 

Imex Sivilce Kremi Fiyatı Ne Kadardır?

 

Imex sivilce kremi reçetesiz fiyatı 28.31 tldir. Doktorunuz reçete etiğinde ise Sgk karşılamaktadır sadece 4.5 tl gibi kalan bir tutar ödiyorsunuz. Eczanede satılmaktadır eczane dışında herhangi bir yerden temin etme şansınız yoktur. Almanya’dan ithal edilen bir ilaçtır.

 

Fucidin Krem İle İlgili Kafanızdaki Tüm Soruları Cevaplıyoruz!

 

Muadili Olan İlaçlar Nelerdir?

 

Eş değer özelliğe sahip diğer ilaçlarda mevcuttur. Bazen eczanede olmayınca bu muadillerini yani aynı etken maddeye sahip ürünleri verebilmektedirler. Muadilleri;

-Tetra

-Noacne

-Tetralet

-Tetramin

 

 

 

Imex Krem Hakkında Merak Edilen Tüm Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Imex kremi aile hekimi yazabilir mi?

Cevap 1: Aile hekimi bu ürünü yazabilir gidip yazdırıp eczaneden reçete ile alabilirsiniz.

Soru 2: Sivilce izlerine iyi gelir mi?

Cevap 2: Sivilce izleri için kullanılan bir ürün değildir ama dolayı olarak etki eder. Sivilce izleri için contractubex ya da expigment kullanmanızı tavsiye ederim.

Soru 3: Imex yüzde ne kadar süre kalmalı?

Cevap 3: Çok sık karşılaşılan bir soru gece sürdüyseniz sabaha kadar kalabilir. Gündüz sürdüyseniz de 2 saat yeterli olacaktır, bu süre dolunca yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Soru 4:Tüylenme ya da kıllanma yapar mı?

Cevap 4: Tüylenme ya da kıllanma yapmaz. Şayet böyle bir durumla karşılaşırsanız sizin hormonlarınızda sorun var demektir bir kan tahlili yaptırıp değerlerinize baktırmanız gerekir.

Soru 5: Reçetesiz bu ürün alınabilir mi?

Cevap 5: Reçetesiz alırsınız ama fiyatı farklı olur. Bu ilacı devlet karşıladığı için reçeteli 4.5 tl reçetesiz ise 28.31 tldir.

Soru 6: Siyah nokta için fayda eder mi?

Cevap 6:Siyah noktalar için etkilidir, kısa sürede azalttığı kanıtlanmıştır.

 

Diğer Sivilce Kremleri : Nadixa krem

Acnelyse krem

Clindoxyl jel

 

 

Imex Kullananların Yorumları ve Tecrübeleri

 

Bu yorumlar gerçek kullanıcılar en net düşünceleri ve yaşadıklarıdır. Herhangi bir ilave ya da çıkarma yapılmamıştır. İşte düşünceleri;

Serhat anlatıyor: Kullanmaya başladım güzel etki edip sonuç verdi, bendeki sivilceler ergenlik sivilceleri idi. Hafif düzeyde olduğu için kısa sürede geçirdi. Arkadaşın denedi onun ki çok ağır olduğu için yeterli gelmedi. Hafif ya da orta düzeydeki akneler için etkili oluyor bunu söyleyeyim.

Meltem anlatıyor: Fondöten gibi gerçekten, fondöten yerine bazen bunu bile sürerdim. Baya bir etki etti bende güzel sonuçlar verdi tavsiye ederim.

Kadriye anlatıyor: Sivilce ve izleri için denedim bende izleri de geçirdi gerçekten beni mutlu eden bir kremdi. Çok pahalı değil biraz ağır kokusu var genellikle gece kullanmanızı öneririm.

Selim anlatıyor: Çok ağrı sivilcelerim için ilk başlarda denedim birçok kişide etki ettiği için bende kullandım ama bende geçirmedi. Bunda benim sivilcelerimin çok inatçısı olması ve ağır düzeyde olmasından kaynaklandı. Yoksa genel olarak herkes memnun, bende tecrübemi paylaşmak istedim.

Burçin diyor ki: Rengi sarı özellikle antibiyotik özellikli bir ilaç. Hızlı bir şekilde sivilceleri kurutup sonuç verdiriyor. Bende 3 hafta içinde sonuçlar ortaya çıkmaya başladı arkadaşımda aynı ilacı denedi ondan 1.5 ay içerisinde sonuç vermeye başladı. Benimde yaşadığım tecrübe bu, kesinlikle denemeye değer.

Kemal diyor ki: Siyah nokta ve akne sorunum vardı denedim ikisi içinde önemli ölçüde azaltıcı etki gördüm. Yüzde yüz sonuç vermedi ama çok büyük oranda fayda etti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?