Acnemix Jel Neye Yarar, Nasıl Kullanılır?

Acnemix Jel Neye Yarar, Nasıl Kullanılır?

İçindekiler

Sivilce, siyah nokta, sivilce izleri gibi sorunlardan yıldı iseniz size bu konuda yardımcı olacak ürün önerimiz var. Bu cilt sorunu için acnemix isimli ilaç çok iyi sonuçlar vermektedir. Acnemix jel uzun zamandır sivilce(akne) sorunu için kullanılan başarılı bir üründür. Bu topikal jel sivilceleri kurutarak etki göstermektedir. Bilim İlaç Sanayi ve Ticaret A.ş tarafından Gebze Kocaeli’de üretilmektedir. 46.6 gramlık yuvarlak beyaz kaplarda eczanelerde satılmaktadır.

Genellikle cilt doktorları(dermatolog) tarafından diğer akne ilaçları ile beraber reçete edilemktedir. Hafif ve orta şiddetli sivilceler de başarılı sonuçları vardır. Bu ilacı kullanmadan önce karıştırmalısınız ve düzgün bir şekilde kullanmalısınız. Şimdi de bu formülün diğer tüm detaylarına göz atalım.

 

Acnemix Jel Nedir?

 

Cilt üzerine sürülerek uygulanan hafif katı kıvamlı içerisinde etil alkol bulunan sivilce(akne) ilacıdır. 46.6 gramlık yuvarlak plastik kutularda satılmaktadır. Dış kutusu beyaz, yeşil ve mavi renklerden oluşmaktadır. Ciltteki mevcut sivilceleri tedavi eder ayrıca ortaya çıkacak olanların da oluşmasını önler. Bunun yanında bu ilaç benzoil peroksit içerikli 40 gramlık jel, 1.6 gramlık eritromisin içerikli plastik tüp, karıştırmak için beyaz çubuk ve 6 ml %70 etil alkol içeren flakondan meydana gelmektedir. Yani toplam 4 parçadan oluşmaktadır. Bu maddelerden üçünü iyice homojen olana kadar plastik çubuk ile karıştırıyoruz bundan sonra da sorunlu bölgelere uygulanıyor.

 

Acnemix Jel İçeriği

 

İçeriğinde neler bulunuyor, etken ve yardımcı maddesi nedir bunlara bakalım. Bu jelin etken maddesi benzoil peroksit ve eritromisin isimli iki yapıdır. 1 gram jelin içinde 50 mg kadar benzoil peroksit(%5), 30 mg eritromisin (%3) bulunur. Yardımcı maddeleri ise saf su, etil alkol, karbomer, limon esansı, sodyum hidroksit, metil salisilat, dokusat sodyum, polioksil lauril eter isimli yapılardan oluşur. Bu karışıma bakıldığında kurutma özelliği vardır ayrıca cildi soymaktadır.

 

Acnemix Jel Neye Yarar?

 

 • Sivilce diğer ismiyle akne sorunları için kullanılır.
 • Cildi üzerindeki bakterilerin çoğalmasını önler.
 • Akne vulgaris isimli zararlı bakterileri öldürür.
 • Ciltteki yağ ve kirin hızlıca temizlenmesini sağlar.
 • Cildi kurutarak yağdan arındırılmasını sağlar.
 • Sivilce izlerinin geçirilmesine dolaylı olarak katkı sağlar.
 • Ciltteki siyah noktaların azaltılmasını sağlar.

 

Acnemix Jel Faydaları

 

Cilt için birçok yararı vardır öncelikli olarak cilt görünümünü düzeltir. Sivilceleri kurutur ve giderir ayrıca yenilerinin oluşmasını önler. Yağ ve kir tabakasından cildi arındırarak temizler. Cildi kısa sürede sağlıklı yapısına kavuşturur. Cilt görünümünü parlak ve canlı hale getirir. Daha önceden ciltte oluşan kızarıklık ve izleri de ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Bunun haricinde deriyi soyma özelliği vardır bu da ölü deriyi kaldırarak yerine sağlıklı yapının gelmesini sağlar.

 

Acnemix Jel Nasıl Hazırlanır?

 

-Bu ilaç direk kullanılmamaktadır. Kutudan çıkan içerikleri karıştırarak karışımı elde edildikten sonra kullanıma başlanmalıdır.

-Nasıl hazırlayacağınız konusunda size geniş bilgiler verelim. Üzerinde tüp yazan kutunun üstüne hafifçe vurarak tozun hareket edip karışmasını sağlayın.

-Tozun üstüne etil alkol(%70)olan flakonu ilave edin. Alkolün toz içinde çözünmesini bekleyin ve de hafif döndürme hareketleri yapın.

-Eritromisin toz ve etil alkol karışımın içerisine acnemix jel yazılı kavanozu ilave edip her noktada homojen bir karışım olana kadar plastik çubukla bol bol karıştırın. Ortalama olarak 4-5 dakika karıştırılması önerilir. İyice karıştırıp artık her nokta da tek bir görünüm aldıktan sonra kullanıma hazırdır. Bu karışım tam 90 gün kullanılabilir. Buzdolabında muhafaza edin ve de dondurmadan saklayın. Ayrıca kutunun ağzını da sıkıca kapatmayı unutmayın. Karışımı oluşturduğunuz günün tarihini yazın ve de 90 günde de bitirin. 90 günü geçerse kullanmadan atın.

 

 

Acnemix Jel Nasıl Kullanılır?

 

-Hekiminizin size bir kullanım önerisi var ise o şekilde kullanın yoksa da aşağıdaki adımları uygulayın.

-Sadece cilt üzerine sürülerek uygulan bir formüldür bundan başka kullanım şekli yoktur. Sivilceli(akneli bölgelere) ilk önce hafif ılık su ile yıkanmalıdır.

-Cildi yıkayıp kuruladıktan sonra ince bir tabaka halinde parmak uçlarıyla sürülür.

-Günde 2 kere bu uygulamada sabah akşam şeklinde olmalıdır. Tedavi süresi konusunda net rakam vermek doğru değildir. Tedavi süresini hekim belirtecektir.

-Bu jel cilde sürüldükten sonra mutlaka eller yıkanmalıdır.

-Bu ilacı nasıl hazırlayacağınız konusunda da yukarıda size bilgi verdik. Yukarıda anlatılan şekilde bu ilacı hazırlayıp ondan sonra da kullanıma geçebilirsiniz.

Çocuklarda ve bebeklerde kullanımı

Yaş sınırı vardır 12 yaş altındaki kişilerde bu ilaç kullanılmamalıdır.

Yaşlılarda kullanımı

Yaşlılarda güvenirliği ve nasıl etkinlik göstereceği test edilmemiştir.

Hamile(Gebe) ve emzirenlerde kullanımı

Hamilelik ve emzirmeler için test yapılmamıştır. Hamilelerde herhangi bir zararı olup olmadığı tam belirlenememiştir. Yine emziren kişilerde de anne sütüne geçtiğine dair tam bir sonuç yoktur. Bundan dolayı da doktor önerisine göre fayda-zarar ilişkisine göre kullanılmalıdır.

Böbrek ve karaciğer yetmezliği olanlarda kullanımı

Böbrek ve karaciğer yetmezliği olanlar dikkatli kullanmalıdır ve de doktoruna bu ilacı kullandığı bilgisini vermelidir.

Diğer ilaçlarla birlikte kullanımı

Klindamisin içerikli ilaçlarla beraber kullanılmamalıdır. Bunun yanında alkol içerikli cilt ürünleri ,sert sabunlarla beraber kullanılmamalıdır.

Araç ve makine kullanımı

Bu kremi kullandıktan sonra her türlü araç ve makine kullanabilirsiniz herhangi bir kısıtlama yoktur.

Kullanım miktarından fazla kullanımı

Kullanım miktarı fazla olursa yan etkileri görme durumunuz artacaktır. Kaşıntı,kuruluk,kızarıklık,kabuklanma gibi durumları yaşama ihtimaliniz çok yüksek olacaktır. Fazla kullanıp çok sorun oluşturursa cildinizde ya da vücudunuzda hemen hastaneye gidin.

Kullanım dozunu unutursanız

Unutulan dozu çift doz olarak almayın, normal kullanıma aynen devam edin.

Yiyecek ve içecekle beraber kullanımı

Herhangi bir yiyecek ya da içecekler etkileşimi bulunmamaktadır.

 

Acnemix Jel (Krem) Hakkında Bilinmesi Gerekli Olanlar

 

1.Bu jelin(kremin) içindeki maddelere karşı alerjiniz var ise kesinlikle kullanmayın.

2.Hızlı sonuç alayım diye aşırı miktarda kullanmayın. Aşırı miktarda kullanıldığında yan etki görülme ihtimali çok artacaktır. Aşırı miktarda kullanıldığında kızarıklık, kaşıntı, şişlik, kabuklaşma olabilmektedir.

3.Bu ilacın kullanımında yaş sınırı vardır 12 yaşından küçüklerde kullanılmamalıdır.

4.Sadece cilt üzerine uygulanır başka kullanım şekli yoktur. Sadece sivilceli bölgelere sürün yani tüm yüze bu jeli(kremi) uygulamayın.

5.Bu ilacı cildinize sürerken ince tabaka halinde sürmeye özen gösterin kalın bir tabaka şeklinde sürmekten kaçının.

6. Günde 2 kere kullanın. (sabah ve akşam olacak şekilde 12 saat aralıkla)

7.Tedavi süresini doktorunuz belirleyecektir. Yani sivilceleriniz bitene kadar devam etmelisiniz bu jele.

8.Klindamisin içeren ürünlerle bu ilaç beraber kullanılmamalıdır.

9.Bu kremin içindeki etil alkol ciltte hafif düzeyde tahriş ortaya çıkarabilir.

10.Hamile(gebe) ve emziren kişiler sadece hekim önerisi ile bu cilt ürününü kullanabilirler.

11.Bu jel buzdolabında 2 ile 8 derece arasında sıcaklıkta saklanmalıdır. Raf ömrü 2 yıldır, karışım yapıldıktan sonra ise kullanım süresi 90 gündür. Bu süreler içerisinde kullanılmazsa tekrar kullanımı mümkün değildir.

12.Bu jel kıllarınızı ve kıyafetlerinizi ağartabilir buna dikkat edin.

13.Hekiminizin size bir önerisi olmadı ise acnemix ile başka bir sivilce ilacı kullanmayın.

14.Gözde kesinlikle kullanılmamalı şayet göze kazarak temas ederse ılık su ile yıkanmalıdır.

15. Ciltte kuruluk ve tahriş olursa nemlendirici kullanılabilir. Aşırı derecede tahriş ve kuruluk olursa kullanım bırakılıp hekime muayene olunabilir.

16.Bağırsakla ilişkili bir rahatsızlığınız(ince bağırsak iltihabı, ülseratif kolit, bölgesel enterit gibi) var ise bu ilacı dikkatli kullanmalısınız. Bağırsakla ilgili daha önce hastalık geçirenlerde kullanım konusunda tedbirli olmalıdır.

17.Bu ilaçla beraber sert sabunlar, alkollü cilt temizleyiciler ve cilt soyucu ürünler kullanmayın.

18.Topikal antibiyotiklerle beraber kullanılıyorsa dikkatli kullanılmalıdır, ayrıca ciltte kuruma yapabilir.

19.Hamile kalmayı planlayan bayanlar bu ilacı kullanmadan önce doktoruna bunu söylemelidir.

20.Boğazda şişme, nefes alma zorluk, yutkunmada güçlü gibi  ciddi yan etki görülürse hemen bu jelin kullanımı bırakılıp hastaneye gidip muayene olmalıdır.

 

Acnemix Jeli (Kremi) Kimler Kullanamaz?

 

 • Bu jelin içindeki etken ya da yardımcı maddeye alerjisi olanlarda
 • 12 yaş altındaki kişilerde
 • Açık cilt yaraları olan bölgelerde
 • Kesik, güneş yanığı ve egzamalı ciltlerde
 • Göz, dudak, ağız, burun içinde

 

Acnemix Jel Yan Etkileri

 

Kullandıktan sonra ne gibi etkiler ortaya çıkar buna bakalım. Bu jelin yan etkileri son derece azdır ve de görülme durumu çok seyrektir.

-Ciltte hafif kaşıntı(seyrek görülür)

-Yüzde şişlik diğer adıyla yüz ödemi (çok seyrek görülebilir)

-Uygulanan cilt bölgesinde kuruluk,döküntü( yaygın şekilde görülebilir)

-Ciltte pullanma(eritem) (seyrek görülebilir)

-Ciltte ufak kabarcıkların oluşumu(ürtiker) (yaygın olmayan şekilde görülebilir)

 

Acnemix Jel  Fiyat 2023

 

46.6 gramlık bu jelin güncel fiyatı 113.18 TL‘dir. Bu fiyat zamlardan dolayı zaman zaman değişmektedir. Bu dermatolojik ilaç sadece eczanelerde bulunur, kozmetikçilerde satışı mümkün değildir. Cilt doktoruna reçete ettirip alabilirsiniz, bu durumda devlet tarafından bedeli karşılanacaktır. Reçetesiz alabilir miyim diyenlere de cevabımız evet olacaktır, reçetesiz de alabilirsiniz. Belirli bir kullanım ömrü olduğu için alım yapmadan önce mutlaka son kullanma tarihine bakın.

Acnemix jel Muadilleri(Eşdeğerleri)

 

Kullanıp yakın sonuçları alacağınız diğer ilaçların listesini de size sunalım. Bu ürünü bulamadığınızda aşağıdakilerden birini alıp kullandığınızda da yakın sonuçlar alacaksınız.

-Benzamycin jel

-Benzaderm topikal jel

-Eritretin jel

-Etrexin jel

-İsotrexin jel

-Triakne emülsiyon jel

-Clindoxyl jel

-Munderm jel

-Differin jel

 

Acnemix Jel Saklama Koşulları

 

Bu cilt ürünün doğru muhafaza edilmesi diğer ürünlere göre daha önemlidir çünkü bozulma riski vardır. Ayrıca karışım oluşturulduktan sonra sınırlı bir kullanım süresi vardır.

-Çocuklardan kesinlikle uzak tutun ve onların ellerine alamayacağı yerlere koyun.

-Buzdolabında 2 ile 8 derece arasındaki sıcaklıkta dondurmadan muhafaza edin.

-Karışımı oluşturmazsanız bu ilacın raf ömrü tam 2 yıldır. Bu süre geçtikten sonra kesinlikle kullanılamaz.

-Karışımı hazırladıktan sonra raf ömrü 90 gündür. Bu süreden sonra kullanmazsanız dahi atmalısınız çünkü özelliğini kaybetmiştir.

-Son kullanma tarihi geçenleri kesinlikle kullanmayın.

-Kutusunda bozukluk fark ettiğiniz ilacı kullanmayın.

Mutlaka Bakın: Benzamycin Jel Neye Yarar, Nasıl Kullanılır, Faydaları?

 

Acnemix Jel Prospektüs

 

Prospektüs bilgilerini öğrenmek isteyenlere özet şeklinde bu bilgileri aşağıda verdik. Kullanımdan önce mutlaka her ilacın prospektüs bilgilerine bakın.

 

Acnemix Jel(Krem) Hakkında Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Acnemix jel yüzde ne kadar durmalı?

Cevap 1: Ortalama yüzde 2 saat kaldıktan sonra yıkanabilir, 2 saatten daha uzun sürede kalsa herhangi bir sorun teşkil etmez ama 2 saatten az kalmamalıdır.

Soru 2: Acnemix jel günde kaç kere kullanılır?

Cevap 2: 12 saat arayla sabah akşam olacak şekilde 2 kere kullanılmalıdır.

Soru 3: Acnemix jel reçetesiz alınır mı?

Cevap 3: Reçetesiz olarak da eczanelerde alınabilir yalnız reçetesiz alındığında devlet tarafından ödenmez.

Soru 4: Acnemix jeli aile hekimi yazabilir mi?

Cevap 4: Aile hekimi de bu jeli(kremi) reçete edebilir. İlla uzman hekime gitmenize gerek yoktur.

Soru 5: Acnemix jel sivilce yapar mı, sivilce çıkarır mı?

Cevap 5: İlk kullanımda kusturma etkisinden dolayı sivilce artışı yapabilir ayrıca deri altındaki sivilceleri çıkarabilir. Bu durum geçicidir ortalama 3 hafta sonra normale dönecek ve tüm sivilceleri(akneleri) kurutacaktır.

Soru 6: Acnemix jel hamilelikte kullanılır mı?

Cevap 6: Hamilelikte(gebelikte) doktor önerisi olmadan kesinlikle kullanılmamalıdır. Çok gerekli görürse doktorunuz önerecektir yoksa kullanılmamalıdır.

Soru 7: Acnemix jel lekelere iyi gelir mi?

Cevap 7: Leke kremi değildir ama dolaylı olarak lekelere de iyi gelmektedir.

Soru 8: Acnemix jeli devlet ödüyor mu?

Cevap 8: Reçete edildiği takdirde devlet tarafından ödenmektedir. SGK da bu ürünü ödemektedir.

Soru 9: Acnemix jel bozulur mu?

Cevap 9: Bozulabilir saklama koşullarına dikkat edilmediğinde.  Karışım yapıldıktan sonra 3 ay sonra bozulabilir. Ayrıca buzdolabında saklamazsanız da bozulma yapabilir.

Soru 10: Acnemix jel mi, benzamycin mi?

Cevap 10: İkisi de aynı etken maddeye sahip ve muadil ilaçlardır bundan dolayı yakın sonuç alırsınız ikisinden de.

Soru 11: Acnemix yüzde tüylenme yapar mı?

Cevap 11: Hormon bozukluğunuz yok ise tüylenme yapmaz bu ilaç.

Soru 12: Acnemix jel soyulma yapar mı?

Cevap 12: Tam soyucu bir ilaç değildir ama ciltte soyulma yapar.

Soru 13: Acnemix jel alerji yapar mı?

Cevap 13: Bazı kişilerin cildi çok duyarlı olduğu için alerji yapabilmektedir. Alerji yapar ise kesinlikle kullanmayın. Başka sivilce ilacı kullanmalısınız.

Soru 14: Acnemix jel etkisini ne zaman gösterir?

Cevap 14: Hemen birkaç günde 1-2 hafta da etki beklemeyin. Etkisi ortalama 1 ay içerisinde görülmeye başlanır tam etki için 3 ay beklenmelidir. Etki süresi kişiden kişiye de değişebilmektedir.

Soru 15: Acnemix jel etkili mi?

Cevap 15: Sivilce konusunda kesinlikle etkili bir ilaçtır.

Soru 16: Acnemix jel siyah nokta için kullanılır mı?

Cevap 16: Siyah noktayı da geçirmektedir, siyah nokta içinde kullanılabilir.

Soru 17: Acnemix jel sivilce izlerini geçirir mi?

Cevap 17: Sivilce(akne) izleri üzerinde de etkilidir, sivilce izlerini de belli düzeye kadar geçirmektedir.

Soru 18: Acnemix sürdükten sonra yıkanır mı?

Cevap 18: Sürdükten sonra hemen yıkanmaz çünkü cildin bu ilacı emmesi gerekmektedir. Ortalama 2 saat yüzde kalmalıdır. 2 saat yüzde kaldıktan sonra yıkanabilir.

Soru 19: Acnemix jel yanma yapıyor geçici midir?

Cevap 19: Yanma yapabilmektedir bazı ciltlerde ama yanma durumu geçicidir.

Soru 20: Acnemix jel yüzde kızarıklık yapar mı?

Cevap 20: İlk kullanımlarda kızarıklık yapabilmektedir bu durum geçicidir. Çok kızarıklık yapıyorsa nemlendirici kullanın ve doz miktarını biraz azaltın.

 

Acnemix Jel Kullananlar

 

Bu ilacı kullanıp deneyimlerini paylaşanlar da var. Aşağıdaki deneyimler size yol gösterici olacaktır buna göre kullanma kararınızı verebilirsiniz.

Kullanıcı anlatıyor: Sivilce ilacı düzgün bir şekilde hazırlanması gerek. Cildi kurutuyor ve yağlı ciltlere çok iyi geliyor. Kullandım bende güzel etki gösterdi. Beyaz rengi var ve hafif pütür pütür görünümde yüze sürünce.

Kullanıcı anlatıyor: Yüzümde çok sivilce vardır ve doktora gittim. Bana bu jeli verdi düzenli kullandım ve etkisi gördüm. Ayrıca sivilce izleri ve siyah noktaya da iyi geliyor. Biraz fazla kurutuyor bir de içerisinde alkol var ama etkili. Elbiselerinize de mümkün olduğu kadar temas ettirmeyin hafif beyazlatabiliyor.

Kullanıcı anlatıyor: Hemen kullanıp 1 hafta da sonuç beklemeyin düzenli olarak en az 1 ay kullanın. Kesinlikle en iyilerden biri ve akneler için mucize diyebilirim. Benim sırtımda da sivilceler vardı onları bile geçirdi. Yüzüm artık bebek gibi. Kendime güvenim geldi bu ilaçla beraber.Üretenler çok teşekkür ediyorum.

Kullanıcı anlatıyor: Ben de çok ağrı düzeyde sivilce vardı ilk doktorum acnemix jeli verdi düzenli kullandım ama tam geçirmedi. Bundan dolayı da doktorum bana roaccutane yazdı çok şükür geçti. Yanlış anlaşılmasın bu ilaç kötü demiyorum. Hafif ve orta derecede sivilceleri olanlar için acnemix çok iyi ama çok ağır düzeyde çok inatçı sivilceleri olanlarda yetersiz kalmaktadır. Benim tecrübemde bu şekilde.

Kullanıcı anlatıyor: Kullandıktan sonra yüzünüzde 2 saat kadar kalsın cilt emsin bu ilacı daha sonra yıkayabilirsiniz. Doktorum bana hemen yıkama demişti. Gece uyumadan önce sürüp de yatabilirsiniz. İlk zamanlar bu kremi kullandığımızda sivilce artışı yapmıştı korkmuştum ama sonradan hepsi geçti gitti. Çok memnun kaldım kesinlikle sizlere tavsiye ederim en azından deneyin.

Kullanıcı anlatıyor: Siyah nokta, sivilce izleri ve sivilceler için en iyi sivilce ilacı diyebilirim. Sivilceniz var ise kullanmadıysanız hemen kullanın ve etkisini görün derim.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

71 yorum

 1. Merhaba. Acnemix jel’in neredeyse 3. Haftasındayım. Yanaklarıma ve çeneme uyguluyorum. 30 temmuz 2020 de yani dün kullandığımda sanırım yanağımdaki dozu fazla kaçırdım. Sadece akşamları kullanıyorum ve sabah Yüzümü yıkadıktan sonra kızarıklık oluştu. Yanma hissi yok ama kaşıntı vardı. Belki kızarıklık geçer diye akşamına duş almıştım ama sabah yine yüzümü yıkayında aynı sonucu aldım. Bugün 31 temmuz 2020 hafif bi nemlendirici sürüyorum ama soyulmaya başladı ve kızarıklık bazen hafiflese de geçmedi. Aşırı kafama taktım sivilcem olmasa da çıkanların izleri var. umarım bu kızarıklıklar kalıcı değildir değil mi? Cevap verirseniz çok sevinirim.

  • Merhabalar bu kızarıklıklar geçicidir ve izleri de kalmaz. Sorun devam ediyorsa kullanımı bırakın ve farklı ilaca geçiş yapın. Bunun içinde ilça önerisi yapabiliriz.

  • Bugün 13 kasım bende aynı durumu yaşıyorum aslinda her zaman sürdürdüğüm kadar sürdüğümü düsünüyorum. Ama 1 hafta kadar ara vermiştim şuan krem yerleri kırmızı belirgin bir renk tonu farklılığı var krem sürmedigim yerle kaşıntı da var başka bir kremle birlikte kullanıyordum şuan onu sürmeli miyim onu da bilmiyorum sizin kızarıkliginiz geçti mi geçtiyse ne zaman geçti lütfen bilgilendirir misiniz?

 2. bu ilacı kullanmadan önce yüz temizleme jeli kullanmalı mıyız yoksa direk mi uygulamalıyız?

  • Yüz temizleme jeli kullanmayın normal şekilde yüzünüzü yıkayıp sürün.

 3. Merhaba ben ilaç aldım ama çözünmüş toz be etil alkol karışmanı yere düştü bu durumda jel kullanabilir miyim !?

 4. ilâcı kullanirken sivilcelerin ustune surmeye gayret ettim ama surdugum yerle sürülmemis yer arasında kahverengi bi leke oldu neden oldu acaba kullanimi biraksam mi ki

  • Bunun acnemix jelden olduğunu düşünmüyoruz ondan dolayı devam edin. Bu leke için contractubex jel kullanabilirsiniz.

 5. merhaba ben bu ürüne başladım ve 5. haftanın içindeyim yoğun miktarda kusma oldu..bu normal mıdır.. ve bu kusma etkisi ne zaman son bulur.. net sonuç henüz göremedim.

 6. Merhaba
  Kızım da 10 gündür kullaniyor neredeyse.daha önce birşey olmamıştı ama son sürďüğunde yüzde inanilmaz bir kızarıklık ve sonra da şişme oldu.çok korktu.kremin yan etkilerinde var.bu şişliği geçirmek için ne yapmalıyız. Çocuk korkudan uyku uyumuyor şu an

  • Merhabalar kullanımı bırakın bu durum gün gün düzelecektir. Korkacak bir şey yok şişlik inecektir. Şişliği indirmek için buz koyabilirsiniz.

 7. Ben acnemix jeli ara ara kullanıyorum sivilcelerim çoktıkça üzerine fakat 2 ay falan kullanma süresi geçmiş birde sürdüğüm yerlerde ve yanlarında yüzümün beyaz beyaz renk açılması oldu yaparmı böyle acaba

  • Tarihi geçmiş ise kullanmayın renk açılması beyazlama yapar am kullanımı bırakınca geçer.

 8. 3 aydır kullanıyorum ve ilaç daha bitmedi kullanmaya devam edersem bir şey olur mu ?

 9. Ben bu ilacı 5 gündür kullanıyorum. Sabah ve akşam sürüyorum ama kuruduktan sonra yıkamadım. Ama yüzümsde kızarıklık ve hafifi kaşıntı oldu. Normal mi bu durum
  Yoksa 2 saat bekleyip yıkarsam bu kzarıklar geçer mi

  • Yıkarsanız biraz daha etkili olabilir ama kızarıklar tam gitmez. Kızarıklık için dozu azaltın ve nemlendirici kullanın.

 10. Merhaba bende acnemix kremi kullanıyorum. Kremi olması gerektiği gibi hazırladım ve sakladım ama vücuda sürerken krem topaklaşıyor bunun sebebi nedir ? Krem mi bozuldu acaba?

  • Merhabalar bozulmamıştır normalde de biraz topaklaşma olabiliyor ama iyi karıştırmamışsınızdır.

 11. 3.haftasindsyim doktor tavsiyesi ile kullanıyorum ama inanılmaz arttı sivilcelerim ve kızardı onceden bu kadar değildi normal mi ve ne zaman son bulur bu artması da tedavi etmeye geçer artik ?

  • Bu kadar kötü oldu ise kullanımı bırakın kızarıklıklarda geçecektir. Sivilce için başka krem kullanmalısınız.

 12. İyi akşamlar, kremi hazırladım buzdolabına bıraktım (uygun koşullarda) ama diğer gün kremi açtığımda kremin kıvamı biraz fazla sıvıydı bu normal mi?

 13. İyi akşamlar iki sorum olacaktı
  Kremi hazırladım ve buzdolabına bıraktım ama diğer gün kapağı açtığımda krem, normal kremlere göre fazla sıvıydı bu normal mi
  Bide kremi her defasında karıştırmak gerekiyor mu

 14. Kremin buzdolabına koyduktan sonraki kıvamı nasıl olması gerekiyor. Ben kremi buzdolabından çıkardığımda kıvamı sıvıydı da

  • Kıvamı koyu olması gerekiyor bazen sıvı şekilde de olabiliyor çok sorun olmuyor. Kullandıktan sonra iyice karıştırıp tekrar dolaba öyle koyun.

   • Meraba bende bu ilacı kulanıyorum yüzümun bazı yerlerinde kararma oldu bu normalmı geçermi

    • Merhabalar normal bir durum değil kullanımı bırakın başka sivilce ilacı kullanın.

 15. Merhaba, acnemix kremi buzdolabinda saklayarak günaşırı kullanıyordum ama buzdolabimiz bozuldu 2 saat dışarda kalmış. Sonra ben onu difrize attim 3 saat orada kaldı, cikardigimda hafif üstü suluydu altı da hafif katıydı karıştırdım normale döndü gibi. Geri buzdolabına koydum sizce bozulmuş mudur? Yüzüme zarar verir mi

  • Merhabalar bu kadar kısa süre içerisinde bozulduğunu düşünmüyoruz kullanıma devam edebilirsiniz.

 16. merhabalar ben bu kremi yeni başladım kullanmaya güneş lekeleri içinde kullanılabilirmi

  • Merhabalar nemlendirici kullanın kullanım dozunu azaltın bu şekilde birkaç gün içerisinde geçecektir. Bu sorunlar geçmezse jeli kullanımı bırakın başka ilaca geçiş yapın.

 17. merhaba bana yıkama konusunda bilgi verilmedi doktor tarafından o yüzden kullanırken hiç yıkamadım kızarıklık ve kaşıntı var ne yapmam gerekiyor (yıkayıp yıkamamam önemli mi)

  • Merhabalar kullanımdan 2 saat sonra ister yıkayın ister yıkamayan bir şey olmaz.. Kızarıklık ve kaşıntı için dozu azaltın ve nemlendirici kullanın. geçecektir.

 18. Merhaba,
  jeli yüzüme sürdükten sonra kurumaya başlayınca nişasta gibi bir kıvam aldı, bu normal mi?

 19. 9 gündür kullanıyorum tüm yuze uyguluyormusum uygulamamam gerektiğini daha yeni hatirladim . Sorun şu tüm yüzüm soyuluyor ve bu soyulma ne sona erer mi ? Vede şey yüzüm şuan çok kaşınıyor kaşıntılar ne zaman geçer?

  • Birkaç gün içerisinde sona erer kaşıntı ve kızarıklık var ise nemlendirici kullanın sabun kullanmayın o da birkaç gün içerisinde geçecektir.

 20. Merhabalar. Ben buzdolabına koydum ve dondu. Dondugu için bende bi tane odaya koydum ama oda sıcak değil soğuk . Bi sorun olmaz demi

 21. Merhaba ben bundan 2 hafta önce madecasol kullandım yüzümü çok kötü bir şekilde yaktı doktora gittim önce nilera sabun ve fucidin krem yazdı onları kullan gel dedi kullandım yüzüm baya toparladı yanması geçti. Sonra bu acnemix yazdı onu gece sürüp yattım sabah yüzüm aynı madecasol kullandığım zaman ki gibi kızardı şişti çok fazla kurudu ve siyah leke gibi oldu geçer mi bu acaba çok tedirgin oluyorum

  • Merhabalar kullanımı bırakın geçecektir kalıcı olmaz yine fucidin krem kullanabilirsiniz ayrıca doktorunuza da tekrar görünün.

 22. Doktorum bu ilacı gece sürüp yatmamı istedi sırt bölgemde çıkan sivilceler üzerine fakat yıkamam gerektiğini söylemedi. Yıkanmasa da olur mu acaba?

 23. Merhaba ben bu ürünü yüzüm için kullanıyorum 2 gündür. Sırtımda çok yoğun şekilde sivilceli. Ayriyetten sırtıma da sürmem gerekiyor mu

 24. Merhabalar daha yeni aldım kullanmaya henüz başlamadım keçi sütü sabunu aldım yıkadıktan sonra üstüne bunu sürsem bi sorun olmaz değil mi?

 25. Bu kremi 3 gündür kullanıyorum yüzümde büyük iltihaplı sivilceler vardı doktorum verdi sadece yüzümde sorunlu bölgelere sürüyorum ama sürdüğüm yerler aşırı kaşınıyor bu normal mi? Bide kullanmadan önce yüzümü jelle yıkayıp tonikliyorum ondan sonra bu kremi uyguluyorum sorun olur mu?

 26. Merhaba ben kremi dün aldım ve yanlış karmisim okudum ama dalgınlık la alkolü ayrı o tozu ayrı aknemiks kutusuna döküp karistirdim sorun olurmu ne yapmam lazım tşk ederim

 27. Yüzümü gece yıkama jeliyle yıkadıktan sonra nemlendirici sürüp bu ilacı sürsem olur mu

 28. Buzdolabına koymadım odama koydum sorun olur mu?Buzdolabına koymadım odama koydum sorun olur mu?

 29. Bu krem yuzdekı kaz ayakları ve alında olusan cızgılere bır faydası varmı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?