Sıcak Çikolata Saç Rengi İle İlgili Tüm Ayrıntılar!

Sıcak Çikolata Saç Rengi İle İlgili Tüm Ayrıntılar!

Sıcak çikolata saç rengi Koyu özellikli renkler grubuna girmektedir. Açık renkleri sevmeyen biri iseniz bu rengi değerlendirmelisiniz. İçtiğimiz içeceğin renginden ilham alarak ortaya konulmuş eşsiz bir tondur. Sıcak çikolata rengi parlak ve kendini belli eden özelliğe sahiptir. Son derece bayansı ve eşsiz bir görünüm ortaya çıkaran bir tondur. İçerisinde bakır,çikolata ve kızıl gibi renkleri bulundurarak hoş bir karışım sağlamıştır. Kendinizi açık renklere yakın bulmuyorsanız ve daha yoğun renk arayışında iseniz dört mevsim rahatlıkla kullanabileceğiniz bu saç rengini incelemelisiniz. Saçlarında beyazları olanlar içinde iyi bir tercihtir çünkü kapatıcılığı çok yüksektir. Bunun yanında çabuk akma yapmaz. Bu rengi hep beraber tanıyarak kararımızı verelim.

 

 

 

 

 

Sıcak Çikolata Saç Rengi Kimlere Uygundur?

 

Sıcak çikolata saç rengi kimlere yakışır diye soruyorsanız hemen şu cevabı verelim tüm ten renkleri ile uyum sağlar. Beyaz ten rengi, buğday ten rengi ve esmer ten rengi hepsi de yüksek uyum gösteriyor. Bazı yerlerde sadece belli tenlere gider gibi cümleler doğruyu yansıtmıyor. Birçok deneme yaptık ve tecrübe ettik yakıştığını görüp şahit olduk. Sizlerde gönül rahatlığı ile deneyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Sıcak Çikolata Saç Rengi Tonları

 

Kendi içerisinde de alt tonlara sahiptir. Tek bir ton diye düşünmeyin, bu tonlar arasında çok farklılık olmasa da belirli düzeylerde ayrımlar vardır. Ton seçimi iyi yapıldığında daha iyi bir görünüm elde edeceğinizi unutmayın. İşte bu rengin alt tonları;

Açık sıcak çikolata: Normal tona göre bir miktar daha açıktır. Esmer tenli olan bayanlar çok boğmasın beni diyorsa bunu tonu kullanabilirler. Açık yansımaları olacağı için parlaklık özelliği de fazladır.

Orta sıcak çikolata: Normal bir görünüm isteyenler için ideal olandır. Buğday ve beyaz tenliler için iyi bir seçim olacaktır. Tam koyu değildir, çikolatanın koyu özelliğinden çok kızıl yansıma biraz daha hakimdir.

Koyu çikolata: Çok açık tenlerde mükemmel bir yansıma oluşturur. Çok beyaz bir teniniz var ise kesinlikle bu görünümü denemelisiniz. Gerçekten göz alıcı bir izlenim oluşturuyor. Çikolata tonlarının en fazla olduğu renktir. Kızıl yansımalar çok daha azdır.

 

 

 

 

 

Sıcak Çikolata Saç Boya Markaları ve Numaraları

 

Sıcak çikolata saç boyaları ve numaraları sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Aşağıdaki markaları daha önce denedik ve gerçekten iyi sonuçlar aldık bunları kullanmanızı öneririz.

 • Loreal casting creme gloss 535 sıcak çikolata saç boyası (fiyatı: 21.27 TL)
 • Sea color 5/77 sıcak çikolata saç boyası (fiyatı: 5.99 TL)
 • Nevacolor premium 6.77 sıcak çikolata saç boyası (fiyatı: 5 TL)
 • Syoss Oleo ıntense 4-18 sıcak çikolata saç boyası (fiyatı: 22.90 TL)
 • Voila nano diamond 6.32 sıcak çikolata krem saç boyası (fiyatı: 11.99 TL)
 • Koleston 7/77 sıcak çikolata saç boyası (fiyatı: 15.90 TL)
 • Palette Deluxe 5.60 sıcak çikolata saç boyası (fiyatı: 11.48 TL)

 

 

 

Sıcak Çikolata Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

 

Bu rengi nasıl elde ederim diyorsanız yukarıdaki saç boyalarından birini alarak boyama kurallarına uyarak rahat bir şekilde elde edebileceğinizi söyleyebiliriz. Koyu renge geçiş olduğu sorun oluşturma ihtimali daha azdır. Bunun yanında ilk geçişte tam birebir aynı görünümü almayabilir ama diğer geçişlerde tam renk oluşacaktır. Bunun yanında yine de uzman bir kuaförden yardım alarak riskte almayabilirsiniz. İlk boyamayı o yaptıktan sonra siz diğer boyamalarda kendiniz evde de yapabilirsiniz. Renk tonuna iyi karar vermenizi öneririz.

 

 

 

 

Sıcak Çikolata Saç Rengi Kullanan Ünlüler

 

Birçok ünlü de bu saç rengine ilgi gösteriyor. Yerli yabancı birçok yıldız ismin saçlarından ilham alabilirsiniz. Pınar Altuğ,Naz Elmas,Beyonce,Kim Kardashian,Selena Gomez,jennifer Lopez bu saç rengini kullanan isimlerin başında geliyor. Özellikle bu isimleri uzun süre sıcak çikolata saç rengini kullandığını gördük. Parlaklık ve canlı bir renk olduğu içinde kısa sürede değiştirmediler.

 

 

 

 

 

Bu Rengin Bakımı Nasıl Yapılmalı?

 

Açık renklere oranla bakımı daha kolaydır bu açıdan sizlere zamanda kazandırır. Bu rengin bakımında önemli olan parlaklığını korumak olacaktır. Bunun için aşağıdaki bakım önerilerimizi dikkate almalısınız.

Klorlu sudan uzak durun: Klorlu su saçların parlaklığını alıp matlaştırıyor. Kimyasal bir madde olduğu içinde saç boyasının ömrünü kısaltıyor. Bunun için elinizden ne kadar tedbir geliyorsa almaya çalışın. Çok etkili olduğunu göreceksiniz. Klor özellikle yaz aylarında yoğun kullanıyor, bunun için yaz aylarında saçlarınızı yıkarken daha dikkat edin.

Bakım yağlarını kullanın: Yağlar saçı besler bunun için Hint yağı,kakao yağı,badem yağı kullanmanızı tavsiye ederiz. Hem saç boyanızın parlaklığını korur hem de doğal bir şekilde gerekli vitaminleri saça kazandırır.

Saçlarınızı sık taramayın: Duştan sonra taramanız yeterlidir, yoksa hem boyanıza zarar verirsiniz hem de saç tellerinize. Bunun için çok nadir saçlarınızı tarayın.

Düzenli dengeli beslenin: Bu zaten ilk şarttır ama birçok kişi bu durumu atlıyor. Düzenli dengeli beslenmezseniz hem saçınız hem de saç renginiz istediğiniz gibi görünmeyecektir.

Biotin kullanın: Biotinin diğer adı saç vitaminidir, eczanelerde satılmaktadır. Düzenli kullandığınızda mükemmel faydası vardır.

İlginizi Çekebilir: Küllü Kahve Saç Rengi

 

 

 

 

 

Sıcak Çikolata Saç Modelleri

 

Renginize uygun saç modeli kullanmak çok önem arz etmektedir. Bu durumu es geçen bayanların etkili görünümden uzak olduğunu çok iyi biliyoruz. Bunun içinde saç rengine göre saç modeli önerisi yapıyoruz. Bu renklerle beraber kullanacağınız uyumlu saç modelleri ise şöyledir;

 • Uzun hafif dağınık saç modelleri
 • Dalgalı saç modelleri
 • Düz uzun saç stilleri
 • Orta boy saç modelleri
 • Uzun merkezden ayrık saçlar
 • Hafif kıvırcık saç modelleri

 

 

Bakır Kahve Saç Rengi Yaptırmak İsteyenler İçin Detaylar

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?