Travazol Krem Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Travazol Krem Nedir, Ne İçin Kullanılır?

İçindekiler

Travazol krem hakkında tüm detayları başlıklar halinde açıklıyoruz!

Günümüzde birçok krem mevcut, bunların neye nasıl etkili olduğunu maalesef yeterince bilmiyoruz. İşte bunun önüne geçmek adına doğru bilgilerle sizi aydınlatmak istedik. Bugünkü kremimizin adı travazol. İlk başta ismi size değişik gelebilir ama nelere karşı etkili olduğunu kesinlikle öğrenmelisiniz. Travazol krem eczanede satılmaktadır ve dermatologlar tarafından reçete edilmektedir.

Mantar hastalıklarının tedavisinde çok başarılı sonuçlar vermektedir. Bununla beraber bakteriyel enfeksiyonlar, alerjik yapılar, egzama  ve iltihaplarda da etkili olmaktadır. Cildinizde ağrı, kaşıntı ve yangı gibi durumlara karşı kullanıldığında bu sorunları gidermektedir.

Pişiklerde de bebek olsun yetişkin olsun kullanılabilecek en güzel ürünlerin başında geliyor. Özellikle yaz günlerinde oluşan pişikleri geçirmede etkili olur. Şimdi de diğer ayrıntılı detaylara bakalım.

 

Travazol kremin faydaları nelerdir?

 

Travazol Krem Nedir?

 

Ağır iltihap, egzama, kızarıklık, kaşıntı gibi durumlarda kullanılan bir tür medikal kremdir. Ciltte oluşan mantar ve bakteri rahatsızlıklarında kullanılmaktadır, virüsler üzerinde bir etkisi yoktur. Yani uçuk, suçiçeği  gibi durumlarda etkili değildir, kullanılmaz. 15 gramlık tüp şekline sahip bu ilaç yeşil beyaz renkli kutu şeklinde satılmaktadır.

 

 

 

Etken Maddesi Nedir?

 

Birçok kişi travazol deri kremi olarak bilmektedir. İçerisindeki etken maddesi İzokonazol nitrat ve diflukortolon valerat ‘tır. Bunun yanında likit parafin, polisorbat, vazelin, alkol, stearat ve distile su da bulunmaktadır. Bu şekildeki maddelerle güçlü bir formül oluşturulmuştur. Burada etken maddeleri ifade ediyoruz ki eğer bunlardan birine alerjiniz var ise kullanmayınız. Çünkü alerji yaparak daha kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

 

 

 

Ne İçin Kullanılır?

 

Kullanım alanları çok çok önemlidir. Etkili olan noktalarda kullanıldığında güzel sonuçlar vermektedir. Sizlerin bu noktaları bilerek hareket etmenizde çok fayda vardır. İşte ayrıntılı bir şekilde neler için kullanıldığı…

Pişiklerde Kullanılır

Bebeklerde olsun yetişkinlerde olsun pişik olan bölgeye uygulandığında çok kısa sürede pişikleri iyileştirmektedir. Yalnız pişikler için uygulanan bölge kesinlikle hava almalıdır. Bunun yanında temiz kıyafetler giyilmelidir. Bu noktalara dikkat ederseniz kesinlikle hızlı bir iyileşme sağlarsınız. Bebekler için tereddütten eden anne babalar olabilir, onlar içinde güvenle kullanabilirsiniz.

Vajina Kaşıntısında Kullanılır

Birçok bayan bu soruyu sormaktadır. Travazol krem vajina içine sürülür mü sorusunun cevabı evettir. Vajinadaki kaşıntı ve mantar sorununa karşı doktorlar tarafından sürekli yazılan bir ilaçtır. Düzenli olarak günde 2 kez nohut büyüklüğünde sürdüğünüzde şifa bulacaksınız.

Genital bölgedeki pişikler, bakteriler, mantarlar üzerinde de çok etkilidir. Bu bölgeyi de iyice temizledikten sonra günde 2 kez kullanmalısınız.

Cilt Lekeleri İçin Kullanılır

İçeriğindeki maddeler sebebi ile cildi besleme ve yenileme özelliği vardır. Bu özelliğinden dolayı da cilt lekeleri üzerinde etkili olmaktadır. Yalnız bunu doktorunuz reçete etmelidir. Yani bir dermatoloğa giderek bu ilacı kullanacağınızı söylemelisiniz o da uygun görürse olur yoksa aksi takdirde kullanmayın.

Ayak Mantarı için Kullanılır

Ayağımızda çeşitli hijyen sorunlarından dolayı mantar oluşur bu da kaşıntı başta olmak üzere birçok sorunlarla karşılaştırır bizleri. Bunun için ilk önce ayak temizliğimize dikkat ederek günde 2 defa ayak parmaklarımıza ve ayağımıza bu kremi uygulamalıyız. En kısa sürede mantarı öldürerek ayak kokusu, ayak kaşıntısı gibi sorunlara şifa olacaktır.

İltihaplı Sivilcelerde Kullanılır

Büyük içi iltihap dolu sivilcelerde(aknelerde) kurutma özelliği yaparak ortadan kaldırmaktadır. Yüzünüzde sürekli bol iltihaplı sivilceler oluşuyorsa kullanmanız halinde çok fayda göreceksiniz. Bunun yanında normal ufak sivilceler için etki göstermez.

Egzamada Kullanılır

Egzamalar içinde çok iyi kanıtlanmış sonuçlar mevcut. Doktora görünerek daha iyi bir yol izleyebilirsiniz. Ya da aile hekimine giderek bu ilacı yazdırıp günde iki kere uyguladığınız güzel sonuçlar alacaksınız. Yalnız kişiden kişiye değişen sonuçları göz ardı etmeyiniz.

Yüze Uygulanır Mı?

Yukarıda da sivilceye karşı kullanılacağını belirttik. Yüzünüzdeki egzama, iltihap, kaşıntı ve kızarıklık için güvenle kullanabilirsiniz. Sivilceler üzerinde çok güzel sonuçlar mevcuttur. Sadece yüze sürerken ince bir tabaka haline az miktarda uygulayın.

 

 

 

Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

 

Şayet bir hekim bu kremi reçete ederek size şöyle kullanın dediyse o şekilde uygulayın. Eğer böyle bir durum söz konusu değilse size klasik kullanımını anlatalım. İlk önce bu kremi süreceğiniz bölgeyi güzelce temizleyin. Çok ince olmak suretiyle ilacı hafif parmak ucu hareketleriyle güzelce sürün. Üstüne kesinlikle herhangi bir şeyle kapatmayın. Tam tersine hava alacak şekilde olmalı. Günde 2 defa uygulanmalı, iyi bir sonuç almak içinde düzenli kullanım şarttır.

 

 

 

Travazol Kremi İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

 

1.Bu ilacın içeriğindeki etken maddeye karşı bir alerjiniz var ise kesinlikle kullanmayın.

2.Hamile ya da emziren bayanların hekime danışmadan kullanması önerilmez.

3.Bu ilacı kullanmaya başladıktan sonra şayet olumsuz bir durumla karşılaşırsanız doktora gitmekten çekinmeyin.

4.Bu ilacı kullanırken sert kimyasal ürünler (şampuan ve sabun gibi), saç boyası, alkollü cilt ürünleri kullanımına ara verin.

5.Gözlerinize değdirmeden sürün bu ürünü, şayet değdirirseniz de ılık su ile bolca surulayın.

6.Bu kremin sürüldüğün bölgeyi hiçbir şeyle kapatmayın.

7.İlacın uygulandığı bölge herhangi bir kıyafetle kapalı olacaksa bol kıyafetler giyin ki hava alsın. Dar giyim parçaları tercih ederseniz yeterli etkiyi göremezsiniz.

8.Vücutta kızarıklık, kaşıntı, iltihap, mantar ve bakterilerin çoğalmasını önleyen bir kremdir.

9.Uçuk, suçiçeği, çiçek gibi virüslerin sebep olduğu rahatsızlıkta kesinlikle kullanmayın, herhangi bir etki göstermez.

10.Mikonazol, ekonazol ve tiokonazol etken maddeli ilaçlar kullanıyorsanız bu durumu hekime danışın.

 

Fito Krem Hakkında Tüm Merak Ettiğiniz Soruların Cevapları

 

Yan Etkileri Nelerdir?

 

Bu sorunlar ortaya çıkma ihtimali çok az da olsa bilmek çok önemlidir. Herhangi bir sorunla karşılaşmamanız için neden olabilecek yan etkileri bilin.

 • Yaygın görülen herhangi bir yan etki yoktur. Çok seyrek olmakla beraber aşağıdaki durumlar ortaya çıkmaktadır.
 • Karın ağrısı, nefes almada güçlük
 • Kurdeşen(ürtiker) deride kabarma
 • Yüzde, dilde, dudakta ve boğazda şişlik

 

 

Nereden Alınır, Fiyatı Ne Kadardır?

 

Bilim ilaç sanayi firması tarafından piyasaya sürülmektedir. Normal üretimi İtalya da yapılmaktadır. Travazol 15 gramlık tüp fiyatı 30.62 tldir. Bu ürünü doktorunuzda reçete edebilir. Sadece eczanelerden temin edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Acnelyse Krem Nedir, Nasıl Kullanılır?

 

Kullananların Yorumları

 

 • Böyle bir kremi kim yaptıysa Allah razı olsun J Vücudumdaki kızarıklık, pişik ve egzama da müthiş etkili oldu. Her zaman evde bulunan bir kremdir.
 • Vajina kaşıntısı için kullandım travazolu çok güzel etki etti ve şimdi kaşıntıdan eser yok. Mantarın sebep olduğu hastalıklara karşı çok güzel etki ediyor.
 • Bende çok etkili olmadı ama kullananlar genel olarak çok memnun gibi. Benim şansımdan herhalde!
 • Egzamam için kullandım çok başarılı sonuçlar aldım. Sizin de egzamanız var ise kullanabilirsiniz.
 • Mantar için kullanmıştım, yani mantardan dolayı kaşıntım var çok şükür çok kısa sürede bu ilaçla şifa buldum tavsiye ederim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

43 yorum

 1. Travazol kerem şok iyi ayaklarında okadar kaşıntı vardı yanma sürdüm iki günde İyileşti

 2. Kulak içinde egzamam var, kaşıntısı dayanılmaz. Çık kaşımaktan defalarca orta kulak iltahabı yaşadım. Travazol kremi keşfettim. Kulak çubuğuyla banyodan sora kulak içime sürüyorum. Kaşıntıyı anında kesiyor. İki günde bir uyguluyorum.

   • Ah Fatih kardeşim, nedir bu çınlamadan çektiğim hayatımı mahvetti odak ve ilgimi yok etti. Bugün de belki de 15. kez doktora gittim beraberinde kulakta kaşıntı ve dolgunluk hissi yüzünden her defasında temizleyip yolluyorlardı. Bugünkü ise travazol krem yazdı. Hala tereddütteyim kullanmalı mıyım diye. Kulakta ekzama için krem kullanıldığını hiç duymadım.

 3. Bebeğimde doğuştan beri geçmeyen kizarikliklar vardi.cok fenada kaçınıyordu ve kaşıdıkça kanıyordu.bebegim 10 aylik olmasına rağmen bir türlü geçmedi.cildiye çocuk dr.u derken hicbir sonuç alamadım.aksine dahada çoğaldı ve kötüleşti.geceleri kasinmaktan uyuyamiyordu artik.surekli dışardan tavsiye ettikleri özel olarak birsuru para verip aldığım kremlerden veriyolardi.bide faydası olsaydi hicbir önemi de olmazdı paralı almamızın.fakat birgün sizlerden Allah razı olsunki yazılanları okumaya başladım ve travazol kremini alıp kullanmaya karar verdim.ve 3 günden itibaren Rabbimin de istemesiyle bir anda toparlamaya başladı.cok şükür çok az yerleri hariç olmakla birlikte geçti sayılır.kesinlikle ben bunların piştikten ve atopik dermatit diyen dr.larin yanlış yönlendirmeleriyle cook zaman harcadım ve kendimede bebegimede uzun süre acı çektirdim.tereddud etmeden böyle bir uzun süreli probleminiz varsa eğer kullanın dedim.

 4. steroid ilacları bebekte nasıl guvenle kullanıyoruz anlamadım. sonucta cildi inceltiyor ve bıraktığın zaman birdahakine daha fazla cıkıyor

 5. Bende bu kremi kullanmak istiyorum.10yil önce sedef hastasiydim tedavi gördüm ve geçti.simdi ise saclarimda üstü kabuklu yaralar ve sürekli kaşınıyor ciltci yağlı egzama olduğunu söyledi ilaç verdi ama daha da kötü hale geldi.resmen psikolojim çöktü.sacimda kullanabilirmiyim ve nasıl kullanmam gerektiğini yazarsanız çok sevinirim.

 6. Merhabalar yukarıda yazılan rahatsızlıkların hepsinde kullandım anında etkisini gösteriyor.Bilgileriniz için teşekkür ederim.

  • Duruma göre değişmekle beraber ortalama 3 hafta içinde sonuç alırsınız 6 hafta kadar kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu rakamlar değişiklik gösterebilir.

 7. Bu kremi yıllar önce bir tanıdık aracılığıyla keşfettik eşimin ayak arası ve bikini bölgesinde kaşıntı ve kararmalar oluyordu yıllardır muzdaripdi kaç defa hollandada doktora gitmesine rağmen şifa bulamadı bu keremle şükürler olsun hepsi geçti ve ben bu kremi yıllardır tr ye izine geldim ı alır götürürüm ve bu tür şikayetleri olanlarda şiddetle tavsiye ederim öncesi colozol diye bir kredi sonra şirket değişince ismi travazol olmuş çok iyi bir krem

  • Travazol meme ucu çatlaklarında kullanılmaz. Meme ucu çatlakları için oro çinko krem kullanın.

   • haziran 26 sından beri genital kasintim var 5 doktora gittim hepsi mantar dedi kremler haplar fitiller hicbiri fayda etmedi.. ilk 15 gun kasinti hic gecmedi yanma sisme oldu arada biraz kasinti oluyor yine.butun mantar kremlerini kullandim ama ne fayda suan hap ve fitil birde travazol verdi bilmiyorum bunlar iyi gelicekmi yasantimi olumsuz etkilemis durumda.. cidden cok buyuk piskoloji bozan bisey ozellikle genital bolge cok zor..en son gittigim doktor kan testi ve simir parca aldi kan temiz dedi.. simir bekliyorum bakalim sonucu bekliyorum insallah iyi olur biran once cok bunalmis haldeyim..herkese gecmis olsun acil sifa hepinize..

  • Gül hastalığı için uygun krem değildir. Gül hastalığı için roza krem kullanın o çok iyi gelecektir.

 8. Yüzde olusan sivilce lekeleri icin travazol ve madecassol krem bir arada kullanılabilir mi ? Birde ellerim aşıŕj kuru ve durmadan kendiliğinden çatlaklar oluşup kanıyor bunun icin ne kullanmaliyim ? Şimdiden çok teşekkür ederim faydalı bilgileriniz icin

  • Travazol ve madecassol bir arada kullanılmaz lekeler için sadece madecassol kullanmanız yeterli olacaktır. Elleriniz için excipial lipo isimli nemlendiriciyi kullanın.

 9. Benim yüzüm de gül hastalıgı var roza kremi kullandım hiç fayda etmedi. Karaçiğerden gelen bir hastalık oldugunu ögrendim. Ve maydanoz kürünü uğuladım birde baharatlı yememeye özen gösterdim çok şükür etkisi oldu.

 10. Bu kremi kulak içi enfeksiyon için verdiler. Kulağın iç kısmına surulmesini istedi doktor. Bu doğru bir yöntemdir.

  • Travazol kulak içine uygulanabilmektedir yalnız biraz dikkatli olun ve az miktarı da sürün acil şifalar.

 11. Çok etkili ve faydalı bir kremdir. Testislerimde ve koltuk altlarımda kaşıntı vardı. Doktorun verdigi bir ilaçtı. Sürdüm ve 2 günde kaşıntıyı kesti.

 12. Ben 3 aylik hamileyim doktor 1 gün oldu bana tramadol kremi yazdi aldim.kullandim ama haylen kasinti devam ediyor hatta daha çok gibi bu normal mi aceba lütfen cevap verin bana bi çözüm önerin cok kötüyüm şimdiden tsk

  • Bunun kararını doktorunuz verecektir doktorunuz kararına göre kullanabilirsiniz. Acil şifalar dileriz.

 13. ilaci sürmek için her defasinda egzemayi yıkayıp temizlemek gerekir mi? kabuklu yaraya sürsem olur mu?

  • Her defasında yıkamaya gerek yok temiz olması yeterlidir kabuklu yaraya tam iyileşince sürün.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?