2023 Geçici ve Kalıcı Dövme Fiyatları

2023 Geçici ve Kalıcı Dövme Fiyatları

İçindekiler

Bugün önemli bir konu hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Bugünkü konumuz dövme fiyatları üzerine olacaktır. Günümüzde artık aksesuar olarak dövme ve çeşitleri çok fazla tercih ediliyor. Bayan erkek olsun bu güzel vücut şekillerini çok seviyorlar. Tabiki de bu işlemin bir bedeli vardır, bu bedelin ne kadar olduğunu merak edenler içinde aşağıda ayrıntı bilgiler verdik. Bu bilgilerden sonra maddi durumunuzu buna göre ayarlayıp istediğiniz dövme modeline kavuşacaksınız.

Ücretleri etkileyen bir sürü faktör vardır, bu faktörlerden dolayı da değişken bir şekilde ücretler mevcuttur. Siz siz olun ortalama ücretler hakkında bilgi sahibi olmadan herhangi bir yere dövme yaptırmayın. Çünkü birçok kişi bu konuda çok yüksek rakamlara işlemi yaptırıyor, bilgi sahibi olarak bu rakamları daha uygun rakamlara getirebilirsiniz. Şimdi de tüm detaylara bakalım.

 

 

 

Dövme Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

 

Dövme ücretleri aşağıdaki faktörlere göre değişecektir. İşte bu durumlarda göre size sunulacak fiyat artacak ya da azalacaktır. Şimdi bunlara detaylı olarak bakalım.

 • Yapan Kişinin Yeteneği ve Deneyimi: En önemli faktörün başında bu gelmektedir. Profesyonel olan bir kişi sizden daha fazla ücret talep edecektir. Çoğunlukla saat başı ücret alırlar. Küçük bir dövme yaptıracaksanız da bunun fiyatını söyler ve direk onun ücretini alır.
 • Şekillerin karmaşıklığı: Çok sayıda karmaşık ayrıntı içeren tasarımlar birden fazla oturum alacaktır ve çok fazla zaman gidecektir. Ayrıca sulu boya dövmelerde çok fazla renk  olduğu için basit yazılı mürekkepli dövmelerden çok daha pahalı olmaktadır.
 • Renk: Çok fazla renk daha uzun zaman alacağı için maliyeti arttırmaktadır. Ayrıca renkler karmaşıklığı da arttırmaktadır bunun için daha yüksek fiyatlara yapılmaktadır.
 • Vücudun neresine yapılacağı: Vücudunuz hangi noktasına yapılacağı önemlidir. Zor yerlere yapılacaksa en az %25 daha fazla fiyatlanacaktır. Boyun, dirsek, yüz ve ayak zor bölgelerdir. El ve parmak dövmeleri daha kolaydır.
 • Özel tasarım modeller: Klasik modeller yerine özel tasarımlar yaptırmak isterseniz bunun maliyeti değişecektir. Çünkü bunun için daha fazla zaman ve emek harcanacağı için ödeyeceğiniz rakam artacaktır.
 • Dövmecinin bulunduğu şehir ve semt: Büyük şehirlerde ücretler, küçük şehirlere göre daha fazla olmaktadır. Aynı şehirde ise lüks semtlerde olanların kira bedelleri daha yüksek olduğu için fiyatlandırmalar yükselmektedir.
 • Dövmenin boyutu: Küçük dövmelerin ücretleri daha ucuzdur. Örneğin bilek dövmeleri küçük olduğu için daha uygundur. Sırt dövmesi daha büyük olduğu için ortalama 3-4 kat daha fazla fiyata sahip olacaktır.
 • Dövmecinin popülerliği: Popüler ve ünlü yetenekler, sıradan bilinmeyen yerlere göre daha yüksek fiyatlandırma yapacaktır. Zamanları daha kısıtlı olacağı, bunun içinde daha çok para isteme yoluna gidilecektir.
 • Kullanılan araçlar: Kullanılan araç-gereçler, iğneler, losyonlar, spreyler, sterilizasyon birimleri hepsi fiyatlandırmayı arttırabilmektedir.

 

 

 

Şehirlere Göre Dövme Fiyatları

 

Yukarıda ifade ettik, şehirlere göre fiyatlandırma değişmektedir. Büyükşehirler de ücretler daha yüksek olmaktadır. Bunda da en önemli pay yüksek kiralardan dolayıdır. Ortalama rakamlar ise 275 ile 3900 TL arasındadır. Aşağıdaki fiyatlar ise daha geniş ve detaylı fiyatlardır. Şimdi de şehirlere göre ortalama fiyatlara bakalım.

İstanbul dövme fiyatları: 380-11900 TL

Ankara dövme fiyatları: 345-9750 TL

İzmir dövme fiyatları: 330-8750 TL

Adana dövme fiyatları: 290- 8700 TL

Bursa dövme fiyatları: 300- 8750 TL

Konya dövme fiyatları: 295-6600 TL

Gaziantep dövme fiyatları: 310- 8300 TL

Diyarbakır dövme fiyatları: 290-7100 TL

Samsun dövme fiyatları: 320-9200 TL

Kayseri dövme fiyatları: 290-9000 TL

Mersin dövme fiyatları: 400-9400 TL

Antalya dövme fiyatları: 450-9800 TL

 

 

Dövme Modellerine Göre Fiyatlandırma

 

1.Tribal Dövme(tattoo) ve Fiyatı

 

Büyük boyutlu ve geniş yer tutan vücut şekillerine tribal dövme denmektedir. Erkekler ve bayanlar bu modeli kullanmaktadır. Büyük boyutlu görünümler seviyorsanız sırtta, bacakta, omuzda kullanabilirsiniz. Boyutu büyük olduğu için ve karmaşıklık da bulunduğundan fiyatları biraz pahalıdır. Ortalama fiyatı 950 TL ile 5850 TL arasında değişmektedir.

 

2.Geçici Dövme(tattoo) ve Fiyatı

 

Geçici dövme fiyatları, kalıcı olanlara göre çok daha uzundur. Ortalama birkaç hafta deride kalır sonrada silinir. Bu özelliğinden dolayı da çok daha ucuzdur. Yapımı da son derecede basittir. Sonradan pişman olurum diyenler için bu görünümler daha idealdir. Fiyatı ise 240 TL ile 950 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Hatta hazır alıp sizlerde uygulayabilirsiniz.

 

3.Yazı Dövme Ücretleri

 

Küçük yazı ifadeleri de son dönem de çok tercih edilmektedir. Vücudun çeşitli yerlerine manalı ifadeler yazılmaktadır. Birçok kişide kendisi için önemli kişilerin adını yazmaktadır. Yazılı dövmeler daha az işçilik gerektirmektedir. Çok fazla zaman ve emek istemediği içinde daha ucuzdur. Ortalama olarak 285 TL ile 2980 TL arasında değişe fiyatlara sahiptir. Bileğe, kola, omza, boyna yapılabilir.

 

4.Renkli Dövme Fiyatları 2023

 

İçerisinde birçok renk ve detay belirten türdür. Renksiz sadece siyah olanlara göre daha belirgin ve hoş görünüm verir. Kol gibi birçok noktaya yaptırılabilir. Karmaşık ve detaylı bir görünüm olduğu içinde pahalıdır. Ortalama 450 TL ile 1900 TL arasında değişen fiyatlara sahiptir. Renklerin gücüne inanıyorsanız kesinlikle yaptırın deriz.

İlginizi Çekebilir: Güzellik Kategorimize Kesinlikle Bakın

 

5.Küçük Dövme Fiyatları

 

Bu tarz görünümler çok şirin olduğu için birçok kişi bu modeli tercih eder. Vücudun birçok noktasına da rahatlıkla yapılır. Desenler büyü olmadığı için hızlı yapılır bundan dolayı da ücretleri daha ucuzdur. Ortalama 270 TL ile 1250 TL arasında değişen fiyatlara sahiptir.

 

6.Portre Dövme(tattoo) Fiyatları 2023

 

Bir kişinin fotoğrafının vücudunun belirli noktalarına işlenen dövmelere verilen addır. İnce detay istediği için ve yoğun işçilik gerektirdiği için birçok modele göre daha pahalıdır. Yapılan işle sonucunda ortaya çıkan görünüm ise muhteşem. Cesaretli davranıp yaptırırsanız gerçekten karşılığını alacaksınız. Ortalama 950 TL İLE 40000 TL arasında değişen fiyatlara sahiptir.

 

 

Uyarılar ve Ekstra Detaylar

 

 • Özel model ve çizimler için ona göre ekstra fiyatlandırma yapılmaktadır.
 • Geçici kına dövmeleri 140 TL’den başlayarak ücretlendirilmektedir.
 • Dövme makinalarının açılış ücretleri ortalama 190 TL’den başlamaktadır.
 • Bazı yerlerde kredi kartı ile ödeme yapmak mümkün. Yalnız bazı yerlerde ise sadece nakit ücret alınmaktadır.
 • Portre dövmeler için farklı ücretlendirmeler yapılmaktadır.
 • Yüksek maliyetli işlemler için ekstra indirimler uygulanmaktadır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

7 yorum

 1. Slm Benim KoLumda Faça izLeri Var Kapatmak iÇin TribaL Dövme Yaptırmayı düşünüyorum Kapatırmı . Teşekkür Ederim

 2. Bu geçici dövmeler kaç hafta sürüyor ve banyo yaptığımızda dövme siliniyormu?? TEŞŞEKKÜR EDERİM

  • Dövmenin kalitesine göre 6 ay kalıcılığı var bu süre içerisinde gittikçe belirginliği azalıp kayboluyor.

 3. Selam benim kollarımda cocuklugumdan kalma dövmeler var uzun bir süre ceza evinde kaldım maddi durumum zayıf kısa kol giymeye utanıyorum bana yardımcı olmanızı istiyorum

 4. Merhaba ben elime kalıcı dövme 12 santim zülfikar yaptırmak istiyorum fiyatı nekadar araba şimdiden teşekkür ederim huzurlu akşamlar dilerim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?