2023 Gelinlik Modelleri ve Tüm Detayları

2023 Gelinlik Modelleri ve Tüm Detayları

İçindekiler

Moda haftaları yapılmaya devam ediyor ve gelinlik modelleri ortaya çıkıyor. 2023 gelinlik modelleri için yepyeni çok fazla fikir mevcut bunun yanında süregelen normal trendleri de birçok yerde görüyoruz. Gelinlik tasarımcılar tarafından her yıl güncellenen önemli bir giyim aracıdır. Bu nedenle de demode olmuş görünümleri kullanmamız mümkün olmuyor maalesef. Kumaş yapısının ve tasarımların değişmesiyle beraber görünümler çok fazla değişiyor be da beraberinde yeni modelleri ve tarzları getiriyor. 2023 yılında kumaşların daha kaliteli olduğu ve daha detaylara önem verildiğini görüyoruz. Tasarımcıların yeni yılla beraber birçok özgün örneklerini de görmemiz mümkün. Renk tercihleri olarak da mavi gelinlikleri görmemiz mümkün. Özellikle beyaz istemeyenler için iyi bir seçenek olarak ortaya sunulmuş.

2022 ile değişik bir anlayışta yumuşak görünüm tarzıdır. Geçen senelerdeki yumuşak görünümler bu sene yerini biraz daha keskin çizgili tasarımlara yerini bırakacak gibi duruyor. Vera Wang markası beyazdan çok renkli tasarımlara yer verdi bir nevi risk aldı. Carolina Herrera ise zarif, eğlenceli, romantik ve dinamik bir koleksiyon tasarladı. Naeem Khan gelinlik markası ise süreçteki önemli trendleri ön plana çıkardı. Diğer markalarda alternatifli önerilerle karşımıza çıktılar. Bununla beraber mevsimleri dikkate alarak tasarımlarını oluşturmuşlardı. Ayrıca düğün mekanına göre tercihler ise daha bir ağırlıkta idi. Yani nasıl bir düğün yapacaksanız ona uygun modellerin kullanımlarını öne çıkarmışlardı. Markaların birbirinden geniş tasarımlı koleksiyonları da çok alternatifli idi. Şimdi de tüm modelleri detaylı bir şekilde inceleyelim.

 

 

 

2023 Yılının Gelinlik Modelleri

 

1.Leylak Renkli Modeller

 

 

Beyaz renklerden sıyrılmanın zamanı geldi diyenler için leylak rengi yani mor tonları pistlerde sıklıkla vardı. Birçok markada bu rengi görmek mümkündü. Tabi ki de tamamen bu renk yerine hafif etkiler şeklinde dizayn edilmişti. Ferahlatıcı bir görünüm için hoş bir renk olduğunun altını çizelim.

 

 

2.Pronovias Gelinlik Modelleri 2023

 

 

 

 

Pronovias gelinlik markası Barselona gelinlik moda haftasında müthiş tasarımlar sundu. Yan yırtmaçlı modeller, uzun kollu tasarımlar, v yaka sırt dekolteli tarzlar, A-line modeller, tüylü mini modeller, transparan görünümler, çiçekli modeller markanın en dikkat çekici olan örnekleri idi. Birbirinden harika tasarımlar gerçekten görülmeye değerdi. Sizde gelinlik seçmek isterseniz kesinlikle göz atmanızda fayda var.

 

 

3.Vera Wang Gelinlik Modelleri 2023

 

 

 

 

 

 

 

Vera Wang markası 2023 koleksiyonu için cesur renkler seçti. Birbirinden renkli gelinlik tasarımları farklılık vaat ediyordu. Beyaz renkten sıyrılmanın zamanın geldiğinin vurgulandığı tasarımlarda belirtilmişti. Kırmızı, pembe tonları, erik renkleri, menekşe gibi renkleri gelinlik modellerinde kullanmışlardı. Sizler de beyazdan farklı renk düşünüyorsanız bu modellere bakabilirsiniz. Gelinlik kategorimiz için tıklayınız.

 

 

4.Amsale Marka Gelinlik Modelleri 2023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2023 yılı için Amsale harika tasarımlar derlemişti. Bu gelinlik markasının koleksiyonunda kristal ve incili taşlar, çiçek görünümleri, dantel detayları yoğunlukta idi. Bunun yanında asimetrik kesimler, dar kesimler ve vücut yapısının şeklini alan gelinlikler tasarlanmıştı. Sade tarzlara bunun yanında tül etekli modellerde koleksiyonda yer alan derlemelerdi. Sizlerde bu yeni modellere göre seçimler yapın.

 

 

5.Elie Saab Gelinlik Koleksiyonu 2023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Elie Saab özel günler için muhteşem kostümleri hazırlamak adına ustalığını bir kez daha konuşturdu. 2023 yılında planlanan modelleri herkesin beğenisine sundu. Klasik modeller, kabarık tarzlar, karmaşık desenli tasarımlar, çok süslü dantelli stiller, 3-D modeller koleksiyonun en dikkat çeken parçaları arasındaydı. Bu modellere göre seçimlerinizi yapabilirsiniz. Bu markanın modellerini beğendiyseniz markanın internet adresinden ya da gelinlik satışı olan noktalardan sipariş edebilirsiniz. Düğün Kategorimize Göz Atın.

 

6.Marchesa 2023 Gelinlik Stilleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marchesa gelinlik markası 2023 yılı için çok üst düzey tasarımlar hazırlamıştı. Marka gelin adaylarına rüya gibi bir görünüm kazandırmak için birçok ayrıntıya dikkat edilerek tasarımlar yapılmıştı. Modeller arasında sunulanlar şunlardı; omuzdan yüksek kesimlik gelinlik, uzun kollu dantelli gelinlik, A-line gelinlik, fırfır detaylı straplez gelinlik, işlemeli peçeli gelinlik modeli, katmanlı gelinlik, süslü omzu açık gelin.

 

7.Oleg Cassini 2023 Gelinlik Modelleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oleg Cassini bir güzel gelinlik koleksiyonu ile karşımız da daha çıktı. Çok fazla abartıya girmeden zarif tasarımlar üzerinde durmuştu. Cool görünümler ortaya çıkarmak için birbirinden harika modeller sundu. Yeni nesil gelinlik tarzlarıyla bu özel gün için eşsiz seçenekler sundu. Beyaz renkten başka çift renkli gelinlik tarzlarını da beğeniye sundu. Bu desenler biraz daha elbise görünümüne bürümüştü gelinlikleri .Seçiminizi yapmadan önce markanın modellerine kesinlikle göz atın.

 

 

8.Aysira Gelinlik Modelleri 2023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye’de birçok noktada mağazası bulunan markanın tasarımları tam istediğiniz gibi. Birbirinden değişik modeller ve görünümlerle sizleri cezbedecek. Memnuniyet oranı yüksek ve kumaş kalitesi üst düzeyde. Ekonomik olarak da bütçenizi yormayacak cinsten fiyat politikası mevcut. Aysira gelinlik fiyatları 24000 TL ile 125000 TL arasında değişen fiyatlara sahip.

 

9.Oscar De La Renta Gelinlik 2023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Markanın modellerini incelediğimizde biraz daha sade ağırlıklı modellerden oluştuğunu görüyoruz. Ayrıntılara önem verilmiş ama kesinlikle abartılmamış. Asil görünüm verilmek için modeller oluşturulmuş. Kaliteli kumaşlarıyla kesinlikle üstünlük sağlıyor ve göz alıcılık kazandırıyor.  Bu markanın modellerini inceleyerek kendinize uygun bir tasarım bulmanız çok yüksek ihtimal.

 

10.2023 Vakko Gelinlik Koleksiyonu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vakko markası giyim sektöründe tecrübesi olan yılların markasıdır. Birçok ülkede yaygın mağaza ağı bulunmaktadır. Bunun yanında Türkiye’de ise geniş bir hitap ettiği kesim vardır. Markanın 2022 gelinliklerine baktığımızda kendimizi bir peri masalında gibi hissettik. Gerçekten harika tasarımlar vardı birçok genç kızın kafasından keşke gelin olsam da hemen bu gelinliği giysem gibi düşünceler kesinlikle geçmiştir. Sizlerde önümüzdeki dönemde evlenme fikriniz var ise bu markanın tasarımlarını gözden geçirin. Fiyat konusunda da bütçeyi zorlamayacak fiyat listesi var.

 

11.Prenses Gelinlik Modelleri 2023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prenses tarzı gelinlikler çok ilgi görüyor bunun için 2023 ile beraber bu model birçok marka tarafından üretilmiş ve güzel sonuçlar ortaya çıkarılmış. Kesinlikle bu model birkaç yıl daha çok favori olmaya devam edecek. Tarzından dolayı birçok gelin adayı tarafından çok beğenilmektedir ve ilk tercih edilen modellerin başında gelmektedir. Tasarım olarak üzerinde düşünmeniz ve listenize almanız gerekenlerin başında geliyor diyebiliriz.

 

12.Straplez Gelinlik Modelleri 2023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Omuzları ve göğüs bölgesini açıkta bırakarak buradaki güzel takıların görünümünü ortaya çıkaran bir kesimdir. Özellikle havanın sıcak olduğu mevsimlerde düğün yapıyorsanız çok ideal bir tarzdır diyebiliriz. Çok kapalı uzun kollu gelinlikler size göre değil ise straplez tarzı seçebilirsiniz.

 

13.Kabarık Gelinlik Modelleri 2023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Abartılı tarzları seven bayanlar da çok fazla. Özellikle alt kısmı kabarık stiller birçok bayanı cezbediyor. Görkemli ve göze hitap etmesini istiyorsanız kabarık tarzlardan yararlanabilirsiniz. Birçok markanın modelleri arasına da gire bu model trendler arasındadır. Tüm Gelinlik Tarzları İçin Tıklayınız.

 

 

14.Yarım Balık Gelinlik Modelleri 2023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Balık tarzları son yılda önemli bir çıkış yakaladı ve bu sene de koleksiyonlardaki yerini aldı. Birçok markanın modelleri arasında yarım balık gelinlik sitili mevcuttu. Bizlerde bu markalardan örnekler vererek nasıl bir gelinlik seçmeniz konusunda fikir vermiş olduk.

 

 

15.2022 Tesettür Gelinlik Modelleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kapalı yani tesettürlü bayanlar içinde mükemmel ötesi tarzlar mevcuttu. Birçok model ile en güzel gelin siz olabilirsiniz. Yukarıda verdiğimiz örneklerden ilham alarak kendinize has stili seçebilirsiniz. Bunun yanında vücut yapınızı önemsemeyi ihmal etmeyin. Vücudunuza uyum sağlamayan bir modeli beğendiğiniz diye almayın. Bunun yanında beğendiğiniz tarzı taşıyabiliyor musunuz? Bu sorunun cevabı evet ise o zaman bu tarz size uygun demektir.

Bu konuyla umarız sizlere yardımcı olmuşuzdur. Sorularınızı aşağıdaki yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz en kısa sürede cevaplayacağız. Güzel bir konu ile sizlerle birlikte olmak dileğiyle.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?