90’lar Modası ve Trendleri

90’lar Modası ve Trendleri

İçindekiler

Hepinizin bildiği gibi son zamanlarda moda dünyasında adeta bir geri dönüş yaşanmakta. Eksi modalar tekrar canlanmakta ve son zamanların trendleri arasında oldukça popüler olmakta. Modadaki bu geri dönüşte elbette 90’ların modası ayrı bir yer tutmakta. Son yıllardaki bu trend akımda öne çıkan detayları sizler için bir araya getirdik. Bakalım son zamanlarda 90’lar modası ve trendleri arasında neler var.

2016-2017 Sonbahar Kış Renkleri Kombin İpuçları

Kot Pantolonlar

Son zamanlarda kot modasında da 90’ların etkisi oldukça fazla görülmekte. Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi 2022 – 2023 sonbahar kış trendleri arasında mom jean denilen anne kotları önemli bir yer tutuyor. Aynı zamanda yüksek belli kotlarda oldukça trend durumda. Özellikle de paçaları yırtık kotlar bir hayli fazla tercih ediliyor.

yuksek-bel-kot

Elbiseler

Kot pantolonlar kadar elbiselerde de 90’ların havasını oldukça fazla hissediyoruz. Özellikle yaz aylarında bu trendi fazlasıyla görsek de eminim sonbahar kış aylarında da öne çıkacak trendlerden olacak. Çiçek desenli, yumuşak kumaştan yapılmış diz boyu elbiseleri deri ceketler ile kombinleyebilirsiniz. Ayrıca şık bir kemer seçmenizi de tavsiye ederiz.

elbise

Deri Ceketler

Bildiğiniz gibi deri ceketler hiçbir zaman eskimeyen trendlerdendir. Elbette son zamanlarda 90’ların tekrar hayatımıza girmesiyle birlikte deri ceketlerde de 90’lara geri dönüş yaşanmakta. Kotlarınızla rahatlıkla kombinleyebileceğiniz deri ceketleri dolabınızdan kesinlikle eksik etmeyin. Özellikle de 2022 – 2023 sonbahar kış trendleri arasında oldukça önemli bir yere sahip olduğunu düşünürsek.

deri-ceket

Bunların yanı sıra aksesuar ve ayakkabılarda da bir geri dönüş görmek mümkün. Işıltılı ve metalik kolyeler oldukça trend durumda. Ayrıca önceki yazımızda 90’lı yıllarda oldukça trend olan choker kolyelerden bahsetmiştik. Bu sezon 90’ların ünlü choker kolyeleri de fazlaca tercih edilecek kolyelerden. Ayakkabılarda ise 90’ların platform spor ayakkabıları oldukça trend. Bu sezon renkli ve desenli birçok modelini göreceğimiz spor ayakkabıları ister pantolonunuzla isterseniz de etek ve elbiselerinizle kombinleyebilirsiniz.

eytys-spor-ayakkabi-1

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. 90’lar birçoğumuz için hem müzikal açıdan hem de moda açısından vazgeçilmez. Son yıllarda 90’lara dair kıyafetlerin yeniden moda olmasıyla birlikte eski günlerimizi hatırlamanın haklı mutluluğunu yaşıyoruz. O sıcaklığı, doğallığı ve samimiyeti… Döneme damgasını vuran müzikleri ve kıyafetleri unutmak mümkün değil. Oduncu gömlekleri, kat kat etekler, fosforlu kıyafetler ve daha nicesi…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?