Adet Geciktirici İlaç İsimleri ve Fiyatları?

Adet Geciktirici İlaç İsimleri ve Fiyatları?

İçindekiler

Herkese merhabalar bugün adet geciktirici ilaç isimleri ve adet geciktirici hap fiyatları hakkında geniş bilgiler vereceğiz. Adet (regl) nedir, adet geciktirici hap nereden alınır, adet geciktirici hap reçetesiz alınır mı, adet geciktirici hap fiyatları 2022, reçetesiz satılan adet geciktirici fiyatları gibi sorunların hepsine yazımızda cevap verdik. Şimdi de tüm detaylara bakalım.

 

Adet (Regl) Neye Denir?

 

Aylık vajina kanaması şeklinde kadınlarda her ay düzenli gerçekleşen duruma verilen isimdir. Adet ya da regl olarak isimlendirilmektedir. Kadınlar kanla beraber vücutlarındaki zararlı durumları uzaklaştırmaktadır. Adet dönemleri zor geçse de kadınlar için birçok faydası vardır. Adet (regl) ortalama 13-14 yaşlarında başlayıp 55 yaşına kadar süren bir durumdur.

55 yaşında menopozun başlaması ile kesilmektedir. Kadınlarda adet ayda bir olarak ya da 28 günde bir sürekli olarak gerçekleşmektedir. Adet(regl) durumun gecikmesi de mümkündür. Adet stres, ilaç kullanımı, hastalıklar ve diğer sebeplerden dolayı da 10 gün gecikebilir. Adet ortalama 3-5 gün sürer ve tamamlanır.

 

Erkeklerde Adet (Regl) Olur Mu?

 

Adet (regl) olma durumu kadınlara has bir özelliktir ondan dolayı da erkeklerin üreme organlarında böyle bir durum görülmez. Kadınlar ergenlik beraber adet olmaya başlar. Erkekler ergenliğe girmesi ile beraber meni gelmesi, ses kalınlaşaması, sakal ve bıyık çıkması gibi durumlar ortaya çıkmaktadır.

 

Adet Geciktirici Hap Niçin Kullanılır?

 

Bu ilaçları kullanım amacı çeşitli sebeplerden dolayı adeti ileri bir tarihe atmaktır. Östrojen hormonunun düşüşe geçmesini dışardan engellenerek adet durumunun gecikmesini sağlarsınız. Adet (regl) önemli bir gün, bir yarışma, sınav, birliktelik gibi birçok sebepten dolayı ötelenmek istenmektedir. Adet durumunun geciktirilmesinin en kolay yolu ise hap kullanımıdır.

 

Adet Geciktirici Hap Nedir?

 

Adet durumunu çeşitli sebeplerden dolayı daha ileri bir tarihe ertelemek için kullanılan ilaçlara denir. Bu ilaçlar adet (regli) 10 güne kadar erteleyebilir. Çok uzun süre kullanımı önerilmez. Kullanımı bırakıldıktan sonra adet durumu aynı şekilde devam etmektedir.

Bu Yazıyla Alakalı İçerikler

 

Adet Geciktirici Hap Reçetesiz Alınır Mı?

 

Adet geciktiren ilaçlar reçetesiz alınabilir ama reçeteli olarak alınması tavsiye edilir. Reçete ettirmeden bu ilaçları eczaneden gidip alabilirsiniz. Bu ilaçların eczane dışında satışı yoktur yani internet üzerinden siparişi yoktur.

 

Adet Geciktirici İlaç İsimleri 

 

Adet geciktiren ilaçlar hangisi bunları size açıklayalım. Aşağıdaki ilaçları eczaneden alıp adetinizi geciktirebilirsiniz. İlaçlar doktor önerisi ile kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

1.Tarlusal

Etken maddesi Medroksiprogesteron asetattır. Beyaz renkli kokusuz yuvarlak tabletler şeklindedir. 5 mg’lik formlar şeklinde yeşil-beyaz kutularda satılmaktadır. Bu ilaç her kutuda 12 tane bulunmaktadır. Ağız yoluyla çiğnemeden, kırmadan bir bardak su ile içilmelidir. Günde 1 ya da 2 tablet kullanılması önerilmektedir.

Reçete edilmesi durumunda devlet tarafından ödenen bir ilaçtır. Aile hekimleri de bu ilacı reçete edebilir. İçeriğinde kortizon bulunmaz. Kullanıcı memnuniyeti de oldukça yüksektir. Bu ilacın üreticisi Deva Holding A.ş’dir.

2.Primolut-N

Bu ilacın etken maddesi noretisterondur. Beyaz renkli bir görünümü vardır. Sarı-beyaz kutusu vardır ve 5 mg şeklindedir. Adet durumlarında kullanılan bir ilaçtır ve bu alanda çok etkilidir. Her bir kutuda 30 tane vardır. Hamile ve emziren kişilerde kullanılmamalıdır. Ağız yoluyla bol su ile kullanılmalıdır. Günde 2 ya da 3 tablet kullanımı yeterli olmaktadır.

Reçete edilmesi durumunda SGK tarafından ödenmektedir. Reçeteli ya da reçetesiz eczaneden alınabilir. İçeriğinde kortizon bulunmaz. Kullanıcılar genel olarak bu ilaç hakkında olumlu görüşler bildirmiştir. Çocuklarda bu ilaç kullanılmaz. Bu hap Bayer Türk Kimya Sanayi tarafından Almanya’da üretilmektedir.

3.Microgynon Draje

Bu ilacın etken maddeleri levonorgestrel ve etinilestradioldur. Bej renkli bir görünümü vardır her kutuda 21 draje vardır. Yeşil-beyaz kutusu vardır. Ağız yoluyla kullanılmaktadır ve başka kullanım şekli yoktur. Hamile ve emziren kişilerde bu ilaç kullanılmaz. Günde 1 tablet alınarak ağız yoluyla kullanılmalıdır.

Reçete edilmesi durumunda devlet tarafından ödenen bir ilaçtır. Reçeteli ya da reçetesiz eczaneden alınabilir. Kortizon içermeyen bir ilaçtır. Oldukça iyi bir hap olduğunu söyleyebiliriz.  Bu hap Bayer Türk Kimya Sanayi tarafından Almanya’da üretilmektedir.

 

Adet Geciktirici Hap Fiyat

 

Güncel 2022 fiyatlarını da sizlerle paylaşalım. Aşağıdaki fiyatlardan yüksek fiyat veren yerlerden alım yapmamanızı tavsiye ederiz. Reçeteli aldığınızda da devlet tarafından bedelinin büyük kısmı ödenmektedir.

  • Tarlusal 5 mg 12 tablet fiyatı 21.14 TL’dir.
  • Primolut N 5 mg 30 tablet fiyatı 31.78 TL’dir.
  • Microgynon 21 draje 72.78 TL’dir.

 

En İyi Adet Geciktirici Hap

 

Bu alandaki en iyi ilaçları soran birçok kadın takipçilerimiz bulunmaktadır. En iyi adet geciktirici haplar tarlusal tablet ve primolut-n tablettir. Bu iki ilaç işinizi kesinlikle fazlasıyla görecektir. Bu iki hapın memnuniyet oranı da oldukça yüksektir.

Adet Geciktiren Bitki İsimleri

 

Hap kullanmak istemeyenler için doğal önerileri de sunalım sizlere. Bitkiler hap kadar kesin yöntemler değildir ama uzun ve doğru kullanımda fayda sağlayacaktır.

Böğürtlen Yaprağı

Bu bitkinin yapraklarının etkili olduğu kanıtlanmıştır. İki ya da üç tane yaprağı kaynayan suya atıp 15 dakika bekledikten sonra günde 1 defa en az 10 gün için. Bu şekilde adet geciktirme etkisi oluşturacaktır.

Biberiye

Bu bitkinin yapraklarını alıp kaynayan suya atıp 10 dakika kaynatın daha sonra da altını kapatın 10 dakika bekledikten sonra her gün 2 fincan için 5 gün kullanın bu şekilde adet gecikme etkisi yapacaktır.

Toz Tarçın

Birçok araştırma sonucunda adet geciktirme etkisi yaptığı ispat edilmiştir. Toz tarçın birçok evde de bulunan bitkilerin başında bulunmaktadır. Adet kanamasından 4-5 günden önce 2-3 çay kaşığı yenilir ve yutulur. Bu şekilde adet gecikmesi yapmaktadır. Uzun süreli ve çok fazla kullanmayın.

Maydonoz Çayı

Kaynayan suya sapları ile beraber maydanozu atıp 10 dakika kaynattıktan sonra suyunu süzüp soğumasını bekleyin günde 2-3 bardak 4 gün süre ile kullanın bu şekilde adetinizin gecikecektir. Adet gününden 5-6 gün önce kullanıma başlayın.

Zencefil

Zencefili müthiş bitkidir ve harika etkisi vardır. Zencefil tek başına etki etmez civanperçemi ile beraber kullanılmalıdır. İlk önce su kaynatılır ve kaynayan suya bir miktar zencefil ve civanperçemi atılır. 115 dakika demlenilir. Soğuduktan sonra günde 2 bardak içilir. Adet kanamasından 5-6 gün önce kullanılmaya başlanmalıdır.

 

Adet Geciktiren İlaçlar Hakkında Tüm Sorular

 

Soru 1: Adet Geciktirici Hap Alkolle Alınır Mı?

Cevap 1: Alkol ile beraber alınmaması tavsiye edilir.

Soru 2: Adet Geciktirici Hapı Bekarlar Kullanabilir Mi?

Cevap 2: Bekarlarda bu ilaçları kullanabilirler.

Soru 3: Adet Geciktirici Hap Eczaneden Alınır Mı?

Cevap 3: Bu ilaç eczaneden alınmaktadır ve eczane dışında herhangi bir yerde satılmamaktadır.

Soru 4: Adet Geciktirici Hap Gebeliği Önler Mi?

Cevap 4: Gebeliği önleme gibi bir etkisi yoktur.

Soru 5: Adet Geciktirici Hap Aç Karnına Mı İçilir?

Cevap 5: Aç ya da tok karnına fark etmeden kullanılabilir.

Soru 6: Adet Geciktirici Hap Ağrı Yapar Mı?

Cevap 6: Genel olarak ağrı yapma gibi bir durumu yoktur.

Soru 7: Adet Geciktirici Hap Kızlık Zarını Etkiler Mi?

Cevap 7: Kızlık zarını etkilemez ve herhangi bir zarar vermez.

Soru 8: Adet Geciktirici İlaç Kaç Yaşında Kullanılır?

Cevap 8: 18 yaşından büyüklerin kullanımına uygundur.

Soru 9: Adet Geciktirici İlaç Adeti Keser Mi?

Cevap 9: Direk olarak adeti kesmez sadece öteler.

Soru 10: Adet Geciktirici İlaç Nasıl Kullanılır?

Cevap 10: Ağız yoluyla bol su ile kullanılır.

Soru 11: Adet Geciktirici İlaç Nereden Alınır?

Cevap 11: Eczaneden alınır eczane dışında satışı yoktur.

Soru 12: Adet Geciktirici İlaç Kaç Gün Kullanılabilir?

Cevap 12: 10 gün kullanılabilir bu süreden daha uzun kullanılması önerilmez.

Soru 13: Adet Geciktirici İlaç Kilo Aldırır Mı?

Cevap 13: Genel olarak kilo aldırma gibi bir etkisi yoktur.

Soru 14: Adet Geciktirici İlaçlar Düzensizlik Yapar Mı?

Cevap 14: Adet düzensizliği yapmaz.

Soru 15: Adet Geciktirici İlaç En Fazla Kaç Gün Kullanılır?

Cevap 15: En fazla 10 gün kullanılır.

Soru 16: Adet Geciktirici Hap Baş Ağrısı Yapar Mı?

Cevap 16: Baş ağrısı yapma durumu yoktur.

Soru 17: Adet Geciktirici Hap Cinsel İsteksizlik Yapar Mı?

Cevap 17: Cinsel isteksizlik yapmaz.

Soru 18: Adet Geciktirici Hap Kullanılırken Cinsel İlişkiye Girilir Mi?

Cevap 18: Cinsel ilişkiye girilebilir herhangi olumsuz bir durum ortaya çıkmamaktadır.

Soru 19: Adet Geciktirici İlaç Emzirirken Kullanılır Mı?

Cevap 19: Emzirirken bu ilaçlar kullanılmaz.

Soru 20: Adet Geciktirici Hap Gaz Yapar Mı?

Cevap 20: Gaz yapma durumu olabiliyor ama herkeste bu durum ortaya çıkmaz.

Soru 21: Adet Geciktirici İlaç İçmek Zararlı Mı?

Cevap 21: Zararlı değildir birçok yararı vardır.

Soru 22: Adet Geciktirici İlaç Reçeteli Mi?

Cevap 22: Reçeteli ya da reçetesiz bu ilaçları alabilirsiniz.

Soru 23: Adet Geciktirici İlaç Ödem Yapar Mı?

Cevap 23: Ödem yapma durumu olabilmektedir.

Soru 24: Adet Geciktirici Hap Tüylenme Yapar Mı?

Cevap 24: Tüylenme yapma gibi durumu yoktur.

Soru 25: Adet Geciktirici İlaçlar Tehlikeli Mi?

Cevap 25: Tehlikeli değildir kullanılabilir.

Soru 26: Adet Geciktirici Hap Üst Üste Kullanılır Mı?

Cevap 26: Üst üste bu ilaç kullanılabilir.

 

Adet Geciktirici İlaç Kullananlar

 

Bu ilacı kullanan kişilerin yorumları nasıl ve de neler yaşadılar sizlere bunları sunuyoruz. Kullanıcı yorumları son derece önemlidir ve dikkate alın.

Kullanıcı yorumu: Primolut kullandım adet geciktirici olarak 7 gün ileri attı bana yetti sizlere de tavsiye ederim etkili bir ilaç. Günde 2 ya da 3 tablet kullanımı yeterli. Adetiniz gelmeden önce kullanıma başlayın derim.

Kullanıcı yorumu: Düğümüm vardı bundan ötürü kullandım. Kullandım adet geciktirici tarlusal idi çok etkisini gördüm tavsiye ederim. 6 gün sonra adet olduğumda herhangi bir farklı durum yoktu.

Kullanıcı yorumu: Kişiden kişiye sonuçlar değişebiliyor bu ilaçlar bazı kişilerde çok etkili olurken bazı kişilerde biraz etkisiz kalabiliyor. Yine de denemekte fayda var.

Kullanıcı yorumu: Tatile gideceğim için adet geciktirici kullandım 7 gün boyunca. 7 gün ieçrisinde adet olmadan kullanımı bıraktıktan iki gün sonra ise adet oldum. Bu ilaçların on günden fazla kullanımı önerilmiyor bilginiz olsun.

Kullanıcı yorumu: İyi bir ilaç herkeste yapmıyor ama bende biraz şişkinlik yaptı. Adetimi geciktirdi ve kesinlikle başarılı. Reçete ettirilmesi durumunda bu ilaçları devlet ödüyor bilginiz olsun.

Kullanıcı yorumu: Harika ilaçlar ve kesinlikle de kurtarıcı diyebilirim. Kullanmayı düşünler hiç düşünmesin derim.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?