Bebekler İçin Öksürük Şurubu ve Ayrıntıları!

Bebekler İçin Öksürük Şurubu ve Ayrıntıları!

Öksürük sorunu bebeklerde soğuk algınlığına bağlı olarak ortaya çıkan ciddi bir solunum sorunudur. Bundan dolayı bugün Bebekler için en iyi öksürük şurubu hangisi, bebeklere öksürük şurubu, bebekler için öksürük şurubu isimleri, 2 yaş öksürük şurubu isimleri, çocuk öksürük şurubu isimleri, 3 yaş öksürük şurubu gibi tüm bilgiler yazımızda.

 

Bebekler İçin Öksürük Şurubu İsimleri

 

Bugün konumuz bebekler için öksürük şurubu hakkında olacaktır. Her öksürük şurubu bebeklerde ve çocuklarda kullanılmaz bundan ötürü bu ayrıntıyı bilerek seçim yapmanız gerekmektedir. Bu konuda anne babalara daha çok iş düşmektedir. Anne babalara yardımcı olması amacıyla bu konuda geniş bir bilgilendirmek yaptık.

Öksürük özellikle soğuk algınlığı ve nezle gibi durumlarla beraber sıklıkla ortaya çıkmaktadır. Bu sebeplerden ötürü öksürük durumu var ise öksürük şurupları ile beraber hızlıca geçecek ve rahatlama durumu ortaya çıkacaktır. Öksürük sorunu tedavi edilmediği takdirde daha ciddi hastalıklar ortaya çıkacaktır bundan ötürü öksürük hızlıca tedavi edilmelidir.

 

1.Prospan Öksürük Şurubu

Öksürük sorunu için kullanıcı memnuniyeti oldukça yüksek olan bir şuruptur. Bitkisel içeriği vardır bundan dolayı da yan etki riski son derece düşüktür. Doktor önerisi ile bebekler ve 2 yaş ve 3 yaş çocuklarda da bu ilaç kullanılabilir. Bronşit ile beraber ortaya çıkan öksürük sorununun tedavisinde de kullanılabilir. Alerjik bünyesi olan  çocuklar dışında herhangi bir yan etki ortaya çıkarmamaktadır.

Kullanımı: Günde 3 defa 2.5 ml şekilde kullanılmalıdır. Sabah, öğle ve akşam şekilde verilmelidir. Her kullanımdan önce şişeyi çalkalayarak bu ilacı bebeğinize ya da çocuğunuza verin.

Etken maddesi: Kurutulmuş hedera helix folium ekstresi

Fiyatı: 99 TL (100 ML)

 

2.Kreval  Şurup

Bu şurup öksürük refleksini ortadan kaldırarak öksürüğü geçirmektedir. Sık öksürük durumunda çabuk etki sağlamaktadır. Çocuklar ve bebeklerde kullanılabilir. Kullanım süresi maksimum bir haftadır. Recordati ilaç tarafından üretilmektedir. Kuru öksürük durumunda bu ilacı düzenli kullanın deriz. Kullanım süresi maksimum bir haftadır. Bu şurup hakkında tüm detaylar için tıklayın.

Kullanımı: 3 defa 1 ölçek şeklinde kullanılır.

Etken maddesi: Butamirat Sitrat

Fiyatı: 15.88 TL (100 ML)

 

3.Mukotik Şurup

Balgamlı öksürük sorunun iyi edilmesinde kullanılır. Bu şurubun kutusunun üzerinde bebek ve çocuk şurubu olduğu yazmaktadır. Balgamlı öksürüğü olan bebeklerde bu şurup kullanılmalıdır. Pembe renkli bir görünümü vardır. içeriği bebekler ve çocuklar için tasarlanmıştır. 2 yaş ve 3 yaş çocuklarda bu şurubu kullanabilir.

Kullanımı: Günde 4 defa yarım ya da 1 ölçek şeklinde kullanılır.

Etken maddesi: Karbosistein

Fiyatı: 9.02 TL

 

4.Perebron Şurup

Birçok kişi tarafından sıklıkla bilinen yılların öksürük şurubu. Bu şurup çocuklarda ve bebeklerde kullanılabilir. Öksürüğü geçirmenin yanında balgamı da eritir. Ayrıca ağrı kesici ve ateş düşürücü etkisi de vardır. Bebeğinizde öksürük yanında ateş, ağrı ve balgam var ise bu ilacı kullanın. Angelini İlaç Sanayi tarafından üretilmektedir. Yan etkisi de yok denecek kadar azdır. Güvenli bir formülü vardır. Düzenli kullanımda öksürük durumu ortadan kalkmaktadır. Bu şurup hakkında tüm detaylar için tıklayın.

Kullanımı: Günde defa tok karnına 1 ölçek (5 ml) şeklinde kullanılır.

Etken maddesi: Oksolamin fosfat

Fiyatı: 19.3 TL’dir.

 

5.Lavenil Şurup

Kuru öksürük için bu şurup kullanılır. Balgamsız kuru öksürük durumunda etkili olmaktadır. Balgamı atmaz ve eritmez bu şurup. Reçeteli ya da reçetesiz olarak eczaneden temin edilebilir. Bu şurup bazı kişilerde uyku yapabilir ona göre kullanılmalıdır. Bilim İlaç tarafından üretilmektedir. Bu şurup hakkında tüm detaylar için tıklayın.

Kullanımı: Günde 3 defa kullanılır. (a ç ya da tok karnına kullanılabilir.)

Etken maddesi: Levodropropizin

Fiyatı: 19.55 TL’dir.

 

6.Levopront Şurup

Güçlü bir içeriği vardır. Balgamsız öksürüğün ve öksürük refleksinin ortadan kaldırılmasını sağlar. Bir hafta kullanım süresi vardır ve ilk günlerde hemen etki göstererek öksürüğü azaltacaktır. Birçok öksürük şurubuna göre fiyatı daha makuldür. Abdi İbrahim İlaç Sanayi A.ş tarafından İstanbul’da üretimi yapılmaktadır. Normal reçeteli bir şuruptur. Reçete edilmesi durumunda SGK tarafından da ödenmektedir. Aile hekiminiz de bu ilacı reçete edebilir. Bu şurup hakkında tüm detaylar için tıklayınız.

Kullanımı: Günde 3 defa aç tok fark etmeden kullanılır.

Etken maddesi: Levodropropizin

Fiyatı: 14.55 TL (150 ML)

7.Oksabron Şurup

Ateş, ağrı, balgam yanında öksürüğün geçirilmesi için kullanılan son derece etkili bir ilaçtır. Tok karnına kullanılmalıdır bu ilaç. Normal reçete ile satılmaktadır. Reçetesiz satışı da vardır. İçeriğinde kortizon yoktur. Solunum yollarını önemli derecede rahatlatan bir ilaçtır. Deva Holding A.ş tarafından Tekirdağ’da üretilmektedir.

Kullanımı: Günde 4 defa tok karnına bir ölçek şeklinde kullanılır.

Etken maddesi: Oksolamin fosfat

Fiyatı: 13.34 TL (120 ml)

 

8.Broksin Şurup

Kronik bronşit ve birçok öksürük türü de dahil olmak üzere kullanılır. Bu şurup bronşlarda gevşeme yaparak öksürük sorunu geçirir. Yemeklerden sonra bu şurup içilmelidir. Düzenli şekilde kullanıldığında bebeklerde ve çocuklarda öksürüğü geçirmektedir. Ayrıca astım sorunluna da iyi gelmedir. 150 ml şeklindeki şişelerde satılmaktadır. Abdi İbrahim İlaç Sanayi A.ş tarafından üretilmektedir. Güvenli bir içeriği vardır.

Kullanımı: Günde 2 defa tok karnına bir ölçek şeklinde kullanılır.

Etken maddesi: Guaifenesin ve Efedrin HCL

Fiyatı: 44.99 TL (150 ml)

 

9.Actifed Şurup

Üst solunum yollarını açıcı ve öksürük giderici etkisi vardır. Grip ve soğuk algınlığı kaynaklı öksürük durumunda da kullanılabilir. Bir günde en fazla doz açımı 40 ml’dir. Yan etkileri son derece sınırlı olan bir öksürük şurubudur.

Kullanımı: Günde 3 defa tok karnına bir ölçek şeklinde kullanılır.

Etken maddesi: Psödoefedrin hidroklorür ve triprolidin hidroklorür

Fiyatı: 21.2 TL (150 ml)

 

10.Pulmorest Şurup

Kiraz aroması içeren tadı güzel olan bir öksürük şurubudur. Tadının güzel olmasında dolayı da çocuklarda kolay şekilde kullanılmaktadır. Bu ilacın kutusunun üzerinde öksürük şurubu ibaresi de bulunur. Santa Farma İlaç Sanayi tarafından üretimi yapılmaktadır. Kullanıcı memnuniyeti oldukça yüksek olan bir ilaçtır. Yemeklerden önce ya da yemeklerden sonra bu ilaç kullanılabilir.

Kullanımı: Günde 3 defa bir ölçek şeklinde kullanılır.

Etken maddesi: Levodropropizin

Fiyatı: 14.55 TL (50 ml)

 

Bebekler İçin En İyi Öksürük Şurubu Hangisi?

 

Yukarıda saydığımız öksürük şurupları oldukça etkilidir. Duruma göre ve kişiye göre; en iyi durumu değişebilmektedir. Tabi genel olarak daha iyi sonuç verenleri sıralamak mümkündür. Bu noktada öksürüğün nasıl olduğunu belirleyerek ona göre en iyi öksürük şurubunu seçmek çok daha doğru olacaktır. Bu ilaçları doğru şekilde ve düzenli olarak kullanmakta son derece önemlidir. İşte en iyi öksürük şurupları

  • Prebron Şurup
  • Kreval Şurup
  • Levopront Şurup
  • Prospan Şurup

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?