Benzoxin Devlet Karşılıyor Mu?

Benzoxin Devlet Karşılıyor Mu?

İçindekiler

Benzoxin jel akne (sivilce) ve siyah nokta sorunlarının tedavisinde kullanılan güçlü bir cilt ürünüdür. Benzoxin krem devlet ödüyor mu, benzoxin kremi sgk ödüyor mu gibi tüm soruların cevapları yazımızda.

 

Benzoxin Nedir?

 

Sivilce (akne), sivilce izi, siyah nokta sorunları için üretilmiş etkili bir ilaçtır. Sivilce ilaçları grubuna girmektedir. Bu ilacın içeriğindeki maddeler bakterilere karşı antibiyotik özellik gösterir. 25 gramlık mavi-beyaz tüplerde eczanelerde satılmaktadır. İçeriğinde kortizon yoktur ve son derece güvenli bir sivilce ilacıdır. Halk arasında da sivilce kremi olarak bilinmektedir.

 

Benzoxin Ne İşe Yarar?

 

  • Sivilceleri (akneleri) hızlıca kurutur.
  • Sivilce lekelerini tedavi eder.
  • Çok yağlı ciltlerdeki yağı alır ve cildi daha az yağlı yapar.
  • Cilt üzerinde akneye neden olan bakterileri öldürür.
  • Geniş gözenekleri daraltarak cilde sıkı bir görünüm kazandırır.

İlginizi Çekebilir: Aknefloks Nedir, Neye İyi Gelir?

 

Benzoxin Krem Devlet Ödüyor Mu?

 

Devlet tarafından ödenen ilaçlar listesindedir. Bu ilacın ödenmesi için mutlaka reçete edilmesi gerekmektedir. Reçete edildiği takdir de devlet tarafından ödenen bir ilaçtır. SGK da bu ilacı reçete edildiği takdir de ödemektedir.

 

Benzoxin Nasıl Kullanılır?

 

  • Cilt üzerine masaj yaparak sürülür.
  • Günde bir kere akşamları yatmadan önce sürülmesi tavsiye edilir.
  • Sorunlu bölgeye bu jeli yedirerek sürün ve cildin emmesini sağlayın.
  • Bu jel cildi çok fazla kurutursa nemlendirici kullanabilirsiniz bu şekilde kurumuş cilt nemlenecek.
  • Bu ilacın kullanım süresi 3 aydır.

 

Benzoxin Fiyat 2023

 

25 gramlık bu jelin fiyatı 144.08 TL’dir. Bu fiyatlardan daha yüksek fiyata satılan eczanelerden alım yapmayın kesinlikle. Satın alırken son kullanma tarihine ve jelin kapağının açılmamış olmasına dikkat edin. Normal reçete ile satılan bir jeldir. Reçete edilmesi durumunda sigorta tarafından bu jelin bedeli karşılanmaktadır.

 

Benzoxin Sürdükten Sonra Yıkanır Mı?

 

Bu jeli sürdükten sonra en az 2 saat yüzde kalmalıdır bundan sonra yıkanabilir. Gece yatmadan önce sürerseniz de sabah kalkıp yıkayabilirsiniz. Jeller cilt tarafından iyice emildikten sonra yıkanmalı ki fayda görülsün aksi takdirde cilt sorunları ortadan kalkmaz.

 

Benzoxin Krem Yüzümü Yaktı?

Çok fazla kuruma durumunda olabilir bunun için nemlendirici kullanın ve jelin kullanım süresini günde bir kere değil 3 günde bir kere şeklinde yapabilirsiniz. Çok fazla yüzünüzü yakıyor ve jel size uygun değilse kullanım bırakıp doktorunuza muayene olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?