Bepanthen Ampul Ne İçin Kullanılır, Fiyatı?

Bepanthen Ampul Ne İçin Kullanılır, Fiyatı?

İçindekiler

Vitaminler grubu içerisinde yer alan bepanthen ampul, iki şekilde kullanılır. Bu ilacın kendine özgü bir tıbbı kullanımı bulunur. Bunun dışında ise özellikle soluk ve cansız saçların sağlığına kavuşması için kullanıldığı bilinir. Bu ilaç eğer tıbbi amaç ile kullanılacaksa mutlaka doktor kontrolünde kullanılması gerekir. Diğer türlü ise birkaç madde ile karıştırılarak bir maske edilir ve uygulama bu şekilde yapılır.

İlaç bu nedenle geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bu ilaç hakkında tüm bilgileri başlıklar halinde ve detaylı olarak anlattık. Şimdi de tüm detaylara bakarak kafanızdaki soru işaretlerini giderelim.

 

 

 

Bepanthen Ampul Nedir, Nasıl Bir İlaçtır?

 

Peki bepanthen ampul nedir? Bu ilaç genellikle sindirim sistemi sorunları ve bazı özel rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Cam ampul içinde satılır ve bundan dolayı ampul olarak adlandırılır. Her bir ambalaj içerisinde 5 adet ampul bulunur. Aynı zamanda saç maskelerinin de vazgeçilmezidir. Son zamanlarda saçlar için çok daha fazla kullanılmaktadır.

 

 

 

Bepanthen Ampul Hangi Durumlarda Fayda Sağlar?

 

Bu ilaç şu hastalıkların tedavisinde kullanılır;

 • Bağırsak kaslarında ortaya çıkan gerginlik kaybı halinde
 • İnce bağırsakta oluşan iltihaplarda,
 • Kalın bağırsağın iç yüzeyinde oluşan iltihaplarda,
 • El ve ayak parmaklarında görülen uyuşma sorunlarında,
 • Yanan ayak sendromunda.
 • Saçları hızlı uzatmada
 • Saç sorunlarında

Bu kullanımları dışında ampul cilt ve saç bakımının da vazgeçilmez maddeleri arasındadır. Özellikle canlılığını yitirmiş saçlar için kullanılır. Bu durumda ampul çoğu zaman doğrudan uygulanmaz. Diğer maske malzemeleri ile birlikte kullanılır. Saçlar için bir başka uygulama şekli ise şampuanın içerisine doğrudan karıştırmaktır. Kullanım sırasında herhangi bir olumsuz etkinin oluşması halinde kullanımın kesilmesi gerekir. Ayrıca fazla miktarlarda değil tam olarak gerekli miktarda kullanılması önemlidir.

 

 

 

Etken ve Yardımcı Maddesi Nelerdir?

 

Bu ilaç içerisinde bulunan etkin madde 500 mg dekspantenol, yardımcı maddeler ise metil paraben, propil paraben, DL-lakton, enjeksiyonluk su olarak geçer. İçeriğine bakacak olursak son derece güvenli ve etkili maddelerden oluştuğunu söyleyebiliriz. Bundan dolayı da çok iyi faydalar sağlamaktadır. Bir ürünün etkili olduğuna içeriğinde maddelere bakılarak rahatlıkla söylenebilir. Bu ampulünde son derece iyi bir formülü vardır.

 

 

 

Bepanthen Ampul Kullanım Şekli Nasıl Olmalıdır?

 

Bepanthen ampul nasıl kullanılır? Bu ilacın tedavi amaçlı kullanım şekline doktor tarafından karar verilir. Günde bir defadan haftada bir defaya kadar olmak üzere çeşitli şekillerde doz ayarlaması yapılabilir. Kullanılacak hastalığa göre de dozlar arasında farklılıklar olabilir. Bu nedenle ayarlama buna göre yapılır. İlaç deri altına, kas içine ya da damar içine uygulanarak yapılır.

Damar içine uygulama yapılacaksa serum ile birlikte kullanılır. Doz atlanması durumunda iki doz üst üste uygulanmaz.

Hamilelik ve Emzirme Sırasında Kullanımı

Bu konuda yapılan çalışmaların azlığı ve eldeki verilerin yeterli olmaması nedeniyle özellikle emziren annelere bu ilaç verilirken dikkatli olunması tavsiye edilir. Gebelikte ise doktor kontrolünde kullanımı şarttır.

Araç ve Makine Kullanımı

Bu durum üzerinde olumsuz bir etkisi olduğu düşünülmez.

Çocuklarda Kullanımı

Çocuklarda kullanımı sırasında doz ayarlaması yapılır.

Yaşlılarda Kullanımı

Herhangi bir veri bulunmaz.

Böbrek ve Karaciğer Yetmezliği Durumunda

Böbrek ve karaciğer yetmezliği ile ilgili bir veri yoktur.

 

 

Saçlar İçin Kullanım Şekli

 

Saçlarınızda dökülme var ise şayet bu ürünü kullanıp bu durumdan rahatça kurtulabilirsiniz. Nasıl kullanmalıyım derseniz de hemen açıklayalım.

Kullanılması gerekli malzemeler

 • 1 tane bepanthen ampul
 • 1 tane  E vitamini (bemiks ampul ya da evigen ampul kullanabilirsiniz)
 • 1 adet yumurtanın sarısı
 • 2 tatlı kaşığı kadar organik badem yağı

Hazırlanışı ve Kullanımı: Yukarıdaki malzemeleri güzelce karıştırıp saç diplerine fırça yardımıyla yediriyoruz. Bu işlem bittikten sonra saçları bone ya da streç ile güzelce sarıp ortalama 1.5 saat kadar durduktan sonra şampuanla saçlarınızı yıkayın. Haftada düzenli olarak 2 kez uyguladığınızda ortalama 2 ay sonra saç dökülmeniz duracak ve saçlarınız canlanacaktır. Ayrıca saçlarınızda belirgin bir şekilde hızlı uzadığını da göreceksiniz. Videomuzu da izleyebilirsiniz.

 

 

Bu İlaç Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

Bu ilaç şu durumlarda kesinlikle kullanılmaz;

 • Hemofili durumu söz konusu ise,
 • Mekanik nedenlerden dolayı oluşan bağırsak tıkanıklığı sorununda,
 • Dekspantenole aşırı duyarlılık mevcutsa.

İlacın tıbbi kullanımı sırasında etkileşim içinde bulunduğu diğer ilaçlar da göz önünde bulundurulur. Buna göre kullanımına karar verilir. Bazı durumlarda ilacın kullanımı sırasında dikkatli olunması gerekir. Özellikle antibiyotikler, uyuşturucu ve anestezi için kullanılan malzemeler ile birlikte dikkatli kullanılmalıdır.

 

 

 

Bepanthen Ampul Yan Etkileri Nelerdir?

 

Bu ilacı kullanırken alerjik ya da kontakt dermatit sorununun oluşması halinde ilacın kullanımı kesilir. Bu semptomların ortaya çıkması kişinin ilaca alerjisi olduğunun kanıtıdır. Kişinin acilen tıbbi müdahale altına alınması gerekir.

Daha hafif yan etkiler ise ciltte kızarıklık, ürtiker, enjeksiyon bölgesinde cilt reaksiyonu, egzama, içi su dolu kabarcıkların oluşması şeklinde ortaya çıkar. Bu durumlar ise gözlenir ve kullanıma bu gözlem sonucunda karar verilir.

İlginizi Çekebilir: Sivex Losyon Sivilceler İçin Mucize 

 

 

Bepanthen Ampul Fiyat 2023

 

Bepanthen ampul fiyat olarak 27.65 TL’dir. Bu ilaç eczanelerden temin edilebilir. İlacın tıbbi kullanımı bireysel olarak karar verilerek yapılmaz. Bunun dışında kozmetik olarak kullanımında ilacın etki gösterip göstermediğine dikkat edilmelidir.

 

 

 

Bu İlacın Muadilleri(Eş değerleri) Nelerdir?

 

-PANTEBIOL 500 mg 2 ml 5 ampül

-PANTOMED 2 ml 500 mg 5 ampül

 

Bepanthen Ampul Saklama Koşulları

 

Bepanthen ampul çocukların erişemeyeceği bir alanda 25 derecenin altındaki oda sıcaklığında muhafaza edilir. Ampul içerisinde bulunduğu için çocuklar için yaralanma sorunlarına yol açabilir. İlacın son kullanım tarihinden sonra kullanılmaması önemlidir.

 

 

 

En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Bepanthen ampul saçlara iyi gelir mi?

Cevap 1: Evet, saç bakımında kullanılan malzemelerden biri de bu ilaçtır. Ancak bunun bir ilaç olduğunun unutulmaması gerekir. Ampul saç diplerinde kaşıntı, kızarıklık gibi bir duruma yol açtığı takdirde acilen kullanımının kesilmesi gerekir.

Soru 2: Bu ilacı kendime enjekte edebilir miyim?

Cevap 2: Bu konuda yapılması gereken en sağlıklı davranış ilacı bir sağlık personelinin uygulamasıdır. Aksi halde ortaya istenmeyen sorunlar çıkabilir.

Soru 3: İğne olduğum bölgede ödem gibi bir durum oluştu. İlaç kaynaklı olabilir mi?

Cevap 3: Bölgede ödem oluşması normal bir durumdur. Ancak çok fazla olması durumunda mutlaka doktorunuz ile görüşün.

Soru 4: Bu ilacı eczaneden reçetesiz satın alabilir miyim?

Cevap 4: Evet, ilacı eczaneden reçetesiz olarak satın almanız mümkündür.

 

İlginizi Çekebilir: Sudocrem Nedir,Faydaları Nelerdir?

 

Bepanthen Ampul Kullananların Tecrübeleri ve Yaşadıkları

 

Selen anlatıyor: Yazın güneş ve denizden yıpranan saçlarımın kurtarıcısı oldu. Teşekkür ederim bepanthen ampul.

Emel diyor ki: Şampuanıma karıştırıyorum, her banyo sonrasında saçlarımdaki fark gözle görülür dereceye ulaştı. Artık yumuşacık saçlarım var.

Kerim anlatıyor: Saç diplerim de kaşıntıya yol açtı, ben de kullanmayı kestim. Doktorum alerjik bir durum oluştuğunu söyledi.

Ahu anlatıyor: Yüzüme sürüyorum, nemlendiriyor, kuruluğunu gideriyor, besliyor.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

58 yorum

 1. Bepanten ampulu senede bir defa diye katıp içen birini duydum cilt yaşlan ma sına iyi geldiğini söyledi sizce doğrumu icilebilirmi

 2. Dökülme sorunu yüzünden doktorun verdiği çözüm: Bepanthen ampul, evin ampul ve badem yağı ile karıştırıp saç diplerine sürmeliyim. Yalnız reçetede günde bir kere uygula diyor. Oysa nette haftada 1-2 veya ayda bir kullanmaktan bahsediliyor. 5er ampül var ya ben 5 gün boyunca her gün 1 kez uygulayıp 4 saat beklersem yanlış olur mu?

  • Doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın 5 ampülü 5 gün boyunca kullanmanız uygun kullanabilirsiniz.

 3. Bepanten ampulünü doktorum saç derime uygulamamı söyledi fakat çok zor oluyor saç uçlarına bulaşınca tas gibi oluyor saçlarım baska bi yöntemi yok mu

  • Damlalık kullanın bu şekilde sadece diplerine ulaşmış olur saçlar bulaşmaz.

 4. Dökülen kaş ve kirpikleri eski haline getirir mi bu yağ kaş kirpik için kullanılabilir mi acaba

 5. Dökülen kaş ve kirpikleri eski haline getirir mi bu yağ kullanılabilir mi bi sıkıntısı olur mu acaba

 6. Ben e vitamini yağını hint yağı badem yağıni karıştırıyip Kullaniyodum pek bi fayda goremedim bu bepanthol bemix yağları e vitamini yağına göre daha mi faydalı acaba

 7. Bepanten ampulu şampuanın içine kaç tane kırmak gerekir dökülmeye iyi geliyormuş

 8. Merhaba benim egzema hastalihim var elerimde sadeçe kafamdada arada bir sporiasist oluyor saçlarim dökuluyor ve uzamiyor ben kulanabilirmiyim Bepanthen ampulunu şampuanimda veya maske olarak

 9. Madem saç çıkmasını sağlıyor besliyor vs peki yüzümüze kullandığımız zaman yüzdeki tüğleri de beslemiş olmuyor muyuz Bu durum da ??

 10. Yukarıdaki resimde 3 ampulün yanındaki olimpos markalı ürünün ne olduğunu öğrenebilirmiyim

 11. Merhaba benim ses tellerinden odem oluştu bepanten gece yatmadan önce kırıp içmem gerektiği ödeme ve sesimin duzelmesine iyi geleceği söylendi bunlar ilgili cevap alabilirmiyim dogru mudur?

 12. Kipriklerin uzaması ve gurlesmesi için bir formülünüz varmi acaba? Yardımcı olabilir iseniz çok memnun olurum

 13. Huzursuz bacak sendromu beni hiç uyku uuyutmuyor bu ampulden kac tane kullanmalıyım lütfen yardım eder misin
  Meil adresime yazarak

 14. Merhaba ben geçmişte alopesi areata rahatsızlığı geçirmiştim ayrıca saçlarımda pili annulati görüldü ve tam anlamıyla saçlarımı kaybettim kellik yaşadım . Tedavim bitince yeni saçlar çıktı fakat saçlarım çok güçsüz az seyrek ve uzamıyor . Yeni çıkan Saçlarımda Tekrar dökülme başladı ve hala pili annulati tipi bir saçım var . Bu ampülleri kullanmamı Önerir misiniz

 15. Emziriyorum kullanabilir miyim bepantheni? yaninda bemix ve evigen de olacak. hamilelikten sonra saçim dokülmeye başladı. Badem yağına karıştirip saçima sürmeyi düşunüyorum.

 16. Mrb asiri sac dökülmesi için doktorum verdi siringayla sac köklerine uygula dedi sadece haftasonları siringayla nasıl yapabilirim

  • Merhabalar eczanelerde satılan damlalıklar var onun içine koyun bu ampulü damlalıkla saç köklerin damlatın şırıngayla risklidir. Damlalıkla çok kolay olacak kullanım.

 17. Ses tellerimde sorun var…nebulizator ile bepanten yapmam gerektigi soylendi..bi sikinti olurmu acaba

 18. Fazla boyamadan dolayı saçlarım eski sağlığı yitirdi , tekrar eskisi gibi gür ve sağlıklı olması için kullanmak istiyorum lakin tek başına sadece bepanthen i şampuanım içine atsam yalnız başına ise yarar mı?

 19. Merhaba, şu son sene inanılmaz bir şekilde yüzme lekeler oldu. Sürekli güneş kremi sürüyorum ve tedavi ilaçlar kullandım ama hiç işe yaramadı. Dudak üstü lekeler bıyık gibi oldu :(. Biri lekeler yok etmek ve yuz sıkılaştırıcı için tavsiye etti doğru mu? Teşekkürler

  • Merhabalar fayda eder lekeler gitmezse de expigment kreme geçiş yapabilirsiniz.

 20. Ses telleri sağlığı için iğne olarak enjekte edilmesi tavsiye edildi. Doğru bir uygulama mıdır?

 21. Bende saç diplerimde kuru seboreya var . Saçlarım çok yıpranmış ve kuru . Ben de kullanabilirmiyim? Sorun olurmu ?

 22. Cildime dırek olarak surebılirmiyım evigen ampul ve bepanthen ampulu veya kremın ıcıne karıstırak mı surmem lazım

 23. Merhaba Bepanthol ampul solenta güneş koruyucu içine kaçtane kırıp karıştıra bilirim teşekkürler

 24. Merhabalar ben saçım uzasın ve cildim nemlensin diye haftada iki kere enjeksiyon yaptırıyorum peki vücutta tüylenme yapar mı öğrenebilir miyim ?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?