Hirudoid Forte Jel Ne İşe Yarar, Fiyatı ?

Hirudoid Forte Jel Ne İşe Yarar, Fiyatı ?

İçindekiler

Merhabalar diyerek yazımıza başlıyoruz. Bugün bir jel hakkında geniş bilgiler vereceğiz. Hirudoid isimli bu ilaç birçok cilt sorunu için güvenle kullanılıyor. Birçok yerde de isim olarak Hirudoid forte jel olarak bilinmektedir. Farklı isimlerle nitelendirilse de hepi aynı üründür. Santa Farma ilaç sanayi tarafından yabancı lisans ile üretilmektedir.

Kendisine has kokusu, plastik kapağı beyaz ve açık bej renkli bir yapısıyla bilinen kremdir. Metal tüplerde eczanelerde satışa sunulmaktadır. Halk arasında bu krem morluk geçiren bir ilaç olarak bilinmektedir, ama sadece etkisi morluğu geçirmekle sınırlı değildir.

Kanın pıhtılaşmasını önler, yaralanan ve zedelenen derinin hızlı şekilde onarılmasını sağlar. Morluk, çürük, kan oturması ve ödemin giderilmesi hızlı şekilde sağlar. Böylelikle deride o kötü görünümü çok kısa sürede geçirir. Çarpma ve zedelenme durumunda ağrıyı alır ve derideki yangı hissini ortadan kaldırır. İşte her evde bulunması gereken bu ürünü bu gibi sorunlarda kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

 

 

Hirudoid Forte Krem Nedir?

 

Cilt için formülize edilmiş hasar görmüş bir damardan akan kanın doku üzerinde birikmesi ve hematom olmayan yaralanmalar için kullanılır. Bunun yanında toplardamarda ortaya çıkacak yangılarda, yanan derinin bu durumunu ortadan kaldırır. Herhangi bir sebeple deriniz yaralandı ya da zedelendi bu durumda bu ilacı sürdüğünüzde morarma, ödem ve kan oturması oluşmayacaktır. Bu cilt ürünü eczanelerde reçete ile satışa sunulmaktadır.

 

 

Bu Kremin Etken ve Yardımcı Maddeleri Nelerdir?

 

İlacın etken maddesi kondoroitin polisülfat adlı kimyasal yapıdır. 100 gramının içerisinde 445 mg etken madde bulunmaktadır. Etken maddeye karşı herhangi bir alerjiniz var ise bu kremi kullanmamalısınız. Aynı durum yardımcı maddeler içinde geçerlidir.

Yardımcı maddeleri ise miristil alkol, cutina, trigliserit, bentonit, izopropil alkol, dezenfekte edilmiş su,  rosemary oil gibi maddeler bulunmaktadır. Bu formülle güvenilir ve etkili bir karışım olduğunun altını çizebiliriz.

 

 

 

Hirudoid Forte Jel Ne İşe Yarar?

 

Aşağıda sayacağımız noktalarda güvenle kullanabilirsiniz. Yanlış noktalarda kullanmamaya özen gösterin, doğru kullanım her zaman sizi sonuca götürecektir. işte nerelerde işe yaradıkları;

 • Herhangi bir sebeple oluşan deride morlukta
 • Çeşitli sebeplerle ortaya çıkan ödemde
 • Çarpma sonucu deride oluşan yanmalarda
 • Kan pıhtılaşmasının birikerek kalmasında
 • Hasar gören dokunun hızlıca onarılmasında
 • Çürük ve kan oturması gibi durumlarda
 • Toplardamar iltihabında
 • Deri üzerinde oluşan su toplanmalarında

İşte yukarıda saydığımız noktalarda kullanılmaktadır. Hirudoid forte jel ne işe yarar derseniz cevabını yukarıdaki gibi sıralayabiliriz.

 

 

 

Bu Jel Hakkında Bilinmesi Gereken En Temel Ayrıntılar

 

1.İçeriğindeki maddelerden birine ya da birkaçına karşı vücudunuz reaksiyon veriyorsa bu ilacı kullanmayınız.

2.Hamile ya da bebek emziriyorsanız bu durumda kullanmanız için hekime sormalısınız. Aksi takdirde kullanmamalısınız

3.Şayet ağrılı durumlar var ise sorunlu bölgeye uyguladıktan sonra üzerini sargı bezi ile kapatmayın unutmayın. Bu kullanım  sadece ağrılı durumlar için geçerlidir.

4.Bu jeli herhangi bir şekilde ağza, burna ya da göze değdirdiyseniz hemen ılık su ile iyice yıkayın.

5.Açık bir yara var ise buraya uygulamayın. İyice iyileştikten sonra güzelce sürün. Yoksa yaranız iltihap kapabilir.

6.Kullanım şekline uymanız tedaviden daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır.

 

 

 

Kullanım Şekli İse Şöyle

 

Nasıl kullanacağını bilmek ve doğru kullanım elde edeceğiniz sonuçları etkileyecektir. İşte kullanımı;

-İlk olarak hangi bölgede sorun yaşıyorsanız o bölgeye hafif parmak hareketleri ile sürünüz.

-Hastalıklı olan bölge çok fazla yanıyor ya da ağrı yapıyorsa o zaman bu bölge sargı bezi ile örtülerek iyileşmesi beklenmelidir.

-Çok acıma var ise dikkatli sürülmeli ve o bölgeyi herhangi bir yere vurmamalı.

Kullanım miktarı: Bölge ne kadar büyükse hepsine uygulanmalıdır. Günde 2 ya da 3 defa kullanılması yeterli olacaktır. Eğer çok fazla sorununuz var ise kullanım sayısı 4 defaya kadar çıkarılabilir. Duruma göre 8 ile 14 gün arasında kullanılmalıdır. Bu süre içerisinde herhangi bir etki görmediyseniz kullanımı bırakmalısınız.

Çocuklarda kullanımı

Yukarıda anlatılan şekilde çocuklarda da kullanılmalıdır. Özel bir şekilde kullanımı yoktur.

Hamile ve emziren bayan için kullanımı

Bebek için sorun oluşturabilir bunun için hekime danışmadan kullanılmamalıdır. Hekiminizin kararın göre kullanılmalıdır.

Yaşlılar için kullanımı

Yaşlılar için ise yukarıdaki klasik şekilde kullanılmalıdır. Yaşa göre herhangi farklılık arz etmemektedir.

Kullanmayı unuttuğunuz da 

Herhangi bir şekilde kullanmayı unutursanız bunu telafi etmek için ekstra bir defa kullanmayın. Normal şekilde kullanıma devam edin.

Kullanmanız gerekenden fazla kullanırsanız

Normalde kullanacağınız miktardan daha fazla kullanmanız durumunda bunu kullanmayarak telafi etmeyin. Aynı şekilde rutin kullanıma devam edin. Yalnız çok aşırı miktarda fazla kullanırsanız yan etkiler görürseniz doktorunuza muayene olun.

 

 

 

Hangi Yan Etkiler Ortaya Çıkabilmektedir?

 

Çok seyrek ve çok az ihtimalle yan etkileri görülen bir ilaçtır. Bu etkilere takılmayın sadece olabilme ihtimaline karşı uyarı amaçlıdır.

 • Ciltte kızarıklık ve duyarlılık
 • Yüz ve diğer organlarda hafif şişlik
 • Karında ağrı
 • Nefes almada zorlanma
 • Kurdeşen (ciltte kabarma)

 

 

 

Hirudoid Forte Jel Fiyat 2023

 

Hirudoid forte jel fiyatı  40.64 TL‘den eczanelerde satılmaktadır. Bu fiyat için satılan gramı 40 gramdır. Hekiminize bu ürünü yazdırırsanız sigortanız büyük bir kısmını ödeyecek yukarıdaki rakamdan çok daha ucuz fiyatlara alabileceksiniz. Eşdeğer özelliğe sahip olanı da yine kendi adıyla üretilen bir jeldir.

 

 

 

Hangi Koşullarda Muhafaza Edilmeli?

 

İlk olarak kendine alüminyum kabında saklamanız gerekmektedir. Bunun yanında çocukların elini atıp alamayacağı noktalara konulmalıdır. Çünkü çocuklar farklı şekillerde kullanıp zarar görebilirler. 25 derecenin altındaki sıcaklıklarda muhafaza etmeniz yeterlidir. Son kullanma tarihi geçenleri kesinlikle kullanmayın. Bunun yerine gidip yeni tarihli olanı almanız tavsiye ederiz. Çünkü son kullanma tarihi geçenler özelliğini kaybetmiş oluyorlar.

 

İsotrexin Jel Neye İyi Gelir,Nasıl Kullanılır,Kullanıcı Yorumları

 

 

Bu İlaçla İlgili Merak Edilen Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Yüzümde sivilcelerim var bunun için etkili olur mu?

Cevap 1: Sivilce için kullanılan bir ilaç değildir. Bunun yerine size acnelyse isimli sivilce kremini kullanın.

Soru 2: Bebeklerde bu krem kullanılabilir mi?

Cevap 2: Az miktarda hafif hafif kullanılabilir. Herhangi bir kullanımla ilgili herhangi özel bir kullanım şeklide yoktur.

Soru 3: Ben kas gevşetici olarak zaman zaman kullanıyorum bu doğru mu?

Cevap 3: Kas gevşetme özelliği vardır bu şekilde kullanmanızda herhangi bir sakınca yoktur.

Soru 4: Yüzdeki ödem ve morluk içinde kullanılabilir mi?

Cevap 4: Yüzünüz içinde kullanabilirsiniz, deri üzerinde oluşan sorunlarda herhangi bir sorun teşkil etmez.

Soru 5: Zaman zaman göz altımda morluklar oluyor, bunun içinde kullanabilir miyim?

Cevap 6: Bu durumdan birçok bayan çok şikayetçidir. Sürekli göz altında bu sorunu yaşıyorsanız ince bir tabak şekilde sürebilirsiniz. Çok hızlı bir şekilde morlukları geçirecektir.

Soru 7: Bu ilacın etkisi kaç gün içinde ortaya çıkar?

Cevap 7: Ortalama 2 ile 6 gün arasında morluklar ve ödem geçer. Kişiden kişiye de etki süresi değişebilir.

Soru 8: Ayak burkulmasında da kullanılabilir mi?

Soru 8: Burkulmalarda da kullanılabilir, burkulmalar için hızlı iyileşme sağladığının altını da çizelim.

 

 

Hirudoid Krem Kullananların Yaşadıkları

 

Bu ilacı deneyip ve neler olduğunu aşağıdaki kullanıcılar anlatıyor. Fayda görüp görmediklerini bizzat kendilerinden öğreneceğiz. Soy isimlerini gizliyoruz, çünkü herhangi yanlış bir duruma sebebiyet vermemek için. İşte kullananların yaşadıkları;

Feridun anlatıyor: Ayağımda burkulma olmuştu voltaren jel kullanmıştım hiç sonuç alamadım. Sonra bu kremi kullandım çok hızlı bir şekilde iyileşme sağladı. Bunun için herkese öneririm kesinlikle.

Kamile ifade ediyor: Ezilme için kullanmıştım, gerçekten çok hızlı bir şekilde tedavi etti. Kasları gevşetti ve ağrı hiç yaşamadım. Ayrıca morluk içinde bire bir kesinlikle.

Pervin’in deneyimi: Spor yaparken ayağımda çok dayanılmaz bir şişlik oldu tesadüf bu jelle tanıştım, gerçekten iki günde bu şişliği aldı. Çok memnun kaldım, birçok kullanan kişide bu üründen memnun. Çünkü araştırdım hep yorumlar olumlu benimki de öyle.

Münir anlatıyor: Bel ve sırt incinmeleri için sihirbaz adlı bir jel diyebilirim. Belim incinmişti oturamıyordum o derece sorun yaşıyordum. Arkadaşım bana hirudoid kremi önerdi ve kullandım. Kısa sürede kendime geldim gerçekten güzel bir ürün.

Ebru diyor ki: Her zaman evde bulunur, yaralanma, morarma, zedelenme gibi durumlarda kullanırım. Özellikle çocuklarımda çok fazla kullandım güzel sonuçlar aldım. Size de öneririm ucuz ve işe yarıyor.

İlginizi çekebilir: Clinoper Jel 

Sosyal Medyada Paylaşın:

37 yorum

 1. Bu ilacı yapandan Allah razı olsun ben topugumu kırdım 2aydir ayağıma basamiyordum şişlik ve ödem vardı işi bilen bir hocamız çıktı karşıma ve bu kremi yazdı bende bir hafta almadım reçeteyi evde birsuru krem var koleksiyonmu yapayım dedim nasılsa bir işe yaramiyorlardi.sonra reçete elime geçti aldım eczaneden sürdüm inanmayacksiniz ama yarım saat sonra bastonları atıp evin içinde hiçbir yerden destek almadan yürümeye başladım.inanilmaz bişey…

  • Hirudoid krem veya jel harika bir ilaç iki dizimdende protez Ameliyatı oldum ilkinde bu ilacı veren doktor olmadı bacağım kalçada itibaren hem şişti hem morardı aylarca morluk geçmedi son ameliyatı mı 27 ocak 2020 oldum bu ilacı hastanede kullanmaya başladım baçak ta ne bir şişlik ne ufacık bir morarma oldu biraz ağrılar oluyor tabi ama bu ağrı kesici bir ilaç değil ama harika bir ilaç

  • Bir gün içerisinde önemli derecede azalır morluk. 2 gün içerisinde de tamamen geçer tabi morluğun derecesi büyüklüğü de önemlidir.

 2. varis operadyonu için yazıldı 5.kutuya geçtim ama dderide kuruluk ve búzúşme bbaşladı ama morluklar iyileşti genel olarak.toplam 4 hafta varis ççorabı giymek zorundayım 5 gúnúm kalfı kremi artık bırakayımmı.

 3. Kızım düştü yüzünde kan toplanması ve kızarıklık şişlik oldu bu hihiridoit jel sürdüm sık Aralık’la sürerken çok ağlıyor zararı olur mmu sizce

  • Merhabalar bu sorun için kullanan yok illa kullanmak isterseniz de doktor önerisi olmalıdır.

 4. Merhaba burun ameliyatı sonrasında vücutta oluşan ödem ve morluklar için kullanılabilir mi ?
  Göz çevresinde hem şişkinlik hemde morluk oluyor kullanılmasında bir sakınca varmı ?

  • Merhabalar burun ameliyatından sonra hirudodid forte jel kullanılabilir morlukların ve şişkinliklerin geçmesine yardımcı olur.

 5. Merhabalar. Ben 1.5 sene önce burun ameliyatı oldum ancak sağ tarafta misket büyüklüğünde ödem kaldı. Şimdi kullanmaya başladım ilk günüm. Düzenli kullanımda kalıcı ödemelerde dağılır mi?

 6. Kireçlenme ve ayakta sıvı birikimine faydası olurmu sabahları uyandığımda ayağımın üzerine basamiyorum gün içinde sürekli sızlıyor yorumlarınız için teşekkürler

 7. Ben bürün ameliyatı sonrası kullandım ve İşe yarıyor kaldık doktorumuz yazdı kullanım sonrası rahatladım

 8. Omuzlarımda kürek kemiklerınde aralıklı şiddetli ağrılar var (hirudoid) faydası olurmu ??

  • Yüzdeki lekeler için kullanılacak bir jel değil. Yüzdeki lekeler için expigment krem ya da contractubex jeli öneririz.

 9. Merhabalar;
  Kızılay a kan verdikten sonra kolumda bir kaç yerde geniş kapsamlı morarmalar oluşru ve dirsek ile kol arasında da ağrı var

  Hirudoid forte jel ağrılarımı da alırmı?

  Teşekkürler;

 10. Kılcal damarda sonuc verirmi acaba ayni bölge iyilesirse bir daha cıkarmı tesekkürler

 11. Merhaba geçen hafta burun ameliyatı oldum fakat ameliyatımıb 2. Gününde inanılmaz bir göz şişliği ve göz çevresi etrafımda morluklar şişmeler oluştu, gözlerimi açamayacak kadar şiş hale geldi. Doktorum bu kremi önerdi ve sürdüğüm andan itibaren yavaş yavaş gözlerim iyileşmeye morluklarım geçmeye basladı Allah razı olsun bulandab

 12. Varis bar bacağımın arkasında 2 tane yuvarlak şeklinde morarıklık oldu onun içinde kullanabilir miyim

 13. Merhaba ayak bileklerimde ve üst bacak arkalarında mavimsi varisler mevcut kullanabilirmiyim ve kullanım şekli nedir yardımcı olursanız çok sevinirim

  • Merhabalar varis olan bölgelere kremi sürerek masaj yaparak uygulamanız yeterli olacaktır.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?