İsotrexin Jel Neye İyi Gelir?

İsotrexin Jel Neye İyi Gelir?

Birçok kişi çeşitli cilt sorunları yaşamaktadır. Bu sorunlar için ilk önerilerden biri de yüz jelleri kullanarak tedavi etmektir. İşte sivilce(akne),siyah nokta, pürüzlü cilt için kullanılan isotrexin isimli ilaç hakkında geniş bilgiler vereceğiz. İsotrexin jel özellikle sivilce tedavisi için kullanılan hafif kokulu ve uçucu özellikli şeffaf bir cilt pomadıdır.

Birçok dermatolog(cilt doktoru) tarafından diğer ilaçlara kombine şekilde reçete edilmektedir. Kullanım sonucunda da önemli miktarda faydalar sağlayıp sorunlara çözüm olmaktadır. Bu jelin asıl üretim yeri İrlandadır. Türkiye’deki ruhsat sahibi firma tarafından da ülkemize temin edilmektedir. 30 gramlık alüminyum tüplerde eczanelerde satılmaktadır. Şimdi de diğer detaylarına bakalım.

 

 

İsotrexin Nedir, Nasıl Bir İlaçtır?

 

Hafif ve orta şiddette baş gösteren sivilce, ciltte oluşan küçük pürüzler, siyah nokta ve ciltte sivilce oluşturan bakterilerin tedavisinde kullanılan cilt ilacıdır. İltihaplı ya da iltihapsız tüm akneler de müthiş derece de etki göstermektedir.

Cilt üzerine uygulanarak tedavi edilmektedir. 30 gramlık tüp formunda eczanelerde satılmaktadır. Su renginde olup birazcık uçucu özelliğe sahip olan bu ürün yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

 

 

 

Etken ve Yardımcı Maddesi Nelerdir?

 

Her zaman içeriğin önemli olduğunu ifade ediyoruz. İlaç içeriklerini okuduğunuzda kesinlikle çok daha faydalı olacaktır. Bu jelin etken maddesi eritromisin ve isotretionin isimli maddelerdir. Bu iki madde çok etkili ve sorunlu kökünden tedavi etme özelliğine sahiptir.

Yardımcı maddeleri ise etanol, hidroksitoluen, hidroksipropilselüloz dur. Bu şekilde bir içeriğe sahiptir. Bu maddeleri incelediğimizde güvenli bir karışımdır diyebiliriz.

 

 

İsotrexin Ne İşe Yarar, Hangi Durumlarda Kullanılır?

 

Kullanım alanı ile ilgili bilgiler verelim. Doğru noktalarda kullanımla daha iyi sonuçlar alacaksınız. İşte kullanacağınız noktalar;

 • Bakterilerin deride çoğalmasını ve yaygınlaşmasını önler.
 • İltihaba sebep olan kimyasalları azaltır ve bitirir.
 • Derideki iltihaplı, iltihapsız sorunları azaltır ve ortadan kaldırır.
 • Ciltteki yağ ve kir oranını azaltır.
 • Cilt soyucu etkisi de vardır, cilt soyar ve canlı deriyi ortaya çıkarır.
 • Ciltte oluşan pürüzleri giderir ve canlı parlak cilt yüzeyi oluşturur.
 • Akneye sebep olan bakteri akne vulgarisi öldürür.
 • Orta ve hafif şiddetteki sivilceler de olumlu sonuç vermektedir.

 

 

 

Kullanım Şekli Nasıl Olmalıdır?

 

İsotrexin jel nasıl kullanılır diyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın. Nasıl kullanılacağı konusunda aşağıda detaylı anlattık. Doğru kullanım önemlidir, kendi kafanızdan geldiği gibi değil de ifade edildiği şekilde kullanmanız gerekmektedir.

1.Hekiminizin sizin için özel bir kullanım yöntemi var ise bunu uygulayın yoksa aşağıdaki adımları takip edin.

2.İlk olarak sorunlu bölgeleri tahriş etmeden ılık su ile temizliyoruz.

3.Temizleme işlemi tamamlandıktan sonra sivilceli ya da sorunlu bölgeye ince bir şekilde parmak ucuyla hafif hafif uyguluyoruz.

4.Cildinize sürdükten sonra ellerinizi iyice durulayınız.

5.Cildinizde bir tahriş görürseniz şayet nemlendirici kullanabilirsiniz.

6.Günde 2 kez kullanmanız yeterli olacaktır.

Çocuklarda ve yaşlılarda kullanımı

Çocuklar için 12 yaş sınırı vardır, bu yaştan küçüklerde kesinlikle kullanılmaz. Yaşlılarda da bu cilt problemi pek görülmediği için özel bir durum söz konusu değildir.

Hamile ve emzirenlerde kullanımı

Emziren bir anne ise bu durumdan kullanmanız gerek ise hekiminiz karar verecektir. çünkü süt yoluyla zararlı etkenler bebeğe geçebilir. Hamile iseniz ya da hamile olduğunuzu anladıysanız bu jeli kullanmayınız, kullanıyorsanız da kullanmayı bırakınız.

Diğer ilaçlarla birlikte kullanımı

Başka akne merhemi ya kremi kullanıyorsanız beraber kullanmayın. Çünkü ısotrexinin etkisini azaltabilirler. Ağızdan antibiyotik, sabun, temizleyici ürünler kullanıyorsanız bunları dikkatli kullanmalısınız ya da bırakmalısınız. Çünkü tahriş etme özelliğine sahiptir.

 

 

 

Bu Jel Hakkında Bilmeniz Gereken Ayrıntılar

 

1.İçeriğindeki eritromisine ve diğer maddelere karşı herhangi bir alerjiniz var ise şayet kullanmayınız.

2.Akut egzama, rozasea ve cilt iltihabınız var ise kesinlikle kullanmayın.

3.Ense gibi hassas özellikli cilt noktalarında dikkatli kullanın.

4.Bu kremin yanıcı özelliği olduğu için kullanım sırasında ya da kullanımında hemen önce sigara içmekten uzak durun.

5.Ağzı ya da göze sürmeyiniz, kaza ile değerse şayet bol su ile temizleyiniz.

6.İlacın etki göstermeye başlaması 1.5-2 ayı bulabilir, bu süre biraz uzundur hemen etki göstermiyor diye bırakmayın.

7.Rüzgar yanığı, güneş yanığı veya açık cilt yaralarında bu ürünü kullanmayınız.

8.Ürünün daha fazla kullanılması daha çabuk ve güzel sonuç alınacağı anlamına gelmez. Tam tersine yan etkileri daha net bir şekilde yaşayabilirsiniz.

9.Kullanmaya başladıktan sonra elinizden geldiği kadar güneşten uzak durun. Bu ilaç derinizi güneş ışınlarına karşı daha da hassaslaştırabilir.

10.Cilt soyma, lazerle cilt işlemleri yaptırdıysanız cildinizin iyileşmesi bekleyin, daha sonra bu ürünü kullanınız.

 

 

 

Yan Etkileri Nelerdir?

 

Isotrexin jel yan etkileri bulunmaktadır ama bunların görülme durumu çok az ihtimalle gerçekleşir. Ya da çok fazla sorun teşkil edecek etkiler değildir.

 • Kızarıklık, yanma durumu, kaşınma hissi
 • Deri soyulma ve pullanma etkisi
 • Cilt kuruluğu ve ciltte hafif ağrı
 • Şiddetli ya da devamlı ishal
 • Boğazda, yüzde, dudakta şişme
 • Renk açılması ve ışığa karşı duyarlılık
 • Alerjik etkiler ve kurdeşen

 

 

 

İsotrexin Jel Fiyat 2023

 

Bu ürün eczanelerde satılmaktadır. Reçete ile ya da reçetesiz alınabilmektedir. Yalnız sigortanız var ise ilaç büyük bir kısmını karşılamaktadır. İsotrexin 30 gr jel fiyatı 27.78 TL dir. Bu fiyatın üzerinde satan yerlerden kesinlikle almayın başka bir eczaneye gidin. Yabancı patentli ruhsat alınan bir ilaçtır.

 

 

 

Isotrexin Jel Muadilleri(Eşdeğerleri)

 

Aşağı yukarı aynı özelliğe sahip olan ürünler nelerdir diye soruyorsanız alternatif öneri de bulunalım. Çok fazla eş değeri bulunmazsa da birkaç tane mevcuttur.

-Munderm jel 30 gram

-Etrexin jel 30 gram

 

 

Bu İlaç Hangi Koşullarda Saklanmalıdır?

 

Mümkün olduğu kadar çocuklardan uzak noktalarda muhafaza edin. Bunun yanında kendi ambalajında kalmasına özen gösterin. 25 derece ve altındaki sıcaklıklarda saklayınız. Kullanmadığınız zamanlarda ise tüpün ağzını sıkıca kapatın akmasın. Ürünün içerisinde yanıcı maddeler bulunduğundan sıcaktan, alevden ve ateşten uzak konumlarda bulunmasına özen gösterin. Yoksa yanma durumu ortaya çıkabilir.

İlginizi Çekebilir: En İyi Sivilce Kremleri

 

 

En Fazla Sorulan Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Bu ilaç reçetesiz alınabilir mi?

Cevap 1: Reçetesiz alabilmeniz mümkün. Eczaneden gidip alabilirsiniz yalnız sigortanız bu ilacı karşılıyor, bu konuda bilginiz olsun.

Soru 2: Sivilce lekeleri için etkisi var mıdır?

Cevap 2: Direk olarak bir leke kremi değildir. Yalnız doğal olarak lekelere de etki edip azaltmaktadır. Sadece leke için kullanacaksanız expigment öneririz.

Soru 3: Bu jel yüzde ne kadar süre kalmalı?

Cevap 3: Hemen sürdükten sonra yıkamamalısınız. Ortalama 2-3 cilt emdikten sonra yıkamalısınız

Soru 4: Cildi soyma etkisi var mıdır?

Cevap 4: Cildi soyar ve pürüzsüzleştirir. Ayrıca birçok kişi cildimi beyazlaştırdı ve berraklaştırdı diye sonuç belirtmiştir.

Soru 5: Yanma ve kızarıklık olabiliyor mu?

Cevap 5: Bu etki bu kremde sıkça ortaya çıkıyor. Çok aşırı derece de olmadığı müddetçe kızarıklık ve yanma normaldir.

 

Clinoper Jel Hakkında Tüm Sorularınızın Cevabını Bulacaksınız!

 

 

İsotrexin Jel Kullananların Elde Ettiği Sonuçlar

 

Bu ürünü kullanıp kendisinde nasıl etki etki gösterdiğine dair düşünceler ifade edilmiştir. Bu düşünceleri de bizde olduğu gibi aynen size aktarıyoruz.

Leyla yaşadıklarını anlatıyor: Peeling etkisi yapıyor bunu görebiliyorum. Bu durum çok hoşuma gitti. ilk başta hiç sivilceleri geçirmez zannettim. Çünkü gerçekten geç etki gösteriyor, ilk sonuçları 3 hafta sonra almaya başladım. Bu sonuçlardan sonra bırakmadım devam ettim. Sivilcelerim gitti ayrıca cildim çok güzelleşti.

Ferdağ yaşadıklarını anlatıyor: 2 tüp kullandım çok fazla bir etkisi olmadı nedense. Bu nedenden dolayı da daha fazla kullanmadım.

Kemalettin yaşadıklarını anlatıyor: 2 ay boyunca çok düzenli kullandım kesinlikle aksatmadım. Kızarıklık durumu benden çok fazla ortaya çıktı. Siyah noktaları giderdi, cildin yağlanma oranını azalttı. Yalnız çok az miktarda sivilce kaldı onlar çok inatçı olduğu için geçirmedi ama büyük oranını çözdü.

Feridun yaşadıklarını anlatıyor: Bu ürünle beraber birkaç takviye vermişti. Ayrıca birkaç uyarı listesi verdi ve bunlara harfiyen uy dedi. Çok işe yaradı büyük oranda sonuç aldım. Sizde kesinlikle doktora gidin defalarca sonuç alacaksınız. Bende başka kremleri kullanıp sonuç alamayanlardanım ama bu ve diğer ürünler sonuç verdi. Çok şükür şuan daha öz güvenli ve mutluyum.

Berna yaşadıklarını anlatıyor: Kullanınca güneşe çıkınca güneş ışınları cildinizi rahatsız ediyor. Bunun için yazın kullanmayın ben de pek iyi sonuçlar ortaya çıkarmadı ne yazık ki. Doktorum çok inatçı sivilcelere sahip olduğumu söyledi.

Feray yaşadıklarını anlatıyor: Denemenizde fayda var yüzde yüz sonuç alacaksınız diye bir şey yok ama denemeden de bilinmiyor. Bir arkadaşım kullandı düzenli 3 ay sonra istediğine kavuştu.

 

 

Videomuzu da Kesinlikle İzleyiniz!

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

33 yorum

 1. Böyle berbat bir jel olamaz ilk iki gün sadece yüzüm yandı üçüncü gün kabus gibi yüzüm şişti kabardı yandı aşırı şekilde kaşıntı oluştu dışarı insan içine çıkacak yüz kalmadı.Tek tük akne probleminden gittim dr a daha berbat oldu cildim..Kişiden kişiye değişir mutlaka etkiler ama benim hiç bir şey e böyle bu denli tepki veren ilaç hayatımda görmedim..Şimdi özel dr dan geliyorum ve başka bir tedaviye özel solüsyonlar ile başladım en kısa zamanda atlatabilirim umarım

  • Bu şekilde yan etkisi görülmesi normal geçidir, şayet geçmezse uzun sürerse doktora görünün.

 2. Burnumda siyah nokta vardi ve doktor bana 3 tüp yazdi bu 2 aydir nerdeyse kullaniyorum hala 1 tup bile bitmedi bana 3 ay kullan demisti. Kullanmaya devam edeyim mi ? Ayrica yuze iyi geliyor mu tum yuze surmem gerekiyor mu

  • Uçucu bir özelliği vardır tüm yüze sürebilirsiniz doktorunuz dediği şekilde tümünü kullanın. İyi gelir sorunlarınıza

 3. Merhaba ben kizima bu jel 2 hafta surduk ama sanki daha kotuye giti hic ilesme olmadi aceba devam etsek yoksa keselim.

  • 2 hafta çok kısa süre biraz daha sabır göstermelisiniz ve düzenli kullanmalısınız.

 4. Bende 3 4 sivilce vardı , fakat kullandıktan sonra 1 ay oldu her yerimde çıkmaya başladı sebebi nedir? Yardimci olur musunuz?

  • Deri altında ne kadar sivilce oluşumu olacaksa hepsini ilk önce iyice kusturuyor daha sonra iyileşme sağlıyor bundan dolayıdır.

 5. Yüzümde değil ama kollarımda var.Cok fazla sivilce lekesi var kollarima kullanım da ise yararmi acaba??

  • Cildi yenileme özelliği vardır bundan dolayı da kullanabilirsiniz işe yarar, şayet yaramazsa lekeler için daha güçlü kremler olan expigmnet krem ya da contractubex jeli kullanabilirsiniz.

 6. Yüzümde 5 aydır çıkan büyük sivilceler vardı dr’a gittim gece sürmem için clinoper verdi bir ay boyunca kullandım sivilcelerim geçti yenisi çıkmadı siyah noktalarımda geçti çok şükür..Tabi Dr bana gündüz sürmem için farklı bir krem ve antibiyotik de verdi sadece clinoper kullanmadım lakin Clinoperin etkisinin çok fazla olduğunu söyleyebilirim benim için mucize krem oldu sicilcelerden dışarı çıkmak istemiyordum şuan çok mutluyum hafif izler var onlar içinde düzenli ayrı kremler kullanıyorum.Sivilce ve siyah noktalara iyi geliyor gerçekten.Ben çok memnun kaldım dilerim tüm tüm cilt problemi yaşayanlar etkisini görür☺️Sabırlı olun bu süreçte 3 gün kullanıp geçmedi demeyin düzenli ve an az 1 ay kulanın..

 7. İlacı doktorum verdi. Özellikle elmacık kemeğim altında yoğun sivilcelerim vardı. Yaklaşık 4 hafta oldu. İkincü hafta yanmaya ve soymaya başladı. Üçüncü hafta yüzüm ilk başladığım günden daha yoğun sivilce çıktı aynı bölgede. Dördüncü hafya yani bu hafta ise çıkan sivilceler iltihaplı çıkıp ertesi gün sönüyor sadece az kızarıklık kalıyor. Ama hala sivilcelerim var.
  Şunu sormak isterim sivilcelerin artması demek derinin altında çıkmayan sivilceleri mi söktüyor.

   • Bir miktar daha kullanın yani 2 hafta daha kullanın sivilceleri azalmaz ise o zaman bırakın ve bir cilt doktoruna muayene olun.

 8. Kremi kullandıktan sonra sabah uyandığımda elmacık kemiğimde kızarıklık ve sert bir doku oluştu. İki gün içinde geçmedi. Bunun için ne yapmamız gerek? Yan etkiler sonucunda ne yapmalıyız? Geçmesini mi beklemeliyiz bol bol su ile yıkıyorum ama yanmış tavuk gibi oldu birazcık suratım.

  • Bu yan etki ciddi boyutta ise kullanımı bırakın ve güneşten koruyun ve de bekleyin. Beklerken de nemlendirici kullanın bu durum geçecektir.

 9. 5 ay önce doktora gittiğimde isotrexin jel yanında nemlendirici temizleme jeli güneş kremi verdi ama sınav falan derken başlayamadım şimdi kullanmayı düşünüyorum ama çok kararsızım yüzümde fazla bi kusturma yapar mı öncesinde acnelyse kullanmıştım onda da kusturma olmuştu ondan daha fazla olur mu? Birde 5 ay geçti ya bi sıkıntı okur mu aynı sorunlarım yine devam ediyor

  • Başlama noktasından sıkıntı olmaz kusturma etkisi olabilir ama duruma göre olmayadabilir. En kısa sürede tedaviye başlamanızı tavsiye ederiz.

 10. Merhaba doktor kremi verdiğinde ne kadar süre kullamam gerektiğini söylemedi arkadaşım kullanmıış 6 ay felan ben kullanmaya başlayalı 3 ay oldu yüzümde hafif tahriş gibi bi şey oldu nemlendirici kullanınca geçiyo ayrıca sivilcelerim azaldı ama çıkmaya devam ediyo daha ne kadar süre kullanmalıyım

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?