Clinoper Jel Neye Yarar, Fiyatı Nedir?

Clinoper Jel Neye Yarar, Fiyatı Nedir?

İçindekiler

Merhabalar, tüm cilt sorunu yaşayanlar için işe yarayan, sonuç alınmış jel önerimiz olacak. Vereceğimiz bilgilerle daha rahat ve güvenli bir şekilde sonuca ulaşacaksınız. Clinoper jel son dönemde kullanımı artan bir üründür. Birçok olumlu yorumdan dolayı da daha fazla kişi tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Akne(sivilce),siyah nokta ve beyaz nokta için etkili bir jeldir.

Yağlı ciltlerdeki yağ miktarını da önemli derecede azaltarak bakterilerin üremesini yavaşlatır. Ayrıca bakterileri öldürücü etkiye sahiptir. Clinoper 25 ve 50 gramlık jel formlarında eczanelerde satılmaktadır. Argis İlaç sanayi tarafından İstanbul’da üretilmektedir. Beyaz-mavi tüplerde satışa sunulan bu ürün son derece güvenlidir. Şimdi de diğer ayrıntılarına detaylı bir şekilde bakalım.

Clinoper Jel Nedir, Nasıl Bir İlaçtır?

 

Bu ilaç anti-akne preparatları olarak nitelendirilen ilaç grubuna aittir. Bakterilere karşı çok etkili bir antibiyotik özellikli jeldir. İçeriğindeki maddeler ayrıca siyah ve beyaz noktayı önemli derecede azaltma etkisine sahiptir. Sivilce(akne) yapan bakterilere karşıda çok önemli bir öldürücüdür.

Antibiyotik etkisi nedeniyle de müthiş derecede kurutucudur. Yani yağlı ciltlerin yağını azaltır. Bu ürünü eczanelerden alabilirsiniz. Dermatologlar(cilt doktoru) da bu ürünü reçete etmektedir.

 

 

 

İçeriğindeki Etken ve Yardımcı Maddeler Nelerdir?

 

Günümüzde artık ilaç içeriklerinin ne kadar önemli olduğu herkes tarafından biliniyor. Etken ve yardımcı maddeleri iyi olan ürünler etki gösterip iyi sonuç veriyor. Yoksa tam tersine kullanım sonucunda hiçbir işe yaramıyor. Clinopper Jelin etken maddesi benzoil peroksit ve klindamisin fosfat‘tır. 1 gramında 50 mg benzoile peroksit 10 mg klindamisin fosfat bulunur.

Yardımcı maddeleri ise karbomer, sodyum hidroksit,dimetikon, izopropil miristat, disodyum EDTA ve saf sudur.

 

 

 

Clinopper Ne İçin, Hangi Durumlarda Kullanılır?

 

Yukarıda sivilceler ve siyah noktalar için kullanıldığını belirttik ama sadece bu iki noktanın dışında da kullanımı vardır. Hepsini detaylı bir şekilde ifade edelim.

 • Sivilce ya da tıp adıyla akne tedavisinde
 • Akne(sivilce) sayısını azaltır
 • Cildi daha az yağlı bir konuma getirir.
 • Siyah ve beyaz nokta için önemli etkiler sağlar.
 • Yeni sivilcelerin oluşumunu engeller.
 • Hafif kurutucu ve soyucu etki yapar.
 • Ciltte oluşan yağ ve kirin hızlı bir şekilde arındırılmasını sağlar.
 • Cildi soyduğu için yenileme,tazelenme yapar.

 

 

 

Doğru Kullanım Şekli Nasıl Olmaktadır?

 

Clinoper jel nasıl kullanılır diyorsanız ayrıntılı şekilde okuyup aynı şekilde de uygulayın. Doğru kullanımda her zaman daha fazla fayda göreceksiniz.

1.Adım: Doktorunuz ekstra bir önerisi yoksa adım şöyle takip edin. İlk yapacağımız ılık su ile sorunlu bölgeyi tahriş etmeden temizleyin.

2.Adım: Bu adımda kurulama işlemi yapın. Hastalıklı bölgelere hafif parmak uçları ile ince bir şekilde sürün. Çok fazl kullanmamaya özen gösterin.

3.Adım: 4-6 hafta devam edin, bu süreden önce etki göstermesi çok az olmaktadır. Düzenli kullanım çok önemlidir, bunun içinde etki göstermedi diye ara vermeyin.

Çocuklarda, yaşlılarda, böbrek yetmezliği hastalarda kullanımı

Yaşlılar ve böbrek yetmezliği hastalarda özel bir uygulama şekli yoktur ve kullanılabilir. Bunun yanında 12 yaş altındaki çocuklar kullanmamalıdır.

Diğer ilaçlarla birlikte kullanımı

A vitamini türevleri içeriğine sahip sivilce ilaçları ile beraber kullanılması önerilmemektedir. Bu konuda dikkatli olunmalıdır. Ayrıca gentamisin ve eritromisin ile ortak kullanımda hassas olunmalıdır.

Hamile ve emziren bayanlarda kullanımı

Emziren bir anne iseniz bu ilacın kullanımı tavsiye edilmemektedir. Hamileler içinde son kararı hekiminiz verecektir. Şayet bu kremi kullanırken hamile kaldı iseniz hemen doktorunuza bu durumu belirtin önerisine göre uygulama yapın.

 

 

 

 

Bu Jel Hakkında Bilinmesi Gereken Detaylar

 

1.Yukarıda ifade ettiğimiz etken ya da yardımcı maddelerden birine ya da birkaçına karşı alerjiniz var ise kesinlikle bu ürünü kullanmayınız.

2.Bu ürün akne vulgaris(sivilce yapan) isimli bakteriye karşı tedavi amaçlı kullanılmaktadır.

3.Bu jelin fayda sağlaması 2 ile 5 hafta arası süre alabilmektedir. Bu süre içerisinde etki göstermediği diye kesinlikle bırakmayın.

4.Etki göstersin veya göstermesin 12 haftadan(3 ay) daha uzun süre kullanılmamalıdır.

5.Çeşitli sebeplerden dolayı hasar görmüş ciltlerde kullanılması önerilemez. İyileşme olduktan sonra kullanıma başlanmalıdır.

6.Ağzınıza ve gözünüze bu jeli sürmeyin, şayet sürerseniz de bol su ile yıkamayı ihmal etmeyin.

7.Yaşı 12’den küçük kız ya da erkek çocuklarında bu krem kullanılmaz.

8.Hamile ya da emziren annelerde hekim tavsiyesine göre kullanılmaktadır. Kendi başınıza kullanılması önerilmez.

9.Renkli giyeceklerde veya beyaz yatak örtüsünde renk açma yapabilir. Bunun yanından saçlara değince de beyazlama yapabilmektedir. Bunun için mümkün olduğu kadar temas ettirmeyin.

10. Bu ürünü mümkün olduğu kadar ideal miktarlarda kullanın. Çok kullanılması hızlı bir şekilde sorunları geçireceği anlamına gelmez. Hatta yan etkileri daha fazla arttırabilir.

11.Kullanılmaya başladıktan sonra iyileşme ortaya çıksa da önerilen süre boyunca kullanın bırakmayın.

12.Bu kremi kullanırken mümkün olduğu kadar güneşten uzak durun. Çünkü bu ilaç cildinizi güneş ışınlarına karşı daha hassas noktaya taşıyabilir.

13.Bu ürünü kullanım sırasında sert sabunlardan, cildi tahriş edecek cilt ürünlerinden,epilasyon aletlerinden,alkollü losyonlardan uzak durunuz.

 

 

 

Hangi Yan Etkileri Bulunmaktadır?

 

Clinoper jel yan etkileri çok istisna bir şekilde etki gösterse de bilmekte fayda vardır. Bu etkileri bilerek bu durum sizde görüldüğünde hemen gerekli tedbirleri almalısınız. Bu etkilerin olma ihtimali çok ama çok düşüktür.

 • Karın bölgesinde kramp ve yoğun ishal
 • Cildinizde kısa süreli uyuşma durumu
 • Ciltte karıncalanma durumu
 • Ciltte yanma ve kızarıklık
 • Ciltte kaşıntı ve orta derecede kuruluk
 • Ciltte pullanma durumu

 

 

 

Clinoper Jel Fiyat 2023

 

Bu ilaç eczanelerde satılmaktadır, eczaneler harici herhangi bir yerde bulamazsınız. Clinoper fiyat 105.58 TL‘den satılmaktadır. Bu fiyat 25 gramlık formatı içindir bunu belirtelim. Reçeteli veya reçetesiz alınabilmektedir. Fiyatlar döviz kuruna göre artışlar gösterebiliyor, bunun için fiyatlarda ufak tefek değişiklikler olabilir. Hekiminize yazdırdığınız sigortanız bu ürünün fiyatının bir kısmını ödemektedir.

En Etkili Sivilce Kremleri

 

 

 

Bu Jelin Muadilleri (Eşdeğerleri) Nelerdir?

 

Bu jel ile aynı özelliklere sahip ilaçların listesini aşağıda açıkladık. İşte isimleri,

-Nadixa %1 30 gram krem

-Oximın 25 gram jel

-Nadacne krem %1 30 gram

-Clındoxyl jel

-Benzalın jel 50 gram

-Benzalın jel 25 gram

-Aknefloks %1 30 gram krem

-Benzoxın topikal jel

-Magnis %1 30 gram krem

 

 

 

Nasıl Saklanmalıdır?

 

Muhafaza etme koşullarına da son derece dikkat etmelisiniz. Kesinlikle çocukların dikkatini çekmediği, ellerinin yetişemeyeceği yerde ve kendi kutusunda muhafaza edilmelidir. Bu kremi açmadıysanız soğuk bir yerde yani buzdolabında 2 ile 8 derece arasındaki sıcaklıkta bekletilmesi gerekmektedir. Şayet ağzını açıp kullanmaya başladıysanız oda sıcaklığının(25 derece) altındaki derecelerde muhafaza etmeniz yeterlidir.

 

Sivex Losyon Sivilceler İçin Mucize Sonuçlar Çıkarıyor!

 

 

 

En Sık Sorulan Sorular ve Cevaplar

 

Soru 1: Kızarıklık yapar mı, böyle özelliği var mı?

Cevap 1: Kullanan kişilerde kızarıklık yapmıştır, böyle bir etkisi olabilmektedir. Kullanmaya düzenli olarak devam edin.

Soru 2: Elbiselerimin renk değiştirmesine sebep olabilir mi?

Cevap 2: Böle bir etkisi vardır, kıyafetlerinize değdirmeden kullanın. Renk değişimleri yapabiliyor.

Soru 3: Siyah noktalara da iyi gelir mi?

Cevap 3: Hem siyah hem de beyaz noktalar için etkilidir ve antibiyotik özelliği vardır.

Soru 4: Hamileler ya da emziren anneler kullanabilir mi?

Cevap 4: Doktor önerirse kullanabilir, aksi halde kesinlikle kullanmamalıdır.

Soru 5: Yüzde ne kadar süre kalmalıdır?

Cevap 5: Yüzünüzde mümkün olduğu kadar uzun kalmalı, ortalama 2 saat kalması yeterli olacaktır.

Soru 6: Bu ilacı reçetesiz alabilir miyiz?

Cevap 6: Reçetesiz de alabilirsin ama daha yüksek ücret ödersiniz. Reçeteli aldığınızda sigortanız büyük kısmını ödeyecektir.

 

 

 

 

Clinoper Jel Kullanıp da Düşüncelerini Paylaşanlar

 

Clinoper kullananlar aşağıdaki düşünceleri belirttiler. Bu yorumlar sizlere yol gösterecektir, işte deneyenlerin fikirleri;

S.T diyor ki: Cildim çok fazla yağlı idi bundan dolayı da çok çabuk sivilceler çıkıyordu. Antiboyitik özellikli olduğu için yüzümü kuruttu ve yağlardan arındırdı. Bu şekilde önemli ölçüde sivilcelerime çare oldu. Yaşadığım tecrübeden dolayı paylaşmak istedim öneririm denemelisiniz. Piyasada akne ilacı çok ama bu en etkili olanlardan biri bana göre.

P.V diyor ki: Kullandığımda alev alev yüzüm yanar gibi oldu ama yılmadan kullandım güzel sonuçlar aldım. Yüzde doksana kadar sivilce ve siyah nokta probleminden kurtuldum. Yazın kullanmanızı tavsiye etmem sonbaharla beraber kullanmaya başlayın.

K.M anlatıyor: Bende yan etkiler ortaya çıkardı iyi bir sonuç alamadığım içinde bıraktım. Fayda gören arkadaşlar çokça var ama bende malesef olmadı bende farklı bir sivilce ilacı kullanmaya başladım.

İ.B anlatıyor: Cildim çok yağlı olduğu için işe yaradı. Doktorum da yağlı ciltler için özellikle yazdığını belirtti. Diğer cilt tiplerinde pek etki etmiyormuş.

Ç.T diyor ki: İltihaplı sivilceleriniz var ise ve büyük çıkıyorsa güzelce kurutup cildi normalleştiriyor. Bende bu şekilde oldu faydalı özellikle bir jel.

A.P diyor ki: Siyah nokta sıkıntı vardı denedim siyah noktalardan eser kalmadı çok hoşuma gitti. Ayrıca birçok kişiye de önerdim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

364 yorum

 1. Yuzmumde geceden sabaha kadar kaldi ilk gun ve ertesi gun cok kizardi kullanmaya devam etmeli miyim

 2. Bu cilt kreminin yanında silvex %10 etkili jel var onuda üstünümi süreyim mi doktor ikisinide vermiş bana

  • Belirli aralıklarla sürmeniz daha iyi olur. Clinoper jeli sürün 15-20 dakika sonra diğeri kremi uygulayın. Tabi doktorunuz farklı bir kullanma metodu söyledi ise o şekilde kullanın.

   • O jeli kullandıktan sonra 15 20 dakika sonra yıkayıyıp diğer kremi uygulayım yoksa diğer kremi ustunemi sureyim ?

    • Yıkamadan üzerine sürün ama zaman aralığı biraz daha fazla olsun yani 1-2 saat sonra sürseniz daha iyi olur. Acil şifalar

 3. Ne miktar sürmeleyiz ve nasil sürmeliyiz masaj yaparakmı ? Yikayinca sabunla kulana bilirmiyiz

  • Parmak ucuna nohut büyüklüğünde alarak sürmeniz yeterli olacaktır. Parmak hareketleri ile hafif masaj tarzında sürmelisiniz. Sabun tahriş edici değilse yıkabilirsiniz.Acil şifalar dileriz.

 4. Ya bende sivilce çıkardı aksine ama bir de regl ayima denk gelmişti.Şimdi de kusturup sonra geçirir diye düşünüyorum sizce de olabilir mi?

  • Bu ilacının deri altındaki tüm sivilceleri dışarı vurup sonra iyileştirme özelliği vardır sizde bunu yaşamışsınız normal. Düzenli olarak kullanıma devam edin, adet döneminizde etkisi var kesinlikle.

 5. Merhaba 5 gün oldu kullanmaya başlyalı extradan 1 krem daha kullanıyorum magnis sabahları akşamlarıda clinoper ancak cildim aşırı kurudu esnerken bile yırtılıyormuş gibi oluyor devam etmeli iyim

  • Merhabalar bu durum son derece normal düzenli olarak kullanıma devam edin. Çok fazla kuruluk oluşursa da günde 2 kere su bazlı nemlendirici sürün acil şifalar dileriz.

  • Lazer epilasyonla beraber sonuç alma durumunuz değişebilir veya tahrişler ortaya çıkabilir.Ondan dolayı da lazer epilasyonla beraber bu tedaviyi sürdürmesiniz daha doğru olur sizin için.

 6. Merhaba Benin yüzümdede sivilce var ilk başta yüzümü sabunlarken hacı Şakir’in kalıp sabununu kullanıyorum sonrada clinoper jeli sürüyorum yüzümü kalıp sabunla sabunlamalımıyım sabunlamamın nedeni ise yüzümü yağdan koruyor ve kuru tutuyor olması lütfen bir cevap yazın.

  • Merhabalar kullandığınız sabun tahriş etmiyorsa kullanabilirsiniz ama sert bir sabun ise ve tahriş edici etkisi var ise kullanmayın diyoruz. Sizde bir sorun yoksa kullanmaya devam edebilirsiniz.

 7. Ben bunu daha dün kullandım sabah kalktığımda yüzüm kaşınıyodu ve kasidikca yüzüm kizariyodu sizce kullanmaya devam ediyimi normal mi bu etkiler

  • Merhabalar bu etkiler son derece normal kullanıma devam edin. Bu etkiler dayanılmayacak hal alırsa kullanımı bırakırsınız ama yoksa düzenli kullanın bu durumlar geçicidir.

 8. Merhabalar doktor tavsiyesi ile 5 gündür acnelyse jel işe beraberinde clinoper jel kullanıyorum bir gece birini diğer gece birini sürüyorum ama clinoper kullandığım zaman hatta şu an bile yüzüm alev alev yanıyor gibi ve kızarıyor çok az da kullanıyorum ama cildim çok yanıyor normal midir ki bu

  • Merhabalar bu durum son derece normaldir, gittikçe azalacak ve geçecektir. İlk kullanımlarda bu etkiler çok fazla oluyor.

 9. Merhabalar doktor tavsiyesi ile acnelyse ve clinoper jel krem kullanıyorum bir gece birini diğer gece birini sürüyorum ama cildim şu an çok kızarık, yanma hissi var, deri soyulması var bu durum normal mi sizce clinoper ciddi anlamda cildimi çok yakıyor daha önce kullandığımda böyle olmamıştı acnelyse ile bir tepki falan olabilir mi

  • İlk önce kusturma etkisi var bu durum var ise normaldir. Bu durum geçicidir düzelecektir.

 10. Ben bu kremi trabzonda hiçbir eczanede bulamıyorum nereden bulabilirim bendeki bitti ve hiçr krem ise yaramıyor başka bulunduğunuz yerlerde satılıyorsa eft yapabilirim gönderme şansınız var mı

 11. Kremi kullandim cildimde pullanma ozelliklede agiz etraginda deri dokulmesi yapti ve kizariklik oldu bi bolgemde yan etkisimidir acaba

 12. Jeli öğlen aldım kapağını kullanmak için gece açtım. Bu sürede jel dolapta değil dışarıda kaldı bir sorun olmuş mudur?

  • Asıl bekleme yeri buzdolabı değil oda sıcaklığındaki yerler olmalıdır. Bu kısa süre zarfında özelliğini kaybetmez.

 13. İki gündür yatmadan önce clinoper jeli kullanıyorum. Sabaha kadar kalıyor yüzümde. Bugün ikinci günüm. Çene bolgem ve dudak kenarlarındaki yanak bolgemde kaşıntı yaptı ve hafif yanma hissediyorum ve pütür pütür isirik gibi topaklik geçiyor elime. Bu etkiler normal mi?
  Sabah işe imex kremi kullanıyorum. Regl donemindeyim bunun etkisi var mıdır? Teşekkür ederim şimdiden.

  • Bulunduğunuz özel durumun kesinlikle etkisi var bu etkiler normaldir ve geçicidir biraz sabırlı olun fayda sağlayacaktır.

 14. Çok kuruttuğundan endişe ediyorum ve rahatsız oluyorum. Normal etkiler olduğunun farkındayım ancak bu kremin üzerine bir aloevera jeli sürsem sıkıntı olur mu?

 15. Yeni kullanmaya başladım bende yakma çok olmadı ama yanağım kızarıp kabuklanıp çok sert oldu sanki mantar olmuş gibi normal mi?

  • Merhabalar kızarıklık olması doğal ama anlattığınız urum biraz daha ciddi gibi kullanımı bırakıp doktora muayene olmanızı öneririz.

 16. Merhabalar.Yeni kullanmaya başladım.yuzum hem aşırı kurudu hem de gyuzumde kızarıklık oluştu.Bugun de güneşe çıktığım için baya bi kızarıklık oluştu.Ama gunesten kendimi korumaya çalıştım.Yuzum baya karardı ne yapmalıyım sizce

  • Kızarıklık ve kuruma normaldir, nemlendirici kullanabilirsiniz. Kızarıklık geçicidir güneşten uzak durun ya da şapka felan takın. Kullanmaya devam edin kararmalar geçecektir.

 17. merhaba benim cildim normaldede cok kuruydu şimdi dahada kurudu ve agzimin kenarlarinda kararma ve asiri derecede kurulanma var normalmi bu ? birde kuru ciltlere etkisi olmaz deniliyor doğrumu acaba ?

  • Merhabalar kuru cildiniz var ise nemlendirici kullanabilirsiniz bu etkiler olabiliyor normaldir. Kuru ciltlere de etkisi olur öyle bir düşünce yanlış yani

  • Merhabalar 15 dakika değil de ortalama 1.5 saat sonra sürebilirsiniz yağlı cildiniz var ise biraz daha dikkatli olmalısınız fondöten sürerken.

 18. Merhaba clinoper kullanıyorum 1 haftadır çok inceden etkisini görmeye başladım 4 6 hafta arasında kesin etki gösteriyormuş zaten.. neyse şimdi ben gece işine başladım doktor bana gündüz sivex losyon ve gece clinoper krem verdi akşam kremi sür sabah kalk yıka sonra losyonu sür dedi ben şimdi gündü losyonu sürüp yatıp gece uyanıkken kremi mı süreyim yoksa sabah yatarken kremi gece uyanıkken losyonu mu süreyim.. yardımcı olursanız çok sevinirim..:)

  • Merhabalar çalışma şeklinizin değişmesi ilacın sürme zamanını değiştirmez işe girmeden önceki gibi aynen kullanın acil şifalar dileriz.

 19. Merhaba clinoper kullanıyorum 1 haftadır çok inceden etkisini görmeye başladım 4 6 hafta arasında kesin etki gösteriyormuş zaten.. neyse şimdi ben gece işine başladım. doktor bana gündüz sivex losyon ve gece clinoper krem verdi.akşam kremi sür sabah kalk yıka sonra losyonu sür dedi.. ben şimdi gece uyanik gunduz uyuyor olacağım. gündüz losyonu sürüp yatıp.gece uyanıkken kremi mı süreyim? yoksa sabah yatarken kremi. gece uyanıkken losyonu mu süreyim.. yardımcı olursanız çok sevinirim..:)

  • Merhabalar çalışma şeklinizin değişmesi ilacın sürme zamanını değiştirmez işe girmeden önceki gibi aynen kullanın acil şifalar dileriz.

 20. Merhaba clinoperi ilk kullandığımda aa iyi iyi azaltmaya başladı sanki dedim ama birkaç gün sonrasında çene ve dudak bölgemin ortasında ufak ufak böyle dışı beyaz iltihaplı gibi sivilceler çıkmaya başladı ve iki gündür bıraktım kullanmayı bırakmalı miyim sizce birde bu piyasada ki neutrogena sivilce karşıtı yıkama jelini kullanabilir miyiz daha doğrusu piyasada ki yıkama jellerini kullanmamız doğru mu ?

  • Merhabalar kusturma özelliği var ondan dolayı oluşmuş olabilir bunlar kullanmaya devam edin bırakmayın. piyasadaki yıkama jeli olarak da La Roche Posay’ın ürünlerini öneririz gerçekten çok kaliteli ve faydalı.

 21. Kullandığım gün kızardı kasindi ve yanma hissi verdi o kadar yaktı ki gözümden pıt pıt yaş geldi sonra yarim saat sonra anca geçti kızarıklık ve kaşınma yanma hissi sonra ertesi gün oldu oglen yine basla di kaşınma yanma fln ama gündüzleri kullanmıyorum akşamları kullanıyorum

 22. Dün yüzüm kızarmış ve kaşınmaya başlamıştı bugünde Aynı şekilde bu durum Kaç gün sürer çünkü dışarı çıkabilecek durumda değilim

  • Bu durum bir hafta kadar sürer, şayet durumunuz kötüye giderse kullanımı bırakın.

 23. Merhaba ben bugün doktor tavsiyesi üzerine aldım bu kremi. Bu kremi kullandıktan sonra güneş kremi kullanmama gerek var mı? Güneşe çıktığımda güneş yanığı oluşur mu yüzümde?

 24. Ben jeli sürdükten sonra 3-4 saat sonra yıkıyorum eczanedeki abi 3 saatte etkisini gösterir dedi böyle devammi etmeliyim yoksa geceden sabaha kadarmı kalmalı birde ben clınoper jeli sürdükten sonra yüzümü zeytinyagli sivi sabun ile yıkıyorum bir şey olurmu

  • En az yüzde 2 saat kalması yeterlidir bu süreden sonra ister yıkayın isterseniz de yüzünüzde kalsın hiçbir sorun olmaz. Zeytinyağlı sabunla yıkayabilirsiniz herhangi bir şey olmaz.

 25. Merhabalar.
  Yıllardır geçmeyen sivilcelere sahip, alerjik ve yağlı bir cildim var. Doktorum bana bu jeli günde iki kez sabah akşam sürmemi söylemişti. Yaklaşık 24 saat yüzümde kalıyor. Sabah uyanınca yıkayıp bir süre dinlendirip sürüyorum sonra da akşam yine dinlendirip sürüyorum. İlacı 3 gündür kullanıyorum. Ancak geçmek bilmez şekilde yanma, kuruma ve kızarıklık var. Kullanma talimatında da günde 1 kez diye yazıyor. Kullanma sıklığını düşürmeli miyim sizce? Özel hastaneye gitmiştim çok ücret aldılar sadece bunu sormak için bir kez daha gitmek istemedim.

  • Merhabalar kullanım miktarını azaltın günde 2 kere olmak şartıyla az az kullanın yalnız kızarıklık,kurum şikayetleri geçicidir. Düzenli kullanmaya devam edin sadece dozu düşürün. Örneğin 2 nohut kadar çalıyorsanız 1 nohut büyüklüğü kadar sürü

 26. Merhabalar bende doktor tavsiyesi üzerine kullanmaya başladım yaklaşık 4 haftadır kullanıyorum bunun yanında Nadixa krem de verdi Nadixa gündüz Clinoperı gece sürmemi tavsiye etti kullanıyorum hala yüzümde sivilceler çıkıyor artı olarak da alnımda çok fazla sivilce çıktı resmen pütür pütür oldu bırakmayı düşünüyorum ne yapmalıyım?

  • Merhabalar kremlerin kusturma etkisi var o gerçekleşmiş ama yine de artık iyileşme yok ise size farklı kremler önerebiliriz.

   • İyileşme oldu ama kusma etkisi yaptıysa iyi geliyo anlamına gelmez mi veya bıraksam ne önerirsiniz ?

 27. Merhaba ben bu ürünü geçen çarşamba günü kullanmaya başladım ama bugün gozlerim yaniyor açıyor napmam gerek normal mi

  • Merhabalar normalde göz yanması olmaması gerek ama devam ediyorsa kullanımı bırakın. Bunun yerine acnelyse kremi kullanmaya başlayın.

 28. Doktorum geceleri bir gün oximin jel bir gün ac gun maske kullan dedi.Sabahları da sivex losyon kullan dedi.Eczacım da oximin jel yerine clinoper jel verdi. Bu jeli yüzümde yarım saat beklettikten sonra yıka dediler. Ben suyla yıkıyorum ama çıkmıyormuş gibi hissediyorum.Neyle yıkarsam tam anlamıyla çıkar yüzümden bu clinoper jel?

  • Suyla normalde çıkar yüz temizleme jelleri ve tonikleri var bunların ikisini beraber uygularsanız tam olarak çıkacaktır.

 29. Merhaba bir haftadir kullanıyorum bu ürünü iyi geldi cildim kurudu yaglanmam sona erdi ama bugun cok kasintim oluştu ilk zamanlar olmasi gerekmiyormuydu kasintinin bir gün ara vereyim diyorum

 30. Merhaba bir haftadir kullanıyorum bu ürünü iyi geldi cildim kurudu yaglanmam sona erdi ama bugun cok kasintim oluştu ilk zamanlar olmasi gerekmiyormuydu kasintinin bir gün ara vereyim diyorum

  • Merhabalar düzenli olarak devam edin bazen kaşıntı iyileşme süresinde de olabiliyor. Biraz kullanım miktarını azaltın yani daha miktar sürün bu fayda edecektir ve kaşıntı da azalacak geçecektir.

 31. Merhaba bende 10 gundur akşamları kullaniyorum kremi sabahlarids sulfofur kullaniyorum benim sorum olucak suan yuzumde soyulmalar basladi bu durumda ne yapmaliyim acaba? Bkendi halinde soyulmssini mi beklemeliyim yoksa buhar banyosu yapip soyulnasini mi saglasam

 32. Merhaba tam 1 aydi kullaniyorum sabah magnis krem aksam clinoper kremi ama hala bir etkisini görmedim ne zamana kadar kullanmalıyım

  • Ortalama olarak 2 ay kullanmalısınız 2 aydan sonra etkiler ortaya çıkmaya başlar biraz daha sabır edin.

 33. Ben bu jeli 2 saat önce aldım ama kullanana kadar buzdolabında saklamam gerektiği aklımdan tamamen çıkmış. Aklıma gelince hızla dolaba koydum ama dediğim gibi 2 saat oda sıcaklığında kaldı. Bir sorun olur mu?

 34. Doktor ilacı yazalı 5 gün oldu. Ilaci ilk açtığımda saydam renksiz sulu bi sıvı çıkıyordu. 4 gun boyunca kullandim .şu an 5.ci gün ve beyaz renk çıkıyor ilaç ve daha katı bir kıvam?? Tarihine baktim tarihi de geçmemiş. Çalkalamak filan mi gerekiyordu nasıl oldu bu?

  • Ağzını açık bıraktı iseniz ya da çok aşırı sıcaklıkta kaldı ise bu şekil değişiklik olabilir ya da homojen dağılmadığından olabilir.

 35. Çok fazla sivilcem yoktu. Ufak ufak kızarıkliklar vardi yanagimda.doktorum sabah-oglen gunde 2 kez aknefloks. Akşam clinoper jel surmemi söyledi. 1 haftadir kullanıyorum.Kuçuk kizarikliklarim gecmesi gerekirken daha cok arttı ve yüzüm çok yanıyor

  • İlk önce belirgin haline getirip sonra yok etmektedir. Bu durum çok uzun sürerse kullanımı bırakın başka krem önerelim

  • Bu durum geçicidir ortalama 3 hafta sonra geçer şayet geçmezse kullanımı bırakın ve doktorunuza görünün

 36. Kremi bir aya yakındır kullanıyorum fakat göz altı çevremde kırışıklık olmaya başladı neden acaba?

   • Ben daha yeni kulanmaya başladım göz altlarımda kırışıklık oluştu kızarıklık ve kaşıntı da var ama göz altlarım daha kötü oldu

 37. Ben şimdi clinoper kullanıyorum yüzümde aşırı derecede yanmalar oluyor 3.günüm ve sivilcelerimin kırmızı kırmızı izleri var bunlar beni piskolojik olarak etkiliyor işleride geçiyormu acaba lütfen cevap?

 38. Merhabalar.. Ben kremi yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum.. 1 gece clinoper jel bir gece acnelyse kullanıyorum.. yüzümde çok kızarıklık kuruma yanma ve pullanma var .. bu durum normal midir? Kızarıklıklar için ve yanma için yüzüm kremliyken nem maskesi yapsam olur mu

  • Merhabalar iki kremde yüzü çok kurutan ve soyan kremler bundan dolayı kızarıklık ve kuruma yapması çok normal mümkün olduğu kadar az dozlarda kullanın yüzünüzün kremli olmadığı zaman diliminde nem maskesi ya da nemlendirici kullanın.

    • Aynı soruyu üç kere sormuşsunuz bir tanesine cevap vermemiz yeterli kombinkadin.com olarak sorularınızın cevaplarını doktor ve eczacı olan kişiler vermektedir.

 39. Vücudumuzun başka kol ve yahut omuz yada sırt gibi kısımlarına süre bilirmiyiz

 40. Clinopper
  ile madecasolu gece karistirip sursek faydali olurmu cene yanagimda ve dudak ustlerimde koyu lekeler var

  • Karıştırmanızı önermeyiz tek başına kullanın tek başına beyazlatma için madecassol öneririz. Bir de iyi derece beyazlatma istiyorsanız expigment kremi de kullanabilirsiniz.

 41. Clinopper
  ile madecasolu gece karistirip sursek faydali olurmu cene yanagimda ve dudak ustlerimde koyu lekeler var

  • Karıştırmadan tek olarak madecassolu kullanın. Bunun haricinde expigment kremi de kullanabilirsiniz.

 42. Clinoper ve madecasol kremikaristirip gece surebilirmiyimcene yanakta koyu lekelerim var

 43. bu ilacla beraber aknefloks kremı verildi bana bir de azeltin hap yazdı bu 3 ünü nasıl şekil kullanmalıyım acaba ? clinoper aksam yazıyor

  • Clinoper jeli akşam kullanın aknefloks kremi sabah kullanın azeltin hapı günde iki kere önerildi ise sabah akşam şeklinde kullanın.

 44. Merhaba yüzüm dışında başka bir yere sürebiliyor muyum ? Yani doktora gittiğimde hem yüzümdeki hem sırtımdaki sivilceleri göstermiştim bana sadece clinoper kremini yazdı (zoretanin kullanacaktim ama doktor istemedi bir aydır kontrollü olarak b vitamini d vitamini oroferon ve zinco kullandigim için)

  • Merhabalar yüzünüzde başka noktalara da sürebilirsiniz sırtınıza da sürülebilir. Acil şifalar dileriz.

 45. merhaba bugün yüzümdeki komedonlar için doktora gittim o komedonlar zamanla büyük iltihaplı sivilcelere dönüşüyor sivilceler için stafine verdi birde geceleri sürmem için clinoper jel verdi ikisini hangi aralıklarla kullanmalıyım ? birde bu kremleri kullanırken yüz temizleme jeli kullanmam şart mı sadece ılık suyla cildi temizlesem yeterlimi .şimdiden teşekkürler cevaplarsanız çokk mutlu olurum aklıma çok takılıyor

  • Merhabalar geç cevap verdiğimiz için kusurumuza bakmayın.Cildinizde çok kuruma yapıyorsa bu ilaçlar yüz temizleme jeli kullanmayın sadece ılık su ile yıkayın. Yalnız çok yağlı cildiniz var ise yüz temizleme jeli kullanabilirsiniz. Stafine kremi sabah sürün clinoper jeli de gece yatmadan önce kullanın. Acil şifalar dileriz.

 46. Jeli 10 gün önce almıştım ama açmaya fırsatım olmadı. Bu süre zarfında oda sıcaklığında bekledi.Sizce atmalı mıyım?

 47. merhaba bende clinoper jel kullanıyorum 1 haftadır adetim gecikti bu şekilde bi yan etkisi var mi

 48. Ben doktor tavsiyesi üzerine clinoper ve Acnelyse kremlerini kullanmaya başladım. Bugün 10. günüm ve hafiften etkisini gördüm. Ama cildimde aşırı pullanma ve kuruma oldu. Bir gün birini bir gün birini sürüp yatıyorum. Pullanmaya ve dökülmeye karşı ne yapmalıyım?

  • Pullanma ve cilt döküntüsü için nemlendirici kullanabilirsiniz. Ürederm lipo isimli nemlendiriciyi kullanabilirsiniz. Bunun yanında dozu azaltabilirsiniz.

 49. Merhabalar yüzümde kuruluk oluştu ve göz altımdada oluştu orda da sivilce olduğu için mi oldu acaba. Birde ben buz dolabına koymuyorum ilacı sürecekti odamda buzdolabında mı kalması gerekıyor ve nemlendirici olarak onerdıgınız bi krem varmıdır

  • Merhabalar sivilce olduğu için olabilir buzdolabına gerek yok serin oda koşullarında saklanma yeterlidir. Kaliteli bir nemlendirici kullanabilirsiniz. Nemlendirici olarak Ürederm lipo öneririz.

 50. Öncelikle Cumhuriyet bayramınız kutlu olsun.Ben clinoper jel kullanıyorum doktor tavsiyesi ile 26.günüm daha hiç bir etkisi olmadı cildim soyuluyor ve soyulan yerler sertleşip kabuk gibi oluyor ilk günlerde acayip derecede yanıyor arkadaşlar bunu kafanıza takmayın 1 hafta sonra hepsi geçiyor yanmıyor cildiniz Eğer cevap alabilirsem çok sevinirim.Bir de şu var eski sivilce izleri var acaba bu izleri de geçirirmi dediğim gibi 26.günüm hiç bir etkisi olmadı şu an acaba ne zaman etkisi olmaya başlar.

   • İzler dediğim çukur çukur değil yani hafif hafif kızarıklar.Peki nerdeyse 30.gün oldu ama daha sivilcelerim geçmedi sizce geçermi bir de şunu sormak istiyorum benzamycin mi daha etkili yoksa clinoper mi lütfen cevap verin. Artık pürüssüz bir cilt istiyorum sınıfta kapatıcı verelim mi diyorlar ne yapmalıyım hangisi daha etkili veya clinoper a devam etmelimiyim

    • Yüzünüzü göremediğimiz için tam net bir şey diyemiyoruz clinoper jel daha etkili ama daha ciddi sorununuz var ise devam ederse roaccutane kullanmanızı önereceğiz. Şuan Clinoper kullanın geçmezse roaccutane olacak.

  • İyi günler umarım mesajımı görüp cevap verirsiniz benim 6.günüm ilk başlarda fazla sürmüşüm ilacı şuan derim 2 gündür ciddi şekilde soyulmaya başladı tahmini olarak ne zaman geçer bilgilendirirseniz çok sevinirim

 51. İlacı geceden sabaha kadar beklettim sabah kalktığımda göz çevresi şiş ve kızarık bu gün 2.günü ve hala aynı

  • Dozunu azaltın ve az miktarda sürün bu durum geçecektir. göz çevresine de uygulamayın.

 52. Merhabalar bende clinoper jel kullanıyorum. Yorumlarda biri lazer epilasyon yaptırıyorum sakıncası var mı diye sormuş. Sizde sonuç alma durumu değişebilir demişsiniz. Gittiğim gün bu jeli sürmesem ertesi gün sürsem yinede faydasını görebilir miyim? Bi sakıncası olur mu?

  • merhabalar lazerle beraber kullanımını önermiyoruz lazer bitsin öyle başlayın tedaviye yoksa gerekli faydayı sağlayamazsınız.

 53. Merhaba clinoper kullanıyorum 10. Günündeyim çene bölgem çok kurudu Ve kararma oldu ne yapmalıyım ????? Nla Roche H kullanıyorum nemlendirici be yüz yıkama jeli kullanıyorum.

 54. Merhaba,
  Ben roaccutane kullanıcısıyım 5. ayım bitti ve yüzümde hala kabuklar, şişlikler ve iltihaplar var, doktor Clinoper Jeli yazdı. Kullanma talimatında A vitamini ve türevleri ilaçlarla beraber kullanmayınız yazıyor. Doktor kullan dedi talimat beraber kullanmamam gerektiğini yazıyor ne yapmalıyım?

  • Merhabalar durumunuzu net görmediğimiz için kesin hükümler vermek biraz zor olur ama doktorunuz önerdi ise kullanmanızı tavsiye ederiz ve de kullanın deriz acil şifalar.

 55. Ben bu ilacı 9 gündür kullanıyorum alnımda bi şey yokken sivilce gibi değil garip bi şekilde bi şeyler çıktı çoğaldı azitro diye hap da kullanıyordum eczanem onu bırakmamı istedi bıraktım şimdi bu kremi ve Sivex kullanmaya korkuyorum

  • Kesin bu jelden mi çıktı orası araştırılması lazım ama clinoper jel zaman zaman deri altındaki sivilceleri de kusturuyor bu durum geçicidir ondan dolayı kullanıma devam edin. Korkmadan devam edin yada korkunuzu için tekrar doktorunuza muayene olun.

 56. Ben bu ilacı 9 gündür kullanıyorum alnımda bi şey yokken sivilce gibi değil garip bi şekilde bi şeyler çıktı çoğaldı azitro diye hap da kullanıyordum eczanem onu bırakmamı istedi bıraktım şimdi bu kremi ve Sivex kullanmaya korkuyorum

  • Aynı soru olduğu için diğer soru başlığında cevabımızı açıkladık acil şifalar dileriz.

 57. Merhabalar ben bu ürünü azitro hapı ve sıvex losyon ile beraber kullanıyorum 9 gün oldu bugün eczaneme gittim bende alnımda bi şey yokken sadece bi iki tane vardı oralara sürdüm sürmemlee beraber sivilce gibi değil iz gibi kırmızı kırmızı hafif kabarıcık halinde çoğaldı kızardı kaşındı tuhaf bi şey oldu yüzüm ezcanemde bırak azitro hapını diğerlerinde dene bi devam ederse onları da bırak dedi şimdi korkuyorum alnıma sürmeye sürmesem alnıma sivilce olan yerlere sürsem olur mu

  • Merhabalar bu kadar kısa sürede bu etkileri göstermesi tuhaf en garanti çözüm doktorunuza muayene olun deriz çünkü normalde olmaması gereken bir durum ortaya çıkmış sizde

 58. Evet azitro hap sivex losyon bu krem hepsini verdi hangisi yaptı bilemiyorum kullanmaya korkuyorum hapı bıraktım zaten kremi de sadece sivilceme sürüyorum alnıma sürmüyorum yanaklarıma sivex losyon sürüyordum onu da sürmüyorum sürünce yanaklarım kabarıyor aşırı kızaroyor böyle kabarcık halinde kırmızı şeyler çıkıyor korktum hap mı yaptı o krem ve jel mi bilmiyorum

  • Kullanımı bırakıp doktora görünmelisiniz ya da farklı sivilce ilaçları kullanacaksınız.

 59. Merhabalr bu bu kremi 5 gundur kulaniyorum gozumun alti sisiyor ve burus burus oluyor ayni zamanda cenemde ve duduklarin kenarlarinde cok kararma yapti normaalmidir

 60. Bu jeli yaklaşık 3 aydır kullanıyorum kullanıma başladığımdan itibaren hiç sivilce çıkmamaya başlamıştı ama son zamanlarda sivilce çıkmaya basladı anlamadım normal midir?

 61. Bu jeli yaklaşık 3aydır kullanıyorum kullandığım zamandan itibaren sivilce çıkmamaya başlamıştı ama son zamanlarda sivilce çıkmaya basladı anlamadım normal midir

  • İki tane aynı soru sormuşsunuz buna cevap verelim. Bu sivilce yediklerinizden dolayı olabilir stres kaynaklı olabilir. Sivilce tekrar çıkma durumu olabilir. Normaldir bu durum.

 62. Clinoper kreminin yanında bephantol kullanabilir miyim? Clinoperi yıkadıktan sonra bir etkisi olur mu teşekkür ederim ?

  • Bepanthol kullanabilirsiniz yanında cildinizde en az 2 saat kaldıktan sonra yıkabilirsiniz bu şekilde de etkisi olur.

 63. Merhaba! Clinoper kremini geceden sürüp sabah yıkayıp bephantol sürüyorum bir zararı var mıdır? Kullanabilir miyim ?

 64. Merhabalar ben aknetrent kullandim 8 ay tedavim yeni bitti sivilcem kalmadi sadece izlerim duruyor ama kimse izleri gecirdiginden bahsetmemis etkisi olurmu acaba

 65. 1 ayi geçkindir kullanıyorum sivilcelerimi geçirdi fakat izleri kalmıştı bunun için hangi leke kremi kullanabilirim bir diger sorumda şudur tekrar sivilcelerkm ciķiyor tek tük kullanmaya devam etmelimiyim

  • Merhabalar 1 ay zaman en az 3 ay kullanın lekeler geçmezse de size expigment kremi kullanmanızı öneririz.

 66. Bu jeli kullanırken güneş ışınlarından uzak durulması gerektiğini doktorum bana söylememişti bu yüzden güneşte kaldığım günün akşamı jeli sürdüğüm de yüzümde aşşırı derecede bir yanma oldu 15 dk falan dayanabildim sonra soğuk suyla yıkadım ve yüzümün kızarmaya basladığinı gördüm gittikce daha fazla kızardı ve yanması da geçmedi yüzümdeki bu kızarıklıklar geçer mi ?

 67. Merhaba ilacın reçeteli fiyatı nedir ? Ben bağkurluyum 2020 güncel reçeteli fiyatı bilen var mı ?

 68. 1 haftadır kullanıyorum cildin çok Pulladı,kurudu,kizardi,ama değdiğini ve degecegini düşünüyorum.özellikle göz altlarından uzak tutun tüm yüze değil sorunlu bölgelere uygulayın

 69. İlacı kullanmaya başlayalı 5 gün oldu ilk 3 gün fazla sürmüşüm ve şuan dedim ciddi şekilde soyuluyor sabahları Imex ve hap olarak da aknetrent 20mg nemlendirici olarak da bepanthol kullanıyorum derimin soyulması tahmini olarak ne zaman geçer yardımcı olursanız çok sevinirim

  • Ortalama olarak cildinizi soyulmasının geçmesi 2-3 haftaya bulabilir. Bu süreden sonra çok hafifler ve geçer soyulma.

 70. Merhaba dün de yazmıştım ama yorumumu bugün bulamıyorum bugün 6.günüm ve derimde beni rahatsız eden soyulmalar oluyor ilk 3 gün kremi fazla sürdüğümü söyledi doktor aynı zamanda hap olarak aknetrent 20mg ve sabahları da Imex kullanıyorum soyulmalar tahmini olarak ne zaman geçer yardımcı olursanız çok sevinirim iyi günler

  • Merhabalar dün yorumunuz onaylanmamıştı ondan bulamadınız çünkü yoğunluktan cevap verememiştik soyulmalar ortalama 2-3 haftada geçecek.

 71. Bende de gecmeyen sivilceler ve sivilce izleri cukurlari var kuzenimin onerisiyle kullanmaya başladim ama bazen sabah kalktigimda göz etrafımda sislik ve yuzumde yanma kaşıntı ve kizariklik oldu

  • Dozu azaltın ve kullanım sıklığını tek düşürün kızarıklık yanma geçmezse size başka bir krem önerisinde bulunacağız buradan yazarsınız.

 72. Kusturduğu sivilceleri sıkmalı mıyız yoksa geçmelerini mi beklemeliyiz öylece ve bunları kullandığımız süre içinde ağda kullanmamamız gerektiğini söyledi bir arkadaşım doğru mudur bu?

  • Kesinlikle sivilceleri sıkmayın ve oynamayın evet bu jeli kullanmaya başladıktan sonra ağda,lazer epilasyon ve sert temizleyiclerden kaçının.

 73. Yaklaşık 4 5 günden beri kullanıyorum yüzümde çok şiddetli olmamakla birlikte kasinti ve yanma var bide gün içinde bir kuruluk hissetmeye başladım neden böyle oluyor bilgilendirirseniz memnun olurum

 74. Merhaba, clinoper jeli 20 gündür kullanıyorum cildimi başta çok kozartıyordu o geçti ama bu sabah gözlerim çok şiş uyandım bu normal midir, kullanmaya devam etmeli miyim?

 75. Merhabalar,
  20 gündür kullanıyorum bugün ilk defa göz altlarımda kuruluk, buruşma ve gözümün üstünde şişlik yaptı bu normal midir?

  • Merhabalar bu etkiler ortaya çıktı ise kullanımı bırakıp doktora muayane olmanızı öneririz.

 76. Doktorum bana clindoxly jel yazmıştı eczanede bu yoktu clinoper verdiler bi sıkıntı olurmu
  Ve bende yani elimle elleyincce hissettigim sivilce yok ama kırmızımsi izler var onlara çare olurmu cevaplarsanız sevinirim

 77. Merhaba ben doktor tavsiyesi üzerine 2 gün önce kullanmaya başladım sürdükten hemen sonra ağız çevresinde yanma kızarıklık ve kaşınma başlıyor normal mi sizce yoksa bırakmam mı gerekiyor kullanmadan öncede cleansing jel kullanıyorum acaba jelle ilgisi var mıdır?

  • Merhabalar bu durum normal cleansing jeli de kullanmayın kızarıklık ve kaşınma devam ederse nemlendirici kullanın ve kullanım dozunu ve sıklığını da azaltabilirsiniz. Bunu yaparsanız kızarıklık ve kaşıntı azalacak ve bitecektir.

 78. Merhaba! Ben 3 gün önce doktor tavsiyesi üzerine clinoper gel i kullanmaya başladım kullandıktan hemen sonra yüzümden yanma kızarıklık ve kaşınma başladı sizce normal mi yada bırakmalımıyım

  • Merhabalar bu durum son derece normal çok fazla kızarıklık kaşıntı olursa kullanım sıklığını ve dozunu azaltın ayrıca nemlendirici kullanın. Bu şekilde cildiniz giderek alışacaktır.

 79. Merhaba sorularım olucak bu kremi duzenli kullanirsak ne kadar sürede sonuç alabiliriz
  Izleri gecirirmi cevaplarsanız teşekkürler

  • Merhabalar bu kremin soyma özelliği olduğu için izlere faydası olmaktadır. Ortalama 4 ay gibi sürede sonuç alırsınız.

 80. Bisey sorcam ben ilk basladigimda cildimde az sivilce vardi simdi onu kullandim dahada artti ve doktorum her sabah sivex losyon ve aksamleyin clinoper jeli verdi yuzum acayip sekilde kuruyo sanki yuzume maske yapmisim gibi yuzum bayabi içine cekiliyo yanagim felan zor hareket ediyo yani baya bi kuruyo bu normalmidir ve yuzumu kizardigi icin clinoper jeli 2 gunde 1 kullaniyorum doktor tavsiyesi ile ve bu sivilceler gectiginde gecici olarakmi gecicek yoksa bi daha cikicakmi yuzumde

  • İlk tedavi şekli losyon ve jellerdir birçok kişide bu kremler,losyonlar işe yarar bundan dolayı da doktorunuz doğal olarak bunlarla başlayacaktır. Yüzünüzü kurutması son derece normal bundan dolayı nemlendirici kullanın ve de bol su için. Eğer hormon sorununun yok ise bir daha çıkmayacak ama var ise hap kullanmanız gerekecek.

 81. Merhaba ben bu kremi alalı 2 gün oluyor, sadece çene ve ağız bölgesindeki küçük akneler için kullanıyorum yüzümün diğer kısımlarında hafif lekeler haricinde bir sorunum yok ama beyaz ve siyah noktalarada çok iyi geldiğini duydum sizce bu kremi bütün yüzümemi sürmeliyim yoksa sadece sorunlu bölgeme mi çünkü normalde de aşırı kuru bir cildim varda. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhabalar diğer bölgelerde de sorun olduğu için tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz kuru bir cildiniz var ise nemlendirici de kullanın ayrıca bol su için biz teşekkür ederiz bizi takip etmeye devam edin.

 82. Doktorum bu jeli vermisti bide yaninda sivex 5 gün oldu sivilceler cogaldi yuzumde asiri derecede kuruluk oldu ve doktorum bana eger gecmezse hap yazicam demisti benim istegim aslinda hap cunku bi daha cikartmiyo ama jel veya krem tarzi ilaclar bi muddet sonra tekrar cikariyo yanlismi dusunuyorum acaba?

  • İlk tedavi jel ve kremlerdir eğer sonuç alınmazsa hapa geçilir. Hap olarak roaccutane yazması çok iyi olacak ondan sonra bir daha sivilce çıkmayacaktır ama ilk olarak bu tedaviyi düzgün şekilde yapın. Sitemizi takip etmeye devam edin.

 83. Merhaba. Yaklasik olarak bende bu jeli kullaniyorum cildimde kuruma yaptı kaşınma yaptı bunlar olası seylerler mis tek merak ettiğim yüzüm kararmaya başladı normal mi bu?

  • Merhabalar yüzde kararma normal değil kullanımı bırakıp cilt doktoruna görünün bu jelden de olabilir farklı sorundan da olabilir. Biraz durumunuz farklı olduğu için doktora gitmenizi öneririz.

 84. Merhabalar ben lazer tedavisi görüyordum normalde doktor bunu bir ay kullan ama bu süre Zarfında lazer tedavisini kes dedi acaba bir hafta kullanmayıp lazer tedavisine gitsem Sonra tekrar kullansam olur mu bir de 22. Günüm oldu kullanalı sivilceleri kurutuyordu ama başka sivilceler çıkmaya başladı ne yapmalıyım

  • Merhabalar tedavi kesip tekrar başlama durumu olmaz eğer yaparsanız da baştan başlamış olursunuz. Arada sivilcelerin çıkması doğaldır şayet yeterli fayda göremezseniz size daha güçlü bir jel önerebiliriz.

 85. İyi günler. Nadixa ve Clinoper’i her gün farklı aralıklar ile uygulamaktayım. Kullandığım 2. günde yanaklarımda kızarıklar meydana geldi. Bu normal mi? Kullanmaya devam etmeli miyim? Geçici bir durum mu? Eğer öyleyse geçene kadar bekleyip ondan sonra mı devam etmeliyim? Cevaplarsanız sevinirim.

  • İyi günler kızarıklar geçicidir kullanmaya devam edin geçici durumdur araya vermeyin. Sadece dozu azaltın ve güneşten uzak durun.

 86. Merhaba ben doktora gittigim de bana clindoxyl kremi verdi ama hic bir eczanede bulamadım en son bir eczacı aynı kremi yani clinoperi verdi ayni etkileri sagladigini soyledi bir sorun oluşur mu? Bir de ben daha önce böyle bir ürün kullanmıştım buna benzer yüzümü yakıp derimi soymuştu bu kremde öyle yapıyor ama önceden de bir sonuc alamamıştım yüzüm soyulduğu halde izlerim gecmemisti sizce kullanmaya devam etmeliyim yoksa doktoruma gidip kan testi yapıp hap mı kullanmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

 87. cildiyeye gittim bu ilacı verdi kullanalı 1 gün oldu sivilcem azken çoğaldı bırakmalı mıyım ?

  • İlk başta bu jel sivilceleri kusturur ondan dolayı artması normal, düzenli olarak kullanmaya devam edin.

  • İlk olarak sivilceyi bitirin sonra leke sorununun tedavisine geçin. Yani fucicort ile beraber kullanmayın.

 88. İlacı geceden sabaha kadar beklettim sabah kalktığımda göz çevresi şiş ve kızarık bu gün 2.günü ve hala aynı İlacı kullanmaya devam etmelimiyim ama geçen sene kullandığımda hiç böyle sorunla karşılaşmamıştım

  • Bazen böyle yapabilmektedir dozu ve sıklığı azaltarak kullanın bu sorunlar oluşmazsa kullanıma devam edin yoksa kullanımı bırakın.

  • Birkaç gün içerisinde geçecektir ama aşırı kötü oldu ise bu jelin kullanımını bırakın.

 89. Yüzümde hiç aktif sivilce kalmadı ama izleri kaldı bunun için bir krem ya da başka birşey var mı ?

  • Sivilce izleri hızlı şekilde geçmez biraz uzun tedavi ister. Normal 3 hafta da geçmemesi.

 90. Merhabalar.Ben kullanalı 16. günüm.Ve halen pek bir değişiklik yok.Tahminen ne zaman etkisini gösterir ya da bırakmalı mıyım?

 91. Yaklasik 2 haftadir kullaniyorum ama yuzumde kahverengi lekeler ben cikiyor neden oluyor gecicimi?

  • Kahverengi leke olmaması lazım. Kullanıp güneşe çıktı iseniz güneş lekelenme yapabilir. Güneşe çıkmayın kullanın lekelenme devam ederse kullanımı bırakın.

  • 3 hafta içerisinde hemen geçirmez sivilceler çıkmaya devam edebilir en az 2 ay kullanın bu jeli.

  • Tam olarak net süre vermek mümkün değildir ama en az 2 ay kullanmadan hemen fayda söylemek hata olur.

  • Bırakmanızı gerek yok kullanma devam edin çok fazla güneşe çıkmamaya ya da şapka kullanımına devam edin. Tatil süresince biraz dozu azaltarak kullanabilirsiniz.

 92. Merhaba dün bu ilacı doktorum yazdı dün akşam sürdüm bu sabah uyandığımda dudak çevrem çenem kızarmış ve kurumuş olarak uyandım doktora gitmelimiyim ağzımi açınca o kuruluğu hissediyorum yüzümde ve sabahları da magnis kullanıyorum kullanmalimiyim

  • Merhabalar son derece normal etkiler doktora gitmenize gerek yok bunlar geçici etkilerdir. Cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanın yeterli olacaktır.

  • Leke tedavilerinde kesin demek zordur. Kesine yakın lekeyi lazer işlemleri ile geçiren yöntemler vardır onlara bakabilirsiniz.

 93. Merhaba ben clinoper ve differin jel kullanıyorum yaklaşık 10 gündür, cildimde kuruma var ve derimde dökülme var, Sivilce lerimi söndürdü baya baya çok etkisi oldu, püskürtme felan yapmaz demi ilerleyen zamanlarda. Lütfen cevap lar mısınız.

 94. Bu Jeli 2 haftadır kullanıyorum ilk haftalar Jeli surdugumde hafif yağlanma oluyordu ama sivilceleri azalttı son günlerde cildimde hafif kuruma soyulma var haftada bir banyoya girince cildime kese yapmayi düşünüyorum sizce tedaviye bi zarari olurmu

  • Tahriş yapabilir bundan dolayı kese yapmayın. Kullanımı bittikten sonra kese yaparsanız daha iyi olur.

 95. 1 hafta önce doktora gittim, clinoper ve aknefloks kullanmaya başladım , sivilcelerim kurumaya başladı. Sivilce izlerim ise halen geçmedi. Tedavi sürecim 3 ay. 3.ayin sonunda lekelerimde geçmiş olur mu?

 96. Kullanali 10 gun oldu hala bi etkisi yok bu arada doktur yaninda tetra 500 mg kapsül verdi bu hap ne ye yarar ve etkisi olur mu son bir soru jel ne zaman etkisini gösterir

 97. Merhaba bu jeli cildiye doktorum yazmıştı kullanıp çok memnun kalmıştım 1 ay kadar hiçbir sıkıntı yaratmamıştı daha sonra arkadaşımdan aldım fakat sabah kalktığımda inanılmaz gözlerim şişmişti yüzüm kıpkırmızı ve kaşınıyordu şimdi kendim aldım sürdüm ve yine gözlerim şiş ben her yere sürüyorum günlük krem gibi acaba yaptığım bir yanlış mı var ?

  • Merhabalar demek ki sizde yan etki gösteriyor bu jeli kullanmayın buna eşdeğer farklı jeller kullanın.

 98. Ben uzun süredir sadece clindoxyl kullanıyordum piyasada olmadığı için bu sefer bunu verdiler. Yorumlarda kızarıklık ve sivilce kusturma etkilerini gördüğüm için endişelendim sizce kullanmalı mıyım

 99. Dün doktara gittim ve bana clinoper ve magnis verdi magnisi sabah akşam clinoper ise sadece akşam sürmemi söyledi ilk akşam kullandım bişe olmadı ama ikinci akşam yüzümü baya yaktı ve cildim kızardı clinoper daha öncede kullandım ama böyle olmamıştı cildimdeki kızarıklık böyle kalır mı yoksa geçer mi acillll

  • Bu durum geçicidir böyle kalmaz dozları azaltın ve nemlendirici kullanın bu sorunları yaşamazsınız.

 100. Kuru bir cilde sahibim clinopjeri 2ay kadar kullaniyorum fakat bu sabah uyandığımda yüzümde kızarıklık oldu (daha önce hiç olmadı) ve çok kaşıntı yaptı kullanmaya devam etmeli miyim

  • Nemlendirici kullanın ve kullanım sıklığını azaltın kullanıma devam edin.

 101. Ben tüm yüzüme sürüyorum ve yüzüm çok yanıyor kaşınıyor acaba neden ve burun üstünde siyah noktam var ve yüzümde çok fazla hat bir kaçtane sivilce var yüzüme bişey olurmu

  • Sadece sorunlu bölgelerinize bu jeli kullanın tüm yüze sürmeyin. herhangi bir şey olmaz geçici bir durumdur.

 102. Merhabalar, kutunun üzerinde açıldıktan 2 ay sonra ilacı atınız yazıyor. Benim ilacı kullanmayalı 2 aydan daha fazla oldu. İlaç biraz sulanmış gibi. Yine de kullansam etki eder mi ?

 103. Merhaba,
  Doktora gittiğimde imex yazdılar ama etkisini çok göremedim. Eczaneye gittiğimde daha önceden kullandığım oximin jeli istedim fakat kalmadığını söyleyip ona eş değer olarak clinoper verdiler. 2 gündür kullanıyorum yanma ve kızarma bende de oldu. Reçetesiz aldığım için herhangi bir sıkıntı olur mu acaba? Sadece alın ve çene bölgemde var sivilce sorunum.

  • Merhabalar kullanıma devam edin yanma ve kızarıklık olması normal ama bu geçecektir. Kızarıklık ve yanma için nemlendirici kullanın ve kullanım sıklığını azaltın. Reçetesiz aldığınız için sıkıntı olmaz.

 104. Doktorum verdi fakat yüzüm kızardı ve kaşıntı oluştu 2 günde kullanmaya devam etmeli miyim ?

  • Devam edin bu geçici durum yalnız dozu azaltabilirsiniz ve nemlendirici kullanabilirsiniz.

 105. Merhaba doktorum tarafından sivilce tedavisine başlanalı 10 gün oldu. Birgün eritretin jel bir gün Clinoper jel değiştirerek kullanıyorum. Fakat clinoperi her sürdüğümde cildim uzun süre inanılmaz derecede yanıyor kızarıyor çok acı çekiyorum. Kuruluktan dolayı böyle olduğunu düşünüp temiz içerikli bir nemlendirici sürdüm 2-3 saat sonra clinoper sürdüm yine de aynı yanma var. Kullanmayı bırakmalı mıyım?

 106. yaklasık 10 gündür bu kremi gece yatarken sorunlu bölgeme uygukuyorum yüzümde çok fazla beyaz ve siyah noktalar vardı. Daha ilk günden etkisine inanamadım pürüzlerin hepsini södürdü benim merak ettiğim şu acaba kullanmaya devam ettikçe pürüzler tamamen gidecek mi yoksa sönük halde kalmaya devam mı edecekler

 107. Kızım 22 yaşında ergenlik dönemin de sivilce çıkarmamış biri ılarak son br yıldır sadece yanaklarında iltihaplı sivilceler ve komedonlar oluştu daha önceden doktor clindoksy vermişti şimdi tekrardan başladık bir gece de aknelys olarak bir haftadır devam ediyoruz olan sivilceler daha büyüdü kızardı bu normal mı acaba yardımcı olursanız sevinirim

 108. Merhaba clinoper ilaci 3 gundur geceleri suruyorum sabah yikiyorum fakat 3.gununde daha cok kizarma ve yanma sizliyor yanaklarim ayni zamanda hafif bir kasintida var kullanmaya devam etmelimiyim

 109. Eklemeyi unuttum acnetrent kullaniyorum doktorum yaninda sivilcelerimi kurutsun diye verdi ve dozum yuksek gunde 80 mg agir geliuor olabilirmi daha once kullandimda yuzmu yakip kizarttini soylemistim ama oyle olmasi gerekiyor dedi ama cok aciyor

 110. Merhabalar, clinoper jeli 2 aya yakın kullandım son 5 günüm ve her akşam aynı saatte sürüp sabah aynı saatte yıkadım,temizledim. Büyük oranda yüzümde sivilceler ve pütürler gitti. Ama hala kızarıklık var. İlacı bıraktıktan sonra kızarıklıklar geçer mi yoksa tekrar bir ilaç kullanmalı mıyım?

  • Merhabalar kızarıklıklar geçecektir büyük ihtimal geçmezse de onun içinde size krem önerisinde bulunabiliriz.

 111. Merhabalar benim yanak bölgemde sivilce sonucu izler olustu ve bazı yerlerde sivilce ler vardı doktorum madecasol kremi ve nadixa kremi sabah ve aksam sürmemi daha sonra clinoper jelinide gece yatarken sürmemi öğlenleri 4saate bir güneş kremi kullanmamı ve roaccutane hapını yazdi 20gr olanından yüzümde aşırı bı sivilce yok sizce hapı kullanmalıyım ve kremleri bu şekilde sürmem doğrumu yanıtlarsanız çok mutlu olurum teşekkürler.

  • Merhabalar doktorunuz sivilcelerin inatçı olacağını düşünerek bu şekilde bir öneride bulunmuş doğru bir yaklaşım. Dediği şekilde aynen kullanın.

 112. Merhabalar
  Benim yanaklarımda sivilceden dolayı izler ve ufak tefek sivilceler vardı doktorum madecasol krem ve nadaxia kremi sabah akşam kullanmamı clinoper jeli gece yatarken kullanmamı güneş kremini de öğlen 4saate bi sürmemi istedi ve akşamda tok karna roaccutane hapını atmami istedi 20gramlık sizce hapa gel var mı çok aşırı kötü deil Yüzüm ve kremlerin kullanım zamanı doğrumu cevaplarsanız çok mutlu olurum teşekkürler şimdiden.

 113. Merhabalar clinoper kremi gece kullanıyorum . Sabahta magnis . Ek olarak rulid ve doktorun hazırlamış olduğu bir salisilik asit içeren karışım kullanmam gerekiyor. İlk gün magnis haricinde bütün hepsini kullandım ve sabah kalktigimda yüzümde kızarıklık, kaşıntı ve yanma vardı. Biraz zaman geçince şişlik de oldu. Akşam olmasına rağmen kaşıntı, kızarıklık,yanma gecmedi. Bu etkiler normal midir kullanmaya devam etmeli miyim yoksa bırakmalı mıyım.

  • Merhabalar bu durum geçicidir ama nemlendirici kullanın. Kullanım miktarını ve dozunu azalttın yine geçmezse doktorunuza bilgi verin

 114. Merhabalar ben clinoper ılacını kullandım üstüne kükürt sabununu kullandım cıldım çok kurudu. Tahrıs olmuş gıbı aşırı kurudu ve yüzüm çok kızardı nemlendırıcı olarak bepantol kullanıyorum. Yüzümdeki kırmızılık nasıl geçer

  • Merhabalar kısa süre clinoper jel kullanımına ara verin ama bepanthol kullanın kırmızılıklar geçince devam edin.

 115. Gençler yazın kullanmaya başladım.iki üç ay aralıksız kullandım baya geçiriyor. Ama eğer fazla sürerseniz fena kurutup tahriş ediyo dikkat edin.

 116. merhaba kremi gece sürdüm bu ilk kullanışım gün içinde makyaj yapsam herhangi bir zararı olur mu

 117. Merhabalar 1 haftadır ben de clinoper jeli gece uyumadan 2 saat önce sürüyorum sabah yıkıyorum. (Doktorum böyle yapmamı söylemişti) sorum şu ki ağız çevremde dudak üstü ve çenem ve alnımda kararma ve kızarıklık oluştu. Dudak üstü ve çenemde pullanma ve hafif yanma var. Bu geçici midir? Jeli bırakmalı mıyım?

  • Merhabalar bu durum geçicidir ama devam ederse doktorunuza söyleyip jeli bırakmalısınız.

 118. Merhaba bir sorum daha olacaktı clinoper jel hafif sivilce lekelerini yok eder mi yoksa sadece sivilce kurutucu mudur? Benim yüzümde eskiden kalma sivilce lekeleri var sivilce yok. Doktorum bu jeli verdi yine de. Hafif sivilce lekelerini geçirir mi?

  • Merhabalar hem sivilceye hem de lekelere faydalı olan bir jeldir. Sivilce lekelerinizi de geçriecektir.

 119. Clinoper jeli 10 gün boyunca kullandım göz çevreme özellikle değdirmemeye dikkat ettim ama aşırı kırışıklık oldu. Bu durum geçer mi yoksa kırışıklıklar oturdu mu göz altıma. Lütfen cevaplayın çok kötü kırıştı göz altlarım

 120. Merhaba ben bu kremi düzenli olarak 3 gündür kullanıyorum etkisini 1 haftaya gösteriyor,yüzümdeki kaşıntı döküntü de bitiyor ve yüzüm istediğim gibi pürüzsüz oluyor buna rağmen kullanmaya devam etmeme gerek yok dimi teşekkürler

 121. Merhaba ben bu kremi düzenli olarak 3 gündür kullanıyorum Daha öncede kullandığım için biliyorum etkisini 1 haftaya gösteriyor,yüzümdeki kaşıntı döküntü de bitiyor ve yüzüm istediğim gibi pürüzsüz oluyor buna rağmen kullanmaya devam etmeme gerek yok dimi teşekkürler

 122. Ben bu kremi sürekli kullanıyodum ama dün gece yanlışlıkla sivilce olmayan yerine denk gelmiş krem ve şuan orası çok fazla kızarım gecmiyo napmaliyim yanma hissi yok sadece kızarık geçermi sizce

 123. Merhaba, doktorum clinoper, tetradox ve yüze gece yatarken sürülen Kurutucu bi maske verdi. Hergün kullanıyorum. Ekstra nemlendirici ve güneş koruyucu vermedi. Önermedide. Sizce çok kurutma olurmu. Üst üste sürünce akşamları canım çok acıyo. Söyledim. Normal dedi. Akşamları Yüzümü yıkıyorum clinoper sürüyorum. Bikaç saat sonra Maskeyi sürüp uyuyorum. Sabah topicremle yıkıyorum. Ve antibiyotiği içiyorum. Ve yüzüm kıpkırmızı o kırmızılık kaldı 3 gündür. Aşırı kurudu çatlicak diye korkuyorum.

  • Merhabalar bu ilaçlar çok kurutur ondan dolayı kullanım sıklığını azaltın nemlendirici kullanın normale dönecektir.

 124. Merhaba jel kullanımında 3. Ayıma girdim. Kremin kusturma etkisi oldu acaba bu ne kadar sürer

  • Merhabalar 3. aya kadar kusturma etkisi kalmamalı sizde sivilce arttıyorsa kullanımı bırakın. 3. ay normal değil çünkü.

 125. Merhabalar 4 gün önce yuzumdeki sivilceler yuzunden dr gttim akşamları clinoper sabahlari nadixa krem kullanmam gerektigini soyledi.Ayrıca Aksef 500mg sntibiyotik verdi yuzymdeki kızarıklık kuruma neyse de sag goz altim ödem ypti şişti sanki arı soktu kremleri kullnamaya devam etmelimiyim

 126. Yüzümü şişirdi kabarttı kızarttı ve çok kaşınıyor ne sürsem iyi gelir lütfen cvp verin ya

 127. Merhaba ben clinoper kremini 2 haftadır kullanıyorum. Yuzumde pullanma meydana geldi. 3 gündür yuzum kıpkırmızı oldu. Ayrica ağız çevrem kararmaya başladı. Dünden beri de yüzümde kaşıntı meydana geldi. Ilaci bırakmalımiyim yoksa 2 hafta sonra kontrole gidecem kullanmaya devam mi etmeliyim.

 128. Selamlar. Yağlı cilde sahibim Clinoper kremi vich nemlendirici ve temizleme jeliyle doktor verdi. İkinci haftada ağız etrafında kızarıklık kaşıntı ve kararma oldu. Devam etmeli miyim. Teşekkürler şimdiden.

  • Selamlar güneşten korunmaya çalışın şimdilik devam edin ama bu sorunlar ilerlerse kullanımı kesip doktorunuza söyleyin acil şifalar dileriz.

 129. Merhabalar jel sivilce lekelerine iyi geliyor mu? Ve dudak çevrem pul pul olup karardı sorun olur mu?

  • Merhabalar lekelere iyi gelir ama kararma yapmamalıydı kararma yapmaya devam ederse kullanımı bırakın.

 130. Merhabalar doktorum bana oximın 25 gram jel yazdı fakat o kadar eczane gezmeme rağmen bulamadım eczanelerde clinoper jeli önerdiler muadili olarak aldım kullanmaya başladım bu sorun olur mu ? 1 haftadır kullanıyorum şimdiden yüzümün değiştiğini gördüm yüzümde fazla yağlanma,pek siyah nokta akne çıkmıyor ve pürüzsüz olduğunu gözlemledim clinoper jel bittikten sonra cildim tam iyileşirse yada iyileşme olsa ne yapmak gerekmekte ?

  • Merhabalar muadil yani eşdeğer ilacıdır kullanabilirsiniz yakın sonuçlar alacaksınız. İyileşme sağlarsa kullanımı bırakabilirsiniz.

 131. Merhaba, çene ve yanak bölgemdeki aylarca geçmeyen sivilcelerim için doktorum gündüzleri clinoper i, geceleri ise acnelyse i sürmemi söyledi. İki gün boyunca dediği gibi yaptım ancak 2. gün clinoper i sürdükten sonra yüzüm çok fazla yandı kızardı ve hatta hafifçe şişti.clinoper in prospektüsünde a vitamini içeren kremlerle beraber kullanılmaması gerektiği yazıyordu. Acnelyse içeriğinde retinol olduğu için dolayısıyla da a vitamini var. Bundan kaynaklı mı yüzüm tahriş oldu yoksa kullanmaya devam mı etmeliyim ? Sonuçta doktor ikisini de kullanmamı söylemişti ve internette de birlikte kullananlar olmuş.

  • Merhabalar kullanıma ara verip durumu doktorunuza muayene olun ona göre doğru bir şekilde yol haritası çizin.

 132. Bende bir kac gündür kullanıyorum yüzüm çok yagliydi bu kremi sürdüğümden beri sanki kabuk tutmuş gibi bir nemlendirici sürmelimiyim yoksa bu kabuk kendiliğinden geçer mi

  • İlacın etkisi ile olmuş nemlendirici kullanın ve dozu azaltın bu şekilde hızlı geçecektir.

 133. Ben de 5 gündür kullanıyorum ama çok kurudu böyle sanki kabuk tutmuş gibi oldu ne yapmalıyım nemlendirici süreyim mi sueceksem hangisini süreyim yoksa bu kendiliğinden geçer mi

  • Çok yoğun bir şekilde temas eder uzun süre kalırsa çok hafif şekilde belli belirsiz beyazlaştırır öyle tam kır bir beyazlık olmaz. Hafif temaslar da ise bu olmaz.

  • Kişiye göre değişir ama ortalama 2 hafta sürer ve azalıp geçmeye başlar.

 134. Doktor bana bu kremi ve azitro hap yazdı jeli yüzünü yıkadıktan bir saat sonra sür dedi öyle yapıyorum 5gün oldu başlayalı sivilceleri kurutuyor ama coğlıyor sivilceler normalmi birde tekrardan adet görmeye başladım ilacları kullanınca normalmidir

  • Bu ilaçların sivilceleri kusturma özelliği vardır normal yani, bir süre sonra cilt altında sivilceleri kusturduktan sonra tamamen geçmeye başlayacak.

 135. Merhaba bana cildiyeci monodoks hap
  Munderm jel ve clinoper jel verdi ve ben 3 gün kullandım gözlerimin altı şişti kızardı sonra acile gittim iğne yaptı kullanmaya devam et çoğalır gel dedi ama 3 gün kullanmadım inene kadar sonra kullandım 3 gün sonra ilk gibi çok şişmesi ama göz altımın altı yani gülme yerim göz altım işte sürünce çok yanıyor ve yüzüm kızardı hele göz altım kırmızı oraya nemlendirici makyaj suyu deydirince yanıyor sizce kullanmaya devam etmelimiyim etkili oldu aslında 6 günde bile siyah noktakar ve gözeneklerde ama bu sorun beni biraz tedirgin etti birde ben hapı jelleri kullanmadan bi 10 gün kullanmıştım hiç birşey yapmamıştı Munderm de sürünce bişey yapmadı ama clinoper sürünce kızarıyor

  • Merhabalar kullanıma devam etmeyin ilaçlardan biri ya da birden fazlası alerji yapmış doktorunuza durumu söyleyin ve ilaçları değiştirsin acil şifalar dileriz.

   • Teşekkür ederim:)
    mundermi de kullanmiyimmi full hepsini kullanmiyimmi dimi doktoruma gidemiyorum randevular dolu oluyor

   • Bide ben aşırı çok sürdüm yani mesela
    Parmağıma sürdüm yanağıma sonra yanağımı kenarına çeneme burnuma ayrı ayrı sıkıp sürdüm bol o da yapmış olabilirmi

 136. Birde ben temirlere jel ve akne sivilce kurutucu serum bakım gibi güzeşlik merkezinden aldım bakım yapıp bana verdi onları ben çok önceden beri kullanıyorum onlar bir sorun yapmıyor ama şimdi akşam 7 8 gibi yapıyorum doktorun verdiklerinide gece 1 gibi yapıyorum o sorun olmamştır dimi bide dediğim gibi bol sürüyorum keller ondan da olabilir mi çok sordum ama doktora randevu dolu oluyor o yüzden

 137. merhabalar ben de kullanalı bır ay oldu yuzumde soyulmalar oldu kızarılık oldu. bol bol nemlendırıyorum fakat yuzumde tuylenme oldu acaba derım soyuldukca yuzumdekı tuylermı cıkıyo aksam tretın krem kullanıyorum . sabah clınoper kullanıyorum doktorum ole dedı acaba bu ıkı kremde tuylenme yaparmı.sımdıden cok tesekkur ederım

  • Merhabalar hormon sorununuz yok ise bu iki kremde tüylenme yapmaz. Kullanmaya devam edin ama tüylenme durumunu da kontrol edin tüylenme olursa kullanımı bırakıp doktorunuza muayene olun.

 138. Merhaba, 3 gündür clinoper kullanıyorum ama aşırı derecede göz altlarında yanma ve birazda kızarıklık yaptı. Dayanamayıp yıkadım yüzümü ama hala daha yanma var. Ne yapabilirim?

 139. ben kremi kullanalı üç gün oldu fakat çok afedersiniz ishal durumu oldu, ne yapmalıyım?

  • Genel olarak ishal yapmaz kullanıma devam edin bu sorun geçmezse o zaman bırakma yoluna gidersiniz ama geçecektir büyük ihtimal.

 140. Benim yüzümde siyah ve beyaz noktalar var.Ve çok fazla gözenek var.Doktor akşamları clinoperi sbahları da sivex losyonu yazdı.sorum clinoper jelin gözeneklere faydası var mıdır ve siyah ve beyaaz noktalar tedaviden sonra da tekrardan çıkar mı? Teşekkürler

  • Gözeneklere fayda eder. Tedaviden sonra siyah ve beyaz noktalar çıkmaz çok istisna olarak duruma göre belki arada olursa. Geçmiş olsun

   • Peki yüzde kaç saat kalması gerekiyor.geceden sabaha kadar bıraktığımda çok fazla kızarıklık oluyor.Şu anda yüzüm domates gibi.kızarıklıktan sonra yüzüm soyulacak mı. Bir de ne kadar sürede etkisini göstermektedir clinoper?

    • Yüzde 2 saat kalması yeterlidir kızarıklık oluyorsa dozu azaltın ve sıklığını düşürün ayrıca nemlendirici kullanın. 1 ayda etkisini gösterecektir.

 141. Bu kremi kullandım yüzüm kurudu kasinti yapiyor ustelik goz torbalarim sisti birakmalimiyim

  • Bu şikayetleri aşırı derecede yapıyorsa o zaman bırakmalısınız. Göz torbalarınıza aşırı etki ediyorsa bırakın deriz. Kuruma kaşıntı için nemlendirici kullanabilirsiniz.

 142. Merhaba benim doktorum 3 ay demişti 3
  Ayımın bitmesine 10 gün filan kaldı ana hala tam geçmedi tekrar doktora gidip kalanlar için ilaç mı istemeliyim yoksa devam etsem zarazı olurmu

 143. Doktor bana bu kremi antibiyotikle beraber verdi kullananlar antibiyotiği kullanmayın diye söylüyorlar bilemedim. Ve bu krem tüm yüze mi uygulanıyor yoksa sivilce olan bölgeye tek mi?

  • Doktorunuz verdi ise antibiyotiği de kullanın. Sivilceli bölgelere de sürmeniz yeterlidir.

 144. Merhaba doktor bana sivex ve clinoper verdi sivex losyon sabah Akşam clinoperi günde bir defa sürmem gerekiyormuş ben gece işte calisiyorum gündüz sivex losyonu kullanicam clinoperi mi sivex sabah aksam clinoper gunde bi defa sivex sürsem clinoper kalacak ne yapacağım yardimci olur musunuz

  • Merhabalar sorun olmaz bu şekilde kullanabilirsiniz ya da ilacı yanınızda götürüp kullanabilirsiniz.

 145. Clinoperi beş gündür kullanıyorum akşamları yanlız sürdükten yaklasık bir beş dakika sonra çok tatlı bir şekilde kaşınıyor hafif bir yanma oluyor normal mi ve yüzümü kaşımamak için zor tutuyorum sadece sivilce olan bölgelere uygulamama rağmen

 146. Clinoperi beş gündür kullanıyorum akşamları yanlız sürdükten yaklasık bir beş dakika sonra çok tatlı bir şekilde kaşınıyor hafif bir yanma oluyor normal mi ve yüzümü kaşımamak için zor tutuyorum sadece sivilce olan bölgelere uygulamama rağmen ne yapmam gereliyor

 147. Merhaba doktor tavsiyesiyle cloneper jel kullanmaya başladım ilk bir hafta sadece yüzümde kuruluk ve pullanma vardi normaldir diye kullanmaya devam ettim ancak ertesi gün yüzümde ciddi şekilde kızarıklık ve göz altlarım da bariz şekilde sismeye başladı bu durum normal midir

 148. Merhaba göz çevremde yanaklarında beyaz noktaciklar var,yağ bezesidediyorlar ,fayda edermi acaba,yada bana onerebileceginiz birşey varmı,çok ürün denedim lazer yaptırdım ama yine oluyor

 149. Clinoper tüm yüze sürünebilirmi ? Ve sivilceleri deri altından kusup yüzeye çıkarıyor mu ?

  • Tüm yüze sürülebilir sivilceleri kusturma özelliği olan bir jeldir bazı kişilerde bu görülebilir.

 150. Ayrıca ürünü cilt doktorum yazdı ilk haftalar yüzüne sürüp 2 saat sonra yıka dedi cilt alıştıktan sonra geceden sabaha kadar tutabilirsin dedi bende bir süre kullandıktan sonra geceden sabaha kullanmaya geçtim gece sürdükten sonra cildim de anlım yanaklarımı yakıyor bu normal mi ?

  • Yakması normal ciltte uzun süre kalırsa yakma durumu artar bunun için iki saatten sonra yıkasanız cildinizi daha iyi olur ya da nemlendirici kullanın.

 151. Merhaba bana da doktor verdi sabah clinoper akşam için de munderm ama çok fazla yanma hissiyatı var sanki iğne batiyormus gibi ve yüzümüm ağız bölgesi hariç aşırı kızarma var bu durum ne zaman biter acaba

  • Merhabalar 3 hafta içinde azalır ama azalmazsa nemlendirici kullanın ve jelin kullanım sıklığını azaltın.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?