Clinoper Jel Hakkında Tüm Sorularınızın Cevabını Bulacaksınız!

Clinoper Jel Hakkında Tüm Sorularınızın Cevabını Bulacaksınız!

Merhabalar, tüm cilt sorunu yaşayanlar için işe yarayan, sonuç alınmış jel önerimiz olacak. Vereceğimiz bilgilerle daha rahat ve güvenli bir şekilde sonuca ulaşacaksınız. Clinoper jel son dönemde kullanımı artan bir üründür. Birçok olumlu yorumdan dolayı da daha fazla kişi tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Akne(sivilce),siyah nokta ve beyaz nokta için etkili bir jeldir. Yağlı ciltlerdeki yağ miktarını da önemli derecede azaltarak bakterilerin üremesini yavaşlatır. Ayrıca bakterileri öldürücü etkiye sahiptir. Clinoper 25 ve 50 gramlık jel formlarında eczanelerde satılmaktadır. Argis İlaç sanayi tarafından İstanbul’da üretilmektedir. Beyaz-mavi tüplerde satışa sunulan bu ürün son derece güvenlidir. Şimdi de diğer ayrıntılarına detaylı bir şekilde bakalım.Sponsorlu Bağlantı


Clinoper Jel Nedir,Nasıl Bir İlaçtır?

 

Bu ilaç anti-akne preparatları olarak nitelendirilen ilaç grubuna aittir. Bakterilere karşı çok etkili bir antibiyotik özellikli jeldir. İçeriğindeki maddeler ayrıca siyah ve beyaz noktayı önemli derecede azaltma etkisine sahiptir. Sivilce(akne) yapan bakterilere karşıda çok önemli bir öldürücüdür. Antibiyotik etkisi nedeniyle de müthiş derecede kurutucudur. Yani yağlı ciltlerin yağını azaltır. Bu ürünü eczanelerden alabilirsiniz. Dermatologlar(cilt doktoru) da bu ürünü reçete etmektedir.

 Sponsorlu Bağlantı


 

 

İçeriğindeki Etken ve Yardımcı Maddeler Nelerdir?

 

Günümüzde artık ilaç içeriklerinin ne kadar önemli olduğu herkes tarafından biliniyor. Etken ve yardımcı maddeleri iyi olan ürünler etki gösterip iyi sonuç veriyor. Yoksa tam tersine kullanım sonucunda hiçbir işe yaramıyor. Clinopper Jelin etken maddesi benzoil peroksit ve klindamisin fosfat’tır. 1 gramında 50 mg benzoile peroksit 10 mg klindamisin fosfat bulunur. Yardımcı maddeleri ise karbomer, sodyum hidroksit,dimetikon, izopropil miristat, disodyum EDTA ve saf sudur.

 

 

 

Clinopper Ne İçin,Hangi Durumlarda Kullanılır?

 

Yukarıda sivilceler ve siyah noktalar için kullanıldığını belirttik ama sadece bu iki noktanın dışında da kullanımı vardır. Hepsini detaylı bir şekilde ifade edelim.

 • Sivilce ya da tıp adıyla akne tedavisinde
 • Akne(sivilce) sayısını azaltır
 • Cildi daha az yağlı bir konuma getirir.
 • Siyah ve beyaz nokta için önemli etkiler sağlar.
 • Yeni sivilcelerin oluşumunu engeller.
 • Hafif kurutucu ve soyucu etki yapar.
 • Ciltte oluşan yağ ve kirin hızlı bir şekilde arındırılmasını sağlar.
 • Cildi soyduğu için yenileme,tazelenme yapar.

 

 

 

Doğru Kullanım Şekli Nasıl Olmaktadır?

 

Clinoper jel nasıl kullanılır diyorsanız ayrıntılı şekilde okuyup aynı şekilde de uygulayın. Doğru kullanımda her zaman daha fazla fayda göreceksiniz.

1.Adım: Doktorunuz ekstra bir önerisi yoksa adım şöyle takip edin. İlk yapacağımız ılık su ile sorunlu bölgeyi tahriş etmeden temizleyin.

2.Adım: Bu adımda kurulama işlemi yapın. Hastalıklı bölgelere hafif parmak uçları ile ince bir şekilde sürün. Çok fazl kullanmamaya özen gösterin.

3.Adım: 4-6 hafta devam edin, bu süreden önce etki göstermesi çok az olmaktadır. Düzenli kullanım çok önemlidir, bunun içinde etki göstermedi diye ara vermeyin.Sponsorlu Bağlantı


Çocuklarda,yaşlılarda,böbrek yetmezliği hastalarda kullanımı

Yaşlılar ve böbrek yetmezliği hastalarda özel bir uygulama şekli yoktur ve kullanılabilir. Bunun yanında 12 yaş altındaki çocuklar kullanmamalıdır.

Diğer ilaçlarla birlikte kullanımı

A vitamini türevleri içeriğine sahip sivilce ilaçları ile beraber kullanılması önerilmemektedir. Bu konuda dikkatli olunmalıdır. Ayrıca gentamisin ve eritromisin ile ortak kullanımda hassas olunmalıdır.

Hamile ve emziren bayanlarda kullanımı

Emziren bir anne iseniz bu ilacın kullanımı tavsiye edilmemektedir. Hamileler içinde son kararı hekiminiz verecektir. Şayet bu kremi kullanırken hamile kaldı iseniz hemen doktorunuza bu durumu belirtin önerisine göre uygulama yapın.

 

 

 

 

Bu Jel Hakkında Bilinmesi Gereken Detaylar

 

1.Yukarıda ifade ettiğimiz etken ya da yardımcı maddelerden birine ya da birkaçına karşı alerjiniz var ise kesinlikle bu ürünü kullanmayınız.

2.Bu ürün akne vulgaris(sivilce yapan) isimli bakteriye karşı tedavi amaçlı kullanılmaktadır.

3.Bu jelin fayda sağlaması 2 ile 5 hafta arası süre alabilmektedir. Bu süre içerisinde etki göstermediği diye kesinlikle bırakmayın.

4.Etki göstersin veya göstermesin 12 haftadan(3 ay) daha uzun süre kullanılmamalıdır.

5.Çeşitli sebeplerden dolayı hasar görmüş ciltlerde kullanılması önerilemez. İyileşme olduktan sonra kullanıma başlanmalıdır.

6.Ağzınıza ve gözünüze bu jeli sürmeyin,şayet sürerseniz de bol su ile yıkamayı ihmal etmeyin.

7.Yaşı 12’den küçük kız ya da erkek çocuklarında bu krem kullanılmaz.

8.Hamile ya da emziren annelerde hekim tavsiyesine göre kullanılmaktadır. Kendi başınıza kullanılması önerilmez.

9.Renkli giyeceklerde veya beyaz yatak örtüsünde renk açma yapabilir. Bunun yanından saçlara değince de beyazlama yapabilmektedir. Bunun için mümkün olduğu kadar temas ettirmeyin.

10. Bu ürünü mümkün olduğu kadar ideal miktarlarda kullanın. Çok kullanılması hızlı bir şekilde sorunları geçireceği anlamına gelmez. Hatta yan etkileri daha fazla arttırabilir.

11.Kullanılmaya başladıktan sonra iyileşme ortaya çıksa da önerilen süre boyunca kullanın bırakmayın.

12.Bu kremi kullanırken mümkün olduğu kadar güneşten uzak durun. Çünkü bu ilaç cildinizi güneş ışınlarına karşı daha hassas noktaya taşıyabilir.

13.Bu ürünü kullanım sırasında sert sabunlardan, cildi tahriş edecek cilt ürünlerinden,epilasyon aletlerinden,alkollü losyonlardan uzak durunuz.

 

 

 

Hangi Yan Etkileri Bulunmaktadır?

 

Clinoper jel yan etkileri çok istisna bir şekilde etki gösterse de bilmekte fayda vardır. Bu etkileri bilerek bu durum sizde görüldüğünde hemen gerekli tedbirleri almalısınız. Bu etkilerin olma ihtimali çok ama çok düşüktür.

 • Karın bölgesinde kramp ve yoğun ishal
 • Cildinizde kısa süreli uyuşma durumu
 • Ciltte karıncalanma durumu
 • Ciltte yanma ve kızarıklık
 • Ciltte kaşıntı ve orta derecede kuruluk
 • Ciltte pullanma durumu

 

 

 

Fiyatı Ne Kadardır,Nereden Alırım?

 

Bu ilaç eczanelerde satılmaktadır, eczaneler harici herhangi bir yerde bulamazsınız. Clinoper fiyat 31.97 TL’den satılmaktadır. Bu fiyat 25 gramlık formatı içindir bunu belirtelim. Reçeteli veya reçetesiz alınabilmektedir. Fiyatlar döviz kuruna göre artışlar gösterebiliyor, bunun için fiyatlarda ufak tefek değişiklikler olabilir. Hekiminize yazdırdığınız sigortanız bu ürünün fiyatının bir kısmını ödemektedir.

En Etkili Sivilce Kremleri

 

 

 

Bu Jelin Muadilleri(Eşdeğerleri) Nelerdir?

 

Bu jel ile aynı özelliklere sahip ilaçların listesini aşağıda açıkladık. İşte isimleri,

-Nadixa %1 30 gram krem

-Oximın 25 gram jel

-Nadacne krem %1 30 gram

-Clındoxyl jel

-Benzalın jel 50 gram

-Benzalın jel 25 gram

-Aknefloks %1 30 gram krem

-Benzoxın topikal jel

-Magnis %1 30 gram krem

 

 

 

Nasıl Saklanmalıdır?

 

Muhafaza etme koşullarına da son derece dikkat etmelisiniz. Kesinlikle çocukların dikkatini çekmediği,ellerinin yetişemeyeceği yerde ve kendi kutusunda muhafaza edilmelidir. Bu kremi açmadıysanız soğuk bir yerde yani buzdolabında 2 ile 8 derece arasındaki sıcaklıkta bekletilmesi gerekmektedir. Şayet ağzını açıp kullanmaya başladıysanız oda sıcaklığının(25 derece) altındaki derecelerde muhafaza etmeniz yeterlidir.

 

Sivex Losyon Sivilceler İçin Mucize Sonuçlar Çıkarıyor!

 

 

 

En Sık Sorulan Sorular ve Cevaplar

 

Soru 1: Kızarıklık yapar mı, böyle özelliği var mı?

Cevap 1: Kullanan kişilerde kızarıklık yapmıştır, böyle bir etkisi olabilmektedir. Kullanmaya düzenli olarak devam edin.

Soru 2: Elbiselerimin renk değiştirmesine sebep olabilir mi?

Cevap 2: Böle bir etkisi vardır, kıyafetlerinize değdirmeden kullanın. Renk değişimleri yapabiliyor.

Soru 3: Siyah noktalara da iyi gelir mi?

Cevap 3: Hem siyah hem de beyaz noktalar için etkilidir ve antibiyotik özelliği vardır.

Soru 4: Hamileler ya da emziren anneler kullanabilir mi?

Cevap 4: Doktor önerirse kullanabilir, aksi halde kesinlikle kullanmamalıdır.

Soru 5: Yüzde ne kadar süre kalmalıdır?

Cevap 5: Yüzünüzde mümkün olduğu kadar uzun kalmalı, ortalama 2 saat kalması yeterli olacaktır.

Soru 6: Bu ilacı reçetesiz alabilir miyiz?

Cevap 6: Reçetesiz de alabilirsin ama daha yüksek ücret ödersiniz. Reçeteli aldığınızda sigortanız büyük kısmını ödeyecektir.

 

 

 

 

Clinoper Jel Kullanıp da Düşüncelerini Paylaşanlar

 

Clinoper kullananlar aşağıdaki düşünceleri belirttiler. Bu yorumlar sizlere yol gösterecektir, işte deneyenlerin fikirleri;

S.T diyor ki: Cildim çok fazla yağlı idi bundan dolayı da çok çabuk sivilceler çıkıyordu. Antiboyitik özellikli olduğu için yüzümü kuruttu ve yağlardan arındırdı. Bu şekilde önemli ölçüde sivilcelerime çare oldu. Yaşadığım tecrübeden dolayı paylaşmak istedim öneririm denemelisiniz. Piyasada akne ilacı çok ama bu en etkili olanlardan biri bana göre.

P.V diyor ki: Kullandığımda alev alev yüzüm yanar gibi oldu ama yılmadan kullandım güzel sonuçlar aldım. Yüzde doksana kadar sivilce ve siyah nokta probleminden kurtuldum. Yazın kullanmanızı tavsiye etmem sonbaharla beraber kullanmaya başlayın.

K.M anlatıyor: Bende yan etkiler ortaya çıkardı iyi bir sonuç alamadığım içinde bıraktım. Fayda gören arkadaşlar çokça var ama bende malesef olmadı bende farklı bir sivilce ilacı kullanmaya başladım.

İ.B anlatıyor: Cildim çok yağlı olduğu için işe yaradı. Doktorum da yağlı ciltler için özellikle yazdığını belirtti. Diğer cilt tiplerinde pek etki etmiyormuş.

Ç.T diyor ki: İltihaplı sivilceleriniz var ise ve büyük çıkıyorsa güzelce kurutup cildi normalleştiriyor. Bende bu şekilde oldu faydalı özellikle bir jel.

A.P diyor ki: Siyah nokta sıkıntı vardı denedim siyah noktalardan eser kalmadı çok hoşuma gitti. Ayrıca birçok kişiye de önerdim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

63 yorum

 1. Yuzmumde geceden sabaha kadar kaldi ilk gun ve ertesi gun cok kizardi kullanmaya devam etmeli miyim

 2. Bu cilt kreminin yanında silvex %10 etkili jel var onuda üstünümi süreyim mi doktor ikisinide vermiş bana

  • Belirli aralıklarla sürmeniz daha iyi olur. Clinoper jeli sürün 15-20 dakika sonra diğeri kremi uygulayın. Tabi doktorunuz farklı bir kullanma metodu söyledi ise o şekilde kullanın.

   • O jeli kullandıktan sonra 15 20 dakika sonra yıkayıyıp diğer kremi uygulayım yoksa diğer kremi ustunemi sureyim ?

    • Yıkamadan üzerine sürün ama zaman aralığı biraz daha fazla olsun yani 1-2 saat sonra sürseniz daha iyi olur. Acil şifalar

 3. Ne miktar sürmeleyiz ve nasil sürmeliyiz masaj yaparakmı ? Yikayinca sabunla kulana bilirmiyiz

  • Parmak ucuna nohut büyüklüğünde alarak sürmeniz yeterli olacaktır. Parmak hareketleri ile hafif masaj tarzında sürmelisiniz. Sabun tahriş edici değilse yıkabilirsiniz.Acil şifalar dileriz.

 4. Ya bende sivilce çıkardı aksine ama bir de regl ayima denk gelmişti.Şimdi de kusturup sonra geçirir diye düşünüyorum sizce de olabilir mi?

  • Bu ilacının deri altındaki tüm sivilceleri dışarı vurup sonra iyileştirme özelliği vardır sizde bunu yaşamışsınız normal. Düzenli olarak kullanıma devam edin, adet döneminizde etkisi var kesinlikle.

 5. Merhaba 5 gün oldu kullanmaya başlyalı extradan 1 krem daha kullanıyorum magnis sabahları akşamlarıda clinoper ancak cildim aşırı kurudu esnerken bile yırtılıyormuş gibi oluyor devam etmeli iyim

  • Merhabalar bu durum son derece normal düzenli olarak kullanıma devam edin. Çok fazla kuruluk oluşursa da günde 2 kere su bazlı nemlendirici sürün acil şifalar dileriz.

  • Lazer epilasyonla beraber sonuç alma durumunuz değişebilir veya tahrişler ortaya çıkabilir.Ondan dolayı da lazer epilasyonla beraber bu tedaviyi sürdürmesiniz daha doğru olur sizin için.

 6. Merhaba Benin yüzümdede sivilce var ilk başta yüzümü sabunlarken hacı Şakir’in kalıp sabununu kullanıyorum sonrada clinoper jeli sürüyorum yüzümü kalıp sabunla sabunlamalımıyım sabunlamamın nedeni ise yüzümü yağdan koruyor ve kuru tutuyor olması lütfen bir cevap yazın.

  • Merhabalar kullandığınız sabun tahriş etmiyorsa kullanabilirsiniz ama sert bir sabun ise ve tahriş edici etkisi var ise kullanmayın diyoruz. Sizde bir sorun yoksa kullanmaya devam edebilirsiniz.

 7. Ben bunu daha dün kullandım sabah kalktığımda yüzüm kaşınıyodu ve kasidikca yüzüm kizariyodu sizce kullanmaya devam ediyimi normal mi bu etkiler

  • Merhabalar bu etkiler son derece normal kullanıma devam edin. Bu etkiler dayanılmayacak hal alırsa kullanımı bırakırsınız ama yoksa düzenli kullanın bu durumlar geçicidir.

 8. Merhabalar doktor tavsiyesi ile 5 gündür acnelyse jel işe beraberinde clinoper jel kullanıyorum bir gece birini diğer gece birini sürüyorum ama clinoper kullandığım zaman hatta şu an bile yüzüm alev alev yanıyor gibi ve kızarıyor çok az da kullanıyorum ama cildim çok yanıyor normal midir ki bu

  • Merhabalar bu durum son derece normaldir, gittikçe azalacak ve geçecektir. İlk kullanımlarda bu etkiler çok fazla oluyor.

 9. Merhabalar doktor tavsiyesi ile acnelyse ve clinoper jel krem kullanıyorum bir gece birini diğer gece birini sürüyorum ama cildim şu an çok kızarık, yanma hissi var, deri soyulması var bu durum normal mi sizce clinoper ciddi anlamda cildimi çok yakıyor daha önce kullandığımda böyle olmamıştı acnelyse ile bir tepki falan olabilir mi

  • İlk önce kusturma etkisi var bu durum var ise normaldir. Bu durum geçicidir düzelecektir.

 10. Ben bu kremi trabzonda hiçbir eczanede bulamıyorum nereden bulabilirim bendeki bitti ve hiçr krem ise yaramıyor başka bulunduğunuz yerlerde satılıyorsa eft yapabilirim gönderme şansınız var mı

 11. Kremi kullandim cildimde pullanma ozelliklede agiz etraginda deri dokulmesi yapti ve kizariklik oldu bi bolgemde yan etkisimidir acaba

 12. Jeli öğlen aldım kapağını kullanmak için gece açtım. Bu sürede jel dolapta değil dışarıda kaldı bir sorun olmuş mudur?

  • Asıl bekleme yeri buzdolabı değil oda sıcaklığındaki yerler olmalıdır. Bu kısa süre zarfında özelliğini kaybetmez.

 13. İki gündür yatmadan önce clinoper jeli kullanıyorum. Sabaha kadar kalıyor yüzümde. Bugün ikinci günüm. Çene bolgem ve dudak kenarlarındaki yanak bolgemde kaşıntı yaptı ve hafif yanma hissediyorum ve pütür pütür isirik gibi topaklik geçiyor elime. Bu etkiler normal mi?
  Sabah işe imex kremi kullanıyorum. Regl donemindeyim bunun etkisi var mıdır? Teşekkür ederim şimdiden.

  • Bulunduğunuz özel durumun kesinlikle etkisi var bu etkiler normaldir ve geçicidir biraz sabırlı olun fayda sağlayacaktır.

 14. Çok kuruttuğundan endişe ediyorum ve rahatsız oluyorum. Normal etkiler olduğunun farkındayım ancak bu kremin üzerine bir aloevera jeli sürsem sıkıntı olur mu?

 15. Yeni kullanmaya başladım bende yakma çok olmadı ama yanağım kızarıp kabuklanıp çok sert oldu sanki mantar olmuş gibi normal mi?

  • Merhabalar kızarıklık olması doğal ama anlattığınız urum biraz daha ciddi gibi kullanımı bırakıp doktora muayene olmanızı öneririz.

 16. Merhabalar.Yeni kullanmaya başladım.yuzum hem aşırı kurudu hem de gyuzumde kızarıklık oluştu.Bugun de güneşe çıktığım için baya bi kızarıklık oluştu.Ama gunesten kendimi korumaya çalıştım.Yuzum baya karardı ne yapmalıyım sizce

  • Kızarıklık ve kuruma normaldir, nemlendirici kullanabilirsiniz. Kızarıklık geçicidir güneşten uzak durun ya da şapka felan takın. Kullanmaya devam edin kararmalar geçecektir.

 17. merhaba benim cildim normaldede cok kuruydu şimdi dahada kurudu ve agzimin kenarlarinda kararma ve asiri derecede kurulanma var normalmi bu ? birde kuru ciltlere etkisi olmaz deniliyor doğrumu acaba ?

  • Merhabalar kuru cildiniz var ise nemlendirici kullanabilirsiniz bu etkiler olabiliyor normaldir. Kuru ciltlere de etkisi olur öyle bir düşünce yanlış yani

  • Merhabalar 15 dakika değil de ortalama 1.5 saat sonra sürebilirsiniz yağlı cildiniz var ise biraz daha dikkatli olmalısınız fondöten sürerken.

 18. Merhaba clinoper kullanıyorum 1 haftadır çok inceden etkisini görmeye başladım 4 6 hafta arasında kesin etki gösteriyormuş zaten.. neyse şimdi ben gece işine başladım doktor bana gündüz sivex losyon ve gece clinoper krem verdi akşam kremi sür sabah kalk yıka sonra losyonu sür dedi ben şimdi gündü losyonu sürüp yatıp gece uyanıkken kremi mı süreyim yoksa sabah yatarken kremi gece uyanıkken losyonu mu süreyim.. yardımcı olursanız çok sevinirim..:)

  • Merhabalar çalışma şeklinizin değişmesi ilacın sürme zamanını değiştirmez işe girmeden önceki gibi aynen kullanın acil şifalar dileriz.

 19. Merhaba clinoper kullanıyorum 1 haftadır çok inceden etkisini görmeye başladım 4 6 hafta arasında kesin etki gösteriyormuş zaten.. neyse şimdi ben gece işine başladım. doktor bana gündüz sivex losyon ve gece clinoper krem verdi.akşam kremi sür sabah kalk yıka sonra losyonu sür dedi.. ben şimdi gece uyanik gunduz uyuyor olacağım. gündüz losyonu sürüp yatıp.gece uyanıkken kremi mı süreyim? yoksa sabah yatarken kremi. gece uyanıkken losyonu mu süreyim.. yardımcı olursanız çok sevinirim..:)

  • Merhabalar çalışma şeklinizin değişmesi ilacın sürme zamanını değiştirmez işe girmeden önceki gibi aynen kullanın acil şifalar dileriz.

 20. Merhaba clinoperi ilk kullandığımda aa iyi iyi azaltmaya başladı sanki dedim ama birkaç gün sonrasında çene ve dudak bölgemin ortasında ufak ufak böyle dışı beyaz iltihaplı gibi sivilceler çıkmaya başladı ve iki gündür bıraktım kullanmayı bırakmalı miyim sizce birde bu piyasada ki neutrogena sivilce karşıtı yıkama jelini kullanabilir miyiz daha doğrusu piyasada ki yıkama jellerini kullanmamız doğru mu ?

  • Merhabalar kusturma özelliği var ondan dolayı oluşmuş olabilir bunlar kullanmaya devam edin bırakmayın. piyasadaki yıkama jeli olarak da La Roche Posay’ın ürünlerini öneririz gerçekten çok kaliteli ve faydalı.

 21. Kullandığım gün kızardı kasindi ve yanma hissi verdi o kadar yaktı ki gözümden pıt pıt yaş geldi sonra yarim saat sonra anca geçti kızarıklık ve kaşınma yanma hissi sonra ertesi gün oldu oglen yine basla di kaşınma yanma fln ama gündüzleri kullanmıyorum akşamları kullanıyorum

 22. Dün yüzüm kızarmış ve kaşınmaya başlamıştı bugünde Aynı şekilde bu durum Kaç gün sürer çünkü dışarı çıkabilecek durumda değilim

 23. Merhaba ben bugün doktor tavsiyesi üzerine aldım bu kremi. Bu kremi kullandıktan sonra güneş kremi kullanmama gerek var mı? Güneşe çıktığımda güneş yanığı oluşur mu yüzümde?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?