Bepanthol Onarıcı Bakım Kremi Hakkında Bilgiler

Bepanthol Onarıcı Bakım Kremi Hakkında Bilgiler

İçindekiler

Merhabalar bugün sizlere Bayer markasının ürettiği mükemmel bir ürün hakkında bilgi vereceğiz. Bugünkü konumuz bepanthol onarıcı bakım kremi olacaktır. Ciltte oluşan sorunlar için tasarlanmış ve çok faydalı bir içeriği olan üründür. Bepanthol onarıcı bakım merhemi tahriş olmaya meyilli bölgeleri nemlendirerek hızlı bir şekilde onararak sağlıklı görünümüne dönüştürür. Cilt için müthiş bir yenileme sunarak cildin şımartır ve de pürüzsüzleştirir. Sağlığına ve güzelliğine dikkat eden kişilerin bulundurması gereken bir cilt merhemdir.

İşiniz gereği ya da bulunduğunuz bölge gereği vücudunuzdaki bölgelerde nem kaybedip tahriş oluyorsa bu ürünü alıp kullanmalısınız. Bu kremi sürdüğünüzde cildiniz çok güzel bir şekilde onarılıp güzel bir yapıya kavuşacaktır. Şimdi de bu kremle ilgili diğer detaylara bakalım.

 

 

Bepanthol Onarıcı Bakım Kremi Nasıl Bir Şeydir?

 

Bayer firması tarafından 30 gramlık kaplarda satışa sunulmaktadır. Birçok hekim bu ürünü önermektedir ve reçetede yer vermektedir. Yalnız doktorlar reçete ettiğinde bile sigortanız tarafından karşılanmamaktadır. Nemini kaybeden ve tahrişe olan bölgelerde onarım yaparak hızla sağlığına kavuşturan bir formülü vardır.Bir nevi bakım kremidir, yani sadece sorunlu  olduğu zamanlarda değil de her zaman kullanılabilir. Özellikle diz,topuk ve dirsek gibi noktaların sorunlu olduğunda kullanılır. Cildin için tasarlanan muhteşem formülü ile çok fazla tercih edilmektedir. Bir kere kullandığınızda sürekli kullanmaya başlayacağınız bir yapısı vardır.

 

 

Etken ve Yardımcı Maddesi Nedir?

 

İçeriğinin son derece güvenli ve cilt dostu olduğunu söyleyebiliriz. Müthiş dizayn edilmiş bir formülü olduğu içinde çok faydalar sağlayacağınız bir bakım ürünüdür. Etken maddesi dekspantenol diye anılan Provitamin B-5 bulunur. Yardımcı maddeler ise yağ,su,nemlendiricidir. Bu maddelerle beraber cildinize hızlıca nüfuz ederek güzel sonuçlar ortaya çıkarır ve de cildi yumuşacık yapar.

 

 

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi Nerelerde Kullanılır?

 

Hangi durumlarda kullanmanız gerektiğini belirtelim. Bu durumlarda kullandığınızda müthiş faydalar göreceksiniz. İşte o noktalar;

 • Kuru ciltlerin iyileştirilmesinde
 • Kurumuş ciltlerin nemlendirilmesinde
 • Cildin yenilenmesinde ve canlı tutulmasında
 • Derinin nemli ve esnek yapısının korunmasında
 • Kışın nemini kaybetmiş çatlamış ciltlerde
 • Doku hasarın olan derinin iyileştirilmesinde
 • Topuk çatlaklarının tedavisinde
 • Dudak çatlamalarının giderilmesinde
 • Soğuk vurmuş cilt yüzeylerinde
 • Sivilce(akne) tedavisinin azaltılmasına yardımcı olur
 • Sertleşmiş ciltlerin yumuşatılmasında
 • Rüzgar ve hava kirliliğinden etkilenen deride
 • Nemini kaybetmiş cilt yapısında
 • Tahriş olmuş dirsek,topuz,diz bölgelerinde

 

 

Kullanım Şekli Nasıl Olmalıdır?

 

Kullanırken sürdüğünde çok hızlı bir şekilde cildiniz tarafından emilecektir. Kesinlikle yağlı kremleri gibi elinizde bir his etkisi oluşturmaz. İhtiyaca göre değişmekle beraber günde 2 defa yeterli olacaktır. Koruyucu önlem olsun diye kullanıyorsanız da 1 defa uygulamanız yetecektir. Vücudun hemen hemen her noktasında güvenle kullanılabilir. Yüz,ayak,topuk,dirsek,parmak,diz,kol,göğüs gibi her noktaya uygulanabilir. Uygulama şekli ise şu şekilde olmalıdır;

-İlk olarak uygulanacak bölgeyi güzelce temizliyoruz.

-Bu merhemi hangi bölgeye uygulayacaksanız hafif hafif parmak uçları ile masaj yaparak yedirin.

-Uyguladıktan sonra hemen yıkayıp silmeyin buna gerek de yok.

-Günde bir veya iki kez uygulamak kafi gelecektir.

 

 

Yan Etkisi Var Mıdır?

 

Formülünde kesinlikle herhangi bir renklendirici,parfüm ya da katkı maddesi bulunmaz. Bunların olmaması da doğal bir yapısı olduğunu gösterir. Bunlardan dolayı da yan etki gösterme ihtimali de çok düşüktür. İçeriğinde etken maddeye karşı alerjiniz var ise kullanmamalısınız. Bunun yanında hafif kızarmalar, hafif yan hissi ve batma hissi gibi basit yan etkileri vardır. Bunlar haricinde herhangi etkisi yoktur. Bu da bu cilt ürününün en güzel yönüdür.

 

 

Bepanthol Onarıcı Bakım Kremi Eczane Fiyatı 2023

 

Bepanthol onarıcı bakım kremi fiyatı 30 gramlık için 59.62 TL’dir. 50 gramlık olanı içinde fiyat 94.50 TL’dir. Miktarına göre fiyatı değişmektedir. Size hangisi ekonomik geliyorsa alabilirsiniz. Eczaneden ya da internet üzerinden sipariş verip satın alabilirsiniz.

 

 

Bu Kremin Muadilleri Hangileridir?

 

Tam aynı formüle sahip olanı yoktur ama yakın özellik gösterenleri vardır. Bu merhemi bulamadığınızda ya da çeşitli sorunlarda diğerlerini kullanabilirsiniz. Muadilleri ise şöyle:

-Pantenol

-Pantomed

-Arko krem

İlginizi Çekecektir: Bepanthen Ampul Ne İçin Kullanılır ve Kullanıcı Yorumları

 

 

Hangi Şartlarda Saklanmalıdır?

 

Uygun ve doğru koşullarda saklanması çok önemlidir. 30 derecenin altında muhafaza edilmelidir. Çocuklara pek zararı olmaz ama yine de çocukların kolay erişemeyeceği yerlerde tutmalısınız. Bunun yanında son kullanma tarihi geçen ürünleri kullanmadan atın. Ağzını açık bırakmayın özelliği kaybolabilir.

 

 

Merak Edilen Tüm Soruların Cevapları

 

Soru 1: Hangi cilt tipine sahip kişiler bu kremi kullanabilir ?

Cevap 1: Tüm cilt tipine sahip kişiler deneyebilir ve kullanabilir. Herhangi bir cilde sahip olanlar için özel bir formül değildir.

Soru 2: Yüzde kullanabilir mi, bir sorun oluşturur mu?

Cevap 2: Yüz için ve tüm vücut için kullanabilir, bu şekilde tasarlanmıştır. Son derece güvenlidir ve yan etkisi yok denecek kadar azdır.

Soru 3: Tüylenme yapar mı diye korkum var bu çekincemden dolayı kullanamıyorum, yapar mı?

Cevap 3: Kıl köklerini besleme gibi özelliği vardır ama tüylenme yapmaz kesinlikle. Bu konuda korkunuz olması ve gidip alın kullanın.

Soru 4: Topuğum sürekli çatlıyor bunun için kullansam fayda eder mi?

Cevap 4: Topuk çatlağı problemi için çok iyi gelmektedir, düzenli bir şekilde kullanın topuk çatlağı kalmayacak.

Soru 5: Yüzüme sivilcelerim(aknelerim) var bunun için denesem etki eder mi?

Cevap 5: İçeriğindeki etken maddeler dolaylı olarak sivilceleri geçiriyor ve güzel sonuçlar sağlıyor. Kullanabilirsiniz faydalı olur.

Soru 6: Hamile ve emziren bayanlar kullanabilir mi, bir sakıncası var mı?

Cevap 6: İstisna durumda olan gebe ve emziren bayanlar doktor önerisine göre kullanabilirler. Birçok doktor izin vermektedir ama yine de izin vermesi şarttır.

Soru 7: Yüzümde sivilceler vardı çok şükür onlardan kurtuldum ama izleri kaldı, kullansam fayda eder mi?

Cevap 7: Uzun süre doğru ve düzenli kullanıldığında fayda ettiği görülmüştür. Cildi yenileme özelliğinden dolayı izlere çare olmaktadır.

Soru 8: Güneş yanığı için kullanılabilir mi, fayda eder mi?

Cevap 8: Kullanılabilir yok faydalı olduğunu kullanınca göreceksiniz. Birçok kullanıcı kullanıp şifa bulmuştur.

Soru 9: Vücutta oluşan çatlaklara kullansam geçirir mi?

Cevap 9: Kilo verme sonucu ve doğum sonrası oluşan çatlaklarda görünümü düzeltiyor ama yüzde yüz geçirmiyor.

Soru 10: Genital bölgede kullanılabilir mi?

Cevap 10: Genital bölge tahriş gibi sorunlardan kurtulmak için günde bir kere olmak şartıyla az az kullanılabilir.

Soru 11: Yanık bölgeye sürsem herhangi bir sorun olur mu?

Cevap 11: Hafif ve az düzeyde olan yanıklar için kullanılabilir ama çok derin ve sorunlu ise önerilmez.

Soru 12: Bebeklerde bu ürün kullanılabilir mi?

Cevap 12: Güvenli bir formülü olduğu için ve de kullanan kişilerde herhangi bir sorun oluşturmadığı için tavsiye edilir. Buna rağmen yine doktor önerisine göre kullanılması tavsiye edilir.

 

İlginizi Çekebilir: Tritone Forte Krem Ne İçin Kullanılır?

 

Bu Merhemi Kullananlar Ne Diyor?

 

Bepanthol onarıcı bakım merhemi kullananlar aşağıdaki yorumları paylaştı. Birçok yorum başarılı olduğu yönde. Tuba Ünsal’ın bu kremi tanıtmasıyla beraber daha fazla ilgi gösterilmeye başlandı. Bu ilgiye karşılık yorumlar çok fazla ve pozitif. Kullanıcı memnuniyeti üst düzeyde olan bir ürün olduğunu yorumlar kanıtlıyor.

Zeliha anlatıyor: Benim güzellik sırrım diyebilirim. Sürekli kullanıyorum saymakla bitmeyecek faydaların gördüm, bebek gibi cildim var kesinlikle. Sizlerde hemen alın derim.

Ahmet anlatıyor: Topuk çatlağım dudak çatlağım için kullandım, verdiğimin parama bunu yapanlara helal olsun. Çok faydalı oldu bende dua ediyorum bu üretenlere o derece yani.

Koray anlatıyor: Sivilcelerimi ve izlerimi geçirdi şaka gibi gerçekten. Benim gibi sivilce sorunu çekenler alsın denesin bence çok hoş bir merhem ya.

Melek anlatıyor: Valla kanser hariç her hastalığa çare gibi bu kadar güzel bir krem olamaz ya. Kesinlikle evinizde bulundurun,fiyatı da gayet uygun. Ben tahrişlerim için kullandım çok ama çok güzel sonuç veriyor. Bu yorumu yaparken kesinlikle bir çıkarım yok. Gidin alın deneyin sizde dediklerime katılacaksınız.

Sultan anlatıyor: İyi ki almışım dediğim ender ürünlerden bir tanesi.  Birçok cilt sorunu için denedim sonuç verdi. Evlerin kapısını açan maymuncuk anahtarı gibi bu krem.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

10 yorum

 1. Tonik sonrası yüzümde oluşan kızarıklığı saniyeler içinde geçirdi. Hiç düşünmeden alın.

 2. super merhem bir haftadir kullaniyorum ilk surdugimde etkisini gosterti benim cildim cok hassas bir cilt ve cok kuru bir cildim var yuzumu yikamaya korkuyordum pul pul kizariklar. ve yanma hissi oluyordu elimi yuzume goturemiyordum bu kremi kullandim ve sanki bir mucizee herkeze tafsiye ederim cildim duzeldii cok mutluyumm

 3. Agda kızarıklılıgıni ve izini götürürmü ve sürekli kullanmada kıllanma yaparmı

 4. Yanlışlıkla bebeğime bepanthol pişik kremi yerine bakım merhemini sürmüşüm sorun olur mu bir ya da iki defa kullandım:(

 5. Yüzümde ve bacağımda ben’imi aldırdım yaralanmalar oluştu oyuk gibi Bepanthol onarıcı bakım kremini kullansam zararı olur mu ve birde cilt rengini açıyor mu lekeleri kapatır mi?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?