Biogaia Damla Nedir, Nasıl Kullanılır?

Biogaia Damla Nedir, Nasıl Kullanılır?

İçindekiler

Yeni doğan bebeklerde gaz sorunu olması sık görülen bir problemdir. Özellikle prematüre bebeklerde gelişmemiş sindirim sistemi nedeniyle gaz daha fazla görülür. Bu durumda sindirim sisteminin dışarından desteklenerek gazın giderilmesi gerekebilir. Gaz sorunu olan bebeklerde beslenme, uyku gibi problemler de ortaya çıkar. Bebeklerin hassas bünyeleri bu sıkıntı ile başa çıkamaz.

Biogaia damla tam olarak bu noktada devreye girer. Gaz oluşumunu gideren etkisi ile bebeklerin rahat etmesini sağlar. Bu ilaç sadece bebeklerde değil, yetişkinlerde de kullanılabilir. Çalışma mantığı her yaş grubu için aynıdır. Rengi çok hafifi sarıya çalar, kokusuz ve tatsızdır. Şimdi de biogaia damla hakkında detayları paylaşalım.

 

 

 

Biogaia Damla Nedir, Nasıl Bir İlaçtır?

 

Bu ilaç fonksiyonel bağırsak rahatsızlıklarında kullanılan ilaçlar arasında yer alır. Fonksiyonel bağırsak rahatsızlığı demek altta herhangi organik bir sebep olmamasına rağmen mide-bağırsak sistemi ile ilgili sorunların yaşanması demektir. Genellikle bağırsak florasının bozulması nedeniyle ortaya çıkarlar. İlaç ise bozulan floranın dengelenmesini sağlar. İshal, gaz, karın ağrısı, kabızlık, bağırsak sancısı, kolik gibi sindirim sistemine ait rahatsızlıklar ve immun sistem bozukluğu durumlarında tedavi edici etkisi vardır. İlacın içinde bulunan bakteri insan vücudunda bulunan diğer bakteriler gibi çalışır. Tedaviyi bu bakteri sağlar. Biogaia yan etkileri olmayan bir ilaçtır.

 

 

 

Biogaia Damla Hangi Durumlarda Fayda Sağlar?

 

Biogaia damla sindirim sistemi ile ilgili sorunlarda fayda sağlar. Bebeklerde aşırı gaz ilacın kullanıldığı rahatsızlıklardan bir tanesidir. Ayrıca ishal, kabızlık gibi diğer rahatsızlıklarda da bu ilaç kullanılabilir. Bozulan sindirim sistemi florasını tamir ederek, sindirimin daha düzenli olmasına yardımcı olur. Florası düzelen mide ve bağırsaklar normal fonksiyonlarına dönerler. Böylece sorunlar ortadan kalkar.

 

 

 

Etken ve Yardımcı Maddesi Nelerdir?

 

İlacın her  5 damlası, 100 milyon aktif liyofilize Lactobacillus reuteri kültürü barındırır. Ayrıca ilaç içerisinde ayçiçeği yağı, orta zincirli trigliserid yağı ve silikon dioksi bulunur. İlaç aslında bir yağ çözeltisidir.

 

 

 

Biogaia Damla Kullanım Şekli Nasıl Olmalıdır?

 

Biogaia her gün 5 damla kullanılır. İlaç ağız yolu ile alınır. Yemeklerle birlikte, önce ya da sonra kullanılabilir. Kullanmadan önce şişenin güzelce çalkalanması gerekir. Doğrudan ağza damlatılabilir, kaşıkla ya da gıda maddelerine karıştırılarak alınabilir. Emziren anneler meme uçlarına damlatarak bebeklerine bu ilacı verebilirler. 40 dereceden daha sıcak olan yiyecek ve içecekler ile karıştırılması önerilmez. İlaç karıştırılan yiyecek ve içecekler bekletilmeden kullanılmalıdır.

Hamilelikte Kullanımı

Hamilelikte kullanımında bir sakınca yoktur. Ancak ilaç kullanırken hamilelik fark edilirse doktora bu durumu söylemekte fayda vardır.

Emzirirken Kullanımı

Emziren anneler kullanabilir. İlacın içindeki kültür anne sütüne geçmez. Buna rağmen emziren annelerin doktora danışmaları tavsiye edilir.

Yaşlılarda Kullanımı

Yaşlılarda kullanımı ile ilgili bir sıkıntı yoktur.

Araç ve Makine Kullanımı

Herhangi bir kısıtlama bulunmaz.

Çocuklarda Kullanımı

Çocuklarda kullanılabilir.

Böbrek ve Karaciğer Yetmezliği

Bu hastalar ile ilgili bir kullanım önerisi veya kısıtlama bulunmaz.

 

 

 

Bu İlaç Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

İlaç içerisinde bulunan maddelerden herhangi birine hassasiyeti olanlar için uygun değildir. Hassasiyeti olanlara alerji ve çeşitli vücut sorunları ortaya çıkarabilir.

İlginizi Çekebilir: İburamin Zero Ne İşe Yarar, Kullanımı Nasıldır?

 

 

Biogaia Damla Yan Etkileri Nelerdir?

 

İlacın genel olarak yan etki göstermesi beklenmez. Etken madde floranın bir parçasıdır. Yine de herhangi bir yan etki durumunda şüphelenildiği takdirde doktora danışmakta fayda vardır.

 

 

 

Biogaia Damla Fiyatı Ne Kadardır?

 

Biogaia damla fiyat yaklaşık olarak 77.00 TL civarındadır. Eczanelerde satılmaktadır. Yabancı bir üründür, sürekli olarak daha iyiyi hedefleyen bir üründür.

 

 

 

Bu İlacın Muadilleri (Eş değerleri) Nelerdir?

 

İlacın muadili yoktur. Her zaman her ilacın eş değeri olacak diye bir şey yoktur. Piyasa da o ürünle ilgili kullanacağınız bir alternatifi bulunmayabilir. Bu damlanın da emsali yoktur.

İlginizi Çekebilir: Parol Nedir, Ne İşe Yarar?

 

 

 

Biogaia Damla Saklama Koşulları

 

Bu ürün çocukların göremeyeceği, erişemeyeceği yerlerde saklanabilir. Ambalajı içerisinde saklanması tavsiye edilir. 2-8°C’de buzdolabında saklamak uygundur.  Açıldıktan sonra ise 4 hafta boyunca oda sıcaklığında saklanmasında sorun yoktur. İlacın son kullanma tarihi geçmiş ise kullanılmaması gerekir. Şişenin içerisine tükürük ve diğer sıvıların girmemesine dikkat etmek gerekir.

 

 

 

En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Biogaia damla bebeklerde kullanılır mı?

Cevap 1: Evet, özellikle gaz sancısı olan bebekler için kullanılır.

Soru 2: Doktorun verdiği dozun üzerine çıkabilir miyim?

Cevap 2: Doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde kullanın, doz artırımı için tekrar doktorunuz ile iletişime geçin.

Soru 3: Bu ilaç yetişkinler için de uygun mudur?

Cevap 3: Kesinlikle uygundur. Her yaş grubu rahatlıkla kullanabilir.

Soru 4: Doğal bir ilaç olduğu söyleniyor, doğru mu?

Cevap 4: Evet, içerisinde sindirim sisteminde bulunan bakteri yer alır. Bu da vücut florası ile uyum sağlar.

Soru 5: İlacın şişesine su kaçtı, ne yapmalıyım?

Cevap 5: İlacı kullanmayın, bir başka şişe edinin.

Soru 6: Bu ürün uyku yapar mı, kullandıktan sonra uyama hali ortaya çıkar mı?

Cevap 6: Uyku yapma gibi bir etkisi yoktur. Yalnız bebekler ve çocuklar rahatlamanın etkisi ile uyuyabilmektedirler.

Soru 7: Etkisini ne kadar süre içerisinde göstermektedir?

Cevap 7: Bu soruyu soran çok fazla kişi vardır. Ortalama 20 dakika ile 40 dakika arasında etkisini görürsünüz.

 

 

 

Biogaia Damla Kullananların Tecrübeleri ve Yaşadıkları

 

Biogaia kullananlar tarafından yapılan yorumlar şu şekildedir.

 • Gitmiş olduğum doktor gaz sancısı-kolik için biogaia verdi. Günde bir sefer 5 damla olarak kullanıyorum. İki hafta oldu henüz hiçbir etki görmedim. Daha da kullanmayı düşünmüyorum.
 • Mucizevi ilaç diyorlar ama oğlumda hiçbir fayda görmedim. Herhalde bebeğimin gaz sorunu 3. aya kadar devam edecek.
 • Benim oğlumda çok işe yaradı. İlacı uyutmadan hemen önce 6 damla olarak veriyorum. Doktorumuz bu şekilde önermişti. Erken verildiğinde bir etkisi olmuyormuş. Bu şekilde kullanmayı deneyebilirsiniz.
 • Prebiyotik ihtiva eden tek ilaç olduğu için doktorumuz verdi. Kızım 2 aylık ve sindirim sorunu kalmadı. Ama bizde gaz sorunu zaten yoktu. Gaz için işe yarar mı bilmiyorum .
 • Kabız olan bebeğime doktor vermişti. Şimdide bebeğim ishal oldu. Doktor ilacı kesmeyin diyor ama ishalin daha da kötü olmasından korkuyorum.
 • Kızımda gaz ve kabızlık sorununu birlikte yaşıyordu. Doktorumuz bu ilacı verdi. İkinci şişeye başlamadan kızım rahatladı. Çok memnun kaldım. Artık bu ilacı bırakmam.
 • Stres kaynaklı gaz sancılarım vardı. Bu ilaç ile çözüm buldum. Kesinlikle işe yarıyor.
 • Bebeğimin gaz sorununu epey halletti. Sayesinde rahat rahat uyuyor. Biz de aile olarak rahat ettik. Uykusuz geceler bir parça azaldı.
 • Bu ilacı doktor bebeğim için vermişti. Kendimde kullandım, ben de bile işe yaradı. İkimizde daha rahatız. Ama doktorum anne sütünden bebeğe geçmediğini, ona ayrı bir şekilde vermem gerektiğini söyledi.
 • Benim bebeğimde işe yaramadı. Hala ilk günkü gibi gaz sorunu var. Dozunu arttırsam faydası olur mu diye düşünüyorum.
 • Bütün umudum bu ilaçtı. Bebeğimin gaz sorunu çok fazla. Hiçbir işe yaramadı. Başka bir ilaç deneyeceğim. Ama bu ilacın da doğal olduğunu söylüyorlar. Muadili de yokmuş.
 • İlacın doğal olduğunu söylüyorlar. Bebeğimde rahatlıkla kullanabileceğimi belirtti doktor. Yeni başladık, umarım etkisini görürüm.
 • Uzun süredir gaz sorunu çekiyorum. Nedensiz gaz sancıları yüzünden kullanmadığım ilaç kalmadı. Çözümü bu damlada buldum. Tesadüfen eczacımın önerisi ile doktoruma sordum. Bebekler için kullanılır diye biliyordum ama yetişkinlerde de kullanılabiliyormuş.
 • Bebeğim aşırı derece kolik. Doktorum bütün yolları denedikten sonra en son bu ilacı verdi. İlaç kullanma taraftarı değildim ancak üçüncü günde biraz daha rahatladığını fark ettim. Bir hafta sonra ise bebeğimin sancıları gittikçe azalmıştı. Kullanmayı bıraktıktan sonra bile gaz sancısı sorunu yaşamadık. Sanırım bağırsak sistemi tamamen düzeldi. Ben buna bağlıyorum.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

64 yorum

 1. Merhaba benim bebeğim de 16 günlük kullansam sıkıntı olur mu ne olur yardımcı olun

 2. Kızım uyuyamıyor 2 aylık ağlamaktan sesi kısıldı bunu kullanabilirmiyiz ne zaman etkisini gösterir

 3. Merhabalar benim oğlum 2 buçuk aylık ve 2 şişe bitirdik ama hala gaz sancıları var bağımlılık yaparmı

  • Normalde etki etmesi gerekti ama farklı bir rahatsızlıkta olabilir. 8 damlaya kadar çıkarıp öyle deneyin, yediklerinin etkisi ya da anne sütünden de kaynaklanabiliyor bazen acil şifalar dileriz.

 4. Arkadaşlar bebeklere sırf ilaç vermek yetmez tabiki rahatlatıcı masajlar yapmalı . Sırtlarına hafif hafif vurmak gerekir . Ama bu mesajı okuyan herkese biogaia tavsiye ederim ilk aylarda kullanın. Ve daha sonra ihtiyaç dahilinde ishal sıkıntısı olursa kullanın . Müthiş bir şey

 5. 2 aylık bebeğim var ve gaz sorunu yaşıyoruz kullanmamız da bir sakınca olur mu? Yoksa önce doktora mı danışmamız gerekir

 6. Bebeğimiz henüz 3 günlük gaz sancısına bağlı heralde çok fazla ağlıyor 3 günlük bebek için doktora sormadan kullanabilir miyiz?

  • Kullanabilirsiniz içeriği doğal çünkü gaz sancısını hızlıca geçirecektir.

 7. Bende yeni aldım 70 tl ye çocuğumun gaz sancı sına dayanamadım eczacima sordum biogaia yi verdi bakalım ise yarayacakmi

 8. Bebeğim 2 ayı bitirdi 3 şişeyi bitirmek uzereyim günde iki defa sabah akşam 5 damla kullanıyoruz hala gazi var ve ağlama nöbetleri geçiriyor fazla mi veriyorum onda olabilirmi acaba

  • Ağlama sorunu başka sağlık durumundan kaynaklanıyor olabilir bundan dolayı doktora görünün. Gaz problemi içinde bir de zinco damla ya da metsil damlayı öneririz.

  • Ağlaması büyük ihtimalle gazdan aşagidada açıkladım biogaia bi gaz damlası deildir öncelikle bunu bilin bağırsak düzenleyicidir kimi bebeklerde bu hemen etki eder kiminde ise yanında başka bi damlayla önerim sab simplex birini sabah birini akşam ver

 9. Öncelikle Eczacibaşi’na Teşekkurlerimi sunuyorum böyle bir ilaci Ülkemize sundugu için Arkadaslar çok iyi bir Gaz Damlasi parasina bakmayin Uykusuz kalmadiginiz gece cocugunuzun sancisiz uyudugu günler icin cok cok iyi bir gaz damlasi Çocuk annesini emsin emmesin Uykusunda olsun olmasincok iyi gaz cikartiyor Bi ara damlayi kestik vermezsek ne olur diye cocuk sancidan duramadi Tekrardan devam ettik ve hala kullaniyorum Ülke olarak bizde boyle damlalar gelistirmeye calissak cok iyi olur Başarilarinizin devamini diliyorum.

 10. Merhabalar ilaçtan memnunuz ama sabah akşam 4 er damla versek sıkıntı olurmu günlük 5 damla kurtarmıyor.cocuk 14 saat sonrasında tekrar gazi başlıyo

  • Merhabalar o zaman dozu artırabilirsiniz ama yine de beklenmeyen bir etki görürseniz dozu düşürün. 4 er damla şeklinde toplamda 8 damla verebilirsiniz.

 11. Merhaba Biogaia damla kullandım bebeğime çok iyi geldi 5 şişe kullandım sonra kestim şimdi bebeğim 5.ayina giriyor biraz gazi var tekrar kullansammi bilemedim.

 12. Arkadaşlar biogaia bi gaz damlası deildir öncelikle bunu bilin bağırsak düzenleyicidir etkisi kimi bebeklerde hemen gösterir kiminde yetmez yanına başka bi gaz damlası ile takviye ederek kullanılır önerim sab simplex almanların buda çok iyi bi damla orjinalini bulursanız bebeginiz cok iyi uyku çeker

 13. 42 gunluk bebegim var. 7 gundur tuvaletini yapamyr kullansam faydasini gorebilir miyim acaba

  • Bağırsakları da rahatlatıyor kesinlikle kullanın fayda görürsünüz acil şifalar.

 14. Ürünü bebeğim 2.5 aylikken alıp kullanmistik birkaç gün sonrasında dolaba koydum şimdi çıkarıp tekrar kullansam olurmu

 15. Arkadaşlar iş sadece damlayla bitmiyor anneninde beslenmesine cok dikkat etmesi gerekıyor yemesine içmesine gaz yapıco besinlerden uzak durmalı gerekirse Dr diyet listesi isteyin damlanında etkisi biryere kadar

 16. Arkadaşlar bebeğim 50 gunluk kullaniyorum yalniz bi sorum olacak 15 gunde bir sise bitti normalmi

  • Biraz fazla kullanmış olabilirsiniz ama bazı kişilerde bu şekilde çabuk bitebiliyor sorun oluşturacağını düşünmüyoruz.

 17. Merhaba oğlum 4 yaşında ciddi kabızlık sorunumuz var tüm testler yapıldı hepsi çok şükür temiz.gitmedigimiz dr kalmadı ama hala kabızlıgımız devam ediyor biogaia kullanabilirmiyim günlük kaç doz kullanmalıyız.

  • Merhabalar kullanabilirsiniz doğal bir içeriği var zaten günde 5 damla kullanın.

 18. Merhaba bugun kullandim bu ilaci ama cocuk gum uyuyor surekli korktum gecede uyandmadi bugun 40 gunluk.. Aglar di cok yan etkisimi var aceba Ben galiba biraz cok Verdun daamladi birden 7 8 damla olmustur. Uyku yaparmi bu ilac emmedi bile uyudu kaldi

  • Merhabalar uyku yapmaz çocuğunuz rahatladığı için uyuyordur. Günlük 5 damlayı geçmeyin fazla kullanmışsınız bunun etkisi de olmuş olabilir. Sorun olmayacaktır uyanacaktır.

 19. Merhabalar bebeğim 3 aylık ve doğduğundan bu yana bio gia kullanıyorum ve ne kadar süre daha kullanmaya devam etmeliyim

  • Merhabalar gaz problemi olduğu zamanlar kullanın sürekli olarak artık kullanmayın.

 20. Bizde 5 şişeyi bitirdik 6 aylık olduk ama korkuyorum kesince tekrar ağlamaları devam edermi diye ne zamana kadar kullanicaz acaba yada nasil bırakmalıyız

 21. Ay mayıs ayı hava sıcaklığı 26 falan eczaneden yeni aldım telaşdan buzhanesiz yarım saat 45 dk dışarda unutmuşuö herhangi bişi olurmu

 22. Bebegimin gaz sancısı oldu ve kesintisiz aglamaları var dün doktor biogaia danka verdi dün verdim aynı şekilde aglamaları devam etti nasıl kullanmalıyım yada ne kadar sürede etki eder ?

  • Kullanıma devam edin hemen etki göstermez birkaç damla olacak şekilde ağzına damlatın ya da herhangi bir yiyeceğe de damlatabilirsiniz.

 23. bebegim 2 bucuk aylik kabizlik problemi yasiyoruz bebegim gunlerdir destek olmadigi surece kakasini yapamiyor doktorum bu urunu onerdi aldm gunde 5 damla kullandm 15 gun oldu damla bitti normal mi yoksa eczacm bana dolu olmayan bir sise mi verdi bu arada 15 gun icerisinde bir degisiklik olmadi cocugumda

  • Hızlı bitebiliyor dolu olmayan şişeyi vermemiştir. Doktorunuza tekrar muayene olun sorun tam çözülmedi ise.

 24. Mrb benin kizim 35 gunnluk ve cok fazla gazi var doktor yazdi bunu ama karamanda depolarda bile yok nerden alabilirim lutfen yardimci olun cocugum cok agliyo nr yapacagimi sasirdim ve diger ilaclarin faydasi yok sizden haber bekliyorum

  • Merhabalar bulamıyorsanız muadili alın metsil damla alın kullanın daha sonra bu ilacı bulduğunuzda geçiş yaparsınız.

 25. Ben biogaia arastiriyorum bigaia cikiyo arasinda fark varmi ikiside ayni ilac mi bana denilen biogaia sizden haber bekliyorum instram sayfaniz varmi takip de kalmam icin sizi

 26. Merhaba . Bebeğim 20 günlük kullanmaya iki gün oldu başladık. Bebegimin sancıları gece tutuyor. Ilaci saat olarak kaç gibi vermek uygun olur

 27. Içinde bulunan kültür idrar a karışarak vücuttan atılımı ve bu atılma idrar kultur tahlilinde çıkarmı kolay gelsin

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?