Bir Öğretmenin Hangi Okulda Görev Yaptığını Bulma?

Bir Öğretmenin Hangi Okulda Görev Yaptığını Bulma?

İçindekiler

Birçok kişi çeşitli sebeplerden dolayı bir öğretmenin hangi okulda görev yaptığını nasıl öğrenebilirim sorusunu yöneltmektedir. Bu durumu sizlere birçok yöntemle açıklamaya çalışacağız ve bu bilgiler sizlere yardımcı olacaktır. Şimdi hangi öğretmen hangi okulda görev yapıyor alt başlıklar halinde açıklayalım.

Öğretmenin görev yaptığı okulu bulma

 

Öğretmenlerin Okulları Nasıl Belirleniyor?

 

Öğretmen olmak için ilk şart eğitim fakültesini bitirmektir daha sonra ise Kpss, eğitim bilimleri ve alan sınavdan atama puanını almaktadır. Mülakatla ile beraber yazılı sınav puanın ortalaması alınarak sıralama yapılmaktadır.  Meb her yıl öğretmen almak için duyuruya çıkıyor ve her branşın taban puanlarını açıklıyor. Öğretmenlerde puanlarına göre direk olarak atanacakları okulu tercih ediyor. Bunun sonucunda öğretmenin yeterli puanı var ise tercih ettiği okulun birine ataması yapılıyor.

Öğretmenler ilk olarak sözleşmeli olarak göreve başlıyor ve üç yıl sonra ise kadroya geçiyorlar. Öğretmenler ilk atamadan 4 yıl sonra daha sonra ise 3 yılda bir il içi ve il dışı yer değişikliği hakları bulunuyor. Tayin durumlarında dolayı da öğretmenlerin illeri, ilçeleri, okulları değiştiği içinde öğretmenlerin hangi okulda görev yapma durumu ve bulma durumu değişiklik göstermektedir.

Bugün bu konu hakkında size yol gösterici bilgilerle bu durumu açıklayacağız. Her okulun öğretmenleri Mebbis denilen MEB sisteminde isimleri yazılıdır ve görev detaylarının hepsi yazmaktadır. Mebbis sistemi ile Milli Eğitim Bakanlığı hızlıca bir öğretmenin hangi şehirde, hangi ilçede, hangi okulda görev yaptığını bulabilir. Mebbis sisteminin şifresi vardır bu sadece okul yöneticilerinde, milli eğitimlerde ve bakanlıkta bulunmaktadır ondan dolayı bu yöntemle öğretmenin görev yaptığı yeri bulmak imkansızdır.

İlginizi Çekebilir: Öğretmenin Boğaz Ağrısı İçin Pastil

 

Öğretmenin görev yaptığı okulu bulma

 

Hangi Öğretmen Hangi Okulda Görev Yapıyor?

 

  • Öğretmenin çalıştığı en son okulu biliyorsanız okula giderek okul müdür ya da müdür yardımcısından hangi okula tayin olduğu bilgisini öğrenebilirsiniz.
  • Öğretmenin isim ve soy ismini biliyorsanız Google arama motoruna yazarak çıkan okul sitesine göre hangi okulda görev yaptığını bulabilirsiniz. Okul sitelerin sonu meb.k12.tr olarak geçmektedir ve bu sitelerde öğretmenlerin isimleri, fotoğrafları bulunmaktadır.
  • Arama motoruna (Google, Bing, Yandex, Explorer) öğretmen ismi ve meb.k12.tr yazarak
  • Hangi ilde çalıştığını biliyorsanız il milli eğitimin sitelerindeki il içi ve diğer tayin durumlarındaki isimlerden bulabilirsiniz.
  • Okulların sosyal medya hesaplarından (Instagram, Twitter, Facebook gibi) bulabilirsiniz.
  • Memurlar.net gibi forum sitesinden bulabilirsiniz.
  • İl Milli Eğitim ve İlçe Milli Eğitime giderek öğretmenin ismini (Özlük birimine) sorarak bulabilirsiniz.
  • Bakanlık Mebbis sistemi üzerinden direk ve en kesin şekilde nerede yaptığı, fotoğrafı ve diğer bilgileri bulunabilir.
  • O öğretmeni tanıyan diğer öğretmenlerle bağlantı kurularak bilgileri ve numarası öğrenilmeye çalışılabilir.
  • Bakanlığın Milli Eğitim Okullar Sayfası kısmına bakılarak öğrenebilirsiniz.
Bir öğretmeni bulma

 

Bir Öğretmeni Nasıl Bulurum?

 

Bu durumu genel olarak anlattık yukarıdaki adımları tek tek takip ettiğinizde o öğretmeni büyük bir olasılıkla bulacaksınız. Öğretmenin ismini arama motorunda aratın okulu çıkacaktır bu olmadı ise sosyal medyadan aratın profiline ve okuluna ulaşabilirsiniz. Bunun yanında Milli Eğitim Bakanlığının tüm okullar listesi var oradan aratabilirsiniz. Bunun haricinde İl milli eğitim ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine gidip sorarak öğrenebilirsiniz. Bunlardan başka forum sitelerinden de ulaşabilirsiniz.

Ortaokul öğretmenimi nasıl bulurum

 

Eski Öğretmenimi Nasıl Bulabilirim?

 

İsmini ve soy ismini aratarak ve okul sitesine bakarak bulabilirsiniz. Bunun yanında önceki çalıştığı okula gidip müdür ve müdür yardımcısından bilgi alarak çok rahat bir şekilde bulabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya hesaplarında da ismini ve soy ismini aratmayı unutmayın. Bunun yanında öğretmen sendikalı ise sendikaya gidip sorarak da öğretmeninize (mualliminize) ulaşabilirsiniz.

 

İsimden Öğretmen Bulma?

 

İsimden öğretmen bulma Google’a ismini yazarak meb.k12.tr hesaplarında öğretmenlerin hangi okulda çalıştığı durumu çıkacaktır bu şekilde öğretmene ulaşabilirsiniz. Bunun yanında ismini ve soy ismini Instagram, Twitter, Tiktok, Facebook gibi hesaplara yazıp da bulabilirsiniz.

 

Yıllar Sonra İlkokulu Öğretmenini Bulmak?

 

O görev yaptığı ilkokula gidip bilgi alarak ya da hangi okula tayin olmuş o bilgiyi öğrenerek hızlı şekilde bulunur. Okullarda öğretmenlerin kayıtları tutulmaktadır  bilgilere bakılarak o okulda çalışmıyorsa bile öğretmen bulunur. Buradan bulunmadı ise arama motorundan ismini yazarak okulu bulunabilir.

 

Meb.k12.tr Öğretmen Adı Bulma

 

Öğretmeninizin adını  ve soyadını eski karnenize bakıp bulabiliriniz bundan sonra da öğretmenin isim ve soy ismini meb.k12.tr yazarak arama motoruna aratıp bulabilirsiniz. Öğretmeniniz emekli oldu ise sosyal medya hesaplarından aratarak bulabilirsiniz. Buradan sonuca ulaşamazsınız daha önceki okulunda gidip okul müdürü ve okul müdür yardımcısından bilgi alarak ulaşabilirsiniz.

 

Bir Öğretmen Bir Okulda En Fazla Kaç Yıl Görev Yapabilir?

 

Bu konuda bir sınır yoktur öğretmen ilk atandığından emekli olana kadar görev yapabilir ama bazı durumlar (norm fazlalığı gibi )durumlar oluşursa mecburi olarak yer değiştirme durumunda kalabilir. Genel olarak bir yıl sınırı yoktur. Öğretmenlerde durum böyle iken idareciler de durum böyle değildir. Okulda görev yapan müdür ve müdür yardımcıları bir okulda en fazla 8 yıl görev yapabilir bu süreden sonra mecburi olarak yer değiştirmek durumundadır.

 

Öğretmen Neden Bulunmak İsteniyor?

 

Öğretmene duyulan sevgi, saygı ve emek durumundan dolayı ona teşekkür etmek için onu bulup ona şükranlarını ulaştırmak için bu durum isteniyor. Bazı öğretmenlerin bazı öğrencilerde emeği çok fazladır bundan ötürü de o öğretmenine minnettar olduğunu iletmek için bu onu bulma durumu çok fazla tercih ediliyor. Ulaşmak mümkün olsa da bazen bazı öğretmenlere ulaşılmabilir.

Bunun yanında bekar kişiler bekar öğretmenlere ulaşıp çiçek göndermek istemektedirler. Ayrıca tanışmak için o öğretmenin okulunu bulup okuluna gitme durumları da ortaya çıkmaktadır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?