Citoles 5 mg 10 mg 20 mg Niçin Kullanılır?

Citoles 5 mg 10 mg 20 mg Niçin Kullanılır?

İçindekiler

Günümüzde psikolojik sıkıntılar daha fazla olmaktadır. Psikolojik rahatsızlıklarda hayatı alt üst etmektedir. İşte bu rahatsızlıklardan kurtulmanın ilk yolu ise ilaç kullanımından geçmektedir. Bundan dolayı bugün sizlere citoles isimli ilacın tüm detaylarını aktaracağız. Bu tablet citoles 5 mg, citoloes 10 mg, citoles 20 mg şeklinde eczanelerde satılan bir ilaçtır. Bu tablet depresyon ilacı olarak bilinmektedir halk arasında, genel olarak doğru bir tabirdir. Bu ürünün damla ve hap formu bulunmaktadır ama daha çok hap formu kullanılmaktadır.

Bu ürünün ruhsat sahibi ve üretimi Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret A.ş tarafından İstanbul’da yapılmaktadır. Beyaz mor renkli bir kutusu vardır ve kullanan birçok kişi kendini iyi hissettiğini söylemiştir. Etkilerinin çok iyi olmasından dolayı psikiyatri doktorları tarafından sıklıkla reçete edilmektedir. Bu formül hakkında tüm detayları alt başlıklar halinde anlattık o detaylara bakalım.

Citoles Nedir?

 

Net bir şekilde tanımla yaparak ne olduğu konusunda kafanızdaki soru işaretlerini giderelim. Depresyon,açık alan korkusu(agorafobi), sosyal anksiyete(kaygı), yaygın anksiyete bozukluğu, obsesif-kompulsif(saplantı-zorlantı), agorafobisiz panik bozukluğu gibi durumlarda kullanılan oval,beyaz renkli  haptır. Film kaplı tabletler şeklinde satışa sunulmaktadır. Essitalopram, selektif serotonin geri alım inhibitörleri olarak nitelendirilen antidepresan grubu ilaçlardandır.

Bu ürün 14, 28, 56,84 tabletlik ambalajlarda eczanelerde satılmaktadır. Kendi içerisinde miligramları farklı olarak bulunmaktadır. 5 mg, 10 mg ve 20 mg olacak şekilde satımı vardır. Citoles damla formu da vardır ama hap formunu öneriyor hekimler.

 

Etken ve Yardımcı Maddesi Nedir?

 

İçeriğinde bulunanlara da bakalım. Citoles etken maddesi essitalopram (oksalat olarak) isimli yapıdır. Yardımcı maddeleri ise Ac-Di-Sol, mikrokristalin selüloz, kolloidal silikon dioksit (aerosil 200), talk, magnezyum stearat, P.V.P K30, opadry 2 85F18422 white(polivinil alkol,titanyum dioksit, polietilen glikol 3350,talk) isimli yapılardır. Bu yapılara bakıldığından güçlü bir içerik olduğu görülüyor. İçeriği hakkında tereddüt edenler geniş kapsamlı olarak araştırma yapabilirler.

 

Ne İçin Kullanılır?

 

Citoles ne işe yarar diyenlere tek tek kullanım alanlarını sıralayalım. Aşağıdaki noktalarda kullandığınızda rahatlama ve duygu durumu değişecektir. Doğru kullanım ve düzenli kullanım fayda sağlayacaktır.

 • Ortaya çıkan depresyonunun durumunun ortadan kaldırılmasında kullanılır.
 • Duygusal durumun iyileştirilmesinde kullanılır.
 • Majör depresif durumların tedavisinde kullanılır.
 • Sosyal anksiyete bozukluğu (sosyal fobi) durumunda kullanılır.
 • Yaygın anksiyete bozukluğunun iyileştirilmesinde ve ortadan kaldırılmasında tercih edilir.
 • Obsesif kompülsif bozukluk durumunun iyileştirilmesinde kullanılır.
 • Yaygın bunaltı bozukluğunun iyileştirilmesinde kullanılır.
 • Agorafobili veya agrofobisiz panik bozukluğu tedavisinde tercih edilir.
 • Çok fazla ortaya çıkan kaygı, endişe durumunu çözmek için kullanılır.

Yaygın anksiyete bozukluğu: Birçok yaşanan olayın meydana getirdiği yaygın, uzun süreli endişe, kaygı hastalığıdır.

Obsesif – Kompülsif Bozukluk (OKB) : Takıntı ve saplantı hastalığıdır. Mantık dışı düşüncelerin, takıntıların sürekli aynı davranışlara sevk eden psikolojik bir rahatsızlıktır.

-Agorafobili panik bozukluk: Sıkıntı kaynaklı ve baş dönmesi ile kendini gösteren açık alan hastalığı, yükseklikten, boşluktan, yabancı kişilerden, kalabalık yerlerden korkma hastalığıdır. Psikolojik rahatsızlıktır.

Obsesyon(takıntı): Bireyi tedirginliğe sürükleyen, kendi isteği dışında ortaya çıkan tekrarlanan düşünce durumlarıdır.

Majör depresif bozukluk : Günlük yaşam rutininde hayatı zorlaştırması şeklinde belirgin hale gelir. Günlük yaşantıyı ve sosyal hayatı çok olumsuz etkiler ve bununla beraber sinirlilik, ağlama, öfke patlamaları, umutsuzluk, çaresizlik, değersiz ve önemsiz hissetme, suçlu hissetme, boşlukta gibi hissetme, memnun olmama, karar vermede zorluk, enerjide azalma, hareketlerde zorluk ve yavaşlama gibi durumlar ortaya çıkar. Bu saydığımız durumlar 15 günden fazla görülüyorsa bu rahatsızlık siz de var demektir.

Kompulsiyon (zorlantı): Takıntılı davranışları ortadan kaldırmak için istemsiz davranış tekrarları ile oluşan hastalıktır.

 

Citoles Tablet Faydaları Nelerdir?

 

Bu tabletin birçok faydası bulunmaktadır. Kişiyi sosyal hayata geri döndüren bir ilaç diyebiliriz. Yararlarını tek tek aşağıda belirtiyoruz.

 • Mutluluk hormonu serotoninin salgılanmasını sağlar.
 • Kişinin duygusal durumunda rahatlama yapar.
 • Kafasında oluşan kaygı, endişe gibi problemlerin ortadan kaldırılmasını sağlar.
 • Sağlıklı düşünüp karar vermesine yardımcı olur.
 • Uyku problemini giderir ve sağlıklı uyuma düzeni oluşturur.
 • Olumlu düşünmeye yardımcı olur ve olumsuz düşüncelerin oluşmasını önler.
 • Tekrarlanan davranışları azaltır ve tamamen giderir.
 • Hormonlar üzerine etki göstererek sosyal hayata adapte olmasını sağlar.
 • Psikolojik durumunu sağlıklı bir yapıya kavuşturur.
 • Migren gibi şiddetli ağrıları olanlarında ağrılarını giderir.
 • Ferahlama ve iyimser bir tutumun ortaya çıkmasını sağlar.

 

Kullanımı Nasıl Olmalı?

 

Citoles kullanımı hakkında da geniş bilgiler verelim. Bu ilacın kullanımı hastalığa göre değişiklik göstermektedir bundan dolayı da hastalık hastalık kullanımı belirteceğiz.

-Doktorunuz size bir kullanım önermedi ise aşağıda anlattığımız şekilde kullanabilirsiniz.

-Çiğnemeden bol su ile günlük 20 mg dozu geçmeyecek şekilde kullanmalısınız, genel kullanımı bu şekildedir.

Majör depresif durumlarda(depresyon) kullanımı

Günde 10 mg kullanmalıdır bu hasta grubu duruma göre doz 20 mg’a kadar arttırılabilir. Depresyon için etki etmesi 2 ila 4 hafta sürebilir. İyileşme sağlandıktan sonra toplamda 6 ay kullanılması önerilmektedir.

Agorafobili veya agorafobisiz panik bozukluğu durumunda kullanımı

5 m’lık doz ile başlanması önerilir bu hasta grubuna. Doz miktarı duruma göre 10 mg hatta 20 mg’a kadar çıkarılabilir. Sonuç alınması ortalama 4 ay kadar sürebilmektedir. Düzenli kullanılması önerilmektedir.

Obsesif Kompülsif Bozukluk (OKB) durumunda kullanımı

Bu hastalık için tedaviye başlarken 10 mg doz ile başlanmalı ve zaman içinde 20 mg’a kadar çıkarılabilir. İyileşme sağlanınca hemen tedavi kesilmemeli ve birkaç ay bu hapın kullanımına devam edilmelidir. İlacın faydasına göre kullanım bu hasta grubunda tekrarlanabilir.

Yaygın anksiyete bozukluğu durumunda kullanımı

İlk kullanımda 10 mg doz ile başlanmalıdır. Bu dozun yetersiz gelmesi durumunda doz miktarı 20 mg’a kadar çıkabilir. Ortalama 6 ay kadar kullanılmalıdır, bu ilaç ara ara tekrar kullanılabilir.

Sosyal anksiyete bozukluğu (sosyal fobi) durumunda kullanımı

Bu hastalarda günde 10 mg doz ile başlanmalıdır, hastanın durumu iyi gitmesi durumunda doz 5 mg’a düşürülebilir. Hastalığın kötüleşmesi durumunda ise doz miktarı 20 mg’a kadar arttırılabilir. Bu hastalığın tedavisi için bu ilaç 12 hafta kullanılmalıdır duruma göre bu süre 6 aya kadar çıkarılabilir. Belirli aralıklarla da kullanımı yapılabilir.

Çocuklarda,Ergenlerde ve bebeklerde kullanımı

Bebeklerde kullanılamaz çocuklarda ve 18 yaşın altındaki kişilerde kesinlikle kullanılmaz.

Yaşlılarda kullanımı (65 yaş üstü de dahil)

Bu yaş grubunda dozlar 5 mg olmalı en fazla 10 mg’lık doz kullanılmalıdır. Kullanım sırasında da daha tedbrili olunmalıdır.

Hamile(Gebe) ve emzirenlerde kullanımı

Hamile ve emziren kişiler riskli grup olduğu için kullanılmamalıdır, kullanımına çok ihtiyaç olursa da doktor önerisi olmalıdır.

Böbrek ve karaciğer yetmezliği olanlarda kullanımı

Bu hasta gurubunda olanlar dikkatli kullanmalıdır bu ilacı. Doz miktarları da çok fazla olmamalıdır ve 5 mg dozlar kullanılması yeterli olacaktır.

Diğer ilaçlarla birlikte kullanımı

Bir antibiyotik grubu olan linezoid, selejilin(parkinson tedavisinde kullanılan ilaç, moklomebid(depresyon için kullanılan ilaç), pimozid etken maddeli ilaçlarla beraber kullanmayın.

Araç ve makine kullanımı

Uyku yapma durumu olduğu araç ve makine kullanımını etkileyebilmektedir bundan dolayı da kullanımından sonra araç ve makine kullanılmamalıdır.

Kullanım miktarından fazla kullanırsanız kullanımı

Kullanım miktarı fazla olursa yan etki riski ortaya çıkabilir bundan dolayı da kullanım miktarı fazla olması durumunda bir sağlık kuruluşuna muayene olmanız tavsiye edilir.

Kullanım dozunu unutursanız kullanımı

Unutulan hapı dengelemek için ekstra olarak almayın o miktarı geçip aynı şekilde kullanın.

Yiyecek ve içecekle beraber kullanımı

Tüm yiyecek ve içeceklerle beraber kullanımında bir sakınca bulunmamaktadır.

 

Bu İlaç Hakkında Bilinmesi Gereken Ekstralar

 

1.İçerisindeki etken ya da yardımcı maddeye karşı alerjisi olanlar kullanmamalıdır.

2.Alkol ile birlikte kullanımı çok sakıncalıdır kalıcı hasarlara yol açabilir.

3.Direk olarak kullanımı bırakılmamalıdır aşamalı şekilde yavaş yavaş azaltılarak iki üç hafta içerisinde bırakılmalıdır.

4.Etkisini göstermesi üç hafta kadar sürecektir, etkisini gösterdikten sonra iyi oldu iseniz bile kullanıma devam edin hemen kesmeyin.

5.Hamile(gebe) ve emziren kişilerde hekim onayı olmadan kesinlikle kullanılmamalıdır.

6.Aç ya da tok karnına bu hap kullanılabilir ama çiğnenmemeli ve bol su ile yutulmalıdır.

7. 18 yaşın altındaki kişilerde sinirlenme ve intihar girişim olasılıklarını arttırdığı için kullanılmamalıdır.

8.Hekiminiz söylemeden ilacın dozunu değiştirmeyin söylendiği şekilde kullanın.

9.Yarım doz kullanılacaksa tabletler ortadan çentiklidir buradan kolayca ikiye ayırabilirsiniz.

10.Her hastalıkta doz miktarı değiştiği için hastalığınızı net şekilde tespit edip ona göre kullanım yapın. Bu şekilde fayda görme durumunuz artacaktır.

11.Çocuklarda da kesinlikle kullanılacak bir ilaç değildir. Çocuklardan ayrıca uzak tutun.

12.Raf ömrü 64 aydır bu süreden sonra kapağı açılmasa bile kullanılmamalıdır.

Kimler Kullanamaz?

 

Bazı risk grubunda olanlar bu hapı kullanmamalıdır. Risk grubunda olanlar kullandığında geri dönülemez hasarlar ortaya çıkabilmektedir.

-Bu ilacın içeriğinde etken ya da yardımcı maddeye karşı alerjisi olanlarda

-Çocuklarda

-18 yaşından küçük adolesanların tedavisinde

-Emziren kişilerde

-Hamile(gebe) olacaklarda yada olanlarda(çok gerekmedikçe kullanılmaz)

 

Citoles Yan Etkileri 

 

Antidepresan ilacı olduğu için yan etkileri vardır. Bu yan etkilerin görülme ihtimali azdır ama yine de temkinli olunmalıdır. Saydığımız etkilerin görülme durumu çok da az olasılığa sahiptir. Genellikle bu yan etkiler kullanımdan sonra ilk ya da ikinci hafta görülmektedir.

-Kilo da azalma, zayıflama

-Başta ağrı durumu, kulakta çınlama, bol esneme

-Ödem, ateş, halsizlik, sinüzit

-Yoğun terleme görülmesi

-Midede bulantı, diyare, ağızda kuruluk

-Konstipasyon, halüsinasyon, anokreksi

-Anormal rüyalar,

-Cinsel isteksizlik, libidoda azalma

-Tat almada bozukluk, uyku düzeninde bozukluk

-Sersemlilik oluşturması, parestezi

-Taşikardi, bradikardi

-Trombositopeni

-Anafilaktik reaksiyon

-Uygunsuz antidiüretik hormon salgısı oluşturması

-Hiponatremi

-Hareketlerde bozuklukların görülmesi

-Karaciğer fonksiyonlarında değişiklik

-Ürtiker, ciltte döküntü, ciltte kaşıntı

-Ekimoz, anjiyoödem

-Miyalji, artralji

-Halsizlik görülmesi

-İdrar retansiyonu

-Bayanlarda metroraji, menoraji görülme durumu (yaygın değildir)

-Erkeklerde ejakülasyon bozukluğu, impotans (yayagın şekilde)

-Gastrointestinal kanamalar görülmesi (rektal kanama dahildir)

-İntihar düşüncesini arttırma olasılığı

-Ortostatik hipotansiyon ortaya çıkması

 

Citoles Fiyatı 2023?

 

Citoles fiyatı 10 mg 28 tablet olanı 66.33 TL’den satılmaktadır. Citoles 10 mg 56 tablet fiyatı  ise 148. 21 TL’den satılmaktadır, yani tablet sayısı arttıkça fiyatta artmaktadır. 20 mg 25 tablet olanı da 74.63 TL’den eczanelerde satılmaktadır. Alırken mutlaka son kullanma tarihine ve paketin açılmamış olmasına bakın. Devlet  tarafından da ödenen ilaç listesi içerisindedir. Uzman doktorlar tarafından reçete edilmektedir yani aile hekimler bu ilacı reçete etmemektedir. Eczane dışında da kesinlikle hiçbir yerde bulamazsınız.

 

Muadil İlaçları(Eş değerleri) Nelerdir?

 

Muadilleri neler diyorsanız hemen açıklayalım. Eşdeğer özellik gösteren bu ürünleri de kullandığınızda aşağı yukarı aynı faydaları göreceksiniz.

-Cipralex

-Anzyl tablet

-Cipram film tablet (20’li)

-Citoles damla

-Zendor film tablet

-Sitela tablet

-Tiopram tablet

-Sevpram tablet

-Secita hap

-Losiram tablet

-Loures tablet

-Esmax film tablet

-Avertyn 20 mg’lık tablet

-Elitrex ilm tablet

-Eslong efervesan tablet

-Eslorex hap

-Esplus 28 film tablet

-Esram 20 m’lık tablet

-Estalora ağızda dağılan hap

-Estilom 20 mg’lık tablet

-Exeram  tablet

-Secita film tablet

-Citol tablet

-Prozac

-Lustral çentikli film tablet

-Paxera

-Faverin 100 mg film tablet

-Xanax tablet

-Paxil

 

Hangi Koşullarda Saklanmalıdır?

 

Saklama koşulları doğru bir şekilde yapılmalıdır şayet doğru nokta muhafaza edilmezse özelliğini kaybedebilmektedir. Çocuklardan kesin ama kesin uzak tutulmalıdır hatta çocukların hiç uğramadığı yerlerde muhafaza edilmelidir. 15 -20 derecedeki sıcaklıklarda saklanmalıdır. Kendi kutusunda ve ambalajında muhafaza edilmelidir. Blister ambalajından çıkarıldıktan sonra mutlaka kullanılmalıdır. 24 ay yani 2 yıl raf ömrü vardır bu süre geçtikten kutusu açılmasa dahi kullanılmadan tıbbi atıklara atılmalıdır. Yerli bir ilaçtır bununda altınız çizelim.

Kesinlikle Bakın: Dideral Nedir, Neye İyi Gelir, Fiyatı?

 

Citoles Prospektüs

 

Citoles ilaç prospektüs bilgileri önemlidir. Bundan dolayı da aşağıda bunu ayrıntılı verdik. Kafanızdaki soru işaretlerini giderecek detaylar aşağıdaki gibidir.

 

Tüm Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Kilo verdim bu hapla birlikte böyle bir etkisi var mıdır?

Cevap 1: Kilo verdirme gibi bir etkisi vardır kullanan birçok kişi zayıfladığını ifade ediyor. Bu durum son derece normaldir.

Soru 2: Geciktirici etkisi var mı bu formülün ne dersiniz?

Cevap 2: Geciktirici etkisi vardır ama kesinlikle sırf bunun için kullanılacak bir ürün değildir. Kullanan bazı kişiler geciktirme etkisi yaptığını ifade etmiştir.

Soru 3: Kalp krizi yapar mı ya da kalp krizi yaşamış kişilerde sorun oluşturur mu?

Cevap 3: Kalp krizi yapma gibi bir etkisi yoktur, kalp krizi yaşamış kişilerde doktor önerisi ile kullanabilir.

Soru 4: Yan etkileri ne zaman geçer bu noktayı öğrenmek istiyorum?

Cevap 4: Yan etkileri ilk kullanımda ilk iki hafta görülür bundan sonra azalır. Kullanımı bıraktı iseniz de kişiden kişiye değişmekle beraber ortalama 1 ay içinde geçmektedir.

Soru 5: Aç mı tok mu kullanılmalı acaba?

Cevap 5: Tok karnına ya da öğünlerden sonra kullanılmalıdır. Günlük kullanım dozu 1 adettir.

Soru 6: Alkol ile kullanımı sorun teşkil eder mi?

Cevap 6: Alkol ile birlikte kesinlikle kullanılmamalıdır. Alkol ile kullanılırsa ortaya kötü sonuçlar çıkabilir.

Soru 7: Gebelik kategorisi nedir acaba bilgi verir misiniz?

Cevap 7: Gebelik kategorisi C’dir.

Soru 8: Günde kaç defa içilir,doz miktarı nedir?

Cevap 8: Günde 1 tablet şeklinde kullanılmalıdır, günde 1 taneden fazla kullanılmamalı.

Soru 9: Etkisi ne zaman başlar bu ilacın?

Cevap 9: Kullanmaya başladıktan sonra 2-4 hafta içinde etkisi ortaya çıkacaktır. Etkisi süresi kişiden kişiye ve hastalığa göre de değişiklik göstermektedir.

Soru 10: Bu tablet cinselliği etkiler mi acaba?

Cevap 10: Cinsel durumu etkileyebilmektedir bir miktar cinsel isteksizlik yapabilmektedir. Bu durum bu ilacın yan etkilerinden biridir.

Soru 11: Halsizlik yapar mı ne dersiniz?

Cevap 11: Halsizlik yapma durumu vardır ama genelikle görülme ihtimali çok azdır.

Soru 12: Uyku yapar mı, uyku getirir mi, uyku ilacı mı diye geniş bir soru sorayım size?

Cevap 12: Uyku ilacı değildir ama kullanan birçok kişi uyku yaptığını dile getirmiştir. Uyku yapma durumu vardır bundan dolayı da gece yatmadan önce kullanılabilir.

Soru 13: Terleme yapar mı acaba bu durum merak ettim?

Cevap 13: Terleme yapabilmektedir ama bu durum geçicidir. Kullanımdan hemen sonra az miktarda olup geçecektir

Soru 14: Unutkanlık yapar mı acaba bunu öğrenebilir miyim?

Cevap 14: Genel anlamda unutkanlık yapmamaktadır ama olumsuz durumların akla getirilmemesi gibi bir etkisi vardır.

Soru 15: Zayıflatır mı acaba zayıflama yapar diyenler var?

Cevap 15: İştahsızlık yaptığı için zayıflatabilmektedir, kullanan birçok kişi zayıflama yaptığını teyit etmiştir.

Soru 16: Bağımlılık yapar mı acaba ne dersiniz çünkü bu durumdan korkuyorum?

Cevap 16: Kullanan birçok kişide bağımlılık yaptığı görülmemiştir yalnız faydaların dolayı kullanım eğilimi oluşmuştur.

Soru 17: Aniden bırakılırsa ne olur?

Cevap 17: Ani bırakma bu ilaçta yapılmamalıdır. Böyle bir durum olacaksa hekiminizle konuşup ona göre yol haritası belirlenmelidir. Aniden bırakma durumunda çeşitli sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

Soru 18: Aile hekimi yazabilir mi bu hapı?

Cevap 18: Aile hekimi yazamaz uzman olması gerekmektedir.

Soru 19: Gaz yapar mı acaba böyle bir etkisi var mı?

Cevap 19: Gaz yapma gibi bir durumu yoktur bu sizin vücudunuzla alakalı bir durumdur.

Soru 20: Mide bulantısı ve mide bulantısı ne zaman geçer?

Cevap 20: Mide bulantısı yapabilmektedir bu durum iki hafta içinde geçecektir.

Soru 21: Citoles mi lustral mı ne dersiniz?

Cevap 21: İkisi aynı özellikli ilaçtır zaten birbirinin muadilidir ikisini de kullanabilirsiniz fark etmez.

Soru 22: Migren için kullanılır mı kullanırsam fayda eder mi?

Cevap 22: Migren için etkili olmaktadır migren için kullananlar bulunmaktadır.

Soru 23: Mideye dokunur mu bu tablet?

Cevap 23: Mideye dokunmaz ama bazı kişilerde mide bulantısı oluşturabilmektedir.

Soru 24: Gece içilir mi, bu şekilde kullansam sorun olur mu?

Cevap 24: Gece yatmadan öncede kullanabilirsiniz

Soru 25: Citoles mi cipralex mi sizce hangisi?

Cevap 25: İkisi de eşdeğer ilaçtır ikisini de kullanabilirsiniz farkı yok.

Soru 26: Öksürük yapar mı acaba ne dersiniz?

Cevap 26: Öksürük yapma gibi bir durumu söz konusu değildir.

Soru 27: Sabah mı içilir ?

Cevap 27: Tok karnına ya da öğün aralarından sonra sabahta içilebilir ama uyku yaptığı için gece yatmadan önce içilmesini tavsiye ediyoruz.

Soru 28: Sivilce ve saç dökülmesi yapar mı acaba?

Cevap 28: Sivilce(akne) ve saç dökülmesi yapan bir ialç değildir yan etkilerinde de bu iki durum yoktur.

Soru 29: Tansiyonu yükseltir mi acaba?

Cevap 29: Bazı kişilerde tansiyonu yükseltme gibi bir etkisi olmaktadır. Bu açıdan biraz dikkatli olun.

Soru 30: Reçetesiz alınır mı acaba ne dersiniz?

Cevap 30: Reçetesiz olarak satışı bulunmamaktadır.

Soru 31: Baş ağrısı yapar mı acaba?

Cevap 31: Baş ağrısı yapma durumu çok nadir görülmektedir.

Soru 32: Kilo aldırır mı acaba?

Cevap 32: Yan etkilerinde zayıflatma da vardır kilo aldırmada genellikle zayıflama yapsa da kilo aldırma gibi bir yan etkisi de bulunmaktadır.

Kesinlikle Göz Atın: Parol Nasıl Bir Şeydir, Fiyatı Nedir?

 

Citoles Kullanıcı Yorumları

 

Citoles kullananlar yaşadıklarını a’dan z’ye kadar detayları olarak anlatıyor. Aşağıdaki yorumlar sizin bu ürün hakkında en net fikirler edinmenizi sağlayacaktır. Bu düşünceleri önemseyerek kullanıp kullanmamaya karar verebilirsiniz. İşte o en samimi yorumlar.

A.K anlatıyor: Yerlidir bundan dolayı da fiyatı diğerlerine göre daha uygun biraz uyku getiriyor. Kullandıktan sonra güzel bir mutluluk sağlıyor. Vücutta da sakinlik dinginlik ortaya çıkarıyor genel olarak iyi etkiler sağlıyor. Bu tarz ürünlerin biraz yan etkisi olabiliyor buna dikkat edin.

Ç.Ö anlatıyor: Dertlerinizi alıp götürüyor iyi bir antidepresan. Bende iyi sonuçlar oluşturan bu hapı kullanmaya devam ediyorum. gerçek anlamda duygusal durumum düzeldi. Bir arkadaşımda anksiyete için kullandı yan etki çok az dedi ama öyle süper ötesi değil dedi ama yine de belirli düzeyde etkisi olduğunu söyledi. Bizim gerçek düşüncelerimiz böyle gerisi size kalmış.

K.A anlatıyor: Soluk aldıran bir ürün. Nefesiniz eksilir nefes almazsanız ya o durumda yetişen bir ürün kesinlikle. Beni rahatlattı gerçekten. Kesinlikle faydasını es geçilemez. Fayda sağlamayanlar da ise kanaatimce farklı bir rahatsızlık vardır.

P.E anlatıyor: Mide bulantısı ve birazcık uyku yaptı normalde bende kekemelikte vardı bunu da geçirdi çok değişik bir şey. Mutluluk sağlıyor ve pozitif bir bakış açıcısı katıyor kesinlikle.

F.A anlatıyor: Doktora gittim ilk başta vermedi ilaç daha sonra durumuma göre yazdı bu ürünü. Düzenli kullanarak ve sürekli doktora giderek çok şükür sıkıntılarımı yendim. Kişiyi bu durumlara sokan nedenleri de ortadan kaldırdığınızda işe yarıyor ve çabuk iyileşme sağlıyor.

D.C anlatıyor: Baya kullandım bol uyku yaptı işe yaradı mı yaramadı mı kararsızım gerçekten. İntihar eğilimi de gözlenebiliyormuş bundan dolayı da biraz çekindim açıkçası ama doktorum önerisi ile kullandım çok bir şey oluşturmadı yani.

F.B.K anlatıyor: Yarım doz kullandım kullandıktan sonra içime bir heyecan düştü hiçbir şey düşünmemeye başladım. Vücudum öyle bir şekilde gevşedi ki gram stres yok. Daha önce olsa idi en ufak bir şeye stres yapardım ama yok. Ruhum da önemli bir değişiklik oldu kesinlikle. Hekim önerisi ile kullanmanızı tavsiye ederim.

E.N.Y anlatıyor: En yakın dostumun kullanmaya başladığı hap kesinlikle efsane bir ürün. Neden efsane derseniz bu doktum çok stresli,kaygılı,takıntılı biri idi hatta hiç gülmezdir. Bu haptan sonra espri yapmaya başladı ve tüm ruh hali değişti. Kesinlikle süper biri oldu artık o eski halinden eser yok. Yalnız hastadan hastaya farklı etkilerde yapabiliyor bu durumu da göz önünde bulundurun derim. Benim yaşadığım gerçek bir durum bu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

16 yorum

 1. Konu hakkında bu kadar anlaşılır izahat başka bir ilaçta görmedim. Doktor ve kullanıcı anlatımları mükemmel burada tek sorum ilacı kullanan kişilerin hastalıkta hangi katagoride girdiğini bilmeden kullanmaları.sonuçta ifade doktorum verdi kullandım ifadeleri sonuçta da iyileştiklerini ifade etmeleri çok güzel bir yaklaşım
  Sorum ne kadar süre devamlı kullanılır.
  Xanax tablet le farkı nedir.ikisi de uzun süre kullanılabilir mi

  Bana doktor xanax verdi bir ay kullandım. Kontrolda xanax uzun süre kullanılmaz dedi bu gün 5mg citoles verdi.ilk defa bu akşam kullanacağım.

  Xanax çok güzel uyku veriyordu. Çok memnundum cıtoles tenayni uykuyu verecek mi acaba.

 2. Citoles 10 mg yarım şekilde 7 gün boyunca sonrasında tam diye reçtelendi 5 yıl boyunca antideprasandan uzak durdum çare bulamayınca psikyatriye gittim uyku hapı ve Citoles i reçeteledi uyku hapı iyi gelmedi kullanmayı kestim ama citolesi kullanmaya dewam 3 gün kullanıyorum çok muaazam çok iyi geldi Allah şifa versin herkese iyi olma niyetiyle alınırsa Allah izniyle eser bırakmaz .

  • Bende çok fazla üzülüyorum
   Takıntı halinde
   Çevremden yakınlarımdan çok fazla ilgi sevgi bekliyorum
   Olmayınca da tansiyon tacan yapıyor
   Bu gün acil doktoru yazdı citoles 10 mg
   Siz 3 gün kullanıyorum derken günaşırımı

 3. Bende bugun citoles e yarım olarak basladim.fakat bas ağrısı mide bulantisi yaptı yaygın yan etkilerinde var.normalmi sizce devam etmelimiyim…

  • Normaldir bu durum geçecektir ama geçmezse ilacı değiştirmeniz gerekebilir. Acil şifalar dileriz.

 4. Bende kullanıyorum ama fayda göremedim 10 gr yükseltti yine fark yok baş ağrım var ama boyun düzleşmesi var neden olabilir

  • Kişiden kişiye etkiler değişebiliyor boyun düzleşmesi yatma şeklinizden kaynaklanır bu ilaçtan kaynaklandığını düşünmüyoruz.

 5. Ama aynı zamanda kaşıntı yapmaya başladı çok takintiliyim sizlere nasil fayda yapti ayrica ben parolla beraber kullaniyorum

 6. Benim eşim kullaniyor.yeni başladik sayılır ama yan etkileri bayagi belirgin.Acaba bu yan etkiler ne zaman geçer

 7. Panik atak ve iç sıkıntısı ile ilgili gittiğim psikiyatrim önce deprex, sonra esmax ve şimdi de citoles 20 mg verdi. Bukadar cok ilaç değişiminin nedeni çok fazla kulak çınlaması dan şikayet etmem di düzenli olarak 5 aydır citoles kullanıyorum ataklarim ve iç sıkıntım geçti fakat kulak cinlamalarim beni delirtiyor. İlacın yan etkilerinde de var
  Zamanla geçer yaxiyor ama geçmedi. Sırf bu yüzden ilacı bırakmak istiyorum ama atagim başlar diye korkuyorum. Nezaman biter bu cinlamalr, zil sesleri cırcır böcekleri

 8. bugün ilk kez yarım olarak başladım baş ağrısı mide bulantısı ve endişeli bi haldeyim nasıl geçecek bilemedim

  • Kullanım sıklığını azaltarak kullanın geçici bir durumdur vücudunuzda zamanla alışacaktır.

 9. Citoles kullanıyorum bir haftadır gece yatarken uykuda tansiyon yükseliyor ve ateş basıyor bundan olabilir mi

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?