Clindoxyl Jel Sivilce İzlerini Geçirir Mi?

Clindoxyl Jel Sivilce İzlerini Geçirir Mi?

İçindekiler

Merhabalar yeni konumuzla sizlerle beraberiz bugün clindoxyl jel sivilce izlerini geçirir mi sorusuna geniş bir cevap vereceğiz. Clindoxyl jel iltihaplı sivilce, iltihapsız sivilce(akne) sorunları için kullanılan bir sivilce ilacıdır. Özellikle hafif ve orta düzeyde sivilcelerde iyi sonuç vermektedir yalnız çok yoğun güçlü sivilcelerde ise yetersiz kalabilmektedir. Acnelyse krem, clinoper jel ile beraber en çok reçete edilen kremlerden bir tanesidir.

 

Clindoxyl Jel Sivilce (Akne) Lekelerini Geçirir Mi?

Sivilce sorunları için üretilmiş olsa da sivilceleri geçirmenin yanın sivilce lekelerine de etki ederek geçirir. Cildi soyma özelliği olduğu için sivilceye bağlı oluşan izleri de tedavi eder ve bunlardan eser bırakmaz. Direk olarak bir leke kremi olmasa da sivilce lekelerine önemli katkıları gözle görülebilir seviyededir. Lekelerin yanında bu jel siyah nokta, beyaz nokta, geniş gözenek sorunlarını da tedavi etmektedir.

 

Clindoxyl Jel Nedir?

Sivilce başta olmak üzere siyah nokta, beyaz nokta, cilt lekeleri, geniş gözenek sorunlarını ortadan kaldıran antibiyotik özellikli bir ilaçtır. Ciltteki  sivilceye neden olan bakterileri öldürerek yeni sivilceleri ortadan kaldırır. Bu jeli kullanırken cildiniz kızarabilir ya kuruluk görülebilir bunun içinde nemlendirici kullanabilirsiniz. Bu jeli kullanırken cildinizde çok fazla kızarıklık ve kuruluk olursa bu jeli iki günde ya da üç günde bir defa kullanın.

Yağlı ciltleri de forma girdirerek fazla yağ durumunu ortadan kaldırarak sivilce oluşumunu engeller. Uzun süre sürekli olarak kullanılacak bir jel değildir buna dikkat edilmelidir. Hekiminiz bu ilacı başka ilaçlarla kombin yapıp size reçete edebilir. Bu jelin içeriğindeki etkin maddeler klindamisine eşdeğer klindamisin fosfat, susuz benzoil peroksit’e eşdeğer sulu formda benzoil peroksittir.

İlginizi Çekebilir:

Clindoxyl Jel Reçetesiz Satılır Mı?

Clindoxyl Jel Yüzde Kaç Saat Kalmalı?

 

Clindoxyl Jel Beyazlatır Mı?

Cildi soyma özelliği olduğu için cildi bir miktar beyazlatmaktadır. Cilt üzerindeki tabakayı kaldırarak ciltte açılma etkisi yapar buna da beyazlaşma denebilir. Cildi beyazlatmak için bu jelle beraber expigment krem de kullanabilirsiniz.

Clindoxyl Jel Emziren Anneler Kullanabilir Mi?

Emziren anneler doktor önerisine göre bu jeli kullanabilir. Bu jeli doktor önerisine göre kullanıyor olsalar bile meme üzerinde bu jeli kullanamazlar.

 

Clindoxyl Jel Yazın Kullanılır Mı?

Yazın güneş çok yoğun olarak etki ettiği için cillte kızarıklık ve kuruma çok fazla olacaktır bundan dolayı da çok zor durumda kalmadıkça yazın kullanılmamasını öneriyoruz.

Clindoxyl Jel Siyah Noktalara İyi Gelir Mi?

Sivilcenin yanında siyah noktalara da son derece iyi gelen bir ilaçtır. Düzenli kullanım sonucunda ciltte siyah noktaları azaltmaktadır.

 

Clindoxyl Jel Bozulur Mu?

Eczaneden aldıktan sonra evde serin bir ortamda ortalama 25 derecede muhafaza edilmelidir. Evde ağzı açılmasa dahi maksimum 2 aydan sonra kullanılmadan atılmalıdır. Yani ev ortamında 2 aydan sonra özelliğini yitirir bozulur bu jel.

 

Clindoxyl Jel Lazer Epilasyon?

Bu jeli kullanırken lazer epilasyon yaptırılmamalıdır. Lazer epilasyonla beraber bu jeli kullanırsanız ciltte istenemeyen lekeler ve yan etkiler görülebilir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?