Etrexin Jel Niçin Kullanılır, Fiyatı Nedir?

Etrexin Jel Niçin Kullanılır, Fiyatı Nedir?

Sivilce(akne) sorunları olanları ilgilendiren bir konuyla daha sizlerleyiz. Cildiniz sivilce problemi çekiyorsunuz bunun için size etrexin isimli ilaç hakkında geniş bilgiler vereceğiz. Etrexin jel iltihaplı iltihapsız sivilce sorunlarında kullanılan etkili bir üründür. Ayrıca ciltte oluşan siyah noktalar içinde etkili sonuçlar vermektedir. 30 gramlık alüminyum tüplerde eczanelerde satışa sunulan bir formüldür.

Halk arasında da bu ilaç için sivilce kremi denmektedir, bu ifade de doğrudur. Ruhsat sahibi de üretim yapan firma aynıdır Vem ilaç san. ve tic. a.ş’dir. Bu ilacın üretim yeri ise Tekirdağ Kapaklıdır. Cilde sürülerek uygulanan bu ürünün diğer tüm detaylarını anlatalım.

Etrexin Jel Nedir?

 

Sivilce(akne), siyah nokta, ciltteki kabarcıklar da kullanılan 30 gramlık forumlarda eczanelerde satılan cilt ilacıdır. Hafif ve orta şiddetteki sivilcelere de işe yaramaktadır. Ağrı ve çok inatçı sivilceler de yeterli fayda sağlamaz. Beyaz kırmızı siyah renklerinde oluşan kendine özgü bir kutusu vardır. Diğer sivilce ilaçları ile beraber cilt doktorları (dermatolog) tarafından sıkça reçete edilmektedir.

Ciltteki iltihabı da hızlı şekilde kurutarak cildi sağlıklı yapısına kavuşturma gibi bir özelliği de sahiptir. Birçok dermatolog bu ürünün düzenli ve doğru bir şekilde kullanılmasının altını çiziyor.

 

Etrexin Jel Etken ve Yardımcı Maddesi?

 

İçeriğinde neler bulunuyor bunlara bakalım. Etken maddesi isotretinoin ve eritromisin isimli yapılardır. 1 gram jel içinde 0.5 mg isotretinoin, 20 mg eritromisin bulunur. Yardımcı maddeler ise Hidroksipropil selüloz, bütil hidroksitoluen (antioksidan) ve alkol(%96) isimli yapılardır. İçeriğine baktığımızda kuvvetli bir yapısı olduğunu görüyoruz. Özellikle eritromisin isimli etken madde birçok cilt ilacında kullanılmaktadır.

 

Etrexin Jel Niçin Kullanılır?

 

Nerelerde tam olarak hangi sorunlarda kullansam sonuç alırım diyenlerdenseniz aşağıdaki bilgiler size yardımcı olacaktır. Tam olarak kullanım noktaları şu şekildedir.

 • Bir sivilce ilacıdır iltihaplı iltihapsız sivilce(akne) tedavisinde kullanılır.
 • Hafif ve orta şiddetli sivilce(akne) tedavisinde etkilidir.
 • Siyah noktaların tedavisinde kullanılır.
 • Bozulmuş cilt yüzeyini düzenler ve sağlıklı yapıya kavuşturur.
 • Ciltteki iltihap oluşumuna neden olan kimyasalların etkilerini ortadan kaldırır.
 • Püstüllerin (içi dolu kabarcık) tedavisinde sıklıkla tercih edilir.
 • Akne vulgaris isimli bakteriyi öldürür ve üremesini engeller.
 • Papüllerin(kenarlı net şekilde belli olan kabartılar) tedavisinde kullanılır.
 • Sivilce izleri(lekeleri) içinde yardımcı tedavi görür, izleri giderir.

Etrexin Jel(Krem) Faydaları

 

Cildinizi görünümünü düzelterek ortaya sağlıklı bir cilt yapısı çıkarır. Ciltteki yağlanma ve kir birikimini önler. Ciltteki zararlı bakterilerin üremesini önleyerek ortaya çıkacak pürüzlü yapılardan sizleri kurtarır. Güzelliğine ve sağlığına önem veren kişilerin kesinlikle kullanması gereken bir üründür. Ayrıca dolaylı olarak sivilce izlerine(lekelerine) çare olmaktadır. Bu izlerin kalıcı olmamasını sağlar. Derinizi sağlıklı görünüme kavuşturur ve hafifte beyazlatır. Aynada güzel bir görünüm isteyenler için kullanılacak güzel bir formül diyebiliriz.

 

Etrexin Jel Kullanım Şekli

 

Kullanımın önemini her fırsatta vurguluyoruz. Doğru ve düzenli kullanım hastalığınızı yenmeniz için önemli bir durumdur. Kısa sürede hemen mucizelerde beklemeyin, doğru uygulamalar sizi zaman içinde sonuç almanızı sağlayacaktır.

-Kullanım konusunda hekiminizin bir önerisi var ise aynı şekilde kullanın. Bir öneri de bulunmadı ise aşağıdaki adımları aynen uygulayın.

-İlk olarak temizleme işlemi yapılmalıdır. Sorunlu bölge ılık su ile yıkanmalı, kurutulmalıdır.

-Sorunlu bölgeye ince bir tabaka şeklinde hafif parmak masajı ile yedirilerek sürülmelidir.

-Bu ilacı cildinize uyguladıktan sonra ellerinizi ılık su ile yıkamayın unutmayın.

-Cildinizde tahriş oluşursa şayet cilt tipinize uygun olan bir nemlendirici uygulayabilirsiniz.

-Günde 1 ya da 2 kez kullanım yeterli olacaktır.

-Net sonuçlar almanız için ortalama 1.5 ila 2 ay arası düzenli kullanılmalıdır. İlk kullanımlarda tam tersine sivilceler artabilir bu durum sizi endişelendirmesin ilacın kusturma özelliğindendir. Deri altındaki iltihapları tamamen çıkardığı için geçici sivilce artışı olduktan sonra hepsini tek tek kurutacaktır.

Çocuklarda ve bebeklerde kullanımı

Bebeklerde kesinlikle kullanılmaz. Çocuklarda ise 12 yaş sınırı vardır. 12 yaş altındaki bireyler kullanamaz.

Yaşlılarda kullanımı

Yaşlı kişilerde akne ihtimali son derece azdır bundan dolayı da ekstra bir kullanım şekli bulunmamaktadır.

Hamile(Gebe) ve emzirenlerde kullanımı

Hamilelik ve emzirme döneminde bu ürün kullanılmamalıdır. Bu durumda tek istisna doktorunuzun çok zaruri görürse bu ürünü kullanmanızı tavsiye edebilir.

Böbrek ve karaciğer yetmezliği olanlarda kullanımı

Bu hasta grubunda olanlar kesinlikle kullanımda dikkatli olmalıdır

Diğer ilaçlarla birlikte kullanımı

Aynı zamanda topikal antibiyotik kullanıyorsanız temizleyici sabun ve jel gibi ürünler çok fazla kurutma yapacağı için dikkatli olunmalıdır. Alkol içerikli cilt ürünlerini bu ilaçla beraber kullanmayın ciltte tahrişler ortaya çıkabilir. Soyma özellikli başka ürünler kullanıyorsanız ünün farklı zamanlarında kullanmalısınız. Herhangi bir jel, merhem ,krem ile karıştırılmamalıdır kesinlikle. Antibiyotiğin bir grubu olan klindamisin ve makrolidlerle kesinlikle birlikte kullanılmamalıdır.

Araç ve makine kullanımı

Bu konuda yapılmış bir çalışma yoktur. Bu jelin araç ve makine kullanmaya bir etkisi de kullananlarda gözlenmemiştir.

Kullanım miktarından fazla kullanımı

Kullanım miktarı fazla olursa daha iyi ve daha hızlı sonuç alırım diye düşünmeyin tam tersine yan etkileri görme ihtimaliniz artar. Fazla kullandığınızda çok fazla kızarıklık,yanma olursa dozu azaltın ya da bir iki gün kullanıma ara verin. İstemeden yutarsanız bu çok az miktarsa ise herhangi bir zararı olmayacaktır. Bu durumda ağzınızı ılık su ile bol bol gargara yapın. Yutulan miktar çok fazla ise kusma ve ishal görülecektir bu durumda hemen bir hastaneye gidin.

Kullanım dozunu unutursanız

Unutulan dozu çift doz olarak almayın hatırladığınızda normal şekilde kullanıma devam edin. Atlanılan doz herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir.

Yiyecek ve içecekle beraber kullanımı

Bu durum için yapılmış çalışma bulunmamaktadır.

 

Etrexin Jel Yan Etkileri

 

Kullandınız vücudunuza ya da cildinize ne gibi yan etkiler oluşturabilir bunları da belirtelim. Birçok kişi ortaya çıkacak etkilere göre kullanıma başlamak ister. İşte kullanmadan bilmeniz gerekenler;

Çok yaygın görülenler

-İsilik oluşumu

-Ciltte ağrının ortaya çıkması(hafif düzeyde)

-Cilt irritasyonu görülmesi

Yaygın görülenler

-Hafif kaşınma

-Ciltte karıncalanma

-Hafif yanma durumu

-Pullanma oluşumu

-Deride soyulma

-Ciltte kızarıklık görülmesi

-Sürülen yerlerde dermatit ve kuruluk ortaya çıkması

Seyrek görülen yan etkiler

-İshal durumu

-Kurdeşen(ürtiker)

-Yüzde şişlik

-Hafif ishal

-Alerjik durumların ortaya çıkması

-Karında hafif ağrı

-Güneş ışığına karşı duyarlılık

-Cilt renginde değişim

-Yutmada zorlanma

-Yüz, dudak, ağzı noktalarının şişmesi

-El ve ayak bileklerinde şişliklerin oluşması

 

Etrexin Jel Fiyatı 2023

 

30 gramlık bu ilacın fiyatı 49.97 TL‘den eczanelerde satılmaktadır. eczane dışında kesinlikle satılmamaktadır. Reçete edildiğinde ise SGK tarafından ilacın bedeli ödenmektedir. Reçetesiz olarak da alabilirsiniz. Cilt doktorları reçete edebilmektedir. Eczanelerden alırken son kullanma tarihi yaklaşmış olanları kesinlikle almayın ayrıca kutusunu şekli bozulmuş olanları da değiştirin.

Kesinlikle Bakın: Eritretin Jel Nedir, Niçin Kullanılır?

 

Etrexin Jel Muadilleri(Eş Değerleri)

 

Aynı sorunlar için kullanan ilaçlara muadil diğer ismiyle eşdeğer dendiğini hatırlatalım. Bu jelden alacağınız sonuçları aşağıdakilerden de alabilirsiniz.

-İsotrexin jel

-Munderm jel

-Eritretin jel

-Aknilox jel

-Acnemix jel

-Eritsa jel

-Eryacne jel

-Clindoxyl jel

 

Etrexin Jel Saklama Koşulları

 

Doğru yerde muhafazası son derece önem arz etmektedir. çocuklardan uzak tutmanız gerekmektedir ayrıca sıcaklığını 15 derecedeki yerlerde saklamalısınız. Her kullanımdan sonra mutlaka ağzını sıkıca kapattın bundan da emin olun. Bu jelin içerisinde yanıcı maddeler olduğu için ateşten, alevden ve yüksek sıcaklıklardan uzak tutun yoksa yanma durumu ortaya çıkabilir. Bunun yanında son kullanma tarihi geçenleri kesinlikle kullanmadan atın.

Kesinlikle Okuyun: Kamfolin Pomad Hangi Hastalığa İyi Gelir?

 

Etrexin Jel Prospektüs

 

Prospektüs hakkında bilgileri aşağıda sunduk. Bu bilgiler birçok noktada işinize yarayacaktır. İlaçları kullanmadan önce mutlaka detaylarına bakın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

61 yorum

 1. Hocam merhabalar etrexin jel kullanıyorum reçeteyi okuduğumda ciltte koyulaşma yapabildiğini okudum gerçekten cidde koyulaşma yani esmerlerleşme gibi bir etkisi oluyor mu ve bir sorum daha olacaktı gittiğim cildiye doktorum bana clindoxyl jel ve etrexin jeli verdi hangisi akne izleri icin daha faydalı olur? Şimdiden teşekkürler..

  • Ciltte koyulaşma yapabilir ama bu herkeste olmaz sadece böyle bir etki oluşturabilir. Clindoxyl jel ve etrexin jel ikisi de sivilce izlerinde etkilidir.

 2. hocam merhaba ben de etrexin jel kullanıyorum fakat bir bucuk ayim dolmasina ragmen yüzumde cok fazla sivilce cikardi .bu normal midir ? veya bunlar gecer mi

  • Merhabalar kusturma özelliği vardır ama sizde çok uzun olmuş farklı bir sivilce ilacını geçmenizi öneririz.

 3. Mrb hocam ilacı kullanali üç gün oldu yüzümde sivilcelerim arttı kızarıklık yanma oluştu. Bunları görünce ilacı bıraktım ve hâlâ çok kaşınıyor ilaca devam etmeli miyim

  • Merhabalar ilk başlarda bu jel sivilceleri artırır yani kusturma etkisi yapar daha sonra söndürür kurutur onları. Kızarıklık ve yanma için kullanım dozunu ve sıklığını azaltarak kullanın bu durum geçecektir.

 4. Hocam ben 2 haftadır bu ilacı kullanıyorum ama her geçen gün yenı sivilceler çıkıyor çok endiseliyim ne kadar zaman sonra iyileşmeye başlayacak

  • 2 hafta daha kullanın sivilceler azalmaya başlamazsa kullanımı bırakın ama biraz daha sabır.

 5. Hocam merabalar bu keremi 1 haftadır kullanıyorum fakat yüzümde çok fazla kızarıklık tahriş yanma hissi ve kaşıntı yaptı o kötü olmasın diye kullanımı bıraktım bu kızarıklıklar geçermi kullanıma devam etmelimiyim

  • Merhabalar hemen bırakmamanızı öneririz dozu ve kullanım sıklığını azaltarak kullanmalısınız. Kızarıklıklar çok üst düzeye çıkarsa kullanımı bırakın kızarıklıklar geçicidir

 6. Hocam ben 2 sene önce aknetrent kullandım. son zamanlarda deri altı ve siyah noktalarım çoğaldı bu kremi kullanırsam etki gösteririr mi kullanmaya başlarsam bende de kusma özelliği olucak mı

  • Etki sağlar bu krem sadece siyah nokta olduğu için kusma yapmaz ama sivilce oluşumlarınız var ise deri altında yapabilir kusma.

 7. Hocam merhaba ben aknefloks etrexin jel verdi sabah aknefloks kullanıyorum akşamda etrexin jel 10 dk bekletip cildimde yıkıyorum doktorum öle yapmamı sölemişti hata 5 dk beklet dedi ben ginede 10 dk bekletiyorum etki etsin diye sürdüğümde lekelerimi daha çok belirginlestiriyor ama halen geçmedi lekeler kullanmalı 2 hafta oldu ne açılma var ne etki var yanlismi kullanıyorum yoksa sabah kalktıgımda o kızarıklık gidiyor çok kurutu cildimi dalın sabunla yıkıyorum sürüyorum aşırı bir kuruluk oluyor cildimde lekeler için önermişti bu ilaçları ufak tefek sivilcelerim içinde vermişti

 8. Merhabalar hocam ben bu etrexin jeli kulandim yüzüm iyileşmeye başladı kulanmaya devam edeyim mi

 9. Merhaba baküden selamlar öncelikle 12 yaşım var bir şey olurmu tam emin olamadımda ben biraz hizli cevap verirseniz sevinirim

 10. Merhaba hocam bu jel siyah noktalarada iyi geliyor demişlerde benim burnumun üstünde siyah noktalarım var oraya sürebilir miyim ağıza buruna ve göze yaklaştırmayın demişlerde o yüzden sormak istedim

 11. Bana doktor etrexin ve alzaderm yazdi bir sabah bir aksam olmak üzere ben nasil kullanmaliyim kaç saat yüzümde kalacak?
  Akşam etrextin sürdüm diyelim sabah kalktığımda yıkıycam tabi de yıkadıktan sonra alzadermi sürdüm diyelim kaç saat kalacak ve sadece sivilce olan yere mi sürmeliyim ?alnımda pek yok siayh nokatalarada sürsem işe yarar mı ?
  bir de ne kadar sürmeliyim?

 12. Merhabalar ben aknetrent kullandım 1 yıl önce şimdi yine tekrarladı yüzümde geçen cuma cildiye doktoruma gittim ve bana etrexin ve clecoin-t verdi etrexin jeli gece yatmadan ince bir tabaka halinde yüzüme sürmem gerektiğni söyledi clecoin-t bu ilacı ise gündüz sürmem gerektiğini söyledi 1 haftadır kullanıyorum yüzümün bir kenarında kızarıklık yaptı krem falan sürünce yüzümde yanma oluyor ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olur musunuz bana

 13. Bana doktorum her akşam sadece bir saat cildimde bekletip yıkamamı önerdi 3 gündür böyle kullanıyorum yüzümü yıkadıktan sonra nemlendirici kullanıyorum yaptığım yanlış mıdır ?

 14. Merhaba iyi günler ben jeli yeni kullanmaya başladım. Yüze sürüldükten sonra sürdüğüm yerler beyaz kabuk kabuk oldu bende korkup yıkadım. Öğrendiğim kadarıyla yıkanmaması lazımmış ama sürdükten sonra tekrar aynı şey olursa yine de yıkamayıp ne yapmam lazım

  • Merhabalar biraz kullanın kabukları atmayın yoğun olursa kullanımı bırakın başka jel önerisi yapalım size.

 15. Merhaba Hocam benim doktorum bana eterxin ilacı vermiş ilk kullandığımda cildimi biraz kabuk kabuk yaptı ben yıkamadım yatmadan önce sürdüm ve sabah yıkadım ilacı devam edeyim mi? Yoksa etmeyeyim mi? Bu kabuklar normal mi? Çünkü cild tedavi görenler hep böyle kabuk kabuk olacak demişler. Akşam etrexin kullanıyorum sabah da sivex losyun.

  • Merhabalar kabuklanma olur bu normal az düzeyde var ise kullanıma devam edin. Kabuklanma durumu çok kötü ise ilacı bırakıp bir cilt doktoruna muayene olun incelemesi gerekebilir.

 16. Merhaba hocam ben Etrexin jel ve aknefloks kullanıyorum. Geceleri Etrexin jel sürüyorum sabah yıkıyorum sabakta aknefloks kullanıyorum ve 6 gündür kullanıyorum yüzümde sivilceler arttı ve kızarıklıklar oluştu.Acaba kızarıklıklarin gitmesi ve sivilceleri bitmesi acaba daha ne kadar sürer?

  • Merhabalar 1 ay içinde kızarıklar geçecektir sivilcelerde 2-3 ay içerisinde ortadan kalkacaktır. Sivilceleri kusturmuş ilaçlar bu normal zamanla geçecektir.

 17. Merhaba ben kremi sürdüm yeni kullanmaya başladım roancuteen kullanıyordm onu biraktim bunu kullanmaya başladım doktor tavsiyesi üzerine yüzüme sürdüm kremi yüzüm böyle sert bi tabaka aldı hareket ettirerek veya gülsem krem bozulcak gibi kullanımı nasıl

  • Merhabalar biraz kalın tabaka halinde sürmüşsünüz ondan ama biraz da böyle bir tabaka yapar zamanla cildiniz alışacaktır. İnce tabaka halinde az miktarda sürün daha iyi olacaktır.

 18. Merhabalar ben Etrexini doktor tavsiyesi ile aldım yanındada her gün 1 kere olmak üzere Azeltin habını yazdı 6 gündür düzenli bir şekilde kullanıyorum habı ve jeli fakat jel yanak bölgelerimde kızarıklık bıraktı güneş kremsiz dışarı adım atmıyorum üstelik ona rağmen yüzüm çok kızardı ne yapmalıyım kızarıklık leke bırakır mı? Bana yardımcı olabilir misin lütfen.

  • Merhabalar kızarıklık yapabilir bu durumunda nemlendirici kullanın ve dozu azaltın leke bırakmaz ve kızarıklık geçicidir.

 19. Mrb hocam etrexin jel ve oximin doktorum verdi acaba onu yüze maske şeklinde uygulamda sakınca olur mu?

 20. Merhaba, etreksin jeli kullanıyorum 3 gün oldu, yüzümde kızarıklıklar çıktı, aşınma oldu bir nevi, 2 gündür sürüyorum ama kızarıklığı ve yanması hala geçmedi, süreyim mi yoksa bırakayım mı

  • Merhabalar kullanıma devam edin dozu azaltın ve nemlendirici kullanın kızarıklık sorunu geçecektir.

 21. Meraba ben etrexin jeli kullanmaya başlayalı 15 gün oldu yüzüme iyi gelmeye başladı ama yüzümde kuruluk başladı göz kapaklarım bile kurumaya başladı yüzüme krem yada jel sürdüğüm Zaman yanma olusuyo sizce bu kuruluğu ve yanmayı nasıl önlerim şimdiden teşekkürler

  • Merhabalar kuruluk yapar bundan ötürü excipial lipo gibi etkili nemlendirici kullanın bol su için ve duruma göre jelin dozunu azaltın.

 22. etrexin jel ve aknefloksu aynı gün sadece gece vaktinde kullanmam söylendi üst üste sürüyorum ama araya 2 ssat girince sürüyorum faydası olacak mı acaba doktor tarafından reçete edilidi

 23. Benim yüzümde siyah noktalar ve akne izleri ve çukurları var.etrexin ve expigment ilaçlarını yazdı.Her iki ilacı da 1 saat tek bekletmemi söyledi.etkisini geç gösterir mi yüzümde az bekleterek.yardımcı olur musunuz

  • En az 1 saat bekletin cildiniz tam olarak bu ilaçları ememeyebilir ondan dolayı hemen yıkamak yanlış

 24. Merhaba! Hocam ben ilacı 2 aydr kullanıyorum içten çıkan sivilcelerim var pek bir azalma görmüyorum cildimde kabuklanma oluyor ve çıkan sivilceler kaşınıyor sizce kullanmaya devam edeyimmi?

  • Merhabalar kullanımı bırakın ve muayene olun yeni sivilce ilacı ile devam edilmeli çok inatçı sivilceleriniz de var ise roaccutane kullanılmalı.

 25. Hocam merhabalar ben etrexin jelini doktorumun önerisiyle kullanmaya başladım 20 gündür düzenli bir şekilde kullanıyorum fakat yüzümde göz altımda ve göz kapakcıklarımda egzama çıkmaya başladı bu jeli kullandığımdan beri yüzümde bu şekilde egzemalar çıkıyor fakat sivilcelerime iyi geldiğini söyleyebilirim bu durumda ilacı kullanmaya devam etmelimiyim?

  • Merhabalar egzamalı bölgeler sürmeden sivilce jelini kullanın yine de cilt doktoruna muayene olmanızı öneririz.

 26. Merhaba hocam yaklaşık bir aydır kullanıyorum ilk başta sivilcelerimi kuruttu tekrardan iltihap olmaya başladı ne yapmalıyım sanki iltihapları sürekli artırıyor

  • Merhabalar o zaman ağızdan antibiyotik alabilirsiniz Aknetrent, azitro monodoks gibi ilaçlar sivilceleriniz kurutacaktır. Düğün durumunu doktorunuza söyleyin ona göre koordine ilerleyin.

 27. Doktorum 3 ay boyunca kullanmamı söyledi yakın zamanda da düğünüm var korkuyorum cildim daha kötü hale gelecek

  • Cildiniz kötü hale gelmez diğer yorumda yapılması gerekenleri ilettik eğer daha kötü olursa roaccutane tedavisi ile harika cilde sahip olabilirsiniz.

 28. Merhaba hocam doktorum bu ilacı 3 ay boyunca kullanmami söyledi ilk başta iltihabimi kuruttu fakat daha sonrasında sanki iltihabim arttı ne yapmalıyım cildim daha kötü hale gelecek diye korkuyorum bu ilacı kullanmaya devam etmelimiyim ve iltihabim baya büyük halde çıktı

 29. Merhabalar 10 ay roacctuane tedavisi gördüm tedavim bitti yüzümde derin çukurlar ve izler kaldı kontrole gittim bu kremi verdiler sizce bu kremi vermeleri saçma değilmi hocam sivilceleri kusturacaksa ben niye 10 ay roacctuane tedavisi görup sivilceleri kuruttum ki. Yada yanlış mı verdiler. cevap verirseniz teşekkürler . Krem ismi (Etrexin )

  • Merhabalar yanlış verdiğini düşünmüyoruz onarılma tam olmadığı için verilmiş büyük ihtimal. Bu kremden sonra contractubex jel de öneririz o da çukurları iyi tedavi etmektedir. Doktorunuz kullanım önerilerine uymalısınız.

 30. Merhaba hocam komedonlarım için benzoxil kullanıyorum 1 ay oldu ama pek bir iyileşme görmedim sizin komadanlar için ve büyük kistik sivilceler için bir öneriniz var mı benzoxil ve munderm kullanımına devam edeyim mi

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?