Göz Şekline Göre Gözlere Nasıl Kontür Uygulanır?

Göz Şekline Göre Gözlere Nasıl Kontür Uygulanır?

İçindekiler

Her zaman gözlerinizi şekillendirmek ister misiniz? Artık öğrenmek için daha iyi bir zaman olamaz. Göz şekline göre göz kontürü nasıl uygulanır rehberimize göz atın. Konturlama sadece yüz ve için değildir aynı zamanda gözler içindir. Göz şekillendirmesi, doğal göz şeklinizi değiştirmede ve değiştirmede kullanılıyor.

Örneğin küçük gözlü bayanların gözleri daha iri gibi görünüyor. Gözlerinizi nasıl kontürleyeceğinizi ve muhteşem görüneceğinizi aşağıdaki bilgilerle daha net öğreneceksiniz. Göz şekliniz nedir? Bilmiyorsanız eğer aşağıdaki fotoğraflardan belirleyip önerileri dikkate alın. Göz şekline göre kontür nasıl uygulanır işte cevabı.

 

Farklı Göz Şekilleri İçin Kontür Uygulaması

 

1.Yuvarlak Gözler

 

göz şekline göre kontür
Yuvarlak göze kontür nasıl uygulanır?

 

Yuvarlak gözlü bayanlar büyük ve geniş gözlere sahiptirler. Dolayısıyla, şekillendirme amacı gözlerin şeklini daraltmaktır.  Koyu tonları gözlerinizin orta noktalarına uygulayın daha sonra ise köşeleri vurgulamak için açık renk tonları kullanın. Mat göz farı kullanmanızı öneriyoruz. Buna ek olarak, aynı zamanda gözlerin daha küçük görünmesine yardımcı olabilecek su çizgisi eyeliner kullanmak.

 

2.Badem Gözler

 

göz şekillerine göre kontür uygulama
Badem gözlü bayanlara kontür uygulaması

 

Badem gözlü bir bayan iseniz çok şanslısınız. Göz kontürünün en kolay uygulandığı göz şekli budur. Bu nedenle göz kapaklarına mat kahverengi veya mat gri orta gölge göz farı kullanın. Dış içinde daha koyu bir ton kullanın. Renk geçişinin daha pürüzsüz olmasını sağlamak içinde gölgeleri doğru bir şekilde karıştırın. Bu şekillendirme tekniği, badem gözlerinizin daha güzel görünmesine ve öne çıkmasına yardımcı olacaktır.

 

3.Monolid Gözler

 

göze kontür nasıl uygulanmalı?
Göz şekillerine kontür uygulamaları

 

Monolid gözlü kadınlar için göz kapaklarının tek birini ele alıp değerlendirmek gerek. Doğru şekillendirme tekniğini bilmiyorsanız, iki göz için birlikte çalışmak zor olabilir. Yani, elde etmek istediğimiz şey farklı göz farı çeşitlerini karıştırarak göz kapaklarına bir degrade efekti. Kirpik çizgisine yakın koyu bir tonla başlayın, daha sonra ise kapağın merkezinde natural bir gölge kullanın. Kaşların altındaki parlak gölge ile görünümü tamamlayın. Bu, gözlerinizin daha büyük ve daha parlak görünmesine yardımcı olacaktır.

 

4.Kapaklı Gözler

 

göz çeşitlerine göre kontür uygulama
Kapaklı gözlere kontür uygulama ipuçları

 

Kapaklı gözlerde gözler açıkken göz kapakları kapalıdır aslında. Böylece kapak üzerinde çalışacak ve göz şeklini olabildiğince arttırmak için daha fazla alan bulmak gerekir.  Göz kapağına mat kahverengi bir göz farını hafifçe vurarak başlayın. Kapakların çok ağır görünmesini önlemek içinde lütfen hafifçe vurduğunuzdan emin olun. Daha sonra göz yuvarlağının iç köşesini vurgulayın. Bunun yeterli olmadığını düşünüyorsanız, su hattını da çizebilirsiniz. Kapaklı gözler için, birlikte çalışmak için yeterli alana sahip olmanız için, kaşlarınızı her zaman bakımlı tutmanız idealdir.

 

5.Küçük Gözler

 

gözlere kontür
küçük göz için kontür uygulaması ipuçları

 

Küçük gözler için yapılması gereken onları daha büyük göstermek olacaktır. Göz kapakları için hafiften orta tonlar uygulamak en uygunudur, çünkü koyu tonlu gözler ağır görünür. Göz kalemi ve maskara içinde yumuşak gri ve bronz renk öneririz. Hafif dumanlı gözler küçük gözler üzerinde harika görünecektir. Ayrıca, gözleri daha büyük göstermek için alt kirpik çizgisine açık gölge kullanabilirsiniz.

 

6.Çıkıntılı Gözler

 

göz şekillerine göre kontür
Göz şekillerine kontür uygulama önerileri

 

Çıkıntılı ve belirgin gözlü olanlar için hedef gözleri geliştirmek ama daha büyük göstermemektir. Göz kapaklarında orta ile koyu tonlar uygulayın. Bir göz far uygulayarak başlayın daha sonra ise kapaklar üzerine parlak bir göz farı ile devam edin. Koyu bir göz farı kullanarak konstratı kontürleyin. Su hattının astarlanmasıyla da makyajı bitirin. Hafif göz farı kullanmaktan kaçının, çünkü bu sadece gözler daha büyük gösterir.

 

Yeşil Gözler İçin Kolay Göz Makyajı

 

7.Küçükmüş Gibi Görünen Gözler

 

göze kontür uygulaması
gözlere nasıl kontür uygulanmalı?

 

Küçükmüş gibi görünen gözler için amaç, gözleri kaldırmış gibi göstermektir. Bu görünümü nasıl elde edebilirsiniz? İç kırışık içinde pırıl pırıl beyaz ve pembe göz farı kullanabilirsiniz ve daha sonra kapakların ortasında orta renkli altın ve kahverengi gölge kullanabilirsiniz. Dış köşelerde ise daha koyu bir gölge kullanın, bu gözleri kaldırmış gibi görünmesine yardımcı olacaktır. Bu gözler için dumanlı göz makyajının da doğru yapıldığından emin olun. Bu konuda eyeliner size çok yardımcı olacaktır.

 

8.Buğulu Gözler

 

göze kontür
gözünüze uygun kontür uygulaması

 

Bu göz şeklinde denge çok önemlidir. Gözlerinizin alt ve dış köşesine koyu renkli göz farı uygulayın. Bu, anında gözleri indirir ve şekli dengelemeye yardımcı olur. Göz kapaklarında ise orta renkli göz farı kullanın. Düşük kirpik çizgisi içinde aynı renkli göz farı kullanabilirsiniz. Kaş kemiğini de vurgulamayı unutmayın. Göz şeklinizi vurgulamak isterseniz de kanatlı bir göz farı ekleyebilirsiniz.

 

Videomuzu da İzleyebilirsiniz!

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?